Close
Faqja 1 prej 5 123 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 89
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  21,180
  Faleminderit
  37
  212 falenderime n 206 postime

  Arrestohen 6 Terrorist t VV-s, pr hedhje t bombave
  Arrestohen 6 aktivist t VV-s, dyshohen pr hedhje t bombave

  Policia e Kosovs ka arrestuar sot 6 zyrtar t Lvizjes Vetvendosje, t cilt dyshohen se kan hedhur bombat n Kuvendin e Kosovs. Policia gjithashtu ka gjetur tek aktivistt e VV-s arm automatike.

  Dyshohet se n mesin e t arrestuarve sht edhe Frashr Krasniqi, zdhns i Vetvendosjes.

  Edhe Prokuroria dhe Policia kan dhn sqarim zyrtar, ku jan konfirmuar arrestimet e zyrtarve t VV-s, t t cilt jan gjetur edhe arm automatike.

  Prokuroria Speciale e Republiks s Kosovs n bashkpunim me Policin e Kosovs pas nj hetimi intensiv lidhur me sulmin n Kuvendin e Republiks s Kosovs t kryer m 4 gush 2016, ka arritur t identifikoj t dyshuarit, t cilt kan planifikuar, organizuar dhe ekzekutuar sulmin, si dhe kan marr prgjegjsin pr kryerjen e ktij sulmi.

  Ky hetim kompleks sht trajtuar me teknika dhe masa t specializuara t hetimit dhe sot me urdhres t GjykatsThemelore n Prishtin sht kryer kontrolli i 6 (gjasht) lokacioneve n Prishtin, ku jan arrestuar gjasht t pandehur dhe jan shoqruar dy persona tjer. Ndaj gjasht t pandehurve me iniciale; A.B, A.A, A.D, E.H, F.K dhe P.A sht caktuar masa e ndalimit prej 48 orve.

  Gjat zbatimit t urdhr-kontrollit, n cilsin e provave materiale, jan sekuestruar: gjasht arm zjarri, tre pushk automatike, 2 revole, nj karabin, municion, si dhe dshmi tjera materiale q ndrlidhen me rastin. Sendet e sekuestruara do t ekzaminohen nga ekspertt e fushave prkatse, thuhet n njoftim.
  Do ti luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  21,180
  Faleminderit
  37
  212 falenderime n 206 postime

  Pr: Arrestohen 6 Terrorist t VV-s, pr hedhje t bombave
  Kta jan gjasht t arrestuarit pr sulmin n Kuvend

  GazetaExpress E mart, 30 Gusht 2016 11:17


  Atdhe Arifi, Astrit Dehari, Adea Batusha, Egzon Haliti, Petrit Ademi dhe Frashr Krasniqi
  jan gjasht t arrestuarit t cilt avokati Gashi i konfirmoi pr KALLXO.com.

  Avokati Tom Gashi ka br publik emrat e gjasht t arrestuarve pr sulmin e 4 gushtit ndaj ndrtess s Kuvendit t Kosovs.

  Arrestimi i tyre sht br sot n mngjes n nj aksion t prbashkt t Prokuroris Speciale dhe Policis s Kosovs pas nj hetimi intensiv lidhur me sulmin n Kuvendin e Republiks s Kosovs t kryer m 4 gusht 2016.

  Me an t nj komunikate, Policia e Kosovs thot se ky hetim kompleks sht trajtuar me teknika dhe masa t specializuara t hetimit dhe sot me urdhres t Gjykats Themelore n Prishtin sht kryer kontrolli i 6 (gjasht) lokacioneve n Prishtin, ku jan arrestuar gjasht t pandehur dhe jan shoqruar dy persona tjer.

  Gjat zbatimit t urdhr-kontrollit, n cilsin e provave materiale, jan sekuestruar: gjasht arm zjarri, tre pushk automatike, 2 revole, nj karabin, municion, si dhe dshmi tjera materiale q ndrlidhen me rastin. Sendet e sekuestruara do t ekzaminohen nga ekspertt e fushave prkatse, thuhet n komunikatn e policis.
  Do ti luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  21,180
  Faleminderit
  37
  212 falenderime n 206 postime

  Pr: Arrestohen 6 Terrorist t VV-s, pr hedhje t bombave  Arrestimi i aktiviste t Lvizjes Vetvendosje dyshohet e ka t bj me aktet e fundit t dhuns q kan ndodhur n vend, e q kan kulmuar me hedhje t granatave mbi disa institucione si Kuvendi i Kosovs dhe Televizioni i Kosovs.

  N mesin e t arrestuarve sht edhe Frashr Krasniqi, zdhns i Vetvendosjes.

  N mesin e t arrestuarve, gjithashtu ka edhe t afrm t Visar Ymerit, kryetarit t Lvizjes Vetvendosje, t cilve u jan gjetur e konfiskuar edhe arm e municione.
  Do ti luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  21,180
  Faleminderit
  37
  212 falenderime n 206 postime

  Pr: Arrestohen 6 Terrorist t VV-s, pr hedhje t bombave

  Aktivistja e VV-s, Adea Batusha mbesa e kreut t VV-s Visar Ymerit  Mbesa e Visar Ymerit njra prej t arrestuarve pr sulmin n Kuvend

  Aktivistja e VV-s, Adea Batusha sht n mesin e 6 t arrestuarve, mngjesin e t marts, pr dyshimet se jan t prfshir n hedhjen e nj granate n drejtim t objektit t Kuvendit.

  Adea Batusha prve aktiviste e partis s Visar Ymerit, raportohet se ajo sht mbesa e kreut t VV-s.

  Batusha n VV ka shrbyer edhe si fotografe n organizimet e partis.

  Ndryshe, Policia sot hert n mngjes ka kryer disa bastisje n Prishtin dhe Podujeve, me 'rast jan arrestuar 6 persona q lidhen me sulmin e 4 gushtit n objektin e Kuvendit.

  "Ky hetim kompleks sht trajtuar me teknika dhe masa t specializuara t hetimit dhe sot me urdhres t Gjykats Themelore n Prishtin sht kryer kontrolli i 6 (gjasht) lokacioneve n Prishtin, ku jan arrestuar gjasht t pandehur dhe jan shoqruar dy persona tjer, raporton lajmi.net.

  Ndaj gjasht t pandehurve me iniciale; A.B, A.A, A.D, E.H, F.K dhe P.A sht caktuar masa e ndalimit prej 48 orve.

  Gjat zbatimit t urdhr-kontrollit, n cilsin e provave materiale, jan sekuestruar: gjasht arm zjarri, tre pushk automatike, 2 revole, nj karabin, municion, si dhe dshmi tjera materiale q ndrlidhen me rastin", thuhet n njoftimin e Prokuroris Speciale dhe Policis.
  Do ti luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  21,180
  Faleminderit
  37
  212 falenderime n 206 postime

  Pr: Arrestohen 6 Terrorist t VV-s, pr hedhje t bombave

  Ky eshte ai koalicioni terrorist qe kaher kam tregue se keta qendroin pas ketyre sulmeve
  terroriste ne Kosove pra koalicioni VETEVENDOSJE-ISIS-BIA ishe UDB-eja serbe
  Do ti luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  21,180
  Faleminderit
  37
  212 falenderime n 206 postime

  Pr: Arrestohen 6 Terrorist t VV-s, pr hedhje t bombave  Prokuroria ka prgjuar telefonatat e aktivistve t VV’s pas sulmit n Kuvendin e Kosovs  GazetaExpress E mart, 30 Gusht 2016 14:16
  Policia: Kemi prova t mjaftueshme se aktivistt e VV-s ishin t prfshir n sulmin ndaj Kuvendit

  Prokurori i Prokuroris Speciale, Abdurrahman Islami, n nj konferenc t jashtzakonshme s bashku me zvendsdrejtorin e antiterrorizmit, Luan Kekn, kan folur pr arrestimin e gjasht aktivistve t VV’s, t cilt dyshohen se e kan sulmuar Kuvendin e Kosovs m 4 gusht t ktij viti.

  Sipas Prokurorit Islami, arrestimi i tyre ka ardhur pas shum veprimeve ligjore, prfshir ktu edhe prgjimin e telefonatave t aktivistve q nga nata e sulmit.

  “Prmes prgjimeve i kemi vrtetuar dyshimet t cilat jan mbledhur m hert nga ana e Policisdhe prokuroria ka ardhur n prfundim dhe ka urdhruar edhe bastisje ku jan gjetur edhe arm dhe kemi ardh deri te dyshimi i arsyeshm se kta 6 t dyshuar kan kryer vepr penale”, ka thn Islami.

  “Do t parashtrojm edhe krkes pr masn e paraburgimit n Gjykat", ka thn Islami.

  Atdhe Arifi, Astrit Dehari, Adea Batusha, Egzon Haliti, Petrit Ademi dhe Frashr Krasniqi jan gjasht t arrestuarit sot n mngjes n nj aksion t prbashkt t Prokuroris Speciale dhe Policis s Kosovs pas nj hetimi intensiv lidhur me sulmin n Kuvendin e Republiks s Kosovs, t kryer m 4 gusht 2016./GazetaExpress/
  Ndryshuar pr her t fundit nga Llapi : 30-08-2016 m 09:29
  Do ti luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

 7. #7
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  21,180
  Faleminderit
  37
  212 falenderime n 206 postime

  Pr: Arrestohen 6 Terrorist t VV-s, pr hedhje t bombave  Ridvan Berisha: Ndihem i krcnuar nga linimet e Vetvendosjes  GazetaExpress E mart, 30 Gusht 2016 22:16

  ​Kryeredaktori i RTK 3, Ridvan Berisha thot se ndihet i rrezikuar nga ajo q e quan linim publik q Lvizja Vetvendosje po i bn personalitetit t tij si gazetar.

  Jam n oborr para shtpis sepse gjat tr kohs prej q sht publikuar ajo fotografi me at lidhje, m kan ardhur mesazhe krcnuese, ka thn Berisha pr Insajderin.

  Krejt kjo, sipas Berishs, vjen pasi VV'ja, publikoi nj fotografi n t ciln ai shihet n nj dark me gruan e zvendsdrejtorit t njsitit t anti-terrorizmit, Luan Keka, i cili ka zhvilluar hetimet ndaj aktivistve t ksaj partie q u arrestuan t martn nn dyshimet pr aktivitet terrorist.

  N fotografi jan edhe Ridvan Berisha e Asdren Agushi nga Radio Televizion Publik i Kosovs, q sipas Vetvendosjes, shoqria e Luan Keks me ta sht shum e afrt.

  Berisha ka thn se si njeri i jets publike, q si zanat ka gazetarin e sheh shqetsuese faktin sesi nj zyrtar i lart i nj partie politike merr t drejtn t linoj nj person duke i kontrolluar dhe publikuar fotografit q megjithat kan qen publike.

  Me shum prgjegjsi po e them se ndrkoh q po flas, pr shkak t ksaj gjuhe t etiketimit dhe linimit, un realisht ndihem i krcnuar nga mesazh nga mbshtetsve t VV-s, t cilt po prdorin gjuh krcnuse, tha Berisha.

  Berisha prmendi fjalt zagar dhe trheqje zvarr, kur u pyet se me ciln gjuh po krcnohet.

  Kjo situat sht serioze edhe pr mua edhe pr familje, tha Berisha.

  Ka etiketuar n mnyr specifike, nnkryetarin e VV-s, Dardan Sejdiun, pr t cilin tha se gjuha e prdorur nga ai sht shqetsuese dhe nxit dhun.

  Dardan Sejdiu duhet ta dij se ekstremizmi prodhon ekstremizm, ka thn Berisha.

  E tek n fund t reagimit t tij, Berisha ka pasur edhe nj porosi.

  Etiketimi personal i imi ka pr qllim q t sjell pasiguri, por un nuk frikohem, ka thn Berisha n fund.

  Gjasht aktivist t VV-s, u arrestuan gjat s marts nn dyshimin se kan kryer sulme terroriste.

  Dy nga kto sulme pr t cilat dyshohen aktivistt e VV-s, jan kryer ndaj Radiotelevizionit publik t Kosovs dhe drejtorit t ktij mediumi publik, Mentor Shals.
  Do ti luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

 8. #8
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  21,180
  Faleminderit
  37
  212 falenderime n 206 postime

  Pr: Arrestohen 6 Terrorist t VV-s, pr hedhje t bombave


  shimpanza e vetfundosjes

  Djali i dshmorit i prgjigjet Fisnik Ismailit: Ti i ke dy pasaporta, un e kam ve nj shtet. MOS MA SHKATRRO!
  Do ti luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

 9. #9
  Ardd1 Maska e ardi ht
  Antarsuar
  05-06-2010
  Postime
  82
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Pr: Arrestohen 6 Terrorist t VV-s, pr hedhje t bombave

  ti llapi skuke kerka me jet bre vlla qysh be ky fjalor terrorist . na lodhe me ket presidentin tond historik edhe partine e tina qdo dit ka 1postim per pdk e bon athu sa po ta jep rrogen bile
  N botn e t verbrve ai me nj sy osht mbret :D

 10. #10
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  21,180
  Faleminderit
  37
  212 falenderime n 206 postime

  Pr: Arrestohen 6 Terrorist t VV-s, pr hedhje t bombave

  Citim Postuar m par nga ardi ht Lexo Postimin
  ti llapi skuke kerka me jet bre vlla qysh be ky fjalor terrorist . na lodhe me ket presidentin tond historik edhe partine e tina qdo dit ka 1postim per pdk e bon athu sa po ta jep rrogen bile
  pse a nuk kokan terrorist keta qe e sulmoin kuvendin tv-ne shtepit private etj. mos vall deshte ti quajm patriot keta qe e mbajn ne gjoks flamurin kuq e zi si mask
  keta jan terrorist te ushtruar e paguar nga serbia dhe pik
  Do ti luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

 11. #11
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  21,180
  Faleminderit
  37
  212 falenderime n 206 postime

  Pr: Arrestohen 6 Terrorist t VV-s, pr hedhje t bombave  Thai: Sulmi ndaj Kuvendit ishte terrorist, i mbshtes organet e rendit


  30 Gusht 2016 18:08

  Presidenti i Kosovs, Hashim Thai, ka lshuar nj deklarat pr media pas ngjarjeve t sotme ku policia arrestoi gjasht t dyshuar pr sulmin ndaj Kuvendit t Kosovs m 4 gusht.

  Sulmi kundr institucionit m t lart politik n vend, Kuvendit t Republiks s Kosovs, ishte nj sulm terrorist dhe kjo form e veprimit politik sht e papranueshme dhe e patolerueshme, thuhet n deklaratn e presidentit Thai.

  Sipas tij, dhuna politike nuk do t ket vend n shoqrin dhe Kosovn ton t re, t ciln me shum sakrific e kemi ndrtuar.

  Deklarata e plot e presidentit Thai:


  Sulmi kundr institucionit m t lart politik n vend, Kuvendit t Republiks s Kosovs, ishte nj sulm terrorist dhe kjo form e veprimit politik sht e papranueshme dhe e patolerueshme.

  Dhuna politike nuk do t ket vend n shoqrin dhe Kosovn ton t re, t ciln me shum sakrific e kemi ndrtuar.

  I mbshtes organet e rendit q t jen t pakompromis n ndjekjen e t gjith atyre q cenojn n fardo forme shtetin e Kosovs.

  LEXO EDHE: Elita politike sht fajtore pr destabilizimin e siguris n vend

  Pr punn e tyre ato meritojn mirnjohje nga t gjith ne.

  Edhe qytetart e Kosovs meritojn vlersim t lart pr pjekurin e treguar, sepse ata vazhdimisht kan kundrshtuar dhunn si form t veprimit politik.

  Gjithashtu, ftoj t gjitha subjektet politike q t mos bhen pjes e retoriks s dhuns dhe ti ln interesat e ngushta politike, por t bashkohen pr t mirn e prgjithshme t Republiks s Kosovs.
  Do ti luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

 12. #12
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  21,180
  Faleminderit
  37
  212 falenderime n 206 postime

  Pr: Arrestohen 6 Terrorist t VV-s, pr hedhje t bombave  Arm, maska e substanca narkotike – ja t gjitha q i gjeti Policia tek aktivistt e VV’s (Foto)
  GazetaExpress E mart, 30 Gusht 2016 17:20  ​N shtpit e gjasht aktivistve t arrestuar t VV’s, Policia gjat bastisjes t s marts, gjeti disa arm t ndryshme zjarri, prfshir pistoleta dhe arm automatike, bashk me lloje t ndryshme t plumbave.

  Gjat aksionit t Policis, tek 6 t dyshuarit pr sulm ndaj objektit t Kuvendnit me 4 Gusht, u gjeten edhe disa telefona t ndryshm celular, kompjuter e llap-top, maska dhe helmeta.

  Por jo vetm kaq, n bastisjet me urdhr t Prokuroris Speciale, njrit prej t arrestuarve del se iu gjeten edhe sasi t nj lloji t substancs narkotike, shkruan Gazeta Express. T paktn kjo vrehet n fotografit e treguara nga Policia dhe Prokuroria n konferencn e prbashkt q u mbajt pak or pas aksionit.

  Megjithse, gjetja e substancave t dyshimta narkotike nuk u prmend n konferenc e as n komunikatn e drguar mediave.

  "Gjat zbatimit t urdhr-kontrollit, n cilsin e provave materiale, jan sekuestruar: gjasht arm zjarri, tre pushk automatike, 2 revole, nj karabin, municion, si dhe dshmi tjera materiale q ndrlidhen me rastin", thuhej n komunikatn e PK’s dhe PSK’s..

  Atdhe Arifi, Astrit Dehari, Adea Batusha, Egzon Haliti, Petrit Ademi dhe Frashr Krasniqi jan emrat e gjasht t arrestuarve. Ata dyshohen se jan t implikuar n sulmim me zoll n drejtim t objektit t kuvendit, n fillim t ktij muaji.

  Frashr Krasniqi prve aktivist, sht edhe zdhns i VV’s, ndrsa Adea Batusha fotografe e partis dhe mbes e kryetarit Visar Ymeri. I arrestuar tjetr Petrit Ademi sht i punsuar n Komunn e Prishtins q udhhiqet nga Shpend Ahemeti i VV’s, raporton Gazeta Express.

  Derisa, Egzon Haliti dhe Asrit Dehari jan t njohur edhe m par pr policin pr veprime huligane dhe disa her jan arrestuar. /GazetaExpress/.
  Ndryshuar pr her t fundit nga Llapi : 30-08-2016 m 17:13
  Do ti luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

 13. #13
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  21,180
  Faleminderit
  37
  212 falenderime n 206 postime

  Pr: Arrestohen 6 Terrorist t VV-s, pr hedhje t bombave

  Do ti luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

 14. #14
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  21,180
  Faleminderit
  37
  212 falenderime n 206 postime

  Pr: Arrestohen 6 Terrorist t VV-s, pr hedhje t bombave  Milaim Zeka thot se Dardan Molliqaj lirisht mund t quhet Dardan Gjakderdhja


  Gazetari Milaim Zeka, prmes nj statusi n fecebook ka krkuar nga Kryeprokurori Aleksandr Lumezi q t veproj, pas konferencs q dha sekretari i Vetvendosje, Dardan Molliqaj.

  Sipas tij, pas fjalve q ky I fundit I tha para t gjith shqiptarve, lirshm mund t quhet Darda Gjakderdhja.

  Lexoieni postimin e plot t Milaim Zeka:

  Ku eshte Aleksandr Lumezi?!

  E kam degjura m shum, shum kujdes sot, konferencen e shtypit, t thirrur nga Visar Ymeri, dhe Dardan Lolliqaj, t Lvizjes VV. Duke i pare se si flisnin, e cfar mesazhesh dergonin tek shqiptaret, m dukej se po fliste Fidel Kastro, dhe Cegevara.

  Dardan Molliqaj, q me shum t drejt mund t quhet: Dardan Gjakderdhja, e fyu dhe e poshtroj t parin e t mbramin, po mbi t gjitha policin e shtetit ton. Ate polici, q sado me defekte, na bn krenar ku jetojme, dhe na jep shpres q t mos nisemi n drejtim t Hungaris.

  Dardani ka dashur t shkaktoi gjakderdhje edhe n Decan, n kohen kur Ramush Haradinaj ishte n Hage, dhe po akuzohej pr krime lufte. Dardani, bashk me disa militant t tije, krkoi q n sallen ku do t mbahej tubimi, t hiqej nga muri fotografia e Ramush Haradinajt. Dhe po t mos ishte gjakftohtsia e Nasim Haradinajt, i cili ndrhyri, foto e Ramushit nuk do t hiqej pa u ba gjaku deri ne gju.

  Dhe sot, ky far Dardani,bash si njeri i trbum, ban ftes pr gjakderdhje. Ban thirrje me cliru Kosovn. RTK- n, Policin, Qeverin.
  E me cka clirohen t gjitha kto, perpos me zola, me kallasha, e me arm, qe tha se paska edhe n shtpin e tij!!!

  Pash Zotin a sht gjall more ky Aleksander Lumezi?! A e din more Prokurori yne i shtetit q thirrja pr vrasje e lufte, sht vepra m e rnd penale q mundet me kry nj qytetar, sidomos ai q bart nj post t rndsishm politk-publik?!
  Do ti luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

 15. #15
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  21,180
  Faleminderit
  37
  212 falenderime n 206 postime

  Pr: Arrestohen 6 Terrorist t VV-s, pr hedhje t bombave  I arrestuari pr sulmin me bomb ndaj Kuvendit, sht zyrtar i lart i VVs n Komunn e Prishtins (DOKUMENT)
  GazetaExpress E mart, 30 Gusht 2016 16:37  Petrit Ademi, njri prej t arrestuarve pr sulmin ndaj Kuvendit t Kosovs ishte punsuar n Komunn e Prishtins nnt muaj pasi q Vetvendosje e kishte marr pushtetin komunal

  Javn e kaluar Gazeta Express ka publikuar gjithsej 28 emrat e militantve t VVs t punsuar n Komunn e Shpend Ahmetit.

  Petrit Ademi sht njri nga t dyshuarit pr sulmin me bomb, i cili ndodhi m 4 gusht, ndaj Kuvendit t Kosovs. Dyshohet se Vetvendosje provoi tia lr fajin pr kto sulme nj grupacioni tash pr tash fantazmagorik, i quajtur, Rugovasit. Nga nj adres email me kt emr jan shprndar emaile pas do sulmi, duke marr prgjegjsin. Kshtu ndodhi pra pas sulmit n Kuvendin e Kosovs, n shtpin e Murat Mehs, kryetar Komisionit Shtetror pr shnimin e vijs kufitare, si dhe s fundmi dy sulmet ndaj RTKs, t kryera n ndrtesn e RTKs dhe n shtpin e Drejtorit t saj, Mentor Shals. Kto emaile kan mbrritur edhe n redaksin e Gazets Express.

  N at kontrat pr marrdhnie pune n Komunn e Prishtins, shkruan se Petrit Ademi sht punsuar n kuadr t Drejtoris s Financave dhe Prons n vitin 2014. Titulli i pozits s tij sht Zyrtar i lart pr shtje pronsore-juridike.

  Kontrata e puns s tij n komun filloi m 17 shtator 2014 dhe mbaron m 16 shtator 2017.

  Sot jan arrestuar gjithsej gjasht militant t Lvizjes Vetvendosje: Petrit Ademi, Adea Batusha, Frashr Krasniqi, Egzon Haliti, Astrit Dehari dhe Atdhe Arifi.

  Sipas Prokurorit Islami, arrestimi i tyre ka ardhur pas shum veprimeve ligjore, prfshir ktu edhe prgjimin e telefonatave t aktivistve q nga nata e sulmit.

  Gjat bastisjes n vendbanimet e tyre, Policia e Kosovs ka gjetur arm zjarri, pushk automatike e municion./GazetaExpress/

  Do ti luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

 16. #16
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  21,180
  Faleminderit
  37
  212 falenderime n 206 postime

  Pr: Arrestohen 6 Terrorist t VV-s, pr hedhje t bombave
  Vetvendosje duhet t shpallet organizat terroriste nga Kuvendi i Kosovs dhe si e till t izolohet


  - 30/08/2016


  Shkruan:Halil adraku

  Si t kuptohet posedimi i armatimeve luftarake n shtpit e aktivistve t LVV-s, 17 vite pas lufts. Tr jetn neve si shqiptar kemi pas nj simpati ndaj armve dhe municioneve. E tra ishte nj koncept i krijuar nga okupimi i trojeve tona, dhe dshira e shum gjeneratave pr t’u liruar.

  Edhe nga kngt tona epike e lirike kemi dgjuar se pushka ishte shok i pandashm i yni, sepse, shekuj me radh ishim t okupuar. Armt i mbanim pr ”dit t zeza” siq thonin pleqt tan, pr t na zbardhur fytyren. Armt e vogla, t brezit i mbanim poashtu, por, ato i prdornim m shum n ahengje, e sidomos kur lindtte fmija djal, ose kur martohej djali.

  Por 17 vite pas lirimit t mbahen armt e gjata, armt luftarake, arm frontale, kjo nuk mund t arsyetohet me asgj, pos, me dshirn terroriste, dhe vepra kriminale.Kur dihet se kto arm jan mbajtur, dhe po mbahen nga djem e vajza q ende nuk kan dgjuar krisma, prpos n filma aksion. ka u duhen ktyre buz-qumshtorve armt e gjata, armt frontale, armt luftarake n kt koh kur ne kemi policin ton e cila doher sht ktu pr t na mbrojtur nga rrugaqt apo terroristt rrugaq.

  ka u duhen armt luftarake kur kemi ushtrin ton, e cila dita-dits po forcohet, konsolidohet dhe integrohet n NATO me prmasa t ushtrive botrore, edhe pse n mnyr t kontrolluar. ka u duhen armt frontale ”fmijve t rrugs” 17 vite pasi pushuan plagt e hapura t kullojn pas 1 viti e gjysem luft t pakompromis me barbart serb, kur brenda territorit t Kosovs kemi ushtrin m t organizuar botrore, e cila po kujdeset pr sigurin e jashtme t territorit t Kosovs.

  T gjitha kto indikacione negative tregojn se brenda nesh po rritet nj prbindsh i kalibrit t madh, i cili pr qllim ka shkatrrimin, djegjen, vrasjen e t gjitha t mirave q ka arritur Kosova jon, edhe pse mehapa t vegjel por t sigurt. T gjitha kto indikacione tregojn, se i kemi injoruar, duke menduar se jan fmij sikur shumica e fmijve t rritur, duke harruar se po krijohet nj lloj ”KRIJESE E FRANKESHTAJNIT”, e cila n fund t fundit e vret edhe krijuesin e vet, ose popullin e vet.

  T gjitha kto indikacione duhet t jen indikatori q sinjalizon Qeverin, Kuvendin, Akademin, q kt organizat apo parti t’a shpallin organizat t rrezikshme, t jashtligjshme dhe si t till t ndalohet me ligj. Vetm kshtu mund t jemi m t sigurt se me 1 Shtatort e ardhshm, fmijt tan do t hijojn gzimin e fillimit shkollor e jo shijen e gazrave lotsells, shijen e barotit e shijen e GJAKUT….
  Do ti luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

 17. #17
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  21,180
  Faleminderit
  37
  212 falenderime n 206 postime

  Pr: Arrestohen 6 Terrorist t VV-s, pr hedhje t bombave
  Avokati i Popullit: T arrestuarit kan pasur trajtim korrekt

  Mekanizmi Kombtar pr Parandalimin e Torturs (MKPT) i Institucionit t Avokatit t Popullit (IAP), n kuadr t mandatit pr vlersimin e respektimit t t drejtave t personave t ndaluar dhe n prgjigje t ftess s br publikisht pr t vizituar t arrestuarit m dat 30 gusht 2016, ka realizuar vizit n Qendrn e Ndalimit n Prishtin.

  MKPT ka intervistuar gjasht t ndaluarit (F.K., A.B., P.A., E.H., A.A., A.D.), si dhe ka shikuar regjistrin e pranimit dhe dosjet e t ndaluarve n Qendrn e Ndalimit, nga ku shihet se nuk ka pasur shkelje procedurale.

  Sipas t ndaluarve, arrestimet kan ndodhur n mngjes hert, n shtpit, respektivisht banesat e tyre. Nga t ndaluarit nuk ka pasur ankesa pr tejkalim t kompetencave t policis dhe as nevoj pr trajtim mjeksor. Ata kan pohuar se trajtimi i tyre fizik dhe verbal ka qen korrekt. T ndaluarit kan pohuar se kan nnshkruar listn e gjrave t sekuestruara gjat bastisjes, thuhet n njoftimin pr media t Avokatit t Popullit.

  Institucioni i Avokatit t Popullit theksoi m tej se t ndaluarit nuk paraqitn ndonj vrejtje sa i prket trajtimit n Qendrn e Ndalimit.

  Ndrkaq, i ndaluari Petrit Ademi ka parashtruar krkesn pr Avokatin e Popullit pr t ndjekur edhe m tutje rastin e tyre.

  Avokati i Popullit thot se do t monitoroj procesin e mtejm sa i prket pajtueshmris me standardet e gjykimit korrekt, brenda nj afati t arsyeshm kohor.
  Do ti luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

 18. #18
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  21,180
  Faleminderit
  37
  212 falenderime n 206 postime

  Pr: Arrestohen 6 Terrorist t VV-s, pr hedhje t bombave
  Ja sa mund t dnohen me burg aktivistt e arrestuar t Vetvendosjes

  Autori: Lajmi.net
  18:45, 31 August 2016
  Nse policia dhe prokuroria kan prova q dshmojn se t akuzuarit jan fajtor pr aktin e sulmit me raket antitank M80 Zolja ndaj Kuvendit t Republiks s Kosovs, ather kta t pandehur mund t akuzohen si kryersit e nj akti terrorist nga Kodi Penal i Kosovs.


  Sipas Kodit Penal t Kosovs, neni 375, mbajtja n pronsi, kontroll ose posedim t paautorizuar t armve dnohet me gjob deri n shtatmij e pesqind (7.500) euro ose me burgim deri n pes (5) vjet. Nse t akuzuarit konfirmohet se kan prdorur arm zjarri, ather masa e dnimit shtohet, sepse neni 375, pika 1, thot se Kushdo q prdor arm apo materie plasse n shkelje me ligjin e zbatueshm lidhur me armt apo materiet plasse t tilla, dnohet me burgim prej nj (1) deri n tet (8) vjet.

  Nse policia dhe prokuroria kan prova q dshmojn se t akuzuarit jan fajtor pr aktin e sulmit me raket antitank M80 Zolja ndaj Kuvendit t Republiks s Kosovs, ather kta t pandehur mund t akuzohen si kryersit e nj akti terrorist nga Kodi Penal i Kosovs.

  Shprehimisht, sipas nenit 135: 1. Terrorizm, veprim terrorist apo vepr e terrorizmit kryerja e nj ose m shum veprave penale t mposhtme me qllim t friksimit serioz t popullsis, t detyrimit t padrejt t nj organi publik, qeveris apo organizats ndrkombtare pr t kryer ose pr t mos kryer ndonj veprim, apo q seriozisht t destabilizoj ose t shkatrroj strukturat themelore politike, kushtetuese, ekonomike apo shoqrore t Republiks s Kosovs, t nj shteti tjetr apo t nj organizate ndrkombtare.

  N kt rast, sulmi me kt arm t rnd t zjarrit vlersohet se sht br me qllimin e detyrimit t institucionit m t lart ligjvns t Kosovs dhe mund t kualifikohet si akt terrorist. Ndrsa, neni 136 pr kryerjen e veprs terroriste, pika 1, thot se kushdo q kryen nj vepr terroriste dnohet me jo m pak se pes (5) vjet burgim. Por, Kodi Penal parashikon penalitete edhe m t rnda pr ata q kan qen n dijeni e nuk kan paralajmruar, q kan strehuar apo ndihmuar kryersit e aktit terrorist. Neni 137, pika 3, thot se Kushdo q e ndihmon kryesin apo bashkpjesmarrsin pas kryerjes s nj vepre terroriste, duke i siguruar fonde ose burime t tjera materiale personave t till, dnohet me burgim prej tre (3) deri n dhjet (10) vjet.
  Do ti luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

 19. #19
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  21,180
  Faleminderit
  37
  212 falenderime n 206 postime

  Pr: Arrestohen 6 Terrorist t VV-s, pr hedhje t bombave
  Policia bastis objektet e VV-s,konfiskon 50 anta me koktej molotovi
  10:27 / 01.09.2016

  Policia e Kosovs, para pak astesh ka gjetur nj sasi t madhe t koktej molotovit brenda nj objekti q Vetvendosja shfrytzon pr aktivitete t veta.

  Policia e Kosovs ka njoftuar se gjat nj operacioni pr parandalimin e veprimeve t kundrligjshme, gjat nj bastisje me urdhr edhe t organeve kompetente, brenda n nj depo t Termokosit n Prishtin ka arrit t gjej rreth 50 anta me koktej Molotovi, ku nj pjes e madhe e tyre sht e prpunuar, vaj i zi, dhe benzin t prpunuar.

  N njoftim t Policis thuhet se operacioni sht zhvilluar rreth ors 10.

  Ja njoftimi i Policis.

  Policia e Kosovs n funksion t realizimit t detyrave dhe autorizimeve ligjore duke prfshir edhe angazhimet e saj n garantimin e rendit, siguris dhe qetsis publike edhe gjat zhvillimeve t parapara pr sot, rreth ors 10:00, gjat nj operacioni pr parandalim t veprimeve t kunderligjshme, gjat nj bastisje me urdhr edhe t organeve kompetente, brenda n nj depo t Termokosit n Prishtin ka arrit t gjej rreth pesdhjet (50) anta me koktej Molotovi, ku nj pjes e madhe e tyre sht e perpunuar, vaj i zi, dhe benzin t prpunuar.
  Do ti luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

 20. #20
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  21,180
  Faleminderit
  37
  212 falenderime n 206 postime

  Pr: Arrestohen 6 Terrorist t VV-s, pr hedhje t bombave
  Ja far mjeti iu gjet Donika Kadaj-Bujupit  Pas arestimit t deputetes Donika Kadaj Bujupit n Kuvendin e Kosovs, gazetart tan jan vn menjher n veprim pr t zbulluar se far iu gjet deputetes s Lvizjes Vetvendosje, pas kontrollit policor.

  Policia e Kosovs ka deklaruar se Kadaj Bujupit i sht gjetur nj sprej, por burimet tona brenda policis, kan drguar fotot e mjetit shprthyes q po mbante me vete deputetja.
  Do ti luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

Faqja 1 prej 5 123 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •