Close
Faqja 3 prej 5 FillimFillim 12345 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 89
 1. #41
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  14-09-2014
  Postime
  707
  Faleminderit
  1
  25 falenderime n 25 postime

  Pr: Arrestohen 6 Terrorist t VV-s, pr hedhje t bombave

  Levizja VereVrerosje ben mire te merret me pompat e k...t dhe te kuptoje ndryshimin e kesaj ndjesie(politikes) nga seksi apo Shqiperia e madhe.

 2. #42
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  21,180
  Faleminderit
  37
  212 falenderime n 206 postime

  Pr: Arrestohen 6 Terrorist t VV-s, pr hedhje t bombave
  Profesori q gjuajti me arm n drejtim t nxnsit, asamblist i Vetvendosjes (Foto)


  Nj profesor n shkolln profesionale Selajdin Mullabazi Mici n Rahovec ka gjuajtur me revole n drejtim t nxnsit t tij.

  Telegrafi ka msuar se bhet fjal pr profesorin e Afarizmit Bankar n kt shkoll, Azbi Gashi, i cili ka gjuajtur n drejtim t nxnsit Betim Shabandula.

  Po ashtu burime t Telegrafit kan thn se profesori Azbi Gashi sht asamblisti i Vetvendosjes n komunn e Rahovecit.

  Pas incidentit, profesori kishte shkuar n drejtim t shtpis s tij, ku edhe ishte arrestuar nga Policia.

  Ngjarja ka ndodhur n oborrin e shkolls, pas nj fjalosje n mes t nxnsit n fjal dhe profesorit./Telegrafi/
  Do ti luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

 3. #43
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  14-09-2014
  Postime
  707
  Faleminderit
  1
  25 falenderime n 25 postime

  Pr: Arrestohen 6 Terrorist t VV-s, pr hedhje t bombave

  Vjedhja e Pombes kunder Terroristeve Titiste te VV-se eshte nje akt i pafalshem nga pronari i Pombes qe kushedi ci duhet.

 4. #44
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  21,180
  Faleminderit
  37
  212 falenderime n 206 postime

  Pr: Arrestohen 6 Terrorist t VV-s, pr hedhje t bombave
  Abazi i LVV-s: Nna Kosov ka pr bab Serbin


  Boiken Abazi, zyrtari i lart i LVV-s, nprmjet nj statusi n "Facebook", i ka ofenduar rnd 2 milion shqiptar t Kosovs, duke iu thn se ata bab e kan Serbin.

  Abazi ishte dbuar nga Kosova pr shkak t krcnimit t rendit kushtetues dhe t siguris s Kosovs.

  Ky sht postimi i plot

  "Ideja e ndryshimit t psikologjis kolektive n Kosov nga Nna Shqipri te krijimi i nj nne t re, pra Nna Kosov, q lind kombin kosovar, e anashkalon faktin se Nna Kosov ka pr bab Serbin, q e ka krijuar iden e ksaj nne t re npr dekada prmes ndarjes s Kosovs nga Shqipria dhe (pr)dhunimit sistemik kolonialist, ka shkruar ai.
  Do ti luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

 5. #45
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  21,180
  Faleminderit
  37
  212 falenderime n 206 postime

  Pr: Arrestohen 6 Terrorist t VV-s, pr hedhje t bombave  E uditshme: Pse familja nuk e vizitonte Astrit Deharin n burg, pa prezencn e Vetvendosjes? (Dokumente)  GazetaExpress E enjte, 10 Nentor 2016 19:39  N disa dokumente q i ka siguruar Gazeta Express, t botuara n mediat e afrta me Lvizjen Vetvendosje, sht nj fenomen mjaft i uditshm: Sa her familja e Deharit e ka vizituar Astritin n burg, ata vazhdimisht kan qen t shoqruar nga nj komisar i Lvizjes Vetvendosje. Shtrohet pyetja: Pse Vetvendosje nuk donte q Astriti t takohej vetm me familjen e tij?

  N kto dokumente t siguruara nga Gazeta Express shihet qart se n seciln leje t lshuar nga Departamenti pr Krimet e Rnda pr vizit n Qendrn e paraburgimit n Prizren, aty ku kishte qndruar Astrit Dehari pr 68 dit, vizitat e familjes Dehari u bn t kontrolluara nga komisar t Lvizjes Vetvendosje.

  M datn 9 shtator, qendra e paraburgimit n Prizren u kishte lshuar leje pr vizit, Avni Deharit (babai i t ndjerit), Xhemile Deharit (nna e t ndjerit), Arta Boshtraj (bashkshortja e t ndjerit), Lum Islami dhe Blin Islami.

  Vizita e dyt n qendn e paraburgimit u lejua t bhet m 30 shtator pr; Avni Deharin, Xhemile Deharin, Arta Boshtraj, Egzon Balaj (aktivist i Vetvendosjes).

  Vizita e tret (06.10.2016), Departamenti pr Krime t Rnda kishte lshuar leje pr familjart e Astrit Deharit, Avni Dehari, Arta Boshtraj, i pranishm ishte edhe Emrush Xhemajli (Koordinatori Lvizjes Vetvendosje n Ferizaj)

  M 13 tetor, u lshua leje vizite pr; Avni Deharin, Xhemile Dehari, Arta Boshtraj dhe Hekuran Myrtezaj (aktivist i Vetvendosjes).

  Vizita e pest u b m 20 tetor nga Avni Dehari, Xhemile Dehari, Arta Boshtraj dhe Brym Maximilian (Profesor i filozofis q ka ligjruar disa her n Vetvendosje).

  As vizita e gjasht e familjarve t Astrit Deharit pr ta vizituar djalin e tyre n burg nuk mbeti e pa monitoruar nga Vetvendosje. M datn 27 tetor, pjes e vizits familjare n qendrn e paraburgimit n Prizren ishte i pranishm edhe zyrtari i Vetvendosjes, Dardan Molliqaj.

  Vizita e fundit kishte ndodhur dy dit para se Astrit Dehari t vdiste n rrethana t pasqaruara.

  Edhe m 3 nntor, familjart nuk e vizituan Astrit Deharin vetm n qendrn e paraburgimit n Prizren. I pranishm ishte edhe Sami Kurteshi antari i Kryesis s Lvizjes Vetvendosje.

  Aktivisti i Vetvendosjes, Astrit Dehari ka vdekur m 5 nntor n qendrn e paraburgimit n Prizren. Ai ka qen njri nga t dyshuarit q kreu sulmin ndaj Kuvendit t Kosovs./GazetaExpress/


  Do ti luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

 6. #46
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  21,180
  Faleminderit
  37
  212 falenderime n 206 postime

  Pr: Arrestohen 6 Terrorist t VV-s, pr hedhje t bombave  Do ti luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

 7. #47
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  21,180
  Faleminderit
  37
  212 falenderime n 206 postime

  Pr: Arrestohen 6 Terrorist t VV-s, pr hedhje t bombave
  A po i trembet Vetvendosje t vrtets pr rastin Dehari?  Botapress, 10 Nntor
  Lvizja Vetvendosje ka br nj krkes t uditshme rreth rastit t Astrit Deharit, i cili vdiq n rrethana t paqarta n Burgun e Prizrenit. Sekretari Organizativ i VVs Dardan Molliqaj, ka krkuar ndrprerjen e hetimeve, duke thn se nuk i beson trupit t prfshir n kt proces. Pr kt, Molliqaj ka thn se sht edhe krkes e familjes, e cila n baz t dshmive asnjher nuk e ka vizituar Astritin, pa prani t zyrtarve t VVs.

  Deri m tani, procesi pr t gjetur shkaktart e vdekjes s Astrit Deharit sht zhvilluar pa ndonj penges. Familja ka angazhuar dy ekspert t mjeksis ligjore t cilt kan vzhguar procesin e obduksionit, ku ka marr pjes edhe avokati Tom Gashi i cili sht angazhuar nga familja.

  Deri n kt faz, bazuar n gjetjet e ekspertizs, Kryeprokurori i Prizrenit Syl Hoxha dhe Avokati Gashi kan deklaruar se Dehari ka vdekur nga asfiksia. Ka mbetur t vrtetohet nse i ndjeri sht vrar apo ka kryer vetvrasje.

  Mjekt q kan kryer obduksionin ende nuk kan publikuar raportin. Por, ish-Lideri i VVs Albin Kurti, pavarsisht se nuk ka raport final, ka thn se n VV dyshojn se Dehari sht vrar.

  Ndrkaq sot, nprmjet nj konference pr media Molliqaj, ka akuzuar pr vonesat n hetime, ndrkoh q zyrtart e prfshir i ka quajtur njerz t hetimeve.

  Sot jan br gjasht dit nga vdekja e tij edhe pr kto 6 dit pr rastin vetm se jan shtuar dilemat, tha Molliqaj. Ai ka thn se VV nuk u beson personave q po e udhheqin procesin e hetimeve, sipas tij pr shkak se ata jan persona t politiks. N kt rast ka prmendur kryeprokurorin e Prizrenit Syl Hoxhn dhe komandantin e policis s ktij rajoni Nexhmi Krasniqin.
  Do ti luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

 8. #48
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  21,180
  Faleminderit
  37
  212 falenderime n 206 postime

  Pr: Arrestohen 6 Terrorist t VV-s, pr hedhje t bombave
  Ekskluzive: Hetuesit gjejn ditarin me 63 faqe t Astrit Deharit
  08/11/2016


  Hetuesit q po merren me zbardhjen e rastit t vdekjes s Astrit Deharit kan gjetur nj ditar personal t t ndjerit n dhomn e tij t dhe jan duke lexuar prmbajtjen e tij.

  Burime t Indeksonline brenda Prokuroris bjn t ditur se hetuesit lexojn dhe analizojn do pjes t ditarit t Astrit Deharit i cili sht shkruar gjat kohs s paraburgimit.

  I njjti burim ka treguar se sipas informacioneve t siguruara, javn e kaluar Astrit Dehari sht vizituar nga familjart e tij disa her, por gjithmon ata kan qen t shoqruar nga nj prfaqsues i Vetvendosjes./Indeksonline/
  Do ti luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

 9. #49
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  21,180
  Faleminderit
  37
  212 falenderime n 206 postime

  Pr: Arrestohen 6 Terrorist t VV-s, pr hedhje t bombave
  Dardan Molliqaj pse po rren? ka jeni duke fshehur lidhur me vdekjen e Astrit Deharit?

  10.11.2016 19:24:49

  Nga Rexhep Kastrati

  Zhvillimet rreth vdekjes s Astrit Deharit kan marr nj rrjedh interesante: brenda dits, Dardan Molliqaj u nxor n rren m shum se nj her, duke hedh kshtu dyshime t forta pr arsyet e rrenave q ka br ai sot gjat nj konference me gazetar. Drejtori i policis n Prizren, Nexhmi Krasniqi ka prgnjeshtruar se ka dhn ndonj deklarat lidhur me vdekjen e Astrit Deharit, duke rrzuar kshtu atun kryesore q kishin lidhur me delegjitimimin e procesit hetimor pr vdekjen e Astrit Deharit. Pra, sipas Nexhmi Krasniqit, ai nuk ka thn se Astrit Dehari ka prdorur medikamente, dhe asnj deklarat tjetr. Nse Nexhmi Krasniqi nuk ka dhn asnj deklarat pr vdekjen e Astritit, kush e trilloi at? A mos sht trilluar nga ndonj portal nj deklarat q e publikuan pastaj edhe portalet tjera, apo ajo deklarst mund t ket dal nga kuzhina propagandistike t interesuara pr t prishur rastin q t mos zbardhet e vrteta pr vdekjen e Astrit Deharit, duke filluar nga sekta okulte e Albinit?

  N ann tjetr, kallxo. com, ka br publike dy leje t lshuara nga gjykatsi Kashtanjeva ka dhn pr vizit te Astrit Dehari, duke rrzuar pretendimin e Dardan Molliqajt se i kan br krkesa gjykatsit Kashtanjeva pr leje q ta vizitonin Astrit Deharin n burg, por ky i fundit i paska refuzuar! Tashm sht e konfirmuar se vizitat jan realizuar, bile e fundit sipas lejeve t publikuara, sht br m 3 nntor, pra dy dit para se t ndodhte vdekja e Astritit. Pse ka rrejt Dardan Molliqaj? Pse nuk e ka pranuar se ka qen n vizit te Astriti, nse ka qen nj vizit krejt normale? Pse duhej ta fshihte kt nga opinioni? Vet fakti se ka fshehur, prkatsisht ka rrejtur, i bn shum t dyshimta arsyet se prse ka rrejtur. N procesin hetimor, duhet t merren shum seriozisht edhe rrenat e ktilla. Dhe jo vetm t ktilla, pasi q krisi edhe nj shtje tjetr n ndrkoh: Tom Gashi ia ka rrzuar t gjitha pretendimet Dardan Molliqajt pr t delegjitimuar procesin hetimor, pasi q procedurn e gjertanishme e ka quajtur trsisht n rregull. Tom Gashi e ka br situatn edhe m konfuze, pasi q ka diskrepanca t mdha ndrmjet atyre q ka thn ai dhe atyre q ka thn Dardan Molliqaj. N kt mnyr, po bhen gjithnj e m t forta dyshimet pr implikimin e sekts okulte t Albinit, prkatsisht t Dardan Molliqajt n vdekjen e Astrit Deharit.

  Megjithat, lidhur me kt, duhet t sqarohet se prse gjykatsi Kashtanjeva t ket dhn leje pr t vizituar Astritin n burg? A sht krcnuar n ndrkoh nga sekta okulte e Albinit? Nse po, sa t tjer mund t ket krcnuar sekta okulte e Albinit? Prve shantazheve publike t bra sot, a po bn dhe kujt po i bn shantazhe sekta okulte e Albinit lidhur me vdekjen e Astritit? A duhet t hetohen edhe krcnimet eventuale q mund t jen br nga sekta okulte e Albinit? A ka pasur vizita jolegale, pra pa lejen e gjykatsit Kashtanjeva, nga pjestar t sekts okulte t Albinit t Astriti? A e ka vizituar kush nga sekta okulte e Albinit, Naser Makollin q ka qen shok dhome me Astritin?

  Dhe krejt n fund t ktij shkrimi, shtrohet edhe nj shtje: pse po e prdor sekta okulte e Albinin emrin e familjes Dehari pr t prhapur rrena dhe pr br atentat mbi hetimet pr zbardhjen e t vrtets pr vdekjen e Astritit? ka jan duke i fshehur familjes Dehari dhe opinionit lidhur me vdekjen e Astritit? A do t vazhdoj edhe m tej ta keqprdor emrin e familjes Dehari pr t prhapur rrena dhe pr tu fshehur mbrapa saj?
  Do ti luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

 10. #50
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  21,180
  Faleminderit
  37
  212 falenderime n 206 postime

  Pr: Arrestohen 6 Terrorist t VV-s, pr hedhje t bombave  Eksluzive: Indeksonline siguron ditarin e Astrit Deharit n burg

  Aktivisti i Lvizjes Vetvendosje, i ndjeri Astrit Dehari ka mbajtur ditar gjat kohs sa ka qndruar n paraburgim n Prizren, ndrsa n t ka detaje shum interesante pr seciln vizit q i kan br familjart e tij, gjithmon t shoqruar nga aktivistt e Vetvendosjes.

  Indeksonline e ka siguruar ditarin e Astrit Deharit, q ka dhjetra letra t shkruara nga ai, e ku rrfehen detaje t komunikimit t tij me familjart dhe aktivistt e Vetvendosjes.

  Indeksonline do t publikoj sot nj pjes t nj letre t shkruar s fundmi nga Dehari, ku tregon se si aktivistt e Lvizjes Vetvendosje nuk e lejonin asnjher t qndroj vetm me prindrit e tij, apo me motrn e bashkshorten, pa qen edhe dikush prej tyre prezent.

  N kt pjes t letrs, ai ka shkruar edhe se sekretari i VV-se, Dardan Molliqaj i ka thn t mos mrzitet pr faktet rreth akuzave q e rndonin pr sulmin ndaj Kuvendit, pasi e kishte siguruar se me kt pjes do t merrej Lvizja Vetvendosje.

  Ai e ka prmendur n kt letr edhe nj person me emrin Muharrem, por i cili nuk dihet kush sht.

  M ra shum pak t flas me nnn, babin e Artn. M treguan se e kan takuar Muharremin e madje ai as q ka ditur se jam n burg. M than t mos mrzitem fare. Edhe Dardani m thoshte t rri i qet e t mos lodhem pr gjetjen e fakteve, ngase me kt pjes merret Lvizja, thuhet ndr t tjera n faqen e ditarit t Astrit Deharit, i cili ka mbi 60 faqe t shkruara.

  Indeksonline do t publikoj gjat ditve n vijim t gjitha pjest e ditarit t t ndjerit Astrit Dehari, q mund t shrbejn pr nxjerrjen e t vrtets s shkruar nga veta ai, pr kohn sa ka qndruar n paraburgim dhe marrdhniet e tij me Vetvendosjen pas arrestimit t tij./Indeksonline
  Do ti luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

 11. #51
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  21,180
  Faleminderit
  37
  212 falenderime n 206 postime

  Pr: Arrestohen 6 Terrorist t VV-s, pr hedhje t bombave  ky terrorist i vetvendosjes ne foto ku e mban qe shkruen edhe une jam kunder marrveshjes
  u gjet i vdekur ne burgun e prizrenit
  po dyshohet se shtabi kriminel i VV-se i beri presion dhe e shtyri te bej vetvrasje ose e vran njerzit e tyre
  sepse i ndjeri ka pranue para organeve te shtetit qe e kan sulmue kuvendin televizionin dhe disa shtepi private te gazetarve qe e kan kritiku vetve dosjen dhe qe kan qen te komanduar nga shtabi kriminel i vetvendosjes
  dhe per ata ata kurr nuk i kan lejue familjaret ta vizitoin ne burg vetun pa qen nji antar i shtabit kriminel i vetrvendosje

  para do kohe edhe vllau i astritit po ashtu sekretar i vetvendosjes beri vetvrasje
  vetvendosje po na i vret djemt e ri o njerz hapni syt e kujdes nga keta kriminel te vetvendosjes e te Isiait te ndihmuar nga BIA serbe
  Do ti luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

 12. #52
  SHQIPTAR Maska e ARIANI_TB
  Antarsuar
  30-12-2005
  Postime
  5,081
  Faleminderit
  5
  22 falenderime n 21 postime

  Pr: Arrestohen 6 Terrorist t VV-s, pr hedhje t bombave

  SHTETI VRET N MNYRA T NDRYSHME
  1.
  Jan br tet dit nga shuarja e jets n burgun e Prizrenit t antarit t Lvizjes Vetvendosje dhe studentit i cili edhe dy provime duhej ti jepte pr tu br mjek i popullit!
  Jan br tet dit prej se vendor e t huaj, njerz t politiks, intelektual, medie t shkruara dhe elektronike shfaqin mendime pr kt vdekje t papritur, t ndodhur n rrethana t paqarta dhe n mnyr edhe m t paqart.
  Disa, me vetsigurin e njerzve q skan dgjuar ndonjher pr brejtje t ndrgjegjes, thon se Astrit Dehari u vetvra!
  Disa t tjer thon se ai u vra prej atyre n duart e t cilve e kishte ln fati tragjik!
  Disa t tjer thon se e vrteta pr shuarjen e jets s Astrit Deharit do t msohet sigurt vetm prej hulumtimeve t atyre q jan caktuar profesionalisht t hetojn rrethanat dhe vdekjen e tij.
  Disa t tjer, ndrkaq, nuk ngurrojn t thon se e vrteta pr kt vdekje n t vrtet nuk do t msohet kurr!
  2.
  Pavarsisht prej asaj q e thon a edhe e shkruajn ata q flasin pr vetvrasjen e Astrit Deharit; pavarsisht prej asaj q e thon apo edhe e shkruajn ata q flasin pr vrasje; pavarsisht prej asaj q e deklarojn ata q krkojn t priten t dhnat q do t sjellin ata q jan caktuar t bjn hulumtimin profesional t vdekjes; dhe pavarsisht prej asaj q deklarojn ata q mendojn se e vrteta pr vrasjen a vetvrasjen e Astrit Deharit nuk do t msohet kurr, pr kt vdekje tragjike e vrteta sht kjo: t birin e Avni Deharit dhe Xhemile Deharit, antarin e Vetvendosjes e vrau shteti: e vrau shteti i Kosovs, liris dhe pavarsis s t cilit prindrit e tij ia kushtuan gjith jetn derisa ishin n Kumanov e, mandej, n Zvicr, kurse t sotmes dhe t ardhmes s t cilit po ia kushtonin jetn e tyre mbas ardhjes n Kosov.
  3.
  Shteti nuk vret vetm n nj mnyr: Jo. Shteti, sidomos, shteti dhuntar, i br shtet privat prej oligarkis politike dhe prfituese, si sht sot shteti yn, vret n mnyra t ndryshme: vret me plumba, m shpesh fshehurazi se hapur; vret me arm t ftohta; vret me dhun fizike ndaj trupit dhe me dhun psikike ndaj shpirtit; vret me prndjekje; vret me fyerje; vret me shpifje, me gnjeshtra e me mashtrime; vret me burgje, me paraburgje e me pasburgje; vret me mediet e paguara, me mediet e shantazhuara dhe me mediet e friksuara; vret me mediet e kriminalizuara, si sht portali Express, por edhe disa t tjera! Astrit Deharin shteti e vrau jo me nj po me disa nga kto mnyra vrastare! Dhe e vrau me disa nga kto mnyra sepse Astrit Dehari ishte me karakter e me bindje i pannshtruar para pushtetit dhuntar! Dhe e vrau sepse ky shtet donte t vriste Opozitn dhe sepse ky shtet donte t vriste Lvizjen Vetvendosje! Dhe e vrau duke e burgosur me katr shok dhe me nj shoqe, duke i akuzuar t t gjashtt si terrorist q, u tha me gojt e me shkrimet e pushtetarve, q u tha zyrtarisht e privatisht prej tyre, se deshn t vrisnin Kuvendin e Kosovs, deshn t vrisnin Kuvendin e Kosovs duke vrar dy a tri tulla a xhama t ktij Kuvendi, prej sallave t t cilit lirin dhe pavarsin e Kosovs po e predikojn dhe po e mbrojn edhe nj numr i atyre q sot perceptohen shum papranueshm e padurueshm prej popullit.
  Dhe, me supozimin se prej duarve t tyre terroriste u plagosn ato dy a tri tulla a xhama, ata u quajtn terrorist dhe u uan ku u uan! Dhe u terrorizuan si u terrorizuan! Sdeshn t din pushtetart e dehur prej pushtetit se terroristt svrasin tulla po njerz!
  4.
  Shtetet demokratike me ligjet e veta i sigurojn edhe t drejtat njerzore t t burgosurve dhe kujdesen pr ta. Ato, shtetet demokratike, pranojn t jen dhe jan prgjegjse pr jetn dhe pr vdekjen e t burgosurve t tyre. Por, shteti yn slodhet pr ato t drejta t t burgosurve, prandaj u b vrass i Astrit Deharit jo vetm n qoft se ai u vra prej ndonj shrbtori zyrtar, por edhe n qoft se u vetvra! Shteti i Kosovs u b shtet vrass i tij sepse me terrorin politik e shtetror e rndoi pamatshm politikisht, shpirtrisht dhe truprisht!
  Astrit Dehari nuk sht i burgosuri i par viktim e shtetit ton, por sht viktim e veant e ktij shteti, q tash e tre vjet po prdor edhe mjete e po zbaton edhe mnyra neofashiste n qrimin e hesapeve me kundrshtart politik! E me disa t tjer!
  5.
  Pikllimi i prindrve, i nns dhe i babait, i motrs dhe i bashkshortes s Astrit Deharit pr shuarjen e jets s tij sht i madh, sht i madh dhe sht i rnd, i rnd sa bjeshka! E madhe, pamatshm e madhe sht edhe dhembja e shokve, e kolegve, e miqve, e dashamirve t shumt t tij pr t.
  Prej pes nntorit, kur u nda nga jeta, Astrit Dehari nuk sht m vetm i Xhemiles dhe i Avniut: Astrit Dehari tashm sht biri i shtrenjt, sht vllai i shtrenjt i ne t gjithve, i gjith Kosovs, i gjith shqiptarve.
  Astrit Deharit iu bn nderime mortore si nj dshmori, dshmori t veant, t rn n kushte t veanta dhe n mnyr t veant. Kur filloi lufta lirimtare e Ushtris lirimtare t Kosovs Astrit Dehari ishte vetm nnt vje dhe mosha prej fmije si lejoi t merrte pjes n at luft. Por, n at luft morn pjes prindrit e tij dhe morn pjes duke e br shtpin e tyre n Zvicr shtpi t shumve nga ata q do t marrin pjes n Luftn lirimtare n Kosov. Astrit Dehari nuk mori pjes n luftn pr lirimin e Kosovs prej pushtimit t Serbis, por ra dshmor n nj luft tjetr, shum t rndsishme pr t sotmen dhe t ardhmen e Kosovs dhe t popullit shqiptar n prgjithsi: ra dshmor n luftn politike pr Kosovn demokratike, pr Kosovn e qeverisur prej bijve e bijave t saj t paprishur prej arrivizmit, prej despotizmit, prej korrupsionit pandemik, prej nepotizmit primitiv, prej pasurimit leht dhe shpejt, prej pronave t patundshme e t tundshme, prej privilegjeve t gjithfarllojshme, prej arrogancs dhe megalomanis n t ciln aq leht e aq shpejt zhyten ata q idealet nuk ngurrojn ti zvendsojn me karrige e me prfitim!
  Le t ngushllohen nna e babai i Astrit Deharit me nderimet e jashtzakonshme q iu bn djalit t tyre! Le t ngushllohen Xhemilja e Avniu me prvjetort q do ti shnohen birit t tyre si prvjetor t dshmorit t rn pr Kosovn demokratike, pr Kosovn me drejtsi t kapur prej oligarkis, pr Kosovn ku para ligjit jan t gjith t barabart, pr Kosovn me sistem vlerash q e bjn t kuptimshme e t dinjitetshme edhe jetn e atyre t shprfillurve e t braktisurve prej pushtetit t oligarkis, q obligimet shtetrore pr t mirat e prgjithshme i ka zvendsuar me prkushtime t pandalshme ndaj interesave t veta, t t vetve e t partis s vet!
  Le ti jet e leht toka e Kosovs Astritit ton q ksaj toke ia fali rinin, mendjen dhe virtytet e tij t larta.
  12-11-2016 Rexhep Qosja
  BASHKIM KOSOVE ME SHQIPERINE DHE JO PAZARLLEQE ME SERBINE E GREQINE

 13. #53
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  21,180
  Faleminderit
  37
  212 falenderime n 206 postime

  Pr: Arrestohen 6 Terrorist t VV-s, pr hedhje t bombave

  Citim Postuar m par nga ARIANI_TB Lexo Postimin
  SHTETI VRET N MNYRA T NDRYSHME
  1.
  Jan br tet dit nga shuarja e jets n burgun e Prizrenit t antarit t Lvizjes Vetvendosje dhe studentit i cili edhe dy provime duhej t’i jepte pr t’u br mjek i popullit!
  Jan br tet dit prej se vendor e t huaj, njerz t politiks, intelektual, medie t shkruara dhe elektronike shfaqin mendime pr kt vdekje t papritur, t ndodhur n rrethana t paqarta dhe n mnyr edhe m t paqart.
  Disa, me vetsigurin e njerzve q s’kan dgjuar ndonjher pr brejtje t ndrgjegjes, thon se Astrit Dehari u vetvra!
  Disa t tjer thon se ai u vra prej atyre n duart e t cilve e kishte ln fati tragjik!
  Disa t tjer thon se e vrteta pr shuarjen e jets s Astrit Deharit do t msohet sigurt vetm prej hulumtimeve t atyre q jan caktuar profesionalisht t hetojn rrethanat dhe vdekjen e tij.
  Disa t tjer, ndrkaq, nuk ngurrojn t thon se e vrteta pr kt vdekje n t vrtet nuk do t msohet kurr!
  2.
  Pavarsisht prej asaj q e thon a edhe e shkruajn ata q flasin pr vetvrasjen e Astrit Deharit; pavarsisht prej asaj q e thon apo edhe e shkruajn ata q flasin pr vrasje; pavarsisht prej asaj q e deklarojn ata q krkojn t priten t dhnat q do t sjellin ata q jan caktuar t bjn hulumtimin profesional t vdekjes; dhe pavarsisht prej asaj q deklarojn ata q mendojn se e vrteta pr vrasjen a vetvrasjen e Astrit Deharit nuk do t msohet kurr, pr kt vdekje tragjike e vrteta sht kjo: t birin e Avni Deharit dhe Xhemile Deharit, antarin e Vetvendosjes e vrau shteti: e vrau shteti i Kosovs, liris dhe pavarsis s t cilit prindrit e tij ia kushtuan gjith jetn derisa ishin n Kumanov e, mandej, n Zvicr, kurse t sotmes dhe t ardhmes s t cilit po ia kushtonin jetn e tyre mbas ardhjes n Kosov.
  3.
  Shteti nuk vret vetm n nj mnyr: Jo. Shteti, sidomos, shteti dhuntar, i br shtet privat prej oligarkis politike dhe prfituese, si sht sot shteti yn, vret n mnyra t ndryshme: vret me plumba, m shpesh fshehurazi se hapur; vret me arm t ftohta; vret me dhun fizike ndaj trupit dhe me dhun psikike ndaj shpirtit; vret me prndjekje; vret me fyerje; vret me shpifje, me gnjeshtra e me mashtrime; vret me burgje, me paraburgje e me pasburgje; vret me mediet e paguara, me mediet e shantazhuara dhe me mediet e friksuara; vret me mediet e kriminalizuara, si sht portali Express, por edhe disa t tjera! Astrit Deharin shteti e vrau jo me nj po me disa nga kto mnyra vrastare! Dhe e vrau me disa nga kto mnyra sepse Astrit Dehari ishte me karakter e me bindje i pannshtruar para pushtetit dhuntar! Dhe e vrau sepse ky shtet donte t vriste Opozitn dhe sepse ky shtet donte t vriste Lvizjen Vetvendosje! Dhe e vrau duke e burgosur me katr shok dhe me nj shoqe, duke i akuzuar t t gjashtt si terrorist q, u tha me gojt e me shkrimet e pushtetarve, q u tha zyrtarisht e privatisht prej tyre, se deshn t vrisnin Kuvendin e Kosovs, deshn t vrisnin Kuvendin e Kosovs duke vrar dy a tri tulla a xhama t ktij Kuvendi, prej sallave t t cilit lirin dhe pavarsin e Kosovs po e predikojn dhe po e “mbrojn” edhe nj numr i atyre q sot perceptohen shum papranueshm e padurueshm prej popullit.
  Dhe, me supozimin se prej duarve t tyre “terroriste” u plagosn ato dy a tri tulla a xhama, ata u quajtn terrorist dhe u uan ku u uan! Dhe u terrorizuan si u terrorizuan! S’deshn t din pushtetart e dehur prej pushtetit se terroristt s’vrasin tulla po njerz!
  4.
  Shtetet demokratike me ligjet e veta i sigurojn edhe t drejtat njerzore t t burgosurve dhe kujdesen pr ta. Ato, shtetet demokratike, pranojn t jen dhe jan prgjegjse pr jetn dhe pr vdekjen e t burgosurve t tyre. Por, shteti yn s’lodhet pr ato t drejta t t burgosurve, prandaj u b vrass i Astrit Deharit jo vetm n qoft se ai u vra prej ndonj shrbtori zyrtar, por edhe n qoft se u vetvra! Shteti i Kosovs u b shtet vrass i tij sepse me terrorin politik e shtetror e rndoi pamatshm politikisht, shpirtrisht dhe truprisht!
  Astrit Dehari nuk sht i burgosuri i par viktim e shtetit ton, por sht viktim e veant e ktij shteti, q tash e tre vjet po prdor edhe mjete e po zbaton edhe mnyra neofashiste n qrimin e hesapeve me kundrshtart politik! E me disa t tjer!
  5.
  Pikllimi i prindrve, i nns dhe i babait, i motrs dhe i bashkshortes s Astrit Deharit pr shuarjen e jets s tij sht i madh, sht i madh dhe sht i rnd, i rnd sa bjeshka! E madhe, pamatshm e madhe sht edhe dhembja e shokve, e kolegve, e miqve, e dashamirve t shumt t tij pr t.
  Prej pes nntorit, kur u nda nga jeta, Astrit Dehari nuk sht m vetm i Xhemiles dhe i Avniut: Astrit Dehari tashm sht biri i shtrenjt, sht vllai i shtrenjt i ne t gjithve, i gjith Kosovs, i gjith shqiptarve.
  Astrit Deharit iu bn nderime mortore si nj dshmori, dshmori t veant, t rn n kushte t veanta dhe n mnyr t veant. Kur filloi lufta lirimtare e Ushtris lirimtare t Kosovs Astrit Dehari ishte vetm nnt vje dhe mosha prej fmije s’i lejoi t merrte pjes n at luft. Por, n at luft morn pjes prindrit e tij dhe morn pjes duke e br shtpin e tyre n Zvicr shtpi t shumve nga ata q do t marrin pjes n Luftn lirimtare n Kosov. Astrit Dehari nuk mori pjes n luftn pr lirimin e Kosovs prej pushtimit t Serbis, por ra dshmor n nj luft tjetr, shum t rndsishme pr t sotmen dhe t ardhmen e Kosovs dhe t popullit shqiptar n prgjithsi: ra dshmor n luftn politike pr Kosovn demokratike, pr Kosovn e qeverisur prej bijve e bijave t saj t paprishur prej arrivizmit, prej despotizmit, prej korrupsionit pandemik, prej nepotizmit primitiv, prej pasurimit leht dhe shpejt, prej pronave t patundshme e t tundshme, prej privilegjeve t gjithfarllojshme, prej arrogancs dhe megalomanis n t ciln aq leht e aq shpejt zhyten ata q idealet nuk ngurrojn t’i zvendsojn me karrige e me prfitim!
  Le t ngushllohen nna e babai i Astrit Deharit me nderimet e jashtzakonshme q iu bn djalit t tyre! Le t ngushllohen Xhemilja e Avniu me prvjetort q do t’i shnohen birit t tyre si prvjetor t dshmorit t rn pr Kosovn demokratike, pr Kosovn me drejtsi t kapur prej oligarkis, pr Kosovn ku para ligjit jan t gjith t barabart, pr Kosovn me sistem vlerash q e bjn t kuptimshme e t dinjitetshme edhe jetn e atyre t shprfillurve e t braktisurve prej pushtetit t oligarkis, q obligimet shtetrore pr t mirat e prgjithshme i ka zvendsuar me prkushtime t pandalshme ndaj interesave t veta, t t vetve e t partis s vet!
  Le t’i jet e leht toka e Kosovs Astritit ton q ksaj toke ia fali rinin, mendjen dhe virtytet e tij t larta.
  12-11-2016 Rexhep Qosja
  ni terrorist ma pak
  e din rexha mire se qysh e detyroi shtabi i terroristve te bej vetvrasje mire
  po sa e kuptuen terroristat e vertfundosjes qe ky e ka pranue krejt fill e per pe se si e kan sulmue kuvendin me zolla e shtepit private e rtk-ne ata dhe tregoi per albinin e molliqin si shefa te shtabit te terroristvevran ket terrorist per mos ti qes ne fush keta hahaha
  terroristet ja keshtu do te ngordhin ja do te plaken ne biruc
  Ndryshuar pr her t fundit nga Llapi : 12-11-2016 m 22:47
  Do ti luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

 14. #54
  SHQIPTAR Maska e ARIANI_TB
  Antarsuar
  30-12-2005
  Postime
  5,081
  Faleminderit
  5
  22 falenderime n 21 postime

  Pr: Arrestohen 6 Terrorist t VV-s, pr hedhje t bombave

  Citim Postuar m par nga Llapi Lexo Postimin
  ni terrorist ma pak
  e din rexha mire se qysh e detyroi shtabi i terroristve te bej vetvrasje mire
  po sa e kuptuen terroristat e vertfundosjes qe ky e ka pranue krejt fill e per pe se si e kan sulmue kuvendin me zolla e shtepit private e rtk-ne ata dhe tregoi per albinin e molliqin si shefa te shtabit te terroristvevran ket terrorist per mos ti qes ne fush keta hahaha
  terroristet ja keshtu do te ngordhin ja do te plaken ne biruc
  E Ore LLAPUSH -Terroristi i vertete eshte regjimi i Hasim Tacit e Kadri Veseli e KLANIT PRONTO
  Ore tru shperlare i PRONTOS!
  BASHKIM KOSOVE ME SHQIPERINE DHE JO PAZARLLEQE ME SERBINE E GREQINE

 15. #55
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  21,180
  Faleminderit
  37
  212 falenderime n 206 postime

  Pr: Arrestohen 6 Terrorist t VV-s, pr hedhje t bombave  'Familja Dehari t lirohet nga pengmarrja q i ka br VV-ja'


  11 Nntor 2016 20:18

  Opinionisti Petrit Zogaj, n Info Magazine t Klan Kosovs, ka thn se e kupton dhimbjen e madhe t familjes Dehari, pas vdekjes s mistershme t t birit Astritit n burgun e Prizrenit, por se do t donte q ajo t mos rrethohej nga zyrtart e Vetvendosjes n seciln paraqitje publike, njofton Klan Kosova.

  Rasti Astrit Dehari sht rasti m i rnd n vitet e fundit. Por un nuk do t doja q familjart e Astritit t ishin t rrethuar nga zyrtar t Vetvendosjes. Q t hiqet ideja se fmiu biologjik sht m pak i rndsishm se ai ideologjik dhe politik. Do t doja q ata t cliroheshin nga kjo pengmarrje q u ka br Vetvendosja. Nuk besoj q nj nn dhe baba ndihet mir me ata njerz prreth dhe sigurisht jan nn presionin e partis.
  Do ti luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

 16. #56
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  21,180
  Faleminderit
  37
  212 falenderime n 206 postime

  Pr: Arrestohen 6 Terrorist t VV-s, pr hedhje t bombave

  Citim Postuar m par nga ARIANI_TB Lexo Postimin
  E Ore LLAPUSH -Terroristi i vertete eshte regjimi i Hasim Tacit e Kadri Veseli e KLANIT PRONTO
  Ore tru shperlare i PRONTOS!
  ma mire me ma shperla trurin patriotet e lirimtaret e shqiptarve
  se si juve qe trurin jau ka shperla VV-ISISI-BIA ARBIA GJAMIJA e qenefa tier qe merren me terrorizem
  Do ti luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

 17. #57
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  21,180
  Faleminderit
  37
  212 falenderime n 206 postime

  Pr: Arrestohen 6 Terrorist t VV-s, pr hedhje t bombave
  Alarm! N Kralev strviten grupet terroriste n emr t Islamit

  Kryesore | Publikuar m 12.11.2016 n ora 15:27  Shkruan Daim Hiseni, Kryetar i SHVL t UK-s
  N munges t institucioneve tona t shndosha, n munges t funkcionimit t drejtsis dhe shtetit ligjor n njrn an dhe korupcionit t lart n ann tjetr, krijohet hapsira pr veprime destruktive dhe tepr t rrezikshme pr vendin ton.
  Njerz nga nntoka ruse, t mbshtetur nga disa qarqe t politiks srbe po prgatisin grupe terroriste n Ballkan, duke prfshir n mesin e tyre edhe shqiptar t shitur t cilt punojn pr lek, me detyr t kryerjes s akcioneve terroriste n emr t Islamit.
  Kto grupe t cilat strviten n nj kazerm brenda qytetit t Kralevs n Srbi, prpos aftsimit t tyre n shkathtsit luftarake, msojn gjuhn shqipe dhe at arabe. kurse caqet e akcioneve t tyre terroriste supozohet t kryhen n tokat e banuara me shqiptar.
  Qllimi i tyre sht paraqitja e shqiptarve n Shqipri, Kosov, Maqedoni, Mal t zi dhe gjetiu si popull radikal, njerz ekstrem dhe terrorist islamik.
  Prpos nntoks ruse dhe politiks srbe, kto grupe gjejn mbshtetje edhe nga qeveria e Maqedonis e cila ndihmon n rekrutimin e tyre si dhe nga disa funkcionar t lart n Kosov dhe Shqipri.
  Veprimet e tilla t etnikve srb, prpos q dmtojn imazhin e kombit dhe shtetit shqiptar, ato do t ken pasoja n njerz dhe dme materiale.
  Besojm se qeveria e Shqipris dhe ajo e Kosovs do t jen m syel dhe do t gjejn mekanizma pr t parandaluar dhe pr t penguar rekrutimin e shqiptarve n qendrat srbe t strvitjeve paraushtarake, e njohur tashm si erdhe e prodhimit dhe trajnimit t terrorizmit n Ballkan.
  Do ti luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

 18. Anetart m posht kan falenderuar Llapi pr postimin:

  mesia4ever (13-11-2016)

 19. #58
  Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
  Antarsuar
  01-12-2006
  Postime
  6,565
  Faleminderit
  412
  143 falenderime n 137 postime

  Pr: Arrestohen 6 Terrorist t VV-s, pr hedhje t bombave

  Citim Postuar m par nga Llapi Lexo Postimin
  qfar faktesh tiera kerkon more zoteri kur te gjith po e dim qe keta kriminelet-terrorista te vetvendosjes e te ndihmuar nga ISIS-BIA serbe
  kan krye disa sulme terroriste kunder personave dhe objekteve te institucioneve tona
  qudi se si nuk i paske pa ti dhe kinse nuk po i dishe
  ok ta presum gjygjin pra
  Zoteri Llapi si je si po kalon.
  Zoteri VV nuk eshte parti terroriste, nuk i ka bere ndonjehere deme Kosoves dhe nuk eshte e perfshire ne ndihmen ndaj terrorizmit nderkombetar. Nese do ta bente kete ajo do te konsiderohej se pari nga ShBA-ja si organizate terroriste. Partia VV i mbron te drejtat e popullit por edhe te te dobteve dhe te varferve. Ne mund te flasim ketu e te ia fusim pordhes sikur keta corodet e ketij forumi, Eviani, Nuh Muha etj. gjithe diten e gjate por e verteta eshte se i gjithe sistemi (policia, gjyqesori, prokuroria, firmat shteterore, ministrite etj.) favorizon vetem politikanet dhe familjet e tyre. Une nuk pajtohem me vetvendosjen ne shume pika por kjo nuk d.m.th. se duhet te i luftojme me te gjitha menyrat e mundshme. Nuk po them gjithashtu se PDK-ja nuk ka njerez te mire e te drejte, shumica e elektoratit te kesaj partie jane per nje Kosove te forte por eshte e carte se sot shume parti jane bere vetem si nje mynyre per te kapur pushtetin dhe perfitimet materiale. Edhe vrasja ose vetvrasja (me shume gjase eshte vrasje nga grupacionet partiake qe qendrojne mbi ligjin) nuk mund te minimizohet. Mos te harrojme se ai ishte nje shqiptar si ti e si une i cili kishte deshire qe ne vendin e tij te kishte drejtesi e barazi. Jane partite ne pushtet qe indirekt po punojne per Serbine e armiqte e shqiptareve, sepse keta po i largojne nga BE-ja dhe ShBA-ja. Mos harro politikanet tane qe 17 vite flasin per anetaresim ne BE, vella nese ne nje vend do t'i vendosnim nja 1 milion kafshe dhe do te u thoshnim, shiqoni, keni 17 vite te i plotesoni standartet evropiane e perendimore per t'u anetaresuar ne BE ato do t'i plotesonin. Ndersa Kosova sot ska as liberalizim te vizave, jemi ne fund te 2016...

  Mos u be i padrejte si myslimanet te mbrosh apo justifikosh vrasjen e njerezve te pafajshem sic bere ne nje postim.
  Naten e mire
  Destroyer of falsehood :)

 20. #59
  Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
  Antarsuar
  01-12-2006
  Postime
  6,565
  Faleminderit
  412
  143 falenderime n 137 postime

  Pr: Arrestohen 6 Terrorist t VV-s, pr hedhje t bombave

  Citim Postuar m par nga Llapi Lexo Postimin


  'Familja Dehari t lirohet nga pengmarrja q i ka br VV-ja'


  11 Nntor 2016 • 20:18 •

  Opinionisti Petrit Zogaj, n Info Magazine t Klan Kosovs, ka thn se e kupton dhimbjen e madhe t familjes Dehari, pas vdekjes s mistershme t t birit Astritit n burgun e Prizrenit, por se do t donte q ajo t mos rrethohej nga zyrtart e Vetvendosjes n seciln paraqitje publike, njofton Klan Kosova.

  “Rasti Astrit Dehari sht rasti m i rnd n vitet e fundit. Por un nuk do t doja q familjart e Astritit t ishin t rrethuar nga zyrtar t Vetvendosjes. Q t hiqet ideja se fmiu biologjik sht m pak i rndsishm se ai ideologjik dhe politik. Do t doja q ata t cliroheshin nga kjo pengmarrje q u ka br Vetvendosja. Nuk besoj q nj nn dhe baba ndihet mir me ata njerz prreth dhe sigurisht jan nn presionin e partis”.
  Ai ka qene ne VetVendosje, ka punuar ndoshta cdo dite me njerezit e Vetvendosjes, kur punon njeriu me dike per vite te tera edhe familjarizohet ne njefare menyre, qitash ata spaskan te drejte te presin pamje per te. Nese une punoj po e zeme nja 10 vite me nje person ne te njejten pune, ecim familjarisht me vizita dhe ai po vdiska apo po e vritka dikush une spaskam te drejte te i bashkohem familjes se tij e te pres pamje per te?! O Zot a jane keta njerez a jo?! Cfar analisti more ti kete edhe nje femi 14 vjecar e kupton?!
  Zoteri Zogaj para se te jesh analist duhet te jesh njeri se pari, edhe 50 fakultete te analistave po t'i perfundosh kur sje njeri skan cka te nevojiten.
  Ndryshuar pr her t fundit nga mesia4ever : 13-11-2016 m 18:27
  Destroyer of falsehood :)

 21. #60
  Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
  Antarsuar
  01-12-2006
  Postime
  6,565
  Faleminderit
  412
  143 falenderime n 137 postime

  Pr: Arrestohen 6 Terrorist t VV-s, pr hedhje t bombave

  Citim Postuar m par nga Llapi Lexo Postimin
  ma mire me ma shperla trurin patriotet e lirimtaret e shqiptarve
  se si juve qe trurin jau ka shperla VV-ISISI-BIA ARBIA GJAMIJA e qenefa tier qe merren me terrorizem
  Ti zoteri qenke per mos shkatrrim te shtetit nga myslimanet por sipas kesaj logjikes tende at shtet duhet ta shkatrrojme vet. O zoteri Kosova nuk eshte duke ndertuar shtet por sistemi po konsolidohet ne sherbim te politikaneve dhe familjeve te tyre. Pra ne po krijojme sistem oligarkik.
  Ndersa une se pari jam qe kete shtet qe e kemi si dhurate nga lufta heroike e UCK-se dhe ndihma e USA te mos e shkatrrojme as vet por gjithashtu te mos lejojme qe ta shkatrrojne as myslimanet me aventurat shtazarake te tyre e te cilet punojne ne ISIS.
  Destroyer of falsehood :)

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •