Close
Faqja 2 prej 5 FillimFillim 1234 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 89
 1. #21
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  21,176
  Faleminderit
  37
  212 falenderime n 206 postime

  Pr: Arrestohen 6 Terrorist t VV-s, pr hedhje t bombave




  Gjithka q u gjet sot, n depot e Lvizjes Vetvendosje e bastisura nga ana e Policis s Kosovs! (LISTA)


  Policia e Kosovs gjat bastisjeve q I ka br depove para fillimit t protestave, ka gjetur shum qanta t mbushura me moltov, shishe me moltov, bidona me benzin pr prgatitje t moltovit, sprej me ngjyra, kartela me mbishkrimin Vetvendosje

  Kshtu i kan thn Gazets Blic burime brenda Policis s Kosovs. Sipas ktyre burimeve, dyshohet kto depo jan marr me qira nga ana e Lvizjes Vetvendosje.
  Policia sht duke hetuar se kujt i prkasin kto depo. Ka informacione se kto depo jan marr me qira nga zyrtar t VV-s, kan theksuar kto burime.

  N vazhdim ju sjell listn e gjrave q ka gjetur n kto depo:

  Mbi 65 anta me shishe t mbushura me molotov.

  5 bidon t plastiks t mbushur me benzin pr prgatitjen e molotovit.
  LEXO: Ymeri: Nuk na ndalin me arrestime, do ta rrzojm regjimin

  Rreth 30 shishe me molotov. 5 pako me shishe t molotovit.

  1 qese me sfera qelqi (kilikera).

  1 pako me kartela me mbishkrimin Vetvendosje!.

  Mbi 20 Spray (sprkats) me ngjyra.

  Dy anta dhe nj qese me gur 10 copa t metalta n form ylli pr shpuarjen e gomave t automjeteve.

  Rreth 10 pajisje plastike t improvizuara (si lloje granata hedhsi t punuar me gypa plastike) pr gjuajtjen e gjsendeve t forta (deri n 50 m me pasoja fatale). Rreth 30 ambalazhe me ngjyra.

  Pako me gozhda.

  Qese me maska.

  Rreth 10 megafona.

  Rreth 30 anta t zbrazta, dhe shum gjra tjera.
  Do ti luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

 2. #22
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  21,176
  Faleminderit
  37
  212 falenderime n 206 postime

  Pr: Arrestohen 6 Terrorist t VV-s, pr hedhje t bombave



  Shtohet edhe nj sulm ndaj Kuvendit t Kosovs


  Autori: Ervin Shkulaku GazetaExpress E premte, 02 Shtator 2016 10:16



  Kuvendi i Kosovs koht e fundit ka qen n qendr t vmndjes pr sulmin me Zoll, protestat e Lvizjes Vetvendosje, seanca pr demarkacionin dhe hedhja vazhdimisht e gazit lotsjells, por s fundmi kuvendi u sulmua edhe nga ana kibertike nga nj person, identiteti i t cilit nuk sht br i ditur nga Policia e Kosovs, shkruan Gazeta Express.

  Policia bn t ditur se dje n orn 11:00 sht arrestuar i dyshuari mashkull K/Shqiptar pasi q i njjti sht kapur para hyrjes s Kuvendit duke tentuar t ndrhyj n sistemin kompjuterik t objektit t Kuvendit t Kosovs.

  Msohet se i dyshuari ka ndrhyr edhe n rrjetin televiziv t kuvendit. N t njjtn or po zhvillohej edhe protesta e Vetvendosjes por ende nuk dihet nse i dyshuari ka patur lidhje me protestn apo ka vepruar i pavarur.

  Policia njofton se ka konfiskuar nj kabllo dhe nj pajisje wifi dhe m pas me vendim t prokurorit i dyshuari pas intervistimit sht liruar n procedur t rregullt
  Do ti luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

 3. #23
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  21,176
  Faleminderit
  37
  212 falenderime n 206 postime

  Pr: Arrestohen 6 Terrorist t VV-s, pr hedhje t bombave





  Policia shpalos arsenalin e kapur t VV's - thot se planifikonin sulm terrorist (Foto)



  GazetaExpress E premte, 02 Shtator 2016 15:46


  ​Polica e Kosovs thot se t gjeturat n garazhin n rrugn ’28 Nntori’ n Prishtin, gjat nj bastisje t enjten n mngjes, tregojn se aty po prgatitej nj sulm terrorist.

  N nj konferenc pr media, policia ka shpalosur detaje dhe gjsendet e gjetura n depon t ciln Lvizja Vetvendosje ka pranuar se ishte n shfrytzim t tyre.

  Sipas policis ata q e shfrytzonin kt depo, n baz t gjsendeve t konfiskuara, mund t cilsohet se ishin duke prgatitur sulm terrorist, raporton Gazeta Express.

  “N koordinim me prokurorin mund t cilsojm se ishte duke u kryer prgatitje e veprs terroriste”, tha nj zyrtar i PK’s n konferenc i pyetur nga gazetaret nse edhe kjo mund t quhej terrorizm.

  Ai tregoi se policia ka identifikuar personat t cilt po shfrytzonin garazhin dhe t cilt kishin grumbulluar rreth 50 shishe me koktej molotovi dhe mjeta tjera t rrezikshme.

  “Policia sht n krkim t personave q kan n shfrytzim kt objekt”, tregoi zyrtari policor.

  Ndryshe, mbrm sekretari organizativ i VV’s, Dardan Molliqaj, ka pranuar se garazhet n t cilat Policia gjeti t martn 50 anta me mjete t dyshimta dhe t rrezikshme VV i ka marr me qra, shkruan Gazeta Express.

  “Po, po, na e kemi n shfrytzim nj pjes. Kemi kontrat. Gjithka sht ligjore”, kishte deklaruar Molliqaj n 'Zona e Debatit' duke u ankuar se policia gjat bastisjes nuk kishte informuar VV'n pr aksionin.

  Kjo nuk sht hera e par kur n objekte t ktij subjekte sht gjetur arsenal i rrezikshm. Koktej molotov, maska gazi, gaz lotsjells, mjete pr shpimin e gomave, radiolidhje pr komunikim, shufra metalike ishin gjetur edhe n selin qendrore t ksaj partie, gjat nj bastisje, fundvitin e kaluar. /GazetaExpress/.
  Ndryshuar pr her t fundit nga Llapi : 02-09-2016 m 10:30
  Do ti luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

 4. #24
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  552
  Faleminderit
  20
  44 falenderime n 43 postime

  Pr: Arrestohen 6 Terrorist t VV-s, pr hedhje t bombave

  Hoxha: Grabovci t jap dorheqje nga t gjitha pozitat dhe t ndiqet penalisht

 5. #25
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  21,176
  Faleminderit
  37
  212 falenderime n 206 postime

  Pr: Arrestohen 6 Terrorist t VV-s, pr hedhje t bombave

  u ba krimineli terrorist i vetfundosjes e isisit hahahaha
  po ju nuk ini normal bre terroristet me kerkue qe te jep dorheqje lirimitari hahaha
  Do ti luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

 6. #26
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  21,176
  Faleminderit
  37
  212 falenderime n 206 postime

  Pr: Arrestohen 6 Terrorist t VV-s, pr hedhje t bombave



  Policia e Kososvs parandaloi nj sulm terrorist t Vetvendosjes.(FOTO)

  Policia e Kosovs ka arritur t identifikoj dhe asgjsoj qindra shishe t mbushura me materie ndezse, dhjetra bidon t mbushur me materie ndezse, kavanoza me ngjyr, megafon, maska si dhe mbi 400 ID kartela me emra dhe mbiemrave t personave, me shenja t Vetvendosjes.

  Zvendsdrejtori i drejtoris Rajonale t Policis n Prishtin, Afrim Ahmeti, tha se t gjitha mjetet shprthyese jan gjetur n nj garazh n lagjen Dardania n Prishtin.

  Ahmeti: Garazha sht thyer me forc

  Dje m datn 1 shtator policia n rrug operative ka ardh deri te informata se n rrugn 28 Nntori n Dardani me nj garazhe brenda saj gjenden dy depo t mbushura me gjsende t dyshuara. Policia konform ligjit ka br krkesn prokuroris dhe m pas gjykats pr t marr urdhresn pr ta kryer kt batisje n kto depo t dyshuara. Pas sigurimit t urdhress sht provuar pr t kontaktuar me personat prgjegjs t cilt fatkeqsisht nuk jan prgjigj, njsit policore konfom autorizimeve e kan br hapjen e dyerve me forc dhe kan deprtuar n brendsi t ktyre depove me rast jan gjetur dhe konfiskuar gjsendet q sot jan ktu para jush, ka deklaruar ai.

  Ahmeti ka thn se deri m tani nuk ka t arrestuar, por sipas tij jan disa t identifikuar t dyshuar lidhur me kt rast.

  Ahmeti: T dyshuarit jan identifikuar

  Ne n kt faz kemi pronarin e garazhs i cili e ka dhn me qira personave t tjer depot brenda garazhs dhe policia sht n krkim t tyre pr ti arrestuar. Jan t identifikuar. Deri n kt faz jo, me siguri se n ditt n vazhdim do t ket intervistime, ka thn ai.

  Ahmeti ka thn se ky rast nuk ka dyshime se sht i lidhur me rastet tjera t shprthimeve mirpo ka shtuar se rasti sht cilsuar si prgatitje e veprs terroriste.

  Ahmeti: Rasti sht cilsuar si vepr terroriste

  N bashkpunim me prokurorin e shtetit edhe kjo sht prgatitje e veprs terroriste, ka deklaruar Ahmeti.

  Policia n kt rast ka gjetur dhe konfiskuar: 65 anta me shishe qelqi t mbushura me materie ndezse, 30 anta t zbrazta, 675 shishe me materie ndezse (derivate), 5 bidon 10 litrsh t mbushura me materie ndezse, 50 kavanoza, 35 shishe me ngjyr, gjasht paketa t ndryshme me shihe t mbushura me materie ndezse, 28 kavanoza metali me ngjyr, shtat gypa plastike t improvizuara pr hedhjen e mjeteve t ndryshme, dy hinka ngjyr t kuqe, tri qese me gur t madhsive t ndryshme, nj qese me maska vizatimore, shtat megafon, nj paket me 408 ID t personave me emra dhe mbiemra dhe shenja t Vetvendosjes, 21 sprej me ngjyr, 2 ekan 10 kilogram si dhe nj shufr Pajser, 14 mjete piroteknike me madhsi t ndryshme, sfera t ndryshme qelqi dhe gjemba metali.

  Policia ka thn se jan duke e hetuar rastin pr informata t mtutjeshme. /KP/



  Do ti luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

 7. #27
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  21,176
  Faleminderit
  37
  212 falenderime n 206 postime

  Pr: Arrestohen 6 Terrorist t VV-s, pr hedhje t bombave





  Do ti luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

 8. #28
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  21,176
  Faleminderit
  37
  212 falenderime n 206 postime

  Pr: Arrestohen 6 Terrorist t VV-s, pr hedhje t bombave





  Do ti luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

 9. #29
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  21,176
  Faleminderit
  37
  212 falenderime n 206 postime

  Pr: Arrestohen 6 Terrorist t VV-s, pr hedhje t bombave




  Prokurori krkon kthimin n burg t aktivistve t VV-s


  Prokuroria sht ankuar n Apel ndaj vendimit t Gjykats Themelore t Prishtins, e cila ka ln n arrest shtpiak tre nga gjasht aktivistt e arrestuar t Vetvendosjes, t dyshuar pr sulmin me mjet shprthyes kundr Kuvendit t Kosovs.

  Prokurori Special, Abdurrahim Islami, sht ankuar n Gjykatn e Apelit kundr vendimit t Gjykats Themelore t Prishtins pr lnien n arrest shtpiak t 3 aktivistve t Vetvendosjes, t dyshuar pr sulmin ndaj Kuvendit t Kosovs.

  N nj prononcim pr KALLXO.com Islami tha se t dyshuarit kan vepruar si grup dhe secili ka pasur rolin e tij.

  Ne kemi parashtruar ankes ndaj vendimit pr caktimin e mass s siguris sepse konsiderojm se secili i dyshuar ka vepruar n kuadr t grupit, dikush ka vepruar n drejtim t planifikimit dhe organizimit, dikush n sigurimin e mjeteve, por t gjith kan vepruar si grup, tha Islami.

  Atdhe Arifi, Egzon Haliti, Astrit Dehari, Petrit Ademi, Adea Batusha dhe Frashr Krasniqi ishin arrestuar pas nj aksioni t Policis s Kosovs m 30 gusht.
  Do ti luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

 10. #30
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  21,176
  Faleminderit
  37
  212 falenderime n 206 postime

  Pr: Arrestohen 6 Terrorist t VV-s, pr hedhje t bombave

  Ekskluzive: Kto jan dshmit q provojn se sulmi ndaj Kuvendit u organizua nga Vetvendosje (Foto)



  N foto: Blerja e numrit dhe kredis n qendrn tregtare Autori: Bleta Gashi GazetaExpress E hn, 05 Shtator 2016 16:55


  Autoritetet kosovare duket se kan prova t mjaftueshme pr t dshmuar se sulmi me mortaj ndaj Kuvendit t Kosovs, sht kryer dhe organizuar nga Lvizja Vetvendosje. Gazeta Express ka siguruar dosjen, n t ciln detajisht prshkruhet se si gjasht aktivistt e Vetvendosjes, prfshir edhe zdhnsin Frashr Krasniqin, e realizuan kt sulm t cilsuar si terrorist. M pas at ia atribuuan Rugovasve nprmjet nj e maili fiktiv. Lexojini detajet, vetm n Gazetn Express.

  Prishtinasit, Atdhe Arifi, Egzon Haliti dhe Astrit Dehari, me 17 korrik, mes ors 18:00 deri 19:30 n parkingun e nj qendre tregtare n Prishtin kishin br pazar nj motoiklet t cilin e kishin shnjestruar prmes nj portali shitjesh online. 18 dit m pas, motoiklets s njjt me ngjyr t kuqe, iu vu flaka n nj rrugic t lagjes Taukbashqe" t kryeqytetit. Kt veprim, dyshohet se e kryen vet pronart e rinj t motoiklets, tek pasi dy prej tyre kishin kryer nj sulm q Policia dhe Prokuroria po e quajn terrorist.
  Pamje t nxjerra nga dosja e hetuesis t momentit kur tre t dyshuarit blen motoikletn
  Pamje t nxjerra nga dosja e hetuesis t momentit kur tre t dyshuarit blen motoikletn

  Objekti i Kuvendit t Kosovs, q ndodht n qendr t kryeqytetit, natn e 4 Gushtit ishte sulmuar me nj granat hedhs, nga dy persona q deri para pak ditsh ishin t panjohur pr autoritetet kosovare. Por, pa u mbushur nj muaj, ato zbuluan se sulmin e kryen dhe organizuan 6 aktivist t Lvizjes Vetvendosje 3 prej tyre ishin blersit e motoiklets dhe 3 t tjer, prfshir zdhnsin e ksaj organizate politike, Frashr Krasniqi dhe mbesn e kryetarit Ymeri, Adea Batusha.
  Mjeti shprthyes me t cilin u sulmua Kuvendi i Kosovs

  Gjasht t dyshuarit, mngjesin e 30 gushtit ran n duart e Policis s Kosovs, pas bastisjeve q u kryen n shtpit e tyre, ku u gjeten edhe nj arsenal armsh t ndryshme automatike prgjegjsin pr t cilat e morn prindrit e tyre.

  Deri te arrestimi i tyre erdhi pasi Atdhe Arifin, Egzon Halitin dhe Astrit Deharin i kishin tradhtuar kamerat e siguris t qendrs tregtare, ditn kur ata blen motoikletn me t ciln u krye sulmi. Njjt sikurse i tradhtoi pyetja e tyre n qendrn e thirrjeve t njrs telefoni mobile pr identifikimin e numrit t tyre, pasi e kishin bler n mnyr ambulante dhe e kishin mbushur me kredi n t njjtn qendr tregtare.

  Kt kredi, 3 t rinjt e kishin shfrytzuar pr ta kontaktuar pronarin e motoiklets. Ky i fundit, dy prej sulmuesve, pak dit pas sulmit, i kishte identifikuar para hetuesis.
  Blerja e numrit dhe kredis n qendrn tregtare

  Motoikleta e njjt, ngjyr e kuqe, me 4 Gusht, rreth ors 22:30 nga kamerat e siguris u pa tek kalonte rrugn pran stacionit t autobusve n Prishtin, pr t vazhduar m pas deri tek Lagja e Spitalit ku ngassi i saj qndroi pr 10 minuta, pr tiu bashkuar edhe nj person i dyt, q bashk me t, me motoiklet kishin vazhduar deri tek parkingu prball Kuvendit t Kosovs nga ku u sulmua objekti i legjislativit me nj raketahedhs dore. Sulmi ndodhi rreth ors 23:15 t asaj nate.

  Pas sulmit, q Policia nuk saktson ende pr publikun se cilt nga 3 t rinjt e kan kryer, dy sulmuesit me motoikletn e kuqe u larguan nga parkingu nga ku u shkrep granata q dmtoi vetm materialisht Kuvendin, deri n lagjen Taukbashqe, ku n nj rrugic ia vun flaken me benzin.

  Pronsin e motoiklets e ka pranuar vet Atdhe Arifi para Gjykats Themelore t Prishtins ditn kur atij iu caktua masa prej 30 ditsh paraburgim bashk me Astrit Deharin dhe Egzon Halitin. Por, ai deklaroi t mos jet n dijeni ka ka ndodhur me motorin e tij n momentin e gjuajtjes s granats. Ai kishte thn se kt motor e kishte bler pr 550 euro.
  Motoikleta e djegur pas sulmit n Kuvend

  Krejt kto pohime prmendn n kallzimin penal dhe raportin e hetuesis mbi baz t s cils u kryen edhe arrestimet e 6 personave, me urdhr t Prokuroris s Shtetit, ndaj 6 aktivistve t VVs t dyshuar pr terrorizm.

  N t njjtin raport, q e ka siguruar Gazeta Express, dhe pr shkak t konfidencialitetit nuk e publikon t plot, ofrohen edhe dshmi me video kamera, fotografi, deklarata t dshmitarve, prgjime telefonike e ekzaminime kibernetike sesi nj dit pas sulmit, aktivistja e VVs, Adea Batusha njherit mbes e Kryetarit Visar Ymeri, dhe zyrtari pr Informim i ksaj lvizje, Frashr Krasniqi, prmes nj emaili t drguar mediave mashtruan opinionin publik dhe morn prgjegjsin pr sulmin n emr t Rugovasve emr q lidhej me kundrshtart e marrveshjes s Demarkacionit t Kosovs me Malin e Zi, e q pretendohet se prek tokat e Bjeshkve t Rugovs.

  N dokument thuhet se e -mail adresa 'rugovasit12(at)gmail(dot).com' ishte krijuar pes dit para sulmit, por q u prdor vetm me dat 05.08.2016 pr t pranuar sulmin si Rugovasit dhe pr t krcnuar edhe pr sulme tjera n t ardhmen, n rast se krkesat e tyre nuk plotsohet nga drejtuesit e shtetit.

  E-maili u shkrua prmes nj telefoni t menur, i cili u ble nga Adea Batusha n sheshin kryesor t Prishtins me dat 5 Gusht tek shitsit ambulant t telefonave, veprim t cilin policia e dshmon me fotografi dhe video nga kamerat e siguris s nj lokali, nj dit pas sulmit, dhe ishte prdorur vetm sa pr ta drguar mesazhin tek mediat.
  Momenti kur Adea Batusha bleu telefonin nga nj shits ambulant, i kapur nga kamerat e siguris t nj lokali n shesh

  Adean, policis ia kishte identifikuar edhe vet shitsi ambulant i telefonave, me t cilin kishte biseduar pr pak minuta para se t kryente blerjen.

  Sipas raportit, Batusha m pas kishte vazhduar me taksi deri tek Rruga B, nga ku dyshohet sht drguar e-maili pr pranimin e prgjegjsis.

  Raporti thot se autoritetet kosovare kan bashkpunuar edhe me kompanin Google si pronare e GMAIL, t cilt kishin detektuar se mesazhi u drgua nga po i njjti telefon i bler n shesh, dhe nga IP adresa q ndodht n rrugn B t kryeqytetit, e q m pas u lokalizua t jet nga banesa e zdhnsit Frashr Krasniqi.
  Rruga q prshkroi Adea Batusha nj dit pas sulmit - nga blerja e telefonit e deri tek arritja n banesn e Frashr Krasniqit

  Me t njjtin emrtim, por nga e-maila t ndryshm, mesazhe t ngjashme nga Rugovasit u drguan edhe pas sulmeve tjera me granata dore, njra tek Televizioni Publik (RTK), tjetra tek shtpia e drejtorit t saj Mentor Shala dhe tek shtpia e kryetarit t Komisionit Shtetror pr Demarkacion, Murat Meha. Mirpo, Policia e as Prokuroria ende ska br ndrlidhjen e ktyre sulmeve me 6 t arrestuarit pr granatn e hedhur n Kuvend.
  Mesazhi i drguar mediave n emr t 'Rugovasve'

  Sulmi ndaj objektit t Kuvendit, nga organet kosovare t siguris dhe drejtsis po konsiderohet si terrorist. Derisa, Lvizja Vetvendosje, aktivistt e s cils dyshohet se kryen sulmin kan mohuar ndrlidhjen e 6 t rinjve me kt vepr duke sulmuar Policin dhe drejtuesit e njsitit antiterrorizm.

  Ata po e quajn proces t montuar politik, duke u munduar t krijojn nj lidhje mes zyrtarve t lart policor me ata drejtues t shtetit.

  Madje, e dyshuara Adea Batusha n nj intervist nj nat m par, tha se ndihet e fyer pr akuzat dhe se ende nuk e ka t qart se far po ndodh me rastin e saj dhe t 5 aktivistve t tjer.

  Nga ana tjetr, Gjykata Themelore i ka drguar nj muaj n paraburgim tre t dyshuarit pr kryerjen e sulmit, Atdhe Arifi, Astrit Dehari dhe Egzon Haliti, ndrsa n arrest-shtpiak ka ln t dyshuarit si bashkpuntort dhe organizatoret tjer t veprs penale terrorizm, Frashr Krasniqi, Petrit Ademi dhe Adea Batusha. Pr kta t fundit, t hnn prokurori i rastit ka krkuar n Apel kthimin e tyre n paraburgim.

  N kallzimin penal t siguruar nga Gazeta Express, nuk saktsohet ndrlidhja e Petrit Ademit me sulmin, ndonse u arrestua me t njjtin grup pr t njjtat dyshime. Aty prmendet vetm nj bised e Ademit me Adea Batushen e ku kuptohet se ai nga dita e sulmit kishte qndruar vetm n banesn e Frasher Krasniqit dhe n zyrat e VVs, duke shmangur do dalje. /GazetaExpress/.

















  Do ti luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

 11. #31
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  21,176
  Faleminderit
  37
  212 falenderime n 206 postime

  Pr: Arrestohen 6 Terrorist t VV-s, pr hedhje t bombave









  Do ti luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

 12. #32
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  21,176
  Faleminderit
  37
  212 falenderime n 206 postime

  Pr: Arrestohen 6 Terrorist t VV-s, pr hedhje t bombave



  Ja si i prgjigjet Policia, Dardan Molliqajt pr bastisjen e shtpis

  19:40, 6 September 2016
  Policia e Kosovs gjat dits s sotme ka kryer nj bastisje n shtpin e deputetit t Lvizjes Vetvendosje Dardan Molliqaj, pasi ky i fundit dit m par deklaroi publikisht para mediave se n shtpin e tij edhe mund t gjenden arm.


  Krejt kjo si nj mnyr pr ta zbutur situatn pr arrestimin e 6 aktivistve q u b para disa ditsh pasi atyre iu gjet arm me t cilat dyshohen se kan sulmuar Kuvendin dhe institucione tjera, raporton lajmi.net.

  Kt bastisje Molliqaj e quajti si hakmarrje t drejtprdrejt dhe presion q si thot ai, t ia mbyllin gojn, meq ditt e fundit Moliqaj sqaroi se n disa konferenca pr shtyp e emisione e ka demaskuar dhe denoncuar rrjetin polici-media-pushtet-pronto.

  Por kto veprime Policia e Kosovs thot se t gjitha procedurat e dits s sotme jan kryer n prputhje me ligjin.

  Zdhnsi i Policis s Kosovs Daut Hoxhaj, n nj prononcim pr lajmi.net, shpjegoi se veprimet e sotme kan qen t bazuara n procedura ligjore.

  Policia e Kosovs n koordinim me prokuroroin kompetente ka ndrmarr nj operacion t bastisjes n nj lokacion n rajonin e Pejs t respektivisht n Dean dhe mund tju them q t gjitha veprimet kan qen t bazuara n ligj dhe n procedura ligjore duke respektuar t gjitha kto procedura q parashihen me ligj, tha Hoxhaj pr lajmi.net.

  Molliqaj n reagimin e tij po ashtu ka kmbngulur se askush nuk do ta ndal as at por as subjektin e tij politik pr ti demaskuar dhe larguar kriminelt nga pushtetit.

  Ne do ti demaskojm deri n fund, do ti largojm kriminelt prej pushtetit, dhe do ti ballafaqojm ata me drejtsin. Jo me drejtsin e kapur dhe kontrolluar nga Pronto, por me nj drejtsi t pavarur, me integritet dhe me profesionalizm, q do ti oj n burgje pushtetart q e kan terrorizuar dhe e kan vjedhur popullin ton q 17 vite, ka thn Molliqaj ndr tjerash./Lajmi.net
  Do ti luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

 13. #33
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  21,176
  Faleminderit
  37
  212 falenderime n 206 postime

  Pr: Arrestohen 6 Terrorist t VV-s, pr hedhje t bombave



  Edhe dy muaj paraburgim pr aktivistt e Lvizjes Vetvendosje


  Ardian Nikolla 29 Shtator 2016 11:58

  Me vendim t gjyqtarit te procedurs paraprake, iu sht vazhduar masa e paraburgimit prej dy muajsh Atdhe Arifit, Egzon Halitit dhe Astrit Deharit. Po ashtu gjyqtari ka vendosur q Frashr Krasniqit ,Petrit Ademit dhe Adea Batushs t iu vazhdohet masa e arrstit shtpiak, transmeton "zeri.info".

  Paraburgimi dhe arresti shtpiak pr aktivistet e Lvizjes Vetvendosje sht vazhduar edhe pr 2 muaj t tjer, respektivisht deri m datn 29 nntor 2016.

  M kt vendim Gjykata e ka aprovuar ne trsi krkesn e Prokuroris Speciale pr vazhdimin e paraburgimit dhe t arrestit shtpiak duke pretenduar se ekziston rreziku i ikjs se ktyre aktivistve.

  Tom Gashi, avokati i Petrit Ademit, njrit nga t dyshuarit n kt rast vendimin e Gjykats e ka quajtur t motivuar politikisht. Gashi ka paralajmruar se do t parashtroj ankes n Gjykat e Apelit.

  "Ky sht nj vendim pr t arsyetuar veprimet e policis dhe t prokuroris. Ky rast, tregon se aktivistet e Lvizjes Vetvendosje mban n burg dhe t arrestit shtpiak pr shkak t lufts politike mes pozits dhe opozits. N kt rast, pozita sht duke e prdorur dhe keqprdorur aparatin policor dhe tr sistemin juridik pr t luftuar partin m t madhe opozitare. Ne avokatve na mbetet q t ushtrojm ankes kundr ktij vendimi duke shpresuar q Gjykata e Apelit t mund dhe do ti rezistoj presionit dhe ti liroj t gjith aktivistet e vetvendosjes q ata t mbrohen n liri nga aktakuzat e montuara pr arsye politike, ka thn avokati Gashi.

  T gjith kta aktivist po dyshohen nga Prokuroria Speciale pr kryerjen e sulmit ndaj Kuvendit t Kosovs. Zeri
  Do ti luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

 14. #34
  i/e regjistruar Maska e ximiabedini
  Antarsuar
  30-09-2012
  Mosha
  30
  Postime
  38
  Faleminderit
  18
  8 falenderime n 7 postime

  Pr: Arrestohen 6 Terrorist t VV-s, pr hedhje t bombave

  Terroristet me te mdhenj qe e shkatrruan dhe po e shkatrrojn ket vend jan politikanet tan qe udheheqen vendin ne keto 17 vite ,ata u ben milioner duke vjedh vendin dhe popullin e tyre,ata shuan edhe endrrat e mija kosovarve
  Prderisa sht dikush n Qiell q m mbron...Nuk ka askush n Tok q m mposht...[/FONT]

 15. #35
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  21,176
  Faleminderit
  37
  212 falenderime n 206 postime

  Pr: Arrestohen 6 Terrorist t VV-s, pr hedhje t bombave

  Citim Postuar m par nga ximiabedini Lexo Postimin
  Terroristet me te mdhenj qe e shkatrruan dhe po e shkatrrojn ket vend jan politikanet tan qe udheheqen vendin ne keto 17 vite ,ata u ben milioner duke vjedh vendin dhe popullin e tyre,ata shuan edhe endrrat e mija kosovarve
  per fat te mire pakic ini ju qe mendoni keshtu
  nji njeri normal e me i mbroit terroristet ku ke nie ti ore dai
  Do ti luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

 16. #36
  i/e regjistruar Maska e ximiabedini
  Antarsuar
  30-09-2012
  Mosha
  30
  Postime
  38
  Faleminderit
  18
  8 falenderime n 7 postime

  Pr: Arrestohen 6 Terrorist t VV-s, pr hedhje t bombave

  Citim Postuar m par nga Llapi Lexo Postimin
  per fat te mire pakic ini ju qe mendoni keshtu
  nji njeri normal e me i mbroit terroristet ku ke nie ti ore dai
  ku e merrni guximin ti quani njerzit terrorist pa asnje fakt, dhe ende pa u denuar

  LLAP SHIKOJE REALITETIN KY VEND KA NEVOJ PER NDRYSHIME POPULLI ESHTE LODH O LLAP BURRI
  Prderisa sht dikush n Qiell q m mbron...Nuk ka askush n Tok q m mposht...[/FONT]

 17. #37
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  21,176
  Faleminderit
  37
  212 falenderime n 206 postime

  Pr: Arrestohen 6 Terrorist t VV-s, pr hedhje t bombave

  qfar faktesh tiera kerkon more zoteri kur te gjith po e dim qe keta kriminelet-terrorista te vetvendosjes e te ndihmuar nga ISIS-BIA serbe
  kan krye disa sulme terroriste kunder personave dhe objekteve te institucioneve tona
  qudi se si nuk i paske pa ti dhe kinse nuk po i dishe
  ok ta presum gjygjin pra
  Do ti luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

 18. #38
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  21,176
  Faleminderit
  37
  212 falenderime n 206 postime

  Pr: Arrestohen 6 Terrorist t VV-s, pr hedhje t bombave



  Gecaj prsrit: Ky sht aktivisti i VV-s q dogji veturn e gruas time dhe t Ministrit Krasniqi
  10:19 / E mrkure, 05 Tetor 2016



  Kshilltari i Kryeministrit, Bajram Gecaj ka br t ditur se prokuroria po vazhdon me aktakuzn e ngritur ndaj nj aktivisti t Lvizjes Vetvendosje me dyshimin se ka qen autori i djegjes t veturave s bashkshorteve t Gecajt dhe ministrit Memli Krasniqi.

  Pr hir t informimit t drejt t opinionit publik informoi se kundr Alket Zeqirit, aktivist i LAV, prokuroria ka ngrit aktakuz n lidhje me djegien e veturs s gruas sime dhe t gruas s Ministrit Krasniqi me dat 18 maj 2016. shkruan Gecaj, transmeton Gazeta InfoPress.

  Alket Zeqiri ishte arrestuar n muajin mars nga Policia e kosovs me dyshimin se m 24 shkurt n pik t dits ishte djegur vetura private e zvendsministrit t Pushtetit Lokal Bajram Gecaj.

  Sipas Policis i dyshuari m 24 shkurt t ktij viti rreth ors 12:00, n rrugn Sejdi Kryeziu n Prishtin, ka djegur nj vetur e tipit Hyunday.

  Gjithashtu m 24 shkurt n ort e vona t mbrmjes sht sulmuar me koktell Molotovi vetura familjare e Ministrit Memli Krasniqi e cila u dogj krejtsisht.
  Do ti luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

 19. #39
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  21,176
  Faleminderit
  37
  212 falenderime n 206 postime

  Pr: Arrestohen 6 Terrorist t VV-s, pr hedhje t bombave




  Lajmi i fundit: Rishfaqen Rugovasit, Krcnojn me bomb kryeministrin Mustafa dhe deputett


  Grupi i ashtu quajtur Rugovasit jan paraqitur srish. Prmes nj emaili q ua kan prcjell disa mediave, ky grup anonim thon se kan vendosur nj mjet shprthyes predh tek varrezat e kryeqytetit n Dragodan (ish-Arbri). Prmes ktij veprimi, Rugovasit kan krcnuar Kryeministrin Isa Mustafa dhe deputett q t mos guxojn ta kthejn n Kuvend Demarkacionin.

  Isa Putini po tenton me kthy demarkacionin. I bojm thirrje mos me gabu me kthy. jo rasisht te vorret ne Prishtine e kem lon ni predhe, te prroni ne jug te vorreve. I bojm thirrje edhe gjithe deputetve mos me gabu mifal tokat tona, shkruhet n emalinin q e ka pranuar edhe Gazeta Express.



  Gazeta Express ka kontaktuar Policin e Kosovs pr alarmin pr mjet shprthyes q e kan dhen ky grup, mirpo zyrtart e PKs nuk kan qen ende n dijeni pr nj rast t till.

  Ndryshe, muajin e kaluar Policia e Kosovs kishe arrestuar gjasht aktivist l Lvizjes Vetvendosje t dyshuar pr sulmin me zoll t Gushtit t ktij viti n Objektin e Kuvendit t Kosovs. N mesin e t arrestuarve jan edhe zdhnsi i ksaj partie Frashr Krasniqi dhe mbesa e kryetarit Visar Ymeri, Adea Batusha.

  Pikrisht, kta dy t dyshuar, q aktualisht jan n arrest shtpiak, sipas gjetjeve t Policis, pas sulmit n Kuvend, t nesrmen, prmes nj telefoni q u ble nga Adea Batusha n treg t zi, nisen nj email me t njjtin emr Rugovasit prmes t cilit krcnonin se sulmet e tilla nuk do t ndaleshin deri n shfuqizimin e marrveshjes s Kosovs me Malin e Zi.

  Policia, pretendonte, se bazuar n IP adresat q ka gjetur, ka arritur ta verifikoj se banesa a e zdhnsit Frashr Krasniqi ka qen lokacioni nga ku u drgua emali nga grupi Rugovasit.

  Madje, kto veprime, me mjete shprthyese, jan cilsuar si terroriste nga autoritetet e vendit.
  Do ti luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

 20. #40
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  21,176
  Faleminderit
  37
  212 falenderime n 206 postime

  Pr: Arrestohen 6 Terrorist t VV-s, pr hedhje t bombave



  Policia i krkon Prokuroris t'i hetoj keqprdorimet e logos nga Vetvendosja


  GazetaExpress E hn, 10 Tetor 2016 16:49


  Disa aktivist t Lvizjes "Vetvendosje" sot kan zhvilluar nj aksion simbolik, gjat t cilit kan shprndar njoftime me logo t Policis, t cilat i thrrasin qytetart t bjn kujdes. Me mbishkrimin Kujdes: Lista e veprimeve q prbjn akt terrorist.

  Por pr keqpordorimin e logos zyrtare t Policis s Kosovs, kan reaguar kta t fundit.

  Daut Hoxha, zdhns n PK, ka thn pr Gazetn Express se Prokuroria e Kosovs sht njoftuar nga ana e Policis lidhur me kqpororimet e logos zyrtare.

  Policia e Kosovs sht n dijeni dhe ka informacione pr shprndarjen nga disa persona t caktuar, t fletushkave (NJOFTIM), ku keqperdoret edhe logoja e Policis s Kosovs. Lidhur me kt sht njoftuar Prokuroria, ka thn Hoxha. Sipas tij t gjitha veprimet e mtejme do t ndrmeren n konsultim dhe koordinim me prokurorin kompetente bazuar n procedurat dhe autorizimet sipas ligjeve n fuqi.

  Ndrkoh q VV kto njoftime jan vendosur n veturat e parkuara npr shum pjes t kryeqytetit, po edhe u jan shprndar qytetarve n rrug.
  "Vetvendosja" ka br t ditur se aksionin e kan zhvilluar pr t shprehur paknaqsin lidhur me gjasht aktivistt e arrestuar rreth nj muaji m par. Kta aktivist dyshohet se kan organizuar sulmin me predh n drejtim t ndrtess s Kuvendit t Kosovs./Gazeta Express/
  Do ti luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

Faqja 2 prej 5 FillimFillim 1234 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •