Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 1 prej 1
  1. #1
    i/e regjistruar
    Antarsuar
    27-01-2006
    Postime
    459
    Faleminderit
    12
    49 falenderime n 40 postime

    Shqiptart Ortodoks filluan t kthehen rrnjve

    Banort e Reks s Eprme, Nuk jemi maqedonas, jemi shqiptar (VIDEO)

    Emri:  1 (2).jpg

Shikime: 863

Madhsia:  101.4 KB


    Video sht publikuar n YouTube n pril t viti 2012 gjat promovimit t librit Jeta Shqiptare n fshatrat e Reks s Eprme pran Dibrs.
    Libri prshkruan legjendat dhe mitet q tregoheshin brez pas brezi q kan pasur nj dialekt karakteristik dhe i ka dalluar gjithmon kta banor nga maqedonasit.
    N fakt kta ishin shqiptar me fe ortodokse dhe n nj far mnyre jan izoluar nga popullata tjeter shqiptare pasi q shumica ishin musliman. Por ata gjat gjith kohs e kan ruajtur gjuhn dhe identitetin shqiptar andaj pak me vshtirsi por prap e flasin kt gjuh.

    Shiko videon deri n fund - aty vren disa "maqedonas" q u kthehen srish n rrnejt e veta historike....    http://www.tetovanews.info/2016/08/b...-nuk-jemi.html

  2. 2 antart m posht falenderuan Rrjeti pr mendimin e shprehur n kt postim:

    Akuamarini (20-08-2016),Evian (20-08-2016)

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
  • Ju nuk mund t postoni n tema.
  • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
  • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
  •