Close
Faqja 2 prej 4 FillimFillim 1234 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 68
 1. #21
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Anėtarėsuar
  19-02-2015
  Postime
  551
  Faleminderit
  20
  44 falenderime nė 43 postime

  Pėr: Murat Meha argumenton me fakte e dokumente demarkacionin me Malin e Zi

  Ramush Haradinaj e pėrplas hartėn dhe e quan gėnjeshtar Murat Mehėn (Esat pash Toptani)

 2. #22
  SHQIPTAR Maska e ARIANI_TB
  Anėtarėsuar
  30-12-2005
  Postime
  5,081
  Faleminderit
  5
  22 falenderime nė 21 postime

  Pėr: Murat Meha argumenton me fakte e dokumente demarkacionin me Malin e Zi

  PDK+LDK+LISTA SRPSKA = KOALICIONI I RASHKES
  Hasim Taci - Presednik i Rashkes...!!!!
  BASHKIM KOSOVE ME SHQIPERINE DHE JO PAZARLLEQE ME SERBINE E GREQINE

 3. #23
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Anėtarėsuar
  08-08-2002
  Postime
  21,167
  Faleminderit
  37
  212 falenderime nė 206 postime

  Pėr: Murat Meha argumenton me fakte e dokumente demarkacionin me Malin e Zi

  Citim Postuar mė parė nga ARIANI_TB Lexo Postimin
  PDK+LDK+LISTA SRPSKA = KOALICIONI I RASHKES
  Hasim Taci - Presednik i Rashkes...!!!!
  hahahahaha

  hajde provone ju koalicioni W-ISIS-BIA-SERBIA a do te arrini te pushtoni kosoven
  masi Thaqi koka kryetar i rashkes hahaha
  po ju o te mjer as qa flisni nuk dini
  Do t“i luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

 4. #24
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Anėtarėsuar
  08-08-2002
  Postime
  21,167
  Faleminderit
  37
  212 falenderime nė 206 postime

  Pėr: Murat Meha argumenton me fakte e dokumente demarkacionin me Malin e Zi

  Kryeministri: Tė gjithė deputetėt tė votojnė demarkacionin, qytetarėt s’iu besojnė kauzave tė rrejshme


  GazetaExpress E shtune, 06 Gusht 2016 16:06  Kryeministri i Kosovės, Isa Mustafa, i tha Radios Evropa e Lirė, se pret qė marrėveshja pėr demarkacion tė votohet nga tė gjithė deputetėt e Kuvendit tė Republikės sė Kosovės, pėrfshirė edhe ata tė opozitės meqė, siē tha, kauza pėr “kundėrshtim ėshtė vėrtetuar e paqėndrueshme”.

  Mustafa tha se ėshtė nė pėrgjegjėsinė e deputetėve qė tė vendosin, por vlerėsoi se nuk ka asnjė “arsye qė deputetėt tė mos e pėrkrahin Marrėveshjen, duke mundėsuar forcimin e sovranitetit tė vendit dhe lėvizjen e lirė tė qytetarėve tė Kosovės nė BE”.

  Nė njė intervistė pėr Radion Evropa e Lirė, kryeministri Mustafa pėrjashtoi mundėsinė e futjes sė Kosovės nė njė cikėl dhune politike, megjithėse e cilėsoi sulmin mbi Kuvendin e Kosovės si “atak shumė tė rėndė dhe kundėr pavarėsisė sė vendit”.

  Kryeministri Mustafa e cilėsoi “tė papėrgjegjshme Serbinė nė raport me zbatimin e marrėveshjeve tė arritura nė Bruksel” dhe tha se dialogu ndėrmjet dy vendeve duhet tė rifillojė me format dhe koncept tjetėrdhe se ai duhet tė profilizohet dhe tė pėrcaktohet njė afat kohor kur duhet tė pėrmbyllet.

  Radio Evropa e Lirė: Zoti kryeministėr, njė javė me shumė zhvillime ėshtė pėrmbyllur. Njė debat shkencor pėr demarkacionin me Malin e Zi ju hapi mundėsive juve qė ta dėrgoni marrėveshjen nė Kuvend pėr ratifikim, pėrmes kundėrshtimeve. Ndėrkohė, ndėrtesa e Kuvendit u qėllua me mjete shpėrthyese. Mos po hyn kėshtu Kosova nė njė cikėl tė dhunės politike?

  Isa Mustafa: Ka pasur kundėrshtime lidhur me demarkacionin, por unė besoj se ėshtė nė interes tė Republikės sė Kosovės qė tė pėrfundohet shėnjimi i kufirit me Malin e Zi, sepse ėshtė nė interes politik tė saj, nė mėnyrė qė tė pėrcaktojė sovranitetin dhe tė forcojė sovranitetin pėrmes shėnjimit tė vijės kufitare me kėtė shtet, me tė cilin ne kemi pasur marrėdhėnie tė shkėlqyeshme tėrė kėsaj kohe, e cila e ka pėrkrahur pavarėsinė e Kosovės dhe na ka pėrkrahur nė tė gjitha proceset integruese evropiane. Ėshtė ēėshtje qė do t’i kontribuojė stabilitetit nė rajon dhe jo vetėm fqinjėsisė sė mirė me Malin e Zi dhe me vendet e tjera dhe po ashtu do tė ndėrtojė paqe dhe marrėdhėnie tė mira edhe nė tė ardhmen me Malin e Zi.

  Sa i pėrket pjesės tjetėr, konsiderojmė se janė pėrfunduar tė gjitha trajtimet dhe se kufiri ėshtė vėnė sipas Kushtetutės, sipas planit Ahtisaari dhe sipas kohės kur ėshtė shpallur pavarėsia e Republikės sė Kosovės. Qėndrojmė prapa kėsaj sepse na ka vėrtetuar kėtė Komisioni shtetėror dhe mendojmė se nuk ka asnjė arsye qė kauza politike e cila ėshtė krijuar lidhur me kėtė ta pengojė demarkacionin, pėrkatėsisht ratifikimin e marrėveshjes pėr demarkacion.
  LEXO EDHE AAK i ofron argumente tė reja Kryeministrit: Po i humbim 8 mijė hektarė tokė

  Ėshtė fakt se ka ndodhur njė atak shumė i rėndė mbi institucionet e Republikės sė Kosovės, pėrkatėsisht mbi Kuvendin e Republikės sė Kosovės, para dy netėsh. Ėshtė njė akt tė cilin e kam vlerėsuar si akt kundėr pavarėsisė sė Kosovės, sepse Kuvendi ėshtė institucioni mė i lartė legjislativ dhe pėrfaqėsues i Republikės sė Kosovės, prandaj askush nuk ka tė drejtė qė pėr motive ēfarėdo qofshin ato tė atakojė institucionet mė tė larta tė Republikės sė Kosovės nė formė tė tillė. Unė shpresoj se organet do ta bėjnė punėn e vet, se kryesit e kėsaj vepre do tė dalin pėrpara drejtėsisė dhe se do ta kemi edhe pėrkrahjen e qytetarėve kundėr tė gjitha veprimeve dhe akteve tė tilla.

  Radio Evropa e Lirė: Po insistoj sėrish. A po hyn Kosova, pėr shkak tė gjithė kėsaj qė po ndodh, jo vetėm tė ēėshtjes sė demarkacionit dhe kundėrshtimeve tė tjera tė mėhershme, e posaēėrisht pėr shkak tė kėsaj qė ndodhi me sulmin ndaj Kuvendit, nė njė cikėl tė dhunės politike?

  Isa Mustafa: Unė mendoj se nuk do tė hyjė, sepse nuk ka asnjė arsye qė Kosova tė hyjė nė cikėl tė dhunės. Ju e patė se kishte shumė pak protestues tė cilėt iu pėrgjigjen thirrjes sė Lėvizjes Vetėvendosje para pak ditėsh pėrpara Kuvendit tė Republikės sė Kosovės dhe kjo flet se qytetarėt nuk i besojnė mė kauzės sė rrejshme dhe tė paqėndrueshme tė opozitės.

  Prandaj, unė besoj shumė nė qytetarėt, besoj nė vetėdijen e tyre dhe besoj nė interesin qė e ka Kosova tė mbajė stabilitet, tė ndėrtojė marrėdhėnie tė mira me fqinjėt dhe veēmas me partnerėt tanė ndėrkombėtarė e qė sė bashku tė jemi nė proceset evropiane dhe euro-atlantike, sepse kemi procese tepėr tė rėndėsishme qė janė pėrpara nesh, veēmas ai i liberalizimit tė vizave dhe transformimit tė FSK-sė nė Forcė tė Armatosur tė Republikės sė Kosovės.

  Radio Evropa e Lirė: Kjo qė thoni ju, i bie se procesi i demarkacionit mund tė kalojė nė Kuvendin e Kosovės me procedurė tė pėrshpejtuar?

  Isa Mustafa: Procedura ėshtė e rregullt. Unė tani nuk paragjykoj se si do tė votojė Kuvendi i Republikės sė Kosovės, por jam shumė i bindur se Qeveria e ka bėrė punėn mirė, komisioni e ka bėrė punėn mirė, prandaj ėshtė nė pėrgjegjėsinė e deputetėve tė Kuvendit tė Kosovės qė ata tė vendosin lidhur me kėtė. Unė nuk shoh asnjė arsye qė deputetėt tė mos e pėrkrahin kėtė dhe nuk shoh asnjė interes mė tė madh tė deputetėve se sa qė ta forcojnė sovranitetin e vendit dhe qė tė mundėsojnė qė qytetarėt e Republikės sė Kosovės tė lėvizin lirshėm, ashtu si lėvizin tė gjithė qytetarėt e tjerė nė vendet e BE-sė.

  Radio Evropa e Lirė: Po flisni pėr deputetėt e Kuvendit tė Kosovės nė tėrėsi apo pėr deputetėt e partive nė pushtet?

  Isa Mustafa: Unė po flas pėr tė gjithė deputetėt e Kuvendit tė Kosovės, sepse edhe pėrkundėr kauzės politike tė cilėn e ka krijuar opozita, veēmas nė kėtė rast Aleanca pėr Ardhmėrinė e Kosovės, kjo kauzė ėshtė vėrtetuar e paqėndrueshme, sepse nuk ka asnjė element se Kosova ka humbur asnjė metėr katror territor nga ajo ēka kemi administruar nė vitet e 70-ta. Prandaj unė pres qė kjo duhet tė votohet nga tė gjithė deputetėt e Kuvendit tė Republikės sė Kosovės, sepse interesi ynė nuk ėshtė vetėm interes i pozitės, por ėshtė interes i tė gjithėve, interes i qytetarėve tė Republikės sė Kosovės.

  Radio Evropa e Lirė: Zoti kryeministėr, mė lejoni qė t’ju pyes: Ka njė ngecje nė bisedimet e Kosovės me Serbinė, qė ka nxitur edhe debate ndėrmjet palėve dhe tė them akuza tė ndėrsjella pėr marrėveshjet e arritura nė Bruksel. Kur pritet tė rifillojė dialogu dhe a do tė ndryshojė ndonjė gjė nė kėtė proces tė dialogut?

  Isa Mustafa: Ka mbetur qė dialogu tė rifillojė atėherė kur tė konstituohet qeveria e Serbisė, pas zgjedhjeve nė Serbi, por ju e shihni se ende kjo nuk po kryhet. Mendoj se dialogu duhet tė fillojė me njė format dhe koncept krejtėsisht tjetėr, sepse kjo ēka po duket tani lidhur me moszbatimin e marrėveshjeve tė nėnshkruara, prolongimin e tyre dhe papėrgjegjėsinė totale tė Serbisė lidhur me marrėveshjet qė janė nėnshkruar, dhe pėrforcimet e strukturave paralele, flet se dialogu nuk po jep rezultate pėr tė cilat po zhvillohet dhe nuk ka seriozitet tė palės serbe sa i pėrket dialogut.

  Ne do tė bėjmė vėrejtje konkrete dhe shumė tė adresuara nė BE lidhur me kėtė gjendje. Ne duhet tė profilizojmė saktė dialogun, duhet tė kemi njė agjendė tė qartė tė dialogut dhe po ashtu duhet tė kemi njė afat se pėr sa ne do tė dialogojmė, sepse nuk mund tė humbim kohė pakufi me dialog me Serbinė. Po e shohim se nuk ekziston vullneti i palės serbe qė tė zbatojė marrėveshjet e paketės sė dialoguar. (REL)
  Do t“i luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

 5. #25
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Anėtarėsuar
  19-02-2015
  Postime
  551
  Faleminderit
  20
  44 falenderime nė 43 postime

  Pėr: Murat Meha argumenton me fakte e dokumente demarkacionin me Malin e Zi

  Ēun Lajēi akuzon rėndė Isa Mustafėn, e krahason me Ali Shukriun
  MĖ: 6 GUSHT 2016  Aktori i mirėnjohur Ēun Lajēi ka kritikuar Kryeministrin Isa Mustafa nė lidhje me marrėveshjen e Demarkacionit me Malin e Zi.

  Lajēi me anė tė postimi nė ‘Facebook’ ka shkruar se toka e Kosovės po i falen Malit tė Zi.

  Postimi i plot Lajēit:

  “Z.Kryeministėr Isa Mustafa

  Pėr shtatdhjetė vitet e mia mbaj mend ta kemi mallkue Ali Shukriun qė ia dha Serbisė Preshevė-Medvegjė-Bujanovc.

  Tani pėr 70 vitet e ardhshme do tė mallkohesh Ti qė po ia fal Malit Zi Zhlebin, Moknat e Ēakorrin.

  Ēka do t’falim mbas 70 viteve dhe kush do tė jetė ai faqezi si Ju tė dy!

  Por Aliu paska qenė pak ma i mirė se Ti, se bani tramp me shkijet e Leposaviqit e Zubin Potokut tė cilėve sot e kėsaj dite ua pamė sherrin.

  Po Ti ēka fitove ?

  Spo flas fjalė t’mėdhaja pos po ta pėrkujtoj kangėn…

  “t’zezen tande me nji parė pishtole”

  Tash ik ma shpejt e strehohu tė Ali Shukriu!” (sic), ka shkruar Lajēi.

  http://botasot.info/aktuale-lajme/56...-ali-shukriun/

 6. #26
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Anėtarėsuar
  19-02-2015
  Postime
  551
  Faleminderit
  20
  44 falenderime nė 43 postime

  Pėr: Murat Meha argumenton me fakte e dokumente demarkacionin me Malin e Zi

  KUFIJTĖ NĖ DĖM TĖ SHQIPTARĖVE


 7. #27
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Anėtarėsuar
  08-08-2002
  Postime
  21,167
  Faleminderit
  37
  212 falenderime nė 206 postime

  Pėr: Murat Meha argumenton me fakte e dokumente demarkacionin me Malin e Zi  Komisioni Shtetėror: Marrėveshja pėr demarkacionin nuk ka ndryshim tė vijės kufitare


  08 Gusht 2016 • 19:51 •

  Komisioni Shtetėror i Kosovės pėr shėnjimin e kufirit me Malin e Zi, insiston se marrėveshja e demarkacionit me Malin e Zi ėshtė e drejt, dhe nuk ka ndryshim tė vijės kufitare.

  Pėrmes njė komunikate pėr media, ky komision thotė se tė gjitha shtetet e formuara nga shpėrbėrja e ish Jugosllavisė kufirin e kanė sipas kadastrave.

  “Komisioni Shtetėror ua kujton se tė gjitha shtetet e formuara nga shpėrbėrja e Jugosllavisė kufirin e kanė sipas kadastrave”, thekson komisioni.

  Ky ėshtė njoftimi i komisionit shtetėror

  Shpėrbėrja e Jugosllavisė solli shtatė (7) shtete tė reja. Kėto shtat shtete i kishin kufijt administrativ tė bazuar nė territorialitetin e Komunave, njėsoj i kishte edhe Krahina e Kosovės. Parimi themelor i tė gjitha marrėveshjeve tė perkufizimit nė mes tė shteteve tė dala nga shperberja e Jugosllavisė kanė qenė: baza kadastrale e vitit 1991, pikėrisht 25 qershorit tė vitit 1991, edhe me vone edhe pėr shtetet e reja dhe parimi i dytė bazė ka qenė qė zonat kadastrale tė jenė determinanta kryesore tė kufirit.

  Pėrvoja e Republikave ish Jugosllave, tregojne se parimet themelore nė marrveshjet pėr pėrcaktimin e kufijve nė mes Republikave tė dala nga RSFJ-ja.

  Respektimi i gjendjes sė para shpėrbėrjes sė RSFJ pėrkatėsisht respektimi i momentit te shpėrbėrjes se RSFJ ėshtė e mbėshtetur nė tė dhėnat kadastrale – determinuese nė procesin e shėnjimit tė kufirit mes te republikave tė ish jugosllavise.
  Do t“i luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

 8. #28
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Anėtarėsuar
  08-08-2002
  Postime
  21,167
  Faleminderit
  37
  212 falenderime nė 206 postime

  Pėr: Murat Meha argumenton me fakte e dokumente demarkacionin me Malin e Zi  Thaēi: Opinioni po dezinformohet, Kosova nuk humb asnjė metėr tokė


  10.08.2016 | 18:07

  Presidenti i Republikės sė Kosovės, Hashim Thaēi, ka thėnė sė Kosova nuk humb tokė nga shėnjimi i kufirit me Malin e Zi dhe se Kuvendi duhet ta ratifikojė marrėveshjen nė mėnyrė qė tė pėrmbushet edhe njė kriter i rėndėsishėm i fuqizimit tė shtetėsisė.
  Ai ka thėnė se i vjen keq qė publiku ėshtė dezinformuar rregullisht me gjithfarė numrash qė janė pretenduar si punime shkencore nė raport me demarkacionin. “Vetė liderėt e opozitės njėherė flisnin pėr 12000 hektarė, njėherė pėr 8000, pastaj pėr 10000 hektarė e tani pėr 6000. Madje ka ndodhur situata qesharake ku brenda tė njėjtės ditė pėrfaqėsues tė tė njėjtės parti tė pėrdornin shifra ndryshe nga njėri tjetri”, ka deklaruar Thaēi nė njė intervistė pėr “lajmi.net”. Ai ka thėnė se kufiri ndėr-shtetėror pėrputhet me kufijtė administrativ tė komunave kufitare tė Kosovės, Junikut, Deēanit, Pejės dhe Burimit sikurse edhe me ato tė Malit tė Zi tė Plavės, Beranės dhe Rozhajės. “Asnjė komunė nuk thotė se i ėshtė cenuar territori. Konkretisht pas demarkacionit Komuna e Pejės ku edhe opozita pretendon pėr parregullsi, vazhdon tė ketė 602.18 km2 sikurse i ka pasur nė vitet 1974 dhe 1988. Hartat e kadastrave janė mė tė detajuarat dhe mė tė saktat e mundshme duke qenė edhe se interesi pronėsor i tyre i bėn autoritetet dhe publikun veēanėrisht tė kujdesshme ndaj tyre. Kėto harta kadastrale janė 18 nė zonėn kufitare tė Kosovės dhe 10 nė atė tė Malit tė Zi dhe pėrputhen plotėsisht me kufirin shtetėror duke mos lėnė asnjė copė toke tė paqartė. Pra me demarkacionin ėshtė siguruar njė pėrputhje e plotė mes kufirit tė parcelės kadastrale me kufirin e zonės kadastrale, me kufirin e komunės administrative dhe nė final me kufirin shtetėror”, ka deklaruar Thaēi. Thaēi ka thėnė se duhet tė kenė kujdes e tė kuptojmė se pretendimet e pabaza pėr procesin e shėnjimit, janė nė fakt pretendime territoriale ndaj shtetit fqinj, gjė qė cenon drejtpėrdrejtė imazhin ndėrkombėtar tė Kosovės. “Shteti ynė po pėrpiqet tė integrohet nė komunitetin ndėrkombėtar duke dėshmuar se ėshtė njė shtet paqedashės qė kultivon fqinjėsi tė mirė dhe respekton tė drejtėn ndėrkombėtare, sovranitetin dhe integritetin territorial tė shteteve tė tjera. Shfaqja e pretendimeve territoriale tė paqena apo qė lidhen me padrejtėsitė historike, e dėmtojnė rėndė vendin tonė, pasi armiqtė e Kosovės do kenė njė argument mė shumė pėr ta njollosur shtetin tonė tė ri duke na akuzuar si burim konfliktesh dhe destabiliteti me tendenca ekspansioniste”, ka theksuar Thaēi.
  Do t“i luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

 9. #29
  i/e regjistruar Maska e Evian
  Anėtarėsuar
  04-08-2015
  Postime
  681
  Faleminderit
  41
  72 falenderime nė 64 postime

  Pėr: Murat Meha argumenton me fakte e dokumente demarkacionin me Malin e Zi

  Ky Peder eshte turp i Familjės MEHA !

 10. #30
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Anėtarėsuar
  19-02-2015
  Postime
  551
  Faleminderit
  20
  44 falenderime nė 43 postime

  Pėr: Murat Meha argumenton me fakte e dokumente demarkacionin me Malin e Zi

  Citim Postuar mė parė nga Evian Lexo Postimin
  Ky Peder eshte turp i Familjės MEHA !
  Ky (Meha)si po shihet me pamje, si malazeze eshte i ka dhan zor, me ja dhon nje pjes cerna gores!

 11. #31
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Anėtarėsuar
  08-08-2002
  Postime
  21,167
  Faleminderit
  37
  212 falenderime nė 206 postime

  Pėr: Murat Meha argumenton me fakte e dokumente demarkacionin me Malin e Zi

  Citim Postuar mė parė nga Evian Lexo Postimin
  Ky Peder eshte turp i Familjės MEHA !
  ti ke te drejt ta ofendosh ket familje qe ja kthej mikut tuaj shkaut pushken
  dhe kan ra ne kullen e vet tuj luftue me ata tut e tash ti normal qe e shan ket familje

  ti je ky
  Do t“i luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

 12. #32
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Anėtarėsuar
  08-08-2002
  Postime
  21,167
  Faleminderit
  37
  212 falenderime nė 206 postime

  Pėr: Murat Meha argumenton me fakte e dokumente demarkacionin me Malin e Zi
  Ambasadori Delawie: Demarkacioni nė pėrputhje me hartėn nė Flamurin e Kosovės  Nė debatin pėr demarkacionin tė datės 3 gusht, ambasadori amerikan, Greg Delawie, kishte prezantuar qėndrimin e qartė amerikan nė favor tė ratifikimit tė demarkacionit tė kufirit me Malin e Zi.

  Delawie, ndėr tė tjera, kishte folur pikėrisht pėr hartėn nė Flamurin e Kosovės, duke thėnė se ky proces i kryer nga komisioni shtetėror i Kosovės ėshtė nė pėrputhje tė plotė me atė hartė nė flamur.

  Sipas ambasadorit Delaėie, ndryshimet tė cilat disa i kanė kėrkuar do tė rezultonin nė mėnyrė tė qartė me njė skicė tė ndryshuar tė Kosovės, krahasuar me atė nė flamur dhe stemė.

  “Do tė doja tė vė nė pah se kufijtė e komisionit janė tė njėjtė me ato tė paraqitura nga Kosova tek EuroGeographics nė vitin 2007 nė pėrgatitjet pėr pavarėsi. Ato janė tė njėjtat me ato tė pėrdorura nė Planin e Ahtisaarit, i cili ėshtė baza e pavarėsisė sė Kosovės. Ato janė tė njėjtat me ato tė pėrshkruara nė Kushtetutėn e Kosovės. Ato janė tė njėjtat me ato tė paraqitura nė Flamurin e Kosovės, tė cilin Kuvendi e ka miratuar nė vitin 2008. Ndryshimet tė cilat disa i kanė kėrkuar do tė rezultojnė nė mėnyrė tė qartė me njė skicė tė ndryshuar tė Kosovės, krahasuar me atė nė flamur dhe stemė. Pra, pėr mua kjo ēėshtje ėshtė shumė e thjeshtė”, ka thėnė ambasadori Delawie

  Fjala e plotė nė anglisht e ambasadorit Delawie mund tė lexohet nė ueb faqen zyrtare tė Ambasadės Amerikane, nė kėtė link .

  http://pristina.usembassy.gov/border_demarcation.html
  Do t“i luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

 13. #33
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Anėtarėsuar
  08-08-2002
  Postime
  21,167
  Faleminderit
  37
  212 falenderime nė 206 postime

  Pėr: Murat Meha argumenton me fakte e dokumente demarkacionin me Malin e Zi  Joe Biden hakmerret, takon vetėm Thaēin dhe Mustafėn


  GazetaExpress E enjte, 11 Gusht 2016 20:04


  Zėvendėspresidenti i Shteteve tė Bashkuara tė Amerikės, Joe Biden, nė shoqėrinė e bashkėshortes sė tij, Jill Biden, do tė udhėtojė pėr nė Prishtinė tė martėn, ku do tė takohet me presidentin Hashim Thaēi dhe kryeministrin Isa Mustafa.

  Biden nuk do tė zhvillojė asnjė takim me udhėheqėsit e partive opozitare, tė cilat janė kundėr qėndrimit tė SHBA'sė pėr demarkacionin e kufirit me Malin e Zi, shkruan Gazeta Express.

  Nėn patronatin e Qeverisė sė Kosovės, Joe Biden dhe Jill Biden do tė shkojnė pėr vizitė afėr kampit Bondsteel pėr tė marrė pjesė nė ceremoninė e emėrimit tė rrugės kushtuar djalit tė tyre tė ndjerė Joseph R. “Beau” Biden III, bėn tė ditur Ambasada Amerikane nėpėrmjet njė komunikate.


  Biden do tė mbėrrijė nė Prishtinė nė mbrėmjen e 16 gushtit, ndėrsa tė nesėrmen zhvillon takimet me Thaēin e Mustafėn, dhe merr pjesė nė ceremoninė e emėrimit tė rrugės nė pėrkujtim tė tė birit tė tij tė ndjerė. /Express/
  Do t“i luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

 14. #34
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Anėtarėsuar
  19-02-2015
  Postime
  551
  Faleminderit
  20
  44 falenderime nė 43 postime

  Pėr: Murat Meha argumenton me fakte e dokumente demarkacionin me Malin e Zi

  Prokuroria ėshtė duke e hetuar Murat Mehėn, ka nė bankė mbi 508 mijė euro
  MĖ: 12 GUSHT 2016 Prokuroria Themelore nė Prishtinė ėshtė duke e hetuar shumė tė pėrfolurin pėr ēėshtjen e shėnimit tė vije kufitare nė mes tė Kosovės e Malit tė Zi, Murat Mehėn. Veē se, ai nuk ėshtė duke u hetuar si kryetarit i Komisionit pėr pėrcaktimin e pikės kufitare me Malin e Zi. Hetimi ndaj tij ėshtė duke u zhvilluar si drejtor i Agjencisė Kadastrale tė Kosovės, me dyshimin se ka kryer veprėn penale “mosraportim ose raportim i rremė i pasurisė si zyrtar i shtetit”.

  Fillimisht, elemente tė natyrės penale ka gjetur Agjencia Kundėr Korrupsionit nė deklarimin e pasurisė qė Meha e ka shpalosur nė kėtė institucion dhe ka bėrė kallėzim penal ndaj tij nė prokurori.

  Njė kallėzim penal tė natyrės se njėjtė, AKK-ja e kishte bėrė edhe para dy viteve ndaj Mehės, por prokuroria ka pushuar hetimet pėr shkak tė mungesės sė provave. Ndėrkaq, kallėzimi i dytė ėshtė bėrė nė fillim tė kėtij viti, raporton lajmi.

  “Ndaj drejtorit tė Agjencisė Kadastrale tė Kosovės, Murat Meha, nė Prokurorinė Themelore nė Prishtinė janė dorėzuar dy kallėzime penale nga Agjencia Kundėr Korrupsionit, njėri mė datė 02.04.2014 dhe tjetri mė datė 28.01.2016. Lidhur me kallėzimin penal tė datės 02.04.2014 Prokuroria Themelore nė Prishtinė ka pushuar hetimet, pėr shkak tė mungesės sė provave, tė cilat do tė vėrtetonin dyshimin e bazuar se janė pėrmbushur elementet e veprės penale, ndėrsa lidhur me kallėzimin e dytė ndaj tė njėjtit janė duke u zhvilluar hetimet pėrkatėse dhe mbi bazėn e tyre pritet te ngritėt aktakuzė, ose jo”.

  Kjo ėshtė arsyeje pėr tė cilėn ėshtė duke u hetuar Meha.

  Zyra e informimit e prokurorisė nuk ka dashur tė jap ndonjė sqarim lidhur me kėtė rast.

  Ndryshe, kreu i Agjencionit Kadastral tė Kosovės sė bashku me bashkėshorten e tij, Miradije Meha e cila ėshtė drejtor nė Komisionin Qendrorė tė Zgjedhjeve, kanė mbi gjysmė milioni para tė gatshme nė bankė.

  Tė dy bashkėshortėt nė deklarimin e pasurisė qė e kanė paraqitur nė Agjencinė Kundėr Korrupsionit kanė deklarua para nė vlerė prej 508 mijė e 117 euro tė mbajtura nė institucionet financiare. Nėse vitin e kaluar, kreu i Kadastrit ka deklaruar para tė gatshme, fiks 326 mijė e 650 euro, nė kėtė vit e ka rritur kėtė shumė pėr njėmbėdhjetė mijė euro, duke deklaruar para tė gatshme nė vlerė prej 338 mijė e 166 euro. Parat nė vlerė tė njėjtė, sikurse nė vitin 2015 i ka deklaruar bashkėshortja e tij, Miradija, fiks nė vlerė prej 169,951.00 euro. Po ashtu Meha ka deklaruar edhe disa parcela me toka tė cilat i ka pėrfituar viteve tė fundit dhe shtėpi e banesė.

  Pas deklarimit tė pasurisė nė fundin e marsit tė vitet 2015, Murat Mehės i ėshtė rritur edhe rroga, si kryeshef i Agjencisė Kadastrale tė Kosovės, nga kjo pozitė tė ardhurat vjetore i ka pasur 5770 euro, pa mėditje, tash i ka 16200 euro. Ai ka edhe burime tjera tė tė hyrave nga institucionet publike. Si profesor nė UP ka deklaruar pagė 800 euro, ndėrsa si publikues –autor ka deklaruar tė hyra 2500 euro, nga Oda –EK ka deklaruar tė hyra 600 euro. Bashkėshortja e tij ka shėnuar se pagėn mujore nė KQZ e ka 1161 euro.

  Lexo tė radhės
  “Kufiri me Malin e Zi nė pėrputhje tė plotė me planet zhvillimore, u pranua edhe nga qytetarėt e Pejės”O’Connell, Thaēi e Mustafa, do tė nėnshkruajnė njė marrėveshje tė rėndėsishmeQytetarėt para prokurorisė numėruan veprat penale tė kryera nga GrabovciFJALĖ KYĒEBANKEHETIMMURAT MEHAPARA
  KOMENTET

  508K Euro ne banke , populli u dermue me mbijetu e mutat meha dhe shefat e tij nuk ia dijn skejin pasurise. Flej popull flej
  1 • Reply•Share ›
  Avatar
  semi • njė orė mė parė
  KAH IKA MAR ATO PARA QE KA BLE VILL NE ULQIN ?
  KAH IKA MAR ATO PARA QE KA BLE BANES NE TIRAN

  KAH IKA MAR ATO PARA QE KA BLE TYROJE E DURS ??

  KAH ?

  KAH?
  KUSH IA DHA?/

  IKA DHAN MALI I ZI
  1 • Reply•Share ›
  Avatar
  Studenti1981 • 17 minuta mė parė
  Flitet se ne vitin e kaluar Thacit kur ishte ne Mal te Zi ju dhane Depozite 10 Mil Euro. 7 per Thacin dhe 3 per komisionin.
  • Reply•Share ›
  Avatar
  Qazim Studenti1981 • 10 minuta mė parė
  oseee...qe ndonje nga pronat qe ka Kosova ne Mal te Zi ti kalojne ne pronesi te krye hajnave te Kosoves apo dhe komisionit
  • Reply•Share ›
  Avatar
  IKRASNIQI • 33 minuta mė parė
  Boll e forte ish kane Kosova,qysh po mundet me i mbajt gjithe keta hajna qe po ja rjepin edhe lekuren ! Edhe 1.000 murat meha tjere kane "pare te pista" Mozomakeq
  • Reply•Share ›
  Avatar
  Lala Liqi • 37 minuta mė parė
  As populli skan qa me ba nga kta mafioz te eger , sa te duash voto tjeter parti shiku dhe udb i manipulojn dhe fitojn prap kta idijota ktyre vetum plumbi i hjek nga skena politike, dhasht zoti te del nje avni rrustemi edhe i hjek nga kjo tok qenat e zagart e shik-ut dhe udb-s
  • Reply•Share ›
  Avatar
  skenderbeu • njė orė mė parė
  ka shit tok njeri more u ba i pasur,po nuk e di a i ka ne evro apo dinar
  • Reply•Share ›
  Avatar
  Arsimtari • njė orė mė parė
  Keta jane "patriotet" e Hashim Thaēit,Veselit e Grabovcit,te cilet e kane mandatin nga"sovrani-populli",qe e rrejne per ēdo dite se punet po shkojne shkelqyeshem dhe Kosova po perparon edhe pse,uji,rryma,papunesia dhe ne pergjithesi varferia e ka pllakosur Kosoven kuptohet,perveē milionerve te nates dhe ata te PRONTOS qe kujdesen per njeri tjetrin. Tani,kesaj rruge eshte nisur edhe Isa Mustafa me kliken e tij,haj medet!
  • Reply•Share ›
  Avatar
  mergimtare jam vet • njė orė mė parė
  Ka sa po i bjen per ni hektar qe i ka shit tok t'rugoves,asgje nuk paska te fsheht.
  • Reply•Share ›
  Avatar
  I trust in God • njė orė mė parė
  kurgjo spo mdoket kjo pasuri e tina ky ka mashum se qe po tregojn...jam i bindur se ky k pasuri arramendse ky esht lavir biri i tahir mehes apo nipi cilido qe eshte....ktij dohe j u faren krejt......ky po lypke me ja qij none edhe baben edhe krejt familjen....tisha kon ne vend ramushit kur ja ka gjujt harten ne ftyre pa ja qkerdhy nonen kryt me ja thye pe zidi se kisha lon.....
  • Reply•Share ›
  Avatar
  mergimtare jam vet • njė orė mė parė
  Kkk
  • Reply•Share ›
  Avatar
  Qazim • njė orė mė parė
  Hajde more perhajr....vetem kujdes qe hulumtuesit gazetar, te mos gjurmojne shume dhe as Insideri.com se ka mundesi ndonje 100 mijeshe nga Qeveria e Malit te zi, ose nga bizneset fantome te Thaqit e Mustafes per ta shukatur kete pune, se mandej duhet me jep dorheqje qeveria dhe presidenti per shkeljet qe kane bo te kushtetutes dhe te shitjes se nje pjese te tokes si Cari rus qe ua kishte shitur para 100 viteve SHBA-se pjesen e Alaskes.
  Edhe ky sipas vleres se parave ne banke eshte me siguri pjese e Pronto-ve te te famshmve Grabovci-Thaqi-Veseli, sepse nuk ka kah me dal ndryshe, vet ne krye te Kadastrit te Kosoves (shpronso, falsifiko dhe pasurohu) dhe gruaja e tij drejtoreshe ne KQZ.
  Ehhh kur po I shofim, ndegjojme keto pergjimet e PRONTO 1-Pronto 10000 dhe ck po ngjane me gjithe keto marifetlleqe me keta njerez te felliqur nga shpirti dhe ndergjegja po them o Zot sa te forte qe jemi, sa shume eshte kah duron kjo Kosove, sa te pasur e te forte kemi qene per keto 17 vite.


  http://www.botasot.info/aktuale-lajm...508-mije-euro/

 15. #35
  Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
  Anėtarėsuar
  01-12-2006
  Postime
  6,563
  Faleminderit
  412
  143 falenderime nė 137 postime

  Pėr: Murat Meha argumenton me fakte e dokumente demarkacionin me Malin e Zi

  Citim Postuar mė parė nga Evian Lexo Postimin
  Ky Peder eshte turp i Familjės MEHA !
  More dreq ti kur i dergon 300 ushtare ne grupe terroriste si ISIS normal qe Mali i Zi t'i merr tokat. Normal qe Amerika e perkrahe Malin e Zi se malazezet nuk kane trurin te mbushur me 'tope' si ti. More pis ende me 2016 nuk e di se 'life is real'... jo jo tipa te kote si ti thoni se Kosoves i duhet edhe me shume islam dhe me shume xhami, ani bile me cinizem e thone, tani vetem vellavrasja na duhet. Ti pothuajse ne cdo postim i mallkon katoliket shqiptare. Ti bile ske te dejte ta kritikosh dike sepse ti kur e urren drejtesine cka pritet prej teje.
  Destroyer of falsehood :)

 16. #36
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Anėtarėsuar
  08-08-2002
  Postime
  21,167
  Faleminderit
  37
  212 falenderime nė 206 postime

  Pėr: Murat Meha argumenton me fakte e dokumente demarkacionin me Malin e Zi
  Dokumenti zyrtar nga Komuna e Pejės, pa Bjelluhen, Ēakorin dhe Kullėn

  Komisioni Shtetėror pėr Shėnjimin dhe Mirėmbajtjen e Kufirit Shtetėror ka thėnė se dokumenti zyrtar nga Komuna e Pejės ėshtė pa Bjelluhen, Ēakorin dhe Kullėn.

  Komisioni Shtetėror pėr Shėnjimin dhe Mirėmbajtjen e Kufirit Shtetėror ka thėnė se dokumenti zyrtar nga Komuna e Pejės ėshtė pa Bjelluhen, Ēakorin dhe Kullėn. Ky komision ka dalur sot me njė qėndrim ku shprehet pėr shėnimin e vijės kufitare.

  Mė poshtė komunikata e plotė:

  Territori i Kosovės ėshtė i pėrbėrė nga territoret e komunave dhe vija pėrkufizuese e Komunės ėshtė vijė administrative. Shuma e sipėrfaqeve tė komunave e pėrbėjnė sipėrfaqen e pėrgjithshme tė Kosovės. Vija administrative ndėrmjet komunave kufitare Junik, Deēan, Pejė dhe Istog tė Kosovės dhe komunave Plavė, Beran e Rozhajė tė Malit tė Zi ishin dhe janė njėkohėsisht vija kufitare ndėrmjet Kosovės dhe Malit tė Zi nė gjithė periudhėn 1974-2015. Kjo vijė administrative ka ngelur e pandryshuar, e pranuar dhe tė administruara nga kryetarėt e Komunave kufitare Junik, Deēan, Pejė dhe Istog tė Kosovės. Asnjė plan zhvillimor e strategjik i kėtyre komunave nuk ka kaluar pėrtej vijės administrative tė territorit tė komunės. Nė tė gjitha dokumentet komunale si pėr vijėn e kufirit dhe tė sipėrfaqes nuk ka ndryshim dhe nuk e kanė paraqitur as kryetarėt e komunave tė cekura mė herėt.

  Planet zhvillimore lokale janė tė vlefshme pėr territorin e Komunės.

  Komuna e Pejės, tė gjitha planet zhvillimore dhe tė tjera i ka tė planifikuara vetėm brenda kufirit administrativ nė 70 zonat kadastrale tė saj. Sipėrfaqja e Komunės se Pejės me tė gjitha zonat kadastrale, shkruan nė dokumentet e planeve zhvillimore dhe strategjike ėshtė 603km2 Njėkohėsisht, ky kufi i paraqitur nė hartėn poshtė ishte kufi administrativ ndėrmjet Komunės sė Pejės dhe Komunės sė Plavės e Rozhajės tė Malit tė Zi. Vija administrative Kosovė-Mal i Zi, tani kufiri i Republikės sė Kosovės me Malin e Zi ėshtė identik me kufirin e shėnuar nga komisioni shtetėror.

  Komuna e Pejės ka pėrgatitur planin zhvillimor tė quajtur “Strategjia Zhvillimore Lokale” nė Mars tė vitit 2009 nėn udhėheqjen e kryetarit tė Komunės z. Ali Berisha. Projekti ishte i mbėshtetur nga BE-ja si shihet edhe logo nė vazhdim. Kopja e kėtij dokumenti zyrtar ėshtė i deponuar edhe nė BE.

  Kryetari i Komunės se Pejės z. Ali Berisha nė faqe 2, pėr Strategjinė e Zhvillimit Lokal i falėnderon mbėshtetėsit dhe ekspertėt dhe kėtė strategji e quan “...dokument tė rėndėsisė sė veēantė” pėr Komunėn e Pejės.

  Shih nė vijim fjalėn e Kryetarit nga faqe 2 e Strategjisė tė Zhvillimit Lokal, (citim) “Nė kėtė kontekst kam kėnaqėsinė t`iu pėrgėzoj pėr punėn qė keni bėrė nė pėrgatitjen e, duke shfrytėzuar rastin kėtu tė falėnderoj si mbėshtetjen financiare tė Komisionit Evropian ashtu edhe implementuesin e kėtij projekti, BDPA-nė”.

  “Edhe njė herė, iu pėrgėzoj pėr pėrgatitjen e kėtij dokumenti tė rėndėsie tė veēantė pėr Komunėn e Pejės, i cili trason njė rrugė me rėndėsi por, njėkohėsisht, shumė sfidues pėr Komunėn e Pejės. Me kėtė rast nga ana e ime dhe e stafit tim, zotohem se do tė ekzistojė nė vazhdimėsi mbėshtetje institucionale pėr arritje tė objektivave tė kėsaj strategjie”.

  Deklarata e kryetarit tė Komunės se Pejės ėshtė bashkėngjitur nė vijim, sė bashku me kopertinėn e Strategjisė zhvillimore lokale e vitit 2009 Pejė.

  Nė kėtė projekt shumė qartė janė dy gjėra.

  E para nė faqe 22, kapitulli 3.1 Pasqyrė e shkurtėr e Komunės sė Pejės, Zona dhe Popullsia (citim)

  “Qyteti i Pejės gjendet nė qendėr tė pjesės mė perėndimore tė Kosovės, rrėzė “Bjeshkėve tė Nemuna‟ qė ngritėn mbi Grykėn e Rugovės. Komuna e Pejės ėshtė e ndarė nė 27 bashkėsi territoriale qė pėrfshijnė gjithsej 76 fshatra. Komuna pėrfshin 603 km² me njė popullsi prej rreth 160.000 banorė”.

  Nėse Komuna e Pejės do tė kishte humbur territor siē pretendohen 82 km2 tani Komuna e Pejės do t’i kishte 521 km2 , ndėrsa nėse i bashkohen 82 km2 qė pretendohen, Komuna e Pejės do t’i kishte 685 km2. Natyrisht, edhe Republika e Kosovės do t’i kishte 10988 km2. Kosova kėtė sipėrfaqe nuk e kishte asnjėherė.

  E dyta, nė faqe 23, ēėshtje e rėndėsishme nė kėtė Strategji zhvillimore lokale 2009 ėshtė harta e Pejės e qė ndėrlidhet drejtpėrdrejti me vijėn kufitare ndėrmjet Komunės sė Pejės, Republika e Kosovės dhe Komunės se Plavės e Malit tė Zi.

  Nė kėtė hartė shihet kufiri i komunės, kufiri i Krahinės dhe kufiri ndėrkombėtar ashtu siē ėshtė shėnuar nė legjendėn e kėsaj hartė (cepi i djathtė lartė nė hartė). Harta e kėtij dokumenti zyrtar nga Komuna e Pejės ėshtė pa Bjelluhen, Ēakorin dhe Kullėn.

  Harta zyrtare e Pejės e paraqitur nė projektet e strategjive pėr zhvillim ekonomik si ėshtė “Strategjia Zhvillimore Lokale” ka edhe kufirin e Komunės se Pejės, natyrisht kufiri i Republikės sė Kosovės me Malin e Zi ėshtė pa asnjė ndryshim nė periudhėn 1974-1988-2008-2015.

  Nė pėrpilimin e kėsaj Strategjie pėr Zhvillim Lokal tė Pejės ishin tė angazhuar mbi 50 ekspertė nga stafi i Komunės se Pejės dhe tė tjerė pėr qėllime tė ndryshme profesionale.

  A ėshtė e mundur qė nė vitin 2009, kryetari i Komunės se Pejės, z. Berisha tė jetė aq i entuziazmuar me strategjinė apo dokumentin e veēantė, dhe me mbi 50 ekspertė tė angazhuar dhe fare nuk e kishte nė strategji Bjelluhen, Ēakorin dhe Kullėn?

  Prapė shtrohet pyetja, a thua gjithė kėta ekspertė lokal dhe dy (2) ish kryetarėt e Komunės sė Pejės, z. Ali Lajēi dhe z. Ali Berisha qė i pėrpiluan dhe i aprovuan dokumentet zyrtare e strategjitė zhvillimore tė Komunės se Pejės, tė cilėt i quajtėn “...dokument tė rėndėsisė sė veēantė”, pse e lanė jashtė dhe nuk parapanė qė ta zhvillojnė Bjelluhen, Ēakorin dhe Kullėn??!!

  Komuna e Pejės nė fund tė vitit 2009, kishte filluar zbatimin e njė projekti digjital tė quajtur GIS kabineti. Nė kėtė web faqe paraqitet edhe harta e Komunės se Pejės me tė gjitha 70 zonat kadastrale. Kjo hartė e web–GIS tė Pejės e ka tė njėjtėn vijė tė kufirit nga viti 1974-1988-2008-2015. Kjo nėnkupton se vija pėrkufizuese e Komunės se Pejės, Kosovės me Malin e Zi, ėshtė e njėjtė me atė qė ėshtė shėnuar nga Komisioni shtetėror.

  Ndoshta edhe ish kryetari z. Ali Berisha, sikurse ish paraardhėsi i tij z. Ali Lajēi e kanė lėnė qė Bjelluhen, Ēakorin dhe Kullėn ta vendosin nė strategjinė e radhės pas viti 2025 sikurse tė plani zhvillimor 2006-2025.

  Kjo tregon, se ish kryetarėt e Komunės se Pejės, z. Lajēi, z. Berisha dhe kryetari aktual z. Muhaxheri e kanė tė qartė se kanė administruar e qeverisur me Komunėn e Pejės me sipėrfaqe 603km2 me 70 zona kadastrale. Duke e ditur se janė tė regjistruara pronat private, shtetėrore, publike, fetare, atėherė Komuna e Pejės nuk pėrfshin territor tjetėr. Mos tė krijohet huti sepse ligjėrisht ėshtė e ditur qė nuk ka territor shtetėror jashtė komunave sepse territorin e Kosovės e pėrbėjnė 38 komuna me zonat e tyre kadastrale.

  Komisioni shtetėror ka punuar me pėrpikėri dhe nė bazė tė dokumentacionit zyrtar pėr vijėn kufitare ndėrmjet Republikės se Kosovės dhe Malit tė Zi tė periudhės 1974-1988-2008-2015. Me kėtė konfirmohet se Komisioni shtetėror nuk ka lėnė asnjė metėr katror jashtė territorit tė Komunės se Pejės qė ajo e kishte, pėrkatėsisht nuk ka lėnė asnjė metėr katror jashtė territorit tė Republikės sė Kosovės.
  Do t“i luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

 17. #37
  i/e regjistruar Maska e Evian
  Anėtarėsuar
  04-08-2015
  Postime
  681
  Faleminderit
  41
  72 falenderime nė 64 postime

  Pėr: Murat Meha argumenton me fakte e dokumente demarkacionin me Malin e Zi

  Citim Postuar mė parė nga mesia4ever Lexo Postimin
  More dreq ti kur i dergon 300 ushtare ne grupe terroriste si ISIS normal qe Mali i Zi t'i merr tokat. Normal qe Amerika e perkrahe Malin e Zi se malazezet nuk kane trurin te mbushur me 'tope' si ti. More pis ende me 2016 nuk e di se 'life is real'... jo jo tipa te kote si ti thoni se Kosoves i duhet edhe me shume islam dhe me shume xhami, ani bile me cinizem e thone, tani vetem vellavrasja na duhet. Ti pothuajse ne cdo postim i mallkon katoliket shqiptare. Ti bile ske te dejte ta kritikosh dike sepse ti kur e urren drejtesine cka pritet prej teje.
  Me lejo t'ia qelloj kesaj rradhe ?!

  - Ty tė qan zemra, sepse protestoj kunder donacionit me 12'500 hektar toke shqiptare, te dhuruara katolikve malazez ?!!

  Po ik o mesi, ik se u bere hore e dhevt !

 18. #38
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Anėtarėsuar
  08-08-2002
  Postime
  21,167
  Faleminderit
  37
  212 falenderime nė 206 postime

  Pėr: Murat Meha argumenton me fakte e dokumente demarkacionin me Malin e Zi

  Citim Postuar mė parė nga Evian Lexo Postimin
  Me lejo t'ia qelloj kesaj rradhe ?!

  - Ty tė qan zemra, sepse protestoj kunder donacionit me 12'500 hektar toke shqiptare, te dhuruara katolikve malazez ?!!

  Po ik o mesi, ik se u bere hore e dhevt !
  juve disave te vetfundosjes po ju vjen shum keq qe ma ne fund Rerpublika e Kosoves do ti ket kufit e vet
  boll u munduat qe ta pengoni shtetin ton qe mos te ket kufi me turli far rrene kinse po i humbim 8.000 hektar
  por nuk do tia arrini se me 1 shtator do ta ratifikoin deputetet e kuvendit
  e ju do te mbeteni si te q... e pa lar hahahaha
  nuk po muni me ja krye punen serbis per qka u ka pague

  gjynaha ini per bes
  Do t“i luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

 19. #39
  i/e regjistruar Maska e Evian
  Anėtarėsuar
  04-08-2015
  Postime
  681
  Faleminderit
  41
  72 falenderime nė 64 postime

  Pėr: Murat Meha argumenton me fakte e dokumente demarkacionin me Malin e Zi

  Citim Postuar mė parė nga Llapi Lexo Postimin
  juve disave te vetfundosjes po ju vjen shum keq qe ma ne fund Rerpublika e Kosoves do ti ket kufit e vet
  boll u munduat qe ta pengoni shtetin ton qe mos te ket kufi me turli far rrene kinse po i humbim 8.000 hektar
  por nuk do tia arrini se me 1 shtator do ta ratifikoin deputetet e kuvendit
  e ju do te mbeteni si te q... e pa lar hahahaha
  nuk po muni me ja krye punen serbis per qka u ka pague

  gjynaha ini per bes
  Un jam apolitik, s'jam antar i asnje partie politike por ne kohen qe po jetojm, Vetėvendosje mbetet alternativa e vetme dhe e fundit per t'a vetfundos, sic thua ti, pushtetin e hashim mutolloviē-it !

  Ty te duken pak 8'000 hektar, ngase je rrit sic rriten derrat ne lloē te llapit, por ata shqiptar te bjeshkeve te Rugovės qe marrin ere bukurie, s'do t'a lejojn as me 1 shtator, e as me 31 dhjetor qe botha e hashim brojės te luaj koce me Shqiptar !

  E dim ku e ka shtepin hasha, e dim edhe ku i rrin lumja me endritin, besa e dim edhe ku e ka at budall-baba qe i shkėrdhen nenen gorane ketij fare pele qe serbet e abuzojn !

  Asgje nuk falet, e tera eshte jep - merr ! ...apo diēka te ngjashme ! S'bėhet fjale me per telefonata e afera korruptive ku jan kampion ne Bote, por per jeten e gjithe atyre shqiptareve qe deshiron t'i bėn kurban per cubat e malit t'zi !! E nese kjo ndodhe, hasha duhet i pari qe t'behet kurban, percjell me udb-ashat e tij vesel, grabovc e gjithe minjt qe i rrrin pas.

  A eshte ēeshtja serioze ?

  Qysh jooooooo !!!!!


 20. #40
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Anėtarėsuar
  08-08-2002
  Postime
  21,167
  Faleminderit
  37
  212 falenderime nė 206 postime

  Pėr: Murat Meha argumenton me fakte e dokumente demarkacionin me Malin e Zi

  Ramiz Kelmendi pret Presidentin nė vilėn e tij nė Rugovė (Foto)
  GazetaExpress E hėnė, 15 Gusht 2016 23:06  Presidenti i Kosovės, Hashim Thaēi, i ka bėrė sot njė vizitė deputetit tė Kuvendit tė Kosovės, Ramiz Kelmendi, nė vilėn e tij nė Rugovė.

  Kelmendi, i cili nė prillin e kėtij viti ėshtė larguar nga radhėt e Partisė Demokratike tė Kosovės, ka pritur, pėrveē presidentit Thaēi, edhe deputetėt Blerim Shala dhe Besim Beqaj, zėvendėsguvernatorin e Bankės Qendrore tė Kosovės, Fatmir Gashin, dhe pronarin e kompanisė Devolli, Shkėlqim Devolli.

  "Sot pata nė vizitė Presidentin e Kosovės zt. Hashim Thaēi nė ambientet e grupit ELKOS nė Rugovė, ku u preken shumė tema aktuale dhe procesi i nėvojshem i zhvillimit ekonomik, nė ketė ishin edhe shumė akter ekonomik, mediatik dhe politik", ka shkruar Kelmendi nė faqen e tij nė Facebook, ku edhe ka publikuar dy fotografi nga vizita e mysafirėve.
  Do t“i luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

Faqja 2 prej 4 FillimFillim 1234 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •