Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 6
  1. #1
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    03-06-2016
    Postime
    3

    ndihme e shpejt

    pershendetje //.. sic ju shkrova ne mesazhin e pare jetoj ne greki kam dokumenta 5vjecare me te drejte pune ne te ghithe evropen .une dua te vete ne zvicer aty kam edhe pune edhe shtepi te ri...... me keto dokumenta mundet te punoj aty????
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Aristotelis : 05-06-2016 mė 06:42 Arsyeja: gabim

  2. #2
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    29-02-2016
    Postime
    3

    Pėr: ndihme e shpejt

    Jo jane te gjitha genjeshtra Nga shteti grek nuk i njohin si leje per pune

  3. #3
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    29-02-2016
    Postime
    3

    Pėr: ndihme e shpejt

    Edhe Une kam te nje jete leje ne nje shtet tjeter por e veshtire .megjithate provoni persa keni pune edhe shtepi

  4. #4
    i/e regjistruar Maska e Lulko09
    Anėtarėsuar
    29-05-2016
    Postime
    9

    Pėr: ndihme e shpejt

    Ne cdo shtet te Europes ke te drejt te punosh me ato dokumeta qe ke. Un kam nje shoqe qe punon ne Norvegji me letra Greke edhe nuk ka as nje problem e di sh mir se mi ka treguar qysh dhe tek. Gjithashtu kam vajtur vete dhe me than te kem te pakten 5vjecaee e lart qe ne ate koh nuk i kisha. Tani per Zvincren nuk e di fiks se ajo i ka pak ndryshe ligjet nga Europa. Por po nuk vajte vet atje te pyesh kot lodhe ketu. Njeri thot kshu njeri ndryshe e nuk gjen dot nje pergjigje. Mos rri me ktu e pyet por hipi avionit ik atje. Gjith te mirat pac fat.

  5. #5
    i/e regjistruar Maska e luleshtrydhe
    Anėtarėsuar
    23-01-2009
    Postime
    152

    Pėr: ndihme e shpejt

    Ti ke te drejt pune ne te gjith Europen ,por ke harruar nje detaj qe Zvicra nuk eshte ne EU
    Zvicra eshte ne EFTA por jo ne EU, njs po ke te drejte te punosh ne Zvicer duke u regjistruar
    tek zyra e regjistrimit te residenteve ne Cantonal Migration Offices brenda 14 diteve qendrimi
    ne Zvicer. Te duhet nje foto passaporte, passaporta , rekord te paster kriminal ( deshmi penaliteti),
    siguracion makine dhe siguracion shendetsor ne nje kompani Zviceriane.
    Ka disa lloje aplikimi Type L,B,C ndaj varet nga rasti qe ke ndaj po te jap nr e tel te zyres se emigracionit
    per me teper info: 0041-58-465-11-11 nga e Hena- te Premten ora 9-11 mengjes, 2-4 mbasdite
    Te pershendes!
    https://m.youtube.com/watch?v=drMWD6kOyb4

  6. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar luleshtrydhe pėr postimin:

    Aristotelis (23-07-2016)

  7. #6
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    30-03-2006
    Postime
    296

    Pėr: ndihme e shpejt

    Me dokumente greke nuk lejohet.
    Por nese gjen ndonje kontrate pune mund te fillosh te besh dokumentat nga e para atje nese lejohet dmth

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •