Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 4
  1. #1
    Shpirt Shqiptari Maska e Albo
    Anëtarësuar
    16-04-2002
    Vendndodhja
    Philadelphia
    Postime
    30,324
    Postimet në Bllog
    17

    Presidenti francez nderon Ismail Kadarenë me titullin e lartë ”Komandant i Legjionit të Nderit”

    Presidenti francez Kadaresë titullin e lartë, ”Komandant i Legjionit të Nderit”

    Emri:  kadare-1-1.jpg

Shikime: 158

Madhësia:  36.1 KB

    Shkrimtari i madh shqiptar u dekorua me titullin me të lartë të Francës. Shkrimtari Ismail Kadare merr titullin “Komandant i Legjionit të Nderit” nga Presidenti francez Fransua Holland. Titulli që iu dha pak muaj më parë, iu dorëzua sot në pallatin presidencial, Elize, në Paris. Sipas mediave, dhënia e çmimit për shkrimtarin shqiptar, për vetë mënyrën se si është organizuar ceremonia ka një domethënie të veçantë. Ndryshe nga rastet e tjera, dhe ndryshe nga zakonisht, dhënës i çmimit do të jetë Presidenti i Frances, Fransua Holland. Presidenti Holland zakonisht nuk e jep vetë çmimin ose kjo ndodh në raste të rralla. Në ato raste që ndodh zakonisht jepet për disa persona bashkë, pra një ceremoni për disa fitues. Për Ismail Kadarenë u zhvillua sot një ceremoni e veçantë. Një ceremoni me disa të ftuar, francezë e shqiptarë ku Presidenti Holland i dorëzoi titullin personalisht. Më pas, Presidenti i Francës Fransua Holland shtroji në Elize një koktej për nder të Kadaresë dhe të ftuarve të tij.

    Emri:  kadare-3.jpg

Shikime: 129

Madhësia:  38.1 KB

    Emri:  kadare-holonde.jpg

Shikime: 127

Madhësia:  37.1 KB

    Emri:  kadare65476.jpg

Shikime: 118

Madhësia:  38.5 KB

    Emri:  ismail-kadare-1.jpg

Shikime: 128

Madhësia:  41.1 KB

  2. Anetarët më poshtë kanë falenderuar Albo për postimin:

    mesia4ever (09-06-2016)

  3. #2
    Shpirt Shqiptari Maska e Albo
    Anëtarësuar
    16-04-2002
    Vendndodhja
    Philadelphia
    Postime
    30,324
    Postimet në Bllog
    17

    Për: Presidenti francez nderon Ismail Kadarenë me titullin e lartë ”Komandant i Legjionit të Nderit”

    Emri:  kadare-11.jpg

Shikime: 69

Madhësia:  33.3 KB

    Emri:  kadare-5656.jpg

Shikime: 68

Madhësia:  42.8 KB

    Emri:  kadare-2.jpg

Shikime: 72

Madhësia:  47.6 KB

    Emri:  1464631214_photo.jpg

Shikime: 133

Madhësia:  33.7 KB

    Koha Jone

  4. Anetarët më poshtë kanë falenderuar Albo për postimin:

    mesia4ever (09-06-2016)

  5. #3
    i/e regjistruar Maska e Vinjol
    Anëtarësuar
    28-04-2002
    Vendndodhja
    Fier
    Postime
    1,540

    Për: Presidenti francez nderon Ismail Kadarenë me titullin e lartë ”Komandant i Legjionit të Nderit”

    Ore mire ky mer Nobela po dicka per shqiperine cfare ka bere ky se une se di kete ??
    Vec romaneve e per kte i heqim kapelen
    ndonji gje tjeter a ka bere ????
    Mos u mundo te behesh njeri i suksesshem por me mire te behesh i vlefshem..

  6. #4
    Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
    Anëtarësuar
    01-12-2006
    Vendndodhja
    Guinea
    Postime
    6,386

    Për: Presidenti francez nderon Ismail Kadarenë me titullin e lartë ”Komandant i Legjionit të Nderit”

    Citim Postuar më parë nga Vinjol Lexo Postimin
    Ore mire ky mer Nobela po dicka per shqiperine cfare ka bere ky se une se di kete ??
    Vec romaneve e per kte i heqim kapelen
    ndonji gje tjeter a ka bere ????
    Ti cka ke bere per Shqiperine qe pyet per nje shqiptar tjeter i cili eshte nderi i krejt shqiptarise?! Eshte mjaft se me kete Ismail Kadaren njihesh per kulture e nuk njihesh per xhihad e per popull mafiozesh e kriminelesh qe mbushin burgjet e shteteve evropiane. Hajvan

Fjalët Kyçe për Temën

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •