Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 25
  1. #1
    Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
    Anëtarësuar
    02-08-2003
    Vendndodhja
    overal, ne levizje.
    Postime
    2,604

    "Politico": Edi Rama lideri më i parëndësishëm i Europës

    Kryeminsitri shqiptar Edi Rama konsiderohet si lideri më i dobët më i parëndësishëm i Europës. Vlerësimi vjen nga revista presigjoze belge “Politico”, e cila njihet gjerësisht si një organ mediatik afër Bashkimit Europian.

    Në një artikull të titulluar Matrica e pushtetit: të rendisësh liderat dhe ambasadorët e Europës”, revista e cilëson Ramë si liderin më të parëndësishëm në Europë. Njësoj si ai konsiderohet edhe ambasadorja e Shqipërisë në BE, Suela Janina.

    Në këtë renditje Rama figuron edhe më poshtë se lideri autoritar i Maqedonisë, Nikolla Gruevski. Në fund të artikullit “Politico” jep edhe metodologjinë e përdorur për vlerësimin e liderave europianë, duke marrë në analizë shumë aspekte.

    Renditja paraqet se cilët lidera kombëtar janë efektivë në kombinimin e forcave me ambasadorët e vendit të tyre në Bashkimin Europian për të siguruar pushtet dhe influencë brenda BE. Sa i përket kryeministrave dhe presidentëve matrica u përgjigjet pyetjeve të tilla si:

    A kanë një qeveri stabël? A e qeverisin vendin dhe a e përcaktojnë agjendën e tij politike?

    A kanë këtë udhëheqës një strategji koherente dhe pozita të forta negociuese në Europë?

    Vendi i parë në këtë klasifikim i takon kancelarës gjermane Angela Merkel, vendi i dytë kryeministrit britanik David Cameron dhe vendi i tretë presidentit francez Francois Hollande.

    Kjo renditje në fund të listës për Ramën, vjen dhe në një moment kur kryeminsitri shqiptar është shfaqur shpesh në mediat ndërkombëtare, sidomos për deklaratat e ashpra kundër Donald Trump, apo së fundi kundër ministrit britanik të drejtësisë Michael Gove. Më poshtë artikulli i plotë në "Politico":

    http://www.politico.eu/interactive/p...rs-ambassadors


    Emri:  image.jpg

Shikime: 612

Madhësia:  27.6 KB
    Trimi mirë me shokë shumë!!!!!!

  2. Anetarët më poshtë kanë falenderuar Duke_Of_Arberia për postimin:

    2043 (28-04-2016)

  3. #2
    Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
    Anëtarësuar
    02-08-2003
    Vendndodhja
    overal, ne levizje.
    Postime
    2,604

    Për: "Politico": Edi Rama lideri më i parëndësishëm i Europës

    Ne me pak se 3 vjet qe nga 2013, jane me dhjetera e dhjetera artikuj nga media prestigjioze te huaja qe portretizojne ne menyren me te sakte te mundshme aktualitetin shqiptare.
    Jo vetem qe kemi prekur fundin por perfundimisht, qeveria Rama, ka vrare e varrosur shpresen!
    Rrofte rilindja...
    Trimi mirë me shokë shumë!!!!!!

  4. #3
    i/e regjistruar Maska e HFTengineer
    Anëtarësuar
    24-04-2016
    Postime
    469

    Për: "Politico": Edi Rama lideri më i parëndësishëm i Europës

    Udheqes qeka merkel qe kishte 47 % dhe disprovimin me te madh qe ka pas.

    http://m.dw.com/en/merkels-approval-...ove/a-19083943
    Hajde paradox hajde. Edi qeka i fundit nga te fundit i bika. A eshte politiko pjese e ksaj gazetarise amerikane ne evrope se ktu mbahet dhe njihet per prestigje dhe shume e balancuar.
    Ndryshuar për herë të fundit nga HFTengineer : 28-04-2016 më 12:11

  5. #4
    i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
    Anëtarësuar
    06-01-2008
    Postime
    7,489

    Për: "Politico": Edi Rama lideri më i parëndësishëm i Europës

    Edhe nje lider nderplanetar qe kishim per te firmosur lejet e ndertimit,edhe kete na e degraduan te fundit ne Europe dhe ne Ballkan. Ketu ka padrejtesi. Ka provinca afrikane ku lideri jone mundet te konkuroje me sukses.

    Dhe kemi harxhuar nji hale lek per reklama,skemi lon ekspozit e gazet perendimore pa pagu ! Do na gjej belaja me liderin,se tani do filloj te hapi ekspozita e te paguj gazeta edhe nga Afrika.
    Po shyqyr thuj qe kemi liderin tjeter Erjon Selfijen qe kushto pak,mjafto 2-3 metra rrug te shtrume,tre -kater persona te vesh me rroba pune,dy-tre kalamoj te gjet rruges,dy -tre fotograf edhe tre-kater pem te shkulme nga i ven e te ngulme tek veni fotografis. Osht sken fikse,hiqe nga nji ven dhe vendose tek veni tjeter mbas Erjon Selfis.

  6. #5
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    04-04-2006
    Vendndodhja
    Tirone
    Postime
    8,398

    Për: "Politico": Edi Rama lideri më i parëndësishëm i Europës

    PU PU PU PU PU C'NA GJETI...

    PO TANI SI DO JA BEJME ?
    ooooooooooiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii...................... ................
    Unë jam njeri i thjeshtë.
    Kënaqem me pak.
    Më mjafton më e mira.

  7. #6
    Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
    Anëtarësuar
    02-08-2003
    Vendndodhja
    overal, ne levizje.
    Postime
    2,604

    Për: "Politico": Edi Rama lideri më i parëndësishëm i Europës

    Ç'te keqe ka nese eshte media amerikane apo jo? Merru me faktet..

    E dyta "Politico" qe ka publikuar kete lajm, eshte nje bashkepunim mediatik amerikano-gjerman me qender ne Bruksel. Me pak fjale eshte burim informacionesh nga shtepia e bardhe, qe percjellin opinionin publik te qeverise amerikane ne europe!
    Trimi mirë me shokë shumë!!!!!!

  8. #7
    Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
    Anëtarësuar
    02-08-2003
    Vendndodhja
    overal, ne levizje.
    Postime
    2,604

    Për: "Politico": Edi Rama lideri më i parëndësishëm i Europës

    Citim Postuar më parë nga SERAFIM DILO Lexo Postimin
    Edhe nje lider nderplanetar qe kishim per te firmosur lejet e ndertimit,edhe kete na e degraduan te fundit ne Europe dhe ne Ballkan. Ketu ka padrejtesi. Ka provinca afrikane ku lideri jone mundet te konkuroje me sukses.

    Dhe kemi harxhuar nji hale lek per reklama,skemi lon ekspozit e gazet perendimore pa pagu ! Do na gjej belaja me liderin,se tani do filloj te hapi ekspozita e te paguj gazeta edhe nga Afrika.
    Po shyqyr thuj qe kemi liderin tjeter Erjon Selfijen qe kushto pak,mjafto 2-3 metra rrug te shtrume,tre -kater persona te vesh me rroba pune,dy-tre kalamoj te gjet rruges,dy -tre fotograf edhe tre-kater pem te shkulme nga i ven e te ngulme tek veni fotografis. Osht sken fikse,hiqe nga nji ven dhe vendose tek veni tjeter mbas Erjon Selfis.

    Serafimo, selfijet s'do kishin asnje peshe ridikulizuese, nese rezultatet do te ishin sipas pritshmerive, ose te pakten normen minimale qe ne kerkojme.
    Me selfije merret edhe Obama me Merkelin, sigurisht mbasi filluan te kopjojne profilin ne facebook te Eri Velit..
    Trimi mirë me shokë shumë!!!!!!

  9. #8
    i/e regjistruar Maska e HFTengineer
    Anëtarësuar
    24-04-2016
    Postime
    469

    Për: "Politico": Edi Rama lideri më i parëndësishëm i Europës

    Citim Postuar më parë nga Duke_Of_Arberia Lexo Postimin
    Ç'te keqe ka nese eshte media amerikane apo jo? Merru me faktet..

    E dyta "Politico" qe ka publikuar kete lajm, eshte nje bashkepunim mediatik amerikano-gjerman me qender ne Bruksel. Me pak fjale eshte burim informacionesh nga shtepia e bardhe, qe percjellin opinionin publik te qeverise amerikane ne europe!
    Faktet ata po i paraqesin nuk kane baze se hollande ka aprovimin me te ulet ne france

    Http://www.bloomberg.com/news/articl...h-opinion-poll


    Http://uk.mobile.reuters.com/article...51017?irpc=932


    merkel qe ta permenda dhe camerun

    Http://yougov.co.uk/news/2016/04/08/...lower-corbyns/


    Per edin i dihet muhabeti. Sa per politico njihet ngjyra politike dhe njihet per bias politike ktu eshte kritikuar nga shume organizata.

  10. #9
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    04-04-2006
    Vendndodhja
    Tirone
    Postime
    8,398

    Për: "Politico": Edi Rama lideri më i parëndësishëm i Europës

    Citim Postuar më parë nga HFTengineer Lexo Postimin
    Faktet ata po i paraqesin nuk kane baze se hollande ka aprovimin me te ulet ne france

    Http://www.bloomberg.com/news/articl...h-opinion-poll


    Http://uk.mobile.reuters.com/article...51017?irpc=932


    merkel qe ta permenda dhe camerun

    Http://yougov.co.uk/news/2016/04/08/...lower-corbyns/


    Per edin i dihet muhabeti. Sa per politico njihet ngjyra politike dhe njihet per bias politike ktu eshte kritikuar nga shume organizata.
    Po he o njeri shyqyr qe na ndricove se mendova se ky yni ishte vertete k@qe
    Unë jam njeri i thjeshtë.
    Kënaqem me pak.
    Më mjafton më e mira.

  11. #10
    Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
    Anëtarësuar
    02-08-2003
    Vendndodhja
    overal, ne levizje.
    Postime
    2,604

    Për: "Politico": Edi Rama lideri më i parëndësishëm i Europës

    Shoku me duket se jemi tek forumi shqiptar ketu, jo tek gjermani dhe as tek amerikani!
    Mua me intereson pjesa e Shqiperise. Çfare ka te pabaze ketu, mund te ma sqarosh te lutem?!
    Trimi mirë me shokë shumë!!!!!!

  12. #11
    Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
    Anëtarësuar
    02-08-2003
    Vendndodhja
    overal, ne levizje.
    Postime
    2,604

    Për: "Politico": Edi Rama lideri më i parëndësishëm i Europës

    Citim Postuar më parë nga 2043 Lexo Postimin
    Po he o njeri shyqyr qe na ndricove se mendova se ky yni ishte vertete k@qe
    Nuk eshte k@qe por k*aR i lindur! Kete thane shoket dhe shoqet e partise mbas zgjedhjeve te qershorit 2013: Edi Rama ka rilindur, por pa e sqaruar saktesisht se ku duhej vene R-ja...
    Trimi mirë me shokë shumë!!!!!!

  13. #12
    i/e regjistruar Maska e HFTengineer
    Anëtarësuar
    24-04-2016
    Postime
    469

    Për: "Politico": Edi Rama lideri më i parëndësishëm i Europës

    Citim Postuar më parë nga 2043 Lexo Postimin
    Po he o njeri shyqyr qe na ndricove se mendova se ky yni ishte vertete k@qe
    Mos u merzit plako se hiken dulla 2.0 vjen sala 2.0 kshu do vazhdoj 3.0 pastaj etj..Tmushme do e keni nga te dy anet eshte ai llafi kush me vjedh me shume i dihet historia politikanve shqiptar vin me xhepa bosh dalin biljonera. Kta kan hallin qe sala 2.0 te zgjidhet se kan interesa e veta.
    Doni tbeni hajer , hiqini me rrenje ndryshe kjo histori do vazhdoj keni qe ne 90 qe dilshin nga qe zgjidhnji te njejtat fytyra qe nga shkollat e 50s duhet ta dini rrjedhshmerine.
    Ndryshuar për herë të fundit nga HFTengineer : 28-04-2016 më 13:00

  14. #13
    Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
    Anëtarësuar
    02-08-2003
    Vendndodhja
    overal, ne levizje.
    Postime
    2,604

    Për: "Politico": Edi Rama lideri më i parëndësishëm i Europës

    Me ne fund kemi drite ne fund te tynelit, fale edhe anetarit me ri te forumit!

    Dulla dhe Saliu kane nje emerues te perbashket: njeri vdekjen biologjike, tjetri vdekjen drejtuese politike!

    Fajin e ka politika ne bashkepunim me median: hedhin nje gur ne lum pas çdo deklarate te Berishes, me qellim angazhimin e budallenjve, qe s'kane munguar kurre ne Shqiperi, per ta kapur...
    Trimi mirë me shokë shumë!!!!!!

  15. #14
    i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
    Anëtarësuar
    06-01-2008
    Postime
    7,489

    Për: "Politico": Edi Rama lideri më i parëndësishëm i Europës

    Citim Postuar më parë nga Duke_Of_Arberia Lexo Postimin
    Serafimo, selfijet s'do kishin asnje peshe ridikulizuese, nese rezultatet do te ishin sipas pritshmerive, ose te pakten normen minimale qe ne kerkojme.
    Me selfije merret edhe Obama me Merkelin, sigurisht mbasi filluan te kopjojne profilin ne facebook te Eri Velit..

    Ja Obama qe na ka kopjuar pershendetjen shqiptare.

    Emri:  eri5.jpg

Shikime: 300

Madhësia:  52.2 KB

  16. Anetarët më poshtë kanë falenderuar SERAFIM DILO për postimin:

    Duke_Of_Arberia (28-04-2016)

  17. #15
    i/e regjistruar Maska e HFTengineer
    Anëtarësuar
    24-04-2016
    Postime
    469

    Për: "Politico": Edi Rama lideri më i parëndësishëm i Europës

    Driten e gjeta midis jush nuk ja solla se mos harroni te ngriheni neper mitingje.
    Ndryshuar për herë të fundit nga HFTengineer : 28-04-2016 më 13:11

  18. #16
    Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
    Anëtarësuar
    02-08-2003
    Vendndodhja
    overal, ne levizje.
    Postime
    2,604

    Për: "Politico": Edi Rama lideri më i parëndësishëm i Europës

    Ta gezosh trofeun, por nuk jemi ne periudhe mitingjesh!
    Pastaj me fal per prapambetjen tende, por zgjedhjet nuk fitohen me mitingje por me thase mielli dhe kupona pantallonash. Kjo eshte risia e fundit shqiptare, azhornohu pak se paske akoma syte dhe zemren ke Dulla...
    PS:Xhaxhi na ka lene, por shoqja Nexhmije eshte akoma gjalle, qe marrte nga ditet tona!
    Ndryshuar për herë të fundit nga Duke_Of_Arberia : 28-04-2016 më 13:24
    Trimi mirë me shokë shumë!!!!!!

  19. #17
    i/e regjistruar Maska e HFTengineer
    Anëtarësuar
    24-04-2016
    Postime
    469

    Për: "Politico": Edi Rama lideri më i parëndësishëm i Europës

    Vajtet nga autobuzat qe i mblidhin dhe qe i jepshin ndonje 10 ne mitingje dhe para zgjedhjeve, ne pantallona e mjell. Tani i bika qe kush e merr mbas dulles 2.0 ti bej upgrade popullit me nga nje pras per cdo vote.
    Ndryshuar për herë të fundit nga HFTengineer : 28-04-2016 më 13:54

  20. #18
    Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
    Anëtarësuar
    02-08-2003
    Vendndodhja
    overal, ne levizje.
    Postime
    2,604

    Për: "Politico": Edi Rama lideri më i parëndësishëm i Europës

    Flm serisht per iluminimin. Eshte trofeu i dyte qe fiton ne pak kohe!
    Bej kujdes me prasin dhe mos e perdor per fluturim nga gezimi..
    Trimi mirë me shokë shumë!!!!!!

  21. #19
    i/e regjistruar Maska e HFTengineer
    Anëtarësuar
    24-04-2016
    Postime
    469

    Për: "Politico": Edi Rama lideri më i parëndësishëm i Europës

    Une desha me ja dhen ju si popull qe jeni aty se e meritoni me shume se ne ktej. Vashdoni punen e mire se ne ktej u dogjem. Tju rroj partia sa malet.
    Ndryshuar për herë të fundit nga HFTengineer : 28-04-2016 më 14:12

  22. #20
    Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
    Anëtarësuar
    02-08-2003
    Vendndodhja
    overal, ne levizje.
    Postime
    2,604

    Për: "Politico": Edi Rama lideri më i parëndësishëm i Europës

    Partia te na rroje aq sa edhe shoqja Nexhmije! Nqs ke ndonje kundershtim me temen bujrum, per batuta jashte kontekstit ke gjetur nenforumin e gabuar...
    Klm
    Trimi mirë me shokë shumë!!!!!!

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •