Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 10
  1. #1
    Shpirt Shqiptari Maska e Albo
    Anëtarësuar
    16-04-2002
    Vendndodhja
    Philadelphia
    Postime
    30,122
    Postimet në Bllog
    17

    Presidenti: Dosja me oficerë policie të inkriminuar fle në zyrën e ministrit Tahiri



    Presidenti i Republikës, Bujar Nishani bëri një deklaratë bombë gjatë emisionit “Të Pa Ekspozuarit”, duke deklaruar se prej një viti, në zyrën e ministrit të Brendshëm ka një dosje nga Shërbimi Informativ me emra konkretë të oficerëve të Policisë së Shtetit të lidhur me krimin.

    “Për t’i kthyer besimin opozitës politike që qeveria ka mundësi për të goditur fort me vendimet institucionale dhe i takon. Së dyti, duke larguar nga Policia dhe Prokuroria të gjithë ata që janë të lidhur me krimin. Ka në zyrën e ministrit të Brendshëm një informacion të SHISH prej më shumë se një viti me emra konkretë të oficerëve të policisë të lidhur me veprimtari kriminale, informacion që fle në sirtarët e Ministrisë së Brendshme”, theksoi Nishani.

    “Ka informacion që oficerë të policisë janë të lidhur me veprimtari kriminale”, theksoi tre herë radhazi Presidenti i Republikës.

    Gjatë intervistës, Nishani theksoi se duhet të merren masa të menjëhershme kundër krimit.

    Nishani: Nëse nuk ndërhyhet me një reagim të fortë të shtetit dhe të menjëhershëm rrezikojmë që krimi i organizuar të na kthehet në organizatë mafioze. Jemi në një situatë delikate. Është një rrezik shumë i madh.

    Ora News

  2. #2
    Shpirt Shqiptari Maska e Albo
    Anëtarësuar
    16-04-2002
    Vendndodhja
    Philadelphia
    Postime
    30,122
    Postimet në Bllog
    17

    Për: Presidenti: Dosja me oficerë policie të inkriminuar fle në zyrën e ministrit Tahiri

    Reagimi - Tahiri: Presidenti s’di kush e përgjoi, ditka dosjen në tavolinën time!

    Emri:  saimir-tahiri-2-1-655x356.jpg

Shikime: 182

Madhësia:  37.8 KB

    Deklaratat e forta të Presidentit të Republikës, Bujari Nishani mbrëmë në emisionin “Të PaEkspozuarit” të Ylli Rakipit se kishte një dosje në Ministrinë e Brendshme me oficerë policie të lidhur me krimin, ministri Saimir Tahiri iu përgjigj në rrjetet sociale, duke theksuar se kreu i Shtetit është një ushtar i bindur i Sali Berishës.

    Tahiri e vuri në dyshim që të kishte një dosje me oficer policie të lidhur me krimin në zyrën e tij, por në mesazhin e publikuar në Facebook nuk e mohon plotësisht këtë fakt.

    Tahiri: Aspak habi që thirrjes se Berishës për mobilizim e armatosje popullore, iu përgjigj ushtari me i bindur. Presidenti ditka dosjet qe kam unë mbi tavoline. I përgjuari qe as tha e as denoncoi kush e përgjonte, ditka dosjet qe kam unë mbi tavolinë.

    Ne 2 vjet, mbi 2.000 police ne procedim disiplinor e penal për korrupsion, shumicën prej tyre ish Ministri i Brendshëm sot President, i mbante ne detyre. Policia e Shtetit sot ne krye të detyrës, si kurrë më parë. Policia, institucioni me i besuar nga qytetaret. Presidenti…ne rresht pas SHQUP-it.

    Emri:  sajmo.jpg

Shikime: 96

Madhësia:  41.4 KB

    ORA NEWS

  3. #3
    i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
    Anëtarësuar
    06-01-2008
    Postime
    7,489

    Për: Presidenti: Dosja me oficerë policie të inkriminuar fle në zyrën e ministrit Tahiri

    Ne jemi vend i llahtarshem,ku nuk ka nje njeri normal. Imagjino qe denancon Presidenti dhe asnjeri nuk ja feshkellen. Kan me shume besueshmeri deklaratat e kaubojsit.

    Ore,si nuk ka nje pushtetar qe te japi dorheqjen,si proteste.Po vetem denancojne te gjithe. Eshte bere sporti i preferuar ky denoncimi,ta quash mode eshte pak ; ne mengjes japin doren,ne dreke bisedojn bashke,ne darke denancojn.


    Imagjino, qe edhe presidenti ankohet se nuk po kopjon dot Braçen dhe Bashen.

  4. Anetarët më poshtë kanë falenderuar SERAFIM DILO për postimin:

    skender76 (23-04-2016)

  5. #4
    Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
    Anëtarësuar
    02-08-2003
    Vendndodhja
    overal, ne levizje.
    Postime
    2,604

    Për: Presidenti: Dosja me oficerë policie të inkriminuar fle në zyrën e ministrit Tahiri

    Ministri i nje vendi anetar i Nato-s kalon me dhjetera here makinen ne kufi duke transportuar droge dhe thote nuk eshte e imja.
    Arrestohet Shullazi me urdher të Prokurorise dhe pergjim te Shik-ut, pa asnje ndikim te policise, dhe Tahiri ka frike të permendi emrin.
    I vene bombe farmacise se babait te po ketij ministri dhe Saja ka frike te shpalli fajtorin...

    Ç'mund te presim per dosjet e krimit nga ky minister?!
    Trimi mirë me shokë shumë!!!!!!

  6. #5
    i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
    Anëtarësuar
    06-01-2008
    Postime
    7,489

    Për: Presidenti: Dosja me oficerë policie të inkriminuar fle në zyrën e ministrit Tahiri

    Citim Postuar më parë nga Duke_Of_Arberia Lexo Postimin
    Ministri i nje vendi anetar i Nato-s kalon me dhjetera here makinen ne kufi duke transportuar droge dhe thote nuk eshte e imja.
    Arrestohet Shullazi me urdher të Prokurorise dhe pergjim te Shik-ut, pa asnje ndikim te policise, dhe Tahiri ka frike të permendi emrin.
    I vene bombe farmacise se babait te po ketij ministri dhe Saja ka frike te shpalli fajtorin...

    Ç'mund te presim per dosjet e krimit nga ky minister?!
    Presidenti i Republikes eshte Kryetar i Shtetit dhe perfaqson unitetin e popullit.
    Presidenti i Republikes eshte Kryetar i Keshillit te Larte te Drejtesise.
    Anetaret e gjykates se larte emerohen nga Presidenti i Republikes me pelqimin e Kuvendit
    Prokurori i Pergjithshem zgjidhet nga Presidenti i Republikes me pelqimin e Kuvendit
    Prokuroret e tjere emertohen dhe shkarkohen nga Presidenti i Republikes me propozim te Prokurorit te Pergjithshem.


    Ka diçka qe nuk shkon edhe ne trasportimin e droges,si llogjik; drogen o e trasporton vet Nishani,ose e trasporton Tahiri po me urdher te Nishanit. Ose Nishani eshte i paafte...ose duhet rishkruar kushtetuta,ose duhet shperbere Presidenca si istitucion qe perfaqson shtetin.

  7. #6
    Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
    Anëtarësuar
    02-08-2003
    Vendndodhja
    overal, ne levizje.
    Postime
    2,604

    Për: Presidenti: Dosja me oficerë policie të inkriminuar fle në zyrën e ministrit Tahiri

    Citim Postuar më parë nga SERAFIM DILO Lexo Postimin
    Presidenti i Republikes eshte Kryetar i Shtetit dhe perfaqson unitetin e popullit.
    Presidenti i Republikes eshte Kryetar i Keshillit te Larte te Drejtesise.
    Anetaret e gjykates se larte emerohen nga Presidenti i Republikes me pelqimin e Kuvendit
    Prokurori i Pergjithshem zgjidhet nga Presidenti i Republikes me pelqimin e Kuvendit
    Prokuroret e tjere emertohen dhe shkarkohen nga Presidenti i Republikes me propozim te Prokurorit te Pergjithshem.


    Ka diçka qe nuk shkon edhe ne trasportimin e droges,si llogjik; drogen o e trasporton vet Nishani,ose e trasporton Tahiri po me urdher te Nishanit. Ose Nishani eshte i paafte...ose duhet rishkruar kushtetuta,ose duhet shperbere Presidenca si istitucion qe perfaqson shtetin.
    Eshte mire ta adaptojme pak parimin me realitetin tone. Te gjithe emerimet me siper, i ben politika....
    Trimi mirë me shokë shumë!!!!!!

  8. #7
    i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
    Anëtarësuar
    06-01-2008
    Postime
    7,489

    Për: Presidenti: Dosja me oficerë policie të inkriminuar fle në zyrën e ministrit Tahiri

    Citim Postuar më parë nga Duke_Of_Arberia Lexo Postimin
    Eshte mire ta adaptojme pak parimin me realitetin tone. Te gjithe emerimet me siper, i ben politika....
    Aty pra eshte problemi,tek adaptimi si parim me realitetin. O te heqesh nje president qe nuk duhet ose ta zevendesosh presidentin me Shullazin.

    Por ne fakt problemi i vertete eshte diku tjeter,qe me shume propabilitet Shullazi eshte me i pergatitur si President sesa Nishani. Po ti besh nje krahasim o ballancim peshorja anon nga Shullazi.

  9. #8
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    04-04-2006
    Vendndodhja
    Tirone
    Postime
    8,398

    Për: Presidenti: Dosja me oficerë policie të inkriminuar fle në zyrën e ministrit Tahiri

    Citim Postuar më parë nga SERAFIM DILO Lexo Postimin
    Aty pra eshte problemi,tek adaptimi si parim me realitetin. O te heqesh nje president qe nuk duhet ose ta zevendesosh presidentin me Shullazin.

    Por ne fakt problemi i vertete eshte diku tjeter,qe me shume propabilitet Shullazi eshte me i pergatitur si President sesa Nishani. Po ti besh nje krahasim o ballancim peshorja anon nga Shullazi.
    Shullazi 8 klase shkolle ka bere perfec fakultetit 313
    Unë jam njeri i thjeshtë.
    Kënaqem me pak.
    Më mjafton më e mira.

  10. #9
    i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
    Anëtarësuar
    06-01-2008
    Postime
    7,489

    Për: Presidenti: Dosja me oficerë policie të inkriminuar fle në zyrën e ministrit Tahiri

    Citim Postuar më parë nga 2043 Lexo Postimin
    Shullazi 8 klase shkolle ka bere perfec fakultetit 313
    Edhe shume jane,per te zevendesuar Nishanin do ti mjaftonte vetem 5-6 klase.

    Fakultetin 313 çfar eshte ? Se nuk e ka degjuar...

  11. #10
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    04-04-2006
    Vendndodhja
    Tirone
    Postime
    8,398

    Për: Presidenti: Dosja me oficerë policie të inkriminuar fle në zyrën e ministrit Tahiri

    Citim Postuar më parë nga SERAFIM DILO Lexo Postimin
    Edhe shume jane,per te zevendesuar Nishanin do ti mjaftonte vetem 5-6 klase.

    Fakultetin 313 çfar eshte ? Se nuk e ka degjuar...
    I thone ndryshe edhe Burgu 313..
    Unë jam njeri i thjeshtë.
    Kënaqem me pak.
    Më mjafton më e mira.

  12. Anetarët më poshtë kanë falenderuar 2043 për postimin:

    SERAFIM DILO (23-04-2016)

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •