Citim Postuar më parë nga mesia4ever Lexo Postimin
Edhe dicka se isha duke harruar, per ju krishterimi eshte i ndare nga te krishteret ndersa islami dhe myslimanet jane nje. Poashtu sipas jush ateizmi dhe ateistet jane e njejta gje. Ju nuk e dini se islami eshte fe dhe se kjo fe nuk eshte myslimanet. Myslimanet jane njerez qe besojne ne islam dhe ateistet jane njerez qe besojne ne ateizem. Ju kete bashkim e beni per ta lidhur cdo kritike te ketyre feve se kinse kjo qenka urrejtje ndaj personave qe besojne ne keto fe. Por fatmiresisht une nuk ngurroj te ua sqaroj shqiptareve se cdo lidhje e ketyre dy gjerave nuk qendron pasi kritika ndaj ateizmit nuk eshte urrejtje ndaj ateisteve. Poashtu edhe kritika ndaj islamit, fe qe ne po e shohim se cfare influence ka ne bote. Krejt e dijme sa njerez e pesojne per shkak te mesimeve te kesaj feje.
Sic keni te drejte ta kritikoni e sulmoni krishterimin edhe une kam te drejte te i kritikoj keto fete e juaja.
Kjo eshte e bukura e virtualitetit, se nga me inferiori tek me karafili, kane te njejtin pozicion!

Je kaq parashikues, saqe ia fut kot sa here qe hulumton rreth mendimeve te mia. Une s'kam dhene asnje lloj opinioni rreth besimit, nderkohe ti vazhdon e "lexon" opinionin tim. Edhe Nostradamusi do te kishte zili!

Sado te kesh lexuar e shfletuar prape nuk ke kuptuar se profecia eshte dhunti hyjnore dhe i perzgjedhuri sigurisht qe nuk mund te jesh ti...

PS: vazhdo e bej zbulime fallxhoresh rreth mendimeve dhe ideve te mia