Close
Faqja 3 prej 11 FillimFillim 12345 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 209
 1. #41
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  773
  Faleminderit
  31
  67 falenderime n 61 postime

  Pr: Presidenti Hashim Thai betohet para Parlamentit t Kosovs

  KOSOVA
  “Wrong Turn Zajednica"
  "Ndalohet rrepsisht shikimi nen moshen 18 vjeqare"
  LLapi a e ki kete moshe apo jo?
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  
  Ndryshuar pr her t fundit nga Akuamarini : 01-08-2016 m 03:35

 2. #42
  Perjashtuar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,975
  Faleminderit
  37
  212 falenderime n 206 postime

  Pr: Presidenti Hashim Thai betohet para Parlamentit t Kosovs

  Citim Postuar m par nga Akuamarini Lexo Postimin
  KOSOVA
  “Wrong Turn Zajednica"
  "Ndalohet rrepsisht shikimi nen moshen 18 vjeqare"
  LLapi a e ki kete moshe apo jo?
  ti bani qef veti e fallcifiko foto sa te duesh
  por ai eshte presidenti i kosoves njeriu ma i votuari dhe me i dashuri nga populli
  e ti vajtoje edhe nja 10 vite president ki koh mjaft

 3. #43
  Perjashtuar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,975
  Faleminderit
  37
  212 falenderime n 206 postime

  Pr: Presidenti Hashim Thai betohet para Parlamentit t Kosovs

  Pes vite m par ra heroikisht n krye t detyrs Enver Zymberi, t cilin sot e kujtojm me krenari, duke nderuar sakrificn, jetn dhe veprn e tij, si shmblltyrn m t mir se si mbrohet Kushtetuta dhe ligjet e shtetit.

  Integrimi i veriut dhe bashkimi territorial i Kosovs mbajn gjurmt e lavdishme t rnies heroike t Enver Zymberit.

  doher kur kujtojm 25 dhe 26 korrikun e vitit 2011, kujtojm sakrificn e grave dhe burrave polic t Kosovs, q bn t mundshm bashkimin e Kosovs. HTH
  Ndryshuar pr her t fundit nga Llapi : 01-08-2016 m 05:58

 4. #44
  i/e regjistruar Maska e Evian
  Antarsuar
  04-08-2015
  Postime
  507
  Faleminderit
  42
  72 falenderime n 64 postime

  Pr: Presidenti Hashim Thai betohet para Parlamentit t Kosovs

  HASH-VES-GRRRRRRRRRR

  Vrassit e Elvisit, Enverit dhe te gjithe deshmitaret e "vetvrar" me ka 20 thika e 20 pluma !

  onju o shqiptar, onjuuuu !!!! Mos i lejoni keto fundrrina te luajn **** me ne, onju e qitni fare me gjithe farefis keta pis !!!

 5. #45
  Perjashtuar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,975
  Faleminderit
  37
  212 falenderime n 206 postime

  Pr: Presidenti Hashim Thai betohet para Parlamentit t Kosovs

  Citim Postuar m par nga Evian Lexo Postimin
  HASH-VES-GRRRRRRRRRR

  Vrassit e Elvisit, Enverit dhe te gjithe deshmitaret e "vetvrar" me ka 20 thika e 20 pluma !

  onju o shqiptar, onjuuuu !!!! Mos i lejoni keto fundrrina te luajn **** me ne, onju e qitni fare me gjithe farefis keta pis !!!
  per fat te mire pak kini ju terroristet-islamik perkrahs ne kosove kot thirrni e perjargeni

 6. #46
  Perjashtuar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,975
  Faleminderit
  37
  212 falenderime n 206 postime

  Pr: Presidenti Hashim Thai betohet para Parlamentit t Kosovs
  Me ftes t homologut t Brazilit, presidenti Thai niset pr Rio

  03/08/2016


  Me ftes t presidentit te Brazilit dhe Komitetit Olimpik Nderkombtar, presidenti i Kosovs, Hashim Thai do t merr pjes n ceremonin e hapjes sa Lojrave Olimpike qe mbahen n Rio t Brazilit.

  Ai do t merr pjes edhe n darkn q presidenti i Brazilit dhe i Komitetit Olimpik ndrkombtar do t shtrojn pr krert shtetrore, t prfaqsuar na kto lojra.

  Kosova n kto Rio do t prfaqsohet nga tet sportist, t prir nga xhudistja, Majlinda Kelmendi.

  Dit m par, presidenti Thai ia kishte dorzuar flamurin e Kosovs kapitenes s ekipit olimpik t Kosovs, Majlinda Kelmendit, n prag t debutimit t sportistve kosovar n Rio.

 7. #47
  Perjashtuar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,975
  Faleminderit
  37
  212 falenderime n 206 postime

  Pr: Presidenti Hashim Thai betohet para Parlamentit t Kosovs  Thai sportistve kosovar n Rio: Ju tashm jeni kampion (Foto)


  GazetaExpress E premte, 05 Gusht 2016 16:10


  Hashim Thai ishte i pranishm n Fshatin Olimpik Rio 2016

  Presidenti i Kosovs, Hashim Thai, i cili ishte i pranishm n Fshatin Olimpik Rio 2016, tha se ngritja e flamurit t Kosovs prkrah flamujve t tjer botror prbn nj moment historik pr shtetin ton.

  Prmes nj komunikate pr media, zyra e presidentit ka br t ditur se numri nj i vendit u ka uruar suksese sportistve nga Kosova, duke thn se ata tashm jan kampion.

  Ndr t tjera, sht br e ditur se me ftes t Presidentit t Komitetit Olimpik Ndrkombtar, Thomas Bach, presidenti ka marr pjes n darkn solemne, ku t pranishm kan qen shumica e krerve shtetrore t vendeve pjesmarrse n Olimpiad.

  Kjo sht komunikata e plot:

  Presidenti i Republiks s Kosovs, Hashim Thai, n ditn e par t vizits s tij n Rio t Brazilit, ka marr pjes n ceremonin e ngritjes s flamurit t Republiks s Kosovs, t organizuar nga Komiteti Olimpik Ndrkombtar, n prag t hapjes zyrtare t Lojrave Olimpike Verore Rio 2016.

  Ngritja e flamurit t Kosovs prkrah flamujve t tjer botror prbn nj moment historik pr shtetin ton, ka vlersuar presidenti Thai.

  Gjat dits, i pari i vendit ka takuar edhe tet sportist kosovar, q ditve n vijim do t marrin pjes n gara t ndryshme.

  Presidenti Thai u ka uruar sukses sportistve nga Kosova, duke thn se ata tashm jan kampion, meq po prfaqsojn pr her t par flamurin dhe simbolet e shtetit t Kosovs n Lojrat Olimpike n Rio.

  Ndrkaq, me ftes t Presidentit t Komitetit Olimpik Ndrkombtar, Thomas Bach, presidenti Thai ka marr pjes n darkn solemne, ku t pranishm kan qen shumica e krerve shtetrore t vendeve pjesmarrse n Olimpiad.

  Me kt rast, presidenti Thai ka zhvilluar takime kurtuazie me president t nj numri t madh shtetet q tashm e kan njohur pavarsin e Kosovs, por edhe t atyre q nuk e kan marr nj vendim t till.

  Gjithashtu, presidenti Thai ka takuar Sekretarin e Prgjithshm t Kombeve t Bashkuara, Ban Ki-moon, t cilin e ka falnderuar pr mbshtetjen q i ka dhn Kosovs n vitet e fundit.

  N mbrmje, Presidenti i Republiks s Kosovs, Hashim Thai, do t marr pjes n ceremonin solemne t hapjes s Lojrave Olimpike Verore Rio 2016, ku do t defilojn edhe tet sportistt nga Kosova.

 8. #48
  i/e regjistruar Maska e Evian
  Antarsuar
  04-08-2015
  Postime
  507
  Faleminderit
  42
  72 falenderime n 64 postime

  Pr: Presidenti Hashim Thai betohet para Parlamentit t Kosovs

  Krim se si tallet nje analfabet me 7 milion banor !

  Ne vend se te luftonin per flamurin Kombtar, keta injoranta, mashtrohen nga nje debil i thelle sic eshte thaci me kompani, per t'mbrojtur nje paavr !

  Turp qe jeni kaq budallenj !

 9. #49
  Perjashtuar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,975
  Faleminderit
  37
  212 falenderime n 206 postime

  Pr: Presidenti Hashim Thai betohet para Parlamentit t Kosovs

  flamur eshte i shtetit te Kosoves dhe i banorve te saj
  e jo i ISISIT qe ti ke pas deshire ta kesh ne Kosove
  malo morgen

 10. #50
  SHQIPTAR Maska e ARIANI_TB
  Antarsuar
  30-12-2005
  Postime
  4,530
  Faleminderit
  5
  22 falenderime n 21 postime

  Pr: Presidenti Hashim Thai betohet para Parlamentit t Kosovs

  PRONTO 1 dhe 2 HASIM TACI...!!!
  BASHKIM KOSOVE ME SHQIPERINE DHE JO PAZARLLEQE ME SERBINE E GREQINE

 11. #51
  Perjashtuar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,975
  Faleminderit
  37
  212 falenderime n 206 postime

  Pr: Presidenti Hashim Thai betohet para Parlamentit t Kosovs

  Citim Postuar m par nga ARIANI_TB Lexo Postimin
  PRONTO 1 dhe 2 HASIM TACI...!!!
  hahaha plast ju armiqet e shqiptarve krejt
  qe spo kini qa i bani

 12. #52
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  773
  Faleminderit
  31
  67 falenderime n 61 postime

  Pr: Presidenti Hashim Thai betohet para Parlamentit t Kosovs

  Prgjimet e reja: Hashim Thai e quan sheqer Jakup Krasniqin, i thot t dua Adem Grabovcit
  M: 6 GUSHT 2016
  Presidenti i vendit, Hashim Thai sht koordinuar pr gjithka me Adem Grabovcin. Ata, bjn plane se si t deklarohen rreth nj iniciative t Lvizjes Vetvendosje pr masn e reciprocitetit me Serbin. Ata ishin kundr ksaj iniciative. Bashkbiseduesit sulmojn vazhdimisht Jakup Krasniqin duke e quajtur Sheqer. AKR-s n koalicion, i referohen si “Pacollat”. Insajderi sjell gjasht biseda t tyre telefonike t prgjuara me vendim t Gjykats.
  http://www.botasot.info/aktuale-lajm...dem-grabovcit/

  Hashim Thai e Adem Grabovci ishin koordinuar mir pr ta bllokuar nj propozim t Lvizjes Vetvendosje pr bllokimin e mallrave nga Serbia dhe vnien e mass s reciprocitetit.

  N nj bised telefonike t zhvilluar n nntor t vitit 2011, Grabovci i raporton shefit, pr kto zhvillime, duke i treguar se far u kishte thn gazetarve.

  “A e nxjerre situatn sot pr t mir”, e pyet Thai me telefon, pa e ditur se ai po prgjohej nga Policia pr shkak t dyshimeve se “Shefi i shefave” si e quan Grabovcin po hetohej pr krim t organizuar.

  Thai ndodhej n Amerik dhe pritej t takohej me sekretaren amerikane t Shtetit, Hillary Clinton.

  “Po mir, mir u nxjerr, mir u nxjerr”, raporton Grabovci.

  “Edhe gazetart qitash m’pyetn, thash kjo nuk ka ra ndesh me qndrimet e Qeveris sepse Qeveria osht duke e zbatu kt masn e reciprocitetit. Ne nuk jemi pr…”, vazhdon Grabovci.


  Ata vazhdojn bisedn pr Ligjin pr vlerat e lufts dhe pr ish-Ministrin e Mbrojtjes. Thai thot se nuk jan m t mir as antart e Shtabit t Prgjithshm sesa ata t Ministris s Mbrojtjes q drejtohej nga LDK-ja gjat lufts.

  “Jo, jo tybe ma t’mir jo, ja ktu pajtona plotsisht”, thot Grabovci.

  “Po le burr… mos ja qi nann…”, i prgjigjet Thai.

  Grabovci i shpreh keqardhje shefit pr shqetsimet e mundshme q mund t’i ket pasur pr shkak t zhvillimeve n Kuvend.

  “Menoj q e kem nxjerr situatn mir, jo un u shqetsova se m erdh keq se ishe n bisedime ti e…”, thot Grabovci, derisa Thai e pyet se a ta ka “lu kush”.

  “Mu lema kha Hillaryn edhe kit Azaunin”, thot Thai, pa sqaruar m shum.

  Grabovci e porosit Thain q t’i thot Hajredin Kuit q ta lshoj nj deklarat n emr t Qeveris pr rekomandimet e Komisionit Evropian q sipas tij jan n prputhje me rekomandimet e Qeveris.

  “Hajra le ta bon ni deklarat Hajra n emr t Qeveris pr qito… qito rekomandimet.. q jon n prputhje me qndrimet e Qeveris s Republiks s Kosovs…”, thot Grabovci.

  “Qita thuj, edhe meniher toni del edhe kta t Parlamentit, t Komisionit Evropian dalin e lshojn ni deklarat t’njjt…”, vazhdon ai.

  Koordinimi i tij me zyrtar t BE-s n Prishtin konfirmohet nga prgjimet q dy zyrtare t Komisionit Evropian kishin rn n prgjim.

  Thai jep nj informat tjetr Grabovcit q ka t bj me Serbin.

  “Edhe informatn tjetr ekskluzive… Serbia definitivisht e ka hup…”, thot ai.

  “Po, e kjo sht shum mir… e pr ne qysh po”, pyet Grabovci.

  “Pr ne.. qysh po ta do qefi”, thot Thai.

  Nj bised tjetr zhvillohet rreth Ligjit pr Prizrenin. Grabovci i raporton se i ka mbledhur deputett e koalicionit PDK-AKR dhe SLS pr ta votuar kt ligj.

  “Pata takim edhe me k’ta t… partive, t grupeve po mendoj n’koalicion q jem, e bomi aty 60 e sa vota i kem, prej 64-65, po duhet pr Ligjin e Prizrenit, duhet ma tepr…pr buxhet besoj se pa kurfar problemi…”, thot Grabovci.

  “Pr Ligj t Prizrenit e kryj un, mos ta nin, t’i ve bomi mu 60 vet mrena”, krkon Thai. Grabovci i thot shefit se menjher pas Buxhetit, do t votohet Ligji pr Prizrenin.

  Si shprblim merr nj konfirmim nga Thai se e do shum.

  “Meniher mas buxhetit me lan ligjin e Prizrenit…, thot Grabovci.

  “T dua shum”, i thot Thai.

  Shefi i grupit parlamentar t PDK-s vazhdon ta quaj “sheqer”, ish-kryetarin e Kuvendit Jakup Krasniqi.

  “Okej. Hej, po bisedo edhe niher me at Sheqerin”, vazhdon Grabovci.

  Po at dit bisedojn srish, Thai e Grabovci. Ata flasin pr nj debat q do t mbahej n Rubikon t KTV-s me Ismet Beqirin, Visar Imerin dhe Ibrahim Gashin.

  Thai e porosit t koordinohen me Gashin pr t’ia “ftof” opozits.

  “ Ani kordinonu pak e ftofnjau”.

  “ Besoj, besoj q vazhdimisht jau kem ftof”, i prgjigjet Grabovci.

  Thai e pyet Grabovcin se a i ka dhn dika dikujt q i referohet “dost”. E merr konfirmimin pozitiv pr kt dhe vazhdon t’i tregoj se kan biseduar dika pr do pun.

  Grabovci e porosit Thain q t koordinohet me Besim Beqn dhe Fitim Krasniqin pr nj pun.

  “Thuj ti edhe Fitimit a di, le t’angazhohet mos tum… edhe edhe atje jan tu na’i sakatu tont”.

  “O s’munesh m’i u tana. Un flas me to po shtir i ki… fol ti me Besimin… hajde…”, thot Thai.

  Nj bised tjetr q zgjat 4 minuta e 27 sekonda, Thai i tregon “shefit t shefave” se e kan pritur mir disa djem q i quan dukat.

  “Paj, ngo kta jan dukat bre djem… na kan majt si fmin e vet mos ja qi nann”, thot Thai.

  “Neve na vret zoti me menu naj sen pr ta dije”.

  “Shum ki t drejt. Jo tash un e kom pas me rezerv edhe ather kur shkum, me Lulin (Kadri Veselin) kur shkum atje, ama pr ty thojsha mos po… po toni ti ki ba e ke ba shum mir q ki shku. T lutem, t’lutem thojke, t’lutem hajdeni. Mos na harroni”, tregon Grabovci.

  “Ani shkojm e pim ni gjygym aj”, thot Thai.

  Biseda vazhdon pr AKR-n. Drejtuesve t ktij subjekti, Grabovci u referohet si “Pacollat”.

  “Vallai i her pr i her po, veq me qita Pacollat duhet… nejse un bisedoj me ta, ather nse ka nevoj, duhet… po qind pr qind ka me pas nevoj…”, vazhdon ai, teksa shton se me SLS-n i ka punt shum n rregull.

  Thai tregon se t nesrmen do ta ket nj dark t rndsishme n agllavic, bashk me Hajredin Kuin e Bajram Rexhepin.

  Grabovci, ndrkoh tregon se nuk kan pasur mundsi t bisedojn pr transporti hekurudhor. Ata koordinohen pr skijim pr t vazhduar bisedn pr veriun e Kosovs./Insajderi.com

  vidio

 13. #53
  Perjashtuar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,975
  Faleminderit
  37
  212 falenderime n 206 postime

  Pr: Presidenti Hashim Thai betohet para Parlamentit t Kosovs

  juve ju uroi qe te beni me mire e te sherohni sa ma shpejt
  se nuk muni sen me ndryshue me ket urrejtje qe kini per prisit e UK-se

  prandaj ndegjone ket kajk :


  Meda - Kot e ke (Official Video HD)

 14. #54
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  773
  Faleminderit
  31
  67 falenderime n 61 postime

  Pr: Presidenti Hashim Thai betohet para Parlamentit t Kosovs


 15. #55
  Perjashtuar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,975
  Faleminderit
  37
  212 falenderime n 206 postime

  Pr: Presidenti Hashim Thai betohet para Parlamentit t Kosovs


 16. #56
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  773
  Faleminderit
  31
  67 falenderime n 61 postime

  Pr: Presidenti Hashim Thai betohet para Parlamentit t Kosovs


 17. #57
  Perjashtuar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,975
  Faleminderit
  37
  212 falenderime n 206 postime

  Pr: Presidenti Hashim Thai betohet para Parlamentit t Kosovs

  Thai takon Kerryn, Hollanden e Renzin n Rio


 18. #58
  i/e regjistruar Maska e Evian
  Antarsuar
  04-08-2015
  Postime
  507
  Faleminderit
  42
  72 falenderime n 64 postime

  Pr: Presidenti Hashim Thai betohet para Parlamentit t Kosovs

  Citim Postuar m par nga Llapi Lexo Postimin
  Populli i ketij poavr-flamuri ka me ta iq nenen n'broje !

  Hajn ! Djalin n'Rio, po gruan kujt ja le ?!

 19. #59
  Perjashtuar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,975
  Faleminderit
  37
  212 falenderime n 206 postime

  Pr: Presidenti Hashim Thai betohet para Parlamentit t Kosovs

  Citim Postuar m par nga Evian Lexo Postimin
  Populli i ketij poavr-flamuri ka me ta iq nenen n'broje !

  Hajn ! Djalin n'Rio, po gruan kujt ja le ?!  Demo Berisha, shqiptari q nuk e njeh Republikn e Kosovs

  Edhe 17 vjet pas lirimit, duket se ka ende shqiptar q jetojn n Serbi dhe po vazhdojn q mos ta njohin realitetin se Kosova sht shtet i pavarur dhe i njohur ndrkombtarisht.

  Disa nga ata si duket iu jan bashkangjitur politiks serbe me prpjekjen q ta rikthejn pushtuesin serb.

  Nj nga ta sht edhe Demo Berisha (mund ta ket ndrruar emrin nga Dem n Demo sepse n Kosov nuk ka emr Demo) .

  Demo Berisha deklaron se ka lindur n Pej dhe tani jeton n Vojvodin, por nuk e njeh Republikn e Kosovs dhe q atdheut i tij sht Serbia. N nj intervist q ka q ka br pr televizione t Vojvodins ( RTV Panonia dhe kanal 9), ai thot se shkolln fillore e ka kryer n Kosov, ndrsa, pastaj ka vazhduar n Sarajev, ku ka kryer shkolln ushtarake, pastaj n Novi Sad. Ai thot q ka qen pjestar i ushtris jugosllave dhe ka prfunduar karriern e tij n ushtrin e Serbis, duke punuar nj koh t gjat n policin ushtarake.

  Pr Berishn, atdheu i tij sht Serbia dhe n t sht e prfshir edhe Republika e Kosovs.

  Berishs nuk i kan penguar t qndroj n ushtrin Serbe edhe krimet q ushtria serbe ka kryer para lufts dhe gjat lufts s vitit 1999 n Kosov dhe pr t Kosova sht pjes e Serbis. Ai mund t jet edhe pjesmarrs n krime n Kosov meqense e gjith ushtria serbe ka qen e angazhuar n Kosov. Ai madje vazhdon ta thrras Kosovn si “Kosova e Metohi”.

  Ai mendon se nuk sht shqiptari i vetm q mendon kshtu, prandaj, dhe ka themeluar m 2014-n, n Serbi, organizatn joqeveritare “Amza e Shqiptarve t Serbis” (Matica Albanaca Srbije - MAS), e cila sipas tij ka 4600 antar n territorin e Vojvodins nga 6000 shqiptar q sipas Berishs ka n Vojvodin ndrsa ne ter trritorin e Serbis thot se ka mbi 180.000 Shqiptar. Shoqata deklaron se merret me marrdhniet shqiptaro-serbe, dhe pr m shum, avancimin e t disa t drejtave t shqiptarve n Serbi. Madje, emri zyrtar i OJQ-s sht serbisht.

  Ai n numrin 3 t ksaj reviste, ballinn ia ka kushtuar 100 vjetorit t kalimit t ushtris serbe prgjat Shqipris duke i kushtuar disa faqe n brendi ( kliko n linkun: http://maticaalbanaca.org.rs/p... ), ku i thur lavde Esat Pash Toptanit ( i vrar nga Avni Rrustemi n Paris pr tentimin e shitjes s Shqipris) pr prkrahjen q iu ka br serbve, pr nj rrug q e ka emrin Esat Pasha.


  Gjuha shqipe n kt revist sht shum e dobt dhe tekstet si duket jan t prkthyera nga serbo-kroatishtja n shqip, n disa tekste mungojn edhe shum shkronja shqipe si dhe .

  Berisha shkon edhe m tutje duke deklaruar se planifikon nga shoqata t kaloj n lvizje dhe pastaj n parti politike.
  Ai thot se sht n krkim t bashkpuntorve t tjer, ndrsa, synon q t’ua marr elektoratin partive shqiptare n Preshev e Bujanoc. Ai thot se ka kontaktuar me disa nga figurat e ktyre partive, por vazhdimisht sht n kontakt edhe me figura t tjera shqiptare, t cilt nuk i njohin mir qndrimet e tij. N mesin e ktyre kontakteve sht edhe Ambasada Shqiptare n Beograd.
  Gjat promovimit t revists MAS, prve politikanve dhe ushtarakve serb, prezent ishte edhe ambasadori i Shqipris n Serbi, Ilir Bocka.

  http://www.rtklive.com/sq/news-single.php?ID=90945

 20. #60
  Perjashtuar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,975
  Faleminderit
  37
  212 falenderime n 206 postime

  Pr: Presidenti Hashim Thai betohet para Parlamentit t Kosovs
  Presidenti shfrytzon Lojrat Olimpike, krkon njohjen nga Brazili

  07/08/2016

  Presidenti i Republiks s Kosovs, Hashim Thai, ka vazhduar takimet me president dhe lider shtetror gjat qndrimit t tij n Rio t Brazilit. N pjesmarrjen e tij n Lojrat Olimpike, presidenti ka shfrytzuar momentin t’i krkoj Brazilit njohjen e Kosovs si shtet t pavarur.

  Presidenti Thai ka takuar zvendspresidentin e Brazilit, Michel Temer, t cilin e ka falnderuar pr pritjen e ngroht q i ka br prfaqsuesve kosovar n Brazil.

  N takim me zvendspresidentin Michel Temer, presidenti Thai ka krkuar q t ruhen kontaktet ndrmjet dy shteteve dhe t ndrtohet bashkpunimi n fusha t ndryshme me interes t ndrsjell.

  Gjat qndrimit n Rio, presidenti Thai ka takuar edhe Presidentin e Argjentins, Mauricio Macri.
  Edhe me homologun e tij argjentinas, presidenti Thai ka biseduar pr mundsin e thellimit t bashkpunimit ndrshtetror, duke krkuar q t gjenden forma t bashkpunimit ndrmjet dy shteteve.

  N Brazil, presidenti Thai ka takuar po ashtu edhe Presidentin s Sllovakis, Andrej Kiska.

  Ai ka thn se Sllovakia e mbshtet t ardhmen evropiane t tr Ballkanit Perndimor.

  T gjith prfaqsuesit e ktyre shteteve, presidenti Thai i ka ftuar q t’i bashkohen 112 shteteve t bots, q tashm e kan njohur pavarsin e Kosovs.

  M hert, presidenti Thai ka takuar edhe sekretarin e shtetit amerikan, John Kerry, presidentin francez Franois Hollande dhe kryeministrin italian, Matteo Renzi. /GazetaExpress/

Faqja 3 prej 11 FillimFillim 12345 ... FunditFundit

Fjalt Kye pr Temn

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •