Close
Faqja 2 prej 11 FillimFillim 1234 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 209
 1. #21
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  14-09-2014
  Postime
  938
  Faleminderit
  2
  27 falenderime n 27 postime

  Pr: Presidenti Hashim Thai betohet para Parlamentit t Kosovs

  Hamish Taoci ishte zgjedhja ideale per nje vend ne mes te rruges!

 2. #22
  Perjashtuar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,975
  Faleminderit
  37
  212 falenderime n 206 postime

  Pr: Presidenti Hashim Thai betohet para Parlamentit t Kosovs  Thai e Veseli pr bashkrendim veprimesh drejt eurointegrimeve

  20 Prill 2016 - 13:34
  N kuadr t takimeve me prfaqsues t institucioneve t ndryshme shtetrore, presidenti i Republiks s Kosovs, Hashim Thai ka pritur sot kryetarin e Kuvendit t Kosovs, Kadri Veselin.

  Sipas njoftimit t publikuar webfaqen e Presidencs, n takim sht biseduar pr intensifikimin e bashkpunimit ndrmjet Presidencs dhe Kuvendit t Kosovs n t gjitha fushat, veanrisht n at t sundimit t s drejts dhe t integrimeve euroatlantike, transmeton Koha.net.

  Presidenca dhe Kuvendi do t vazhdojn t bashkrendojn veprimet e tyre pr t garantuar funksionim sa m efikas t institucioneve tona. Duhet t shpejtojm hapin drejt integrimeve n NATO dhe BE, u shpreh presidenti Thai.

  Ndrkaq, kryetari i Kuvendit t Kosovs, Kadri Veseli theksoi se Kuvendi sht treguar institucion i qndrueshm, i gatshm t shtyj prpara proceset m t rndsishme pr vendin. Do t ket bashkpunim ndrinstitucional n integrimet euroatlantike.

  Presidenti Thai i ka dhn mbshtetje t plot kryetarit Veseli dhe puns s organit legjislativ t vendit, duke thn se Kuvendi i Kosovs sht vendi ku duhet t adresohen t gjitha shqetsimet e qytetarve dhe t partive politike.

 3. #23
  Perjashtuar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,975
  Faleminderit
  37
  212 falenderime n 206 postime

  Pr: Presidenti Hashim Thai betohet para Parlamentit t Kosovs  Presidenti Thai: Deklaratat e Albin Kurtit pr raportet e shqiptareve me Amerikn pr keqardhje

  16:30 / E mrkure, 20 Prill 2016  Presidenti Hashim Thai n nj intervist pr Gazetn Shekulli ka folur pr nj deklarat t Albin Kurtit pr raportet e shqiptarve me SHBA't. Kurti kishte thn se shqiptart nuk e duan Amerikn por friksohen se ajo po i braktis. Thai ka thn se me keqardhje ka dgjuar nj deklarat t till.
  Zoti President, urime pr zgjedhjen n krye t shtetit t Kosovs dhe faleminderit pr kt intervist t par prej nisjes s detyrs. Doja ta filloja kt bised me nj prjetim personal. Kur shikoni pas karriern dhe jetn tuaj, si ndjehet Hashim Thai tashm President i Kosovs?

  Detyra e presidentit prbn nj kapitull t ri angazhimi politik n karriern time prej tri dekadash dhe e konsideroj nj sfid t re t madhe pr mua. Un besoj se gjith kto vite prvoj t miat n role t ndryshme t jets publike do t m ndihmojn ta prballoj si duhet kt detyr. Kur reflektoj pr t kaluarn, un nuk mund t bj gj tjetr prvese t ndihem krenar pr popullin tim heroik, pr kalvarin e mundimshm q ka kaluar pr t mbrritur n ditt e sotshme. Kosova ia ka dal mbar q fillimisht nprmjet rezistencs paqsore fisnike e mandej nprmjet lufts s lavdishme t Ushtris lirimtare t Kosovs t fitoj lirin dhe mandej brenda nj kohe t shkurt t siguroj pavarsin dhe t ndrtoj nj shtet t ri me dinjitet n zemr t Evrops. Kur shoh kto vshtirsi t mdha q kemi kaluar dhe hapat e mdhenj q kemi prshkuar, prvese krenar me vendin tim, un ndihem edhe shpresplot, sepse jam i bindur pr potencialin dhe vullnetin q ka populli i Kosovs pr t kaprcyer me sukses t gjitha vshtirsit dhe proceset q na presin prpara.

  Cila sht sfida e par e Presidentit t ri t Kosovs?

  Sfida ime e par ka t bj padyshim me Kushtetutn dhe sundimin e ligjit dhe rregullave e procedurave demokratike. N sistemin ton demokratik, presidenti sht gardian i Kushtetuts q garanton funksionimin demokratik t institucioneve t Republiks s Kosovs. Konstitucionalizmi ka t bj me garantimin e t drejtave dhe lirive t njeriut, duke mundsuar nj siguri juridike pr qytetarin, si dhe nnkupton nj qeverisje t kufizuar, t kontrolluar dhe llogaridhnse, q rregullohet nga ligjet e Kushtetuts. Vetm pak dit m par ne festuam prvjetorin e 8-t t Kushtetuts s Kosovs dhe un prfitova nga rasti i shnimit t ksaj ngjarje pr t br nj thirrje pr t ndrmarr hapa e reforma energjike pr t garantuar maksimalisht sundimin e ligjit n vendin ton. Garantimi i sundimit t ligjit sht nj ndr kriteret e Kopenhags q duhen prmbushur pr tu br antar i Bashkimit Evropian dhe un kam pr t ndrmarr t gjith ato hapa q duhen br pr t prshpejtuar integrimin euro-atlantik. Un mendoj se nisja e nj reforme prditsuese t Kodit ton Penal sht m se e nevojshme q t adresojm boshllqet dhe mbivendosjet ligjore q jan vn re n rrjedhn e viteve. Reformimi i sistemit ton t drejtsis dhe konsolidimi i sundimi t ligjit n vend sht gjithashtu nj ndr parakushtet e zhvillimit t qndrueshm ekonomik. Vendi yn nuk mund t ec prpara n ekonomi po qe se nuk siguron nj sistem t drejtsis efikas dhe me integritet q garanton zbatimin e kontrats, mbrojtjen e prons private dhe konkurrencn e ndershme.

  A do t investoheni ju si President n ndrtimin e nj faqeje t re pr politikn e Prishtins, pas shum muajsh t trazuar? Si keni menduar ta prballoni kt sfid jo t leht?

  N detyrn e presidentit dhe me prgjegjsin e madhe ligjore q kam, un do t veproj i udhhequr nga parimi i kushtetutshmris dhe neutralitetit politik, duke ofruar nj agjend dialogu aktiv n mes prfaqsuesve t popullit t t gjitha ngjyrave partiake. Sistemi yn i liberaldemokracis ka n themel t tij pluralizmin, q do t thot se gjithmon do t ket mosprputhje apo mospajtime pr ide, bindje, qndrime apo interesa. sht detyra ime q t prpiqem q kto divergjenca t zgjidhen apo konkurrojn n rrugn institucionale, n frymn e dialogut, tolerancs, bashkpunimit dhe n respekt t plot me Kushtetutn dhe ligjet e vendit. Gjithashtu si prfaqsues i unitetit t popullit t Kosovs kam pr detyr q t nxis frymn e dialogut me komunitetet jo-shumic n vend, t angazhohem q t konsolidoj bashkjetesn n harmoni mes grupeve t ndryshme fetare, si dhe t bj t mundur q interesat e grupeve t margjinalizuara t shoqris t mos neglizhohen, por zri i tyre t mund t dgjohet. sht e vrtet q kto zhvillimet e tensionuara politike t muajve t kaluar kan cenuar parimet dhe vlerat q sapo prmenda, si dhe kan ln n hije shum nevoja, probleme dhe interesa t rndsishme pr vendin dhe popullin ton. Prandaj, prve angazhimit konkret pr t ndrtuar ura komunikimi e bashkpunimi mes palve t ndryshme politike, un do t bj mos q debati publik e ligjrimi politik gradualisht t fokusohet n nevojat dhe sfidat konkrete t vendit ton q jan prshpejtimi i integrimit euro-atlantik dhe rritja ekonomike. Ne duhet t lm pas hatrmbetjet e vjetra dhe ambiciet personale t liderve t ndryshm politik dhe t prqendrojm t gjitha burimet dhe energjit n t mirn e vendit. Nuk kemi koh pr t humbur, historia e kaluar sht e treguar tejet e padrejt me ne pr faj t t tjerve, duke na ln prapa popujve t tjer, t cilt barrn e rindrtimit t paslufts, pavarsimit e shtet-ndrtimit e kan kaluar shum koh para nesh. Mirpo ne tanim jetojm n liri dhe pavarsi dhe n vijim e kemi vet n dor ta shkruajm historin ton. Un brenda kompetencave dhe hapsirs q kam si president do ta ngre zrin sa t mundem pr t folur pr nj axhend ekonomike q trajton me seriozitet problemet e sotshme dhe vizionin zhvillimor pr t ardhmen. Rritja ekonomike, hapja e vendeve t reja t puns, ulja e kostos s jets, trheqja e investitorve, shtimi i prodhimit t brendshm, nxitja e eksporteve, prmirsimi i infrastrukturs dhe shrbimeve publike, kto jan shqetsimet q qytetart presin t adresohen nga elita politike.

  Me Hashim Thain si President, si do t jen marrdhniet e Kosovs me Shqiprin?

  Padyshim q un do t angazhohem q kto marrdhnie do t vijn duke u thelluar e intensifikuar. Ky proces i konsolidimit t integrimit mes nesh sht i natyrshm dhe i pandalshm dhe shkon pr shtat, jo vetm me lidhjen ton shpirtrore dhe emocionale, por edhe me aspiratn ton t prbashkt t orientimit drejt Brukselit. Prandaj ne nuk duhet t kemi asnj kompleks apo ndroje pr lidhje t ngusht vllazrore mes nesh. Faktikisht integrimi rajonal dhe fqinjsia e mir jan konsideruar parakushte t procesit t antarsimit n Bashkimin Evropian dhe Kosova e ka dshmuar q sht nj shtet paqedashs q ka ndjekur nj politik aktive t fqinjsis s mir, duke u prpjekur q t zgjidh problemet e s kaluars nprmjet dialogut dhe mirkuptimit.

  far duhet ndryshuar n Ballkan pr t larguar hijet e krizave dhe konflikteve, q shfaqen her pas here?

  Pr t shmangur kto rreziqe neve n gjith Ballkanin ne duhet t shprfillim divergjencat apo interesat e politiks ditore dhe t prqendrohemi tek parimet universale q jan si paqja, demokracia, sundimi i ligjit, t drejtat e njeriut dhe ekonomia e tregut. Ktu nuk bhet fjal pr eksperiment por pr nj formul t garantuar qeverisje. Tanim sht empirikisht e dshmuar se prqafimi dhe vnia n jet e ktyre parimeve n pjes t tjera t bots ka sjell e garantuar lumturi, begati, siguri e cilsi t lart jete. Shum prej krizave dhe prplasjet q rishfaqjen vijn pr shkak t delegjitimimit t sistemit t demokracis dhe liris n syt e publikut si pasoj t ecuris s ngadalshme t shum proceseve zhvillimore, por ndonjher edhe si rezultat i pritshmrive t ekzagjeruara e jorealiste. Prandaj kto vlera nuk duhet ti marrim t mirqena, por duhet t prpiqemi sa her q mundemi q ti kultivojm dhe edukojm n shoqri n mnyr q qytetart t mos bien leht pre e aktorve apo tezave populiste. Mbar globi sht ende duke e marr veten nga nj prej krizave m t mdha ekonomike t njerzimit dhe ky sht terren tejet fertil pr lider populist e autokrat q frustrimin apo padurimin e njerzve ta kanalizojn drejt ringjalljes s hijeve t s kaluars duke kultivuar urrejtje, hakmarrje dhe dhun. Prandaj kura sht forcimi i vlerave t liris e demokracis dhe angazhimi serioz n nj axhend zhvillimore q lufton varfrin dhe papunsin.

  Kryeministri Rama, pas vizits n Shtpin e Bardh, sht shprehur se edhe ju do t jeni pr nj vizit n Uashington. Kur sht parashikuar nj vizit e till?

  Un e prshndes kryeministrin Rama pr vizitn e tij t suksesshme n Shtetet e Bashkuara t Ameriks. Kultivimi i marrdhnieve t ngushta me Shtetet e Bashkuara t Ameriks sht nj ndr prioritetet e mia kryesore si president i vendit. Ne ngelemi prjet mirnjohs ndaj SHBA-ve, t cilat kan luajtur nj rol ky n lirimin e Kosovs, shpalljen e pavarsis dhe ndrtimin e shtetit ton dhe po na ndihmojn fuqimisht n forcimin e subjektivitetit ton ndrkombtar dhe n zhvillimin e ekonomis dhe demokracis s vendit ton. Ne jemi krenar q s bashku me Shqiprin gjendemi prkrah Shteteve t Bashkuara n t njjtin front n luftn kundr ekstremizmit t dhunshm dhe terrorizmit dhe presim me padurim ditn kur t bhemi antar me t drejta t plota t t njjts aleance. Ne kemi nj orientim gjeostrategjik t palkundur drejt SHBA-ve dhe Perndimit dhe askush nuk do mund ta ndryshoj kt orientim, sado q t prpiqet me populizm e dhun.

  Si e komentoni deklaratn e Albin Kurtit pr marrdhniet mes shqiptarve dhe Shteteve t Bashkuara?

  Un e kam dgjuar me shum keqardhje at koment, pasi jo vetm q sht diametralisht kundr opinionit drrmues t popullit shqiptar, i cili sht shum mirnjohs dhe dashamir ndaj shteteve t Bashkuara t Ameriks, por shkon ndesh edhe me orientimin gjeostrategjik t Kosovs dhe me sistemin liberal demokratik, t cilit i prket Kosova dhe Evropa sot. Pr sa i prket pro-amerikanizmit dhe lidhjes s ngusht t popullit shqiptar besoj se nuk kam nevoj t flas gjat, sepse ajo sht historike dhe nis prej konfirmimit t pavarsis s Shqipris pas Lufts s Par kulmon tek lirimi i Kosovs dhe vazhdon dita dits sot me prkrahjen bujare q na jepet sot. Po ashtu duket qart q Kosova nuk ka alternativ gjeopolitike prve Aleancs s Atlantikut Verior.

  Si mendoni se do t jet Kosova, q sot ka edhe shum probleme ekonomike, pas prfundimit t mandatit tuaj presidencial?

  Un jam shum optimist pr t ardhmen e vendit tim e jam i sigurt se Kosova do t jet nj vend m demokratik, me nj sundim m t konsoliduar t ligjit, me ekonomi tregu m t zhvilluar dhe do t gjendet shum m pran NATO-s dhe BE-s. E them me siguri q ska kthim prapa, mbase do t hasim shum vshtirsi por e them pa kurrfar dyshimi q jemi n rrugn e duhur, duhet vetm pak m shum prpjekje e pun, pak m shum besim n sistemin e liberal demokracis dhe pak m shum durim n pritje t vjeljes s fryteve t puns q po bjm.
  /Gazeta InfoPress

 4. #24
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  772
  Faleminderit
  31
  67 falenderime n 61 postime

  Pr: Presidenti Hashim Thai betohet para Parlamentit t Kosovs


 5. #25
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  772
  Faleminderit
  31
  67 falenderime n 61 postime

  Pr: Presidenti Hashim Thai betohet para Parlamentit t Kosovs


 6. #26
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  772
  Faleminderit
  31
  67 falenderime n 61 postime

  Pr: Presidenti Hashim Thai betohet para Parlamentit t Kosovs


 7. #27
  Perjashtuar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,975
  Faleminderit
  37
  212 falenderime n 206 postime

  Pr: Presidenti Hashim Thai betohet para Parlamentit t Kosovs  Fotografia e Thait vendoset n institucione
  21.04.2016 | 15:55
  Fotografia e presidentit t Republiks s Kosovs, Hashim Thait, tashm ka zn vend n institucionet e Kosovs.
  Fotografia e Thait sht par e vendosur n zyrn e kryetarit t Kuvendit t Kosovs, raporton Epoka e re.
  Sipas ligjit, institucionet jan t obliguara q ta vendosin n mur fotografin e shefit t shtetit.

 8. #28
  Perjashtuar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,975
  Faleminderit
  37
  212 falenderime n 206 postime

  Pr: Presidenti Hashim Thai betohet para Parlamentit t Kosovs

  Thai e ka pyetur Kurtin, se si sht e mundur kur shqiptart vriteshin e rraheshin brutalisht n burgjet e Serbis, “ty nuk t preku kush, por t organizonin konferenca shtypi n burg”. Thai i tha Kurtit se ti ke hyr n politik, prmes ders s Daiqit duke t organizuar konferenca shtypi n burg, pr promovim politik./Indeksonline/


  Citim Postuar m par nga Akuamarini Lexo Postimin
  [/video]  Ndryshuar pr her t fundit nga Llapi : 21-04-2016 m 12:16

 9. #29
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  772
  Faleminderit
  31
  67 falenderime n 61 postime

  Pr: Presidenti Hashim Thai betohet para Parlamentit t Kosovs


 10. #30
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  772
  Faleminderit
  31
  67 falenderime n 61 postime

  Pr: Presidenti Hashim Thai betohet para Parlamentit t Kosovs

  Me Hashim Thaqin Kryeministr!

 11. #31
  Perjashtuar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,975
  Faleminderit
  37
  212 falenderime n 206 postime

  Pr: Presidenti Hashim Thai betohet para Parlamentit t Kosovs

  Citim Postuar m par nga Akuamarini Lexo Postimin
  Me Hashim Thaqin Kryeministr!
  ty tu paska ndal sahati siq po shifet per nji vite mbrapa hahaha
  Ky zoteriu tash eshte President i vendit mos te ardht merzi.

 12. #32
  Perjashtuar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,975
  Faleminderit
  37
  212 falenderime n 206 postime

  Pr: Presidenti Hashim Thai betohet para Parlamentit t Kosovs


 13. #33
  Perjashtuar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,975
  Faleminderit
  37
  212 falenderime n 206 postime

  Pr: Presidenti Hashim Thai betohet para Parlamentit t Kosovs
  Thai ia dorzon flamurin Majlinda Kelmendit


  29.07.2016 | 21:07

  Ajo q do t prin Kosovn n Olimpiadn Rio 2016, Majlinda Kelmendi, ka pranuar flamurin e Kosovs nga presidenti Hashim Thai.
  N nj ceremoni t organizuar n Amfiteatrin e Grmis sht br ky dorzim i flamurit, e paraprakisht edhe i medaljeve nga presidenti Thai. Olimpistt e Kosovs kto dit do t nisen n Brazil pr t prfaqsuar Kosovn pr her t par n histori.
  ---------------------

  Me shum krenari dhe emocion, flamurin ton mbrm ia dorzova ekipit olimpik t Kosovs. Jam i bindur q kt flamur, sportistt tan do ta ngrisin n podiumin e fituesve n Rio. Nj epok e sportistve dhe historis s Kosovs po fillon. HTH

  Debutimi i republiks son t re n Lojrat Olimpike sht prmbushje e ndrrs son t shumpritur. Sot kemi Majlindn ton, dy her kampione e bots dhe tri her kampione e Evrops. Kemi Nora Gjakovn q na bri krenar, veanrisht pas stolisjes me medaljen e bronzt n Lojrat Olimpike Verore Baku 2015. Jan edhe Vijona Kryeziu, Musa Hajdari, Rita Zeqiri, Lum Zhaveli, Urata dhe Qndrim Guri, q shklqyen me paraqitjet e tyre n atletik, not, shenjtari dhe iklizm. Vet prezantimi i tet atletve kosovar n Lojrat Olimpike Verore Rio 2016 sht fitorja e par olimpike e Kosovs. HTH


 14. #34
  Perjashtuar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,975
  Faleminderit
  37
  212 falenderime n 206 postime

  Pr: Presidenti Hashim Thai betohet para Parlamentit t Kosovs  Thai: Kosova se shpejti do ta padis Serbin pr gjenocid

  30.07.2016 | 08:18

  Presidenti i Kosovs, Hashim Thai ka thn se shtja e rndsis jetike edhe pr Serbin edhe pr Kosovn sht shtja e personave t zhdukur pr t ciln duhet t punojn t dyja palt. Nuk duhet ta akuzojm njri tjetrin, por s pari duhet t marrim prgjegjsi, secila pal pr vete, ka thn presidenti kosovar.
  Kosova para Gjykats Ndrkombtare t Drejtsis s shpejti do ta hap kapitullin e gjetjes s drejtsis pr gjenocid i kryer gjat kohs s Sllobodan Millosheviqit, ka thn Thai pr Danas.
  Kosova pr at padi sht prgatitur shum mir, ka thn Thai dhe ka shtuar se vendi n kryer t s cilit sht nuk mund t jet i bllokuar n t kaluarn e as t ushqehet me histori.
  Ai ka shtuar se sht i tronditur me gjuhn e tablloidve serb, por edhe me gjuhn e disa politikanve kur e prdorin n momentet q flasin pr Kosovn.
  Edhe fushata e Serbis kundr antarsimit t Kosovs n organizatat ndrkombtare ka ngjyrim racor, ka thn Thai dhe ka shtuar se kjo sht pr keqardhje.

 15. #35
  i/e regjistruar Maska e Evian
  Antarsuar
  04-08-2015
  Postime
  507
  Faleminderit
  42
  72 falenderime n 64 postime

  Pr: Presidenti Hashim Thai betohet para Parlamentit t Kosovs

  Emri: thh.jpg

Shikime: 69

Madhsia: 41.5 KB

  Hashim Thai, ky pis-gorani i fshatit **** perulet para panelit ku shenohet se : Ketu ran viktimet serbe, nga barbaret terroriste shqiptar !

 16. #36
  Perjashtuar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,975
  Faleminderit
  37
  212 falenderime n 206 postime

  Pr: Presidenti Hashim Thai betohet para Parlamentit t Kosovs

  Citim Postuar m par nga Evian Lexo Postimin
  Emri: thh.jpg

Shikime: 69

Madhsia: 41.5 KB

  Hashim Thai, ky pis-gorani i fshatit **** perulet para panelit ku shenohet se : Ketu ran viktimet serbe, nga barbaret terroriste shqiptar !
  hahaha ku je patriot breeeeee

 17. #37
  i/e regjistruar Maska e Evian
  Antarsuar
  04-08-2015
  Postime
  507
  Faleminderit
  42
  72 falenderime n 64 postime

  Pr: Presidenti Hashim Thai betohet para Parlamentit t Kosovs

  Citim Postuar m par nga Llapi Lexo Postimin
  hahaha ku je patriot breeeeee
  Hashim Neneq*mi : "Zivelja Srbija" !


  Emri: epa01250682-kosovos-prime-minister-hashim-thaci-l-drinks-home-made-fkd3dy.jpg

Shikime: 73

Madhsia: 80.8 KB

 18. #38
  Perjashtuar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,975
  Faleminderit
  37
  212 falenderime n 206 postime

  Pr: Presidenti Hashim Thai betohet para Parlamentit t Kosovs

  Citim Postuar m par nga Evian Lexo Postimin
  Hashim Neneq*mi : "Zivelja Srbija" !


  Emri: epa01250682-kosovos-prime-minister-hashim-thaci-l-drinks-home-made-fkd3dy.jpg

Shikime: 73

Madhsia: 80.8 KB
  edhe keta jan banor te republikers te kosoves bile keta jan ma te mire se ju terroristet islamist se keta e njofin republiken e kosoves
  ndersa ju po perpiqeni ta shkatrroni por gjall qyky hashimi ka me jau fut dy kembet ne goj e as me pall si gomeret skini me mujt hahahaha

 19. #39
  i/e regjistruar Maska e Evian
  Antarsuar
  04-08-2015
  Postime
  507
  Faleminderit
  42
  72 falenderime n 64 postime

  Pr: Presidenti Hashim Thai betohet para Parlamentit t Kosovs

  Citim Postuar m par nga Llapi Lexo Postimin
  edhe keta jan banor te republikers te kosoves bile keta jan ma te mire se ju terroristet islamist se keta e njofin republiken e kosoves
  ndersa ju po perpiqeni ta shkatrroni por gjall qyky hashimi ka me jau fut dy kembet ne goj e as me pall si gomeret skini me mujt hahahaha
  Llap,

  Ne si besimtar te 1 Zoti, nuk mund t'aderojm ne idet e hushim kastravecit, sepse para se te bejm paqe e bashkim me ata qe na vran e na krijuan perarje, ne duhet ta riparojm ate gabim, e te kerkojm lirimin e te gjitha trojeve, ne mal te Zi, serbi, maqedoni e Greqi ! Ne s'duam bashkim me shkie, para se mu bashkue me shqiptar ! S'duam bashkim me francuza, para se mu bashkue me vllaznit e tan !

  Patriotet e vertet, jan ata qe qajn hallin e shqiptareve ne tere globin ! E jo atyre qe qajn hallin me shkina dhe perulje para pllakave ofenduse te popullit me fisnik ne ballkan !

 20. #40
  Perjashtuar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,975
  Faleminderit
  37
  212 falenderime n 206 postime

  Pr: Presidenti Hashim Thai betohet para Parlamentit t Kosovs

  Citim Postuar m par nga Evian Lexo Postimin
  Llap,

  Ne si besimtar te 1 Zoti, nuk mund t'aderojm ne idet e hushim kastravecit, sepse para se te bejm paqe e bashkim me ata qe na vran e na krijuan perarje, ne duhet ta riparojm ate gabim, e te kerkojm lirimin e te gjitha trojeve, ne mal te Zi, serbi, maqedoni e Greqi ! Ne s'duam bashkim me shkie, para se mu bashkue me shqiptar ! S'duam bashkim me francuza, para se mu bashkue me vllaznit e tan !

  Patriotet e vertet, jan ata qe qajn hallin e shqiptareve ne tere globin ! E jo atyre qe qajn hallin me shkina dhe perulje para pllakave ofenduse te popullit me fisnik ne ballkan !
  njerzit si ti kqyrin ta shkatrroin shtetin e ta kthejn ne republik islamike terroriste te isisit more
  po qa je kah flet ti terrt e merrt
  thaqi e luftoi shkaun e ti bla bla bla o harrone qe muni ndonihere me e siell ne kosove republiken terroriste islamike more po laje trurin me uji te ftoft e nashta kfiellesh pak

Faqja 2 prej 11 FillimFillim 1234 ... FunditFundit

Fjalt Kye pr Temn

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •