Close

Rezultati i Sondazhit: A keni besim tek reforma n drejtsi?

Votues
94. Nuk mund t votoni n kt sondazh
 • Shum besim

  10 10.64%
 • Kam besim

  15 15.96%
 • Pak besim

  17 18.09%
 • Aspak besim

  52 55.32%
Faqja 4 prej 4 FillimFillim ... 234
Duke shfaqur rezultatin 61 deri 72 prej 72
 1. #61
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  07-02-2017
  Postime
  1
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim

  Pr: A keni besim tek reforma ne drejtsi?

  Reform nuk ka harrojeni,nderkombetAret,amerika e kan me qef te madh se duan ta ven ne vi shqiperine,se keshtu dhe bota fle me e qete qe laboratori shqipetar i narkotikut mbaron.Po a do Jen prap shqiptar kto qe do zgjodhen?, po.Po ku bohet shqipria me shqiptar te gjith menjen me vjedh e kan.
  Jo pra

 2. Anetart m posht kan falenderuar Miriklei pr postimin:

  bsdev (01-03-2017)

 3. #62
  i/e regjistruar Maska e graziano
  Antarsuar
  21-01-2009
  Postime
  8
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Pr: A keni besim tek reforma ne drejtsi?

  Mund te them qe gjithcka eshte relative por duke pare qe bota perendimore nuk e ka zgjidhur akoma kte problem mendoj qe kjo te arrihet ne nje te ardhme te larget edhe per faktin qe duam ta pranojme apo jo ne jemi shqiptare kemi shume familjaritet e bejme edhe per mikun e mikut e ngaqe punen se kemi shume me qejf duam vetem profesionin e sekserit. Ketu eshte problemi jemi te afte te behemi pak me te ndershem apo si gjithmon presim te vij ndonje burre si Skenderbeu Ahmet Zogu o Enver Hoxha e te na bej te ndershem me zor . Un per vete jam mosbesues edhe per faktin qe me nje e dy lule nuk vjen pranvera. Te gjithe ata gjykates prokuror smund ti shkarkosh per nje dite se ndryshe shteti kalonte ne menopauze .E mbyll me nje thenie te dikujt mjeku me i mir eshte koha .le tia leme asaj te vendosi

 4. #63
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  05-03-2017
  Postime
  1
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Pr: A keni besim tek reforma ne drejtsi?

  Besimi nuk duhet te na mungoje sepse keshtu hyjme ne ndeshje te humbur pa filluar , por nje gje duhet ta mendojme , jo rastesisht ne Shqiperi ka pas me shumice tradhetare ne mes nesh qe nga lashtesia e deri te cadra e rilindjes. Me duket kemi ADN historike qe rrjedh nder shekuj .
  Nuk jemi njerez normal jemi interesaxhinj te rrezikshem . Shihni cadren , rilindjen, LSI , partite qe kryetaret e tyre e kane mendja tek nje teke raki e qoftja apo shihni ate Spahiun e lekeve qe vodhi ne emer te kuq e zi.
  Deshprim sjellin keta politikanet tane qe e kane parcelizuar vendin . A kemi humbur plotesisht . Ndoshta jo. Ka prap djeme shqiperie te afte , Duhet nje klase politike emigracioni ( jo si kaubojsi ) qe me "forcen" e botes perendimore te permbysi njehere e mire tere politiken hajduterore shqiptare.

 5. #64
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Antarsuar
  06-01-2008
  Postime
  6,468
  Faleminderit
  340
  427 falenderime n 359 postime

  Pr: A keni besim tek reforma ne drejtsi?

  Tradhetin ne ate vend e ka sjellur gjithmon ky "besimi" pa kuptim. Ky besim-premtim eshte kthyer gjithmon ne mashtrim,mashtrimi ne zhgenjim,mashtrim-zhgenjimi i ketij besimi kthehet ne genjeshter dhe genjeshtra duam apo nuk duam kthehet ne tradheti.

  Duke filluar nga "do hame me lug floriri","kemi realizuar planin e kooperatives me 150%"," te gjithe bashkvuajtes te gjithe bashkfajtor","eku i bardhe","do hyme ne Europe" edhe duke perfunduar deri tek "dekriminalizimi" qe si u pa jo vetem qe nuk dekriminalizoj parlamentin por shtoj krimin edhe me shume brenda dhe jashte parlamentit. (Ketu mundet te thuhet me plot gojen qe Basha dhe te tjeret mashtruan,tradhetuan).

  Edhe per reformen ne drejtesi,secili mundet te vendosi kater-pes pikat qe pret nga kjo reforme dhe do ta shikoje qe keto kater-pes pikat jane sot per sot te parealizueshme pa lufte o gjendje lufte. Te besosh se kjo reforme,ne kete sistem e me keta njerez,do ndryshoje dika eshte te tradhetosh besimin ne inteligjence.
  Ndryshuar pr her t fundit nga SERAFIM DILO : 05-03-2017 m 14:20

 6. #65
  Rrjeti Social Kombetar Maska e Lazo
  Antarsuar
  04-01-2011
  Postime
  537
  Faleminderit
  40
  71 falenderime n 60 postime

  Pr: A keni besim tek reforma ne drejtsi?

  Nuk na intereson as rama e as basha , ajo qe duan shqiptaret eshte te votojne reformat qe kerkon europa. Mos ngaterroni Ramen me ato qe te kerkon Europa dhe Amerika , prandaj mos e politizoni sikur eshte ne interes te Rames
  Nse je duke menduar dhe djalli shfaqet, bje dhe djallin t mendoj!

 7. #66
  not exist Maska e skender76
  Antarsuar
  10-06-2003
  Vendndodhja
  Sa me larg Shqiperise...
  Postime
  4,633
  Faleminderit
  178
  225 falenderime n 178 postime

  Pr: A keni besim tek reforma ne drejtsi?

  Pikerisht Lazo!!

  As Rama e as opozita se dun reformen.

  Po bashkpunojn t'gjith politiqent qe reforma mos t'behet.
  paqen, e sjell vetem drejtsia

 8. #67
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-05-2006
  Vendndodhja
  afr kojshis
  Postime
  220
  Faleminderit
  1
  7 falenderime n 6 postime

  Talking Pr: A keni besim tek reforma ne drejtsi?

  Citim Postuar m par nga skender76 Lexo Postimin
  Pikerisht Lazo!!

  As Rama e as opozita se dun reformen.

  Po bashkpunojn t'gjith politiqent qe reforma mos t'behet.
  S' kam besim se bahet asnjisend n' Shqipni ve ecim " t'hiq e mos k'put".

 9. #68
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  13-04-2017
  Postime
  1
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Pr: A keni besim tek reforma ne drejtsi?

  eshte e veshtire qe me idete dhe mendimet tona te percaktojme nese reforma ne drejtesi do te ndryshonte shume politiken Shqipetare por duhet theksuar qe: nese reforma ne drejtesi do te kryhej nga ata te cilet drejtesine e kane ne plan te pare atehere kjo do te ndryshonte shume rrenj te zhytur ne korrupsion, por me politiken tone cdo gje le per te deshiruar pasi cdo gje eshte kthyer tashme personale(pse jo un) askush nga politikanet tone nuk mendon per popullin e tij por gjithmone per pushtetin, te jashtmit thane mjaft mire, nese opozita nuk futet ne kuvend te votoje vetingun atehere te pushohet nga postet shteterore, keto ngecin njeri tjetrin, un km besim se reforma ne drejtesi do te sjell drejtesi por vetem nese behet vertete nga te drejtet.

 10. #69
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Antarsuar
  06-01-2008
  Postime
  6,468
  Faleminderit
  340
  427 falenderime n 359 postime

  Pr: A keni besim tek reforma ne drejtsi?

  Une... tek dekriminalizimi kisha me teper besim.

  Sepse dekriminalizimi u be apostafat per te keqsuar gjendjen ndersa reformes ne drejtesi i duhet kohe per ta keqsuar gjendjen. Dhe per vet faktin qe te krimin ne parlament eshte e lehte ndersa ta shtosh krimin ne drejtesi duhet kohe dhe durim sepse parlamenti ne fillim duhet te plotesoje kerkesat e tija pastaj ato te drejtesise.

  Keshtu qe duhet patur durim me kete reforme dhe nuk duhet te humbisni optimizmin,se perndryshe nuk kishim pse kete reforme te mos ja linim ne dore parlamentit.

  Do mblidhet parlamenti,do bihen dakort,do votoje komisionet,do bihen dakort,komisionet do votojne ligjet,do bihen dakort e te tjera me radhe. "Ka pun puna".

  Rendesi ka qe te mos humbisni optimizmin dhe besimin tek Partia. Partia punon dhe mendon vetem per ju.


  Nuk e keni degjuar shokun Gramoz qe thote : "Ne bar do hame dhe Vetingun do ta votojme" ! Pastaj shton; Ju po prap bar do hani dhe ne Vetingun do ta rivotojme.

 11. #70
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-05-2006
  Vendndodhja
  afr kojshis
  Postime
  220
  Faleminderit
  1
  7 falenderime n 6 postime

  Pr: A keni besim tek reforma ne drejtsi?

  Citim Postuar m par nga SERAFIM DILO Lexo Postimin
  Interesant o Skender nuk eshte deklarat e Paskal Milos,se po u be interesant dhe Paskal Milo paskemi mare fund si popull (edhe se aty afer jemi),keshtu qe nuk ja vlen te diskutohet.

  Interesant eshte vet sondazhi edhe se eshte pak si numer ne 16 votues, 8 nuk kan besim ndersa 8 te tjeret kane ne njefare menyre besim. Si te thuash eshte e ndare 50 e 50 % qe pak a shume do te thote qe edhe ne fushen e drejtesise ajo klase politike ka 50 % te legjimitetit.
  Ne te vertete perqindja pro per reformen duhet te jete shume me e larte.
  E kam than edhe nji her q s' kam besim te " reforma", se duhen reformue vet reformistat, mandej me u b reforma. S' mund te bajn "reform" paskalmilot e Co. qe u ka ra bretku tuj mbrojt diktaturn, po s' kemi ku t'i gjejm ma te mir, se ky stan at bylmet k. Lu-ja s' mund te bajpazare, se i ka t kjarta idet e reformss, megjithate nderhymja serioze e BE-es, mund t siguroj progres.

 12. #71
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Antarsuar
  06-01-2008
  Postime
  6,468
  Faleminderit
  340
  427 falenderime n 359 postime

  Pr: A keni besim tek reforma ne drejtsi?

  Citim Postuar m par nga BROZALINI Lexo Postimin
  E kam than edhe nji her q s' kam besim te " reforma", se duhen reformue vet reformistat, mandej me u b reforma. S' mund te bajn "reform" paskalmilot e Co. qe u ka ra bretku tuj mbrojt diktaturn, po s' kemi ku t'i gjejm ma te mir, se ky stan at bylmet k. Lu-ja s' mund te bajpazare, se i ka t kjarta idet e reformss, megjithate nderhymja serioze e BE-es, mund t siguroj progres.
  Qe te behej kjo reforme duhej te delegjitimohej klasa politike ose te pakten te anashkalohej sa te ishte e mundur vendimarja politike ne komisione e ligje.
  Vet legjimiteti dhe vendimarja e kesaj klase politike ne kete reforme do te detyroje si Lu-n dhe BE-n te beje pazare ose te garantoje amnistine per keta politikane.

  Ku ti gjejme me te mire ? Eshte pyetja e duhur sepse realisht eshte e veshtire ti gjesh,edhe se nuk eshte munduar asnjeri ne keto 26 vite qe ti gjeje. Por pyetja mbase me perfekte do ishte: Me te keqinj se keta eshte e mundur te ket ?

  Gjithe problemi i sotem dhe i dhjetevjeareve qe do vijne varet pikerisht aty qe e gjithe klasa politike ka pasur si mision mbrojtjen e njerezve te diktatures. Eshte embrioni i te gjitheve pasojave te sotme dhe pasojave qe do vine ne te ardhmen.

  Kishim nje moment te "arte",nje moment si ai mbas komunizmit,qe mbase eshte i pamundur te perseritet, per te hapur dosjet dhe te gjykohej individi . Nuk eshte se do krijonim "njeriun e ri" por te pakten do kishim futur si princip gjykimin mbi sjelljen e individit ose te pakten friken a detyren qe do vinte nga ky gjykim.

  Pasojat e; "te gjithe te vuajtur e te gjithe bashkfajtor" do ti vuajme si popull,si minimum, edhe kater-pese breza te tjera.

 13. #72
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-05-2006
  Vendndodhja
  afr kojshis
  Postime
  220
  Faleminderit
  1
  7 falenderime n 6 postime

  Pr: A keni besim tek reforma ne drejtsi?

  Citim Postuar m par nga Albo Lexo Postimin
  Prej m shum se nj viti tashm, kryefjala e ligjrimit politik n Shqipri ka qen "reforma n drejtsi" apo "dekriminalizimi i politiks". Kt e dgjojm jo vetm nga krert e politiks apo shtetit shqiptar, por e dgjojm edhe nga t gjith partnert tan ndrkombtare, prfaqsuesit e BE dhe SHBA. T gjith krkojn q reforma n drejtsi t bj t mundur vendosjen e drejtsis ligjore n at vend. Kjo sht ajo q duan qytetart e atij vendi qe u duhet t prballen me nj sistem drejtsie t korruptuar prdit, ky sht edhe kushti i ndrkombtarve pr qeverin shqiptare.

  E hapm kt sondazh, pr t par se far mendimi keni ju, qytetart e atij vendi, pr kt reform dhe kt proces q ende nuk sht materializuar. Qllimi i sondazhit sht i dyfisht, t masi pulsin tuaj se a keni besim se drejtsia shqiptare mund t reformohet, dhe aspekti tjetr sht vjelja e sugjerimeve dhe mendimeve tuaja se far hapash duhet t merren, q kjo t arrihet.

  Per t'u informuar se far po ndodh ndodh n lidhje me reformn n drejtsi, mund t lexoni temn m posht:

  http://www.forumishqiptar.com/thread...oni-n-burg%21

  Si do sondazh, do antar i forumit mund t hedhi votn e tij, dhe t shprehi mendimin e plot n nj postim n kt tem. Mund t lexoni n heshtje mendimin e njri-tjetrit, por nuk sht nevoja t replikoni pasi kushdo ka votn dhe mendimin e tij t lir.

  Pasi t hidhni votn tuaj, ju ftojm t ndani mendimin tuaj me ne se pse votuat n at mnyr:

  - far ju shtyn t mendoni kshtu?
  - Si mendoni, cila sht pengesa kryesore e reforms n drejtsi?
  - Si mendoni, far hapash duhen marr, q reforma n drejtsi t jet e suksesshme?


  Albo
  - Me shtyne te mendoj se nuk ka reforme me kete klase politike, pabesia qe i bane ketij populli duke premtue vende pune, shndetesi falas, reforma etj. Dy t' parat s'i ka realizue, e treta e verteta ka me deshtue, se nuk e duan pushtetaret reformen ashtu si duhet b, por si u pelqen qe te dalin t' palagun nga "reforma".
  - Pergjigjjen e dyte e permblodha tek e para, ndersa per te treten:- Si mendoni, far hapash duhen marr, q reforma n drejtsi t jet e suksesshme?" them:
  Te nderhyjne nderkombetaret, se shqiptart nuk bajn reforma serioze, ashtu si duhet, punojne me hil, medemek me ua hedh nderkombetareve me moton: " Ja, e bame " reformen". Bash njashtu si u tha R. Alia mbas mbledhjes se Katovices: " Te krijojme pluralizem partiak, por me njerez qe mbeshtesin PPSh-ne, si Organizata gruas, Fronti Demokratik, Bashkimet Profesionale etj. etj. qe populli yne po i vuan edhe tashti.

Faqja 4 prej 4 FillimFillim ... 234

Fjalt Kye pr Temn

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •