Close
Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 32 prej 32
  1. #21
    i/e regjistruar Maska e HFTengineer
    Anëtarësuar
    24-04-2016
    Postime
    469

    Për: Mehdi Gurra: “Ëndrra ime është të valëvis flamurin e Islamit Brenda në Vatikan”.

    Citim Postuar më parë nga Vinjol Lexo Postimin
    e ke gabim i nderuar
    Kerdine po e ben U.S.A qe myslimanet po i vret si ata qe jane te pafajshem por edhe ata qe vete ajo i financon e i furnizon me Arme e me leke
    Sa tken bushtra si puna e obames dhe klinonit
    http://articles.chicagotribune.com/2...an-jewish-vote

    Neoconet do bejn si te dojn
    https://news.vice.com/article/why-pr...ma-is-a-neocon
    http://www.washingtonmonthly.com/pol...raci045935.php

    https://www.salon.com/2015/12/26/is_...oreign_policy/

  2. #22
    i/e regjistruar Maska e HFTengineer
    Anëtarësuar
    24-04-2016
    Postime
    469

    Për: Mehdi Gurra: “Ëndrra ime është të valëvis flamurin e Islamit Brenda në Vatikan”.

    Ja dhe bushtra obama dhe necononet para se tfillonte armatimi i zarave
    https://reason.com/archives/2013/02/...ihadist-groups
    Tmushme e kane dhe muslimanet dhe krishtert me dy bushtrat .
    Ndryshuar për herë të fundit nga HFTengineer : 29-04-2016 më 19:05

  3. #23
    i/e regjistruar Maska e Evian
    Anëtarësuar
    04-08-2015
    Postime
    507

    Për: Mehdi Gurra: “Ëndrra ime është të valëvis flamurin e Islamit Brenda në Vatikan”.

    S'pash asgje shokuese, kjo ishte thjesht endrra e tij : "Qe ta fal namazin ne Vatikan"

    Personalisht, Vatikani nuk me terheq ngase i vie era mesjet edhe ne kete shekull ku jetojm, prandaj edhe sikur te gjitha kushtet te plotesoheshin, se ne Vatikan, s'kam per t'shkuar kurr.

    Besoj se sikur papes t'i tregohej ky lajm, ai do t'ia hapte deren "imam Mehdiut", dhe do ta çlironte Evropen

  4. #24
    i/e regjistruar Maska e HFTengineer
    Anëtarësuar
    24-04-2016
    Postime
    469

    Për: Mehdi Gurra: “Ëndrra ime është të valëvis flamurin e Islamit Brenda në Vatikan”.

    Vatikani nuk eshte asgje si mesjete, papa i ri eshte nje plehre qe vashdon te shtyje propaganden e hapjes se kufive politikes te cifutve nen gusie/ emrin e humanzimin /solidaritetit, dhe gazeta e NY e nxorri ne pah ne evrope
    http://www.christiantoday.com/articl...gees/82074.htm

    Pse ky kurve nuk flet per luften qe behet dhe pse nuk i del kundra atyre qe po e suportojne mqeqnese eshte kaq humanist? Pse nuk ka fol asnjhere per luften e irakut, afghanistan,siri, etj kush e ka pergjisine dhe kush e beri kte katastrofe humaniste? Pse nuk doli/del ansjhere kunder kunder ktyre luftrave qe kan cuar ne mjerim dhe vrasjen e mijra te pafajshme dhe katastrofa humanitare?
    Pse nuk i permend asnjhere maskarat ne plaestine te femnijve dhe grave?



    dhe ne amerimke mbeshte hapjen e kufjve per latinot dhe emigrantete sepse eshte vet argjentina dhe njihet qe ka pas mardhnje me cifutet gjithmon
    http://www.theguardian.com/world/201...abraham-skorka
    http://www.bbc.com/news/world-europe-35336807
    http://www.ajc.org/site/apps/nlnet/c...292295&notoc=1

    dhe ka interes tek politika e cifute e hapjes se kufive ne amerike

    http://www.nydailynews.com/news/nati...icle-1.2535675



    vashdon te ndjeki politikat e climate change qe eshte dhe nje nga pikat qe wall street po shtyen ne taksat e ne klasses se mesme dhe implikimin ne investimet

    http://www.wsj.com/articles/carbon-t...ies-1448936246
    http://www.ibtimes.com/wall-street-m...d-fund-2180453

    http://www.cruxnow.com/church/2015/0...limate-change/


    Eshte dhe pro politikave pro gay qe ndjekin shumica e organizatve cifute
    http://www.cnn.com/2016/04/08/europe...n-pope-family/

    http://www.cruxnow.com/church/2016/0...r-gay-couples/

    etj etj. Eshte ultra leftitst dhe ndjek dhe ca nga poliktat bolshevike marxiste, kurve puro e cifutve

    http://thefederalist.com/2015/07/16/...of-the-church/
    http://america.aljazeera.com/opinion...rialnewsletter
    Ndryshuar për herë të fundit nga HFTengineer : 15-05-2016 më 13:34

  5. #25
    Vete zot, vete shkop Maska e jarigas
    Anëtarësuar
    21-03-2003
    Vendndodhja
    Napoli,Italy
    Postime
    5,221

    Për: Mehdi Gurra: “Ëndrra ime është të valëvis flamurin e Islamit Brenda në Vatikan”.

    ....dhe, me e rendesishmja, PSE ky papë nuk flet haptazi per krimet me te ndyra prej 14 shekujsh qe vazhdojne edhe sot e kesaj dite ne emer te fede se ndyre muhamedane?!
    Jarigas

  6. #26

    Për: Mehdi Gurra: “Ëndrra ime është të valëvis flamurin e Islamit Brenda në Vatikan”.

    Citim Postuar më parë nga murik Lexo Postimin
    Ne vatikan eshte ndertuar xhamia me e madhe ne Europe sa per informacion.
    Jo bre jo n'Vatikan..., po ma tarhù..., bre voc!
    .-.-.-.-.
    Po deri dje mbante recordin ( ajo e Romes ) si xhamia me e madhe ne Evrope sot nuk e di, po ajo e Durresit eshte e para ne Ballkan!
    He bre ja lumsha...! S'ke ç'thua, mbajme edhe neve rekordet tona.
    Ketu po shqetesohen per Vatikanin..., por po harrojne Shqiperine...............
    Pershendetje
    Mësoi të tjerët me jetën tënde dhe jo me fjalët e tua

  7. #27
    Vete zot, vete shkop Maska e jarigas
    Anëtarësuar
    21-03-2003
    Vendndodhja
    Napoli,Italy
    Postime
    5,221

    Për: Mehdi Gurra: “Ëndrra ime është të valëvis flamurin e Islamit Brenda në Vatikan”.

    Citim Postuar më parë nga Evian Lexo Postimin
    S'pash asgje shokuese, kjo ishte thjesht endrra e tij : "Qe ta fal namazin ne Vatikan"
    S'ka asgje shokuese sikur nje i krishtere te thote se endrra e tij eshte te ngreje nje kryq te madh mbi Qabe???!
    Apo, s'eshte shokuese sepse kjo eshte endrra e çdo myslimani, nisur nga endrra muhamedane e mposhtjes se Romes dhe roberimit te krishterizmit??!
    Apo s'eshte shokuese nisur nga endrra e supremacise harape per t emposhtur dhe arabizuar tere boten???!
    Po ju mazllemave ju shokon edhe djegia e nje libri me shkronja harapçe e filloni e vrisni njerez e digjni ndertesa.....si shpjegohet qe nuk ju shokon kryqi mbi Qabe???!
    Personalisht, Vatikani nuk me terheq ngase i vie era mesjet edhe ne kete shekull ku jetojm, prandaj edhe sikur te gjitha kushtet te plotesoheshin, se ne Vatikan, s'kam per t'shkuar kurr.
    Kurre mos t'i pafshim syte.....shko ne Qabe se atje vjen era modernizem harap, modernizem qe sidoqofte eshte mesjete perpara shkelqimit mesjetar te krishtere!!!
    Besoj se sikur papes t'i tregohej ky lajm, ai do t'ia hapte deren "imam Mehdiut", dhe do ta çlironte Evropen
    Jo, ky papa ia hapi deren Myftiut et Kajros, atij qe quan çifutet pjella derrash e majmunash e qe predikon shukjen fizike te izraeliteve(siç predikoi dhe beri Muhamedi)!!!
    Ky pape derdimeni, mendon se po te tregohet i bute dhe i dashur me gjarperin, gjarperi nuk do ta kafshoje......e prapeseprape, te gjithe e dine se si sillet gjarperi....
    Jarigas

  8. #28
    i/e regjistruar Maska e Evian
    Anëtarësuar
    04-08-2015
    Postime
    507

    Për: Mehdi Gurra: “Ëndrra ime është të valëvis flamurin e Islamit Brenda në Vatikan”.

    Citim Postuar më parë nga jarigas Lexo Postimin
    S'ka asgje shokuese sikur nje i krishtere te thote se endrra e tij eshte te ngreje nje kryq te madh mbi Qabe???!
    Edhe çka nese nje i krishter ka nje enderr te tille ? A mos vall kerkon qe te debatojm per endrra se cfar duhet pare e cfar jo ? Eiiiiiii,.... endrra ime eshte ta ve flamurin mbi Mars ! Edhe çka ?


    Apo, s'eshte shokuese sepse kjo eshte endrra e çdo myslimani, nisur nga endrra muhamedane e mposhtjes se Romes dhe roberimit te krishterizmit??!
    Musliman jam edhe un, por kurr Vatikanin n'enderr nuk e pash.

    Apo s'eshte shokuese nisur nga endrra e supremacise harape per t emposhtur dhe arabizuar tere boten???!
    Aty ku jemi dakord, eshte fakti qe asgje s'ndodhe pa vullnetin e Zotit !

    Po ju mazllemave ju shokon edhe djegia e nje libri me shkronja harapçe e filloni e vrisni njerez e digjni ndertesa.....si shpjegohet qe nuk ju shokon kryqi mbi Qabe???!
    Djegja e nje libri, dallon nga endrra o jari gaz i botes !

    Kurre mos t'i pafshim syte.....shko ne Qabe se atje vjen era modernizem harap, modernizem qe sidoqofte eshte mesjete perpara shkelqimit mesjetar te krishtere!!!
    Jo, ky papa ia hapi deren Myftiut et Kajros, atij qe quan çifutet pjella derrash e majmunash e qe predikon shukjen fizike te izraeliteve(siç predikoi dhe beri Muhamedi)!!!
    Ky pape derdimeni, mendon se po te tregohet i bute dhe i dashur me gjarperin, gjarperi nuk do ta kafshoje......e prapeseprape, te gjithe e dine se si sillet gjarperi....
    S'do e kesh kurrenjehere at privilegj qe t'mi shohesh syt. Papa ka probleme me zvarranik te tjere qe shkaterrojn jetrat e femive, e jo te "gjarprenjeve egjiptas" !

  9. #29
    Vete zot, vete shkop Maska e jarigas
    Anëtarësuar
    21-03-2003
    Vendndodhja
    Napoli,Italy
    Postime
    5,221

    Për: Mehdi Gurra: “Ëndrra ime është të valëvis flamurin e Islamit Brenda në Vatikan”.

    Citim Postuar më parë nga Evian Lexo Postimin
    Edhe çka nese nje i krishter ka nje enderr te tille ? A mos vall kerkon qe te debatojm per endrra se cfar duhet pare e cfar jo ? Eiiiiiii,.... endrra ime eshte ta ve flamurin mbi Mars ! Edhe çka ?
    Ndryshimin ndaj Vatikanit dhe Marsin, nuk mund te ta shpjegoj pasi je musliman, por po te te shpjegoj ndryshimin e ngritjes se nje flamuri mbi nje ndertese ne gjendje lufte: tregon se ajo ndertese i takon atij grupimi qe identifikohet me ate flamur, pra ne rastin tone, ISlamit!!
    E meqe Islami eshte ne lufte me Krishterimin qe prej lindjes se vet e se endrra e profetit harap ishte zaptimi i Romes......simbolikisht, Mehdiu don te triumfoje mbi Krishterimin!!!
    Halli se Mehdiu eshte dudum.....

    Musliman jam edhe un, por kurr Vatikanin n'enderr nuk e pash.
    Jo dudum, jo te shohesh ne enderr VAtikanin, por flamurin e ISIS.it apo ISlamit ne qendren e Krishterimit!! A nuk e enderron nje gje te tille??!

    Aty ku jemi dakord, eshte fakti qe asgje s'ndodhe pa vullnetin e Zotit !
    As helmimi i Muhamedit nga dora e nje çifuteje femer........tashi, çesjtja eshte se si e sheh ti veten si harap, me mire apo me keq??

    Djegja e nje libri, dallon nga endrra o jari gaz i botes !
    Ku eshte ndryshimi??
    Sikur une te isha nje personazh publik e te thoja publikisht se endrra ime eshte qe nje dite te pshurros mbi Qabe e mbi varrin e Muhamedit, sa demostrata e vrasje e djegie mendon se do te shkaktoheshin nga fetaret e "paqes" ne emer te "fyerjes" se Islamit???!
    Djegia e nje libri eshte thjesht "djegie" e nje libri.....sikur te ishte ndonje kopje e vetme, ndoshta do te sillte dhe ndonje dem, por kur digjet nje kopje apo edh eqindra kopje nder miliona te tilla vetem per dudumat mund te jete shkak per vrasje!!! Mazllemat e fese paqes nuk lene sebep pagjetur per te vrare.....

    Papa ka probleme me zvarranik te tjere qe shkaterrojn jetrat e femive, e jo te "gjarprenjeve egjiptas" !
    .....jetrat e femijve shkaterrohen shume me teper ne medresse.....atje ku te bejne lavazh truri dhe njeriu ngelet dudum per gjithe jeten..e s'ka kush i mbron nga nje menxyre e tille.....sa per femijet te cileve u shkaterrohet jeta nga "zvarraniket" ne Perendim, ka ligje dhe shteti i mbron !!
    Jarigas

  10. #30
    i/e regjistruar Maska e Evian
    Anëtarësuar
    04-08-2015
    Postime
    507

    Për: Mehdi Gurra: “Ëndrra ime është të valëvis flamurin e Islamit Brenda në Vatikan”.

    Citim Postuar më parë nga jarigas Lexo Postimin
    Ndryshimin ndaj Vatikanit dhe Marsin, nuk mund te ta shpjegoj pasi je musliman, por po te te shpjegoj ndryshimin e ngritjes se nje flamuri mbi nje ndertese ne gjendje lufte: tregon se ajo ndertese i takon atij grupimi qe identifikohet me ate flamur, pra ne rastin tone, ISlamit!!
    E meqe Islami eshte ne lufte me Krishterimin qe prej lindjes se vet e se endrra e profetit harap ishte zaptimi i Romes......simbolikisht, Mehdiu don te triumfoje mbi Krishterimin!!!
    Halli se Mehdiu eshte dudum.....
    Jarigas, e shoh se ti je besimtar, dhe po ta them truq qe ta kuptosh.
    Muslimanet nuk preokupohen per marrjen e Vatikanit, sepse ajo eshte nje Profeci, qe dmth, eshte dicka e sigurt per nga Zoti. Se kur do behet, si do behet, nuk eshte pun e jona, eshte pune e Zotit, ngase eshte dhurat, shperblim nga Ai.

    Cfar te ngeli ty ? Vetem frustrimi, preokupimi, por po te them si pjes e popullit tim qe me dukesh, mos u mundo ta luftosh Zotin, se eshte mision i pamundur.

    Jo dudum, jo te shohesh ne enderr VAtikanin, por flamurin e ISIS.it apo ISlamit ne qendren e Krishterimit!! A nuk e enderron nje gje te tille??!
    Nuk enderroj, as mendja nuk me shkon. Ajo eshte profecia e 3 pas Damasit dhe Konstantinopolit. Ate qe e ka vendos Zoti, ajo edhe behet.

    As helmimi i Muhamedit nga dora e nje çifuteje femer........tashi, çesjtja eshte se si e sheh ti veten si harap, me mire apo me keq??
    Asgje hiç ! Asnje gjethe nuk bie ne toke pa lejen e Tij !

    Ku eshte ndryshimi??
    Sikur une te isha nje personazh publik e te thoja publikisht se endrra ime eshte qe nje dite te pshurros mbi Qabe e mbi varrin e Muhamedit, sa demostrata e vrasje e djegie mendon se do te shkaktoheshin nga fetaret e "paqes" ne emer te "fyerjes" se Islamit???!
    Djegia e nje libri eshte thjesht "djegie" e nje libri.....sikur te ishte ndonje kopje e vetme, ndoshta do te sillte dhe ndonje dem, por kur digjet nje kopje apo edh eqindra kopje nder miliona te tilla vetem per dudumat mund te jete shkak per vrasje!!! Mazllemat e fese paqes nuk lene sebep pagjetur per te vrare.....
    Ti qe sa kohe enderron t'i shperngulesh shqiptaret ne arabi, dhe mbetesh i pa-denueshem, por nese kete enderr vendos ta realizosh, atehere kujdes, se realiteti eshte i hidhur.
    Thua cfar te duash, kete deshire e keni, kete deshire po e shprehni, dhe nuk eshte as e para e as fyerja e fundit nga komuniteti yt.

    .....jetrat e femijve shkaterrohen shume me teper ne medresse.....atje ku te bejne lavazh truri dhe njeriu ngelet dudum per gjithe jeten..e s'ka kush i mbron nga nje menxyre e tille.....sa per femijet te cileve u shkaterrohet jeta nga "zvarraniket" ne Perendim, ka ligje dhe shteti i mbron !!
    S'ka mundesi, medreseja i meson femijet qe te martohen, te shtohen e jo te mbyllen neper xhamia dhe t'i abuzojn femijet seksualisht ! Cili ligje i mbrojti ata dhjetra mijera ne Holland ? ne France ? Ke percjell historin e ipeshkit te Marsejit ? E dinte mir se cili prift abuzonte me femije, dhe ka heshtur perderisa i penetronin te gjorit ! Sot qe jan rritur, kan formuar nje grup per t'i paditur qe te gjithe ! T'i denon ligji mir, por e keqja eshte bë, dhe me vetedije qe dmth, me autorizim te Kishës !

  11. #31
    Vete zot, vete shkop Maska e jarigas
    Anëtarësuar
    21-03-2003
    Vendndodhja
    Napoli,Italy
    Postime
    5,221

    Për: Mehdi Gurra: “Ëndrra ime është të valëvis flamurin e Islamit Brenda në Vatikan”.

    Citim Postuar më parë nga Evian Lexo Postimin
    Jarigas, e shoh se ti je besimtar, dhe po ta them truq qe ta kuptosh.
    Mos, pas 100 heresh qe e kam thene se jam i krishtere, e paske kuptuar qe jam besimtar!! Boooo, sa gje e zgjuar qe qenke.....duhet ta kesh nga te qenit mysliman gjithe kete inteligjence!!
    Cfar te ngeli ty ? Vetem frustrimi, preokupimi, por po te them si pjes e popullit tim qe me dukesh, mos u mundo ta luftosh Zotin, se eshte mision i pamundur.
    Une i frustruar??! Te frustruar jane ata qe luftojne per te vene ne jete nje profeci qe zoti i tyre i rreme nuk ia ka vene ne jete dhe s'ka per ta bere kurre...e c'bene mazllemat me vendet e "shenjta" qe uka dhene zoti i tyre???Asgje....vetem cerdhe dudumash!!

    Asgje hiç ! Asnje gjethe nuk bie ne toke pa lejen e Tij !
    Pse ta helmoi profetin pra???!Reflekto mazllem...


    Ti qe sa kohe enderron t'i shperngulesh shqiptaret ne arabi, dhe mbetesh i pa-denueshem, por nese kete enderr vendos ta realizosh, atehere kujdes, se realiteti eshte i hidhur.
    Thua cfar te duash, kete deshire e keni, kete deshire po e shprehni, dhe nuk eshte as e para e as fyerja e fundit nga komuniteti yt.
    Mos, o fyeve mazllem dhe fillon te flasesh perçart???!
    HAjt ç'mendo ti per endrren e nje njeriu qe don te pshurrose gurin e zi te Qabes???!
    S'ka mundesi, medreseja i meson femijet qe te martohen, te shtohen e jo te mbyllen neper xhamia dhe t'i abuzojn femijet seksualisht !
    Jo, jo...abuzimet seksuale me femije ne boten islame jane te lejuara sipas shembullit te Muhamedit!!Madje jane te ligjeruara!!
    Ndersa neper medreserat, feijet shnderrohen ne duduma qe urrejne e qe jane te gatshem te vrasin e te vdesin ne rrugen e Allahut dhe Muhamedit!!Ne boten judeo-kristiane, kur zbulohen krime te tilla, denohen me force nga tere opinioni publik, mandej dergohen edhe ajtoret ne gjyq; ndersa ne boten islame keto gjera jane te mbrojtura me ligj!! Ky eshte ndryshimi ndermjet botes civile dhe botes shtazore, dudum!!


    Cili ligje i mbrojti ata dhjetra mijera ne Holland ? ne France ? Ke percjell historin e ipeshkit te Marsejit ? E dinte mir se cili prift abuzonte me femije, dhe ka heshtur perderisa i penetronin te gjorit ! Sot qe jan rritur, kan formuar nje grup per t'i paditur qe te gjithe ! T'i denon ligji mir, por e keqja eshte bë, dhe me vetedije qe dmth, me autorizim te Kishës !
    Nje prift apo ipeshkv nuk perfaqeson Kishen, po ashtu si edhe nje mysliman nuk perfaqeson Islamin!! Problemi me kete menyren e "argumentimit" islamik eshte se ne boten judeo-kristiane, ne s'kemi frike te denoncojme krimet, qofshin ato edhe te kryera nga njerez te kishes, e shembulli qe vete ke sjelle deshmon per kete!! Ndersa ne boten islamike, kush ka guxim te denoncoje kleriket qe kryejne krime???! Askush!!!A e din psene???! Me pyet nese nuk e din....e ke edhe me Kuran!!
    Jarigas

  12. #32
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    14-09-2014
    Postime
    992

    Për: Mehdi Gurra: “Ëndrra ime është të valëvis flamurin e Islamit Brenda në Vatikan”.

    ...edhe tja ngulesh ne b..th Papes dhe ti vesh flaken me gjithe flamur?! Sepse jane djajte e Islamit ata qe po 'krijojne' me dhjetra pedofile prifterinj ne te gjithe boten. Keto jane rite zjarrputistesh apo qene te devotshem te fese Islame nder kohera dhe i kane sjelle fitore tronditese here pas here.

Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •