Close
Faqja 8 prej 8 FillimFillim ... 678
Duke shfaqur rezultatin 141 deri 156 prej 156
  1. #141
    Super Girl Maska e dionea
    Anėtarėsuar
    21-11-2003
    Vendndodhja
    In my place
    Postime
    251
    Postuar mė parė nga Kryeplaku
    Ok, dionea Suksese!
    Une lexova nje dite nje mesazhin tend reth mitologjise greke dhe thash mos studjoje ketu ne Greqi.

    Lozar dhe une student jam, por ne nje ishull te bukur grek, megjithate mund te dal andej nga Italia per ndonje Master (inshallah)!
    Gjithashtu edhe ti!
    Ishalla po te plotesohet deshira per master!
    I can love
    But I need his heart
    I am strong even on my own
    But from him I never want to part
    He's been there since the very start
    My angel Gabriel

  2. #142
    i/e regjistruar Maska e LoZar
    Anėtarėsuar
    25-02-2003
    Vendndodhja
    ne vendin me romantik te botes
    Postime
    109
    Kryeplako

    ......KRETA? vetėm Kreta ėshtė ishulli qė duhet tė ketė universitet nė Greqi.

    besoj se studjon biologji o agronomi.......e gjeta?
    Tė gjith ishujt e Greqisė jan tė bukur biles do te thoja tė mrekullueshėm.
    U bėnė 5 vjet qė shkoj me pushime gjatė verės nė Greqi dhe them se nuk do tė mė mėrzitet kurrė.

    Jasos!
    "...coloriamo la vita per non sprofondare nel buio"

  3. #143
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    23-10-2003
    Vendndodhja
    Milano
    Postime
    13
    si teme eshte e mire por per dicka nuk me vjen mire nga ju se me cpo shof te gjithe po qahen........ me cpo shof ju paska hyre frika nga pavarsia......... ateher ju keshilloj te ktheheni te gjithe ne shqiperi meqense mezi po i perballoni veshtirsite ketu.......... une qe po ju flas ju flas nga Milano dhe jam ne vit te pare ketu.........
    cdo gje e kam marre me optimizem dhe nuk para merzitem kollaj edhe pse viti i pare eshte i veshtire per kedo....
    por ju them dicka te gjithve ne pergjithsi ne jete ( aq me teper qe jemi dhe ne shtet te huaj ) duhet pak shkathtesi e sgjuarsi por dhe nje cik si matrapaz duhet te sillesh ( kur them matrapaz nenkuptoj raste te vecanta ) sepse nese vazhdon te jesh i drejte dhe me ndergjegje te paster ateher vazhdoni e ankohuni dhe i qani hallet njeri tjetrit. Jeta dihet qe eshte e veshtir ............... nuk eshte gjithmon ashtu sic e duam ne.............. por eshte dicka ......... mund ta bejme si ta duam ne..............
    nje keshill te fundit po ju jap se sdua te bej shume moral se ndoshta jam dhe me i vogel se disa nga ju........
    Nese arrini te kontrolloni kohen jeni te fituar por po e late ate tju kontrolloj juve jeni te mbaruar..............

    Me respekt nga Milano

  4. #144
    Super Girl Maska e dionea
    Anėtarėsuar
    21-11-2003
    Vendndodhja
    In my place
    Postime
    251
    Postuar mė parė nga Sajborg
    si teme eshte e mire por per dicka nuk me vjen mire nga ju se me cpo shof te gjithe po qahen........ me cpo shof ju paska hyre frika nga pavarsia......... ateher ju keshilloj te ktheheni te gjithe ne shqiperi meqense mezi po i perballoni veshtirsite ketu.......... une qe po ju flas ju flas nga Milano dhe jam ne vit te pare ketu.........
    cdo gje e kam marre me optimizem dhe nuk para merzitem kollaj edhe pse viti i pare eshte i veshtire per kedo....
    por ju them dicka te gjithve ne pergjithsi ne jete ( aq me teper qe jemi dhe ne shtet te huaj ) duhet pak shkathtesi e sgjuarsi por dhe nje cik si matrapaz duhet te sillesh ( kur them matrapaz nenkuptoj raste te vecanta ) sepse nese vazhdon te jesh i drejte dhe me ndergjegje te paster ateher vazhdoni e ankohuni dhe i qani hallet njeri tjetrit. Jeta dihet qe eshte e veshtir ............... nuk eshte gjithmon ashtu sic e duam ne.............. por eshte dicka ......... mund ta bejme si ta duam ne..............
    nje keshill te fundit po ju jap se sdua te bej shume moral se ndoshta jam dhe me i vogel se disa nga ju........
    Nese arrini te kontrolloni kohen jeni te fituar por po e late ate tju kontrolloj juve jeni te mbaruar..............

    Me respekt nga Milano
    Ti e paske marre me shume optimizem me sa duket..Shume mire per ty,por dije qe nuk eshte e thjeshte jeta ketu nqs edhe punon edhe meson.Nuk e di a ke provuar ti besh te dyja??Kur ti provosh flasim perseri,se me duket se ty te vjen ceku nga Shqiperia muaj per muaj.
    I can love
    But I need his heart
    I am strong even on my own
    But from him I never want to part
    He's been there since the very start
    My angel Gabriel

  5. #145
    i/e regjistruar Maska e LoZar
    Anėtarėsuar
    25-02-2003
    Vendndodhja
    ne vendin me romantik te botes
    Postime
    109
    SAJBORG

    .......nė cilin universitet tė milanos studion?
    Ke skifo di qytet!
    Po jeta studentore si ėshtė?


    Dionea

    suksese edhe ty nė odisen tėnde universitare!
    mė duket se nė bologna nuk duhet tė mungojė shoqėria shqiptare, kam ndigjuar se ka shumė studenta.....vero?
    Po ti ēa fakulteti bėn?

    Tung!
    "...coloriamo la vita per non sprofondare nel buio"

  6. #146
    Super Girl Maska e dionea
    Anėtarėsuar
    21-11-2003
    Vendndodhja
    In my place
    Postime
    251
    Postuar mė parė nga LoZar
    SAJBORG

    .......nė cilin universitet tė milanos studion?
    Ke skifo di qytet!
    Po jeta studentore si ėshtė?


    Dionea

    suksese edhe ty nė odisen tėnde universitare!
    mė duket se nė bologna nuk duhet tė mungojė shoqėria shqiptare, kam ndigjuar se ka shumė studenta.....vero?
    Po ti ēa fakulteti bėn?

    Tung!
    Ka shume Shqiptare,ti grryesh me lopate,lol.
    Shkoj shpesh tek ato seratat qe behen vetem me muzike Shqiptare dhe kam njohur shume vete aty.
    Se desh harrova.....
    Une studioj informatike.
    I can love
    But I need his heart
    I am strong even on my own
    But from him I never want to part
    He's been there since the very start
    My angel Gabriel

  7. #147
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    23-10-2003
    Vendndodhja
    Milano
    Postime
    13
    ti lozar doje te dije se ne cilin universitet studioj une mos ki merak se nuk jam ne universitet privat por si gjithe populli ne statale. dhe studioj per scienze internazionale e instituzione europee.

    sa per ty dionea
    jam edhe ne pune dhe ne shkolle keshtu qe po i bej te dyja dhe nuk po them qe eshte e lehte por eshte dicka qe mund ti dilet mban dhe mos u tremb se nuk me vine ceqet nga shqiperia muaj per muaj dhe une si gjithe shqiptaret e tjere me ato leket e bankes rroj ..)) sa per kuriozitet dionea cfare viti je

  8. #148
    Super Girl Maska e dionea
    Anėtarėsuar
    21-11-2003
    Vendndodhja
    In my place
    Postime
    251
    Postuar mė parė nga Sajborg
    ti lozar doje te dije se ne cilin universitet studioj une mos ki merak se nuk jam ne universitet privat por si gjithe populli ne statale. dhe studioj per scienze internazionale e instituzione europee.

    sa per ty dionea
    jam edhe ne pune dhe ne shkolle keshtu qe po i bej te dyja dhe nuk po them qe eshte e lehte por eshte dicka qe mund ti dilet mban dhe mos u tremb se nuk me vine ceqet nga shqiperia muaj per muaj dhe une si gjithe shqiptaret e tjere me ato leket e bankes rroj ..)) sa per kuriozitet dionea cfare viti je
    Une jam ne vit te pare.Punoj edhe studioj dhe te them qe nuk eshte e lehte.Ndoshta ti mund te kesh ndonje pune qe nuk te pengon shume ne mesime.
    Ketu eshte dhe problemi,jo se lodhem,por me pengon nje cike puna tek mesimet.E ke parasysh?
    I can love
    But I need his heart
    I am strong even on my own
    But from him I never want to part
    He's been there since the very start
    My angel Gabriel

  9. #149
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    23-10-2003
    Vendndodhja
    Milano
    Postime
    13
    hem..............
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Sajborg : 26-02-2004 mė 07:37

  10. #150
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    23-10-2003
    Vendndodhja
    Milano
    Postime
    13
    te pengon puna tek mesimet ? dihet ajo qe te gjthe te huajt qe ndodhen ne shtet te huaj e kane kete problem prandaj me e qete ne mendimet e tua

  11. #151
    i/e regjistruar Maska e LoZar
    Anėtarėsuar
    25-02-2003
    Vendndodhja
    ne vendin me romantik te botes
    Postime
    109
    DIONEA

    nga shqiptarėt qė njeh nė bologna ( ti thua qė ka mei gėrry me lopata= dmth shumė) si tė duket % e atyre qė janė ne viti tė dytė e tė tretė nė krahasim me ato qė rregjistrohen nė vitin e parė?
    Ku studjoja unė mė pak se 30% kalonte nė vitin e dytė dmth qė kot me u qajt qė tė gjith studentėt si puna jonė ( shqiptarėt) kanė tė njėjtat probleme......serve tanta volonta.
    Ma tu hai lo sguardo intelligente dovresti farcela.
    In bocca al luppo!
    Shnet
    "...coloriamo la vita per non sprofondare nel buio"

  12. #152
    Super Girl Maska e dionea
    Anėtarėsuar
    21-11-2003
    Vendndodhja
    In my place
    Postime
    251
    Postuar mė parė nga LoZar
    DIONEA

    nga shqiptarėt qė njeh nė bologna ( ti thua qė ka mei gėrry me lopata= dmth shumė) si tė duket % e atyre qė janė ne viti tė dytė e tė tretė nė krahasim me ato qė rregjistrohen nė vitin e parė?
    Ku studjoja unė mė pak se 30% kalonte nė vitin e dytė dmth qė kot me u qajt qė tė gjith studentėt si puna jonė ( shqiptarėt) kanė tė njėjtat probleme......serve tanta volonta.
    Ma tu hai lo sguardo intelligente dovresti farcela.
    In bocca al luppo!
    Shnet
    Flm ylli!Suksese edhe ti!
    Sivjet te dega ime nuk ka shume.Jemi vtem tre.
    ndersa vjet ishin mbi gjashtembedhjete dhe sivjet kane mbetur tete.Gati gjysma kane "avulluar" shpresoj qe te mos kem te njejtin fat.lol
    I can love
    But I need his heart
    I am strong even on my own
    But from him I never want to part
    He's been there since the very start
    My angel Gabriel

  13. #153
    Super Girl Maska e dionea
    Anėtarėsuar
    21-11-2003
    Vendndodhja
    In my place
    Postime
    251
    Postuar mė parė nga Sajborg
    te pengon puna tek mesimet ? dihet ajo qe te gjthe te huajt qe ndodhen ne shtet te huaj e kane kete problem prandaj me e qete ne mendimet e tua
    Une jam shume e qete.Ndoshta me e qete se duhet.Shyqyr!
    Se ketu po e vrave mendjen mbarove si njeri.
    Nejse!Edhe ti Take it easy!Suksese!
    I can love
    But I need his heart
    I am strong even on my own
    But from him I never want to part
    He's been there since the very start
    My angel Gabriel

  14. #154
    PEDAGOG Maska e Pyes_Lotin
    Anėtarėsuar
    07-06-2002
    Vendndodhja
    Chelsea
    Postime
    1,688
    Nuk jam i sigurte nese kam hyre ne kete teme dhe te pershendes studentet Shqiptar ne Itali, por ja ku po ju jap nje pershendetje dhe nje urim per mesimet,karieren qe keni zgjedhur dhe ju qe akoma nuk jeni te perqendruar cfare doni te beni...asgje tjeter pervec paci sa me shume fat

    Driloni
    Jam JETUS jo TREGUS!.

  15. #155
    Perjashtuar nga Mod.
    Anėtarėsuar
    06-07-2003
    Vendndodhja
    kat dyt siper shpis rremes:)
    Postime
    245
    un pershendes rracen shqiptare kudo qe jan
    sidomos elbasanllijte qe jan si rrusha fare

  16. #156
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    03-03-2004
    Vendndodhja
    rimini (itali)
    Postime
    7

    Thumbs up

    Hi there te gjithve,une jam nje student ne universitetin e riminit por me pare kam studiur ne universitetin e barit per nje vit,dhe te pakten me duket mua eshte me mire te besh universitetin neper sede te te universiteteve sesa ne qendren e tij per mua ishte nje ndryshim shume i madh nga universiteti i barit ne te cilin per te marre nje provim,duhet te te plasnin trute nja nje ore para profesorit,kurse ketu ne rimini duhet te plasesh trute vetem nje dhjete minutsh,dmth eshte pak me mire,e pastaj kur shkon ne leksion ketu gjithsejt jemi 30 vete e jo 500 si ne bari,ju uroj te gjithve suksese e te behemi sa me te mire qe tia thyejme hunden ketyre italianve,qe bejne si me kulture(ketyre pepinove te *****),po ju them mirupafshim se ajo fjala ciao,me ka ardh ne maje te hundes.mirupafshim.

Faqja 8 prej 8 FillimFillim ... 678

Tema tė Ngjashme

  1. Theofan Stilian Noli: Jeta dhe veprat e tij
    Nga ILovePejaa nė forumin Elita kombėtare
    Pėrgjigje: 85
    Postimi i Fundit: 15-11-2022, 22:39
  2. Diaspora shqiptare nė mbrojtje tė ēėshtjes sonė kombėtare
    Nga altin55 nė forumin Ēėshtja kombėtare
    Pėrgjigje: 2
    Postimi i Fundit: 09-10-2012, 09:20
  3. Ortodoksia Shqiptare sot
    Nga Orientalist nė forumin Komuniteti musliman
    Pėrgjigje: 2
    Postimi i Fundit: 08-09-2010, 10:11
  4. Letersia Shqiptare
    Nga new-man nė forumin Gjuha shqipe
    Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 16-01-2009, 12:28
  5. Permbysja e rregjimit ne 97, Revolucion komunist?
    Nga Seminarist nė forumin Problematika shqiptare
    Pėrgjigje: 66
    Postimi i Fundit: 28-05-2003, 23:29

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •