Close
Faqja 3 prej 8 FillimFillim 12345 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 156
  1. #41
    i/e larguar Maska e ermal80
    Anėtarėsuar
    24-11-2002
    Vendndodhja
    forumi shqiptar
    Postime
    304

    '

    a ka ndonje nga ju te bolonjes qe ka mare pjese ne forumin tek strada maggiore n 58 tek shkencat politike ?

  2. #42
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    15-10-2002
    Vendndodhja
    jo shume larg
    Postime
    13
    pse mor vllazen na hapni kshu temash,sa pagova sot 180 euro qera per shtepine,23 per gazin,16 per uje dhe drita...
    hajt mos e vrisni shume trurin,e hongrem fort fare ksaj rradhe,te pakten mos e hajn te tjere...
    ju uroj gjithe te mirat,i morshi ato provimet e shkreta.
    hajt rofte toka meme!

  3. #43
    zemerdragoi Maska e greendrag
    Anėtarėsuar
    23-05-2002
    Vendndodhja
    Tiranė
    Postime
    272

    O SHkodrani 108

    Po ti mer e ke pjestu bursen me cmimin e nje pakete Malboro te kuqe.Pjestoje me mire me cmimet e librave qe te duhen (e me qe ra fjala shko merr ene ato zhgarravina fletoresh qe ke len ne aula qe prej natales

    E mos ja fut kot kur thu se kena vec dy lokale tonat(me nje fjale ku vetem personeli nuk eshte shqiptar ose te pakten ku jo i gjithe personeli eshte shqiptar ).
    Ene aty maje menien ta marrsha tek lokalet.Ka me tu bo helm ajo kafja te "India" po pije ma mire te njato makinetat qe te kan ven tek konvikti.
    Jam tu ta then per te miren tate pa per mu boj si te dush.
    Te fala Ujkut
    Kush jeton per te luftuar nje armik,ka interes ta lere te jetoje.
    HENA TURRAVRAP HAPESIRASH I LEH QENIT,
    QIELLIN KAPERDIJN BABEZITSHEM RE,
    SA E KRISUR KJO EPOKE E DREQIT,
    SOT AS TRUPI IM SME NXE.

  4. #44
    i/e regjistruar Maska e OKTOPUS
    Anėtarėsuar
    02-10-2002
    Vendndodhja
    ITALI
    Postime
    7

    o Ermal barboni

    o Ermal dudumi po edhe ketu u fute o studenti i studentave,ha ha ha ha,Ti ua prishe mendjen studentave ne bologna prandaj ste pergjigjet njeri,
    OKTOPUS

  5. #45
    i/e larguar Maska e ermal80
    Anėtarėsuar
    24-11-2002
    Vendndodhja
    forumi shqiptar
    Postime
    304

    o barbon

    do rrishe urte ti se ta bera prezantimin dhe ty ketu ne forum se e kam nje foton tende
    po shume rralle del ketej nga forumi ti

  6. #46
    AOP tek #shqiperia Maska e sadomazokisti
    Anėtarėsuar
    26-10-2002
    Vendndodhja
    Pc 24/24
    Postime
    20
    NUK E DI JU NE BOLOGNA E NE PJESEN TJETER TE ITALISE PO MUA KTU NE TORINO ME DALIN LEKET E BURSES MEGJITHESE KAM MARR DHE EURO NGA SHQIPERIA ....PRAP NUK DUHET ME U QA SE QYL I KEMI .
    PO ATO QE VINE ME LEKE DHE REZIKOJNE KOKEN NUK DUHET TE QAHEN ..
    SE I PRISHIM LEKET KOT AJO ESHTE PUNE TJETER OSE DUM TE VISHEMI ME GAS E ME CA TE THEM UNE PO TE BESH NJE JETE NORMALE DUKE I REDUKTUAR PAK QEFET THEM SE JA DEL ....????
    :l PoW eReD By SaDo M aZoKiStI :l

  7. #47
    CUMPALIBRE Maska e princi i kalter
    Anėtarėsuar
    13-12-2002
    Vendndodhja
    anej,knej,gjithanej
    Postime
    108
    ke te drejte qe e ke hap kete problem,edhe un jam student ne itali ne siena dhe jam ne vitin trete.nuk eshte aspak e lehte.une punoj edhe studjoj pa nderprerje qe se kam ardhur pasi dihen edhe mundesit qe mund te kene prinderit tane(te pakten te mite jo),punoj me orar te plote edhe kam dhene edhe provime duke ruajtur bursen e studimit deri tani.
    vertet e kerkuam vete po nuk ishte maximumi megjithate them se eshte nje sakrifice qe jam i sigurt qe ka mrapa nje sadisfaksion te madh.
    kush thote qe eshte e lehte gabohet rende,te gjithe kemi menduar kushedi se sa here qe te iknim fare,por nuk kemi dashur te hedhim poshte ate sakrifice qe kan bere prindit tane edhe ne.
    perche aspettare domani per un sorriso,perche aspettare domani per una carezza,perche aspettare domani per un baccio
    oggi pago,oggi trombo

  8. #48
    Fierak 100% Maska e Ujku'80
    Anėtarėsuar
    04-11-2002
    Vendndodhja
    Itali
    Postime
    584
    per greendrag

    o plako po s'ti srri dot pa me permendur mua, sa per shkodranin108 mire ja ke thene ato fjalet se jeta duhet pare nje cik me gjere dhe jo aq ngushte sa e sheh ai tek ai shkrim...
    Liberté, égalité, fraternité

  9. #49
    Une ty po te pressss.... Maska e Elti...
    Anėtarėsuar
    27-07-2002
    Vendndodhja
    Jetoj ne Ravenna, Italia.
    Postime
    75
    Une jam Eltoni nga Ravenna (Bolonja).
    Edhe une kur isha ne shqiperi mendojua gjithmon te merrja nje burs studimi per ne itali, por me duheshin edhe tre vjet te tjera per te mbaruar gjimnazin.
    Dhe e lashe vetem se doja te vija ketej.
    E keshtu u lidha me nje shokun tim e i kerkova se mund te me bente vende per nje fare kohe meqense ai kishte mundesi.
    Erdha ne itali e ai e mbajti premtimin qe gjenden rralle ata si ai, une mendoja se qe pak kjo qe beri por ne te vertet eshte gjeja me e madhe qe ai beri per mua.
    mbas nje jave qe qendrova tek ai me tha, "Elton une e bera ate qe mundesha dhe nuk mund te mbaj me gjate se nje muje tjeter levise e shiko se ēfare munde te beshe per dokumentat e te futesh ne nje shkoll per ti lare borxhin prinderve qe le shkollen, une e kam nje ide neqofte se ti nuk e ke per perulje" Une e veshtroj njeher nga koka te kembete dhe po mendoja "pse po ma thot kete"? the i them "fol".
    Asgje thot duhet vetem te shkosh ne questur e ti thosh qe jam minoren e qe ke ngelur rrugve pa ngren e pa pire, mos i thuaj qe njoh njeri ketu e qe ke ardhur vetem". me pak fjale do me merrte servico sociale. e keshtu vajti e atje pastaj me ben disa pytje e pastaj me trasferun ne nje konvikt ku kishte dhe shqiptare te tjer e me than qe te Zgjidhja nje kurse prefesionale, per elektriņist per mekanik frezashe e per falenjam.
    e keshtu zgjodh per elektriēis qe duronte dy vjet e pastaj te paisin me nje diplom prefesionale qe vlen ne gjithe territorin evropian.
    Atje kisha si drejtor nje prifte qe ishte shum conservatore e shume i rrepte por dhe i zgjuar asnjeri nga ēunat nuk ja hithte.
    aqe u merzita sa nuk doja me veten e po mendohesha pse i vura naften gjimnazite erdhe tek ky prift qe nuk te leka te dilje deri ne fshat per nje Xhiro, ne darket duheshe te ish ne oren njembedhjet ne gjume e je me te dilje per te ber qejfe aq u merzita sa i thash babait te me falesh por une do kthehem nuk rri me ketu.
    jo tha ai te thashe mbaro gjimnazine e pastaj te dergoja une ne itali nuk me degjove as mua as xhaxhain ne tirane qe do te fuste tek akademia rendit mbas nje shokut te tije, por nuk ndegjove na vure naften qe te dyve tani shtrengohu e rri atje e kerko te mesosh. KTU MOS HAJDE.
    kto qen llafet e babit time e nuk ja ktheva me sepse e bera te vuate shume, gjimnazin e lashe me bencin ja perplasa me vllezrit e nje shoqes time i rraha me disa shoke u deshe edhe te paguante tre milion per te ardhur ktu me vize shenge.
    Desha z'desha bera ate qe ai kerkovi
    ngela ketu per te mbaruar kursin.
    E gjate asaje kohe njoha nje familje italiane qe i fitova besimin e tani jetoj me ata (kan nje vajze Elisa 22 vjeēe e nje djale 9 Vjeē)
    kursin e mbarova punen e fillova e po studioj per anglishte e per informatik tani.
    Kam ber edhe shoqeri te re shqiptare e jo si ata shoket e mi delinkuente si mua ne shqiperi.
    Por studente si ju e qe kane sume probleme si ju njeri prej atyre nejti tek mua per nje fare kohe se kishte ngelur rrugve si "barbon" e ndihmova dhe tani me falenderon ēdohere qe shikon.
    Dhe me thot: "po mos te me kishe folur ti ate dite tek stacioni trenit une kisha ikur ne shqiperi dhe endrra ime do kishte vdekur bashke me mua"
    Tani jam shume mire e jam stabilure mire e ne prille do shkoj me keta italianet, ti bej nje vizite cortesie prinderve te mi
    pershendetj lol.
    e mos u merzisni mjafton te keni shendetin se te tjerat rrogullohen te gjitha:
    ciao ciao Eltoni Ravenna.
    Ma hengri miu firmen!!! :(

  10. #50
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    15-10-2002
    Vendndodhja
    jo shume larg
    Postime
    13
    hajde plako ca aventure...une kujtoja se kisha probleme
    bravo ti qe paske duruar.paska dhe me keq...
    hajt ishalla po te ecen mbare ene mos u merzit shume.
    ps:nonen ku ta ket ai qe na e mushi menjen me ardh kneja

  11. #51
    P_trainer
    Anėtarėsuar
    13-11-2002
    Vendndodhja
    Itali/Rome/Nuovo Sal....
    Postime
    86
    po te pakten na thoni per c'far dege studioni keshtu ne "budallenjte" munde t'ju pyesim per ndonje gje,gjithmon brenda mundesive

  12. #52
    Rrofte Shqiperia! Maska e E1m9m8m2A
    Anėtarėsuar
    18-05-2002
    Vendndodhja
    Itali
    Postime
    45
    Ehhh sot kam jetur me te vertete nje dite fantastike ...

    Une kam edhe vellain ketu ne Bologna ... dhe sot dha provimin e fundit dhe e mori ! Ne korrik do te kthehet ne Shqiper i!!!!!!!!!!!
    Do as you wuold be done by!

  13. #53
    P_trainer
    Anėtarėsuar
    13-11-2002
    Vendndodhja
    Itali/Rome/Nuovo Sal....
    Postime
    86
    moj merita c'fare shkolle vazhdone ti moj...<dhe sot dha provimin dhe e mori> ne klase te 5 je?

  14. #54
    Rrofte Shqiperia! Maska e E1m9m8m2A
    Anėtarėsuar
    18-05-2002
    Vendndodhja
    Itali
    Postime
    45
    Jo ... lexo shkrimin ne faqen e pare dhe mbase e kupton ... mos valle kan ndonje emer tjeter tani ne fakultet " provimet " !!!!
    Do as you wuold be done by!

  15. #55
    P_trainer
    Anėtarėsuar
    13-11-2002
    Vendndodhja
    Itali/Rome/Nuovo Sal....
    Postime
    86
    nuk e kisha llafin aty(edhe pse beja shaka...me fale po qe se ke ngelur e fyer)

    desha te te them qe nuk ke perdorur mire lidhezat.

    quot
    ________________________________________________

    dhe sot dha provimin e fundit dhe e mori

    ________________________________________________
    mundė tė thoje:-Sotė dha provimin e fundit tė cilin e mori me rezultate te shkelqyera!

    Hajt mos mbaj mėri
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga K19 : 17-02-2003 mė 07:17

  16. #56
    Rrofte Shqiperia! Maska e E1m9m8m2A
    Anėtarėsuar
    18-05-2002
    Vendndodhja
    Itali
    Postime
    45
    .................................................. ............................ kuptimi eshte i njejte !

    P.S . "Sot " dhe jo "sote "
    Do as you wuold be done by!

  17. #57
    Radio Shoqeria DJ Maska e Piloti
    Anėtarėsuar
    08-09-2002
    Vendndodhja
    Radio Shoqeria
    Postime
    260
    dhe une i pershendes te gjithe studentat ne Itali
    Me respekt Moderatori i ketij forumi Piloti

  18. #58
    P_trainer
    Anėtarėsuar
    13-11-2002
    Vendndodhja
    Itali/Rome/Nuovo Sal....
    Postime
    86
    Postuar mė parė nga Merita
    .................................................. ............................ kuptimi eshte i njejte !

    P.S . "Sot " dhe jo "sote "
    asnje nuk eshte i pekryer Merita

    sikur mesuesit tane(antarve te forumit) te shikonin se si shkruajme do pendoheshin per notat qe na kane vene.(perveē ati timit )


    hajt shendet

  19. #59
    Rrofte Shqiperia! Maska e E1m9m8m2A
    Anėtarėsuar
    18-05-2002
    Vendndodhja
    Itali
    Postime
    45
    Hi hi hi ... divertente djali !!!!!!!!!!
    Do as you wuold be done by!

  20. #60
    zemerdragoi Maska e greendrag
    Anėtarėsuar
    23-05-2002
    Vendndodhja
    Tiranė
    Postime
    272
    PĖRSHĖNDETJE STUDENTA !
    Kush jeton per te luftuar nje armik,ka interes ta lere te jetoje.
    HENA TURRAVRAP HAPESIRASH I LEH QENIT,
    QIELLIN KAPERDIJN BABEZITSHEM RE,
    SA E KRISUR KJO EPOKE E DREQIT,
    SOT AS TRUPI IM SME NXE.

Faqja 3 prej 8 FillimFillim 12345 ... FunditFundit

Tema tė Ngjashme

  1. Theofan Stilian Noli: Jeta dhe veprat e tij
    Nga ILovePejaa nė forumin Elita kombėtare
    Pėrgjigje: 85
    Postimi i Fundit: 15-11-2022, 22:39
  2. Diaspora shqiptare nė mbrojtje tė ēėshtjes sonė kombėtare
    Nga altin55 nė forumin Ēėshtja kombėtare
    Pėrgjigje: 2
    Postimi i Fundit: 09-10-2012, 09:20
  3. Ortodoksia Shqiptare sot
    Nga Orientalist nė forumin Komuniteti musliman
    Pėrgjigje: 2
    Postimi i Fundit: 08-09-2010, 10:11
  4. Letersia Shqiptare
    Nga new-man nė forumin Gjuha shqipe
    Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 16-01-2009, 12:28
  5. Permbysja e rregjimit ne 97, Revolucion komunist?
    Nga Seminarist nė forumin Problematika shqiptare
    Pėrgjigje: 66
    Postimi i Fundit: 28-05-2003, 23:29

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •