Close
Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 40
 1. #21
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  04-04-2006
  Vendndodhja
  Tirone
  Postime
  8,460
  Faleminderit
  295
  123 falenderime nė 103 postime

  Pėr: Temat fetare te largohen nga forumi

  duke mos replikuar leksionin tend demagogjik, pasi ti ke nje mision te cilit i sherben, po u pergjigjem pyetjeve qe vertet me shqetesojne:
  Nuk kerkoj perjashtim te antareve, por nje lloj , seleksionimi te temave apo te forumeve.. Nese ekziston mundesia qe temat fetare te dalin ne faqen e pare vetem nga ata qe i deshirojne do jete nje gje e mire. Forumi do marre fryme nese i largohen nga faqja e pare cdo dite me dhjetra tema me permbajtje fetare.
  Nese e ben kete do i kesh respektuar antaret e komuniteteve fetare por nderkohe nuk do i kesh dhunuar te tjeret nga keto ngarkesa te lodhshme
  Unė jam njeri i thjeshtė.
  Kėnaqem me pak.
  Mė mjafton mė e mira.

 2. #22
  Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
  Anėtarėsuar
  01-12-2006
  Postime
  6,435
  Faleminderit
  415
  144 falenderime nė 138 postime

  Pėr: temar fetare te largohen nga forumi

  Citim Postuar mė parė nga Aki Lexo Postimin
  Edhe ky mesia prift qenka ? sa qenkan shtuar mer jahu
  Perse a eshte krim qe nje shqiptar te ia dedikoje jeten Zotit. Ju merziteni e deshperoheni aq shume kur nje shqiptar beson ne Zot por nuk iu pengojne miliona dukuri negative qe posedojme si shtet e si shqiptare. Po t'i urrenit keto dukuri negative sic i urreni te kroshteret dhe krishterimin sot do te ishit si Zvicrra dhe Danimarka e Gjermania te zhvilluara. Epo skeni mend me shume.

  Ani si shprehet, ta merr mendja qe te besosh ne Zot pernjemend eshte krim dhe gjeja me e keqe qe mund t'i ndodhe nje shqiptari... Enveri vdiq por la qindra mijera Envere te vegjel qe menxi nuk presin ta shprehin injorancen e tyre.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga mesia4ever : 09-11-2015 mė 19:45
  Destroyer of falsehood :)

 3. #23
  Perjashtuar Maska e BARAT
  Anėtarėsuar
  20-07-2006
  Vendndodhja
  Himarjot jet' e jet', Zot mbi male Hyll mbi det
  Postime
  2,566
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 3 postime

  Pėr: temar fetare te largohen nga forumi

  Citim Postuar mė parė nga mesia4ever Lexo Postimin
  Perse a eshte krim qe nje shqiptar te ia dedikoje jeten Zotit. Ju merziteni e deshperoheni aq shume kur nje shqiptar beson ne Zot por nuk iu pengojne miliona dukuri negative qe posedojme si shtet e si shqiptare. Po t'i urrenit keto dukuri negative sic i urreni te kroshteret dhe krishterimin sot do te ishit si Zvicrra dhe Danimarka e Gjermania te zhvilluara. Epo skeni mend me shume.

  Ani si shprehet, ta merr mendja qe te besosh ne Zot pernjemend eshte krim dhe gjeja me e keqe qe mund t'i ndodhe nje shqiptari... Enveri vdiq por la qindra mijera Envere te vegjel qe menxi nuk presin ta shprehin injorancen e tyre.
  Or lum miku ti mundet te besh cte duash me jeten tende, per mua ndac behu prift ndac hoxhe, kjo eshte zgjedhja jote. Por te pakten neper forume na lejoni te lexojm dicka te hajrit se na keni bere me migren me temat e feve. Feja eshte opium dhe jan si puna partive, nuk jua ka njeri per borxh tju lexoj budalliqet e juaja perdite .

  Ps : Dhe meqe permende Enverin po te them dy fjale, ne kohen e xhaxhit njerzit kishin harmoni, dashuri, lumturi dhe besnikeri gje te cilat nuk i ke me sot.

  Feja e shqyptarit eshte Shqipytaria o i mjer 4. #24
  Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
  Anėtarėsuar
  01-12-2006
  Postime
  6,435
  Faleminderit
  415
  144 falenderime nė 138 postime

  Pėr: temar fetare te largohen nga forumi

  Citim Postuar mė parė nga Aki Lexo Postimin
  Ps : Dhe meqe permende Enverin po te them dy fjale, ne kohen e xhaxhit njerzit kishin harmoni, dashuri, lumturi dhe besnikeri gje te cilat nuk i ke me sot.

  Feja e shqyptarit eshte Shqipytaria o i mjere
  O hajvan shqiptaria nuk eshte fe. Kombi eshte komb e besimi eshte besim. Besimi ne Zot nuk eshte ideologji. O vlla mua mos me trego se une e di cka eshte shqiptaria. E di se fe nuk eshte.

  po po e dime si kishim dashuri, lumturi, besnikeri. Enveri vriste shoket e tij vetem per te mbajtur pushtetin me frikesim e ky thote 'kishte besnikeri'. Besnikeri t'i vriste shqiptaret pas shpine. Kishte dashuri a? Per ty po por jo per shume shqiptare qe u vrane nga ajo diktature komunisto ateiste. Shqiperia ishte shtet qe nuk besonte ne Zot, Shqiperia u be 'njeri' qe nuk besonte?! 'Ministria e Jashtme' nuk besonte ne Zot?! Hahahaha
  Po mor po ti me youtube e mban patriotizmin, te nesermen sapo te dalesh ne rruge ofendon, vjedh, keqtrajton, e shikon dhe e trajton si armik shqiptarin tjeter.
  Destroyer of falsehood :)

 5. #25
  I love god
  Anėtarėsuar
  23-02-2007
  Postime
  8,121
  Faleminderit
  107
  62 falenderime nė 56 postime

  Pėr: temar fetare te largohen nga forumi

  Citim Postuar mė parė nga mesia4ever Lexo Postimin
  O hajvan shqiptaria nuk eshte fe. Kombi eshte komb e besimi eshte besim. Besimi ne Zot nuk eshte ideologji. O vlla mua mos me trego se une e di cka eshte shqiptaria. E di se fe nuk eshte.

  po po e dime si kishim dashuri, lumturi, besnikeri. Enveri vriste shoket e tij vetem per te mbajtur pushtetin me frikesim e ky thote 'kishte besnikeri'. Besnikeri t'i vriste shqiptaret pas shpine. Kishte dashuri a? Per ty po por jo per shume shqiptare qe u vrane nga ajo diktature komunisto ateiste. Shqiperia ishte shtet qe nuk besonte ne Zot, Shqiperia u be 'njeri' qe nuk besonte?! 'Ministria e Jashtme' nuk besonte ne Zot?! Hahahaha
  Po mor po ti me youtube e mban patriotizmin, te nesermen sapo te dalesh ne rruge ofendon, vjedh, keqtrajton, e shikon dhe e trajton si armik shqiptarin tjeter.
  tobestrafulla edhe robi i zotit ofendon

 6. #26
  Perjashtuar Maska e BARAT
  Anėtarėsuar
  20-07-2006
  Vendndodhja
  Himarjot jet' e jet', Zot mbi male Hyll mbi det
  Postime
  2,566
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 3 postime

  Pėr: temar fetare te largohen nga forumi

  Citim Postuar mė parė nga mesia4ever Lexo Postimin
  O hajvan shqiptaria nuk eshte fe. Kombi eshte komb e besimi eshte besim. Besimi ne Zot nuk eshte ideologji. O vlla mua mos me trego se une e di cka eshte shqiptaria. E di se fe nuk eshte.

  po po e dime si kishim dashuri, lumturi, besnikeri. Enveri vriste shoket e tij vetem per te mbajtur pushtetin me frikesim e ky thote 'kishte besnikeri'. Besnikeri t'i vriste shqiptaret pas shpine. Kishte dashuri a? Per ty po por jo per shume shqiptare qe u vrane nga ajo diktature komunisto ateiste. Shqiperia ishte shtet qe nuk besonte ne Zot, Shqiperia u be 'njeri' qe nuk besonte?! 'Ministria e Jashtme' nuk besonte ne Zot?! Hahahaha
  Po mor po ti me youtube e mban patriotizmin, te nesermen sapo te dalesh ne rruge ofendon, vjedh, keqtrajton, e shikon dhe e trajton si armik shqiptarin tjeter.
  Une as te fyeva as te ofendova, keshtu te meson feja ty ? sic te thash me siper fen mbaje per vete dhe jo te na shesesh dengla neper forume.

 7. #27
  Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
  Anėtarėsuar
  01-12-2006
  Postime
  6,435
  Faleminderit
  415
  144 falenderime nė 138 postime

  Pėr: temar fetare te largohen nga forumi

  Citim Postuar mė parė nga Aki Lexo Postimin
  Une as te fyeva as te ofendova, keshtu te meson feja ty ? sic te thash me siper fen mbaje per vete dhe jo te na shesesh dengla neper forume.
  Se pata fjalen per ty personalisht dhe nuk e di cfare njeriu je, por mora shembull. Ku te ofendova une. Une nuk besoj more ne fe, une besoj ne Zot o zoteri, cfare analfabetesh more.
  E mbaj plus i therras krejt shqiptaret ne krishterim. Besimi krishter nuk eshte i mbyllur ne Kisha por Jezusi predikonte kryesisht jashte kishave.
  Me kenge e me poezi mos ma mbaj mua ti patriotizmin, po hajt kontribo dicka per shtet.
  Destroyer of falsehood :)

 8. #28
  Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
  Anėtarėsuar
  01-12-2006
  Postime
  6,435
  Faleminderit
  415
  144 falenderime nė 138 postime

  Pėr: temar fetare te largohen nga forumi

  Citim Postuar mė parė nga drague Lexo Postimin
  tobestrafulla edhe robi i zotit ofendon
  Mos e keqperdorni thenien 'feja e shqiptarit eshte shqiptaria' por perdoreni ne kontekst.
  Destroyer of falsehood :)

 9. #29
  Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
  Anėtarėsuar
  01-12-2006
  Postime
  6,435
  Faleminderit
  415
  144 falenderime nė 138 postime

  Pėr: temar fetare te largohen nga forumi

  Citim Postuar mė parė nga IL__SANTO Lexo Postimin
  Prit se je akoma ne replikat e para. Do habitesh me numrin ne fund prandaj ruaj forcat
  Replika do te kini sa here qe thoni gjera qe nuk jane te verteta.
  Destroyer of falsehood :)

 10. #30
  i/e regjistruar Maska e lace
  Anėtarėsuar
  18-09-2014
  Postime
  241
  Faleminderit
  27
  31 falenderime nė 28 postime

  Pėr: Temat fetare te largohen nga forumi

  Ne forum Ka mbi 100 tema te ndara ne kategori,histori,sport,etj,Kush ka deshire te lexoje per Shkence apo sporte,apo politike le ta Beje se detyron njeri,se kuptoj fare kete gje pse duhet qe mos te hapen Tema fetare,kush ska deshire te postoj ne tema fetare ska pse e bene ,eshte shume e thjeshte,cdo kush poston dhe lexon aty ku ka interes,dhe ku ka deshire te mesoje dicka!
  Mos u Beni te gjithe Mesuesa se per kete do te gjukoheni ashper !!!

 11. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar lace pėr postimin:

  mesia4ever (25-11-2015)

 12. #31
  Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
  Anėtarėsuar
  01-12-2006
  Postime
  6,435
  Faleminderit
  415
  144 falenderime nė 138 postime

  Pėr: Temat fetare te largohen nga forumi

  Citim Postuar mė parė nga lace Lexo Postimin
  Ne forum Ka mbi 100 tema te ndara ne kategori,histori,sport,etj,Kush ka deshire te lexoje per Shkence apo sporte,apo politike le ta Beje se detyron njeri,se kuptoj fare kete gje pse duhet qe mos te hapen Tema fetare,kush ska deshire te postoj ne tema fetare ska pse e bene ,eshte shume e thjeshte,cdo kush poston dhe lexon aty ku ka interes,dhe ku ka deshire te mesoje dicka!
  Kjo kerkese e evolucionisteve eshte e marre fund e krye. Sikur po te dali nje i krishter e te thote: temat qe perkrahin ateizmin duhet te fshihen sepse ky nuk eshte forum ateist por forum kombetar shqiptar. Ne shqiptaret i perkasģm besimeve te ndryshme. Une nuk jam me pak shqiptar se nje shqiptar ateist dhe nje mysliman. As ai nuk eshte shqiptar me shume se une duke deklaruar se feja e shqiptarit eshte shqiptaria. Vetem ne diktature ka diktat se cka lejohet e cka nuk lejohet.
  Destroyer of falsehood :)

 13. #32
  Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
  Anėtarėsuar
  01-12-2006
  Postime
  6,435
  Faleminderit
  415
  144 falenderime nė 138 postime

  Pėr: temar fetare te largohen nga forumi

  Citim Postuar mė parė nga drague Lexo Postimin
  mesia me ket pune merr rrogen
  Po sipas teje me paguajne protestantet... une them se nuk ka protestante ne krishterim pasi Bibla njeh vetem te krishtere ti insiston se une paguhem. Ok ke idene tende, ti ke te drejte te thuash se mua me paguajne, por kjo nuk te jep te drejte te me paraqesesh si njeri i shitur sepse une asnje cent te vetem nuk kam perfituar nga pjesmarrja ne kete forum, dhe as qe do te marr ne te ardhmen.
  Destroyer of falsehood :)

 14. #33
  Moderator Maska e Lazo
  Anėtarėsuar
  04-01-2011
  Postime
  858
  Faleminderit
  81
  87 falenderime nė 75 postime

  Pėr: Temat fetare te largohen nga forumi

  Nuk e di nese bej mire qe komentoj ne nje teme qe i ka iku vlera tashme, por di te them qe duke komunikuar me disa nga anetaret qe jane larguar, arsyeja ishte propanganda e fese ne forum.
  Nėse je duke menduar dhe djalli shfaqet, bėje dhe djallin tė mendojė!

 15. #34
  Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
  Anėtarėsuar
  01-12-2006
  Postime
  6,435
  Faleminderit
  415
  144 falenderime nė 138 postime

  Pėr: Temat fetare te largohen nga forumi

  Citim Postuar mė parė nga Lazo Lexo Postimin
  Nuk e di nese bej mire qe komentoj ne nje teme qe i ka iku vlera tashme, por di te them qe duke komunikuar me disa nga anetaret qe jane larguar, arsyeja ishte propanganda e fese ne forum.
  Ata qe ikin nga e temat qe jane hapur per fete ne te vertete jane frikacake te cilet frikesohen nga e verteta. Sepse feja islame dhe feja ateiste jane derrmuar me kunder argumenta nuk eshte pretekst per te braktisur nje forum. Fatkeqesisht nje pjese te forumisteve u ka pelqyer kur eshte shpifur ndaj te krishtereve e Bibles ndersa kur te krishteret kane ofruar argumente ata paskan braktisur forumin. Qysh more me ta lavderu percudnimin pagan ku 51 vjecari kryen akte seksuale me 9 vjecare? Qysh more me ta lavderu besimin se kemi prej ardhjen nga majmunet kur kjo eshte jo logjike dhe normal jo shkencore?
  Destroyer of falsehood :)

 16. #35
  Moderator Maska e arbereshi_niko
  Anėtarėsuar
  16-10-2006
  Postime
  3,092
  Faleminderit
  53
  145 falenderime nė 126 postime

  Pėr: Temat fetare te largohen nga forumi

  Po pse ē'fare pune prishin anetaret qe deklarohen me nje besim fetar?
  Mjafton qe te mos ofendojne nje besim tjeter dhe te permbahen ne fjalor.
  Po nuk me duket qe jane anetaret "fetar" qe ofendojne me fjale brutale, por e kunderta!
  Gjithesi, si te gjitha forumet e tjera neper internet, ka nenforume ku nga guzhina deri ne muzike,
  nga sporti deri ne ate fetar, nga politika deri ne folklor..., te gjitha duhet te jene prezent, pikerisht per aresyen e LIRISE SE FJALES!
  Vetem ateistet shqiptare kane pretendime apsurde si keto...
  Po kjo nuk eshte nje gje e re, ndaj nuk perben lajm!
  Pershendetje

  Ps: Po te kishte "fetare" qe do te benin propagande fetare ne ēdo nenforum, po te kishte nga ata qe do te benin proselitizem, at'here PO!
  “Po kur tė vijė i Biri i njeriut, vallė, a do ta gjejė besimin mbi dhe?”

 17. #36
  i/e regjistruar Maska e [Elita]
  Anėtarėsuar
  15-02-2013
  Vendndodhja
  Larg!
  Postime
  441
  Faleminderit
  23
  23 falenderime nė 22 postime

  Pėr: Temat fetare te largohen nga forumi

  2043, na hidh ndonje poezi te bukur, leri temat ferare

 18. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar [Elita] pėr postimin:

  2053 (06-12-2017)

 19. #37
  Moderator Maska e Lazo
  Anėtarėsuar
  04-01-2011
  Postime
  858
  Faleminderit
  81
  87 falenderime nė 75 postime

  Pėr: Temat fetare te largohen nga forumi

  Une po flisje e rendimitet te anetareve te forumit, po me sa duket kesaj pjese askujt nuk i intereson.
  Nėse je duke menduar dhe djalli shfaqet, bėje dhe djallin tė mendojė!

 20. #38
  Moderator Maska e arbereshi_niko
  Anėtarėsuar
  16-10-2006
  Postime
  3,092
  Faleminderit
  53
  145 falenderime nė 126 postime

  Pėr: Temat fetare te largohen nga forumi

  Eshte sikur te pretendohet qe te mbyllen temat e guzhines...
  ose te te largohen tifozat e elbasanit, tiranes, juves ose arsenalit.
  “Po kur tė vijė i Biri i njeriut, vallė, a do ta gjejė besimin mbi dhe?”

 21. #39
  Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
  Anėtarėsuar
  01-12-2006
  Postime
  6,435
  Faleminderit
  415
  144 falenderime nė 138 postime

  Pėr: Temat fetare te largohen nga forumi

  Citim Postuar mė parė nga arbereshi_niko Lexo Postimin
  Eshte sikur te pretendohet qe te mbyllen temat e guzhines...
  ose te te largohen tifozat e elbasanit, tiranes, juves ose arsenalit.
  Vlla besimi ne Zot nuk eshte tifozllek. Kur ne si njerez kuptojme kur vrojtojme boten ne te cilen jetojme se eshte e dizajnuar per jete dhe duhet te kete nje Krijues nuk po bejme tifozllek por ky eshte realiteti. Orthodoksia, islami e ateizmi ndoshta jane tifozllek e tu ka pshtjell kablla po mendon qe edhe Bibla eshte ceshtje tifozlleku.
  Destroyer of falsehood :)

 22. #40
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  14-09-2014
  Postime
  912
  Faleminderit
  2
  27 falenderime nė 27 postime

  Pėr: Temat fetare te largohen nga forumi

  ...ne duhet me kene muslima se perndryshe po nuk e adhuruam Zotin, Gotin apo Arjanin e madh ata, turqit e rinj te hedhin ne humneren me te thelle ne jetet e tjera, dmth mund te rilindesh ne Somali apo Nikaragua si gjysem majmun. Zoteri Jezusin e gozhduan ne kryq, Muhamedin e cmenden duke thene se ka qene i cmendur edhe para se ta cmendim ne etj... po me ne c'do te behet vras mendjen une...

Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •