Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 6

Tema: Qka te bej ?

  1. #1
    -Titan
    Anėtarėsuar
    04-04-2012
    Vendndodhja
    Planet Namek
    Postime
    14

    Post Qka te bej ?

    Pershendetje,jam nje djal i ri 21 vjeq qe kam filluar punen ne nje motel si kamarier & shankist para perafersisht 1 muaji,

    ne fillim ishte mjaft mire sepse kisha 8 or pune ne dite paradite ose pasdite pune kishte pak dhe pothuajse nuk lodhesha fare,sidoqofte tash qe ka
    ardh koha e dasmav dhe ahengjev me bie te punoj prej 15 deri ne 18 or ne dite,kjo per mua eshte shume veqanarisht duke mare parasysh
    se me heret nuk kam punuar asnjehere,rroge pothuajse nuk mar fare dhe ndonjehere kemi dhe presion psikologjik nga ana e shefit.

    orari ditor eshte ky zgjohem ne mengjes prej ores 7:00 deri ne 19:00 te punoj,pastaj kthehem tek shtepia qe te vesh uniformen e dasmes dhe te pushoj
    deri ne oren 20:00 pastaj prej ores 20:00 deri ne ora 2:00 te punoj ne dasem.

    jam ne nje gjendje te veshtire ku nuk di qfare te bej te vazhdoj me kete torture apo ta le punen,ju lutem jepni pergjigjje te sinqerta.

  2. #2
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    08-12-2003
    Vendndodhja
    Tiron
    Postime
    979

    Pėr: Qka te bej ?

    Citim Postuar mė parė nga -Invictus- Lexo Postimin
    rroge pothuajse nuk mar fare dhe ndonjehere kemi dhe presion psikologjik nga ana e shefit.
    Pa mor parasysh faktin qe ti punon mbi 15 ore ne dite. Neqoftse pronari nuk te jep rroge atehere lere ket pune dhe shko gjej nje tjeter. Mundohu te ankohesh ne organet komptente qe pronari te ka shfrytzu ne maksimum dhe ste ka dhon as rrogen. A ke kontrate pune apo thjesht marrveshje me goj?

  3. #3
    -Titan
    Anėtarėsuar
    04-04-2012
    Vendndodhja
    Planet Namek
    Postime
    14

    Pėr: Qka te bej ?

    Citim Postuar mė parė nga Sayan2003 Lexo Postimin
    Pa mor parasysh faktin qe ti punon mbi 15 ore ne dite. Neqoftse pronari nuk te jep rroge atehere lere ket pune dhe shko gjej nje tjeter. Mundohu te ankohesh ne organet komptente qe pronari te ka shfrytzu ne maksimum dhe ste ka dhon as rrogen. A ke kontrate pune apo thjesht marrveshje me goj?
    faleminderit per pergjigjjen kontrate pune nuk kam dhe pothuajse nuk ushtroj asnje te drejte qe parashihet nga kontrata e punes,rrog mar por mar shum pak qe per aq nuk ia vlen as te punosh,dje i numrova parat sa kam dale fitim qysh prej kur ja kam nisur punes dhe ishin me pak se 30 euro ndersa une kam filluar punen qe 1 muaj qe i bie se mar 1 euro ne dite.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga -Invictus- : 27-07-2015 mė 05:19

  4. #4
    i/e regjistruar Maska e mia@
    Anėtarėsuar
    11-01-2008
    Vendndodhja
    Twilight Zone...
    Postime
    10,676

    Pėr: Qka te bej ?

    Ti shkruan ne fillim ishim mire se s'punonim shume ore. Si ishe mire kur s'paguheshe? Mesa shoh po punon shume tani si per sezon. Shikoje si mundesi per te bere ca leke menjane. ( Nje pjese e mire e shqiptareve jashte keshtu me dy pune punojne tere vitin.)
    Gjithsesi ti shkruan qe s'te pagun. Largohu me mire se vetem po humb kohe e mundesine per te kerkuar nje pune qe te paguan te pakten.
    Feelings change - memories don't.

  5. #5
    i/e regjistruar Maska e martini1984
    Anėtarėsuar
    02-04-2009
    Postime
    5,594

    Pėr: Qka te bej ?

    Citim Postuar mė parė nga -Invictus- Lexo Postimin
    faleminderit per pergjigjjen kontrate pune nuk kam dhe pothuajse nuk ushtroj asnje te drejte qe parashihet nga kontrata e punes,rrog mar por mar shum pak qe per aq nuk ia vlen as te punosh,dje i numrova parat sa kam dale fitim qysh prej kur ja kam nisur punes dhe ishin me pak se 30 euro ndersa une kam filluar punen qe 1 muaj qe i bie se mar 1 euro ne dite.
    Kur nuk ke kontrate pune dhe merr 30 euro ne MUAJ....punon badiava,qyl ose falas!
    M.gj-se une nuk besoj 1 euro ne dite.
    Kush nuk mendon sipas menyres se tij,nuk ka llogjike!

  6. #6
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    20-11-2009
    Postime
    26

    Pėr: Qka te bej ?

    Duke mar parasysh orarin e punes kaq te gjat, eshte nje pun e lodhshme puna e kamarierit kaq gjat po Eshte gje tjeter nevoja e lekeve, Por sipas gjitha gjasave do te kisha propozuar ose ta ulesh orarin e punes ne nje ndrim ose ose Te dalesh nga puna,
    T'Pershendes
    “You can get much further with a kind word and a gun then you can with a kind word alone”

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •