Close
Faqja 40 prej 40 FillimFillim ... 30383940
Duke shfaqur rezultatin 781 deri 796 prej 796
 1. #781
  i/e regjistruar Maska e Agim Metbala
  Antarsuar
  12-01-2008
  Vendndodhja
  Rahovec,Kosov
  Postime
  13,513
  Faleminderit
  449
  566 falenderime n 462 postime

  Pr: Aforizmat e Agim Metbals #2

  - Dinaku do her ose ta ka prgatitur nj kurth, ose ka nj dshir t fshehur!
  - Edhe fjalt m t mir t dinakut, krkojn analiz t hollsishme!
  - Forcs duhet prgjigjur me forcn ekuivalente, ather vihet barazpesha!
  - Nse forcs nuk i kundrvihet, ajo fuqizohet gjithnj e m shum!
  - E keqja n start sulmohet, n t kundrtn, ajo merr hov e tej mase fuqizohet!

 2. 2 antart m posht falenderuan Agim Metbala pr mendimin e shprehur n kt postim:

  SERAFIM DILO (23-11-2017)

 3. #782
  i/e regjistruar Maska e Agim Metbala
  Antarsuar
  12-01-2008
  Vendndodhja
  Rahovec,Kosov
  Postime
  13,513
  Faleminderit
  449
  566 falenderime n 462 postime

  Pr: Aforizmat e Agim Metbals #2

  - T gjith thirren n dashuri e n realitet, shumics u mungon dashuria!
  - Partneri i cili te partneri nuk sheh gjysmn e vet, mosmarrveshjet dhe ngatrresat sdo t prajn!
  - Ngatrrestari sht si krimbi, nuk z vend dot!
  - Me shum klerik t Bots q sot predikojn, nuk do shkoja as n parajs!

 4. Anetart m posht kan falenderuar Agim Metbala pr postimin:


 5. #783
  i/e regjistruar Maska e Agim Metbala
  Antarsuar
  12-01-2008
  Vendndodhja
  Rahovec,Kosov
  Postime
  13,513
  Faleminderit
  449
  566 falenderime n 462 postime

  Pr: Aforizmat e Agim Metbals #2

  - Nse dshiron t’i deshifrosh fjalt dhe mendimet e dinakut, kthei kontra pr njqind e tetdhjet shkall!
  - T menurit i kan hije edhe pak fjal po edhe shum fjal, ky binom s’u ka hije t tjerve!
  - Budallait, mos ia zini pr t madhe pr shum fjal!
  - Budallai duhet thn shum fjal pr t’u kuptuar pak!

 6. Anetart m posht kan falenderuar Agim Metbala pr postimin:


 7. #784
  i/e regjistruar Maska e Agim Metbala
  Antarsuar
  12-01-2008
  Vendndodhja
  Rahovec,Kosov
  Postime
  13,513
  Faleminderit
  449
  566 falenderime n 462 postime

  Pr: Aforizmat e Agim Metbals #2

  - Nse me budallain diskuton, koha hu t shkon!
  - Nse s’ta prfillin mendimin, mos shpenzo kot energji e koh!
  - Koha sht shum e vlefshme ta humbasish me njerz t pavlefshm!
  - Njerzve t pavlefshm, kurr mos u l hapsir!

 8. Anetart m posht kan falenderuar Agim Metbala pr postimin:


 9. #785
  i/e regjistruar Maska e Agim Metbala
  Antarsuar
  12-01-2008
  Vendndodhja
  Rahovec,Kosov
  Postime
  13,513
  Faleminderit
  449
  566 falenderime n 462 postime

  Pr: Aforizmat e Agim Metbals #2

  - Nse me mikun ke dallime t mdha, m mir trhiqu me koh pr t mose e humbur fare!
  - Dallimet e mdha, pa kusht sjellin konfrontime!
  - Me dallimet e mdha, s’ka miqsi!
  - Me dallimet e mdha, uroja mikut rrug t mbar!

 10. Anetart m posht kan falenderuar Agim Metbala pr postimin:


 11. #786
  i/e regjistruar Maska e Agim Metbala
  Antarsuar
  12-01-2008
  Vendndodhja
  Rahovec,Kosov
  Postime
  13,513
  Faleminderit
  449
  566 falenderime n 462 postime

  Pr: Aforizmat e Agim Metbals #2

  - Me dallimet e mdha, s’ka miqsi!
  - Kushdo q sht mbshtetur vetm n forc, zhgnjimin e ka puthur n ball!
  - Zbrapsja ndonjher sht e vetmja rrug shptimtare!
  - Vetprmbajtja sht virtyt i njerzve t menur!

 12. #787
  i/e regjistruar Maska e Agim Metbala
  Antarsuar
  12-01-2008
  Vendndodhja
  Rahovec,Kosov
  Postime
  13,513
  Faleminderit
  449
  566 falenderime n 462 postime

  Pr: Aforizmat e Agim Metbals #2

  - N erdhe t fmijve, kurr mos krko qetsi e n mesin e politikanve, kurr mos krko njeri!
  - Forca e t menurit sht urtsia!
  - Sa her nuk pajtohesh me nj mendim, arsyetimin e ke pr obligim!
  - Kurr mos kundrshto nj mendim, nse ske t ofrosh alternativ!

 13. Anetart m posht kan falenderuar Agim Metbala pr postimin:


 14. #788
  i/e regjistruar Maska e projekti21_dk
  Antarsuar
  26-03-2003
  Mosha
  62
  Postime
  7,972
  Faleminderit
  5
  18 falenderime n 16 postime

 15. #789
  i/e regjistruar Maska e Agim Metbala
  Antarsuar
  12-01-2008
  Vendndodhja
  Rahovec,Kosov
  Postime
  13,513
  Faleminderit
  449
  566 falenderime n 462 postime

  Pr: Aforizmat e Agim Metbals #2


 16. #790
  i/e regjistruar Maska e Agim Metbala
  Antarsuar
  12-01-2008
  Vendndodhja
  Rahovec,Kosov
  Postime
  13,513
  Faleminderit
  449
  566 falenderime n 462 postime

  Pr: Aforizmat e Agim Metbals #2

  - T menurit zakonisht kurr nuk punojn por urdhrojn; t menurit, zakonisht kurr nuk luftojn por komandojn, por situatn do her e shfrytzojn!
  - Ata q urdhrojn, ta keni me dije, kurr nuk punojn!
  - T gjitha rrugt vrtet jan rrugt, por kurr nuk sht e njejt rruga e fushs, ajo makadame me at t asfaltuar!
  - N do koh, vrtet kemi pasur shum atdhetar, ama nuk ecm shum prpara, mbase n do koh kemi pasur edhe shum tradhtar!

 17. #791
  i/e regjistruar Maska e Agim Metbala
  Antarsuar
  12-01-2008
  Vendndodhja
  Rahovec,Kosov
  Postime
  13,513
  Faleminderit
  449
  566 falenderime n 462 postime

  Pr: Aforizmat e Agim Metbals #2

  - Fakti sht kokfort deri n pathyeshmri!
  - Fakti nuk nnshtrohet me asnj arm e n asnj koh!
  - Fakti vrtet mund t fshehet, por kurr nuk mund t fshihet!
  - Poqese thua do gj ka dshiron e do gj ka mendon, do t ngatrrohesh me secilin!

 18. #792
  i/e regjistruar Maska e Agim Metbala
  Antarsuar
  12-01-2008
  Vendndodhja
  Rahovec,Kosov
  Postime
  13,513
  Faleminderit
  449
  566 falenderime n 462 postime

  Pr: Aforizmat e Agim Metbals #2

  - N distanc t madhe, edhe aeroplani duket shum i vogl!
  - Sa her nj veprim kurorzohet me sukses, mundi harrohet pr bes!
  - Afrsia dhe distanca, krijojn ndjenjat e ndryshme ama pr t dyjat kemi nevoj!
  - Pr ta vlersuar afrsin, duhet ta shijosh distancn!
  -Po fole me fragmente, leht mund t keqkuptosh!

 19. #793
  i/e regjistruar Maska e Agim Metbala
  Antarsuar
  12-01-2008
  Vendndodhja
  Rahovec,Kosov
  Postime
  13,513
  Faleminderit
  449
  566 falenderime n 462 postime

  Pr: Aforizmat e Agim Metbals #2

  - Nse e di se ke t drejt, mos u shqetso shum pr keqkuptime!
  - Pr nj grup t madh t njerzve, frika sht shptimtare!
  - Frikacakt po ta kishin guximin e guximtarit, botn do e kthenin bithprap!
  - Sa m vie inati ta pranoj sintagmn se “njeriu pr njeriun sht ujk”, bile pak m shum!

 20. #794
  i/e regjistruar Maska e Agim Metbala
  Antarsuar
  12-01-2008
  Vendndodhja
  Rahovec,Kosov
  Postime
  13,513
  Faleminderit
  449
  566 falenderime n 462 postime

  Pr: Aforizmat e Agim Metbals #2

  - Aq gjrat e kqia e rndojn hapsirn shqiptare sa q edhe kur e detyroj veten t shkruaj pr gjrat e mira, lapsi nuk m bindet dot!
  - Sa m kokderr, njerzit aq m shum ta lshojn rrugn – ekuacion i pakuptimt!
  - T urtit dhe t ndershmit, secili ua z rrugn!
  - Me shprblime, zakonisht shprblehen t pamerituarit nse shprblimi ka vlera materiale!
  - T merituarit, zakonisht marrin mirnjohjet e t pamerituarit, shprblimet!

 21. #795
  i/e regjistruar Maska e Agim Metbala
  Antarsuar
  12-01-2008
  Vendndodhja
  Rahovec,Kosov
  Postime
  13,513
  Faleminderit
  449
  566 falenderime n 462 postime

  Pr: Aforizmat e Agim Metbals #2

  - Lufta pr pushtet, i arsyeton t gjitha mjetet e prdorur!
  - Thirrja n emr t popullit, sht parull m e rrejshme e t gjitha kohrave!
  - Se sa hajdut jan sundimtart, mund t bindeni me varret e faraonve!
  - Varret e faraonve, kshtjellat, kalat, sarajet e mbretrve, pallate me shum kate... jan dshmit e gjalla t shfrytzimit t popullit deri n palc nga ana e sundimtarve!
  - Sundimtart jan ushujza q pin gjakun e popullit t vet!
  - Kushdo q vazhdimisht thirret n emr t popullit, n gjak e ka pushtetin!

 22. Anetart m posht kan falenderuar Agim Metbala pr postimin:


 23. #796
  i/e regjistruar Maska e Agim Metbala
  Antarsuar
  12-01-2008
  Vendndodhja
  Rahovec,Kosov
  Postime
  13,513
  Faleminderit
  449
  566 falenderime n 462 postime

  Pr: Aforizmat e Agim Metbals #2

  - Pallati i pushtetit, zakonisht ndrtohet mbi mkatet dhe krimet!
  - Autoriteti dhe afirmimi i shpejt, i ngjajn baraks montazhe me jetgjatsi t shkurtr!
  - do detyrim, n mas sht edhe shptim!
  -do shkoll ilegale, sado q ka arsyetimin, mund t jet shum e rrezikshme!

Faqja 40 prej 40 FillimFillim ... 30383940

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •