Close
Faqja 39 prej 39 FillimFillim ... 29373839
Duke shfaqur rezultatin 761 deri 780 prej 780
 1. #761
  i/e regjistruar Maska e Agim Metbala
  Antarsuar
  12-01-2008
  Vendndodhja
  Rahovec,Kosov
  Postime
  13,480
  Faleminderit
  449
  553 falenderime n 452 postime

  Pr: Aforizmat e Agim Metbals #2

  - Poeti i mir, sht rezonanc e zrit t arsyes t nj kombi!
  - I ngjajshmi me t ngjajshmin, kurr s’mund t’i ikin trheqjes!
  - Arti dhe politika, zakonisht kan trheqje t kundrt!
  - Nse je interesant, politika t ofron, m pastaj t avanson, m tej t shfrytzon e kur nuk je m i dobishm, me nj shqelm t fuqishme vitheve, pa ndjenja t largon!

 2. #762
  i/e regjistruar Maska e Agim Metbala
  Antarsuar
  12-01-2008
  Vendndodhja
  Rahovec,Kosov
  Postime
  13,480
  Faleminderit
  449
  553 falenderime n 452 postime

  Pr: Aforizmat e Agim Metbals #2

  - Njeriu krkon ndihm e mendim, vetm n raste kur pr nj shtje i mungon forca dhe dija!
  - Mungesa e forcs dhe dijes, krkon ndihmtar!
  - Shum kam ecur pr avansimin e Kosovs, nuk kam qen i vetdijshm se isha aq “budalla”!
  - Vet distanca prodhon dyshime!
  - Nse dshiron lumturi, bhu modest me krkesa!

 3. #763
  i/e regjistruar Maska e Agim Metbala
  Antarsuar
  12-01-2008
  Vendndodhja
  Rahovec,Kosov
  Postime
  13,480
  Faleminderit
  449
  553 falenderime n 452 postime

  Pr: Aforizmat e Agim Metbals #2

  - Dhe nj njeri i vetm, nse shtjes...i aset me pasion, e mund edhe shumicn!
  - Secili duhet t di se shteti sht zemra, qeveria aorta e organet t tjera, kapilart!
  - Balansi n mes t ndjenjave, shpirtit dhe zemrs me gjuhn dhe syrin, problemet zvoglohen n minimum!
  - Vullneti sht piknisja e nj suksesi!

 4. #764
  i/e regjistruar Maska e Agim Metbala
  Antarsuar
  12-01-2008
  Vendndodhja
  Rahovec,Kosov
  Postime
  13,480
  Faleminderit
  449
  553 falenderime n 452 postime

  Pr: Aforizmat e Agim Metbals #2

  - Vullneti i mir, mund t’i hap shum rrug q n dukje duken t mbyllur!
  - Pr nj poppull, ekstremizmi fetar, sht opium m i rrezikshm!
  - N da t’i urosh theqafje nj populli, uroja fanatizm fetar!
  - Sa vshtir t kesh vetm nj fytyr!

 5. #765
  i/e regjistruar Maska e Agim Metbala
  Antarsuar
  12-01-2008
  Vendndodhja
  Rahovec,Kosov
  Postime
  13,480
  Faleminderit
  449
  553 falenderime n 452 postime

  Pr: Aforizmat e Agim Metbals #2

  - T gjith e dojn drejtsin, por veten ta shohin fitimtar!
  - PALLATE shum kate – nuk ngriten duke mbjellur PATATE!
  - Spiunazha sht si tatuazha, s’hiqet dot nga lkura!
  - Portofoli i zbrazt, ta mbyll gojn!

 6. #766
  i/e regjistruar Maska e Agim Metbala
  Antarsuar
  12-01-2008
  Vendndodhja
  Rahovec,Kosov
  Postime
  13,480
  Faleminderit
  449
  553 falenderime n 452 postime

  Pr: Aforizmat e Agim Metbals #2

  - Pr nga natyra, jam adhurues dhe propagandues ekstrem i t mirave, por si t shkruaj pr t mirat kur t kqijat po ma zjn frymn?
  - Nse pr nj shtje ka vetm nj alternativ, kurr mos e shpalos dshirn, iden dhe shpirtin!
  - Nse populli sht i shtypur – prfaqsuesit i ka t shitur!
  - Un i dobt, ti i fuqishm, t uroj theqafjen nga Zoti!

 7. #767
  i/e regjistruar Maska e Agim Metbala
  Antarsuar
  12-01-2008
  Vendndodhja
  Rahovec,Kosov
  Postime
  13,480
  Faleminderit
  449
  553 falenderime n 452 postime

  Pr: Aforizmat e Agim Metbals #2

  - Lidhjet n politik u ngjajn dashuris s adoleshentve, aty prishen e aty pajtohen!
  - Largohu shum larg nga njeriu q ka kok t fort e trup t dobt!
  - Preferenca ime – kurr mos u b trambolin pr krcimin e politikanit!
  - Dija e kufizuar – krenaria e shtuar!

 8. #768
  i/e regjistruar Maska e Agim Metbala
  Antarsuar
  12-01-2008
  Vendndodhja
  Rahovec,Kosov
  Postime
  13,480
  Faleminderit
  449
  553 falenderime n 452 postime

  Pr: Aforizmat e Agim Metbals #2

  - Nuk e besoj se ka ndonj lidership n bot t ket m shum politikan pr konsum ditor se sa lidershipi yn!
  - Truni i kufizuar, zakonisht i thot fjalt e mdha e pastaj zihet ngusht si miza n mjalt!
  - Pr trurin e kufizuar, fjalt e mdha bhen kurth i pashmangshm!
  - Fjalve t mdha, mund t’u ri karshi vetm njeriu i dijshm!

 9. #769
  i/e regjistruar Maska e Agim Metbala
  Antarsuar
  12-01-2008
  Vendndodhja
  Rahovec,Kosov
  Postime
  13,480
  Faleminderit
  449
  553 falenderime n 452 postime

  Pr: Aforizmat e Agim Metbals #2

  - Fjalt e mdha i ngjajn rryms me tension t lart e rrezikshme n do moment!
  - Fjalt e mira u ngjajn dardhave t buta t cilt i ha secili!
  - Fjalt e mdha, analizoi do her e me shum kujdes!
  - Standardet e dyfishta – lakuriqojn skajshmrisht ironin njerzore!
  - Po i shikove e vlersove vetm nga largsia, do zhgnjehesh edhe me gjrat po edhe me njerzit!

 10. #770
  i/e regjistruar Maska e Agim Metbala
  Antarsuar
  12-01-2008
  Vendndodhja
  Rahovec,Kosov
  Postime
  13,480
  Faleminderit
  449
  553 falenderime n 452 postime

  Pr: Aforizmat e Agim Metbals #2

  - Mos e lodh vehten do her n krkim, mbase s’do t kesh koh pr veprim!
  - Un nuk di t shqirem e t brtas – di t shkruaj e butas t flas!
  - Nse miku t premton edhe t pamundurn – ta kesh me dije se nuk do t bj as t mundurn!
  - Fjalt jan arm m e fort e mbrenda kohs edhe ilai m i mir!

 11. #771
  i/e regjistruar Maska e Agim Metbala
  Antarsuar
  12-01-2008
  Vendndodhja
  Rahovec,Kosov
  Postime
  13,480
  Faleminderit
  449
  553 falenderime n 452 postime

  Pr: Aforizmat e Agim Metbals #2

  - do veprim q e bn n mnyr natyrale, mos u bezdis pr pasojat!
  - N munges provash, shum ngjarjet jan emrtuar si gojdhan!
  - Kur i shikoj gjitha kto tortura njerzore, them se mir po na mban kjo tok!
  - Dashurin e shikoj si do gj tjetr q lind, zhvillohet, arin kulmanicionin dhe vdes, ndnjra m heret e ndonjra m von!

 12. #772
  i/e regjistruar Maska e Agim Metbala
  Antarsuar
  12-01-2008
  Vendndodhja
  Rahovec,Kosov
  Postime
  13,480
  Faleminderit
  449
  553 falenderime n 452 postime

  Pr: Aforizmat e Agim Metbals #2

  - Kur kombinohet arti njeriu me artin natyr, dalin kryevepra!
  - Mbush kokn me informacione t dobishme e t mdha e mos u lodsh me cikrrima!
  - Nuk e besoj se femra ka sajuar aforizmin: “T gjith meshkuj jan t njjt”, mbase femra n mnyr perfekte i gjen dallimet mes meshkujve!
  - Nse analizon rezultatin dhe shkaqet, do her mund ta prmirsosh gabimin!

 13. #773
  i/e regjistruar Maska e Agim Metbala
  Antarsuar
  12-01-2008
  Vendndodhja
  Rahovec,Kosov
  Postime
  13,480
  Faleminderit
  449
  553 falenderime n 452 postime

  Pr: Aforizmat e Agim Metbals #2

  - Nse m tregon sa para ke, t tregoj far karakteri ke!
  - Nse m’i tregon dshirat, t’a zbuloj n shuplak karakterin dhe shpirtin!
  - Nse nj pun e bn vet, t hidhrohesh n t tjer, s’ke aspak t drejt!
  - Edhe kujdesi minimal, mund t sjell sukses maksimal!

 14. #774
  i/e regjistruar Maska e Agim Metbala
  Antarsuar
  12-01-2008
  Vendndodhja
  Rahovec,Kosov
  Postime
  13,480
  Faleminderit
  449
  553 falenderime n 452 postime

  Pr: Aforizmat e Agim Metbals #2

  - Nse je i lumtur, qesh, nse je me brenga, prap qesh, edhe nse qesh, prap qesh...kshtu mundet mrzia!
  - Nuk e besoj se klerikt do i largojn duart nga politika, mbase nuk jan t prgatitur t luftojn kundr interesave t veta!
  - Shqiptart do t biejn n nj mendje, tek ather kur do t ngritet vetdia kombtare!
  - Nuk e besoj se klerikt do i largojn duart nga politika, mbase nuk jan t prgatitur t luftojn kundr interesave t veta!
  - Shqiptart do t biejn n nj mendje, tek ather kur do t ngritet vetdia kombtare!

 15. #775
  i/e regjistruar Maska e Agim Metbala
  Antarsuar
  12-01-2008
  Vendndodhja
  Rahovec,Kosov
  Postime
  13,480
  Faleminderit
  449
  553 falenderime n 452 postime

  Pr: Aforizmat e Agim Metbals #2

  - Kurkush nga politika shqiptare nuk pret t jet prefekte, por jo edhe me ka shum defekte!
  - Defekti q s’kurohet, nga dita n dit fuqizohet!
  - Kur nj shtje refuzohet, edhe po t’i kthehesh me pasion, shum vshtir kurohet!
  - Banaliteti dhe vandalizmi i intelektualit, nuk arsyetohet as nga shkaku m i arsyeshm!

 16. #776
  i/e regjistruar Maska e Agim Metbala
  Antarsuar
  12-01-2008
  Vendndodhja
  Rahovec,Kosov
  Postime
  13,480
  Faleminderit
  449
  553 falenderime n 452 postime

  Pr: Aforizmat e Agim Metbals #2

  - Shkaku i arsyeshm, n shum raste, mund t’a arsyetoj veprimin e pahijshm!
  - Shum nga diplomatt tan, diplomacin e kan marr si sharlatanizm e jo si pasqyr t kombit!
  - Njeriu i menur, do gj q krijon e do veprim q ndrmerr, i jep rndsi simetris!
  - Edhe n toalet, kujdes si fend e si pordh!
  - Si duket, shqiptart kan harruar t qeshin sinqerisht e me knaqsi!

 17. #777
  i/e regjistruar Maska e Agim Metbala
  Antarsuar
  12-01-2008
  Vendndodhja
  Rahovec,Kosov
  Postime
  13,480
  Faleminderit
  449
  553 falenderime n 452 postime

  Pr: Aforizmat e Agim Metbals #2

  - Nse gabimi nuk sqarohet, do t prsritet edhe nj mij her!
  - M mir humb me mija or pr t sqaruar a prmirsuar gabimin se sa t humbasish edhe m shum or pr kurim!
  - T pasurit dhe t pueshtetshmit, do her mirren vesh leht e nnshkruajn kontratat mbi “shpinn” e t varfrit!
  - Afaristi do her przgjedh koston m t lir, populli do her mimin m t lir e cilsia do her n rrnje!

 18. #778
  i/e regjistruar Maska e Agim Metbala
  Antarsuar
  12-01-2008
  Vendndodhja
  Rahovec,Kosov
  Postime
  13,480
  Faleminderit
  449
  553 falenderime n 452 postime

  Pr: Aforizmat e Agim Metbals #2

  - Msohu t ballafaqohesh vet me stuhit e jets, sepse do her do t mbetesh vetm!
  - Pa organizat sindikale t fuqishme, s’ka barazpesh n pushtet!
  - Sa m t fuqishme organizatat sindikale, aq m i drejt e demokratik edhe pushteti!
  - Sa m i i mobilizuar dhe i organizuar q bhet komuniteti, aq edhe m n nivel do t jet pushteti!

 19. #779
  i/e regjistruar Maska e Agim Metbala
  Antarsuar
  12-01-2008
  Vendndodhja
  Rahovec,Kosov
  Postime
  13,480
  Faleminderit
  449
  553 falenderime n 452 postime

  Pr: Aforizmat e Agim Metbals #2

  - Frikacaku dhe hajni, kurr nuk gjejn prehje!
  - N syt e mjekut, mund ta kuptosh gjendjen e shndetit tnd!
  - Guximin harmonizoje ngusht me mundsin dhe mundsin me kohn!
  - Kur distanca n mes t pushtetit dhe popullit sht e madhe, ashprsohen ligjet e pson populli deri n rritjen maksimale t distancs, pastaj detyrimisht bie pushteti!

 20. #780
  i/e regjistruar Maska e Agim Metbala
  Antarsuar
  12-01-2008
  Vendndodhja
  Rahovec,Kosov
  Postime
  13,480
  Faleminderit
  449
  553 falenderime n 452 postime

  Pr: Aforizmat e Agim Metbals #2

  - Kur heshtin intelektualt e vrtet, si nga hiri ringjallen gogolt e strukturave t sistemit t ikur duke u katapultuar n institucione, partit e n pushtet!
  - Nse mendon se koha t pret, dshtimin e ke przgjedhur vet!
  - Dshira e dinakut dhe politikanit, do her jan jan fshehtsi!
  - Nse dinaku sillet mir, t fshehur ka nj dshir!

Faqja 39 prej 39 FillimFillim ... 29373839

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •