Close
Faqja 36 prej 36 FillimFillim ... 26343536
Duke shfaqur rezultatin 701 deri 709 prej 709
 1. #701
  i/e regjistruar Maska e Agim Metbala
  Antarsuar
  12-01-2008
  Vendndodhja
  Rahovec,Kosov
  Postime
  13,303
  Faleminderit
  449
  549 falenderime n 448 postime

  Pr: Aforizmat e Agim Metbals #2

  - T gjitha q i ka dhn Zoti, shfrytzoi n mnyr natyrore e mos u bezdis fare me opinionet e t tjerve!
  - T gjitha fortesat, kalat, pallatet, solitert...npr shekuj , kurr s’jan ndrtuar pr popullin, por pr pushtetart!
  - Prpiqem t jem neutral ndaj t gjith sundimtarve npr shekuj, krimet e tyre s’m ljn t qet!
  - Si po sillemi me kafsht e egra, edhe shum specie do t zhduken si ato parahistorike!

 2. #702
  i/e regjistruar Maska e Agim Metbala
  Antarsuar
  12-01-2008
  Vendndodhja
  Rahovec,Kosov
  Postime
  13,303
  Faleminderit
  449
  549 falenderime n 448 postime

  Pr: Aforizmat e Agim Metbals #2

  - Edhe mnyra dhe kultura e pirjes s kafes, tregon shumka!
  - N do pun, bhu i vemendshm e serioz deri n prfundim!
  - Nse s’ke arsye t fort, kurr mos sulmo njeriun,!
  - Arsyeja e fort, i arsyeton sulmet!

 3. #703
  i/e regjistruar Maska e Agim Metbala
  Antarsuar
  12-01-2008
  Vendndodhja
  Rahovec,Kosov
  Postime
  13,303
  Faleminderit
  449
  549 falenderime n 448 postime

  Pr: Aforizmat e Agim Metbals #2

  - Kujdes, njeriu i keq, ka fuqin e djallit!
  - Kur thrret kushtrimi, pasanikt dhe pushtetart i largojn familjet n vendet e sigurta e vehten e sigurojn me budigardot e autoblinda!
  - Mbshtetu drejtsisi dhe Zotit e marsho guximshm prpara!
  - O miru me art, o miru me politil, s’ka dikund n mes!

 4. #704
  i/e regjistruar Maska e Agim Metbala
  Antarsuar
  12-01-2008
  Vendndodhja
  Rahovec,Kosov
  Postime
  13,303
  Faleminderit
  449
  549 falenderime n 448 postime

  Pr: Aforizmat e Agim Metbals #2

  - Forca dhe dashuria e NNS, jan magji mbi magjin!
  - Edhe gzimin edhe hidhrimin, mbaje nn kontroll!
  - Njeriu i mir, dallohet shum leht, ai sillet mir edhe me kafsht!
  - Nse kupton e di shumka, jetn vazhdimisht do ta kesh n rrezik!

 5. #705
  i/e regjistruar Maska e Agim Metbala
  Antarsuar
  12-01-2008
  Vendndodhja
  Rahovec,Kosov
  Postime
  13,303
  Faleminderit
  449
  549 falenderime n 448 postime

  Pr: Aforizmat e Agim Metbals #2

  - Kur grua hesht, ta kesh me dije se punt i ke pisk!
  - Gzoju faktit kur grua brtet e zihet!
  - Jemi popull fisnik, human, i pastr dhe shum i bukur...por s’po dijm ku ta lejm inatin!
  - Kur populli dhunohet e burgjet t strmbushur, liria troket n port!

 6. #706
  i/e regjistruar Maska e Agim Metbala
  Antarsuar
  12-01-2008
  Vendndodhja
  Rahovec,Kosov
  Postime
  13,303
  Faleminderit
  449
  549 falenderime n 448 postime

  Pr: Aforizmat e Agim Metbals #2

  - Ndjeki ndrrat e puno shum!
  - N “orkestrin” e quajtur komb, patriott jan violin!
  - Ka njerz q vazhdimisht knaqen duke mashtruar veten!
  - Rezisto, edhe kur nuk mundesh, rezisto, vetm ashtu do ta mundish armikun pr vdekje!

 7. #707
  i/e regjistruar Maska e Agim Metbala
  Antarsuar
  12-01-2008
  Vendndodhja
  Rahovec,Kosov
  Postime
  13,303
  Faleminderit
  449
  549 falenderime n 448 postime

  Pr: Aforizmat e Agim Metbals #2

  - T vrtetn e “kaluron” vetm njeriu i dijshm dhe i guximshm!
  - Shum nga politikant shqiptar, kan nevoj pr nj akupunktur t gjr n kok!
  - Vlersoe lart lotin e burrit, n t kundrtn, do t ballafaqohesh me pasojat!
  - Mbani n mend se edhe binjakt q jan thuase t njjt n pamjen fizike, kan shum dallime si n virtyte ashtu edhe n vese!

 8. #708
  i/e regjistruar Maska e Agim Metbala
  Antarsuar
  12-01-2008
  Vendndodhja
  Rahovec,Kosov
  Postime
  13,303
  Faleminderit
  449
  549 falenderime n 448 postime

  Pr: Aforizmat e Agim Metbals #2

  - Nse pret plqimin nga t gjith, s’do t kryesh asnj pun!
  - Puna q plqehet nga t gjith, sht humja e kohs!
  - Suksesi kulmor, krkon emocionet t akullt!
  - Edhe nga urimet e drguar pr ditlindje, mund t kuptosh se ku gjendesh!

 9. #709
  i/e regjistruar Maska e Agim Metbala
  Antarsuar
  12-01-2008
  Vendndodhja
  Rahovec,Kosov
  Postime
  13,303
  Faleminderit
  449
  549 falenderime n 448 postime

  Pr: Aforizmat e Agim Metbals #2

  - Thashethemaxhinj, jan imun ndaj injorancs!
  - Ta dini, politikant jan imun si ndaj kritiks, ashtu edhe ndaj injorancs!
  - Znka n t shumtn e rasteve, t vrtetn e qet n siprfaqe!
  - Po e mbshtett njeriun e fuqishm, mundi mund t’ju shkoj hu, mbase ai s’ka nevoj pr mbshtetjen tnde!

Faqja 36 prej 36 FillimFillim ... 26343536

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •