Close
Faqja 32 prej 32 FillimFillim ... 22303132
Duke shfaqur rezultatin 621 deri 638 prej 638
 1. #621
  i/e regjistruar Maska e Agim Metbala
  Antarsuar
  12-01-2008
  Vendndodhja
  Rahovec,Kosov
  Postime
  13,123
  Faleminderit
  448
  538 falenderime n 437 postime

  Pr: Aforizmat e Agim Metbals #2

  - ADERIM = PROSTITUCION, PROSTITUCIONI – POLITIKANI = PROSTITUT!
  - I preferoj secilit mashkull ta nderoj bukurin e ta respektoj dijen secils femr!
  - Lumturia m e madhe e secilit poet n jet, sht takimi me muzn dhe frymzimin e fuqishm!
  - Si po vie koha, jo vetm jashtoksort por edhe robott do t’na studiojn se far qenie pa shpirt jemi br!

 2. #622
  i/e regjistruar Maska e Agim Metbala
  Antarsuar
  12-01-2008
  Vendndodhja
  Rahovec,Kosov
  Postime
  13,123
  Faleminderit
  448
  538 falenderime n 437 postime

  Pr: Aforizmat e Agim Metbals #2

  - Nse dashurohesh shum n dshirat, paknaqsia s’do t shkoqet nga jeta!
  - Krahas forcimit, shtohen edhe dshirat!
  - Me zvoglimin e forcs, zvoglohen edhe apetitet!
  - Me shtimin e forcs, shtohet krenaria e durimi ngushtohet!

 3. #623
  i/e regjistruar Maska e Agim Metbala
  Antarsuar
  12-01-2008
  Vendndodhja
  Rahovec,Kosov
  Postime
  13,123
  Faleminderit
  448
  538 falenderime n 437 postime

  Pr: Aforizmat e Agim Metbals #2

  - Koh t lir ka do her vetm personi i paprgjegjshm ndaj vetes dhe familjes!
  - Lre armiq, por edhe miq, do her duhet selektuar!
  - Defektin duhet menjanuar q n paraqitje!
  - Fatkeqsisht, n trojet shqiptare, shumica e toks pjellore ka mbetur pa bujq!

 4. #624
  i/e regjistruar Maska e Agim Metbala
  Antarsuar
  12-01-2008
  Vendndodhja
  Rahovec,Kosov
  Postime
  13,123
  Faleminderit
  448
  538 falenderime n 437 postime

  Pr: Aforizmat e Agim Metbals #2

  - Ai i cili mendimin e ndrron or e ast, ka nevoj pr nj kontroll t detajuar!
  - Nse ndrron mendimin or e ast, mos prit besimin n asnj rast!
  - Rruga e hamendjes, t qon n orrsokak!
  - Pafajsia ligshtohet deri n alivanosje, pastaj shfajsohet!

 5. #625
  i/e regjistruar Maska e Agim Metbala
  Antarsuar
  12-01-2008
  Vendndodhja
  Rahovec,Kosov
  Postime
  13,123
  Faleminderit
  448
  538 falenderime n 437 postime

  Pr: Aforizmat e Agim Metbals #2

  - Shpirtit dhe zemrs, pak kush mund tua mbaj timonin!
  - HAMENDJA = NGARENDJA!
  - Shum nga politikant tan, m ngjajn kuajve t tredhur q kot hingllojn, s’ka asgj prej tyre!
  - Dijetari dhe i ndershmi n shtetet jodemokratike, jetn e kalojn qenqe!

 6. #626
  i/e regjistruar Maska e Agim Metbala
  Antarsuar
  12-01-2008
  Vendndodhja
  Rahovec,Kosov
  Postime
  13,123
  Faleminderit
  448
  538 falenderime n 437 postime

  Pr: Aforizmat e Agim Metbals #2

  - Me shtimin e DITURIS, shtohet ndjenja e PRGJEGJSIS!
  - Ishte vetm fraz boshe se “secili para ligjit sht i njejt”, ose “askush s’sht mbi ligjin”!
  - Nse imiton tjetrin, bhesh kopja e keqe e vetvetes!
  - Njeriu me zemr e shpirt t vogl, kurr nuk mund t bhet artist i madh!

 7. #627
  i/e regjistruar Maska e Agim Metbala
  Antarsuar
  12-01-2008
  Vendndodhja
  Rahovec,Kosov
  Postime
  13,123
  Faleminderit
  448
  538 falenderime n 437 postime

  Pr: Aforizmat e Agim Metbals #2

  - Dua t flas e t shkruaj, nuk m lejn, dua t hesht, nuk m lejn e un kursesi ta gjej veten dikund n mes!
  - Po i peshove fjalt, kundrshtart i armatos!
  - Njeriut t ndershm, n momentin kur ia ofron provn, i ngrit duart lart – armatoset totalisht!
  - Me mikun, mati fjalt nj her, me armikun, dhjet her!

 8. #628
  i/e regjistruar Maska e Agim Metbala
  Antarsuar
  12-01-2008
  Vendndodhja
  Rahovec,Kosov
  Postime
  13,123
  Faleminderit
  448
  538 falenderime n 437 postime

  Pr: Aforizmat e Agim Metbals #2

  - Kape esencn, lri anash efektet ansore!
  - Ndrgjegjja ka efekt t magjishm!
  - Pandrgjegjja sht si dergje, ta ha shpirtin dalngadal!
  - VOTA i jetson ndrrat!

 9. #629
  i/e regjistruar Maska e Agim Metbala
  Antarsuar
  12-01-2008
  Vendndodhja
  Rahovec,Kosov
  Postime
  13,123
  Faleminderit
  448
  538 falenderime n 437 postime

  Pr: Aforizmat e Agim Metbals #2

  - Akoma jemi shum larg q me vota t’i jetsojm ndrrat, meqense vota shitet-blehet pr nj kartel telefoni!
  - Pr mua “spektakli” m i madh i ktyre zgjedhjeve – votimi maksimalisht i qet, me siguri ekstreme e pa ndrhyrje e przierje nga askush!
  - Ngjarjet e lumtura dhe ato t trishtuara, lejn gjurm t pashlyeshme!
  - Pritja m e rnd, sht ajo kur detyrohesh n pritje!

 10. #630
  i/e regjistruar Maska e Agim Metbala
  Antarsuar
  12-01-2008
  Vendndodhja
  Rahovec,Kosov
  Postime
  13,123
  Faleminderit
  448
  538 falenderime n 437 postime

  Pr: Aforizmat e Agim Metbals #2

  - Edhe toaleti i shrben njeriut, ama vetm pr t kryer nevojn!
  - Nse vlersuesi e kupton qllimin e sajuesit, aty qndron edhe piktakimi!
  - Nse s’ke ka pr t shitur e pr t bler, mos dil n treg!
  - Komunistt jan si rriqra, pr t’i larguar, duhet br ndrhyrje kirurgjike!

 11. #631
  i/e regjistruar Maska e Agim Metbala
  Antarsuar
  12-01-2008
  Vendndodhja
  Rahovec,Kosov
  Postime
  13,123
  Faleminderit
  448
  538 falenderime n 437 postime

  Pr: Aforizmat e Agim Metbals #2

  - Edhe humbsi, ka merita t mdha pr fituesin!
  - Nse bn luft t denj, edhe nse dalish humbs, do mbetesh i fiksuar n mndjen e publikut dhe t vet t fituesit!
  - Po i pate mikesha fjal t mira, shko e ec kah t sheh syri!
  - Njeriut t padijshm, sa her q i sosen fjalt, i “tregon muskujt”!

 12. #632
  i/e regjistruar Maska e Agim Metbala
  Antarsuar
  12-01-2008
  Vendndodhja
  Rahovec,Kosov
  Postime
  13,123
  Faleminderit
  448
  538 falenderime n 437 postime

  Pr: Aforizmat e Agim Metbals #2

  - Pushtetart e duan dijen e dijetarit, vetm aq sa u shrben atyre!
  - Shumica nga pushtetart, shofin ndrra t rrezikshme, uroj t mos u jetsohen!
  - Njeriu i cili gabimet i pranon leht, respektoje maksimalisht!
  - Personi q nuk pranon gabimin, ta keni me dije se ka shum vese t kqia!

 13. #633
  i/e regjistruar Maska e Agim Metbala
  Antarsuar
  12-01-2008
  Vendndodhja
  Rahovec,Kosov
  Postime
  13,123
  Faleminderit
  448
  538 falenderime n 437 postime

  Pr: Aforizmat e Agim Metbals #2

  - Gabimi sht akt njerzor i pashmangshm, ama krkim falje, sht akt moral i domozdoshm!
  - Femra e cila t kursen n fjal e n portofol, urgjentisht merre pr udhtare t jets!
  - Sot na lindn “konstitucionalist”, si krpudha pas shiut!
  - Kush shitet nj her, ai s’ka m vler, shitet edhe nj mij e nj her!

 14. #634
  i/e regjistruar Maska e Agim Metbala
  Antarsuar
  12-01-2008
  Vendndodhja
  Rahovec,Kosov
  Postime
  13,123
  Faleminderit
  448
  538 falenderime n 437 postime

  Pr: Aforizmat e Agim Metbals #2

  - Nse dshiron drejtsi, vullnetarisht radhitu n mesin e t varfrve!
  - Nse dshiron t merresh me plotik, dit e nat ushtroje rrenn or mik!
  - Drejtsia dhe politika, jan armiq t prbetuar si maca me minin!
  - Faktort analizoi hollsisht, por mos i l anash as nnfaktor!

 15. #635
  i/e regjistruar Maska e Agim Metbala
  Antarsuar
  12-01-2008
  Vendndodhja
  Rahovec,Kosov
  Postime
  13,123
  Faleminderit
  448
  538 falenderime n 437 postime

  Pr: Aforizmat e Agim Metbals #2

  - Pushteti dhe paraja e madhe, detyrimisht t shpiejn n padrejtsi!
  - do veprim ekstrem, krijon lidhje t shkurtr qarkore!
  - Padrejtsin, zakonisht e prqafojn lakmitart!
  - Njeriu q pendohet, nuk sht i prirur pr ligsi!
  - Pangopsia, vazhdimisht largon lumturin!

 16. #636
  i/e regjistruar Maska e Agim Metbala
  Antarsuar
  12-01-2008
  Vendndodhja
  Rahovec,Kosov
  Postime
  13,123
  Faleminderit
  448
  538 falenderime n 437 postime

  Pr: Aforizmat e Agim Metbals #2

  - PENDIMI=SHPTIMI!
  - Definitivisht ky popull kaq bujar e fisnik, nuk i meriton kta politikan!
  - Femra e zgjuar kundrejt mashkullit, prdor vetm dy lloj armsh: Gjuhn dhe lotin!
  - Pushteti dhe kurthi, jan shum t ngjajshm, po t zurn, s’t lshojn dot!

 17. #637
  i/e regjistruar Maska e Agim Metbala
  Antarsuar
  12-01-2008
  Vendndodhja
  Rahovec,Kosov
  Postime
  13,123
  Faleminderit
  448
  538 falenderime n 437 postime

  Pr: Aforizmat e Agim Metbals #2

  - N shoqri, kurr mos e merr rolin e gjykatsit!
  - Mos gjyko njerz, kurkush s’ta ka besu rolin e gjykatsit!
  - T keqen, anashkaloje si automjetin defekt n autostrad!
  - Edhe fmija inkurajohet n hapin e par, pastaj vet merr drejtpeshimin!

 18. #638
  i/e regjistruar Maska e Agim Metbala
  Antarsuar
  12-01-2008
  Vendndodhja
  Rahovec,Kosov
  Postime
  13,123
  Faleminderit
  448
  538 falenderime n 437 postime

  Pr: Aforizmat e Agim Metbals #2

  - Mjer kushtetuta se far analfabett po e interpretojn!
  - Shqiptarit nse dshironi me nj fjal t’ia prishni disponimin skajshmrisht, shqiptoe fjaln POLITIK!
  - Mos u befaso, ndrgjegjjia e pastr do her krijon situata t pakndshme!
  - S’ka njeri q nuk e joshin gjrat, por vetkontrolla e shpton nga koria!

Faqja 32 prej 32 FillimFillim ... 22303132

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •