Close
Faqja 29 prej 29 FillimFillim ... 19272829
Duke shfaqur rezultatin 561 deri 567 prej 567
 1. #561
  i/e regjistruar Maska e Agim Metbala
  Antarsuar
  12-01-2008
  Vendndodhja
  Rahovec,Kosov
  Postime
  12,976
  Faleminderit
  448
  499 falenderime n 402 postime

  Pr: Aforizmat e Agim Metbals #2

  - Jeta sht si nj boksier, ai n do me merr grushtime, por srish del n ring n betejat e radhs!
  - Njeriu m i suksesshm n jet, sht ai q bhet shpres i shptimit t t tjerve!
  - Politikant dhe krpurdhat helmuese, jan shum t ngjajshm, t mahnisin me bukuri, por t helmojn!
  - Suksesi kulmor, kurr nuk arrihet me sulm - zbrapje!

 2. #562
  i/e regjistruar Maska e Agim Metbala
  Antarsuar
  12-01-2008
  Vendndodhja
  Rahovec,Kosov
  Postime
  12,976
  Faleminderit
  448
  499 falenderime n 402 postime

  Pr: Aforizmat e Agim Metbals #2

  - Kujdes kur t bjn mir afaristi dhe politikani, ata u ngjajn ilait, s’ka qare pa pas edhe efektin ansor!
  - Populli shqiptar sht br i mvarur nga politikant, si duhanxhinj nga duhanit!
  - Mos u dshpro me situatat dhe gjendjen q i sjellin vitet, ajo sht e vetmja rrug e Zotit!
  - Nse rri duarlidhur, mos u anko pr goditjet!

 3. #563
  i/e regjistruar Maska e Agim Metbala
  Antarsuar
  12-01-2008
  Vendndodhja
  Rahovec,Kosov
  Postime
  12,976
  Faleminderit
  448
  499 falenderime n 402 postime

  Pr: Aforizmat e Agim Metbals #2

  - T gjith e ankojn kohn e ikur, por kurkush nuk do t dshironte kohn e kaluar!
  - Ma ipni librin e autorit, ju tregoj se far njeriu sht!
  - Nga politikant, sa pak ndgjohen zrat e arsyes e sa shum ulrimat!
  - Dredhin e spiunit vlersoe e me t gjitha mjetet, ashpr sulmoe!
  - Kurkush prej teje nuk krkon t bhesh engjll n qiell, por njeri n tok!

 4. #564
  i/e regjistruar Maska e Agim Metbala
  Antarsuar
  12-01-2008
  Vendndodhja
  Rahovec,Kosov
  Postime
  12,976
  Faleminderit
  448
  499 falenderime n 402 postime

  Pr: Aforizmat e Agim Metbals #2

  - Truri dhe lukthi, kan nj karakteristik t prbashkt, asnjri prej tyre nuk e durojn dot urin!
  (Sigurisht, njri pr dije e tjetri pr buk)...
  - Konfuziteti i rinis s sotme, m tremb pr vdekje, uroj t jem un n gabim!
  - Secila perandori...kshtjellat, pallatet...i ka ndrtuar mbi eshtrat e njerzve t varfr!
  - Thon se premtimet jan t mome sa edhe vet politika, votuesi duhet t’i ket “vesht”!

 5. #565
  i/e regjistruar Maska e Agim Metbala
  Antarsuar
  12-01-2008
  Vendndodhja
  Rahovec,Kosov
  Postime
  12,976
  Faleminderit
  448
  499 falenderime n 402 postime

  Pr: Aforizmat e Agim Metbals #2

  - Nse dshiron avansim n politik, harroi mendimet dhe qndrimet personale!
  - Politikani dhe pushtetari i mir, jan oksigjen pr frymmarrjen e popullit!
  - Muza ndonjher sht e lazdruar, dridhet, pvillet dhe largohet... her-her tekanjoze e s’i bindet mendimeve...mirpo, poeti sht i durueshm dhe e pret derisa qetsohet dhe derisa i kalojn teket...pastaj prap dashurohen, prkdhelen, prqafohen e puthen me mallin e shtuar e nga kjo dashuri, lindin krijimet e reja...
  - Mos humb energji e koh t krijosh ligjet tua, ato i ka krijuar natyra (Zoti) dhe ligjshnsi!
  Ndryshuar pr her t fundit nga Agim Metbala : 21-03-2017 m 13:49

 6. #566
  i/e regjistruar Maska e Agim Metbala
  Antarsuar
  12-01-2008
  Vendndodhja
  Rahovec,Kosov
  Postime
  12,976
  Faleminderit
  448
  499 falenderime n 402 postime

  Pr: Aforizmat e Agim Metbals #2

  - Po t’u jepnin t vobektve, s’do t kishte t vobekt!
  - Nse vrtet do ndryshime, ather krko rrug t reja!
  - Politikant tan, simulime optike i kan ushqim shpirti!
  - Kurkush prej kurkujt nuk pret q t’i bhet yll polar e t’ia ndriqoj rrugn e jets, ama secili prej secili pret korrektsi!
  - Personi q t’i zgjon emocionet, respektoe maksimalisht!

 7. #567
  i/e regjistruar Maska e Agim Metbala
  Antarsuar
  12-01-2008
  Vendndodhja
  Rahovec,Kosov
  Postime
  12,976
  Faleminderit
  448
  499 falenderime n 402 postime

  Pr: Aforizmat e Agim Metbals #2

  - Itinerari i jets s bonjakut, sht ferr mbi ferrin!
  - Analistt jan dor e zgjatur e politiks – si t pozits, ashtu edhe t opozits, ama t paguar majm!
  - Lidert e partive tona, vrtet na premtojn ecje n shum DREJTIME, nse analizohen, t gjitha shkojn n nj drejtim – MASHTRIME!
  - Secili q vepron kur sht i mllefosur, numron pasojat nj nga nj!
  - Po nuk i kontrollove me kujdes si energjin pozitive ashtu edhe at negative, t dyjat krijojn havari!

Faqja 29 prej 29 FillimFillim ... 19272829

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •