Close
Faqja 29 prej 40 FillimFillim ... 19272829303139 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 561 deri 580 prej 781
 1. #561
  i/e regjistruar Maska e Agim Metbala
  Antarsuar
  12-01-2008
  Vendndodhja
  Rahovec,Kosov
  Postime
  13,481
  Faleminderit
  449
  553 falenderime n 452 postime

  Pr: Aforizmat e Agim Metbals #2

  - Jeta sht si nj boksier, ai n do me merr grushtime, por srish del n ring n betejat e radhs!
  - Njeriu m i suksesshm n jet, sht ai q bhet shpres i shptimit t t tjerve!
  - Politikant dhe krpurdhat helmuese, jan shum t ngjajshm, t mahnisin me bukuri, por t helmojn!
  - Suksesi kulmor, kurr nuk arrihet me sulm - zbrapje!

 2. #562
  i/e regjistruar Maska e Agim Metbala
  Antarsuar
  12-01-2008
  Vendndodhja
  Rahovec,Kosov
  Postime
  13,481
  Faleminderit
  449
  553 falenderime n 452 postime

  Pr: Aforizmat e Agim Metbals #2

  - Kujdes kur t bjn mir afaristi dhe politikani, ata u ngjajn ilait, s’ka qare pa pas edhe efektin ansor!
  - Populli shqiptar sht br i mvarur nga politikant, si duhanxhinj nga duhanit!
  - Mos u dshpro me situatat dhe gjendjen q i sjellin vitet, ajo sht e vetmja rrug e Zotit!
  - Nse rri duarlidhur, mos u anko pr goditjet!

 3. #563
  i/e regjistruar Maska e Agim Metbala
  Antarsuar
  12-01-2008
  Vendndodhja
  Rahovec,Kosov
  Postime
  13,481
  Faleminderit
  449
  553 falenderime n 452 postime

  Pr: Aforizmat e Agim Metbals #2

  - T gjith e ankojn kohn e ikur, por kurkush nuk do t dshironte kohn e kaluar!
  - Ma ipni librin e autorit, ju tregoj se far njeriu sht!
  - Nga politikant, sa pak ndgjohen zrat e arsyes e sa shum ulrimat!
  - Dredhin e spiunit vlersoe e me t gjitha mjetet, ashpr sulmoe!
  - Kurkush prej teje nuk krkon t bhesh engjll n qiell, por njeri n tok!

 4. #564
  i/e regjistruar Maska e Agim Metbala
  Antarsuar
  12-01-2008
  Vendndodhja
  Rahovec,Kosov
  Postime
  13,481
  Faleminderit
  449
  553 falenderime n 452 postime

  Pr: Aforizmat e Agim Metbals #2

  - Truri dhe lukthi, kan nj karakteristik t prbashkt, asnjri prej tyre nuk e durojn dot urin!
  (Sigurisht, njri pr dije e tjetri pr buk)...
  - Konfuziteti i rinis s sotme, m tremb pr vdekje, uroj t jem un n gabim!
  - Secila perandori...kshtjellat, pallatet...i ka ndrtuar mbi eshtrat e njerzve t varfr!
  - Thon se premtimet jan t mome sa edhe vet politika, votuesi duhet t’i ket “vesht”!

 5. #565
  i/e regjistruar Maska e Agim Metbala
  Antarsuar
  12-01-2008
  Vendndodhja
  Rahovec,Kosov
  Postime
  13,481
  Faleminderit
  449
  553 falenderime n 452 postime

  Pr: Aforizmat e Agim Metbals #2

  - Nse dshiron avansim n politik, harroi mendimet dhe qndrimet personale!
  - Politikani dhe pushtetari i mir, jan oksigjen pr frymmarrjen e popullit!
  - Muza ndonjher sht e lazdruar, dridhet, pvillet dhe largohet... her-her tekanjoze e s’i bindet mendimeve...mirpo, poeti sht i durueshm dhe e pret derisa qetsohet dhe derisa i kalojn teket...pastaj prap dashurohen, prkdhelen, prqafohen e puthen me mallin e shtuar e nga kjo dashuri, lindin krijimet e reja...
  - Mos humb energji e koh t krijosh ligjet tua, ato i ka krijuar natyra (Zoti) dhe ligjshnsi!
  Ndryshuar pr her t fundit nga Agim Metbala : 21-03-2017 m 14:49

 6. #566
  i/e regjistruar Maska e Agim Metbala
  Antarsuar
  12-01-2008
  Vendndodhja
  Rahovec,Kosov
  Postime
  13,481
  Faleminderit
  449
  553 falenderime n 452 postime

  Pr: Aforizmat e Agim Metbals #2

  - Po t’u jepnin t vobektve, s’do t kishte t vobekt!
  - Nse vrtet do ndryshime, ather krko rrug t reja!
  - Politikant tan, simulime optike i kan ushqim shpirti!
  - Kurkush prej kurkujt nuk pret q t’i bhet yll polar e t’ia ndriqoj rrugn e jets, ama secili prej secili pret korrektsi!
  - Personi q t’i zgjon emocionet, respektoe maksimalisht!

 7. #567
  i/e regjistruar Maska e Agim Metbala
  Antarsuar
  12-01-2008
  Vendndodhja
  Rahovec,Kosov
  Postime
  13,481
  Faleminderit
  449
  553 falenderime n 452 postime

  Pr: Aforizmat e Agim Metbals #2

  - Itinerari i jets s bonjakut, sht ferr mbi ferrin!
  - Analistt jan dor e zgjatur e politiks – si t pozits, ashtu edhe t opozits, ama t paguar majm!
  - Lidert e partive tona, vrtet na premtojn ecje n shum DREJTIME, nse analizohen, t gjitha shkojn n nj drejtim – MASHTRIME!
  - Secili q vepron kur sht i mllefosur, numron pasojat nj nga nj!
  - Po nuk i kontrollove me kujdes si energjin pozitive ashtu edhe at negative, t dyjat krijojn havari!

 8. #568
  i/e regjistruar Maska e Agim Metbala
  Antarsuar
  12-01-2008
  Vendndodhja
  Rahovec,Kosov
  Postime
  13,481
  Faleminderit
  449
  553 falenderime n 452 postime

  Pr: Aforizmat e Agim Metbals #2

  - Fatin dhe jetn time, nuk e ndrroj me asnj tjetr, edhe pse gjat jets nuk kam ecur mbi lulet!
  - Lojrat e fatit i shpikn ata q dshiruan t jetojn me djersn e huaj!
  - Fle, nse dshiron, prap fle, ather mos xhelozo n sukseset e t tjerve!
  - Suksesin me shpejtsi, e dshirojn vetm ata q knaqen me pak!

 9. #569
  i/e regjistruar Maska e Agim Metbala
  Antarsuar
  12-01-2008
  Vendndodhja
  Rahovec,Kosov
  Postime
  13,481
  Faleminderit
  449
  553 falenderime n 452 postime

  Pr: Aforizmat e Agim Metbals #2

  - Mund t merrni me mend se far tregtie e afarizmi zhvillohen tek ne shqiptart: “Ia futa sa krahun”!
  - Parulla m bajate e politikanve tan: “Amanetin e dshmorve, do ta qojm deri n fund”!
  - Shum nga politikant, vazhdimisht aderojn npr partit e vogla OPOZITARE, mbase nuk dijn t bjn politik RACIONALE!
  - Ju betohem n syt e ballit, se kurr m n jet, as n shkrime e as n bised e me kurrfar kushti, s’do ta prdor fjaln ADERIM!

 10. #570
  i/e regjistruar Maska e Agim Metbala
  Antarsuar
  12-01-2008
  Vendndodhja
  Rahovec,Kosov
  Postime
  13,481
  Faleminderit
  449
  553 falenderime n 452 postime

  Pr: Aforizmat e Agim Metbals #2

  - Njerzit e fuqishm dhe ata t mir, dallohen n vshtrsit!
  - Kujdes kujt ia hapish portn e zemrs, mbase mund t ta mbyll aortn!
  - Femra kur mendet, i ngjan ujit t valuar, lre t ftofet vet!
  - Kush guxon, shum pak ndrron!

 11. #571
  i/e regjistruar Maska e Agim Metbala
  Antarsuar
  12-01-2008
  Vendndodhja
  Rahovec,Kosov
  Postime
  13,481
  Faleminderit
  449
  553 falenderime n 452 postime

  Pr: Aforizmat e Agim Metbals #2

  - Disponim me shishe...sjell shum rreziqe!
  - Ta keni me dije, shamata kurr nuk krijohet pa arsye!
  - Kush ka miq dhe armiq, ka arijtur balansin e jets!
  - Aty ku ndjehet shamata, dikush prpiqet ta mbroj nj t pavrtet!
  - Nga t gjith njerzit, frikacaku m s shumti ndrron!

 12. #572
  i/e regjistruar Maska e Agim Metbala
  Antarsuar
  12-01-2008
  Vendndodhja
  Rahovec,Kosov
  Postime
  13,481
  Faleminderit
  449
  553 falenderime n 452 postime

  Pr: Aforizmat e Agim Metbals #2

  - Personi q ka shum m shum armiq se miq, ta keni me dije se sht njeiu shum i vlefshm!
  - Me politikan arkaik, nuk krijohen politikat e reja or mik!
  - Politikant anakronik, i vonojn zgjidhjet e kohs!
  - N da pun, futu n parti, n da avansim, futu n kryesi e n da ministri, hm...mendo vet ti!

 13. #573
  i/e regjistruar Maska e Agim Metbala
  Antarsuar
  12-01-2008
  Vendndodhja
  Rahovec,Kosov
  Postime
  13,481
  Faleminderit
  449
  553 falenderime n 452 postime

  Pr: Aforizmat e Agim Metbals #2

  - Flirtim me politikant i ngjan seksit me femra t huaja, prdor prezervativ pr mbrojtje!
  - Edhe pse secili e di se ndrra nuk bhet realitet, t gjith dshirojn t’i ndrrojn ndrra t kndshme!
  - Kur padrejtsia legjitimohet me ligj, populli sht n rrezik!
  - Kujdes nga njerzit me kravata e syza t zeza (“bosat”), ata i ngjajn krpurdhave helmusese – n pamje mbreslnse ama t rrezikshm pr jetn!

 14. #574
  i/e regjistruar Maska e Agim Metbala
  Antarsuar
  12-01-2008
  Vendndodhja
  Rahovec,Kosov
  Postime
  13,481
  Faleminderit
  449
  553 falenderime n 452 postime

  Pr: Aforizmat e Agim Metbals #2

  - Politikant, gnjeshtrn e kan t zgjatur n t gjith trupin si neuronin m t gjat!
  - Njeriu i ndershm, kur punt i ka m s miri, ather sht m i vemendshm dhe i kujdesshm!
  - Sa m pak vrapim pas njerzve me ndikim, m besoni, aq m shum zvoglohet distanca!
  - Distanca me njerz, qndron n duart tua!

 15. #575
  i/e regjistruar Maska e Agim Metbala
  Antarsuar
  12-01-2008
  Vendndodhja
  Rahovec,Kosov
  Postime
  13,481
  Faleminderit
  449
  553 falenderime n 452 postime

  Pr: Aforizmat e Agim Metbals #2

  - Disa kriminel, harrojn faktin se krimet zbulohen edhe pas vdekjes!
  - Secili q vrapon pa merit pas funksionit, me popullin humb relacionin!
  - Nse nuk e do veten, nga vetja do t’i largosh edhe shokt!
  - Nse e do dhe e respekton veten, do t’i ofrosh edhe t tjert!
  - Zhgnjimin, mos e prano pr urdhrrfyesin!

 16. #576
  i/e regjistruar Maska e Agim Metbala
  Antarsuar
  12-01-2008
  Vendndodhja
  Rahovec,Kosov
  Postime
  13,481
  Faleminderit
  449
  553 falenderime n 452 postime

  Pr: Aforizmat e Agim Metbals #2

  - Dshto vetm nj her n jet, nse dshiron ta kuptosh e gjith mizorin njerzore!
  - Fmijt i msojm t bhen t ndershm, pastaj ashpr i akuzojm kur dikush i mashtron!
  - Fjalt dhe zbukurimi, jan pasurit e patjetrsueshme t secils femre!
  - Ka t gjitha lloje fjalsh, karakteri yt i przgjedh!

 17. #577
  i/e regjistruar Maska e Agim Metbala
  Antarsuar
  12-01-2008
  Vendndodhja
  Rahovec,Kosov
  Postime
  13,481
  Faleminderit
  449
  553 falenderime n 452 postime

  Pr: Aforizmat e Agim Metbals #2

  - Shum nga politikant tan, aq jan “korroduar” sa m nuk jan t dobishm as pr hekurishte!
  - Ai (ajo) q rri prore n imagjinatn tuaj, vrapo pas tij!
  - Kujdes, mshira e t fortit, i ngjan diellit n dimr!
  - Pasuria pa djers, herdokurdo, ka pr t nxi fytyrn!

 18. #578
  i/e regjistruar Maska e Agim Metbala
  Antarsuar
  12-01-2008
  Vendndodhja
  Rahovec,Kosov
  Postime
  13,481
  Faleminderit
  449
  553 falenderime n 452 postime

  Pr: Aforizmat e Agim Metbals #2

  - Mos i lejo vetes q inati t bhet udhrrfyes i jets, mbase do hasish nga problemi n problem!
  - Politikant mund t bjn sa t ddhirojn RETORIK, me rndsi sht q organet dhe institucionet shtetrore t jen n nivel or mik!
  - Aty ku e vrteta matet nga njerzit e padrejt, largohu urgjentisht!
  - Mos lejo t krijohet distanca, vshtir se afrohesh pastaj!

 19. #579
  i/e regjistruar Maska e Agim Metbala
  Antarsuar
  12-01-2008
  Vendndodhja
  Rahovec,Kosov
  Postime
  13,481
  Faleminderit
  449
  553 falenderime n 452 postime

  Pr: Aforizmat e Agim Metbals #2

  - Sot fatkeqsisht n t shumtn e rasteve, edhe drejtsia matet nprmjet paras!
  - Librin t cilin e ndalon pushteti, vlersoe maksimalisht!
  - Nse politikant s’i kemi n rregull or mik, maturantt i kemi shik!
  - Njerzve as mos u rri shum prpara e as mos u rri shum mbrapa!
  - Shum nga politikant tan aq shum e kan devalvuar fjaln PATRIOTIZM, sa q tani duhet t’i ndrrohet edhe kuptimi leksik!

 20. #580
  i/e regjistruar Maska e Agim Metbala
  Antarsuar
  12-01-2008
  Vendndodhja
  Rahovec,Kosov
  Postime
  13,481
  Faleminderit
  449
  553 falenderime n 452 postime

  Pr: Aforizmat e Agim Metbals #2

  - Lavdata, nuk i bn dot kmbt e gjata!
  - Pushteti jodemokratik, do her i shfrytzon njerzit e pafuqishm!
  - Pa qen i ftuar, kurr mos mbaj leksione!
  - Un do ta kisha dashur politikn po mos t’i kisha njohur npr koh thuase t gjith politikant lokal e qendror!

Faqja 29 prej 40 FillimFillim ... 19272829303139 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •