Close
Faqja 1 prej 4 123 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 71
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e ^AngeL^
  Anėtarėsuar
  14-08-2002
  Vendndodhja
  U.k . London
  Mosha
  31
  Postime
  2,186
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim

  Unhappy Tė dua, e urrej

  TĖ DUA, TĖ URREJ

  te urrej hene per driten
  qe ndricon
  te urrej djelle
  per ngrohtesine qe dhuro


  ju urrej ju lule
  per aromen e bukur
  ju urrej ju lule
  per bukurin e dukur


  te urrej ty oqean
  per lotet qi i mban
  te urrej ty dete
  qe rrin i qete


  te orrej ty jete
  per bukurite qe ke
  te urrej dashuri
  kur zemren e pushton ti


  te dua dete
  per dallget qe ke
  te dua oqean
  kur ushton si shejtan


  ekje
  te dua vdekje te dua
  je ender me e bukur per mua
  eja me mer me vete se te duaa.
  Two Heart, Two Minds, In Time, Did Find, One Love, One Aim, Two Paths, The Same

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e ^AngeL^
  Anėtarėsuar
  14-08-2002
  Vendndodhja
  U.k . London
  Mosha
  31
  Postime
  2,186
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  TE DUA JETE

  te dua jete,e vertete
  te dua jete e shkrete
  te dua o perendi
  te dua per jeten qe me dhe ti

  te dua jete ,te cmoj
  te dua jete mos mu largo
  te dua jete,rri prane meje
  te dua jete,mos mu be vdekje

  te dua jete,per dashurine
  te dua jete per miresine
  te dua jete per lumturine
  te dua jete,drite qe me dhe

  te dua jete,per te mirat qe ke
  te dua jete,[er te keqen
  te dua per te hidhuren
  te urrej per vdekjen
  Two Heart, Two Minds, In Time, Did Find, One Love, One Aim, Two Paths, The Same

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e endri998
  Anėtarėsuar
  30-01-2003
  Vendndodhja
  LONDON
  Mosha
  32
  Postime
  129
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Bravo motra shume te bukura.
  XXL; You gonna make your mama cry?

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e ^AngeL^
  Anėtarėsuar
  14-08-2002
  Vendndodhja
  U.k . London
  Mosha
  31
  Postime
  2,186
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Endri998 flm per urimin
  flm dhe nga ty
  Two Heart, Two Minds, In Time, Did Find, One Love, One Aim, Two Paths, The Same

 5. #5
  sWeEt DevIL Maska e YllBote
  Anėtarėsuar
  26-01-2003
  Postime
  185
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  te lumte motra.. vazhdo te shkruash me kete ritem!
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga shigjeta : 19-04-2003 mė 14:49
  Dont Let The Fear
  Of `Striking` Out
  Keep You From
  -- Playing The Game

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e ^AngeL^
  Anėtarėsuar
  14-08-2002
  Vendndodhja
  U.k . London
  Mosha
  31
  Postime
  2,186
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Faleminderit. Thashe se mos do na shkruaje ndonje poezi.
  Nuk e dija qe do vish me dore bosh
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga shigjeta : 19-04-2003 mė 14:50
  Two Heart, Two Minds, In Time, Did Find, One Love, One Aim, Two Paths, The Same

 7. #7
  i/e larguar Maska e X-POISON
  Anėtarėsuar
  24-03-2003
  Vendndodhja
  Tropoje
  Mosha
  33
  Postime
  10
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Pershendetje london|_girl,

  Me kane folur me pare per nje london girl qe eshte patriote e imja dhe qe shkruan poezi por nuk jam i sigurte nese ti je ajo e cila une po mendoj. Nese eshte e mundur mund ta di se nga je ti?

  FLM

 8. #8
  sWeEt DevIL Maska e YllBote
  Anėtarėsuar
  26-01-2003
  Postime
  185
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Postuar mė parė nga london_girl
  tankjuuuuuuuuuu thash se mos do na shkruaje ndoj poezi
  nuk e dija qe do vish me dor bosh
  me fal motra po per poezi shqiptare jam kot une.. vetem amerikane qe i di ( i kam gjetur ne nje website ) me vjen keq shpilti..
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga shigjeta : 19-04-2003 mė 14:53
  Dont Let The Fear
  Of `Striking` Out
  Keep You From
  -- Playing The Game

 9. #9
  Inxhenier Maska e hiedi
  Anėtarėsuar
  29-01-2003
  Vendndodhja
  Itali
  Mosha
  34
  Postime
  65
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  te lumte , shume te bukura
  Shqiperia eshte e jona!

 10. #10
  i/e regjistruar Maska e ^AngeL^
  Anėtarėsuar
  14-08-2002
  Vendndodhja
  U.k . London
  Mosha
  31
  Postime
  2,186
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  yllbote jo me i kopju mi dreq se kto jane ber nga un tmort dreqi
  nejse np yllo
  e hapin nje edhe per poezi english  x_poison me sa e shof un atje posht emrin tend jemi patrijot
  nejse shum flm per urimin tend


  hiedi flm shum dhe nga ana jote
  Two Heart, Two Minds, In Time, Did Find, One Love, One Aim, Two Paths, The Same

 11. #11
  i/e larguar Maska e X-POISON
  Anėtarėsuar
  24-03-2003
  Vendndodhja
  Tropoje
  Mosha
  33
  Postime
  10
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Faleminderit qe me le te ditur!

  Une jam duke punuar tani ne nje faqe interneti per qytetin tone te dashur dhe kam gjetur disa informacione te dobishme qe t'i vendos ne te, por une mendoj qe ka nevoje per disa informacione me shume qe ta bej me interesante. Keshtu qe mendova qe ne bashkepunim me postimin e shkrimeve te tua do ta bej faqen me te kendshme per vizitoret.
  Nese ti bie dakord ta besh nje gje te tille, me ler te ditur.
  Pershendetje
  Eri

  Ju lutem ndiqni rregullat e forumit dhe postoni ne shqip. Faleminderit
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga shigjeta : 19-04-2003 mė 15:00

 12. #12
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  21-02-2003
  Vendndodhja
  Norvegji
  Mosha
  43
  Postime
  5
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Re: Te Dua, e Urrej

  Postuar mė parė nga london_girl
  te urrej hene per driten
  qe ndricon
  te urrej djelle
  per ngrohtesine qe dhuro


  ju urrej ju lule
  per aromen e bukur
  ju urrej ju lule
  per bukurin e dukur


  te urrej ty oqean
  per lotet qi i mban
  te urrej ty dete
  qe rrin i qete


  te orrej ty jete
  per bukurite qe ke
  te urrej dashuri
  kur zemren e pushton ti


  te dua dete
  per dallget qe ke
  te dua oqean
  kur ushton si shejtan


  ekje
  te dua vdekje te dua
  je ender me e bukur per mua
  eja me mer me vete se te duaa.

 13. #13
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  21-02-2003
  Vendndodhja
  Norvegji
  Mosha
  43
  Postime
  5
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  mos jeni ju ndoshta motra e migjenit e i kini mar kto vargje prej tij....

 14. #14
  i/e regjistruar Maska e ^AngeL^
  Anėtarėsuar
  14-08-2002
  Vendndodhja
  U.k . London
  Mosha
  31
  Postime
  2,186
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  beka e para nuk e kam idene se kush eshte migjeni
  dhe ato jane vargje qe i kam krijuar vete lal
  ti mundohu ti gjejsh ku te duash
  por ato jane vetem ketu ku i kam hedhur dhe ne bllokun tim qe i shkruaj.
  nejse flm  X-Poison cdo gje per ju, vetem me thuaj kur te duhen dhe une do t'i dergoj
  pa problem
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga shigjeta : 19-04-2003 mė 15:04
  Two Heart, Two Minds, In Time, Did Find, One Love, One Aim, Two Paths, The Same

 15. #15
  Maska e Liridona
  Anėtarėsuar
  29-04-2002
  Vendndodhja
  Mancester.Uk
  Mosha
  39
  Postime
  165
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Me sa po shoh,vertete as beka as ti sditkeni se q`eshte Migjeni.
  Beka ka dasht me te ba nje kompl,qe ne fakt eshte apsurd.
  Mos u mundo me dy emra te krijosh kaq shume(me sa shoh nga stili dhe cilesia edhe pretty girl je ti),por me pak dhe me cilesore.
  Liridona

 16. #16
  i/e regjistruar Maska e ^AngeL^
  Anėtarėsuar
  14-08-2002
  Vendndodhja
  U.k . London
  Mosha
  31
  Postime
  2,186
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  ate e dine gjith lal qe jom e njejta me dy emra ^Pretty_Girl^ dhe london girl
  me fal qe e kape te fundit por te falet se je akoma e vogel kolopucja e xhaxhit
  dhe un ty sta kom qefin fare
  sidomos kur futesh neper tema qe hap un ose kur komento shkrimet e mia
  sepse e kam per ulje nga ti
  besoj se u morem vesh.
  Two Heart, Two Minds, In Time, Did Find, One Love, One Aim, Two Paths, The Same

 17. #17
  i/e regjistruar Maska e ^AngeL^
  Anėtarėsuar
  14-08-2002
  Vendndodhja
  U.k . London
  Mosha
  31
  Postime
  2,186
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  sorry per te tilla komente
  Two Heart, Two Minds, In Time, Did Find, One Love, One Aim, Two Paths, The Same

 18. #18
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  04-08-2002
  Vendndodhja
  uk
  Mosha
  36
  Postime
  8
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Hmmm tani te te them qe jane ndonje kushedi se ca nuk te them dot se nuk e kam per zakon te genjej po vazhdo mundohu se ndoshta nje dite do arrish te besh ndonje te bukur si psh

  kjo eshte nje nga poezite e mia qe ka mare cmim te pare ne revisten Test ne vitin 1999 ne rubriken testi poetik.

  Read and learn.

  Shpirti

  Me zhele veshur
  bridhte shpirti neper nate
  me barkun thate
  me syte ngulur thelle ne zgavra
  shpirti ecte dhe shihte endra
  Me nje thike ne zemer
  me nje plage qe derdhte gjak
  ne fyt me te pakaperdishmen kafshate
  Jeten plake!

  Shpresoj mos te mi maresh per keq keto qe po te them por nje poet shkruan 100 poezi dhe boton vetem 1 se jo cdo varg eshte veper.Well some people were born poets others die trying.
  To forget is human, To forgive is devine!

 19. #19
  i/e regjistruar Maska e ^AngeL^
  Anėtarėsuar
  14-08-2002
  Vendndodhja
  U.k . London
  Mosha
  31
  Postime
  2,186
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  goca te falemderoj shum, te bej dhe un nje komente sepse skam as shum eksperience ne poezi sepse nuk e di gjuhen shqipe aq sa duhet per ti bere me shum interesante ose cte them un ty
  un shkruaj jo qe te behem poete por me vjen te shkruaj dhe kam qef te shkruaj
  por jo te shkruaj me dyterim si psh me qene pune dhe duhet ta besh se z'ben.
  psh jam ne shkoll ne pushim vete ne biblotek sdi cte bej dhe shkruaj poezi
  e keshtu tjera.
  dmth un nuk shkruaj qe dua te behem poete , por shkruaj se kur shkruaj ndihem me mire.
  dhe poezit e mia jane lexuar shum prej tyre neper radjo te ndryshme.
  nejse shum flm qe more pjese ne kte teme

  dhe poezia me lart ishte me vertet e bukur sic the dhe vet ka mar cmim te par.
  Two Heart, Two Minds, In Time, Did Find, One Love, One Aim, Two Paths, The Same

 20. #20
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  04-08-2002
  Vendndodhja
  uk
  Mosha
  36
  Postime
  8
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Te kuptoj girl prandaj edhe une te thashe vazhdo shkruaj
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga shigjeta : 19-04-2003 mė 15:12
  To forget is human, To forgive is devine!

Faqja 1 prej 4 123 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •