Close
Faqja 2 prej 3 FillimFillim 123 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 46
  1. #21
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    19-10-2002
    Vendndodhja
    pėrjashtuar
    Postime
    1,008

    Pėr: Bibla sipas pershkrimit te Kur'anit.

    Citim Postuar mė parė nga Kostandin Spiro Lexo Postimin
    Norca li keshtu si ti je shprehur nuk jam shprehur une dhe as nuk do te shprehehm ndonjehere.

    Mendimin tim e kam dhene dhe pergjigjen ndaj pyetjes tende gjithashtu.
    Ashtu eshte. Nuk je shprehur ashtu sic kam thene une por, megjithate MU ASHTU I BIE.

    Ti kerkon nje vertetues per qellime te tua... (te cilat i din vec ti)... por kur vie tek vlera vertetuesit, ai ne realitet nuk ka vlere per ty apo i takone nje vlere me te ulet se c'kerkohet me kete rast.


    Vertetuesi duhet te jet i barasvlershmem me ate qe ka vertetuar.

    Perndryshe nuk pin uje ose i bie sic thash me pare (kali).


    P.S.
    Disa gjera s'eshte nevoja te thuhen ashtu sic jane, ato vetekuptohen (mes rreshtave).


    *
    klipp&klar

  2. #22
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    29-04-2015
    Postime
    23

    Pėr: Bibla sipas pershkrimit te Kur'anit.

    Citim Postuar mė parė nga Norēa.li Lexo Postimin
    Ashtu eshte. Nuk je shprehur ashtu sic kam thene une por, megjithate MU ASHTU I BIE.

    Ti kerkon nje vertetues per qellime te tua... (te cilat i din vec ti)... por kur vie tek vlera vertetuesit, ai ne realitet nuk ka vlere per ty apo i takone nje vlere me te ulet se c'kerkohet me kete rast.


    Vertetuesi duhet te jet i barasvlershmem me ate qe ka vertetuar.

    Perndryshe nuk pin uje ose i bie sic thash me pare (kali).


    P.S.
    Disa gjera s'eshte nevoja te thuhen ashtu sic jane, ato vetekuptohen (mes rreshtave).


    *
    Jo nuk i bie fare ashtu. Kam thene qe ne Kur'an nuk ka asnje varg qe te thote se Ungjilli ka ndryshuar dhe deri tani askush nuk e ka sjelle nje varg te tille ketu ne kete status. Kam thene qe Muhamedi e thote se e verteton se Ungjilli eshte Fjale e Perendise, dhe jam dakorte me kete gje , ne fakt nuk ka asnje varg ne kur'an qe te thote se Muhamedi e konsideroi Ungjillin te ndryshuar apo si jo Hyjnor. Jam ketu prej disa ditesh dhe askush nuk ka thene gjys fjale. Ku e shikon ti ofendimin tim ndaj Kur'anit?

  3. #23
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    19-10-2002
    Vendndodhja
    pėrjashtuar
    Postime
    1,008

    Pėr: Bibla sipas pershkrimit te Kur'anit.

    Citim Postuar mė parė nga Kostandin Spiro Lexo Postimin
    Jo nuk i bie fare ashtu. Kam thene qe ne Kur'an nuk ka asnje varg qe te thote se Ungjilli ka ndryshuar dhe deri tani askush nuk e ka sjelle nje varg te tille ketu ne kete status. Kam thene qe Muhamedi e thote se e verteton se Ungjilli eshte Fjale e Perendise, dhe jam dakorte me kete gje , ne fakt nuk ka asnje varg ne kur'an qe te thote se Muhamedi e konsideroi Ungjillin te ndryshuar apo si jo Hyjnor. Jam ketu prej disa ditesh dhe askush nuk ka thene gjys fjale. Ku e shikon ti ofendimin tim ndaj Kur'anit?

    Nuk thash askund qe ke ofenduar Kur'anin.

    Ajo cfare jam duke u munduar te ta them gjat gjithe kohes eshte se e ke gabimin diku tjeter. S'di cfare menyre me duhet te perdor ne menyre qe ta kuptosh gabimin tend kryesor.

    Ke sjellur copeza nga Kur'ani, te cilat e vertetojne se Kur'ani eshte vazhdimesi i relevatave te mehershme (Dhjata e Vjeter, Dhjata a Re, sidomos Ungjilli). Dakord. Po ku eshte gabimi yt?
    Gabimi yt trashanik, gabimi fatal eshte se ti qe i ke sjellur keto citate...


    ... i beson si vertetesi te Ungjillit, mirepo ai qe e ka vertetuar, Profeti Muhammed, rsp. Kur'ani, per ty nuk po ka rendesi, ose po ka rendesi te dores se dyte. Ti vet e the: Muhammedi nuk eshte Profet. Nese nuk eshte i tille, atehere perse po e beson ate qe e ka thene? Ti ose duhet t'i besosh te dyjat (Si Kur'anin si vertetues i Ungjillit ashtu dhe Muhamedit, te cilit i eshte zbuluar Kur'ani) ose asnjeren/asnjerin.

    Edhe sa here ke nevoje teta perseris te njejten gje?

    Sa per muslimanet duhet ta kesh te qarte nje gje:

    Muslimani eshte ai i cili i njeh e rrespekton te gjithe profetet. Te tjeret jane ata te cilet ndalen tek njeri, duke mos i njohur parasrdhesit. Cifuti ndalet tek Moisiu, i krishteri (puna jote) tek Jezusi...


    Ke probleme te medha ti me koken tende. Edhe me keq kur pikerisht, ne njefare menyre, i fton muslimanet te ta besojne ungjillin, kurse ti vet nuk e beson Kur'anin, me perjashtim te asaj pjese qe te konvenon ty.


    Ti ose s'je tamam me mend ose je mashtrues ordiner...duke menduar se muslimanet hane bar


    *
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Norēa.li : 08-05-2015 mė 10:56
    klipp&klar

  4. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar Norēa.li pėr postimin:

    Urimy-meraga (08-05-2015)

  5. #24
    i/e regjistruar Maska e Urimy-meraga
    Anėtarėsuar
    23-04-2011
    Vendndodhja
    Hijen e drites
    Postime
    223

    Pėr: Bibla sipas pershkrimit te Kur'anit.

    Kur shpirtėrat u bashkuan me trupat fizikė, ata harruan marrėveshjen qė e kishin kontraktuar nė ditėn kur Allahu i pyeti ata:

    “A nuk jam Unė Zoti juaj?”dhe ata thanė: “Po me tė vėrtetė!” (Kur’an7:172)
    Pėr kėtė shkak, ata nuk u kthyen tek shtėpia e tyre origjinale, por i Gjithė-Mėshirshmi Burimi i Ndihmės, tregoi dhembshuri ndaj tyre. Ai dėrgoi poshtė Libra Hyjnore qė tė ia kujtojė atyre shtėpinė origjinale. Ashtu si ka thėnė (I Lartėsuar ėshtė Ai):

    Ne e dėrguam Musėn(Mosiu) me shenjat Tona, (duke thėnė):

    Ve la-qad ersalna Musa bi-ajati-na

    “Silli njerėzit e tu jashtė nga errėsira nė dritė,

    En ekhrij kevma-ke mina ‘z-zulumati ila’ n-nuri

    Dhe pėrkujtoju atyre ditėt e Allahut.”

    Ve dhekkir-hum bi-ejemi’ llah. (Kur’an 14:5)

    Dhe i fundit prej Profeteve eshte Profeti Muhammed,nuk ka njohur bota nje njeri te ''NDRIQUAR'' dhe profetė tjeter apo donje liber te Hyjnore pas Profetit Muahmed dhe Kuranit.

  6. #25
    i/e regjistruar Maska e lace
    Anėtarėsuar
    18-09-2014
    Postime
    240

    Pėr: Bibla sipas pershkrimit te Kur'anit.

    Citim Postuar mė parė nga Norēa.li Lexo Postimin
    Aha!

    Ti paske nevoje per kali me qellim qe ta kalosh lumin. Kur ta kalosh lumin ..."t'dhjefsha kalin".



    *
    Ne Kuran thuhet qe Allahu nuk ka nevoje per femije,Perse thuhet keshtu ne Kuran,Sepse Allahu ne kohen e muhamedit ishte nje sekt fetar qe i luteshin henes,prandaj edhe si simbol keni henen ne maje te minares,
    Mos u Beni te gjithe Mesuesa se per kete do te gjukoheni ashper !!!

  7. #26
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    29-04-2015
    Postime
    23

    Pėr: Bibla sipas pershkrimit te Kur'anit.

    Norca.Li tani munda te pergigjem sepse kisha humbur fjalekalimin.

    Shiko fakti qe Kur'ani eshte vertetues i librave te meparshem nuk e ben ate nje liber domosdoshmerisht profetik. Ka shume libra neper bote qe vertetojne njeri-tjetrin por nuk jane profetik. Ne lidhje me librat e meparshem ka shume shkrues te cilet i japin argumenta vertetuese por shkrimet e tyre nuk jane profetik. Dhe ata vete nuk jane profete.

    Vargjet qe kam sjelle une jane vargjet me te rendesishme qe tregojne per Ungjillin dhe nteuratin ne kur'an. Nuk ka asnje varg ne kur'an qe te tregoje se ungjilli apo Teurati kane ndryshuar.

    Jam nje njeri me motivin e paster per tu bere thirrje qe te besojne ungjillin ashtu si edhe vete kur'ani e tregon. Nqs kjo nuk ju pelqen ju mund te vazhdoni ne rrugen tuaj por une gjithashtu do te vazhdoje me miresjellje te bej thirrje muslimanee qe te besojne ungjillin dhe qe te shpetohen. Respekte.

  8. #27
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    29-04-2015
    Postime
    23

    Pėr: Bibla sipas pershkrimit te Kur'anit.

    Urimy a jeni dakorte me temen?

  9. #28
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    29-04-2015
    Postime
    23

    Pėr: Bibla sipas pershkrimit te Kur'anit.

    Lace ne kur'an thuhet se Allahu nuk mund te kete femije te lindur ne menyre biologjikie nga marrdheniet seksuale sepse kjo eshte blasfemi dhe mekat i rende, sigurisht edhe per te krishteret eshte blasfemi, edhe ne ashtu si muslimanet e kundershtojme kete gje. Por ne kur'an nuk thuhet se Allahu NUK ka nje Bir te perjetshem.

  10. #29
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    19-10-2002
    Vendndodhja
    pėrjashtuar
    Postime
    1,008

    Pėr: Bibla sipas pershkrimit te Kur'anit.

    Citim Postuar mė parė nga Kostandin Spiro Lexo Postimin
    Norca.Li tani munda te pergigjem sepse kisha humbur fjalekalimin.

    Shiko fakti qe Kur'ani eshte vertetues i librave te meparshem nuk e ben ate nje liber domosdoshmerisht profetik. Ka shume libra neper bote qe vertetojne njeri-tjetrin por nuk jane profetik. Ne lidhje me librat e meparshem ka shume shkrues te cilet i japin argumenta vertetuese por shkrimet e tyre nuk jane profetik. Dhe ata vete nuk jane profete.

    PO kjo vlen per ty, jo per mua. Edhe ate keshtu: Nese Kur'ani nuk eshte liber profetik, atehere ai nuk mund te merret si reference e sigurte per TY.


    Vargjet qe kam sjelle une jane vargjet me te rendesishme qe tregojne per Ungjillin dhe nteuratin ne kur'an. Nuk ka asnje varg ne kur'an qe te tregoje se ungjilli apo Teurati kane ndryshuar.
    Pasi po thua ashtu, leshoje nje sy ketyre vargjeve:

    2:75;
    4:46; dhe
    5:13, 41


    Jam nje njeri me motivin e paster per tu bere thirrje qe te besojne ungjillin ashtu si edhe vete kur'ani e tregon. Nqs kjo nuk ju pelqen ju mund te vazhdoni ne rrugen tuaj por une gjithashtu do te vazhdoje me miresjellje te bej thirrje muslimanee qe te besojne ungjillin dhe qe te shpetohen. Respekte.
    Problemi me i madh i te gjithe besimtareve, pa marre parasysh se cilit religjion i takojne, eshte se...


    ...nuk mund te ndahen dot nga DOGMAT dhe DOKTRINAT e tyre... vepra keto njerozore (ne asnje menyre hyjnore) te rrenjosura nga keqintepretuesit e religjioneve perkates.

    Ky Problem verehet shume qarte edhe tek ti, megjithe (mbase) deshiren me te mire per te biseduar. Sepse megjithate e cmoj cdo hap pozitiv te cdo individi, kushdoqofte ai.


    *
    klipp&klar

  11. #30
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    29-04-2015
    Postime
    23

    Pėr: Bibla sipas pershkrimit te Kur'anit.

    Citim Postuar mė parė nga Norēa.li Lexo Postimin

    PO kjo vlen per ty, jo per mua. Edhe ate keshtu: Nese Kur'ani nuk eshte liber profetik, atehere ai nuk mund te merret si reference e sigurte per TY.




    Pasi po thua ashtu, leshoje nje sy ketyre vargjeve:

    2:75;
    4:46; dhe
    5:13, 41




    Problemi me i madh i te gjithe besimtareve, pa marre parasysh se cilit religjion i takojne, eshte se...


    ...nuk mund te ndahen dot nga DOGMAT dhe DOKTRINAT e tyre... vepra keto njerozore (ne asnje menyre hyjnore) te rrenjosura nga keqintepretuesit e religjioneve perkates.

    Ky Problem verehet shume qarte edhe tek ti, megjithe (mbase) deshiren me te mire per te biseduar. Sepse megjithate e cmoj cdo hap pozitiv te cdo individi, kushdoqofte ai.


    *
    Une nuk po e marr Kur'anin si nje reference per vehten time, por po e drejtoje ate si nje reference per vete muslimanet mqns eshte libri i besueshem per ata dhe me i rendesishmi. Une po sjell qe ky liber i rendesishem per muslimanet (Kur'ani) u tregon atyre qe Ungjilli eshte FJala e pandryshuar e Perendise dhe eshte i pranishem ne mes te krishtereve madje edhe ne mes te muslimaneve sot. Dhe une i ftoje ata qe ta besojne ungjillin pasi keshtu do te gjejne shpetimin e shpirtit. Bekime

  12. #31
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    29-04-2015
    Postime
    23

    Pėr: Bibla sipas pershkrimit te Kur'anit.

    Citim Postuar mė parė nga Norēa.li Lexo Postimin

    PO kjo vlen per ty, jo per mua. Edhe ate keshtu: Nese Kur'ani nuk eshte liber profetik, atehere ai nuk mund te merret si reference e sigurte per TY.




    Pasi po thua ashtu, leshoje nje sy ketyre vargjeve:

    2:75;
    4:46; dhe
    5:13, 41




    Problemi me i madh i te gjithe besimtareve, pa marre parasysh se cilit religjion i takojne, eshte se...


    ...nuk mund te ndahen dot nga DOGMAT dhe DOKTRINAT e tyre... vepra keto njerozore (ne asnje menyre hyjnore) te rrenjosura nga keqintepretuesit e religjioneve perkates.

    Ky Problem verehet shume qarte edhe tek ti, megjithe (mbase) deshiren me te mire per te biseduar. Sepse megjithate e cmoj cdo hap pozitiv te cdo individi, kushdoqofte ai.


    *
    Ne lidhje me suret e postuara prej teje. Une i kam lexuar dhe nuk thuhet aty asgje ne lidhje me ndryshimin e tekstit te Ungjillit apo Teuratit madje as nuk thuhet se te krishteret kane ndryshuar ungjillin.

  13. #32
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    19-10-2002
    Vendndodhja
    pėrjashtuar
    Postime
    1,008

    Pėr: Bibla sipas pershkrimit te Kur'anit.

    *

    Shiko ketu, shoku Spiro!

    Ate te cilen je duke e kerkuar nga muslimanet eshte e kunderta. Prapseprap, jane muslimanet ata te cilet nuk e kane te ndaluar ta lexojne (e as ta besojne) Biblen. Kurse, sic po e deshmon edhe ti me shkresat e tua, ti nuk guxon, nuk e ke te lejuar ta besosh Kur'anin. Prandaj dhe po i dredhon fjalet vend e pa vend.

    Ate cfare ti je duke kerkuar e ke ne 2:135


    *
    klipp&klar

  14. #33
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    29-04-2015
    Postime
    23

    Pėr: Bibla sipas pershkrimit te Kur'anit.

    Citim Postuar mė parė nga Norēa.li Lexo Postimin
    *

    Shiko ketu, shoku Spiro!

    Ate te cilen je duke e kerkuar nga muslimanet eshte e kunderta. Prapseprap, jane muslimanet ata te cilet nuk e kane te ndaluar ta lexojne (e as ta besojne) Biblen. Kurse, sic po e deshmon edhe ti me shkresat e tua, ti nuk guxon, nuk e ke te lejuar ta besosh Kur'anin. Prandaj dhe po i dredhon fjalet vend e pa vend.

    Ate cfare ti je duke kerkuar e ke ne 2:135


    *
    El Bekare 135. Ata (ithtarėt e librit) thanė: “Bėhuni jehudi ose tė krishterė, e gjeni rrugėn e drejtė”! Thuaj: “jo, (asnjėrėn) por fenė e drejtė tė Ibrahimit qė ai nuk ishte nga idhujtarėt.

    Shiko une kam te drejte te diskutoje dhe te pyes per aq kohe sa e drejta e fjales lejohet dhe jemi te lire. Dhe me sa di une e drejta e fjales lejohet kurdohere pavaresisht persekutimeve.

    Ky ajet nuk thote gjekundi se ungjilli u ndryshua apo qe te krishteret e ndryshuan ungjillin. Jam shume serioz ne kete ceshtje. Kurįni nuk eshte vetem libri juaj ai mund te lexohet nga gjithkush.

  15. #34
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    15-04-2012
    Postime
    23

    Pėr: Bibla sipas pershkrimit te Kur'anit.

    Citim Postuar mė parė nga Kostandin Spiro Lexo Postimin
    El Bekare 135. Ata (ithtarėt e librit) thanė: “Bėhuni jehudi ose tė krishterė, e gjeni rrugėn e drejtė”! Thuaj: “jo, (asnjėrėn) por fenė e drejtė tė Ibrahimit qė ai nuk ishte nga idhujtarėt.

    Shiko une kam te drejte te diskutoje dhe te pyes per aq kohe sa e drejta e fjales lejohet dhe jemi te lire. Dhe me sa di une e drejta e fjales lejohet kurdohere pavaresisht persekutimeve.

    Ky ajet nuk thote gjekundi se ungjilli u ndryshua apo qe te krishteret e ndryshuan ungjillin. Jam shume serioz ne kete ceshtje. Kurįni nuk eshte vetem libri juaj ai mund te lexohet nga gjithkush.
    41. O i Dėrguari i Allahut! Mos u brengos pėr ata qė zhyten shpejt nė mosbesim, qofshin nga ata qė me gojėn e tyre thonė: “Besojmė”, ndėrkohė qė zemrat e tyre nuk besojnė apo prej hebrenjve, tė cilėt trillimet i dėgjojnė shumė, (madje) dėgjojnė edhe ata qė s’kanė ardhur te ti. Ata i ndryshojnė vendet e fjalėve (nė tekstet e shenjta) dhe thonė: “Nėse (shpallja) ju ėshtė dhėnė kėshtu, pranojeni e, nėse nuk ju ėshtė dhėnė kėshtu, atėherė, ruhuni e mos e pranoni”. Kur Allahu dėshiron ta lėrė dikė nė humbje, ti nuk mund tė bėsh asgjė pėr ta penguar Atė. Kėta janė tė asaj dore tė cilėt Allahu nuk dėshiron t’ua pastrojė zemrat. Pėr ata, nė kėtė jetė ka poshtėrim, kurse nė jetėn tjetėr ka ndėshkim tė rėndė.

  16. #35
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    15-04-2012
    Postime
    23

    Pėr: Bibla sipas pershkrimit te Kur'anit.

    Citim Postuar mė parė nga kristi21 Lexo Postimin
    41. O i Dėrguari i Allahut! Mos u brengos pėr ata qė zhyten shpejt nė mosbesim, qofshin nga ata qė me gojėn e tyre thonė: “Besojmė”, ndėrkohė qė zemrat e tyre nuk besojnė apo prej hebrenjve, tė cilėt trillimet i dėgjojnė shumė, (madje) dėgjojnė edhe ata qė s’kanė ardhur te ti. Ata i ndryshojnė vendet e fjalėve (nė tekstet e shenjta) dhe thonė: “Nėse (shpallja) ju ėshtė dhėnė kėshtu, pranojeni e, nėse nuk ju ėshtė dhėnė kėshtu, atėherė, ruhuni e mos e pranoni”. Kur Allahu dėshiron ta lėrė dikė nė humbje, ti nuk mund tė bėsh asgjė pėr ta penguar Atė. Kėta janė tė asaj dore tė cilėt Allahu nuk dėshiron t’ua pastrojė zemrat. Pėr ata, nė kėtė jetė ka poshtėrim, kurse nė jetėn tjetėr ka ndėshkim tė rėndė.
    79. Mjerė ata qė me duart e tyre shkruajnė Librin, e pastaj thonė: “Kjo ėshtė prej Allahut” qė pėr kėtė tė kenė ndonjė dobi tė vogėl (materiale). Mjerė ata pėr ēfarė kanė shkruar me duart e tyre dhe mjerė ata pėr ēfarė kanė fituar!

  17. #36
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    15-04-2012
    Postime
    23

    Pėr: Bibla sipas pershkrimit te Kur'anit.

    Citim Postuar mė parė nga kristi21 Lexo Postimin
    79. Mjerė ata qė me duart e tyre shkruajnė Librin, e pastaj thonė: “Kjo ėshtė prej Allahut” qė pėr kėtė tė kenė ndonjė dobi tė vogėl (materiale). Mjerė ata pėr ēfarė kanė shkruar me duart e tyre dhe mjerė ata pėr ēfarė kanė fituar!
    113. Hebrenjtė thonė: “Tė krishterėt nuk kanė kurrfarė udhėrrėfimi ku tė mbėshteten!” Edhe tė krishterėt thonė: “Hebrenjtė nuk kanė kurrfarė urdhėrrėfimi ku tė mbėshteten!” Ndėrkohė, tė dyja palėt lexojnė tė njėjtin Libėr. Po kėshtu, edhe ata qė nuk dinė, thonė tė njėjtat fjalė. Allahu do t’i gjykojė kundėrshtitė e tyre nė Ditėn e Kiametit.

  18. #37
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    15-04-2012
    Postime
    23

    Pėr: Bibla sipas pershkrimit te Kur'anit.

    Citim Postuar mė parė nga kristi21 Lexo Postimin
    113. Hebrenjtė thonė: “Tė krishterėt nuk kanė kurrfarė udhėrrėfimi ku tė mbėshteten!” Edhe tė krishterėt thonė: “Hebrenjtė nuk kanė kurrfarė urdhėrrėfimi ku tė mbėshteten!” Ndėrkohė, tė dyja palėt lexojnė tė njėjtin Libėr. Po kėshtu, edhe ata qė nuk dinė, thonė tė njėjtat fjalė. Allahu do t’i gjykojė kundėrshtitė e tyre nė Ditėn e Kiametit.
    14. Ne kemi marrė besėlidhje edhe prej atyre qė thanė: “Jemi tė krishterė”, por edhe ata kanė harruar njė pjesė tė mirė nga ato qė janė kėshilluar prandaj ua shtiem armiqėsinė dhe urrejtjen midis tyre deri nė Ditėn e Kiametit. Allahu do t’i lajmėrojė ata pėr veprat qė kanė bėrė.

  19. #38
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    15-04-2012
    Postime
    23

    Pėr: Bibla sipas pershkrimit te Kur'anit.

    140. A po thoni se Ibrahimi, Ismaili, Is’haku, Jakubi dhe Esbatėt kanė qenė ēifutė (me fe), ose tė krishterė? Thuaju: “A e dini mė mirė ju apo Allahu? Kush ėshtė mė keqbėrės se ai qė fsheh tė vėrtetėn e ardhur prej Allahut? Por Allahu nuk ėshtė i pavėmendshėm ndaj veprave qė punoni ju”.

  20. #39
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    15-04-2012
    Postime
    23

    Pėr: Bibla sipas pershkrimit te Kur'anit.

    15. O ithtarėt e Librit! Juve ju erdhi i Dėrguari Ynė, i cili ju shpjegon gjėra nga ato qė i keni fshehur ju prej Librave (Teuratit dhe Ungjillit) dhe ju fal shumė. Juve ju erdhi prej Allahut dritė (i Dėrguari) dhe Libėr i qartė (Kurani),

  21. #40
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    15-04-2012
    Postime
    23

    Pėr: Bibla sipas pershkrimit te Kur'anit.

    Konstandin Spiro po deshe ka edhe me shume vargje qe flasin per kete ēeshtje.Nqs ti mgjthmend,do ishe i interesuar sinqerisht....???

Faqja 2 prej 3 FillimFillim 123 FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •