Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 6
  1. #1
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    19-03-2015
    Postime
    25

    Depresioni,me ndihmoni...

    JU LUTEM LEXOJENI TE GJITHE DHE ME NDIHMONI
    Pershendetje,une jam 18 vjec dhe ky vit ka qen shume i veshtire per mua saq m duket sikur kam ren ne depresion,kan ndikuar shum gjera por me shum (edhe pse mund te duket budallek) ka ndikuar skuqja ne situata te sikletshme,fatkeqesisht kur shoket e ven re ata nk t perkrahin po qeshin dhe kjo ma ka ber jete shum te veshtire,nk mundem as te mesoj,as t perqendrohem,jam ter kohes i lodhur,ndihem i pashprese ndihem i mposhtur nga jeta
    Un pr fat t keq nk jam besimtar n asnje fe por feja islame me pelqen m shume,cdo nat i lutem Allahut me Kur'an ne dore qe te bej q une mos t skuqem dhe tia kaloj sa m bukur,ka patur raste q ja kam kaluar shume bukur por edhe shume keq pr shkak t skuqjes sic ishte data 14 mars,ate dit nqs do kisha nje pistolet do vrisja veten :'(
    Ju lutem,un mendoj se feja islame esht shume e forte,kush mund te me ndihmoj,si tia bej qe te dal nga kjo gjendje e pashprese,cfare duhet te bej,nk dua te bej ndonj budallek sepse e di q jeta esht e bukur e duhet jetuar,po nk po shoh asgje te bkr,si ta kaloj kete gjendje te mjerueshme :'( ???

  2. #2
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    01-04-2014
    Vendndodhja
    prishtine
    Postime
    178

    Pėr: Depresioni,me ndihmoni...

    Pershendetje atsok
    e lexova shpjegimin tend ne teresi
    Do mundohem ti shfaq ketu disa fakte qe duhet ti kemi parasysh te gjithe njerezit
    1.Sipas fese muslimane :njeriu qe con dore mbi veten apo mbi tjetrin eshte njejte si te vrase tere boten
    sepse Zoti ka fale cdo njeri dhe askush nuk ka drejte ti marre jeten askujt,ndersa qe te ngresh dore mbi veten mendoj se eshte qyqarllek dhe frikacak-ndoshta po shprehem rrepte por nje njeri e sidomos nje i ri qe eshte ne fazen e lulezimit dhe qe jeten e ka para te mendoj vetem nje gje te tille eshte tragjike ta them
    Jeta nuk eshte e lehte askush nuk e thote kete por me veshtiresite me pervojat e hidhura me deshprimet, me zhgenjimet ose edhe me humbjet njeriu mesohet,forcohet se si ti tejkaloj ato ,mesohet se si kalitet njeriu, e kupton se e keqja por edhe e mira vjen vetem nga Krijuesi qe na ka fale.Jeta eshte sprove ,andaj ne sprovohemi me te gjitha gjerat edhe ato te mirat por edhe te keqiat.
    E spjegon skuqjen ne fytyre per mua kjo eshte tipar nuk eshte dicka qe eshte per tu turperuar apo per ndonje fajesi se njeriu qe ka yndyre,njerzillek edhe skuqet edhe turperohet
    Te kisha keshillu ta zgjedhesh shoqerine,shoqerohu vetem me personat qe jane optimist qe te perkrahin dhe me te cilet mund ta hapesh zemren,qendro afer familjes dhe nese te bren dicka kete hall qaje me me te afermit beso qe kjo shume do te ndihmon,se kur njeriu i shpjegon ndjenjat momentale me dikend eshte me lehte .
    Te gjitha gjerat qe na ndodhin ne jete nuk jane rastesi,andaj ngjarjet nuk mvaren nga ti ,deshe apo nuk deshe do ti tejkalosh si te miren si te keqen.
    Te uroj cdo te mire atsok!

  3. #3

    Pėr: Depresioni,me ndihmoni...

    Selam alejkum

    Lexo Kur'an dhe mesoje kuptimin e fjales “la ilahe il-lall-llah” eshte ilaci me i mire.

    Thote Allahu ne Kur'an:

    “O bijtė e mi, shkoni e kėrkoni lajme pėr Jusufin dhe vėllain e tij dhe mos e humbni shpresėn nė mėshirėn e Allahut. Shpresėn nė mėshirėn e Allahut nuk e humb askush, pėrveē jobesimtarėve”. (Jusuf: 87)

    “Ne ta zbritėm ty Librin, si shpjegim pėr ēdo ēėshtje, udhėrrėfyes, mėshirė dhe lajm tė mirė (pėrgėzim) pėr muslimanėt (tė nėnshtruarit ndaj Vullnetit tė Allahut).” (Nahl: 89)
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga abdurrahman12 : 20-03-2015 mė 14:52

  4. #4
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    21-10-2012
    Postime
    98

    Pėr: Depresioni,me ndihmoni...

    po rrijsha n kafe e pa dash ngjojsha muhabetn m tavolin tjeter...po merrshin naper goje nji zotni qe kaloi aty para nesh,njeri zotni me sa e njof se e kom ndesh aty ktu,ke furri o ke ushqmorja...i sjellshem e korrekt Ky qe po e perfliste e ka pas nonen kurv .Ja pra....

    Nji shkencatar i moodh pri Amerike paska bo i zbulim t ronsiishem....cdo njeri m faqe t dheut paska fece m bark ene mret me qene...

    Be as pure as ice as white as snow you can never escape calomny
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga rromanoku : 21-03-2015 mė 00:50 Arsyeja: plotsim

  5. #5
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    09-06-2015
    Vendndodhja
    Prishtine
    Postime
    2

    Pėr: Depresioni,me ndihmoni...


  6. #6
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    09-06-2015
    Vendndodhja
    Prishtine
    Postime
    2

    Pėr: Depresioni,me ndihmoni...


Fjalėt Kyēe pėr Temėn

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •