Close
Faqja 4 prej 4 FillimFillim ... 234
Duke shfaqur rezultatin 61 deri 72 prej 72
  1. #61
    i/e regjistruar Maska e lace
    Anëtarësuar
    18-09-2014
    Postime
    240

    Për: Francë: Dy priftërinj katolikë ditën e xhumasë në xhami

    Citim Postuar më parë nga Nuh Musa Lexo Postimin
    Mrekulli pra....e cka i thuan ksaj pos "rreklame" ne shpine te islamit ?.....nje forumist i nderuar zgjodhi para Ca kohe nje emer te posacem per ju delet e kishes, "treshja braziliane".....si duket i eshte shtuar gruppit edhe nje anetare.

    ....te kemi edhe ti konvertit ?, se te krishtereve dembabadem nuk ju kruhet shum per islamin, sepse tash e 600 vjet jetojn bashk me muslimanet dere per dere....jeni ju bukuroshat qe me fjalorin tipik te rekrutuesit kishtare, ju qe i keni hutuar fare e fisin tuaj, ushtaret e rradhes pare, balli ne front. Problemi i vetem eshte se askund nuk behet luft....frontin e keni imagjinare...

    Allahu ju udhezoft...

    Selam

    Ps:

    Shit happens thojn ne rastin e asaj vajzes me helmin.....timing te keq paska pas, e paska helmuar 6 muaj pasiqe e "perfundoj" missionin....

    Cudi me vjen se nuk e ke permend Ajshen hic....ndoshta akoma se ke mare diplomen mendoj, Jaroja eshte vec magjister, e ti si duket qenke akoma ne studime.
    Nuhu ,,,Perfundimisht je i pa pare!! Nuk te ve Faj ,As nje pergjigje te vetme nuk dhe ,,ja fute pordhes kote. Por perseri ti nuk ke faje ,,ke frike ta braktisesh Islamin se vellau dhe xhaxhai yt mysliman te pret koken/ edhe Sa Per Aishen E Kam permnedur 3 here ne shkrimin time,,,Dhe te dhemb, ajo Meshira qe Dha Muhamedi per Boten Duke Mallkuar te krishteret dhe Hebrenjte eeeeeee? U Perpoqe shume qe dhe ate pergjigje? se shume pergjigje e gjetur ishte ,,nuk merr dote me argumentat se te ngeci bishti nder shale ,dhe merresh me personat duke thene Ushtare Aty ,Aty tek argumenti Nqs ke pergjigje pergjigju me fakte dhe argumenta Jo Sikurse Je rrit ne Katunin Me thelle duke qene duke rujt Lopet edhe delet./ Si duket as ti Nuk e dije se si Vdiq Muhamedi u i Mjeri ti .Se po ta dije si vdiq edhe se c'fare tha kur dha frymen e fundit nuk do ta quaje ashtu sikur thote Kurani ,,jo Kurani por Muhamedi thote per veten e tije Qe e dergoi Allahu si Meshire per gjithe Boten Hajde meshire hajde ,,,,kesaj i them meshire une ,,,kesaj i them vule pejkamberi une ,,,Kush ka profetet ka vdek duke mallkuar? pervecse muhamedi jote ,Jepi Pergjigje Jepi,,, A ka dale ndonje hoxhe ta thote hapur si Vdiq muhamedi dhe cfare tha kur dha frymen e fundit? joooooooooo ska ndodhur edhe e mbajen te fshehte ,,,se eshte vepra me e lige qe mund te beje nje njeri i thjeshte jo nje profet,,pejkamber ,,,,Perfundimisht ,Ose je femi adoleshent ,Ose je Budalla,Ose te kane bere Lavazh truri Arabeske,,Muhamedane Allah turka ... Se nuk ka mundesi qe mos ta shikosh Realitetin vetem te jeshe i semur psiqik!! Pse nuk e shpetoi Allahu Nga Helmi te shkretin Muhamed?, pse e la allahu qe ajo Gruaja Skllave ta conte Muhamedin Te Semes dmth ne Xhenem aty ne zjarr ke per ta takuar ti edhe kush ndjek nje njeri qe edhe ne momentin e fundit te vdekjes Mallkon,,, Shpreso edhe ti qe nje dite ta takosh Muhamedin tende Ne ferr
    Ndryshuar për herë të fundit nga lace : 29-01-2015 më 11:43
    Mos u Beni te gjithe Mesuesa se per kete do te gjukoheni ashper !!!

  2. Anetarët më poshtë kanë falenderuar lace për postimin:

    mesia4ever (31-01-2015)

  3. #62
    Revolucioni është afër Maska e Nuh Musa
    Anëtarësuar
    02-05-2002
    Vendndodhja
    vjenë, austri
    Postime
    4,463

    Për: Francë: Dy priftërinj katolikë ditën e xhumasë në xhami

    Citim Postuar më parë nga lace Lexo Postimin
    Nuhu ,,,Perfundimisht je i pa pare!! Nuk te ve Faj ,As nje pergjigje te vetme nuk dhe ,,ja fute pordhes kote. Por perseri ti nuk ke faje ,,ke frike ta braktisesh Islamin se vellau dhe xhaxhai yt mysliman te pret koken/ edhe Sa Per Aishen E Kam permnedur 3 here ne shkrimin time,,,Dhe te dhemb, ajo Meshira qe Dha Muhamedi per Boten Duke Mallkuar te krishteret dhe Hebrenjte eeeeeee? U Perpoqe shume qe dhe ate pergjigje? se shume pergjigje e gjetur ishte ,,nuk merr dote me argumentat se te ngeci bishti nder shale ,dhe merresh me personat duke thene Ushtare Aty ,Aty tek argumenti Nqs ke pergjigje pergjigju me fakte dhe argumenta Jo Sikurse Je rrit ne Katunin Me thelle duke qene duke rujt Lopet edhe delet./ Si duket as ti Nuk e dije se si Vdiq Muhamedi u i Mjeri ti .Se po ta dije si vdiq edhe se c'fare tha kur dha frymen e fundit nuk do ta quaje ashtu sikur thote Kurani ,,jo Kurani por Muhamedi thote per veten e tije Qe e dergoi Allahu si Meshire per gjithe Boten Hajde meshire hajde ,,,,kesaj i them meshire une ,,,kesaj i them vule pejkamberi une ,,,Kush ka profetet ka vdek duke mallkuar? pervecse muhamedi jote ,Jepi Pergjigje Jepi,,, A ka dale ndonje hoxhe ta thote hapur si Vdiq muhamedi dhe cfare tha kur dha frymen e fundit? joooooooooo ska ndodhur edhe e mbajen te fshehte ,,,se eshte vepra me e lige qe mund te beje nje njeri i thjeshte jo nje profet,,pejkamber ,,,,Perfundimisht ,Ose je femi adoleshent ,Ose je Budalla,Ose te kane bere Lavazh truri Arabeske,,Muhamedane Allah turka ... Se nuk ka mundesi qe mos ta shikosh Realitetin vetem te jeshe i semur psiqik!! Pse nuk e shpetoi Allahu Nga Helmi te shkretin Muhamed?, pse e la allahu qe ajo Gruaja Skllave ta conte Muhamedin Te Semes dmth ne Xhenem aty ne zjarr ke per ta takuar ti edhe kush ndjek nje njeri qe edhe ne momentin e fundit te vdekjes Mallkon,,, Shpreso edhe ti qe nje dite ta takosh Muhamedin tende Ne ferr
    Mos e rej miletin, shefqeti m'ka than se do shkoj n'xhenet...
    albanish by nature

  4. #63
    Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
    Anëtarësuar
    01-12-2006
    Vendndodhja
    Guinea
    Postime
    6,386

    Për: Francë: Dy priftërinj katolikë ditën e xhumasë në xhami

    Citim Postuar më parë nga Nuh Musa Lexo Postimin
    Mos e rej miletin, shefqeti m'ka than se do shkoj n'xhenet...
    O Palaco Nuh Musa, mos genje haptazi se Papa i interpreton dhe shkruan Hadithet. Edhe njehere po te kerkoj (nese ke pak ndergjegje) mos e quaj propagande kishtare hadithet ku tegohet Muhamedi martohet me femi ne moshen 6 vjecare dhe e merr ne shtepi ne moshen 9 vjecare. Kjo eshte hera e fundit qe ta kerkoj te mos besh kesi propagande te ulet sepse kurre sdo te te lejoj qe ta shesesh genjeshtren si te vertete. Mos fajesoni te krishteret per deshtimet tuaja, sikur komunistet qe fajin gjithmone e kerkojne tjeter ku. Per kete jam betuar qe te futem ne kete forum sepse kurre sdo te ju lejoj qe genjeshtrat te na shisni si te verteta. Mos bej pretendime si Albo duke patur si baze vetem mendjen e tij. Cka t'ia merr mendja i duket realitet, ncncnc?!

  5. #64
    Revolucioni është afër Maska e Nuh Musa
    Anëtarësuar
    02-05-2002
    Vendndodhja
    vjenë, austri
    Postime
    4,463

    Për: Francë: Dy priftërinj katolikë ditën e xhumasë në xhami

    Citim Postuar më parë nga mesia4ever Lexo Postimin
    O Palaco Nuh Musa, mos genje haptazi se Papa i interpreton dhe shkruan Hadithet. Edhe njehere po te kerkoj (nese ke pak ndergjegje) mos e quaj propagande kishtare hadithet ku tegohet Muhamedi martohet me femi ne moshen 6 vjecare dhe e merr ne shtepi ne moshen 9 vjecare. Kjo eshte hera e fundit qe ta kerkoj te mos besh kesi propagande te ulet sepse kurre sdo te te lejoj qe ta shesesh genjeshtren si te vertete. Mos fajesoni te krishteret per deshtimet tuaja, sikur komunistet qe fajin gjithmone e kerkojne tjeter ku. Per kete jam betuar qe te futem ne kete forum sepse kurre sdo te ju lejoj qe genjeshtrat te na shisni si te verteta. Mos bej pretendime si Albo duke patur si baze vetem mendjen e tij. Cka t'ia merr mendja i duket realitet, ncncnc?!
    Mesi,

    Poooo vallahi, kisha i ka interpretuar hadithet, ajetet, historine, realitetin e gjithecka ne lidhje me islamin ne konotacione negative, sot nuk e ben (sepse njerezit dijen vete te lexojne, e ka mundesi ti shqyrtojne te pamvarur ato qe i thot kisha), me, mendoj, nuk e ben haptazi.

    Lexo me pucen cka te shkruaj: - kur kisha thot se ajsheja ishte 6 vjece, atehere ajo INTERPRETON, ngase MOSHA e ajshes nuk eshte askundi e verifikuar, edhe sot jo. Sakte eshte, se ajo ishte adoleshente, e pejgamberi alejhiselam burr ne moshe shume me i vjeter se ajo. Nese kisha pra nga historia e mer "moshen e re" te ajshes, dhe e interpreton ate me 6 vjet dhe njekohesisht e fokuzon tonalitetin te "pleqeria" e pejgamberit alejhiselam, atehere ajo kete e ben per cfare arsye ???........po, e ben per te va bere lavazh trurin juve deleve, qe te ju mbaje nen dizgina, ne sinxhire, e sa here te ja doje qejfi, te ju ndersej, e KUNDER KUJT ???, parimisht kunder rrethit qe e njihni, ngase MENDJA DHE QENDRIMI I JOT, nuk i interesojn asnje studjuesi serioz qe miret me kete teme.

    Cfare deshtime sheh te muslimanet ???, deshtim natyrisht ka, ja qe kjo eshte nje deshtim i muslimaneve, qe te mirena me gjera te pavlefshme sic je ti me disa dele tjera ketu...po vaj halli...a miren une me ti, apo ti me mua ???....ke pare ndonjehere qe UNE, NUH MUSA, ta bej fene e krishtere te keqe ???, ta ofendoj ndonje shenjtore te kishes (pos papes, aman kete e kam per sport) ???, ose te perbuz ndonje vlere te krishterimit ???, sa here qe ngrej krahasime, nuk e vleresoj vleren e krishtere, vetem e sqaroje dallimin mes asaj islame dhe asaj te krishtere.....apo ???


    tungi
    albanish by nature

  6. #65
    i/e regjistruar Maska e semiku
    Anëtarësuar
    11-04-2010
    Postime
    1,202

    Për: Francë: Dy priftërinj katolikë ditën e xhumasë në xhami

    Cfar qendrim i cuditshem me larte !
    Kisha interpreton vitet e gruas se Muhamedit ,qe ajo i kishte 6. vite kur ju premtua Muhamedit ndersa 9. vite kur u seksat me te.Ketyre viteve ju referohet Kisha (cila Kishe ?),i falsifikon,shperndan genjeshtra apo cka ?? Po si ashtu kur referencat nga burimet e vet shkrimeve te muslimaneve jane te qarta, nga hadithet e besueshme.
    Dmth Kisha ( cila Kishe ),cdo here flet per gruan foshnje te Muhamedit qe ti ngjall neveri shqiptareve per Islamin ! Qe te ikin prej Islamit,ta braktisin sepse shqiptari kur lexon nga vet shkrimet islame qe Muhamedi martoi nje foshnje nuk ndien neveri (blllaaakkkk),por kete duhet t`ja peshperise ne vesh Kisha !!!

    Je i cuditshem,ja cka lexoj nga shkrimet e tuaja : "Kenaqesi e imja eshte ti drejtoj shigjata helmuese drejt prapanices pedofile te Papeve te Vatikanit ..." dhe kete e paske sport.
    Po duhesh te pranosh atehere qe edhe te tjeret e kane sport Muhemedin,dhe drejtojne me gjithe kenaqesi fjali te tilla ndaj idhullit tend.

    Nuk e kuptoj kete VatikanoPapo fobine tende,po pse i injoron Patriarket ortodoks (?), ja ata cka mendojne, perafersisht keshtu : " qe Muhamedi eshte nje person,nje sharlatan i rendomte apo si thone vet patriarket, nje njeri i pushtuar nga Djalli i cili u paraqit nga askundi,ndersa haluciniacionet e tij i shiste si fjale te perendise.Ndersa rreshtat hyjnore i mirrte shpesh here duke u futur nen fustanin e Ajshes ..."....Kesi qendrime te ashpera ndaj Muhamedit askund nuk i ke nga Papet e Vatikanit,askund.Te gjithe Papet heshtin ne menyre apsolute per Muhamedin,nuk thone as gjera pozitive e as negative.Edhe njehere asnje Pape ne te gjithe historine.Instancat me te ulta te Kishes katolike PO,por Papet JO.Nese ke ndonje refrence per te kunderten je i urrdheruar ti sjellish,Une nuk kam mundur ti gjeje !

    Ajshja,ajo-kjo nuk jane teme te denja ... por sic ju lexoj Juve vertetohet katerciperisht qe eshte e pakuptimte te tentohet te bisedohet me nje besimtar (sidomos me nje musliman).Duhet ta pranoj cdo kush qe e VETMJA kritike e sinqerte,racionale e te cfar do religjioni munde ta cilesohet Vetem si krijimtari e Njeriut,apo nese deshiron te jesh "korrekt" me besimtaret atehere i perkedhel pak dhe e cileson religjionin e tyre max. si nje manifestim i shpirtit njerezor permes miteve.
    Rri qetë dhe fol Shqip !

  7. Anetarët më poshtë kanë falenderuar semiku për postimin:

    mesia4ever (31-01-2015)

  8. #66
    Revolucioni është afër Maska e Nuh Musa
    Anëtarësuar
    02-05-2002
    Vendndodhja
    vjenë, austri
    Postime
    4,463

    Për: Francë: Dy priftërinj katolikë ditën e xhumasë në xhami

    Citim Postuar më parë nga semiku Lexo Postimin
    Cfar qendrim i cuditshem me larte !
    Kisha interpreton vitet e gruas se Muhamedit ,qe ajo i kishte 6. vite kur ju premtua Muhamedit ndersa 9. vite kur u seksat me te.Ketyre viteve ju referohet Kisha (cila Kishe ?),i falsifikon,shperndan genjeshtra apo cka ?? Po si ashtu kur referencat nga burimet e vet shkrimeve te muslimaneve jane te qarta, nga hadithet e besueshme.
    Dmth Kisha ( cila Kishe ),cdo here flet per gruan foshnje te Muhamedit qe ti ngjall neveri shqiptareve per Islamin ! Qe te ikin prej Islamit,ta braktisin sepse shqiptari kur lexon nga vet shkrimet islame qe Muhamedi martoi nje foshnje nuk ndien neveri (blllaaakkkk),por kete duhet t`ja peshperise ne vesh Kisha !!!

    Je i cuditshem,ja cka lexoj nga shkrimet e tuaja : "Kenaqesi e imja eshte ti drejtoj shigjata helmuese drejt prapanices pedofile te Papeve te Vatikanit ..." dhe kete e paske sport.
    Po duhesh te pranosh atehere qe edhe te tjeret e kane sport Muhemedin,dhe drejtojne me gjithe kenaqesi fjali te tilla ndaj idhullit tend.

    Nuk e kuptoj kete VatikanoPapo fobine tende,po pse i injoron Patriarket ortodoks (?), ja ata cka mendojne, perafersisht keshtu : " qe Muhamedi eshte nje person,nje sharlatan i rendomte apo si thone vet patriarket, nje njeri i pushtuar nga Djalli i cili u paraqit nga askundi,ndersa haluciniacionet e tij i shiste si fjale te perendise.Ndersa rreshtat hyjnore i mirrte shpesh here duke u futur nen fustanin e Ajshes ..."....Kesi qendrime te ashpera ndaj Muhamedit askund nuk i ke nga Papet e Vatikanit,askund.Te gjithe Papet heshtin ne menyre apsolute per Muhamedin,nuk thone as gjera pozitive e as negative.Edhe njehere asnje Pape ne te gjithe historine.Instancat me te ulta te Kishes katolike PO,por Papet JO.Nese ke ndonje refrence per te kunderten je i urrdheruar ti sjellish,Une nuk kam mundur ti gjeje !

    Ajshja,ajo-kjo nuk jane teme te denja ... por sic ju lexoj Juve vertetohet katerciperisht qe eshte e pakuptimte te tentohet te bisedohet me nje besimtar (sidomos me nje musliman).Duhet ta pranoj cdo kush qe e VETMJA kritike e sinqerte,racionale e te cfar do religjioni munde ta cilesohet Vetem si krijimtari e Njeriut,apo nese deshiron te jesh "korrekt" me besimtaret atehere i perkedhel pak dhe e cileson religjionin e tyre max. si nje manifestim i shpirtit njerezor permes miteve.
    Mosha e ajshes nuk verifikohet, qe te gjitha jane supozime me intencione te ndryshme, njejte edhe ato interpretohen nga muslimanet, por me konotacione pozitive. Disputi nderfetare islam ne lidhje me kete ka ne cdo aspekt per qellim dobi ne aspektin edukativ social. Mbi te gjitha diferenca ne moshe ne asnje studim nuk ka qene ne diskutim. Pra, parashtrohet pyetja, nese burimet jane pikerisht kryekeput islame, ku e gjen kisha (fjala kishe qendron si sinonym per qendrimin aggresiv ne pergjithesi) bazen e interpretimit negativ ?

    Perfundimisht, cka deshe konkretisht te sqarosh me nderhyrjen ?, pointa ishte tek praktika shumeshekullore e klerit kishtare, pikerisht e atij katolik, ne lidhje me propaganden antiislame, e cila diku gati nje shekull nuk propagohet haptaz dhe ne menyre shkollare (ose oficiale, andaj edhe nuk e njeh), por pyetja, nga e mer mesija dhe ato delet tjera kete shkolle, eshte legjitime, apo ?, per ta kuptuar kete, duhet thejsht ta njohesh edhe anen interne te kishes, ku materiale te ketilla ke massovikisht ne perdorim. Ne gjermani ke parti politike qe programmmin politik e kane te bazuar drejtperdrejt ne teza antiislame, keto qe i lexon nga delet tona jane pikerisht disa ato teza (jane me potence politike margjinale, shih edhe pjellen PEGIDA, LEGIDA, bjerin nga qielli ato, apo je aq naiv te mendosh se nuk ka dore organizative pas ato ?).

    Natyrisht se eshte legjitim mendimi i kujtdoqofte ne lidhje me figuren historike te pejgamberit, por, ke lexuar ndonje forumist orthodoks ketu me fjalore te njejte si keto delet e vatikanit ?

    Zakonisht jane te rekrutuarit e rrinj (konvertitet) delet e preferuara per keto "programme", dhe heureka, mesi, jari, dielli, dhe edhe ki lace (jam i sigurt), konvertit.....njejte si edhe tek muslimanet, entuziastet me te medhenj jane pikerisht konvertitet.

    Tung

    Ps:
    Papallaret jane çobanet, kuptueshem se per me kullot i leshojn delet...
    Ndryshuar për herë të fundit nga Nuh Musa : 30-01-2015 më 14:40
    albanish by nature

  9. #67
    i/e regjistruar Maska e lace
    Anëtarësuar
    18-09-2014
    Postime
    240

    Për: Francë: Dy priftërinj katolikë ditën e xhumasë në xhami

    Citim Postuar më parë nga Nuh Musa Lexo Postimin
    Mos e rej miletin, shefqeti m'ka than se do shkoj n'xhenet...
    Uroj Me Shpirt qe te jete ashtu si ta ka thene Shefqeti ,Hoxha,Imami,se per fat te keq nje Hafiz shqipetar qe kisht e mori allahu

    E Rendesishme eshte qe te jeshe ne rregull me veten,jo me mua ,e as une me ty,thjshte ketu shkembehen argumenta ne menyre qe njohuria e cdo Forumisti te Shtohet,dhe keshtu se bashku Emancipojme Njeri-tjetrin Pozitivisht,/Kaq gje mund te behet ketu ,per me teper une Argumentoj sespe shiikoj ku eshte e verteta,dhe kur diksuh abuzon me te verteten dhe kerkone te deformoje ,apo te keqinformoj njerezit,une smund te rri i heshtur Sespe Zoti do me kerkoje Llogari per Hipokrizi, e Une perpiqem per mos te qene Hipokrit!
    Mos u Beni te gjithe Mesuesa se per kete do te gjukoheni ashper !!!

  10. #68
    i/e regjistruar Maska e lace
    Anëtarësuar
    18-09-2014
    Postime
    240

    Për: Francë: Dy priftërinj katolikë ditën e xhumasë në xhami

    Nuhu Musa Nqs se do qe te pranoj se jam Dele une do ta pranoj me kenaqesi nqs se ti arguemnton me fakte dhe prova jo ne ajer

    Nqs do ta kuptosh kush eshte Delja ketu ,,,Ai je Zoterote,,Ti dhe shume te tjere si ju qe shkoni si delet Pas cobanit ,,,,Nqs se pergjigjesh me argumenta nuk je dele,Nqs se nuk ke argument del hapur qe Dele Je ti ,,,

    Ja ku i ke provat edhe faktet ku ju jeni dele / Ma verteto qe nuk je ti dele dhe pergjigju ketu pa degla edhe pa Aishen se Aishja e pa Kollodokun e vogel e shkreta!!

    Tek Hadith Buhari Ndersa ishte mbi krahun e aishes gruas se tije ,Muhamedi vdiq i helmuar nga 1 vajze skllave e cila i pregatiste ushqimin Muhamedit,e helmoi se luftetaret e Muhamedit i kishte vrare babane edhe burrin e saje dhe e kishte marre skllave, dhe ajo per tu hakemarre e helmoi ushqimin e muhamedit, E dinit Kete ? Muhamedi kishte edhe Provues te ushqimit perpara se ta hante ai, Mirepo Muhamedi e hengri ushqimin shpejete,gjithashtu edhe provuesi,,dhe Muhamedi kur pa se Provuesi Vdiq menjehere atehere kuptoi se e kishin helmuar,dhe u perpoqe ta nxirrte ushqimin ,,pra ta villte ,mirepo kishin kaluar disa Minuta,dhe helmi aktivizuar dhe qarkulluar ne organizem,edhe pse Muhamedi Volli pra nxorri ushqimin,por helmi mbeti ne qarkullim,,,Hadithi nuk spjegon kohen por,,pas disa momentesh Hadith Buhari 6/613Muhamedi i thote Aishes ,une po vdes si pasoj e atij ushqimi te helmuar,,,,,, Dhe e dini C'fare hadith buhari 1/428 Muhamedi thote : Allahu i mallkofte hebrnjte,dhe te krishteret qe kane ndertuar objektet e kultit mbi vendet e profeteve,dhe madje ka mallkuar edhe gruan qe i helmoi ushqimin.
    Ky Eshte Profeti ,,qe erdhi si Meshire per Boten duke dhene Frymen e fundit te mallkoje?

    Tani kush eshte delja Ketu /Une apo ti ?

    C'fare kane keto qe po them une ,per te qene dele? kush eshte delja tani?
    Mos u Beni te gjithe Mesuesa se per kete do te gjukoheni ashper !!!

  11. Anetarët më poshtë kanë falenderuar lace për postimin:

    mesia4ever (02-02-2015)

  12. #69
    i/e regjistruar Maska e lace
    Anëtarësuar
    18-09-2014
    Postime
    240

    Për: Francë: Dy priftërinj katolikë ditën e xhumasë në xhami

    Nuhu Mos i Moho Hadithet,dhe Ato qe vete Muhamedi ka thene se po e shtin veten ne Mekat ,,ose si i thoni ju Zullum Ato qe kam paraqitur mund ti gjeshe kollaj Vella Nuhu keshtu qe me duket qe ska shanse ti mohosh !!
    Mos u Beni te gjithe Mesuesa se per kete do te gjukoheni ashper !!!

  13. Anetarët më poshtë kanë falenderuar lace për postimin:

    mesia4ever (31-01-2015)

  14. #70
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    29-07-2015
    Postime
    5

    Për: Francë: Dy priftërinj katolikë ditën e xhumasë në xhami

    Hahahhahahaahahahah. Nuk ke shum e sjellshme prej tyre.

  15. #71
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    29-07-2015
    Postime
    5

    Për: Francë: Dy priftërinj katolikë ditën e xhumasë në xhami

    Un mendova se do ti a futnin flaken. E lexova gabim .

  16. #72
    i/e regjistruar Maska e Evian
    Anëtarësuar
    04-08-2015
    Postime
    507

    Për: Francë: Dy priftërinj katolikë ditën e xhumasë në xhami

    Në Francë, katolikët persekutohen ne heshtje, kurse muslimanët haptas.

    E gjithe kjo nga shteti laik, i cili me cdo kush mbron, lavderon dhe denon cdo kend qe permend fjalen e shenjt laike ; *çifut !

Faqja 4 prej 4 FillimFillim ... 234

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •