Close
Faqja 7 prej 7 FillimFillim ... 567
Duke shfaqur rezultatin 121 deri 140 prej 140
  1. #121

    Për: Elbasan: Shkatërrohet laboratori i kokainës, arrestohet nipi i Enver Hoxhës

    Citim Postuar më parë nga Darius Lexo Postimin
    E per cfare na i beke respekte ti Edi Rames o goldian? Hiqi kapelen gjermaneve e interpolit se te ishte per Edi Ramen dhe policine shqiptare, nuk i hynte gjembi ne kembe as Ermal Hoxhes e as ndonje tjetri.

    Operacioni eshte kryer ne menyre te tille dhe me nje shpejtesi te tille qe nuk i ka lene kohe e mundesi askujt te lajmeroje fajtoret. Cdo perpjeke per te liruar ndonje prej tyre do te thote vetevrasje politike. As Rama e as ndonje tjeter nuk do guxoje te beje hapin me te vogel ne kete drejtim. Rama ka fatin qe te dale si hero nga kjo situate. Dhe serisht, kete lloj amortizimi e ka mundesuar nderhyrja e policise gjermane dhe e interpolit. Nje laborator kaq i madh kokaine eshte i pamundur te mos jete ne radarin e politikaneve ne Shqiperi. Behet fjale per shume kolosale parash dhe dihet mire qe ata jane te paret qe e ndjejne eren e lekut si hienat ate te kermes.
    Po si thua ti, ia japim me mire meritat berishes. Mvje keq kur shoh te tilla postime amatoreske. Tregohuni me realiste per ato qe shkruani. Me kto propagandat e shekullit te kaluar qe shoh ktu shpesh here, humb dhe serjoziteti i forumit.
    ”Ti, Shqipëri, Më Jep Nder, Më Jep Emrin Shqiptar”

  2. #122

    Për: Shkatërrohet rrjeti i kokainës, drejtohej nga nipi i Enver Hoxhës

    Ju masni komentet me kutin tuaj. Per ju jane dy rruge, ose Berisha ose Rama. Clidhje ka Berisha me komentin tim? As qe kisha ne mendje sepse as qe e duroj dot ate njeri. Pastaj kush na qenke ti qe na i etiketoke postimet si amatoreske vetem sepse ste pelqejne ty? Serioziteti forumit i humbet nga militantet e cdo lloj force. Ti shfaqesh komplet militant i Rames me mbrojtjen histerike qe i ben dhe me sulmin e reagimin agresiv qe ben ndaj nje mendimi kunder. Aty ne Shqiperi te gjithe jane bere kompetente politike. Keshtu eshte kur nga mengjesi ne darke, njerezit ne vend qe te punojne e te merren me dicka produktive, bejne llafe e thashetheme qe i vene emrin "politike". Kjo i shtyn te mendojne qe jane dhe kompetente ne politike.

  3. #123

    Për: Shkatërrohet rrjeti i kokainës, drejtohej nga nipi i Enver Hoxhës

    Une sjam as militant dhe as qe behet fjale te perfaqesoje ndonje parti. E kam thene hapur qe midis dy te keqijave zgjedh te keqen me te vogel. Me beri pershtypje llogjika qe shfaqe duke ber kritikun ndaj meje, ndekohe nga ana tjeter ben vete super paragjykuesin.

    Nuk arrij te kuptoj se si nuk mund ti japim vlera shtetit ne nje super aksion policor. Jo gjermani jo fbi etj etj. Si muhabet kafesh me komshiun te pallati perball
    ”Ti, Shqipëri, Më Jep Nder, Më Jep Emrin Shqiptar”

  4. #124
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    04-04-2006
    Vendndodhja
    Tirone
    Postime
    8,398

    Për: Shkatërrohet rrjeti i kokainës, drejtohej nga nipi i Enver Hoxhës

    Citim Postuar më parë nga {A_N_G_E_L_69} Lexo Postimin
    Une sjam as militant dhe as qe behet fjale te perfaqesoje ndonje parti. E kam thene hapur qe midis dy te keqijave zgjedh te keqen me te vogel. Me beri pershtypje llogjika qe shfaqe duke ber kritikun ndaj meje, ndekohe nga ana tjeter ben vete super paragjykuesin.

    Nuk arrij te kuptoj se si nuk mund ti japim vlera shtetit ne nje super aksion policor. Jo gjermani jo fbi etj etj. Si muhabet kafesh me komshiun te pallati perball
    edhe shteti me i pjerdhur te merr shpirtin po te doje. Ky shteti yne nuk do , jo se nuk mundet, ne kete rast megjithese nuk donte u detyrua ti kapi keta mostrat e atavizmave komuniste
    Unë jam njeri i thjeshtë.
    Kënaqem me pak.
    Më mjafton më e mira.

  5. #125

    Për: Shkatërrohet rrjeti i kokainës, drejtohej nga nipi i Enver Hoxhës

    Se ve ne diskutim qe shteti po te doje te ben cdo gje. Por ama ne 20 e kusur vite, asnjehere nuk ka patur kaq era shtet sa ka tani. Nuk po i bej heronj kto qe jane aktualisht, por nuk shoh destabiluzime nuk shoh me shkelje ligji ne menyre te hapur nuk shoh me ato tipat qerosa me tatuazhe qe bonin te fortin me policat etj etj. Patjeter qe dhe kjo qeveri ka te meta sa te duash. Nuk eshte e lehte te besh shtet ne standarte perendimore brenda nje mandati. E di e gjithe Shqiptaria se si ishte Shqipria para se te vinin kto ne pushtet

    Te fala Albo
    ”Ti, Shqipëri, Më Jep Nder, Më Jep Emrin Shqiptar”

  6. #126

    Për: Shkatërrohet rrjeti i kokainës, drejtohej nga nipi i Enver Hoxhës

    Citim Postuar më parë nga {A_N_G_E_L_69} Lexo Postimin
    Une sjam as militant dhe as qe behet fjale te perfaqesoje ndonje parti. E kam thene hapur qe midis dy te keqijave zgjedh te keqen me te vogel. Me beri pershtypje llogjika qe shfaqe duke ber kritikun ndaj meje, ndekohe nga ana tjeter ben vete super paragjykuesin.

    Nuk arrij te kuptoj se si nuk mund ti japim vlera shtetit ne nje super aksion policor. Jo gjermani jo fbi etj etj. Si muhabet kafesh me komshiun te pallati perball
    Sepse nje njeri qe rripte cdo investitor kur ishte ne krye te bashkise dhe merrte rryshfete me qindra mijera euro per nje leje ndertimi nuk me krijon asnje besim si figure, as nga ana morale dhe as nga ana politike. Kjo eshte perdorimi i llogjikes sime. E perseris, mos kishte qene hyrja ne loje e gjermanit, laboratori i droges edhe kush e di per sa kohe do vazhdonte te funksiononte. Ska nevoje te jesh gjeni, mjafton nje llogjike e thjeshte per nje realitet si Shqiperia. Aty ku ndodhet leku i madh, politikanet jane te perzjere deri ne gryke. Une nuk paragjykoj Angel, une thjesht konstatoj.

  7. #127
    Lab 100% Maska e Station
    Anëtarësuar
    26-02-2010
    Vendndodhja
    Shqipëri
    Postime
    6,624

    Për: Shkatërrohet rrjeti i kokainës, drejtohej nga nipi i Enver Hoxhës

    Citim Postuar më parë nga Darius Lexo Postimin
    Sepse nje njeri qe rripte cdo investitor kur ishte ne krye te bashkise dhe merrte rryshfete me qindra mijera euro per nje leje ndertimi nuk me krijon asnje besim si figure, as nga ana morale dhe as nga ana politike. Kjo eshte perdorimi i llogjikes sime..
    Une nuk paragjykoj Angel, une thjesht konstatoj.
    ne cilen menyre e ke konstatuar kete qe thua?
    mua me ngjan nje paragjykim i paster

  8. #128

    Për: Shkatërrohet rrjeti i kokainës, drejtohej nga nipi i Enver Hoxhës

    Citim Postuar më parë nga Darius Lexo Postimin
    Sepse nje njeri qe rripte cdo investitor kur ishte ne krye te bashkise dhe merrte rryshfete me qindra mijera euro per nje leje ndertimi nuk me krijon asnje besim si figure, as nga ana morale dhe as nga ana politike. Kjo eshte perdorimi i llogjikes sime. E perseris, mos kishte qene hyrja ne loje e gjermanit, laboratori i droges edhe kush e di per sa kohe do vazhdonte te funksiononte. Ska nevoje te jesh gjeni, mjafton nje llogjike e thjeshte per nje realitet si Shqiperia. Aty ku ndodhet leku i madh, politikanet jane te perzjere deri ne gryke. Une nuk paragjykoj Angel, une thjesht konstatoj.
    Se ve ne dyshim bagazhin qe ke. Por ti Darius e di shume mire se si eshte "POLITIKA". Mendon qe po te ishte ndonje tjeter kryetar bashkie, do te ishte njeri i ndershem me ideale?! Nese ti vertete mendon se egziston ndonje politikan me ndergjegje, ideale dhe parime, une terhiqem.
    ”Ti, Shqipëri, Më Jep Nder, Më Jep Emrin Shqiptar”

  9. #129
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    30-08-2006
    Vendndodhja
    askund
    Postime
    9,007

    Për: Shkatërrohet rrjeti i kokainës, drejtohej nga nipi i Enver Hoxhës

    Citim Postuar më parë nga {A_N_G_E_L_69} Lexo Postimin
    Une sjam as militant dhe as qe behet fjale te perfaqesoje ndonje parti. E kam thene hapur qe midis dy te keqijave zgjedh te keqen me te vogel. Me beri pershtypje llogjika qe shfaqe duke ber kritikun ndaj meje, ndekohe nga ana tjeter ben vete super paragjykuesin.

    Nuk arrij te kuptoj se si nuk mund ti japim vlera shtetit ne nje super aksion policor. Jo gjermani jo fbi etj etj. Si muhabet kafesh me komshiun te pallati perball
    hhahahah si tha darius nuk i doli koha askuj te lajmeronte fajtoret .si te dun e hedheni bajgen demokratet kur ju ikin thone jane njerezit e rames i lajmero dikush kur kapen sju del koha per lajmerim
    cudi mer po ne kohe te birishes nuk pat gjermani per tu bere te Tilla aksione?????
    JO SEKS PARA MARTESE

  10. Anetarët më poshtë kanë falenderuar goldian për postimin:

    {A_N_G_E_L_69} (19-06-2015)

  11. #130

    Për: Shkatërrohet rrjeti i kokainës, drejtohej nga nipi i Enver Hoxhës

    Darius te pakten eshte realist ne lidhje me urrejtjen patollogjike qe ka ndaj berishes lol.

    Por Darius ka nje gje te keqe sepse pretendon qe Edi Rama ta bej Shqiprine per tre vjet si Kanadaja.

    Darius harron se si e gjeti Edi Rama shtetin.
    ”Ti, Shqipëri, Më Jep Nder, Më Jep Emrin Shqiptar”

  12. #131

    Për: Shkatërrohet rrjeti i kokainës, drejtohej nga nipi i Enver Hoxhës

    Citim Postuar më parë nga Kalvin Lexo Postimin
    ne cilen menyre e ke konstatuar kete qe thua?
    mua me ngjan nje paragjykim i paster
    Paragjykim? Posi jo mer zoteri. Krejt papritur mu tek te sajoj gjera per Edi Ramen kur ka qene kryebashkiak. Jane ata qe ndertonin pallate e kerkonin leje ndertimi te cilet kane folur e treguar per pazaret e Rames me sekserin e tij Tan Leprin. Deri ne 500 mije euro ka kerkuar palacoja per nje leje ndertimi. Kur hajdutin dhe abuzuesin e etiketon me emrin qe ka, nuk eshte paragjykim por realizem.

  13. #132

    Për: Shkatërrohet rrjeti i kokainës, drejtohej nga nipi i Enver Hoxhës

    Citim Postuar më parë nga {A_N_G_E_L_69} Lexo Postimin
    Darius te pakten eshte realist ne lidhje me urrejtjen patollogjike qe ka ndaj berishes lol.

    Por Darius ka nje gje te keqe sepse pretendon qe Edi Rama ta bej Shqiprine per tre vjet si Kanadaja.

    Darius harron se si e gjeti Edi Rama shtetin.
    Nuk pretendoj aspak qe Shqiperia te behet si Kanadaja. Cdo vend ka specifiken e tij por meqe ra fjala, Shqiperia per siperfaqen e popullsine qe ka, mund te behet 100 here me e mire se Kanadaja. Por jane pikerisht larot e balot qe e terheqin zvarre. Edi Rama nuk e mori Shqiperine ne gjendje te mire dhe spretendon njeri mrekullira prej tij. Po ja qe mua sme hiqen nga koka dallaveret qe ka bere ne kohen e bashkise. Do thuash ti, keshtu jane te gjithe ne Shqiperi. Dhe pikerisht kjo eshte arsyeja pse une i konsideroj *m*u*t njerin e kake tjetrin.

  14. Anetarët më poshtë kanë falenderuar Darius për postimin:

    {A_N_G_E_L_69} (19-06-2015)

  15. #133

    Për: Shkatërrohet rrjeti i kokainës, drejtohej nga nipi i Enver Hoxhës

    Ktu jam per here te pare ne nje mendje me ty, por me nje ndryshim te vogel qe duhet ta pranojme se ky eshte me pak kake se ato paraardhesit e tije pro serb.
    ”Ti, Shqipëri, Më Jep Nder, Më Jep Emrin Shqiptar”

  16. #134
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    08-12-2014
    Postime
    27

    Për: Shkatërrohet rrjeti i kokainës, drejtohej nga nipi i Enver Hoxhës

    Citim Postuar më parë nga {A_N_G_E_L_69} Lexo Postimin
    Darius te pakten eshte realist ne lidhje me urrejtjen patollogjike qe ka ndaj berishes lol.

    Por Darius ka nje gje te keqe sepse pretendon qe Edi Rama ta bej Shqiprine per tre vjet si Kanadaja.

    Darius harron se si e gjeti Edi Rama shtetin.
    Ca Gjeti rama o shoku....
    Shqiptaret sot ne 2015 duhet te merrnin rreth 250-400€ per familje asistence ne muaj nga shfrytezimi i pasurive,por pasurite nen dhe mbi tokesore jane vetem per Parine.
    Edi Rama ne fillim e ka pas doren e lehte ne fillim 150.000 usd per leje,dhe 8 studio ne Tirane ishin ato qe firmoste Ed Rama per leje,keto dihen.
    Ndersa i perket laboratorit,dihet qe 90% te narkotrafikut ne Kube e bejne sherbimet secrete,dhe per te dale dikush garant atje,nuk mund te dale ai SALCICJA i tiranes qe kerkohet nga interpol albanistanit,se ato jane linja qeveritare dhe......nuk hyn dot askush,ate qe bene PD apo PS ishte nje nder i vogel per padronin e madh Erjonken,i ulen sasine e kokaines se kapur,duke e degraduar ne 100 kg,ku per nje ekpert ja bene mmmmuuuuuuuuuuu,se 100 kg dhe me biciklete i merr,jo ti organizosh nga fundi botes,te riskosh per laboratore ....etj,nga 3 ton,u be 100 kg.
    Qe na u kap Ermalka diku eshte bere nje gabim,dhe ka mundesi qe derisa i digjet makina avocatit te atij Ilirit apo si e ka emrin,sinjali eshte goxha i qarte,fol se.......ose mbylle sqepin.
    Te besh debat per mustaqet e Celos,eshte humbje kohe,por vrasja e Santos qe kishte rreth 4 apo 8 miliarde € trasanksione ne 2 vjet sipas gazetave,eshte nje lum parash.
    Shqiperia do vazhdoje te vuaje dhe Ushtaret e Politikes shqiptare pa perjashtuar asnje,do bejne sic do thote amerikani dhe europi,ose ushtare ne degradim tip Nano u jepet pension me nje llogari disa milioneshe.
    Kanalet e Zeza te Qeverive nuk mbyllen asnjehere,dhe nje kanal te tille nipi xhaxhit e kishte nen kontroll,deri sa ra vet brenda.Kompromiset do behen ne prapaskene,se dhe D.Bank,banka me e madhe ne EU,eshte zhytur vete ne M U T,si cdo banke,qofte dhe ato zviceriane qe mbahen si Model per Turmat,po ne fakt jane Experte ne eleminime te llogarive bankare,dhe deri te Personat qe i zoterojne keto llogari,se nuk eshte aq e kollajte sa ju mund te mendoni bej 20.000.000 mil € apo dollar dhe mbylli ne ndonje banke ne parajsat fiskale,se ndonje dite te vjen dhe ndonje truck e te con ne boten tjeter me gjithe makine,dhe me e keqja dhe familjarisht.mbase ju duken alibi per te qeshur..??ashtu e leme,po kur ben shume para dhe bllokon tregun me cmime,rrjetet e tjera te narkotrafikut nuk bejne nani nani.

  17. #135
    Lab 100% Maska e Station
    Anëtarësuar
    26-02-2010
    Vendndodhja
    Shqipëri
    Postime
    6,624

    Për: Shkatërrohet rrjeti i kokainës, drejtohej nga nipi i Enver Hoxhës

    Citim Postuar më parë nga Darius Lexo Postimin
    Paragjykim? Posi jo mer zoteri. Krejt papritur mu tek te sajoj gjera per Edi Ramen kur ka qene kryebashkiak. Jane ata qe ndertonin pallate e kerkonin leje ndertimi te cilet kane folur e treguar per pazaret e Rames me sekserin e tij Tan Leprin. Deri ne 500 mije euro ka kerkuar palacoja per nje leje ndertimi. Kur hajdutin dhe abuzuesin e etiketon me emrin qe ka, nuk eshte paragjykim por realizem.
    thash paragjykim sepse me "me tha, i thash, degjova qe, ka shum mundsi, sipas asaj qe kam degjuar, te gjith vjedhin dhe ky nuk ben perjashtim, patjeter qe vjedh se kot ska vajtur aty, etj...etj" jan te gjitha llafe ne ere, sipas ketij standarti te gjith shqiptaret dalin te korruptuar sepse te gjith mbajn njeri tjetrin neper goje.
    qe te kuptohemi, edhe une mendoj njesoj si ti dhe propabiliteti eshte i madh qe ashtu duhet te jete por nuk thua dot "flas me fakte".

  18. #136
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    08-12-2014
    Postime
    27

    Për: Shkatërrohet rrjeti i kokainës, drejtohej nga nipi i Enver Hoxhës

    Citim Postuar më parë nga Kalvin Lexo Postimin
    thash paragjykim sepse me "me tha, i thash, degjova qe, ka shum mundsi, sipas asaj qe kam degjuar, te gjith vjedhin dhe ky nuk ben perjashtim, patjeter qe vjedh se kot ska vajtur aty, etj...etj" jan te gjitha llafe ne ere, sipas ketij standarti te gjith shqiptaret dalin te korruptuar sepse te gjith mbajn njeri tjetrin neper goje.
    qe te kuptohemi, edhe une mendoj njesoj si ti dhe propabiliteti eshte i madh qe ashtu duhet te jete por nuk thua dot "flas me fakte".
    Do ti Fakte.??
    Po si do ti verifkosh faktet,apo do fillosh ti pastaj......shiko se me tha,do vinte po iku,e lashe po nuk erdhi....etj.
    Une nuk kam pare e degjuar qe ndonje Forum te kthehet ne prokurori apo gjyakte Ligjore!?!?!
    Info qe ke,intuita,parandjenja..etj behen bashke dhe krijohet nje ide e jotja.
    Nqs ti do fakte do te ti jap une te faktuara dhe me dokumenta per evazione ne 400.000€ ne vit,bile te fresketa dhe me emra,manaxherezh,drejtoresh,shoferesh,firme dhe vule.....po me nje kusht!!!
    Dua 50.000€,si do behet procedura e diskutojme,kete Darius-n,nuk e njoh dhe as kam qejf ta njoh,po mund ta marrim si ndermjetes nqs ai pranon,ose e diskutojme ska problem.
    Si thua...??

  19. #137
    Lab 100% Maska e Station
    Anëtarësuar
    26-02-2010
    Vendndodhja
    Shqipëri
    Postime
    6,624

    Për: Shkatërrohet rrjeti i kokainës, drejtohej nga nipi i Enver Hoxhës

    Citim Postuar më parë nga A.A Lexo Postimin
    Do ti Fakte.??
    Po si do ti verifkosh faktet,apo do fillosh ti pastaj......shiko se me tha,do vinte po iku,e lashe po nuk erdhi....etj.
    Une nuk kam pare e degjuar qe ndonje Forum te kthehet ne prokurori apo gjyakte Ligjore!?!?!
    Info qe ke,intuita,parandjenja..etj behen bashke dhe krijohet nje ide e jotja.
    Nqs ti do fakte do te ti jap une te faktuara dhe me dokumenta per evazione ne 400.000€ ne vit,bile te fresketa dhe me emra,manaxherezh,drejtoresh,shoferesh,firme dhe vule.....po me nje kusht!!!
    Dua 50.000€,si do behet procedura e diskutojme,kete Darius-n,nuk e njoh dhe as kam qejf ta njoh,po mund ta marrim si ndermjetes nqs ai pranon,ose e diskutojme ska problem.
    Si thua...??
    vallaj nuk te mora vesh se ca thua
    mos me di gje sal berishen apo lul bashen mua qe me kerkoke 50.000 euro?
    po ke fakte nxiri ti shohim ose coi atje ku duhen deri athere jane perseri fjal ne ere
    gjith te mirat

  20. #138
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    08-12-2014
    Postime
    27

    Për: Shkatërrohet rrjeti i kokainës, drejtohej nga nipi i Enver Hoxhës

    Citim Postuar më parë nga Kalvin Lexo Postimin
    vallaj nuk te mora vesh se ca thua
    mos me di gje sal berishen apo lul bashen mua qe me kerkoke 50.000 euro?
    po ke fakte nxiri ti shohim ose coi atje ku duhen deri athere jane perseri fjal ne ere
    gjith te mirat
    Po normal qe nuk kupton dot,si do ti kuptosh kur nuk di ca kerkon dhe me xhepin bosh.
    Ku ke pare informacione pa lek ti apo te filmi 007??
    Une te ofroj info,po kur do te merresh me llafe bosh si Shqipot,dalim te La Fonten-i Dhelpra dhe Rrushte.
    Se ku i coj une eshte pune per mua,po kur te ngel topi mes shaleve dhe zdi ca te thuash kerkon qiqra ne hell,keshtu qe mos u merr me biseda qe su del dot per zot,se po ndejte me kalamanj behesh me cerrka kosi,se nuk dine te hane perplasin lugen ne pjate.
    Nqs sme ke kuptuar akoma DJALI,ca te thote big brotheri.....jepi ndonje dhalle te fresket,dhe mos u merr me muhabete Burrash,po rri aty ne cep dhe degjo,ne rregull???
    Apo do fillosh te debatosh me mua tani??
    Nqs do oferta eshte e vlefeshme deri kur ta shof une te arsyeshme,cmimi nuk ndryshon!!
    Po kesaj rradhe nqs do pergjigjesh thuaj PO ose JO,se P'JO si shqiptaret nuk pranohet.

  21. #139
    Shpirt Shqiptari Maska e Albo
    Anëtarësuar
    16-04-2002
    Vendndodhja
    Philadelphia
    Postime
    30,030
    Postimet në Bllog
    17

    Për: Shkatërrohet rrjeti i kokainës, drejtohej nga nipi i Enver Hoxhës

    Zbulimi i kapos së laboratorit të kokainës,Prokuroria kërkon kohë

    TIRANË - Pas 6 muaj hetime prokuroria e krimeve të rënda ende nuk ka mundur të zbulojë kapon e laboratorit të kokainës në Xibrakë të Elbasanit të zbuluar në janar të këtij viti.

    Ndërkohë burime nga grupi hetimor bënë me dije se dy kolumbianët e prangosur në operacionin e përbashkët Gjermano-Shqiptar insistojnë se në Shqipëri kanë ardhur si futbollist.

    E për këto arsye akuza i është drejtuar Gjykatës së Krimeve të Rënda duke kërkuar zgjatje të hetimeve dhe me 3 muaj të tjerë.

    Burime nga grupi hetimor sqaruan se në këtë fazë ku ndodhen hetimet do të kryen verifikimet pasurore të grupit të përfshirë në trafik si dhe zbulimi i linjës së mbërritjes së kokainës në Shqipëri.

    Laboratori në të cilin përpunohej kokaina u zbulua më 14 janar të këtij viti ndërsa në prangat e policisë ranë Ermal Hoxha, Kelmend Dalipi, Arjan Dalipi, Saimir Batku, Kastriot Imeri, Gentjan Gjonaj, Cezar Avila, Walther Moreno dhe Ilir Hyseni.

    Aktualisht personat e arrestuar ndodhen nën masën e sigurisë arrest me burg, mes tyre dhe Ermal Hoxha për të cilin Gjykata e Lartë i refuzoi lirinë.

    Shqiptarja

  22. #140
    Shpirt Shqiptari Maska e Albo
    Anëtarësuar
    16-04-2002
    Vendndodhja
    Philadelphia
    Postime
    30,030
    Postimet në Bllog
    17

    Për: Shkatërrohet rrjeti i kokainës, drejtohej nga nipi i Enver Hoxhës

    Zbardhet dosja - Kokaina në Xibrakë/ Lënda kimike u ble me kupon tatimor, Elbasani bëhej Shkodër

    Emri:  417-655x356.jpg

Shikime: 1005

Madhësia:  29.2 KB

    Prokuroria e Krimeve të Rënda ka dorëzuar në gjykatë, akuzën për 9 të pandehurit e laboratorit të drogës që u zbulua në fillim të vitit 2015 në Xibrakë të Elbasanit. “Trafik droge” dhe “grup i strukturuar kriminal”, është akuza për Ermal Hoxhën dhe të akuzuarit e tjerë.
    Mediat print kanë publikuar sot dosjen e plotë për të pandehurit ku dalin në dritë faktet, bisedat me kod të përgjuara nga prokuroria dhe fakti që lënda kimike e përdorur për laboratorin u ble me kuponë dhe fatura tatimore

    Gjithashtu referuar bisedave të përgjuara nga ana e prokurorisë të pandehurit i referohen me “ata shokët” kur e kanë fjalën për dy shtetastit kolumbianë.

    Ndërsa Ermal Hoxha përdorte emrin “Shkodër” kur i referohej Elbasanit si destinacion.

    Genci Xhixhës i referoheshin me emrin “i shëndoshi” ose daku.

    Si mberriti informacioni nga Gjermania

    Në datën 17.12.2014, ka mbërritur në Prokurorinë për Krime të Rënda një informacion nga ana e autoriteteve gjermane mbi organizimin e një aktiviteti të trafikimit të një sasie lënde narkotike, të dyshuar si kokainë, nga Shqipëria drejt Gjermanisë. Nga hetimi i kryer përmes përgjimeve telefonike dhe vëzhgimeve, rezultoi se Ilir Hyseni, pas mbërritjes në Shqipëri kishte kontakte me shtetasin Kastriot Imeri. Në vijim të veprimeve të tij, Ilir Hyseni përveç kontakteve me Kastriotin kishte kontakte edhe me Ermal Hoxhën. Në këto kushte policia gjyqësore vazhdoi me vëzhgimin e lëvizjeve të Ilir Hysenit dhe Ermal Hoxhës, derisa në datën 13 janar 2015, u zbulua se këta shtetas udhëtuan nga Tirana për në ish-magazinat e Rezervave Shtetërore në Xibrakë të Elbasanit. Në këto kushte vazhdoi vëzhgimi i këtyre ambienteve, nga ku rezultoi se, përveç Ilir Hysenit dhe Ermal Hoxhës, aty kishin akses edhe Klemend Dalipi, pronari i magazinës, Arjan Dalipi, Gentian Gjonaj dhe Saimir Batku. Rezultoi nga përgjimet telefonike se personat e mësipërm kishin komunikime të shpeshta me njëri-tjetrin.Nga vëzhgimet u konstatua se dhe dy shtetas të huaj, të cilët më pas rezultuan se ishin kolumbianë, Cesar Avila dhe Valther Moren Moreno, kishin akses tek ambientet.

    Kontrolli i Magazines
    Nga provat e gjetura në vendngjarje rezulton se magazina shërbente për të fshehur një laborator për transformimin dhe përpunimin e lëndëve që kishin përmbajtje kokaine, të cilat pas përpunimit dilnin në produkt përfundimtar që ishte kokainë e gatshme për t’u hedhur në treg. Në magazinë u sekuestrua e vendosur në një peshore një sasi prej 435 gramësh kokainë. Gjithashtu u sekuestruan edhe shumë pajisje të cilat përdoreshin në procesin e përpunimit.
    “Një sërë faturash tatimore apo kuponësh tatimorë që i janë sekuestruar shtetasit Sajmir Batku, për blerjen e lëndëve të ndryshme kimike, si acid klorhidrik, sodë kaustike etj, apo veshje pune, kova, peshore etj në periudhën mes fundit të nëntorit dhe fillimit të dhjetorit të vitit 2014 të cilat më pas e gjetën dhe në laboratorin ku ekstraktohej lënda narkotike e provojnë këtë” thuhet në dosje.



    ORA NEWS

Faqja 7 prej 7 FillimFillim ... 567

Fjalët Kyçe për Temën

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •