Close
Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 32 prej 32
  1. #21
    i/e regjistruar Maska e Ceni-1
    Anëtarësuar
    18-10-2012
    Vendndodhja
    Kosove
    Postime
    832

    Për: Dyfishohet numri i anglezëve që pranojnë Islamin

    Citim Postuar më parë nga Wordless Lexo Postimin
    o Ceno, ti the që nga një mysliman i vetëm para 14 shekujsh, feja Islame është bërë e para në botë .. apo nuk the kështu ?!

    Unë po të pyes se kur ka zbrit nga xhenneti Ademi me Havanë, se me sa di unë, Islami thotë që edhe Ademi me Havanë dhe gjithë pasuesit deri më sot janë Myslimanë. (apo do argumeta ?) Tani ti thua para 14 shekujsh ka qenë vetëm një mysliman (pra Muhamedi që e shpalli fen myslimane)

    Hajde na i shpjego tani se kur ,si, qysh , tek
    Shume mire e thash , prej shek. 14 , apo me mire te theme prej Profetit Muhamed a.s., e deri ne shek.21 jane me miliarda misliman ne Bote . Une nuk thash prej shek. 20 , por shkrimi im ke i dedikuar prej Muhamedit a.s., e kendej ... Nuk e mohova askund se Ademi a.s dhe Hava r.a, nuk kane qene muslimanet e pare (te nesnhtruarit e pare ndaj Zotit).

    Para Muhamedit a.s., ka pasur musliman , vetem jo sikur umeti i Muhamedit a.s. Athere ka pasur pak , por kane qene musliman te vertet , kurse sot ka musliman shume , po jane musliman te dobet !
    Ndoshta kete here me kuptove
    Ndryshuar për herë të fundit nga Ceni-1 : 19-12-2014 më 19:56
    “Fe e vetme (e pranuar) tek Allahu është Islami” (Ali Imran, 19).

  2. #22
    i/e regjistruar Maska e Ceni-1
    Anëtarësuar
    18-10-2012
    Vendndodhja
    Kosove
    Postime
    832

    Për: Dyfishohet numri i anglezëve që pranojnë Islamin

    Citim Postuar më parë nga Darius Lexo Postimin
    Seriozisht e beson ti kete qe thua apo e e thua thjesht sa per demagogji?
    Nuk te pelqen qe Evropa sot dhe neser do te jete muslimane !? Edhe pa pelqemin e juaj sot ne cdo vend te Evropes thirret Ezani ! Ky eshte fakt qe asnje njeri s'mund ta mohoj . Kur therret Ezani ne nje vend eshte shenje qe ai vend ne te ardhmen do ti takoj Islamit . Sepse Islami eshte e verteta , dhe kur arrin e verteta, e paverteta zhduket apo me mire te theme shkaterrohet .
    “Fe e vetme (e pranuar) tek Allahu është Islami” (Ali Imran, 19).

  3. #23

    Për: Dyfishohet numri i anglezëve që pranojnë Islamin

    Kjo qe po thua tani nuk eshte e njejte me ate qe shkruaje me siper e qe te citova une. The qe zemra e Europes po behet islami. Gje qe eshte komplet nje disinformacion dhe genjeshter delirante e paster. Mua sme behet vone per ezanin qe thirret ne Europe. Gjithe ata emigrante myslimane qe kane mbushur Europen duhet t'i falen demokracise europiane qe i mundeson te ndertojne xhami e te falen e te therrasin ezanin ne mes te saj. Por kjo nuk e ben Europen dhe as zemren e saj myslimane. Thjesht zemergjere qe respekton cdo fe e cdo kulture. Gabim fatal qe do e paguaje nje dite madje shume shpejt. Por kjo nuk eshte tema per te diskutuar kete subjekt.

    Here tjeter mos genje se nuk po flet me kalamaj.

  4. Anetarët më poshtë kanë falenderuar Darius për postimin:

    Cen Durimmadhi (04-02-2015)

  5. #24
    Updating.... Maska e Wordless
    Anëtarësuar
    19-06-2002
    Vendndodhja
    Undercover
    Postime
    3,154

    Për: Dyfishohet numri i anglezëve që pranojnë Islamin

    Po po Cen, kësaj radhe të kuptova
    Ky shtet është ky që është sepse qytetarët tanë janë këta që janë !

  6. #25
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    04-04-2006
    Vendndodhja
    Tirone
    Postime
    8,398

    Për: Dyfishohet numri i anglezëve që pranojnë Islamin

    Citim Postuar më parë nga Ceni-1 Lexo Postimin
    Nuk te pelqen qe Evropa sot dhe neser do te jete muslimane !? Edhe pa pelqemin e juaj sot ne cdo vend te Evropes thirret Ezani ! Ky eshte fakt qe asnje njeri s'mund ta mohoj . Kur therret Ezani ne nje vend eshte shenje qe ai vend ne te ardhmen do ti takoj Islamit . Sepse Islami eshte e verteta , dhe kur arrin e verteta, e paverteta zhduket apo me mire te theme shkaterrohet .
    Demagogji e paster.
    Me krijohet pershtypja se masturbohesh duke shkruar ne forum.
    Unë jam njeri i thjeshtë.
    Kënaqem me pak.
    Më mjafton më e mira.

  7. #26
    mall Maska e bili99
    Anëtarësuar
    05-04-2007
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    1,804

    Për: Dyfishohet numri i anglezëve që pranojnë Islamin

    Te sillet si teme lajm-gezimi per shtimin e Anglezeve te islamizu tek Forumi Shqiptar...o kuku per ne!
    I Ilirides jam Iliri,
    dhe i lire dua me mbet.
    Per cfardo xhevahiri,
    Shqiperine se jap per jete

  8. Anetarët më poshtë kanë falenderuar bili99 për postimin:

    Cen Durimmadhi (04-02-2015)

  9. #27
    i/e regjistruar Maska e semiku
    Anëtarësuar
    11-04-2010
    Postime
    1,202

    Për: Dyfishohet numri i anglezëve që pranojnë Islamin

    Citim Postuar më parë nga Ceni-1 Lexo Postimin
    Si thua te zhduket ku Europa dhe zemra e saj u bene Islame !
    Cila eshte zemra e Evropes ?
    Miloshevici thonte Zemra e Serbise eshte Kosova.
    Citim Postuar më parë nga Ceni-1 Lexo Postimin
    Edhe pa pelqemin e juaj sot ne cdo vend te Evropes thirret Ezani ! Ky eshte fakt qe asnje njeri s'mund ta mohoj .
    Thirret ezani neper vendet e Evropes,por bucet vetem neper dhomat e muslimaneve duke blere Ora muri ku eshte i incizuar thirrja e hoxhes.Cmimi i nje Ore te tille 5 euro i gjen ne pazarin e turqeve qe shesin gjera te perdorura.
    Je i njoftuar me ligjet e reja qe do i sjell Evropa ? Lexo per Austrine sa per fillim.
    Kur therret Ezani ne nje vend eshte shenje qe ai vend ne te ardhmen do ti takoj Islamit .
    Keshtu thonte edhe Miloshevici.Aty ku ka nje varr serb eshte Serbi,aty ku ka nje Kishe Ortodokse eshte Serbi,aty ku bie kenbana e nje Kishe Ortodokse ajo eshte Serbi jo vetem Sot por pergjithmon.
    Dmth parimisht e perkrah Miloshevicin duke qene madje edhe kosovar ! E sheh qe me kete mendje trullance nuk je asgje pervec nje Piccolo Miloshevic !

    - Sa per ate qe anglezet e pranojne Islamin,AQ ose trefish Anglez te frustruar kalojne ne Hare Krishna ne vit.Keto fenomene jane ne margjina te gabimit statistikor,aq sa e pranojne Islamin ne Angli AQ ose me shume humbin jeten anglezet ne fatkeqesi komunikacioni.
    Asgje e vecant,nuk e veren as statistika por e fut ne gabimin qe tolerohet
    Rri qetë dhe fol Shqip !

  10. #28
    i/e regjistruar Maska e semiku
    Anëtarësuar
    11-04-2010
    Postime
    1,202

    Për: Dyfishohet numri i anglezëve që pranojnë Islamin

    Citim Postuar më parë nga 2043 Lexo Postimin
    Demagogji e paster.
    Me krijohet pershtypja se masturbohesh duke shkruar ne forum.
    I cituari nuk e din as cka eshte demagogjia,madje as nuk masturbohet por aq din.Perjashto absurdin se cka fiton nje kosovar me rritjen e pakistanezeve,afganeve,somalezeve ne Angli !!! Cka fiton nje kosovar i varfur nga kjo ?!
    Shumica absolute e lajmeve te tilla per shtimin e muslimaneve ne Evrope qe shperndahen e kane burimin te grupet e djathta nacionaliste ne Evrope,shpesh here edhe falsifikohen.Qellimi eshte shume i qarte,te shtohet islamofobija dhe te krijohet ndjenja e rrezikut e popullates evropiane nga rritja e popullates muslimane.
    Nje strategji e tille e ketyre rretheve qe zgjat mbi nje dekade eshte duke dhene edhe rezultate,shiko zgjedhjet e fundit per Parlamentin Evropian,shiko anketat si qendrojne partite e djathta edhe ato te moderuara edhe ato extreme ne Evrope.Gjithnje e me shume rriten.
    Ne te vertet bashkesit muslimane ne Evrope rriten (marokenet,algjerianet,pakistanezet,afganet ...) por vetem per shkak te natalitetit te larte,por ne shifra absolute kjo per Evropen nuk perben rrezik serioz ~ nese muslimanet radikalizohen ne Evrope,radikalizohet edhe Evropa !
    Rri qetë dhe fol Shqip !

  11. #29
    i/e regjistruar Maska e VOLSIV
    Anëtarësuar
    14-10-2009
    Postime
    1,069

    Për: Dyfishohet numri i anglezëve që pranojnë Islamin

    Emri:  Untitled.jpg

Shikime: 136

Madhësia:  11.3 KB

    Sipas wikipedias, nese eshte e besueshme, ne dhjete vitet e fundit myslimanet jane dyfishuar ne Mbreterine e Bashkuar.
    Ndryshuar për herë të fundit nga VOLSIV : 21-12-2014 më 10:30
    La verita' ti rendera' libero!

  12. #30
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    14-09-2014
    Postime
    992

    Për: Dyfishohet numri i anglezëve që pranojnë Islamin

    Perse, po perse nuk u pelqen qumeshti i anglise dhe pijne qumesht miresie aq larg. Por duhet thene se amballazhi i atij qumeshti eshte shume joshes dhe pothuaj i vertete.

  13. #31
    Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
    Anëtarësuar
    01-12-2006
    Vendndodhja
    Guinea
    Postime
    6,386

    Për: Dyfishohet numri i anglezëve që pranojnë Islamin

    Citim Postuar më parë nga Wordless Lexo Postimin
    Janë shumë dy vite, pas dy javësh !!
    Eshte ceshtje ditesh, bile mos te them ceshtje oresh...
    Nese 10.000 siriane vijne ne nje shtet perendimor sipas dijetareve pa kurrfare truri si Mexhid Yvejsi 30.000 vendas po u konvertojkan ne Islam. Krejt Suedine p.sh. mund te shihesh ndoshta nja 10 suedeze te konvertuar ne Islam, shqiptareve u shitet genjeshtra se 1 milione suedeze jane konvertuar ne Islam. Nese ne bote ka 1.1 miliarde lyslimane dhe 100 milone prej tyre shkojne ne Evrope sipas Mexhidit qenkan bere 1.2 miliarde myslimane!? Logjike koti

  14. #32
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    08-12-2003
    Vendndodhja
    Tiron
    Postime
    979

    Për: Dyfishohet numri i anglezëve që pranojnë Islamin

    Citim Postuar më parë nga mesia4ever Lexo Postimin
    Eshte ceshtje ditesh, bile mos te them ceshtje oresh...
    Nese 10.000 siriane vijne ne nje shtet perendimor sipas dijetareve pa kurrfare truri si Mexhid Yvejsi 30.000 vendas po u konvertojkan ne Islam. Krejt Suedine p.sh. mund te shihesh ndoshta nja 10 suedeze te konvertuar ne Islam, shqiptareve u shitet genjeshtra se 1 milione suedeze jane konvertuar ne Islam. Nese ne bote ka 1.1 miliarde lyslimane dhe 100 milone prej tyre shkojne ne Evrope sipas Mexhidit qenkan bere 1.2 miliarde myslimane!? Logjike koti
    Bota o mesia i ka a si ka nja 1 milion te krishter. Shumica kan heq dor nga besimi e kan shpik free thinker vetem se nuk i durojn budallalliqet e bibles. Perendimi me mir prano me besu qe ka ardh nga majmuni se sa nga zoti qe var t'birin ne kryq.

Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •