Close
Faqja 4 prej 4 FillimFillim ... 234
Duke shfaqur rezultatin 61 deri 80 prej 80
  1. #61
    Updating.... Maska e Wordless
    Anëtarësuar
    19-06-2002
    Vendndodhja
    Undercover
    Postime
    3,154

    Për: “AS”: Serbia e Shqipëria rrezikojnë përjashtimin nga kualifikueset Euro 2016

    Ndeshja ishte e ndalur kur droni filloj te flutorje mbi stadium. Pse ishte e ndalur ndeshja ? A kishte mbaruar 45 minutshi apo ishte e pamundur te vazhdohej nga hedhja e sendeve ne fushe ?
    Ky shtet është ky që është sepse qytetarët tanë janë këta që janë !

  2. #62
    i/e regjistruar Maska e semiku
    Anëtarësuar
    11-04-2010
    Postime
    1,202

    Për: “AS”: Serbia e Shqipëria rrezikojnë përjashtimin nga kualifikueset Euro 2016

    Citim Postuar më parë nga mesia4ever Lexo Postimin
    Po cfare Shqiperie Etnike, nuk do te prishen kufinjte e shteteve, sa ma heret ta kuptojme aq me mire per ne.
    Shqiperija Etnike egziston,ajo eshte realitet.Thjesht vetem nuk duhet permendur termin "Shqiperi e Madhe" sepse ky term eshte krijese serbe.
    Sa kufinj jane prishur vetem prej vitit 1990 ?
    Mos u beni naiv.
    Per t'i bashkuar ne nje territor bashkembasit e vet asnje shtet tjeter ballkanik nuk e ka pas shancen me te madhe sesa Serbia, pra kishin kontroll te gjithe ushtrine e Jugosllavise dhe e dime forcen e saj, dhe perseri deshtuan sepse bota ste perkrahe te besh spastrim etnik e te ndryshosh kufinjte.
    Serbija zyrtarisht ka pasur projektin e formimit te Serbise se Madhe,luftoi per te ne vitet `90 por deshtoi pjeserisht,moren gjysmen e Bosnjes.Por deshtoi ne Kroaci [ i mundi ushtrija kroate] dhe ne Kosove [Nato],deshtoi pjeserisht sepse deshironte kete Mega Serbi ta krijonte me spastrimin etnik.
    Edhe sot egziston projekti Serbi e Madhe por eshte formuluar ndryshe ne momerandumin e Ri te Akademise Serbe,e ky projekt parasheh bashkimin e Republika Srpska,pjesen Veriore te Kosoves me Serbine,protektorat i bute mbi Malin e Zi dhe Maqedonin dhe perpjekje te vazhdushme e rrenimit te Kosoves.
    NE nuk kemi asnje projekt,Akademija serbe [SANU] nuk fle,Akademite tana ajo e Shqiperise dhe Kosoves flene.
    Dine ndokush te me thote dy Akademite tona cfare pune bejne ?
    'Shqiperia Etnike' eshte propagande e Serbise e cila deshiron t'i paraqese shqiptaret si faktor destabiliteti.
    Ore zoteri,ti cdo term e hallakat dhe e sjell deri ne absurd.Nuk kemi cka fshehimi dhe te ikim nga Shqiperija Etnike.Ajo nuk do te thote asgje perpos territore ku edhe SOT jetojne Shqiptaret dhe ne ato territore jane autokton.Autoktonin me shekuj ta mohon bota helleno-sllave dhe perse nuk duhet promovuar Shqiperine Etnike ?! Perse ?
    Duhet vetem shpjeguar qarte te huajve cka do te thote kjo.
    Duhet ti thene te paditureve,qe nese koncepti i Shqiperise Etnike parasheh qe cdo fshat/qytet shqiptar ti bashkohet shtetit Shqiptar - atehere edhe NE jemi te vetedijshem qe kjo eshte vetem nje politike avanturiste e parealizueshme dhe as qe e kemi ne plan ta bejme/ta kerkojme kete.Shtetet e pasterta etnike jane krijese fashiste .... mirepo,koncepti i Unitetit Shqiptar NE nuk e definojme si nje Opsesion te bashkimit te cdo fshati/qyteti shqiptar ne Shtetin e Arrdhshem Shqiptar POR vetem nje mundesi Politike te shqiptareve - posacerisht atje ku jane ne numer te madh,jane kompakt dhe te arrire ne aspektin e arsimit dhe kultures - dhe lirshem te Zgjedhin ne cilin shtet duan te jetojne.
    Kjo nuk eshte asgje tjeter pos e drejte themelore e cdo kombi per Vetvendosje.Kjo e drejte eshte themelore dhe askush nuk munde ti a mohoj askush,sepse eshte e Drejte natyrore e nese don edhe e drejte e dhene nga Perendija.
    Shqiptaret e Maqedonise maksimalja qe mund te arrijne eshte zbatimi i Marreveshjes se Ohrit, te tjerat jane endrra.
    Hajde bre.
    Marrveshja e Ohrit as qe egziston me.Ajo nuk eshte asgje pos nje armepushim mes Shqiptareve dhe sllavomaqedonasve.
    Kete ta thone maqedonasit e jo Une !
    Rri qetë dhe fol Shqip !

  3. #63

    Për: “AS”: Serbia e Shqipëria rrezikojnë përjashtimin nga kualifikueset Euro 2016

    Citim Postuar më parë nga semiku Lexo Postimin
    Shqiperija Etnike egziston,ajo eshte realitet.Thjesht vetem nuk duhet permendur termin "Shqiperi e Madhe" sepse ky term eshte krijese serbe.
    Sa kufinj jane prishur vetem prej vitit 1990 ?
    Mos u beni naiv.
    Shpjegoja sa te duash ti atij, ai eshte i trashe dhe nuk kupton. Ja dhashe pergjigjen disa here po na e paskan fshire.

  4. #64
    Love all, but trust a few Maska e angmokio
    Anëtarësuar
    02-09-2011
    Vendndodhja
    AngMoKio
    Postime
    3,928

    Për: “AS”: Serbia e Shqipëria rrezikojnë përjashtimin nga kualifikueset Euro 2016

    FSHF dorëzon mbrojtjen në UEFA



    Federata Shqiptare e Futbollit ka përgatitur dosjen e plotë me pamjet filmike, fotot dhe të gjitha faktet rreth ngjarjes së Beogradit e cila do t`i dorëzohet Komisionit të Displinës pranë UEFA-s.

    Pasi eshtë konsultuar me studion e tyre të avokatisë, FSHF i është drejtuar edhe dy studiove të huaja, për t'i përfaqësuar nisur nga eksperienca. E para ka qenë një studio britanike, ajo e cila është marrë me formulimin dhe rradhitjen e fakteve për ankimimin që Federata Shqiptare e Futbollit do të bëjë pranë komisionit të disiplinës së UEFA-s, ndërsa e dyta do të jetë një studio zvicerane avokatie, ajo që do te prezantoje te gjithe punen e kryer nga fshf dhe studio e meparshme ligjore.

    Ankimimi i palës shqiptare konsiston në 3 pika kyçe të ngjarjes që sollën edhe ndërprerjen e ndeshjes.

    Pika e parë është dështimi i palës serbe në organizimin e ndeshjes, një pikë shumë e rëndësishme që nisur edhe nga pamjet tregohet qartë, ashtu si edhe pika e dytë që është hyrja e tifozëve në fushë dhe goditja e skuadrës mike jo vetëm nga tifozët, por edhe nga stjuardët, apo punonjësit e sigurisë. Ndërsa pika e tretë janë koret rraciste që në fillim të ndeshjes, të cila më pas vazhduan me injorimin e himnit tonë dhe flamujt me mesazhe politike të ndaluara ku shkruhej Kosova është Serbi.

    Këto janë 3 pikat kryesore që ndërprenë ndeshjen dhe që së bashku me materialet filmike e fotografike do të jenë në dosjen tonë, që i dorëzohen Komisionit të Disiplinës së UEFA-s dhe që në mënyrë të menjëhershme sjellin edhe humbjen e ndeshjes së Seribës në tavolinë me rezultatin 3-0.

    Ndërkohë Federata Shqiptare e Futbollit akuzohet për banderolën me simbolet shqiptare dhe për refuzimin për t'u rikthyer në fushën e lojës. Për këtë pikë, që është shumë e rëndë dhe ndëshkuese, pra braktisja e fushës së lojës, në relacionin që do t'i dërgohet UFEA-s shkruhet: "Skuadrës shqiptare në asnjë moment nuk i është kërkuar që të rikthehet në fushëne lojës, thjesht është pyetur nëse janë në gjendje apo jopër të vazhduar ndeshjen. Për këtë pyetje, përgjigjia ka qenë e qartë për të gjithë: "Ne nuk refuzojmë të rikthehemi e të luajmë futboll, por refuzojmë të vdesim."

    Ditën e enjte më datë 23 tetor, nëpërmjet një video konference pala shqiptare e përfaqësuar nga një studio ligjore zvicerane do të mbrojë faktet e saj përballë 5 anëtarëve të komisionit të disiplinës së UEFA-s, ashtu si edhe pala serbe e më pas do të jepet vendimi, si për ndeshjen dhe për pikët. Por ekziston edhe nje hipoteze e trete, ajo qe apo mund të ketë edhe një shtyrje tjetër deri në muajin nëntor. / Top Channel
    "And speak kindly to mankind '' Quran - 2:83"

  5. #65
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    25-05-2008
    Postime
    3,745

    Për: “AS”: Serbia e Shqipëria rrezikojnë përjashtimin nga kualifikueset Euro 2016

    Citim Postuar më parë nga Unlimited Lexo Postimin
    I here the se nuk bashkohet askush, e tesh po thu Kosova po. E pjesa e Ilirides qe jane 90% Shqiptar a s'po ta mushin menjen me u shkeput dhe ne nje te ardhme me u bashku a ? E qato Bujanvc e Medvegj e Lugin ? E do ne Malci e do e do e do. Hajt ane shko se a tu t'prit Nuha me Cenin me debatu per pune mjekrre e ferexheje
    Shyqyr qe edhe juve ju kapi emocioni nacinalist hahaha ,,mos te ishte kjo ndeshje ,,cfare dashurie kishit per serbet me gjase s'do e kuptonit kurre qe viktima ishim ne shqiptaret e Kosoves ...me mire vone se kurre hahaha ...sidoqofte ,nese mundeni bashkone edhe Beogradin me Shqiperi ..mua qejfi s''me prishet .
    Ndryshuar për herë të fundit nga ane : 21-10-2014 më 13:41
    There is a special place in hell for women who don't help other women.
    Madeleine Albright

  6. #66

    Për: “AS”: Serbia e Shqipëria rrezikojnë përjashtimin nga kualifikueset Euro 2016

    Nuk perjashtohet Shqiperia. Eshte qesharake.

  7. #67
    Updating.... Maska e Wordless
    Anëtarësuar
    19-06-2002
    Vendndodhja
    Undercover
    Postime
    3,154

    Për: “AS”: Serbia e Shqipëria rrezikojnë përjashtimin nga kualifikueset Euro 2016

    Citim Postuar më parë nga ane Lexo Postimin
    Shyqyr qe edhe juve ju kapi emocioni nacinalist hahaha ,,mos te ishte kjo ndeshje ,,cfare dashurie kishit per serbet me gjase s'do e kuptonit kurre qe viktima ishim ne shqiptaret e Kosoves ...me mire vone se kurre hahaha ...sidoqofte ,nese mundeni bashkone edhe Beogradin me Shqiperi ..mua qejfi s''me prishet .
    Ne kete ndeshje e kemi pasur kohe me pare ne Greqi dhe kisha me thane qe ishte ma e keqe se kjo per arsye se atje na i theren nje djalosh te ri bashkatdhetar. Nacionalizem the ? Larg prej nesh ka qen gjithmon. Po ne njihna histrorikisht qe e kena shit kyt ven per dy grosh. Te Shqiptart ne masen 95% nuk ke me gjet kurr as nacionalizem dhe as cip, ai 5% mundohet gjoja po e ndergjegjson ket 95% po kot e ka e kot e ka pas qysh kur njihet shprehja "2 Shqiptar si gjen me i menje"
    Ky shtet është ky që është sepse qytetarët tanë janë këta që janë !

  8. #68
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    25-05-2008
    Postime
    3,745

    Për: “AS”: Serbia e Shqipëria rrezikojnë përjashtimin nga kualifikueset Euro 2016

    Citim Postuar më parë nga Unlimited Lexo Postimin
    Ne kete ndeshje e kemi pasur kohe me pare ne Greqi dhe kisha me thane qe ishte ma e keqe se kjo per arsye se atje na i theren nje djalosh te ri bashkatdhetar. Nacionalizem the ? Larg prej nesh ka qen gjithmon. Po ne njihna histrorikisht qe e kena shit kyt ven per dy grosh. Te Shqiptart ne masen 95% nuk ke me gjet kurr as nacionalizem dhe as cip, ai 5% mundohet gjoja po e ndergjegjson ket 95% po kot e ka e kot e ka pas qysh kur njihet shprehja "2 Shqiptar si gjen me i menje"
    Kete e dime te gjithe por ishe ti ai qe "rrahe gjoks" per bashkimin e tere trojeve shqiptare nje postim me larte ahhaha.Nacionalist ,se paku ashtu sic duhe te jete nacionalizmi pozitiv nuk jemi asnjera pale ,as ju ne Shqiperi as ne ne Kosove por dallimi i vetem eshte qe ne ne Kosove se paku nuk ndihemi keq dhe inferior nga te qenit shqiptar .
    There is a special place in hell for women who don't help other women.
    Madeleine Albright

  9. #69
    i/e regjistruar Maska e shitesi
    Anëtarësuar
    17-11-2003
    Vendndodhja
    ne frymemarrjen time
    Postime
    1,069

    Për: “AS”: Serbia e Shqipëria rrezikojnë përjashtimin nga kualifikueset Euro 2016

    Citim Postuar më parë nga ane Lexo Postimin
    Une shqiptare jam por nuk besoj se te gjitha trojet shqiptare do behen bashke ,Shqiperia e Kosova po se eshte proces i pashmangshem pasi shumica e popullesise eshte shqiptare dhe te dyjat jane shtete te pavarura qe ne te ardhmen mund te vendosin te bashkohen por Cameria p.sh eshte non sens ...me sa di une ne ato troje ska mbet shqiptar me ,gjysma jane perzen gjysma jane asimilu qe edhe sikur te ishte i mundur bashkimi popullesia e atjeshme s'do pranonte .
    Po ane e di qe je Shqiptar i Kosoves e une jam Shqiptar i Camerise.Une mendoj qe je gabim ne arsyetimin tend per Camerine.E para popullsia Shqiptare e Camerise eshte perzene me dhune nga shtepite e tyre duke lene prapa viktimat e genocidit te ushtruar.Pra vertet jemi perzene me dhune por kjo nuk e perjashton mundesine e kthimit ndoshta dhe me paqe ne tokat tona.E dyta Shqiptaret e mbetur aty ndoshta nuk do donin bashkimin nese gjate kesaj kohe do ishin trajtur njesoj si gjithe qytetaret grek.Por nuk ka qene keshtu.Represioni dhuna dhe terrori ndaj tyre ka qene ndoshta me i egri qe eshte njohur ndonjehere.Imagjino nje njeri qe gjuhen e nenes nuk guxon ta flase ne publik per te kuptuar gjendjen e tyre.Pra nje trajtim i tille patjeter ka bere qe te akumulohet nje energji shume e madhe e cila sdo vonoj shume te shfaqet.Deshira e tyre per Liri eshte shume e madhe.Demokratizimi i shtetit grek do ndihmoj ne kete drejtim.
    Feja e Shqiptarit eshte Shqiptaria

  10. Anetarët më poshtë kanë falenderuar shitesi për postimin:

    sarris (22-10-2014)

  11. #70

    Për: “AS”: Serbia e Shqipëria rrezikojnë përjashtimin nga kualifikueset Euro 2016

    Humbje Shqiperise, Serbise i hiqen 3 pike. Dolen te dyja pa pike.

    Turp i UEFAs

  12. #71
    krenar qe jam malsor..... Maska e _MALSORI_
    Anëtarësuar
    21-07-2005
    Vendndodhja
    diku neper bote
    Postime
    2,637

    Për: “AS”: Serbia e Shqipëria rrezikojnë përjashtimin nga kualifikueset Euro 2016

    KANDARET E EUROPES.

    Me ket lajm du me njoftu!
    Gjith ku i kam une miqt e mi.
    Nese doni me m'gjetë mu.
    Kam fillu pune ne tregti.

    Ma nuk jam ai i pari.
    S'bej ma pune, qe m'vijne per dore.
    Tash me gjeni te pazari.
    Tu bertite "hajde peshore"!

    Sjane peshore dosido.
    Qysh perdor perdit mileti.
    Pa e ble ti nja, mos shko!
    Jane peshore marifeti.

    Jane peshore prej "platini"
    Ku e pakta, u han ballanca.
    Shpejt e shpejt, hajdi e blini!
    Nje kandar "made in Franca"

    Dy e dy, tash nuk bejne kater.
    Bejne gjashte, e sa t'dush ti.
    Nese thu, ta kam me hater.
    Hajde shihe vete me sy!

    Jane kandare qe kane peshuar.
    Qysh ne kohe te otomanit.
    Fate shtetesh copetuar.
    Ne traktat te Shen Stefanit.

    Hajde ju, peshore blini!
    Jane kujtim, prejt t'parit fisit.
    Qysh ne mbledhjet e Berlinit.
    Konferencat e Parisit.

    Jane peshore nga Evropa.
    Qe peshojne konder per konder.
    Fate shtetesh copa copa.
    N'treg te lordëve, mu ne Londer.

    Hajde se i fundit ka ngelur!
    Ju bej be, po ju genjeva.
    Eshte i ri, sa ma kane sjellur.
    Sot me erdhi nga Gjeneva.

    Blini nje dhe do ta shikoni!
    Ma rënde delja, e ma lehtë lopa.
    Ju gjithmonë do te fitoni.
    Me kandaret nga Evropa.

    nga kukesi Cen Hasani...
    Ndryshuar për herë të fundit nga _MALSORI_ : 24-10-2014 më 18:18
    a do male me debore,trima te forte dhe malsore,fort bujare dhe burrerore,shko ne kukes i ke me dore.

  13. 2 antarët më poshtë falenderuan _MALSORI_ për mendimin e shprehur në këtë postim:

    MaDaBeR (04-11-2014),Meriamun (25-10-2014)

  14. #72
    Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
    Anëtarësuar
    01-12-2006
    Vendndodhja
    Guinea
    Postime
    6,386

    Për: “AS”: Serbia e Shqipëria rrezikojnë përjashtimin nga kualifikueset Euro 2016

    Malsori ashtu bravo na bere zemren mal, ne jemi i vetmi popull qe patriotizmin e kemi ne vjersha dhe me kenge duke qare e fajesuar Evropen. Evropa ska se si te jete e mire ndaj nesh kur ne si shqiptare nuk jemi te mire ndaj vetvetes e ndaj shtetit tone. Ne e vjedhim vet shtetin tone, korrupsioni deri ne qiell ne te gjitha institucionet, radikalizmi fetar ne rritje e qe prodhon destabilitet, e pastaj qahemi Evropa spo na do, Evropa po na ben padrejtesi, Evropa kshtu, Evropa ashtu. Ta kuptojme se ne sjemi kerkah njehere e pastaj t'i qahemi Evropes.

  15. Anetarët më poshtë kanë falenderuar mesia4ever për postimin:

    ane (25-10-2014)

  16. #73
    ciao belli !!! Maska e donna76
    Anëtarësuar
    30-08-2005
    Postime
    1,491

    Për: “AS”: Serbia e Shqipëria rrezikojnë përjashtimin nga kualifikueset Euro 2016

    Sa me neverit kjo histori,... sido qe ta shikosh, UEFA ka te drejte, nje m*t jemi si ne dhe serbet. C'fare pretendonim ne me keto gjeste "patriotike" vend e pa vend (futboll ...pffff). Mire te na behet!!!
    "Mi dissero che per farla innamorare dovevo farla ridere. Ma ogni volta che ride, m'innamoro io."

  17. #74
    i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
    Anëtarësuar
    19-11-2003
    Vendndodhja
    sopr'un'curva
    Postime
    13,379

    Për: “AS”: Serbia e Shqipëria rrezikojnë përjashtimin nga kualifikueset Euro 2016

    Citim Postuar më parë nga donna76 Lexo Postimin
    Sa me neverit kjo histori,... sido qe ta shikosh, UEFA ka te drejte, nje m*t jemi si ne dhe serbet. C'fare pretendonim ne me keto gjeste "patriotike" vend e pa vend (futboll ...pffff). Mire te na behet!!!
    Ne fakt, duhet me e Bo kombtaren me 11 kavajsa, qe kur te vin ktu serbet, tha u bojne mire e mire,..

    Kshu besoj do jesh e qete edhe ti gruja 69,...lol
    --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

    ---voudou.. ---

  18. #75
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    04-04-2006
    Vendndodhja
    Tirone
    Postime
    8,398

    Për: “AS”: Serbia e Shqipëria rrezikojnë përjashtimin nga kualifikueset Euro 2016

    Citim Postuar më parë nga shitesi Lexo Postimin
    Po ane e di qe je Shqiptar i Kosoves e une jam Shqiptar i Camerise.Une mendoj qe je gabim ne arsyetimin tend per Camerine.E para popullsia Shqiptare e Camerise eshte perzene me dhune nga shtepite e tyre duke lene prapa viktimat e genocidit te ushtruar.Pra vertet jemi perzene me dhune por kjo nuk e perjashton mundesine e kthimit ndoshta dhe me paqe ne tokat tona.E dyta Shqiptaret e mbetur aty ndoshta nuk do donin bashkimin nese gjate kesaj kohe do ishin trajtur njesoj si gjithe qytetaret grek.Por nuk ka qene keshtu.Represioni dhuna dhe terrori ndaj tyre ka qene ndoshta me i egri qe eshte njohur ndonjehere.Imagjino nje njeri qe gjuhen e nenes nuk guxon ta flase ne publik per te kuptuar gjendjen e tyre.Pra nje trajtim i tille patjeter ka bere qe te akumulohet nje energji shume e madhe e cila sdo vonoj shume te shfaqet.Deshira e tyre per Liri eshte shume e madhe.Demokratizimi i shtetit grek do ndihmoj ne kete drejtim.
    Je komplet gabim. Ne 1991 kur kemi shkuar per here te pare ne Greqi, Arvanitasja( shqipja e vjeter, ose camerishtja) fliteshin ne cdo cep te Greqise pa kurfare frike apo droje. Kishte krahina te tera e fshatra te tere ku flitej vetem shqip, madje edhe ne institucionet e shtetit. dhe kjo vazhdoi deri nga viti 1996. Me pas, prapaganda e mediave greke qe i paraqisnin shqiptaret si kriminele dhe burim i cdo te keqe ne Greqi, beri qe shqipfolesit te ndruheshin e te mos identifikoheshin si te tille sepse u vinte turp per origjinen "kriminale" .
    Unë jam njeri i thjeshtë.
    Kënaqem me pak.
    Më mjafton më e mira.

  19. #76
    Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
    Anëtarësuar
    01-12-2006
    Vendndodhja
    Guinea
    Postime
    6,386

    Për: “AS”: Serbia e Shqipëria rrezikojnë përjashtimin nga kualifikueset Euro 2016

    Citim Postuar më parë nga semiku Lexo Postimin
    Shqiperija Etnike egziston,ajo eshte realitet.Thjesht vetem nuk duhet permendur termin "Shqiperi e Madhe" sepse ky term eshte krijese serbe.
    Sa kufinj jane prishur vetem prej vitit 1990 ?
    Mos u beni naiv.
    Serbet me termin 'Shqiperi e Madhe' kuptojne ate cka ne e quajme 'Shqiperi Etnike' - territore te banuara me shqiptare.

    Citim Postuar më parë nga semiku Lexo Postimin
    Serbija zyrtarisht ka pasur projektin e formimit te Serbise se Madhe,luftoi per te ne vitet `90 por deshtoi pjeserisht,moren gjysmen e Bosnjes.Por deshtoi ne Kroaci [ i mundi ushtrija kroate] dhe ne Kosove [Nato],deshtoi pjeserisht sepse deshironte kete Mega Serbi ta krijonte me spastrimin etnik.
    Edhe sot egziston projekti Serbi e Madhe por eshte formuluar ndryshe ne momerandumin e Ri te Akademise Serbe,e ky projekt parasheh bashkimin e Republika Srpska,pjesen Veriore te Kosoves me Serbine,protektorat i bute mbi Malin e Zi dhe Maqedonin dhe perpjekje te vazhdushme e rrenimit te Kosoves.
    NE nuk kemi asnje projekt,Akademija serbe [SANU] nuk fle,Akademite tana ajo e Shqiperise dhe Kosoves flene.
    Dine ndokush te me thote dy Akademite tona cfare pune bejne ?
    E cka po te them se perpjekja per nderrimin e kufinjeve eshte e rrezikshme, pra mund te dalesh fitimtar apo gjysme fitimtar (ne Bosnje) por edhe te digjesh (serbet ne Kroaci) andaj kjo eshte e rrezikshme per secilin popull.
    Nuk i lejon Evropa dhe USA qe te nderrohen kufinjte pasi kjo mund te qonte ne konflikt evropian por edhe boteror.
    Kete nuk do ta lejojne fuqite e medha, pasi do te ndizte perseri Ballkanin.

    Citim Postuar më parë nga semiku Lexo Postimin
    Ore zoteri,ti cdo term e hallakat dhe e sjell deri ne absurd.Nuk kemi cka fshehimi dhe te ikim nga Shqiperija Etnike.Ajo nuk do te thote asgje perpos territore ku edhe SOT jetojne Shqiptaret dhe ne ato territore jane autokton.Autoktonin me shekuj ta mohon bota helleno-sllave dhe perse nuk duhet promovuar Shqiperine Etnike ?! Perse ?
    Duhet vetem shpjeguar qarte te huajve cka do te thote kjo.
    Ore zoteri nuk kerkojme 'Shqiperi Etnike' por vetem duam qe bashkombasit tane ne shtetet fqinje te kene te drejtat e barabarta. Gjithcka tjeter eshte e rrezikshme dhe mund te digjemi. Spo e lejne Rusine te rishkruaje kufinjte e po na lene neve shqiptareve. Shtetet e fuqishme nuk ta lejojne. Evropa sna perkrahe sic nuk na ka perkrahur kurre, vet s'mund ta bejme. O zoteri ne sjemi te vetedijshem per shtet, me menxi po i menagjojme si mos me keq keto 2 shtete e ky kerkon me shume territor. Nje popull duhet te arrije nje cikel te zhvillimit kulturor dhe vetedijesimit per shtet per te arritur ate cka po mendon ti, e ne ska shpresa qe do ta arrijme ne te ardhmen e afert.

    Citim Postuar më parë nga semiku Lexo Postimin
    Duhet ti thene te paditureve,qe nese koncepti i Shqiperise Etnike parasheh qe cdo fshat/qytet shqiptar ti bashkohet shtetit Shqiptar - atehere edhe NE jemi te vetedijshem qe kjo eshte vetem nje politike avanturiste e parealizueshme dhe as qe e kemi ne plan ta bejme/ta kerkojme kete.Shtetet e pasterta etnike jane krijese fashiste .... mirepo,koncepti i Unitetit Shqiptar NE nuk e definojme si nje Opsesion te bashkimit te cdo fshati/qyteti shqiptar ne Shtetin e Arrdhshem Shqiptar POR vetem nje mundesi Politike te shqiptareve - posacerisht atje ku jane ne numer te madh,jane kompakt dhe te arrire ne aspektin e arsimit dhe kultures - dhe lirshem te Zgjedhin ne cilin shtet duan te jetojne.
    Kjo nuk eshte asgje tjeter pos e drejte themelore e cdo kombi per Vetvendosje.Kjo e drejte eshte themelore dhe askush nuk munde ti a mohoj askush,sepse eshte e Drejte natyrore e nese don edhe e drejte e dhene nga Perendija.
    Po se shtetet perendimore per kete ekzistojne, qe shqiptaret te perkrahen nese deshirojne te bejne 'Shqiperine Etnike'?! Une po te them se ishte USA qe nderhyri ne Kosove per te ndalur spastrimin etnik dhe vrasjen ne mase se po te mos ishte nderhyrja e saj nuk do te kishte shqiptare ne Kosove e ky me flet per endrra.

    Citim Postuar më parë nga semiku Lexo Postimin
    Hajde bre.
    Marrveshja e Ohrit as qe egziston me.Ajo nuk eshte asgje pos nje armepushim mes Shqiptareve dhe sllavomaqedonasve.
    Kete ta thone maqedonasit e jo Une !
    Marreveshja e Ohrit ekziston por ngadale maqedonasit do te detyrohen ta zbatojne. Pjeserisht eshte zbatuar e pjeserisht nuk eshte zbatuar.
    Maqedonasit tallen me shqiptaret e maqedonise sepse ju jeni te percare dhe partite politike shqiptare jane te armiqesuara ndermjet vete tej mase. Ne Shqiperi e njejta mesele, ne Kosove e njejta mesele. Gjithmone kemi qene keshtu. Evropes nuk i konvenon qe te forcohen shqiptaret ne Maqedoni pasi druhen nga ekstremizmi islamik, andaj ajo do ia mbaje anen maqedonasve. Edhe nese behet ajo do te jete ne dem te shqiptareve.

  20. #77
    i/e regjistruar Maska e semiku
    Anëtarësuar
    11-04-2010
    Postime
    1,202

    Për: “AS”: Serbia e Shqipëria rrezikojnë përjashtimin nga kualifikueset Euro 2016

    @Mesia4ever ti mban qendrim qe as politikisht shqiptaret nuk munden ta shprehin vullnetin e tyre,arsyetimi bota sllavo-helenike kalon ne histeri....po kujt ja ndien per ndjenjat e tyre.Shqiperija Nje do behet edhe per inatin e disa shqipetareve.Mendon qe per nje kohe te gjate Europa ti lejon dy shtete ? Flasim mbas 20 viteve.

    Perndryshe TI nuk ke cka na flet per bashkimin kombetar te shqiptareve.TI je vetem nje aktivist Evangjelist,dil rrugeve dhe shperndaj Bibla.
    Per shqiptaret ka kush mendon.
    Rri qetë dhe fol Shqip !

  21. #78
    i/e regjistruar Maska e shitesi
    Anëtarësuar
    17-11-2003
    Vendndodhja
    ne frymemarrjen time
    Postime
    1,069

    Për: “AS”: Serbia e Shqipëria rrezikojnë përjashtimin nga kualifikueset Euro 2016

    Citim Postuar më parë nga 2043 Lexo Postimin
    Je komplet gabim. Ne 1991 kur kemi shkuar per here te pare ne Greqi, Arvanitasja( shqipja e vjeter, ose camerishtja) fliteshin ne cdo cep te Greqise pa kurfare frike apo droje. Kishte krahina te tera e fshatra te tere ku flitej vetem shqip, madje edhe ne institucionet e shtetit. dhe kjo vazhdoi deri nga viti 1996. Me pas, prapaganda e mediave greke qe i paraqisnin shqiptaret si kriminele dhe burim i cdo te keqe ne Greqi, beri qe shqipfolesit te ndruheshin e te mos identifikoheshin si te tille sepse u vinte turp per origjinen "kriminale" .
    http://www.forumishqiptar.com/thread...sit?highlight=
    Feja e Shqiptarit eshte Shqiptaria

  22. #79
    Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
    Anëtarësuar
    01-12-2006
    Vendndodhja
    Guinea
    Postime
    6,386

    Për: “AS”: Serbia e Shqipëria rrezikojnë përjashtimin nga kualifikueset Euro 2016

    Citim Postuar më parë nga semiku Lexo Postimin
    Kjo nuk eshte asgje tjeter pos e drejte themelore e cdo kombi per Vetvendosje.Kjo e drejte eshte themelore dhe askush nuk munde ti a mohoj askush,sepse eshte e Drejte natyrore e nese don edhe e drejte e dhene nga Perendija.
    !
    30 dite ne muaj sa here qe te hysh ne forum tallesh me njerezit qe besojne ne Zot dhe thua ska Perendi, a ketu thote 'te drejten e vetvendosjes na ka dhene Perendia - Zoti'. Sqarohu se pari me veten. Cfare je ateist - monoteist?!

  23. #80
    i/e regjistruar Maska e semiku
    Anëtarësuar
    11-04-2010
    Postime
    1,202

    Për: “AS”: Serbia e Shqipëria rrezikojnë përjashtimin nga kualifikueset Euro 2016

    Citim Postuar më parë nga mesia4ever Lexo Postimin
    30 dite ne muaj sa here qe te hysh ne forum tallesh me njerezit qe besojne ne Zot dhe thua ska Perendi, a ketu thote 'te drejten e vetvendosjes na ka dhene Perendia - Zoti'. Sqarohu se pari me veten. Cfare je ateist - monoteist?!
    Ti je i trashe ... sa vjec je ?
    Meqenese e citoj nje Abrahamist te pashkolle,jo intelegjent dhe pak suptil shkrova shtesen qe te drejtohet teje,madje me nje doze respekti per bindjet e tua " E nese don kete e drejte ta jep edhe Perendija...",Mbasi qe shkrova " Vetvendosja per nje komb eshte E Drejte Natyrore ".
    Lexo me mirekuptim.Ky lexim mesohet ne shkollen fillore o mesia4ever ,e jo neper baushtellat e Perendimit.

    E din azilant cka don te thote "E Drejte Natyrore" ?
    Rri qetë dhe fol Shqip !

Faqja 4 prej 4 FillimFillim ... 234

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •