Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 2
  1. #1
    Love all, but trust a few Maska e angmokio
    Anëtarësuar
    02-09-2011
    Vendndodhja
    AngMoKio
    Postime
    3,928

    Letër muslimanëve të Tiranës!

    Letër muslimanëve të Tiranës!

    Emri:  tirana.jpg

Shikime: 1153

Madhësia:  61.5 KB

    Bajrami i Kurbanit, festë e veçantë për myslimanët kudo që jetojnë në botë.
    Padyshim që edhe për popullin tonë, kësaj here ishte paksa më veçantë pjesëmarrja e tyre nëpër xhami dhe musala. Xhamitë e stërmbushura, kjo shihej qartë. Dëshmi edhe fotot e ndryshme nga xhamitë dhe musalatë nëpër tërë truallin e shqiptarisë. Vallahi, kjo pamje më gëzon mua dhe e gëzon çdo besimtarë.
    Por kësaj here prej pamjeve (fotove) të bukura, më e bukura ishte ajo e sheshit të Tiranës, falja e namazit të Bajramit. Nuk shihej vend bosh por e gjithë ajo hapësirë ishte e stërmbushur me besimtarë. Padyshim që kjo tregon shumë. Kjo pamje reflekton dukshëm.
    Të nderuar!
    Nga vendi im dërgoj këtë letër myslimanëve dhe Komunitet Mysliman të Tiranës.

    Mysliman dhe myslimane!

    Allahu ju forcoftë në fenë e Tij.
    Allahu ju shpërbleftë në dynja e ahiret.

    Shumë selam për të gjithë e në veçanti për imanlitë e Tiranës.

    Hoxhë Ulvi Fezullah
    "And speak kindly to mankind '' Quran - 2:83"

  2. #2
    Revolucioni është afër Maska e Nuh Musa
    Anëtarësuar
    02-05-2002
    Vendndodhja
    vjenë, austri
    Postime
    4,463

    Për: Letër muslimanëve të Tiranës!

    Citim Postuar më parë nga angmokio Lexo Postimin
    Letër muslimanëve të Tiranës!

    Emri:  tirana.jpg

Shikime: 1153

Madhësia:  61.5 KB

    Bajrami i Kurbanit, festë e veçantë për myslimanët kudo që jetojnë në botë.
    Padyshim që edhe për popullin tonë, kësaj here ishte paksa më veçantë pjesëmarrja e tyre nëpër xhami dhe musala. Xhamitë e stërmbushura, kjo shihej qartë. Dëshmi edhe fotot e ndryshme nga xhamitë dhe musalatë nëpër tërë truallin e shqiptarisë. Vallahi, kjo pamje më gëzon mua dhe e gëzon çdo besimtarë.
    Por kësaj here prej pamjeve (fotove) të bukura, më e bukura ishte ajo e sheshit të Tiranës, falja e namazit të Bajramit. Nuk shihej vend bosh por e gjithë ajo hapësirë ishte e stërmbushur me besimtarë. Padyshim që kjo tregon shumë. Kjo pamje reflekton dukshëm.
    Të nderuar!
    Nga vendi im dërgoj këtë letër myslimanëve dhe Komunitet Mysliman të Tiranës.

    Mysliman dhe myslimane!

    Allahu ju forcoftë në fenë e Tij.
    Allahu ju shpërbleftë në dynja e ahiret.

    Shumë selam për të gjithë e në veçanti për imanlitë e Tiranës.

    Hoxhë Ulvi Fezullah

    Mashallah......Shqiptaret e meritojne kete !!!, dhe kush mendon se ne MBROJTJEN tone si komunitet i vetem musliman ne europe, brenda bishave nacionaloshoviniste qe i kemi kojshi, qe ne balle te shpatave e kallashave e mbanin fene e tyre te instrumentalizuar, kush mendon se ne kete fat nuk ka dore hyjnore, eshte injorant dhe i verber !!!, kjo eshte nje DESHMI, se jemi njerez te drejte e te ndershem !, se i drejti dhe i ndershmi FITON, jo zullumqari !!!, ndihma e Zotit eshte ne anen e te drejtit !

    RROFTE POPULLI SHQIPTARE !
    albanish by nature

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •