Close
Faqja 9 prej 11 FillimFillim ... 7891011 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 161 deri 180 prej 214
  1. #161
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    24-04-2009
    Postime
    1,464

    Për: Replika dhe Përgjigje për myslimanët dhe ateistët për pyetjet e tyre

    ...muhamedi pedofil.Qesht e verteta per te qene sa me te thjeshta gjerat,atehere shtrojme pyetjen,e si eshte e mundur qe Zoti te kete lidhje me nje pedofil???!!!...Pra i bije qe muhamedi eshte thjesht nje mashtrues,ose vet djalli qe me gjakderdhje,dhune,mashtrime beri qe juve te jeni trushperlare edhe pse diteve neper DIELL...

  2. Anetarët më poshtë kanë falenderuar dielli1 për postimin:

    mesia4ever (21-05-2016)

  3. #162
    Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
    Anëtarësuar
    01-12-2006
    Vendndodhja
    Guinea
    Postime
    6,386

    Për: Replika dhe Përgjigje për myslimanët dhe ateistët për pyetjet e tyre

    Citim Postuar më parë nga dona dona Lexo Postimin
    Pershendetje hoxhe ,
    dua me pyt rreth nje teme delikate ,
    ne rastin kur nje cift duhen por familja nuk i lejon qe lidhjen ta bejne hallall
    A eshte e lejueshme qe cifti te kete marredhenie intime , sepse kane kohe qe presin , por familja akm spo i pranon
    E nderuar mos pyet nje hoxhe i cili eshte i shitur tek sherbimet secrete serbe e ruse. Ky hoxhe ka nxitur dergimin e te rinjeve shqiptare qe te luftojne me terroristet e te terrorizojne popujt e lindjes se mesme, si myslimanet e moderuar ashtu edhe te tjeret. Si mund te ia besoni ceshtjet me te rendesishme te jetes suaj personale (ku ckado qe te nderrmerni do te lere impakt per jeten tuaj ne vitet ne vijim) ketij personi me emrin Shefqet Krasniqi. Perse e nderuar e pyet ate kur pergjigjet i ke ne Bibel ku gjithcka zgjidhet ne menyren me te mire dhe jo ne menyren me te ngutshme. Ky eshte vetem nje njeri, sot eshte, neser nuk ka me Shefqet Krasniq. Aq ka pushtet ky, ndersa Perendia i Cili na flet nepermjet Bibles ka pushtetin qe krijoje jete e te ringjalle madje edhe njeriun e vdekur. Lute familjen tende qe te vije ne besim ne Zot dhe mundohu ta bindesh se edhe pse ke lindur ne ate familje ti nuk mund te llogaritesh si prone e babait apo nenes, ti ke jeten tende personale dhe prinderit tuaj duhet ta respektojne kete. Marrdheniet seksuale para marteses jane te ndaluara dhe deklarohen e shpallen mekate. Hoxha qe bazohet ne islam i lejon mashkullit qe te martohet edhe me 10 vjecare por kjo nuk d.m.th. qe eshte e moralshme. Andaj kurre ne jeten tende mos gabo te i besosh gjykimit te hoxhes apo ateistit sepse ata jane gabim totalisht.
    Shko aty ku zemra te con por zbulo edhe cilat jane qellimet e atij djali dhe a te don ai vertete. Perendia na keshillon te jemi te mencur si gjarperinjte dhe te jemi poashtu dinake si pellumbat.
    Ndryshuar për herë të fundit nga mesia4ever : 21-05-2016 më 12:47

  4. #163
    Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
    Anëtarësuar
    01-12-2006
    Vendndodhja
    Guinea
    Postime
    6,386

    Për: Replika dhe Përgjigje për myslimanët dhe ateistët për pyetjet e tyre

    Citim Postuar më parë nga angmokio Lexo Postimin
    Urime te gjithe besimtareve muslimane per muajin e shenjte te Ramazanit.

    Per te gjithe ata te cilet agjerojne ti referohen kalendarit me poshte per iftarin dhe syfyrin per gjithe muajin e Ramazanit.

    Agjerim te lehte dhe Allahu jua pranofte!
    Si nuk mund ta kuptoni se kjo fe eshte krejt politike e arabeve, turqeve te sojit Erduan e diktatoreve dhe shkelesve te te drejtave themelore te njeriut si qenie e krijuar nga Zoti. Ende ne Qershor te 2016 grate ne Arabine Saudite nuk mund te ngasin veture per nevoja personale familjare. Femra luftohet e urrehet ne islam. Aty ky zbatohet islami po ndersa ne besimin tone krishter femra merr vendin me meritor ashtu sic i takon me te drejte. Ende pas miliona njerezve te vrare e te gjymtuar ju nuk mund ta shihni se kjo fe eshte krejt politike qe keqperdore madje edhe njerezit e sinqerte. Nuk mund qe asnje shqiptari tua impononi kete fe sepse asgje nuk i ka ndihmuar shqiptarit as ne te shkuaren e as qe do t'i ndihmojne ne te ardhmen. Ti sa te duash agjero zoteri kur ty pedofilia te duket gje normale. Besimi ne Zot vetvetiu perjashton veprimet qe jane amorale dhe jo etike. Po ta marr nje shembull: Po e marr veten shembull per te mos lene keqkuptime. A mund te them se ja une vjedh gjithe diten e gjith naten gjer e gjate por besoj ne Zot dhe jam besimtar ne Perendine?! Keshtu eshte edhe perkrahja e juaj per pedofiline e Muhamedit dhe per pretendimet e tij se kinse na qenka profet i Zotit. Ani thoni 'ska te beje me islamin', 'ky eshte islamofob e ajo eshte islamofobe'. Po qysh ska te beje me islamin kur vete profeti e ben ate gje, spo ju shitet genjeshtra hiq vallai. Zoteri sipas Bibles mosbesimi ne Jezusin eshte i denueshem me ferr, ti axhero jo 1 muaj, por axhero ramazan tere jeten cdo dite dhe perseri do te perfundosh ne ferr sepse vetem Biri i Perendise mund te na laje nga mekatet.
    Ndryshuar për herë të fundit nga mesia4ever : 07-06-2016 më 09:52

  5. #164
    Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
    Anëtarësuar
    01-12-2006
    Vendndodhja
    Guinea
    Postime
    6,386

    Për: Replika dhe Përgjigje për myslimanët dhe ateistët për pyetjet e tyre

    Citim Postuar më parë nga BEDR Lexo Postimin
    A lejohet sharja dhe përgojimi i qafirit?

    Autor: Shejkh Muhammed Nasirud-Diin el-Albanij

    Burimi: Silsiletul-Hudaa uen-Nuur, kaseta nr.1, Min.00:28:38


    Pyetje: A lejohet përgojimi i qafirit apo i mushrikes? Dhe a lejohet sharja e tyre?


    Përgjigje: Lejohen të gjitha këto, sepse nuk ka shenjtëri nderi për qafirin, përveç nëse kjo shkakton ndonjë dëm. Për shembull, nëse ai e shan qafirin në praninë e tij ose mbrapa shpinës së tij, ai (qafiri) ndoshta e shan Muslimanin ose shan Fenë e tij ose Pejgamberin e tij, etj. Kështu që, në këtë rast është harram që Muslimani ta shajë mushrikun.
    A po beni hajgare a? Une kur hyra ne nenforumin mysliman dhe pash kete teme thash keta jane duke u tallur me vetven e pastaj edhe me mijera shqiptare qe vizitojne kete forum.
    I nderuar Kurani si liber i dhunes dhe terrorit dhe inspirues i grupeve te njohura terroriste qe po vrasin me mijera veta, Al Kaeda, Talibanet, ISIS, Boko Haram, Hamas, Xhihadi Islamik lejon cdo gje perpos humanizmin. Islami per dallim nga besimi i Krishter lejon cdo gje anti njerezore per e qellime perfitime te grupeve kriminale fetare. Ajo cka eshte normale e etike ky liber e ndalon, ajo cka ska te beje asgje me arsyen e shendoshe ky liber dhe kjo fe e e lejon, por jo vetem por edhe e nxite.

    Se a lejohet pergojimi i jo myslimaneve dhe nxitja e urrejtjes fetare shume lehte mund te dokumentohet me Kuran e Hadithe. Kjo eshte maja e ajsbergut dhe nuk con peshe, tragjedia eshte se islami nxit ne vrasjen e jo myslimaneve.
    Pergojimi i jo myslimaneve eshte asgje me ate se feja islame jo vetem se e lejon kete, por sic e ceka me lart nxite ne dhune dhe vrasje te jo myslimaneve. Jo-myslimani spaska shenjteri e ndersa profeti pedofil qe felliqet me imoralitet me femi (me femiun e shokut te tij me te ngushte) paska shenteri?! Kesaj i thone tru shperlarje se. Kesaj i thone pa ndershmeri, se pari me veten pastaj me te tjeret. Po flas nese ke veq 1 gram tru do ta kuptoje kete, nese se ke vallai jo qe sdo ta kuptosh kete por sdo te kuptosh bash hiq asgje.

    Ikni more me keto organizata arabe atje ne shkretetirat e Sirise e Arabise Saudite se kjo ska te beje asgje me shqiptare e me shqiptari. O qorod besimi ne Zot nuk ka te beje asgje me pergojimin e te tjereve. Cfare trrolla more pasni qene, etika e shqiptarit i ndalon keto gjera. Keto 99% te shqiptareve i shohin si gjera te kota dhe amorale. Keto jane mesime te djallit, te gjithe njerezit e arsyes dhe ata qe besojne ne Krijues e dijne kete. Ejani ne krishterim dhe ne mesimet e Jezusit te Nazaretit. Duke praktikuar budallalleqe nuk do te arrini ne parajse, por vecse ne qorrsokak. Cfar qorodi more, kete mentalitet vella hudhe ne berrlog, i sherben me se miri kombit, familjes, vendit, por se pari vetvetes tende. Ty ndoshta te duket se po i sherben humanizmit po sje duke i sherbyer askujt i nderuar, sepse me apo pa dashurine tende te krishteret do te jetojne dhe nuk te i gjeje ndonje e keqe se ti i pergojon sepse ne besojme ne Zot se pari. Mirruni me veten zoteri dhe me fene tuaj kur tju vijne radikalet me bomba duke iu bombarduar sikur ne Siri e pastaj mirru me jo myslimanet.

  6. #165
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    14-09-2014
    Postime
    992

    Për: Replika dhe Përgjigje për myslimanët dhe ateistët për pyetjet e tyre

    Keto jane dogma shume te vjetra por te verteta qe flasin per Zotin e njerezve, Lordin e lindjes apo Azise qe dita dites po kthehet ne bote te trete. Shume gjera kane ndodhur pas ''pushtetit absollut'' te Zotit, edhe pse Alienet(engjejt apo amerikanet qe zbuluan Azine dhe nuk e pushtuan nese do na lejohej te benim nje analogji) por edhe klani i Shenjteve(Evropianet qe pergjonin ne heshtje ngjarjet sipas mundesive te spiunazhit te tyre magjik per arritjet e botes) u skandalizuan nga armiqte-miqte e afert te Zotit dhe nga intrigat e tyre, nga plaga apo zhdukja e tij dikur ne tortura galerash te uleta por u skandalizuan edhe nga kultura lindore dhe i quajten njerez apo derra(te pershtatshem dmth jo perfeksionist te artit te tyre).Dhe keto mendime dhe fe nuk i duan as fanatiket e dikurshem te Zotit qe mundohen te mos ndihen te zhgenjyer dhe te asimiluar nga bota, pergjithnje.

  7. #166
    Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
    Anëtarësuar
    01-12-2006
    Vendndodhja
    Guinea
    Postime
    6,386

    Për: Replika dhe Përgjigje për myslimanët dhe ateistët për pyetjet e tyre

    Citim Postuar më parë nga Ciarli Lexo Postimin
    Keto jane dogma shume te vjetra por te verteta qe flasin per Zotin e njerezve, Lordin e lindjes apo Azise qe dita dites po kthehet ne bote te trete. Shume gjera kane ndodhur pas ''pushtetit absollut'' te Zotit, edhe pse Alienet(engjejt apo amerikanet qe zbuluan Azine dhe nuk e pushtuan nese do na lejohej te benim nje analogji) por edhe klani i Shenjteve(Evropianet qe pergjonin ne heshtje ngjarjet sipas mundesive te spiunazhit te tyre magjik per arritjet e botes) u skandalizuan nga armiqte-miqte e afert te Zotit dhe nga intrigat e tyre, nga plaga apo zhdukja e tij dikur ne tortura galerash te uleta por u skandalizuan edhe nga kultura lindore dhe i quajten njerez apo derra(te pershtatshem dmth jo perfeksionist te artit te tyre).Dhe keto mendime dhe fe nuk i duan as fanatiket e dikurshem te Zotit qe mundohen te mos ndihen te zhgenjyer dhe te asimiluar nga bota, pergjithnje.
    Mos de vella mos shpik gjera prej vetit si myslimanet dhe ateistet e ketij forumi dhe te tjeret. Po cfare aliene more keto jane shpikje te ateisteve te cilet besohen se ekzistojne pa kurrfare baze e argumenti logjik.

  8. #167
    i/e regjistruar Maska e Evian
    Anëtarësuar
    04-08-2015
    Postime
    507

    Për: Replika dhe Përgjigje për myslimanët dhe ateistët për pyetjet e tyre

    Citim Postuar më parë nga Ciarli Lexo Postimin
    Keto jane dogma shume te vjetra por te verteta qe flasin per Zotin e njerezve, Lordin e lindjes apo Azise qe dita dites po kthehet ne bote te trete. Shume gjera kane ndodhur pas ''pushtetit absollut'' te Zotit, edhe pse Alienet(engjejt apo amerikanet qe zbuluan Azine dhe nuk e pushtuan nese do na lejohej te benim nje analogji) por edhe klani i Shenjteve(Evropianet qe pergjonin ne heshtje ngjarjet sipas mundesive te spiunazhit te tyre magjik per arritjet e botes) u skandalizuan nga armiqte-miqte e afert te Zotit dhe nga intrigat e tyre, nga plaga apo zhdukja e tij dikur ne tortura galerash te uleta por u skandalizuan edhe nga kultura lindore dhe i quajten njerez apo derra(te pershtatshem dmth jo perfeksionist te artit te tyre).Dhe keto mendime dhe fe nuk i duan as fanatiket e dikurshem te Zotit qe mundohen te mos ndihen te zhgenjyer dhe te asimiluar nga bota, pergjithnje.




  9. #168
    i/e regjistruar Maska e ximiabedini
    Anëtarësuar
    30-09-2012
    Postime
    27

    Për: Replika dhe Përgjigje për myslimanët dhe ateistët për pyetjet e tyre

    Ende gjall qenkeni A
    Përderisa është dikush në Qiell që më mbron...Nuk ka askush në Tokë që më mposhtë...[/FONT]

  10. #169
    Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
    Anëtarësuar
    01-12-2006
    Vendndodhja
    Guinea
    Postime
    6,386

    Për: Replika dhe Përgjigje për myslimanët dhe ateistët për pyetjet e tyre

    Citim Postuar më parë nga ximiabedini Lexo Postimin
    Ende gjall qenkeni A
    Qe ti qa pa ban. a u ktheve a, si kalove atje

  11. #170
    Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
    Anëtarësuar
    01-12-2006
    Vendndodhja
    Guinea
    Postime
    6,386

    Për: Replika dhe Përgjigje për myslimanët dhe ateistët për pyetjet e tyre

    Mustafa Nano dhe keqkuptmit te tij ne lidhje me Xhordano Brunon.
    (replike e imja)


    Xhordano bruno u dogj i gjalle ne furren e druve si 'martir i shkences'?!

    1. Pik se pari nuk mund te fajesohet krishterimi dhe asesi te krishteret e sotem si te prapambetur dhe anti shkencore se kleriket katolike ne mesjete paskan djegur te gjalle nje njeri.

    2. Nuk mund te gjesh nje te krishter ne tere boten i cili do te krenohej me kete akt te kishes katolike te asaj kohe.

    3. Jezusi nuk na meson qe keshtu t'i trajtojme te tjeret. Se cfare mendimi apo besimi ka nje njeri eshte ceshtje e tij dhe per kete nuk mund te denohet askush.

    4. Mos te harrojme se kisha katolike e asaj kohe i ka luftuar poashtu te krishteret te cilet nuk u kane besuar doktrinave te fese katolike te cilat nuk kane baze ne Bibel. Merr shembull protestantet. Martin Luteri poashtu u shpall heretik.

    5. Gjordano Bruno nuk ishte shkencetar, por thjesht kishte dhene ide se ekzistojne edhe botera tjera te banuara me krijesa te ndryshme e mendime te tjera. Kete mendim apo besim secili njeri mund ta kete por kjo nuk eshte 'zbulim shkencor'. Pra ai u denua per herezi e jo per zbulime shkencore sepse ato jane mendime personale e jo 'zbulime shkencore'.

    6. Ai ishte nje murg i cili kishte mohuar hyjnesine e Jezusit. Mohimi i hyjnesise se Jezusit eshte mosbesim e jo 'zbulim shkencor'. Para ca ditesh nje poet i krishter ne Jordani u vra nga nje hoxhe, ai u vra per 'blasfemi' ndaj Islamit e jo per shkence apo se ishte poet. Keshtu para ca shekujsh u denua dhe u dogj edhe Xhordano Bruno. A eshte padrejtesi me vra apo me djeg nje njeri per nje mendim te tij, po. A mund te fajesohet besimi ne Zot per kete, jo.

    7. Xhordano Bruno besonte se ekziston nje Zot, nuk ishte pra ateist. Teorite 'shkencore' (darvinizmi) se njeriu ka prejardhjen nga kafshet dhe krijesat parazitore te cilat po te kene miliarda vite evoluojne atehere nuk ekzistonin dhe keshtu nuk mund te besoheshin nga askush.

    8. Figura e Xhordano Brunos u perdor edhe nga rregjimet komuniste per te nxitur popujt kunder krishterimit ndersa sot perdoret nga disa ateiste dhe disa myslimane per te lene per te kuptuar kete: 'ja cfare krimesh kane bere te krishteret kur kane patur pushtetin'. Pra qellimi eshte qe te deklarohet besimi krishter si anti shkencor, besim i dhunshem etj.

    9. Mos genjeni se Xhorrdano Bruno u dogj per zbulime shkencore, por thjeshte per 'blasfemi' kunder fese katolike ne ate kohe dhe per shprehje te mendimit te lire. A eshte dashur te denohet, jo. Ne besimin krishter mosbesimi ne Jezusin denohet nga Perendia e jo nga njerezit. Asnjehere Jezusi i Nazaretit nuk u beri thirrje atyre qe e besojne qe te ngrisin institucione e t'i denojne njerezit tjere.

  12. #171
    Updating.... Maska e Wordless
    Anëtarësuar
    19-06-2002
    Vendndodhja
    Undercover
    Postime
    3,154

    Për: Replika dhe Përgjigje për myslimanët dhe ateistët për pyetjet e tyre

    Barrë të rënë paske marrë përsipër me atë tru që më ke Mesia Myslimanëve edhe mund t'iu japësh përgjigje se nga e njëjta vrimë keni dalë, nga " fe abrahamike " , për të tjerët je jashtë kapacitetit të trurit tënd.

    p.s

    Atë punuën e "Tokës që gjëndet në qendër të Universit " , si do ta zgjidhim ?!
    Ky shtet është ky që është sepse qytetarët tanë janë këta që janë !

  13. #172
    i/e regjistruar Maska e ximiabedini
    Anëtarësuar
    30-09-2012
    Postime
    27

    Për: Replika dhe Përgjigje për myslimanët dhe ateistët për pyetjet e tyre

    Citim Postuar më parë nga mesia4ever Lexo Postimin
    Qe ti qa pa ban. a u ktheve a, si kalove atje
    Mire shum nuk ish edhe keq
    Por me mori malli thash vi tju shoh ,Ti mesih a u bane musliman a hala
    Përderisa është dikush në Qiell që më mbron...Nuk ka askush në Tokë që më mposhtë...[/FONT]

  14. #173
    i/e regjistruar Maska e Evian
    Anëtarësuar
    04-08-2015
    Postime
    507

    Për: Replika dhe Përgjigje për myslimanët dhe ateistët për pyetjet e tyre

    Citim Postuar më parë nga ximiabedini Lexo Postimin
    Mire shum nuk ish edhe keq
    Por me mori malli thash vi tju shoh ,Ti mesih a u bane musliman a hala
    Ky me dasht Zotin, moti ishte be musliman, por jo, na shpalos xhelozin e njejt sikurse Iblisi !

  15. #174
    Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
    Anëtarësuar
    01-12-2006
    Vendndodhja
    Guinea
    Postime
    6,386

    Për: Replika dhe Përgjigje për myslimanët dhe ateistët për pyetjet e tyre

    Citim Postuar më parë nga Wordless Lexo Postimin
    Barrë të rënë paske marrë përsipër me atë tru që më ke Mesia Myslimanëve edhe mund t'iu japësh përgjigje se nga e njëjta vrimë keni dalë, nga " fe abrahamike " , për të tjerët je jashtë kapacitetit të trurit tënd.
    Kete qe kam. Ti je shume i mencur, si te flasesh per besim ne Krijues ty te shkon mendja tek kryqezatat dhe inkuizicioni. Aq te kane mesuar komunistet, ty besoj se te mjafton. Edhe te duket vetja se i din krejt gjerat.
    Islami, Kurani, Muhamedi nuk kane te bejne asgje me Biblen, ata vetem kane kopjuar dhe te gjithe profetet qe permenden ne Bibel i kane konvertuar ne myslimane. Birma nje historian cifut, ateist, te krishter, hindu apo tjeter qe thote se Jezusi ishte mysliman. Eshte si me formu nje fe une qitash edhe me thone se ata profete ishin shqiptare.


    Citim Postuar më parë nga Wordless Lexo Postimin
    p.s

    Atë punuën e "Tokës që gjëndet në qendër të Universit " , si do ta zgjidhim ?!
    Me lujt 'qoke' ti mund te luash sa te duash por nese do te ishe vec pak serioz do ta shihje vetveten sa budalla qe je dhe sa ke humbur kontaktin me realitetin. Ty te ipet ne koke se Mesia4ever beson se planeti Mars rrotullohet rreth tokes edhe me vjen ketu me thua mua se 'ja cfare injoranti eshte Mesia4ever, beson se Marsi rrotullohet rreth tokes'. Cfar hajvana paskit qene...
    Ndryshuar për herë të fundit nga mesia4ever : 29-09-2016 më 12:32

  16. #175
    Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
    Anëtarësuar
    01-12-2006
    Vendndodhja
    Guinea
    Postime
    6,386

    Për: Replika dhe Përgjigje për myslimanët dhe ateistët për pyetjet e tyre

    Citim Postuar më parë nga Evian Lexo Postimin
    Ky me dasht Zotin, moti ishte be musliman, por jo, na shpalos xhelozin e njejt sikurse Iblisi !
    Ty ta kom moti 'papa'. Kur te vish te deklarosh se te vjen keq per vrasje te njerezve ne emer te Zotit eja fol, debato, dhe me bej replika mua.

  17. #176
    Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
    Anëtarësuar
    01-12-2006
    Vendndodhja
    Guinea
    Postime
    6,386

    Për: Replika dhe Përgjigje për myslimanët dhe ateistët për pyetjet e tyre

    Citim Postuar më parë nga ximiabedini Lexo Postimin
    Mire shum nuk ish edhe keq
    Por me mori malli thash vi tju shoh ,Ti mesih a u bane musliman a hala
    Ani mire se vjen, jo mysliman sdo te behem pasi ate cfare bene dhe thote Kurani, Islami e Muhamedi eshte jo normale dhe e pa besueshme. Per kete je i mirepritur per debat.

  18. #177
    Updating.... Maska e Wordless
    Anëtarësuar
    19-06-2002
    Vendndodhja
    Undercover
    Postime
    3,154

    Për: Replika dhe Përgjigje për myslimanët dhe ateistët për pyetjet e tyre

    Citim Postuar më parë nga mesia4ever Lexo Postimin
    Kete qe kam. Ti je shume i mencur, si te flasesh per besim ne Krijues ty te shkon mendja tek kryqezatat dhe inkuizicioni. Aq te kane mesuar komunistet, ty besoj se te mjafton. Edhe te duket vetja se i din krejt gjerat.
    Islami, Kurani, Muhamedi nuk kane te bejne asgje me Biblen, ata vetem kane kopjuar dhe te gjithe profetet qe permenden ne Bibel i kane konvertuar ne myslimane. Birma nje historian cifut, ateist, te krishter, hindu apo tjeter qe thote se Jezusi ishte mysliman. Eshte si me formu nje fe une qitash edhe me thone se ata profete ishin shqiptare.




    Me lujt 'qoke' ti mund te luash sa te duash por nese do te ishe vec pak serioz do ta shihje vetveten sa budalla qe je dhe sa ke humbur kontaktin me realitetin. Ty te ipet ne koke se Mesia4ever beson se planeti Mars rrotullohet rreth tokes edhe me vjen ketu me thua mua se 'ja cfare injoranti eshte Mesia4ever, beson se Marsi rrotullohet rreth tokes'. Cfar hajvana paskit qene...
    Ç'a thu mo ç'a thu

    "Anyone who attempts to construe a personal view of God which conflicts with Church dogma must be burned without pity." - Pope Innocent III “

    Emri:  230378_565242613492019_1571344581_n.jpg

Shikime: 183

Madhësia:  19.6 KB
    Ky shtet është ky që është sepse qytetarët tanë janë këta që janë !

  19. #178
    i/e regjistruar Maska e ximiabedini
    Anëtarësuar
    30-09-2012
    Postime
    27

    Për: Replika dhe Përgjigje për myslimanët dhe ateistët për pyetjet e tyre

    Citim Postuar më parë nga mesia4ever Lexo Postimin
    Ani mire se vjen, jo mysliman sdo te behem pasi ate cfare bene dhe thote Kurani, Islami e Muhamedi eshte jo normale dhe e pa besueshme. Per kete je i mirepritur per debat.
    Une mendoj se ti do behesh musliman ,sepse shum her urrejtesit me te mdhenj te islamit jan ber musliman,une shpresoj qe te lexosh dhe ta kuptosh se kush ne te vertet eshte feja islame, mos u ngut ka vend edhe per ty

    Debatet i kemi kry shum vite me heret
    Përderisa është dikush në Qiell që më mbron...Nuk ka askush në Tokë që më mposhtë...[/FONT]

  20. #179
    Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
    Anëtarësuar
    01-12-2006
    Vendndodhja
    Guinea
    Postime
    6,386

    Për: Replika dhe Përgjigje për myslimanët dhe ateistët për pyetjet e tyre

    Citim Postuar më parë nga ximiabedini Lexo Postimin
    Une mendoj se ti do behesh musliman ,sepse shum her urrejtesit me te mdhenj te islamit jan ber musliman,une shpresoj qe te lexosh dhe ta kuptosh se kush ne te vertet eshte feja islame, mos u ngut ka vend edhe per ty

    Debatet i kemi kry shum vite me heret
    Te behet njeriu mysliman dhe ateist duhet t'i kaperdije shume genjeshtra dhe t'i injoroje shume argumente. Cila eshte feja islame po shihet haptazi, me Kuran, me Hadithe dhe me ekstremiste qe sot po vrasin mijera e mijera njerez.

    Ti mendon se i kemi kry, por ne te vertete nuk ka perfunduar asgje. Ne ju keshillojme qe te i studioni gjerat me mire.

  21. #180
    Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
    Anëtarësuar
    01-12-2006
    Vendndodhja
    Guinea
    Postime
    6,386

    Për: Replika dhe Përgjigje për myslimanët dhe ateistët për pyetjet e tyre

    Citim Postuar më parë nga Wordless Lexo Postimin
    Ç'a thu mo ç'a thu

    "Anyone who attempts to construe a personal view of God which conflicts with Church dogma must be burned without pity." - Pope Innocent III “

    Emri:  230378_565242613492019_1571344581_n.jpg

Shikime: 183

Madhësia:  19.6 KB
    I, e nderuar a e di qe ka te krishtere qe nuk besojne se cfare ka thene apo thote nje prijes i fese katolike nuk ka kurrfare rendesie qe te caktohen dogmat e besimit krishter. Besimi krishter eshte i bazuar rreth figures dhe jetes se Jezus Krishtit dhe jo papes Inocenti i III apo ndonje pape tjeter. Nese ti nuk deshiron ta kuptosh kete atehere nuk kemi cfare te bisedojme e t'i replikojme njeri tjetri. Do te ishte i pakuptimte te debatohet me nje person qe minimizon Jezusin ndersa mundohet qe ne krishterim te fuse mendimet e x papeve te ndryshem.

    Me te thene ty papa ha mu. a han mu. ti?! Po e zeme se ti neser behesh i, e krishter-e dhe papa te thote shko ha mu. a po te thote krishterimi ty ha mu. a po te thote nje njeri shko ha mu.. Ma bej hallall vlla apo moter qe po te shprehem keshtu por ndryshe me juve skuptohet robi. Ti, Eviani and Co. ndryshe s'kuptoni.

Faqja 9 prej 11 FillimFillim ... 7891011 FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •