Close
Faqja 11 prej 11 FillimFillim ... 91011
Duke shfaqur rezultatin 201 deri 214 prej 214
 1. #201
  i/e regjistruar Maska e lace
  Antarsuar
  18-09-2014
  Postime
  241
  Faleminderit
  27
  31 falenderime n 28 postime

  Pr: Replika dhe Prgjigje pr myslimant dhe ateistt pr pyetjet e tyre

  O Zot ! Eshte e pamundur te heqesh brumosjen dhe mjergullen ne trurin e shpelare,Nderi i Unviresit Nqs ka perrralla dhe gabime e ke Kur'anin plote fare ,Dhe mos thua se eshte pa gabime,i do gabimet? qe kur se Allahu i Abdullahut i dergoi Muhamedit Xhibrilin per ti thene Perkujtone Kur nje fshat te gjithe e kthyem ne Majmune+ ata shoket qe u ringjallen pas 600 vjetesh...keto jane fabula te shekullit 6 .....Pastaj Te Lutem Kam nje peytej per ju..A Mundem ? Nqs se bashkeshorti jot ne Xhennet do te kaloj 100 virgjersha ne dite dmth me pake fjale Shtepi publike,,,po Femra Myslimane C'fare do gjeje ne xhennet? apo do jete kurtizane do thuri Sixhade ne pafundesi?,,,Une praktikisht ka hequr dore nga debati me ju Muslimanet,,,ju kam respekt dhe ju dua,,por kam edhe nje keqardhje te madhe ,,,se ju spo shikoni me large se sa Mjekra e hoxhes,dhe gjysem hena ne maje te minares.
  Mos u Beni te gjithe Mesuesa se per kete do te gjukoheni ashper !!!

 2. #202
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  14-09-2014
  Postime
  912
  Faleminderit
  2
  27 falenderime n 27 postime

  Pr: Replika dhe Prgjigje pr myslimant dhe ateistt pr pyetjet e tyre

  ''Zoti?'' eshte Ideal si Idealet e tjera, disa jane fenomene, disa jane heshtje te perjetshme apo horizonte dhe disa jane Qenie apo shprehia me e larte e Idealit qe e mohon, e perbuz dhe e zhvlereson Materialin, Argumentin apo Faktin dhe nuk ka nevoje per te. Disa Ideale, mbase shumica, pranojne qe Zoti eshte Ideali me i larte mirepo Ai ka edhe armiqte e Tij te perjetshem. Ai ne fakt eshte mbi kohe, mbi kohen e Idealeve te tjera mirepo qe te jete absolutisht Ideali me i madh kjo ka qene debat i perjetshem i botes se tyre, madje edhe ndalimi i njohurise se Qiellit ka qene norme e botes se tyre dhe jo gjetje njerezore.

 3. #203
  Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
  Antarsuar
  01-12-2006
  Postime
  6,435
  Faleminderit
  415
  144 falenderime n 138 postime

  Pr: Replika dhe Prgjigje pr myslimant dhe ateistt pr pyetjet e tyre

  Citim Postuar m par nga ximiabedini Lexo Postimin
  pas kti emri mund te jet llapi apo mesia qe u plaken ne injoranc
  feja nuk ta humb kohen e as shkollen ,
  nese e don fen dhe deshiron te ndihmosh fen shkollohu
  Mesia4ever...
  Mos shpif une sjam pas atij postimi.
  Destroyer of falsehood :)

 4. #204
  Vete zot, vete shkop Maska e jarigas
  Antarsuar
  21-03-2003
  Vendndodhja
  Napoli,Italy
  Mosha
  45
  Postime
  5,394
  Faleminderit
  385
  242 falenderime n 208 postime

  Pr: Replika dhe Prgjigje pr myslimant dhe ateistt pr pyetjet e tyre

  Citim Postuar m par nga NderiUniversit Lexo Postimin
  E vertete deri diku, por harrove te permedish vellezerit e tu rus, qe bombarojne dite e nate me aeroplana!
  "Vellezerit" e mi rus, bombardojen ato eersirat e vellezerve te tu muhamedane, qe vrasin po vellezerit e tu muhamedane duke perdorur terror dhe shtazeri(si profeti yt) dhe bombardojne pasi jane duk embrojtur bellezerit e tu muhamedane qe po vriten nga ata te tjeret qe duan t'i ngjajne sa me shume profetit!!

  Kurani lejon luften mbrojtese okay . Shum qarte shkruan aty, po ti nuk ke kapacitet ti kuptojsh fjalet e Kuranit. Po e perseris me shprese qe kesaj rradhe do ti kuptojsh verset e Kuranit sa po i perket luftes. Kurani thot " Luftoni ata qe ju luftojne, vrisni nga ti gjeni , DHE LARGONI ATA PREJ TOKAVE NGA TE CILAT ATA U KANE LARGUAR JUVE, dhe kur ta arrini kete, atehere ndaleni luften, sepse ALLAHU NUK I DO ATA QE BEJNE LUFTE!
  Dmth lufta lejohet kur dikush te sundon, kur dikush te okupon tokat, dhe te lejohet deri sa ti kthejsh Tokat dhe ti largojsh agresoret okay, Jarigas, e kuptove tani llogjiken e Kuranit ose jo?
  Njera nga shuret e fundit qe iu "zbrit" Muhamedit nga Shejtani(Allahu), reciton:
  9:29 SAHIH INTERNATIONAL
  Fight those who do not believe in Allah or in the Last Day and who do not consider unlawful what Allah and His Messenger have made unlawful and who do not adopt the religion of truth from those who were given the Scripture - [fight] until they give the jizyah willingly while they are humbled.
  9:29. Luftoni ata q nuk besojn All-llahun e as botn tjetr, nuk e konsiderojn t ndaluar (haram) at q e ndaloi All-llahu dhe i drguari i Tij, nuk besojn fen e vrtet, prej atyre t cilve u sht dhn libri, derisa ta japin xhizjen n dor e duke qen t mposhtur.


  Ketu urdherohet te luftohen ata qe NUK BESOJNE, mazllem!!!
  S'permendet fare as "vetembrojtja", as sundimi,......si arriten muslimanet te pushtojne gjysmen e botes, mazllem, me lufte "vetembrojtese, a???!
  Pra, piskamat e kermave islamike, jane pikerisht piskama te mesuara nga Kurani, qe dudumat si puna jote mbyllin syte kur hapin librin e Shejtanit!!

  Ne fakt 100% e muslimaneve besojne se Kuran eshte liber i Zotit. 100% okay!
  E ne fakt, 100% e myslimaneve nuk e kuptojne 100%Kuranin....emeqe nuk e kuptojne, mendojne se eshte nga Zoti!!! HAlli eshte se nuk kane asnje prove qe s'eshte prej Shejtanit....!

  Por nga kjo une kuptoj se ate qe thua ti eshte jo te gjithe te krisheret besojne qe Bibla eshte liber i Zotit ashtu?
  Te krishteret besojne se Bibla eshte e frymezuar nga Zoti, e jo si mazllemat qe besojne se eshte "zbritur" me pike e me presje prej Tij!!E pikerisht ne baze t eketij besimi idiot, terroristet vrasin njerez....!
  Sepse sipas teje te besojsh 99% ne nje liber te jete liber i Zotin, nuk paska qene ne rregull! Dmth numri i njerezve qe besojne ne libra fetare qe jane libra te Zotit, duhet te jete me i vogel ashtu ?!!
  Te besosh 99% qe nje liber i Shejtanit te jete i Zotit, ky eshte problemi me mazllemat....e historia e kesaj feje e tregon me se miri!!
  Kjo tregon besimin tend ne Perendi, qe e ke te dobet .
  Sa i perket Konstantinopolit, mos haro qe i njejti Konstantinopol , tan kohen mundoheshte ti "kthej" tokat e humbura ne lindjen e mesme. Andaj duheshte te qetesohet, te pushtohet per hir te paqes, e jo te okupimit.
  Tokat e humbura ne saje te terrorit muhamedan, mazllem, ne saje te fese me te ndyre qe ka pare historia!!! Nuk ishte Kostantinopoli qe sulmoi musliament, por keta te fundit qe e sulmonin vazhdimisht!!!

  Cudi Profeti im edhe se beduin analfabet, la mbrapa nje liber pa gabime ( nuk gjen gabim shkencor ne Kuran )
  ....ahahahahaah....s'ka gabime per ju dudumat, se per ata qe kane bere te pakten klasen e peste, eshte plot me gabime:
  1) ..sipas Muhamedit, dielli shkon e "fle" ne nje pellg me gjol
  2)...sipas Muhamedit, sperma formohet ne palcen kurrizore(as qe i permend testikujt)
  3) ,,,sipas Muhamedit, embrioni zhvillohet nga sperma, qe shnderrohet ne gjak te mpiksur, pastaj ne kocka e pastaj kockat vishen me mish...pa asnje permendje te vezes!!
  4)....sipas Muhamedit, malet jane shtylla qe ndalojne termetet dhe levizjet tektonike, e jo produkti i tyre!!
  5)....sipas Muhamedit, hena leshon drite ashtu si dielli..!!
  ..e te gjitha keto perla shkencore(plus plot te tjera) me Kuran...pastaj ka idiotesira te tjera historike

  6) ...sipas Muhamedit, i ati i Maries, nenes se Jezusit, quhej Imran!!(fallso)
  7) ....Jezusi(Jeshua) quhet "Isa"....!(fallso)
  8) ...Qabja eshte ndertuar nga nje profet ifut!!(Fallso)
  9) ....Allah eshte emri i Zotit!!(fallso) Allah ishte emri i perendise se Henes nder paganet e Mekes, dhe emri i Perendise qe kishin si kult nestorianet, prandaj perdorni akoma simbolin e henes, idhujtare!!

  etj, etj.....pastaj ka gabime teologjke:

  10) .. Jezusi eshte Fjala e Allahut(dhe fjala e Allahut eshte e perjetshme), por prapeseprape eshte vese profet e madje i barabarte me Muhamedin!!
  11).. Jezusi eshte Shpirti Allahut(dhe Shpirti i Allahut eshte i perjetshem), por prapeseprape eshte vese profet e madje i barabarte me Muhamedin!!
  12) ..Jezusi eshtepamekate (ndersa Muhamedi jo), por prapeseprape eshte vese profet e madje i barabarte me Muhamedin!!
  13).. Jezusi eshte ngritur tekAllahu(Muhamedi nuk dinte as nese do te shkonte dot ne parajse), por prapeseprape eshte vese profet e madje i barabarte me Muhamedin!!
  14) .. Jezusi ka bere mrekullira e ka ngritur te vdekurit nga varri(Muhamedi ka fluturuar mbi gomar), por prapeseprape eshte vese profet e madje i barabarte me Muhamedin!!
  15)...Allahu ben shirk ne Kuran, duke u betuar mbi derrin dhe Dreqin!!
  16) ...Allahu lutet per Muhamedin!!(kujt i lutet?)
  17)...Kurani eshte i perjetshem(po ashtu si fjala e tij, si edhe Froni i tij) , po ashtu si Allahu, por perseri,mazllemat pellasin se besojne vetem nej Allah!!
  18) ...Allahu ka 99 emra, por asnjeri prej tyre s'eshe "DASHURI"!!
  19) ...Allahu ne Kuran e perserit 100 here se libri i tij eshte iqarte per te gjithe, e perseri asnje musliman s'e kupton dot pa hadith!!
  20) ...Allahu ne Kuran thote se te krishteret duhet te besojne ne Bibel, e cila eshte udherrefyese per tere njerezimin, ndersa mazllemat pellasin se Allahu e ka gabim dhe se te krishteret e kane ndryshuar Fjalen e tij(duke u treguar me te fuqishem se Allahu) edhe pse Allahu betohet ne Kuran se askush nuk mund ta ndryshoje Fjalen e tij!!
  etj, etj, plot.....pa u futur ne hadith ku filllojme me urine deveje si ila, krahe mizash si helm e kunderhelm, pastrime prapanicash mengjerisht e me njolla te pafund sperme te thare mbi fustanet e Muhamedit qe Aishja vogelushe duhet ti gerricte e me qengja te helmuar qe i flisnin pasi ta kishin helmuar e pafund.....


  , ndresa autoret e Bibles edhe pse nen frymezimin e Perendise, lane mbrapa libra qe bien ndesh me shkencen ne cdo drejtim!
  E prapeseprape, ti akoma s'na ke sjelle ndonje shembull, si t'i kam sjelle une prej Kuranit!!
  Valle ndoshta Perendija i ka frymezuar autoret e Bibles ne kohe te gabuar, kur ata kane qene te dehur !!!
  Po edhe ben vaki....fare s'mund te presesh prej Allahut!!
  Edhe Muhamedit, i fryu ne vesh pikerisht ne momentin kur ishe gati te hidhej nga maja e shkembit per te vrare veten, pastaj ia mbushi mendjen qe t'i besonte "zbritjet" ndersa ishte nen efektin e krizave epileptike......
  Thjesh nje ide , sepse ska se si sqarohen gabimet ne Bibel. Dikush ka qene i dehur, ose Perendija ose autoret e Bibles!!!
  Paramendo aq te dehur sa qe thuajne se unikornat na paskan ekzistuar nje kohe .
  Unikornat ose Njebrirthat egzistojne edhe sot e kesaj dite, mazllem dhe ne perendimoret i quajme Rinoceront!! Qysh i quani ju mazllemat???!
  Ndryshuar pr her t fundit nga jarigas : 23-01-2017 m 12:14
  Jarigas

 5. #205
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  23-12-2016
  Postime
  44
  Faleminderit
  14
  2 falenderime n 2 postime

  Pr: Replika dhe Prgjigje pr myslimant dhe ateistt pr pyetjet e tyre

  Citim Postuar m par nga jarigas Lexo Postimin
  "Vellezerit" e mi rus, bombardojen ato eersirat e vellezerve te tu muhamedane, qe vrasin po vellezerit e tu muhamedane duke perdorur terror dhe shtazeri(si profeti yt) dhe bombardojne pasi jane duk embrojtur bellezerit e tu muhamedane qe po vriten nga ata te tjeret qe duan t'i ngjajne sa me shume profetit!!


  Njera nga shuret e fundit qe iu "zbrit" Muhamedit nga Shejtani(Allahu), reciton:
  9:29 SAHIH INTERNATIONAL
  Fight those who do not believe in Allah or in the Last Day and who do not consider unlawful what Allah and His Messenger have made unlawful and who do not adopt the religion of truth from those who were given the Scripture - [fight] until they give the jizyah willingly while they are humbled.
  9:29. Luftoni ata q nuk besojn All-llahun e as botn tjetr, nuk e konsiderojn t ndaluar (haram) at q e ndaloi All-llahu dhe i drguari i Tij, nuk besojn fen e vrtet, prej atyre t cilve u sht dhn libri, derisa ta japin xhizjen n dor e duke qen t mposhtur.


  Ketu urdherohet te luftohen ata qe NUK BESOJNE, mazllem!!!
  S'permendet fare as "vetembrojtja", as sundimi,......si arriten muslimanet te pushtojne gjysmen e botes, mazllem, me lufte "vetembrojtese, a???!
  Pra, piskamat e kermave islamike, jane pikerisht piskama te mesuara nga Kurani, qe dudumat si puna jote mbyllin syte kur hapin librin e Shejtanit!!

  E ne fakt, 100% e myslimaneve nuk e kuptojne 100%Kuranin....emeqe nuk e kuptojne, mendojne se eshte nga Zoti!!! HAlli eshte se nuk kane asnje prove qe s'eshte prej Shejtanit....!

  Te krishteret besojne se Bibla eshte e frymezuar nga Zoti, e jo si mazllemat qe besojne se eshte "zbritur" me pike e me presje prej Tij!!E pikerisht ne baze t eketij besimi idiot, terroristet vrasin njerez....!
  Te besosh 99% qe nje liber i Shejtanit te jete i Zotit, ky eshte problemi me mazllemat....e historia e kesaj feje e tregon me se miri!!
  Kjo tregon besimin tend ne Perendi, qe e ke te dobet .
  Tokat e humbura ne saje te terrorit muhamedan, mazllem, ne saje te fese me te ndyre qe ka pare historia!!! Nuk ishte Kostantinopoli qe sulmoi musliament, por keta te fundit qe e sulmonin vazhdimisht!!!

  ....ahahahahaah....s'ka gabime per ju dudumat, se per ata qe kane bere te pakten klasen e peste, eshte plot me gabime:
  1) ..sipas Muhamedit, dielli shkon e "fle" ne nje pellg me gjol
  2)...sipas Muhamedit, sperma formohet ne palcen kurrizore(as qe i permend testikujt)
  3) ,,,sipas Muhamedit, embrioni zhvillohet nga sperma, qe shnderrohet ne gjak te mpiksur, pastaj ne kocka e pastaj kockat vishen me mish...pa asnje permendje te vezes!!
  4)....sipas Muhamedit, malet jane shtylla qe ndalojne termetet dhe levizjet tektonike, e jo produkti i tyre!!
  5)....sipas Muhamedit, hena leshon drite ashtu si dielli..!!
  ..e te gjitha keto perla shkencore(plus plot te tjera) me Kuran...pastaj ka idiotesira te tjera historike

  6) ...sipas Muhamedit, i ati i Maries, nenes se Jezusit, quhej Imran!!(fallso)
  7) ....Jezusi(Jeshua) quhet "Isa"....!(fallso)
  8) ...Qabja eshte ndertuar nga nje profet ifut!!(Fallso)
  9) ....Allah eshte emri i Zotit!!(fallso) Allah ishte emri i perendise se Henes nder paganet e Mekes, dhe emri i Perendise qe kishin si kult nestorianet, prandaj perdorni akoma simbolin e henes, idhujtare!!

  etj, etj.....pastaj ka gabime teologjke:

  10) .. Jezusi eshte Fjala e Allahut(dhe fjala e Allahut eshte e perjetshme), por prapeseprape eshte vese profet e madje i barabarte me Muhamedin!!
  11).. Jezusi eshte Shpirti Allahut(dhe Shpirti i Allahut eshte i perjetshem), por prapeseprape eshte vese profet e madje i barabarte me Muhamedin!!
  12) ..Jezusi eshtepamekate (ndersa Muhamedi jo), por prapeseprape eshte vese profet e madje i barabarte me Muhamedin!!
  13).. Jezusi eshte ngritur tekAllahu(Muhamedi nuk dinte as nese do te shkonte dot ne parajse), por prapeseprape eshte vese profet e madje i barabarte me Muhamedin!!
  14) .. Jezusi ka bere mrekullira e ka ngritur te vdekurit nga varri(Muhamedi ka fluturuar mbi gomar), por prapeseprape eshte vese profet e madje i barabarte me Muhamedin!!
  15)...Allahu ben shirk ne Kuran, duke u betuar mbi derrin dhe Dreqin!!
  16) ...Allahu lutet per Muhamedin!!(kujt i lutet?)
  17)...Kurani eshte i perjetshem(po ashtu si fjala e tij, si edhe Froni i tij) , po ashtu si Allahu, por perseri,mazllemat pellasin se besojne vetem nej Allah!!
  18) ...Allahu ka 99 emra, por asnjeri prej tyre s'eshe "DASHURI"!!
  19) ...Allahu ne Kuran e perserit 100 here se libri i tij eshte iqarte per te gjithe, e perseri asnje musliman s'e kupton dot pa hadith!!
  20) ...Allahu ne Kuran thote se te krishteret duhet te besojne ne Bibel, e cila eshte udherrefyese per tere njerezimin, ndersa mazllemat pellasin se Allahu e ka gabim dhe se te krishteret e kane ndryshuar Fjalen e tij(duke u treguar me te fuqishem se Allahu) edhe pse Allahu betohet ne Kuran se askush nuk mund ta ndryshoje Fjalen e tij!!
  etj, etj, plot.....pa u futur ne hadith ku filllojme me urine deveje si ila, krahe mizash si helm e kunderhelm, pastrime prapanicash mengjerisht e me njolla te pafund sperme te thare mbi fustanet e Muhamedit qe Aishja vogelushe duhet ti gerricte e me qengja te helmuar qe i flisnin pasi ta kishin helmuar e pafund.....


  E prapeseprape, ti akoma s'na ke sjelle ndonje shembull, si t'i kam sjelle une prej Kuranit!!
  Po edhe ben vaki....fare s'mund te presesh prej Allahut!!
  Edhe Muhamedit, i fryu ne vesh pikerisht ne momentin kur ishe gati te hidhej nga maja e shkembit per te vrare veten, pastaj ia mbushi mendjen qe t'i besonte "zbritjet" ndersa ishte nen efektin e krizave epileptike......
  Unikornat ose Njebrirthat egzistojne edhe sot e kesaj dite, mazllem dhe ne perendimoret i quajme Rinoceront!! Qysh i quani ju mazllemat???!
  Do te kisha dhene pergjigje , por ti je debil, kot me u marre me ty! Shko tani, ik beso ne kuaj magjik!!!

 6. #206
  Vete zot, vete shkop Maska e jarigas
  Antarsuar
  21-03-2003
  Vendndodhja
  Napoli,Italy
  Mosha
  45
  Postime
  5,394
  Faleminderit
  385
  242 falenderime n 208 postime

  Pr: Replika dhe Prgjigje pr myslimant dhe ateistt pr pyetjet e tyre

  Citim Postuar m par nga NderiUniversit Lexo Postimin
  Do te kisha dhene pergjigje , por ti je debil, kot me u marre me ty! Shko tani, ik beso ne kuaj magjik!!!
  Ja ashtu mazllem, fute bishtin nder shale si te ka hije dhe mbushu!!
  Jarigas

 7. #207
  Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
  Antarsuar
  01-12-2006
  Postime
  6,435
  Faleminderit
  415
  144 falenderime n 138 postime

  Pr: Replika dhe Prgjigje pr myslimant dhe ateistt pr pyetjet e tyre

  Citim Postuar m par nga Xhemis Lexo Postimin
  Si duhet ti pergjigjemi jomuslimaneve ne lidhje me ajetet e luftes ne Kuran?
  Ju smund t'u pergjigjeni as besimtareve tuaj e le me te gjithe jo myslimaneve e te gjithe shqiptareve qe e dijne se dhuna e terrorizmi ne fene islame ndodhe sepse Kurani thirr per dhune. Kurani ne shume ajete thirr per vrasje te pa besimtareve, pra te jo myslimaneve, dhe jo vetem Kurani por edhe Hadithet qe jane shpesh here urdhera te Muhamedit, dijetaret myslimane qe e kane besimin ne Kuran nuk thone se qafirat, pra jo myslimanet jane ne te vertete alienet, por tash se fundi edhe lopt dhe gjedhet e kane kuptuar se aty hyjne te gjithe, ateiste, te krishtere, budiste, shintoiste, pagane etj. Pra keta mund t'i luftosh e nese nuk te binden t'i vrasesh ti qe thirresh ne Islam. Pse sndodhi qe ndonje shqiptar i krishter te shkoje ne Siri e te luftoje per grupe terroriste e pastaj te kercenoje pjesetaret e kombit te tij sic ndodhi hiq me larg se keto dite. Ne ate vend ky hyn islami, ateizmi, orthodoksia rusofile aty me nuk mbin bar. Hajde shyqyr kete e futet me ne fund te koke.

  ju merrni vargje nga Bibla duke i keqperdorur qellimisht, dhe cka nese Perendia ka denuar kombe te tera, a nuk i ka krijuar vet Ai. Bibla na tregon se Perendia jo rralle here ka denuar edhe populin e tij - hebrenjte qitash ejani t'i bindim shqiptaret se terrorizmi islamik - vrasja e jo myslimaneve eshte korrekte fetarisht.

  Shiqo se si i ka denuar Perendia vet cifutet pra duke i vrare e duke u derguar luftera. Kete i nderuari Xhemis e ke ne Bibel. Keto nuk u bene sepse cifutet nuk adhuronin pedofile te tyre (per cka u vrane arabet pagane) por u vrane per shkak te paudhesive te tyre, pra zgjodhen idhujtarine e djallit mbi Statutet dhe Urdheresat e Zotit. Hin more lexo 5 min te merr kohe te mesosh te verteten.

  https://albkristian.com/bibla_shqip/b24c044.htm
  Destroyer of falsehood :)

 8. #208
  Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
  Antarsuar
  01-12-2006
  Postime
  6,435
  Faleminderit
  415
  144 falenderime n 138 postime

  Pr: Replika dhe Prgjigje pr myslimant dhe ateistt pr pyetjet e tyre

  Citim Postuar m par nga darkmatter Lexo Postimin
  Faleminderit Xhemis per kete teme interesante, e cila eshte shembull tipik se si mund te lindin keqkuptime kur vargjet nxirren pa kontekst, e u jepen shabllon njerezve.
  Per cka po e faleminderon ate genjeshtar qe te zezes i thote te bardhe e te bardhes te zeze. Gabimin me te madh po e beni qe po u besoni njerezve qe marrin rroge per te perhapur vetem genjeshtren. Ky eshte njeri i shitur tek petrodollaret andaj ky te vertetes moti ia ka bere BYE BYE. Perendia ka denuar kombe, kjo eshte nje e vertete, qitash nese une qohna dhe e vras nje njeri e them 'epo edhe ne Bibel ka vrasje andaj jam i justifikuar'. Kjo logjike nuk ka kurrfare kuptimi. Ne Bibel ka shembuj kur cifutet i kane vrare profetet e Zotit. Keshtu fara e ketij xhemisit po mundohen ta vrasin popullin e tyre dhe po bejne kercenime terroriste haptas ne Facebook. A i beson ti nje personi qe therret per vrasje, ketyre njerezve nuk u besohet as per gjerat me te thjeshta ne jete se le ma kur flet per Jezusin e Biblen. Beji thirrje ketij kastraveci qe te mos keqperdore Biblen per interesa te momentit, sidomos tani kur shqiptaret po binden se terrorizmi dhe islami jane te pandashme. Terrorizmi eshte nje gjymtyre trupi i islamit. Te krishteret nuk jane per dhune dhe nuk duhet te keqperdoren vargjet e Bibles ku ka dhune sepse ajo dhune dhe zhdukje e disa fiseve pagane satanike eshte bere me urdherin e Zotit pasi ata kane bere mekate te medha. Ka edhe cifute qe jane denuar njejte, pra me zhdukje per kete arsye, pra kane adhuruar dhe kane bere vullnetin e satanit.
  Ndryshuar pr her t fundit nga mesia4ever : 17-04-2017 m 04:36
  Destroyer of falsehood :)

 9. #209
  Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
  Antarsuar
  01-12-2006
  Postime
  6,435
  Faleminderit
  415
  144 falenderime n 138 postime

  Pr: Replika dhe Prgjigje pr myslimant dhe ateistt pr pyetjet e tyre

  O xhemis e ke bere xhyveq krejt, ja argumentet zoteri se Perendia i ka denuar edhe cifutet se kane praktikuar. Shqiptaret e ketij forumi meritojne ta dijne se perse ju dhe ateistet pranoni si historike vetem pjeset e Bibles te cilat deshironi t'i pranoni? Kjo logjike askund ne jeten normale nuk vlen, pervec per ju dhe ateistet. Kjo eshte kontradikta e shekullit 21... Denimi i Zotit eshte i rrepte, por edhe dashuria e Tij eshte shume e madhe.

  Po aty...

  7. Por tani kshtu thot Zoti, Perndia i ushtrive, Perndia i Izraelit: "Pse kryeni kt t keqe t madhe kundr vetes suaj, duke shkaktuar shfarosjen tuaj n mes t Juds, burra dhe gra, fmij dhe foshnja, kshtu q t mos ngelet prej jush asnj mbetje?

  8 Pse provokoni zemrimin tim me veprn e duarve tuaja, duke u djegur temjan perndive t tjera n vendin e Egjiptit ku keni ardhur t banoni? Kshtu do t shfaroseni dhe do t bheni nj mallkim dhe nj turp pr t gjitha kombet e dheut.

  9 A keni harruar vall ligsit e etrve tuaj, ligsit e mbretrve t Juds, ligsit e bashkshorteve t tyre, ligsit tuaja dhe ligsit e kryera nga bashkshortet tuaja n vendin e Juds dhe npr rrugt e Jeruzalemit?

  10 Deri m sot nuk jan penduar, as kan patur frik, as kan ecur sipas ligjit tim dhe statuteve t mia, q un kam vn para jush dhe etrve tuaj".
  Destroyer of falsehood :)

 10. #210
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  23-12-2016
  Postime
  44
  Faleminderit
  14
  2 falenderime n 2 postime

  Pr: Replika dhe Prgjigje pr myslimant dhe ateistt pr pyetjet e tyre

  Citim Postuar m par nga jarigas Lexo Postimin
  Ja ashtu mazllem, fute bishtin nder shale si te ka hije dhe mbushu!!
  Nuk fus une bishtin nder shale bilbil. Kot te merrem me ty. Ty te eshte erresuar truri, sy ke drite ste bejne. Jam marre me ju 10 vite, au kam sjell argumenta e argumenta! Po ju i refuzoni ato, e keni me lefte te besoni ne nje Liber me TRILIONA gabime, sic eshte Bibla, se sa nje liber te pastert e pa gabime sic eshte Kurani!
  Lej hadithet per nje minute, se as une si besoj ato, krahaso librat hyjnor midis vehti ! Harro cdo gje qe lexon ne hadithe! Fjala e Zotit eshte Kurani e jo hadithi !
  Bej kete une e pastaj folim.

 11. #211
  Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
  Antarsuar
  01-12-2006
  Postime
  6,435
  Faleminderit
  415
  144 falenderime n 138 postime

  Pr: Replika dhe Prgjigje pr myslimant dhe ateistt pr pyetjet e tyre

  Citim Postuar m par nga NderiUniversit Lexo Postimin
  Nuk fus une bishtin nder shale bilbil. Kot te merrem me ty. Ty te eshte erresuar truri, sy ke drite ste bejne. Jam marre me ju 10 vite, au kam sjell argumenta e argumenta! Po ju i refuzoni ato, e keni me lefte te besoni ne nje Liber me TRILIONA gabime, sic eshte Bibla, se sa nje liber te pastert e pa gabime sic eshte Kurani!
  Lej hadithet per nje minute, se as une si besoj ato, krahaso librat hyjnor midis vehti ! Harro cdo gje qe lexon ne hadithe! Fjala e Zotit eshte Kurani e jo hadithi !
  Bej kete une e pastaj folim.
  Birma nje historian jo mysliman qe thote se Jezusi ka qene mysliman. Une te sjelli historian qe kane studiuar dhe ligjerojne ne universitetet me te njohura te botes e qe kurre nuk do ta pranonin genjeshtren historike te Kuranit se Jezusi ka qene mysliman.

  Hiqe Kuranin nga logjika jote dhe a ke guxim te thuash se Jezusi ka qene mysliman?! Te gjitha faktet historike po ta perjashtosh Kuranin thone se Jezusi ska qene mysliman, por ti sthua se Kurani eshte i pasakte por ti thua se tere historianet jane gabim.

  I nderuar nuk mund te jesh mysliman po nuk i besove haditheve, ose edhe mundesh me ate gjysme trurin tend mund te jesh gjysme mysliman.
  Ndryshuar pr her t fundit nga mesia4ever : 10-05-2017 m 03:31
  Destroyer of falsehood :)

 12. #212
  Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
  Antarsuar
  01-12-2006
  Postime
  6,435
  Faleminderit
  415
  144 falenderime n 138 postime

  Pr: Replika dhe Prgjigje pr myslimant dhe ateistt pr pyetjet e tyre

  Citim Postuar m par nga Evian Lexo Postimin
  Ajo ngjarje eshte e vrtet ! Kurse ti, merru me mitologjin greke, se ashtu keshtu, krishterizmi eshte kopje e paganizmit romak.
  Po po jeto me endrra te prifterinjeve ti, ndersa myslimanet e sinqerte qe besojne se ka Krijues po vijne me te madhe ne Krishterim. Edhe pse gjate tere jetes se tyre zemrat e tyre mbillen me urrejtje per te krishteret dhe besimin krishter dhjetera mijera myslimane po vijne ne krishterim.

  http://indeksonline.net/lajmet/shifr...ishtere-85655/

  Shum refugjatmysliman n Gjermani jan konvertuar n t krishter dheshum nga Kishat e pavarura kan pagzuar mjaft besimtar t besimit mysliman, rreth 1200.
  N fillim erdhn dy refugjat nga Irani, q n vitin 2008 vizituan kishn e tij bashk me nj t njohur t tyre q donte t pagzohej-rrfen Gottfried Martens, pastor i Kishs s Shn Triadhs - Vitet e mvonshme erdhn shum refugjat t tjer me dshirn pr ndrrimin e fes. Sot n kishn e tij qindra besimtar ndjekin meshn n gjuhn gjermane dhe persisht.
  T konvertuarit jan iranian dhe afgan t besimit myslian. Disa prej tyre jan refugjat q sapo kan ardhur e q jan ftuar nga t krishter t tjer n Gjermani, por ka edhe shum q kan pasur kontakt m par me fen e krishter, n komunitetet e tyre n Iran, apo edhe gjat rrugs pr t ardhur n Europ, thot Martens.
  Duhet madje t ndrronim vend, sepse nuk mjaftonte hapsira e ktushme, thot ai pr Deutsche Wellen. Dyndja m e madhe ka ardhur pas mbylljes s itinerarit ballkanik, n t ashtuquajturn krizn e refugjatve n vitin 2015 e 2016. Asokohe kemi pasur deri n 250 vet n kurset prgatitore t Kishs s Trinitetit, thot pastori.
  Destroyer of falsehood :)

 13. #213
  Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
  Antarsuar
  01-12-2006
  Postime
  6,435
  Faleminderit
  415
  144 falenderime n 138 postime

  Pr: Replika dhe Prgjigje pr myslimant dhe ateistt pr pyetjet e tyre

  Citim Postuar m par nga Ciarli Lexo Postimin
  aborti nuk eshte vrasje sepse femija derisa te linde jashte konsiderohet si te ishte pjese e nenes dhe jashteqitje e saj(dmth nuk ka te drejta ende por eshte barre)
  D.m.th. gruaja si po mbetka shtatzene beba e saj qenka vetem pjese e trupit te saj. Kush po te meson keshtu me fol qe qenke kaq i mencur, keshtu as djalli ste meson me fol.
  Destroyer of falsehood :)

 14. #214
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  14-09-2014
  Postime
  912
  Faleminderit
  2
  27 falenderime n 27 postime

  Pr: Replika dhe Prgjigje pr myslimant dhe ateistt pr pyetjet e tyre

  mezever ti nuk e di c'eshte komunizmi apo e drejta e bashkesise dhe nen bashkesia apo e drejta e sllavit. Prandja mos u ngut te besh akuza te kota...!! femija eshte skllav apo i varur direkt nga nena, ne veti, ngjashmeri dhe ndjenje gjaku apo ngrohtesi. shume pak femije arrijne te behen te lire dhe te clirohen nga nenat e tyre te vjetra te perjetshme ashtu si elektronet kalojne neper orbita te tjera ashtu edhe femijet e rralle lindin ne karma apo mitra te tjera vetem me lufte per te qene i lire apo teist!

Faqja 11 prej 11 FillimFillim ... 91011

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •