Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 19
  1. #1
    Shqiperia eshte Evrope Maska e iliria e para
    Anëtarësuar
    24-04-2002
    Vendndodhja
    Cunami ne Indonezi zgjati per disa minuta, kurse ne trojet tona 500 vjet.
    Postime
    4,907

    Kjo është Prishtinë jo në Siri...

    Njehere ja filluan me mjekra, pastaj pantollona treçerekshe, me gra keshtu, me pjesmarrje ne luftra fetare.... Po fundi cili do jeet? A ju pelqen me shume Çeçenja, Palestina, Pakistani, Afganistani, Libani... ? Ja shifnjeni kete!


    Kjo është Prishtinë jo në Siri

    01 October 2014 • 14:07
    Një zonjë apo zonjushë pasi që nuk mund të identifikohej për shkak të mbulesës së saj në tërë trupin dhe fytyrën është parë duke pritur e vetme te rreth-rrotullimi Prishtinë-Mitrovicë.

    Femra të mbuluara në Kosovë ka shumë mirëpo të rralla janë ato që vërehen me mbulesa të plota ku nuk u vërehen as sytë. Kjo femër është një prej tyre./Zeri/


    Emri:  auto_1Mbulesa-_26_shtator_2014-Laura_Hasani_copy1412165361.jpg

Shikime: 2881

Madhësia:  32.9 KB



    http://zeri.info/aktuale/259/kjo-esh...-ne-siri-foto/
    Ndryshuar për herë të fundit nga iliria e para : 01-10-2014 më 08:41
    Lumi ka ujin e paster ne burim


    Kombi mbi te gjitha

  2. #2
    Hierark i lartë Maska e Uriel
    Anëtarësuar
    07-02-2010
    Vendndodhja
    Torre della Fame
    Postime
    1,207

    Për: Kjo është Prishtinë jo në Siri...

    Për çfarë lajmesh e shpenzojnë hapsirën virtuale edhe ca media online shqipfolëse.
    relata refero

  3. #3
    Updating.... Maska e Wordless
    Anëtarësuar
    19-06-2002
    Vendndodhja
    Undercover
    Postime
    3,154

    Për: Kjo është Prishtinë jo në Siri...

    Citim Postuar më parë nga iliria e para Lexo Postimin
    Një zonjë apo zonjushë pasi që nuk mund të identifikohej për shkak të mbulesës së saj në tërë trupin dhe fytyrën është parë duke pritur e vetme te rreth-rrotullimi Prishtinë-Mitrovicë.
    Mundet me qen naj kriminel qe eshte ne kerkim, ose transportues droge etj e duke u vesh keshtu askush nuk e ndalon
    Ky shtet është ky që është sepse qytetarët tanë janë këta që janë !

  4. #4
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    02-07-2006
    Postime
    82

    Për: Kjo është Prishtinë jo në Siri...

    Kjo që ka dalë publikisht në rrugë, ka dalë thjeshtë për provokim, pra për të matë pulsin e tolerancës se deri ku mund të durohet me këtë degjenerim.
    Natyrisht jo me vetiniciativë por me porosi nga qarqet antishqiptare, duke u shpërblyer bile shum.pra kemi skenar që po zbatohen me përkushtum.
    Kush nuk ka që i ndalë, tereni i varfer eshte ideal per trushpërlarje, parâ nga të gjitha drejtimet nèpërmjet të njerëzve me liçnakarta të serbisë po, prandaj e kemi gjendjen kèsi soj.
    .....pergjegjësinë e ka në rradhë të parë BIK - u dha natyrisht qeveria "pronto".

  5. #5
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    13-05-2013
    Postime
    215

    Për: Kjo është Prishtinë jo në Siri...

    Ne vend te ecim perpara ne shkojme mbrapa. Eshte qesharake te mendosh qe para 40-50 vitesh ishte pothuajse e pamundur te shikonje pamja te tilla ne Prishtine apo ne Tirane. E cuditshme por ka njerez sidomos burra qe thone se grate qe vishen kshu jan serioze e te respektuara e duan te kene gra si kto, domethene vegla. Deri ku mund te arrije injoranca pikerisht e grave qe pranojne nje ulje te tille ?
    Ndryshuar për herë të fundit nga MaqoKorca : 03-10-2014 më 15:19

  6. #6
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    25-05-2008
    Postime
    3,745

    Për: Kjo është Prishtinë jo në Siri...

    Citim Postuar më parë nga Ceni-1 Lexo Postimin
    Po edhe ne Prishtine ka vajza me veshje (mbuluar) e gjitha , po ka edhe te deshura e gjitha ! Keto te dytat nuk ish dashure te ishin ne Prishtine theme une !!!
    Me heret keshtu gjyshet tona jane veshure . Nuk ka asnje problem ne kete ceshtje . Eshte e drejte e saj se si te vishet , askush s'ka te drejte te ja mohoj te drejten e saj ne manifestimin e fese . Perderisa para 50 viteve kjo veshje ka qene e pranueshme , pse te mos jete edhe sot ? Dijetaret(shumica) Islam thone se mbulimii ftyres nuk eshte i obligueshem . Por , nese deshirojne keto motrat muslimane ta mbulojne edhe ftyren asgje te keqe nuk ka . Sepse nganjehere edhe te mbuluara disa po jane te bukura , por prap po e terhjekin mashkullin ! Keshtu kur jane te mbuluara s'kane cka shohin meshkujt e pa ndergjegjeshem me .
    Nuk eshte zgjidhje kjo ..keta meshkujt e papergjegjshem musliman prape do mekatojne sepse do ju shkoj mendja se nen ate veshje eshte nje ....FEMER .Zgjidhja me e mire eshte qe femrat mos te dalin ne publik fare ,te qendrojne ne shtepi ashtu sic urdheron" Allahu ne Kuranin famelarte" ,vetem nga kjo menyre nuk do kene mundesine te tundohen besimtaret musliman .
    There is a special place in hell for women who don't help other women.
    Madeleine Albright

  7. #7
    i/e regjistruar Maska e Vinjol
    Anëtarësuar
    28-04-2002
    Vendndodhja
    Fier
    Postime
    1,540

    Për: Kjo është Prishtinë jo në Siri...

    Citim Postuar më parë nga ane Lexo Postimin
    Nuk eshte zgjidhje kjo ..keta meshkujt e papergjegjshem musliman prape do mekatojne sepse do ju shkoj mendja se nen ate veshje eshte nje ....FEMER .Zgjidhja me e mire eshte qe femrat mos te dalin ne publik fare ,te qendrojne ne shtepi ashtu sic urdheron" Allahu ne Kuranin famelarte" , .

    Besimi eshte ne e ne zemer gjerat e tjera skane rendesi..............

    Zgjidhja me e mire eshte qe femrat mos te dalin ne publik fare ,te qendrojne ne shtepi ashtu sic urdheron" Allahu ne Kuranin famelarte" ,vetem nga kjo menyre nuk do kene mundesine te tundohen besimtaret musliman .

    Me fal ku e din ti qe thuhen ne Kur`an keto gjera ???
    apo ja fut kot
    Mos u mundo te behesh njeri i suksesshem por me mire te behesh i vlefshem..

  8. #8
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    25-05-2008
    Postime
    3,745

    Për: Kjo është Prishtinë jo në Siri...

    Citim Postuar më parë nga Vinjol Lexo Postimin
    Besimi eshte ne e ne zemer gjerat e tjera skane rendesi..............

    Zgjidhja me e mire eshte qe femrat mos te dalin ne publik fare ,te qendrojne ne shtepi ashtu sic urdheron" Allahu ne Kuranin famelarte" ,vetem nga kjo menyre nuk do kene mundesine te tundohen besimtaret musliman .

    Me fal ku e din ti qe thuhen ne Kur`an keto gjera ???
    apo ja fut kot


    “Dhe qëndroni në shtëpitë tuaja.” El-Ahzab, 33

    Dhe është transmetuar në hadith nga Pejgamberi – sal-lAllahu ‘alejhi ue sel-lem:


    “(Qëndrimi në) shtëpitë e tyre është më mirë për to.”

    Shko ne Arabine saudite e thuaj ,une besoj me zemer ,rregullat skane rendesi ..e shih c'do te gjen..nese ia hedh vetem me 100 kamxhik ..je i pari i shokeve
    There is a special place in hell for women who don't help other women.
    Madeleine Albright

  9. #9
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    13-05-2013
    Postime
    215

    Për: Kjo është Prishtinë jo në Siri...

    Citim Postuar më parë nga Ceni-1 Lexo Postimin
    Po edhe ne Prishtine ka vajza me veshje (mbuluar) e gjitha , po ka edhe te deshura e gjitha ! Keto te dytat nuk ish dashure te ishin ne Prishtine theme une !!!
    Me heret keshtu gjyshet tona jane veshure . Nuk ka asnje problem ne kete ceshtje . Eshte e drejte e saj se si te vishet , askush s'ka te drejte te ja mohoj te drejten e saj ne manifestimin e fese . Perderisa para 50 viteve kjo veshje ka qene e pranueshme , pse te mos jete edhe sot ? Dijetaret(shumica) Islam thone se mbulimii ftyres nuk eshte i obligueshem . Por , nese deshirojne keto motrat muslimane ta mbulojne edhe ftyren asgje te keqe nuk ka . Sepse nganjehere edhe te mbuluara disa po jane te bukura , por prap po e terhjekin mashkullin ! Keshtu kur jane te mbuluara s'kane cka shohin meshkujt e pa ndergjegjeshem me .
    Gruaja qe pranon te mbulohet ashtu nuk ka respekt per veten. Jam i sigurt se nuk do ta ket problem nqs burri ja fut 3-4 shpulla ne dite ose eshte i martuar edhe me gra te tjera e sigurisht nuk ndihet e barabarte me meshkujt. Po, Nuk thot Islami se mbulimi i fytyres eshte i obligueshem, e thone vetem disa te prapambetur. Nuk besoj se gjyshet tona Arbereshe para 6-7 shekuj ose me heret ishin te veshura ashtu. Kjo eshte veshje e ardhur nga Arabia, ne te cilen ka qene e zakonshme shum shekuj para Islamit, kryesisht per tu mbrojtur nga pluhri i shkretetires. Ne Shqiperi ska asnje kuptim.

  10. Anetarët më poshtë kanë falenderuar MaqoKorca për postimin:

    jarigas (04-10-2014)

  11. #10
    Vete zot, vete shkop Maska e jarigas
    Anëtarësuar
    21-03-2003
    Vendndodhja
    Napoli,Italy
    Postime
    5,221

    Për: Kjo është Prishtinë jo në Siri...

    Logjika e dudumeve te fese harape, vjen me tezen se " mbulesa e plote, e ruan femren nga shpalosja e bukurise qe i ka dhuruar Allahu, kundrejt turmes se babezitur te meshkujve muslimane, te cilet, edhe pse ithtare te fese se ndritur qe i ka ngritur ne shkallen me te larte te civilizimit, nuk bien ne joshje sic ra Muhamedi me Aishen"!!!!
    Fakti se Aishja nuk ishte e mbuluar, mund edhe te jete argument per te "zotet e mendjes" , por nuk shpjegon se pse zgjidhja eshte "thesi" per femren e jo kapistra per shtazet mashkullore muhamedane!!!!!
    A mund te jete ndryshe ne nje fe ku quhet "shembull i njerezimit" nje profet gjakatar e pedofil, e denohet me ferr bamiresja me e madhe qe ka njohur njerezimi??!!
    Jarigas

  12. #11
    Shqiperia eshte Evrope Maska e iliria e para
    Anëtarësuar
    24-04-2002
    Vendndodhja
    Cunami ne Indonezi zgjati per disa minuta, kurse ne trojet tona 500 vjet.
    Postime
    4,907

    Për: Kjo është Prishtinë jo në Siri...

    edhe keshtu ka ne Prishtine...
    Lumi ka ujin e paster ne burim


    Kombi mbi te gjitha

  13. #12
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    04-11-2009
    Postime
    39

    Për: Kjo është Prishtinë jo në Siri...

    Citim Postuar më parë nga iliria e para Lexo Postimin
    edhe keshtu ka ne Prishtine...
    Mos. Shume keq ke bere qe ke sjelle kete fakt ketu pasi do ti bjere te fiket jarigasit.Deshira e tij eshte te sjellim vetem gjerat '' zi '' pasi ato e bejne te kaloje ne orgazem. Bashke me shoqen ana

  14. #13
    Vete zot, vete shkop Maska e jarigas
    Anëtarësuar
    21-03-2003
    Vendndodhja
    Napoli,Italy
    Postime
    5,221

    Për: Kjo është Prishtinë jo në Siri...

    Citim Postuar më parë nga lusen_uk Lexo Postimin
    Mos. Shume keq ke bere qe ke sjelle kete fakt ketu pasi do ti bjere te fiket jarigasit.Deshira e tij eshte te sjellim vetem gjerat '' zi '' pasi ato e bejne te kaloje ne orgazem. Bashke me shoqen ana
    Absolutisht e kunderta, lusen, me behet zemra plis!!!
    Me vjen peshtire kur shoh shqiptaret te katandisur ne leshtuke mesjetare, por jo ata me veshje tradicionale shqiptare...ani se ne sfond duken zhgarravinat harapçe e degjohen te kuisurat arabisht, perseri ky eshte nje hap drejt rikthimit te shqiptareve ne fene e tyre: Shqiptarine!!
    Jarigas

  15. #14
    Love all, but trust a few Maska e angmokio
    Anëtarësuar
    02-09-2011
    Vendndodhja
    AngMoKio
    Postime
    3,928

    Për: Kjo është Prishtinë jo në Siri...

    Orgji homoseksualesh ne Peje-Kosove.

    Është një prej atyre ngjarjeve të mëdha për qytetet e vogla të Kosovës. Policia aksidentalisht ka rastisur në një orgji homoseksualësh në qytetin e Pejës. Tashmë për ngjarjen po flet i gjithë qyteti perëndimor, i cili deri më sot nuk është shquar për “aktivitete” të tilla.
    Burime të Gazetës Express thonë se policia në Pejë, javën e kaluar, është lajmëruar nga banorët që dyshonin se tek vendi i quajtur “te Soliteri” po zhvillohej një aktivitet narkomanësh, por që doli të jetë krejt diçka tjetër.

    “Ne kemi menduar fillimisht se bëhet fjalë për një tubim ku po konsumohen lëndë narkotike. Por kur kemi shkuar aty kemi hasur në diçka tjetër”, ka treguar një oficer policie në kushte anonimiteti për Gazetën Express.

    Por aty, sipas tij, po zhvillohej një orgji seksuale mes meshkujsh.

    Gazeta merr vesh se në atë vend kanë qenë disa emratë njohur të këtij qyteti; këngëtarë, regjisorë dhe biznesmenë (emrat e njohur për redaksinë)

    Por, zyrtarisht për këtë ngjarje nuk ka dashur të flasë askush në policinë e Kosovës, meqenëse ngjarja nuk është shënuar në regjistrat zyrtar.

    Ndryshe, Gazeta Express nuk e paragjykon këtë zhvillim, mirëpo ne po raportojmë për shkak se kjo përbën lajm për vende të vogla si ky i yni.

    Vendi ynë vazhdimisht merr vërjetje nga Komisioni Europian – më i freskët është raporti i progresit që u publikua sot – për të drejtat e komunitetit LGBT. Në rapor thuhet se ka kërcënime të vazhdueshme ndaj komunitetit LGBT.

    Në këtë sens duhet parë edhe rrjedhja nga policia e informatave dhe posaçërisht emrave të pjesëmarrësve në këtë ndejë te Soliteri në Pejë.


    P.s Kjo eshte Kosova qe kerkon te shikoje hapesi i temes.
    "And speak kindly to mankind '' Quran - 2:83"

  16. #15
    Shqiperia eshte Evrope Maska e iliria e para
    Anëtarësuar
    24-04-2002
    Vendndodhja
    Cunami ne Indonezi zgjati per disa minuta, kurse ne trojet tona 500 vjet.
    Postime
    4,907

    Për: Kjo është Prishtinë jo në Siri...

    Hapsi i teme e din se kesosh ka ne secilen shoqeri ( ka edhe ne Arbine Saudite) . Bilese jane njerez ( te Allahut se ai i ka krijuar, a po?) edhe pse mue nuk me pelqejne. Nuk besoj se jane shume te rrezikshem dhe nuk besoj qe bejne summe kamikaze.
    Lumi ka ujin e paster ne burim


    Kombi mbi te gjitha

  17. #16
    Love all, but trust a few Maska e angmokio
    Anëtarësuar
    02-09-2011
    Vendndodhja
    AngMoKio
    Postime
    3,928

    Për: Kjo është Prishtinë jo në Siri...

    Citim Postuar më parë nga iliria e para Lexo Postimin
    Hapsi i teme e din se kesosh ka ne secilen shoqeri ( ka edhe ne Arbine Saudite) . Bilese jane njerez ( te Allahut se ai i ka krijuar, a po?) edhe pse mue nuk me pelqejne. Nuk besoj se jane shume te rrezikshem dhe nuk besoj qe bejne summe kamikaze.
    E shikon sa i piset qe je? Pse nuk e argumenton veshjen e asaj femres me siper sikur me mbron keta pisat qe i meshojne mu*it? Keta b*thcpuar qenkan njerez ndersa ajo femra me foton me siper eshte aliene? Pse te pelqen ti japesh te drejte ketyre dhe jo te drejten edhe asaj per tu veshur sic ka deshire?

    Pale , me paturpesine me te madhe na e ke sjellur dhe tek nenforumi i ceshtjes kombetare.
    "And speak kindly to mankind '' Quran - 2:83"

  18. #17
    Shqiperia eshte Evrope Maska e iliria e para
    Anëtarësuar
    24-04-2002
    Vendndodhja
    Cunami ne Indonezi zgjati per disa minuta, kurse ne trojet tona 500 vjet.
    Postime
    4,907

    Për: Kjo është Prishtinë jo në Siri...

    Per mue jane me te meta mendore si keta(pederastet) si ajo(ata ekstremistet fetare). I vetmi dallim eshte se keta nuk e kan si princip te kryejne sulme kamikaze.
    Lumi ka ujin e paster ne burim


    Kombi mbi te gjitha

  19. Anetarët më poshtë kanë falenderuar iliria e para për postimin:

    ane (16-10-2014)

  20. #18
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    04-11-2009
    Postime
    39

    Për: Kjo është Prishtinë jo në Siri...

    Citim Postuar më parë nga jarigas Lexo Postimin
    Absolutisht e kunderta, lusen, me behet zemra plis!!!
    Me vjen peshtire kur shoh shqiptaret te katandisur ne leshtuke mesjetare, por jo ata me veshje tradicionale shqiptare...ani se ne sfond duken zhgarravinat harapçe e degjohen te kuisurat arabisht, perseri ky eshte nje hap drejt rikthimit te shqiptareve ne fene e tyre: Shqiptarine!!

    Me vjen keq por me kete qe shkruan tregon hapur urrejtjen tende prej katoliku ndaj nje vellai apo shume vellezerve dhe motrave tuaja qe ka perkatesi fetare tjeter nga e jotja. Nese te pelqen veshja me plis e dikujt duhet te te pelqeje edhe ajo cka eshte ne sfond te tij pasi vellai jot ka te drejten e tij te zgjedhe cka don te vesh dhe cka don te degjoje. Qytetari eshte te rrespektosh zgjedhjen e tjetrit pavaresisht nese ti mendon se ai e ka mire apo keq..

    Akoma ti dhe nje pjese si ti nuk arrini te dalloni perdorimin abuziv te fese nga persona apo qarqe te caktuara me fene e vertete te gjithsecilit. Duke qene se keni urrejtje ne zemer me shume ju bejne pershtypje keto lloj perdorimesh abuzive se sa 1 apo 1000 shembuj pozitive te nje feje te caktuar..

    Me vjen keq por ti dhe disa si puna jote jeni me keq se sa ata hordhite alla te krishtere qe u derdhen ne stadiumin e Beogradit dhe desh i hengren te gjalle 11 djem vetem pse ishin shqiptare. Ata edhe mund te justifikohen se po urrenin dike qe nuk i perkiste kombit te tyre por nuk e di si justifikoheni ju qe urreni vellain dhe motren tuaj..

  21. #19
    Vete zot, vete shkop Maska e jarigas
    Anëtarësuar
    21-03-2003
    Vendndodhja
    Napoli,Italy
    Postime
    5,221

    Për: Kjo është Prishtinë jo në Siri...

    Citim Postuar më parë nga angmokio Lexo Postimin
    .........keta pisat qe i meshojne mu*it? Keta b*thcpuar ......e.
    Citim Postuar më parë nga angmokio Lexo Postimin
    "And speak kindly to mankind" Quran 2:83"
    Te lumte, dudum, keshtu mbrohet tradita harape!!!
    Jarigas

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •