Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 15
  1. #1
    Updating.... Maska e Wordless
    Anëtarësuar
    19-06-2002
    Vendndodhja
    Undercover
    Postime
    3,154

    Dimitrov: Shqiptarët po realizojnë ëndrrën e tyre, për Shqipërinë e Madhe

    SOFJE- Drejtori i Muzeut Kombëtar të Historisë në Bullgari, Bozidar Dimitrov, komenton protestat e shqiptarëve në Maqedoni. Sipas tij, shqiptarët në Shqipëri, Kosovë e Maqedoni, po shkojnë drejt realizimit të ëndrrës së tyre, Shqipërisë së Madhe.

    Ai duke komentuar protestat e shqiptarëve në Maqedoni, thotë se “për fat të keq, thuajse gjysma e protestuesve insistojnë për një revolucion islamik brenda vetë komunitetit shqiptar”. Historiani kontrovers në një intervistë për “Focus”, thotë se ky është një trend i rrezikshëm për të gjithë Evropën Juglindore.

    Duke folur sërish për idenë e Shqipërisë së Madhe, ai shton se ndërtimi i autostradave që lidhin Shqipërinë, Kosovën dhe Maqedoninë, i shërben këtij qëllimi.

    “Gjatë bisedave joformale me politikanët shqiptarë, ata vazhdimisht më thonë të njëjtën gjë, të maskuar si shaka, për të parë cili do jetë reagimi bullgar. Ata thonë ‘na lini ta ndajmë Maqedoninë’. U them gjithmonë miqve të mi në Shkup, që janë të shqetësuar me politikën, se sa kohë jeni të zënë në beteja verbale me Bullgarinë dhe bullgarët, shqiptarët do t’ua marrin vendin nën hundë.

    Për fat të keq, kjo po ndodh pikërisht tani. Nuk jam i lumtur që po dalin parashikimet e mia,” thotë ai, duke shtuar se do të donte që Maqedonia të nënshkruante një traktat të miqësisë së mirë me Bullgarinë dhe të zgjidhte kontestin e emrit me Greqinë. Në këtë mënyrë ata do bashkohen me BE dhe të gjithë do jetojmë në paqe e lumturi, për shkak se fundamentalistët islamikë nuk mund të tundin flamurin e tyre në tokë evropiane”, thotë Dimitrov.

    B-Web
    Ky shtet është ky që është sepse qytetarët tanë janë këta që janë !

  2. #2
    Revolucioni është afër Maska e Nuh Musa
    Anëtarësuar
    02-05-2002
    Vendndodhja
    vjenë, austri
    Postime
    4,463

    Për: Dimitrov: Shqiptarët po realizojnë ëndrrën e tyre, për Shqipërinë e Madhe

    Citim Postuar më parë nga Wordless Lexo Postimin
    SOFJE- Drejtori i Muzeut Kombëtar të Historisë në Bullgari, Bozidar Dimitrov, komenton protestat e shqiptarëve në Maqedoni. Sipas tij, shqiptarët në Shqipëri, Kosovë e Maqedoni, po shkojnë drejt realizimit të ëndrrës së tyre, Shqipërisë së Madhe.

    Ai duke komentuar protestat e shqiptarëve në Maqedoni, thotë se “për fat të keq, thuajse gjysma e protestuesve insistojnë për një revolucion islamik brenda vetë komunitetit shqiptar”. Historiani kontrovers në një intervistë për “Focus”, thotë se ky është një trend i rrezikshëm për të gjithë Evropën Juglindore.

    Duke folur sërish për idenë e Shqipërisë së Madhe, ai shton se ndërtimi i autostradave që lidhin Shqipërinë, Kosovën dhe Maqedoninë, i shërben këtij qëllimi.

    “Gjatë bisedave joformale me politikanët shqiptarë, ata vazhdimisht më thonë të njëjtën gjë, të maskuar si shaka, për të parë cili do jetë reagimi bullgar. Ata thonë ‘na lini ta ndajmë Maqedoninë’. U them gjithmonë miqve të mi në Shkup, që janë të shqetësuar me politikën, se sa kohë jeni të zënë në beteja verbale me Bullgarinë dhe bullgarët, shqiptarët do t’ua marrin vendin nën hundë.

    Për fat të keq, kjo po ndodh pikërisht tani. Nuk jam i lumtur që po dalin parashikimet e mia,” thotë ai, duke shtuar se do të donte që Maqedonia të nënshkruante një traktat të miqësisë së mirë me Bullgarinë dhe të zgjidhte kontestin e emrit me Greqinë. Në këtë mënyrë ata do bashkohen me BE dhe të gjithë do jetojmë në paqe e lumturi, për shkak se fundamentalistët islamikë nuk mund të tundin flamurin e tyre në tokë evropiane”, thotë Dimitrov.

    B-Web
    Lere te haje mudd bugari.....urgjentisht ta shpojm sharrin dhe ta lidhim pollogun me rrugen e kombit per te krijuar nje agglomeration gjigand shqiptare (pollog, shkup, prishtine, bregdet brenda 90 min)...dhe brenda nje gjenerate shqiptaret perseri do te behen zoterues te ballkanit.

    Tung
    albanish by nature

  3. #3
    Veritas liberatis Vos
    Anëtarësuar
    07-10-2006
    Postime
    2,204

    Për: Dimitrov: Shqiptarët po realizojnë ëndrrën e tyre, për Shqipërinë e Madhe

    ..dhe brenda nje gjenerate shqiptaret perseri do te behen zoterues te ballkanit.
    Per cfare lloj zoteruesi e ke fjalen ti? si ne kohen e osmaneve ? Islamistave u duhet mare pashaporta, hequr nenshtetesia dhe derguar andej nga foleja e grerave ISIL.
    Shqiperia ka rreshtur se ekzistuari qe kur jevgjit i thane vetes "shqiptar".
    xfiles

  4. #4
    i/e regjistruar Maska e Vinjol
    Anëtarësuar
    28-04-2002
    Vendndodhja
    Fier
    Postime
    1,540

    Për: Dimitrov: Shqiptarët po realizojnë ëndrrën e tyre, për Shqipërinë e Madhe

    O Korcar ore une spo te mar vesh ty more vlla ca je ti ???
    ne cdo vend qe komenton duke analizuar
    poshte myslimanizmi e poshte shqiperia
    more Djal a e ke idene se ka edhe shume te tjere qe lexojne budallalliqet qe ti shkruan ketu !!!!!!!!!
    Nuk te hyn njeri per pjese tek besimi se ai eshte i lire e mund te besosh ke te duash ti
    Por te Territori Jo
    Se aty ti presin L**t
    Mos u mundo te behesh njeri i suksesshem por me mire te behesh i vlefshem..

  5. Anetarët më poshtë kanë falenderuar Vinjol për postimin:

    angmokio (10-08-2014)

  6. #5
    Veritas liberatis Vos
    Anëtarësuar
    07-10-2006
    Postime
    2,204

    Për: Dimitrov: Shqiptarët po realizojnë ëndrrën e tyre, për Shqipërinë e Madhe

    Citim Postuar më parë nga ASSAS|NS Lexo Postimin
    O Korcar ore une spo te mar vesh ty more vlla ca je ti ???
    ne cdo vend qe komenton duke analizuar
    poshte myslimanizmi e poshte shqiperia
    more Djal a e ke idene se ka edhe shume te tjere qe lexojne budallalliqet qe ti shkruan ketu !!!!!!!!!
    Nuk te hyn njeri per pjese tek besimi se ai eshte i lire e mund te besosh ke te duash ti
    Por te Territori Jo
    Se aty ti presin L**t
    Po ti cke keshtu apo ta shame fene? Besimi eshte i lire po ashtu dhe fjala eshte e lire. Une jam i deklaruar anti-islamist dhe shpresoj ti shikojne sa me shume postimet e mia.
    Shqiperia ka rreshtur se ekzistuari qe kur jevgjit i thane vetes "shqiptar".
    xfiles

  7. #6
    Updating.... Maska e Wordless
    Anëtarësuar
    19-06-2002
    Vendndodhja
    Undercover
    Postime
    3,154

    Për: Dimitrov: Shqiptarët po realizojnë ëndrrën e tyre, për Shqipërinë e Madhe

    Citim Postuar më parë nga Korcar-L1 Lexo Postimin
    Per cfare lloj zoteruesi e ke fjalen ti? si ne kohen e osmaneve ? Islamistave u duhet mare pashaporta, hequr nenshtetesia dhe derguar andej nga foleja e grerave ISIL.
    E di që vërtetë je bërë si ai Derri Maç me dy kokë, vetëm se nga njëra anë qëndron antari mesia 4 ever Si ti , si ai , po në një vrimë i bieni fyellit lol
    Ky shtet është ky që është sepse qytetarët tanë janë këta që janë !

  8. #7
    Veritas liberatis Vos
    Anëtarësuar
    07-10-2006
    Postime
    2,204

    Për: Dimitrov: Shqiptarët po realizojnë ëndrrën e tyre, për Shqipërinë e Madhe

    Dhe ti gjithmone te njejten valle hedh, nuk le melodi pa kercyer
    Shqiperia ka rreshtur se ekzistuari qe kur jevgjit i thane vetes "shqiptar".
    xfiles

  9. #8
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    22-06-2014
    Postime
    67

    Për: Dimitrov: Shqiptarët po realizojnë ëndrrën e tyre, për Shqipërinë e Madhe

    mos fluturoni me presh... Se keni pare qe jeni te rethuar me shkije (se greket jane edhe me racist). Edhe italiani nuk te do te madh. Rini urte e behini gjerat avash e pa zhurme. Kush do bashkim duhet te kontriboje per lidhje ekonomike, jo protesta me flamur.

  10. #9
    Revolucioni është afër Maska e Nuh Musa
    Anëtarësuar
    02-05-2002
    Vendndodhja
    vjenë, austri
    Postime
    4,463

    Për: Dimitrov: Shqiptarët po realizojnë ëndrrën e tyre, për Shqipërinë e Madhe

    Citim Postuar më parë nga Korcar-L1 Lexo Postimin
    Per cfare lloj zoteruesi e ke fjalen ti? si ne kohen e osmaneve ? Islamistave u duhet mare pashaporta, hequr nenshtetesia dhe derguar andej nga foleja e grerave ISIL.
    Häää ???

    Cka je ka fol bre ???...zoterues i ballkanit do te thote shef, boss....asgje me shume....nese mendon se ne kohen e "osmaneve" kemi qene shefa dhe bossa, atehere pra, PO, si ne ate kohe....une e dije se deri para se te na trusin kryt shkijet e greket, ata kane qene sherbetore tonet, dhe jam ka punoj me e kthy prape ate GJENDJE te popullit tim.

    tungi
    albanish by nature

  11. #10
    Revolucioni është afër Maska e Nuh Musa
    Anëtarësuar
    02-05-2002
    Vendndodhja
    vjenë, austri
    Postime
    4,463

    Për: Dimitrov: Shqiptarët po realizojnë ëndrrën e tyre, për Shqipërinë e Madhe

    Citim Postuar më parë nga diskoteka Lexo Postimin
    mos fluturoni me presh... Se keni pare qe jeni te rethuar me shkije (se greket jane edhe me racist). Edhe italiani nuk te do te madh. Rini urte e behini gjerat avash e pa zhurme. Kush do bashkim duhet te kontriboje per lidhje ekonomike, jo protesta me flamur.
    ...fuqia faktive nuk njeh "FEE" por njeh vetem LEK.....ashtu pra !, si thojn, e con ujin perpjete....

    tung
    albanish by nature

  12. #11
    Veritas liberatis Vos
    Anëtarësuar
    07-10-2006
    Postime
    2,204

    Për: Dimitrov: Shqiptarët po realizojnë ëndrrën e tyre, për Shqipërinë e Madhe

    Citim Postuar më parë nga Nuh Musa Lexo Postimin
    Häää ???

    Cka je ka fol bre ???...zoterues i ballkanit do te thote shef, boss....asgje me shume....nese mendon se ne kohen e "osmaneve" kemi qene shefa dhe bossa, atehere pra, PO, si ne ate kohe....une e dije se deri para se te na trusin kryt shkijet e greket, ata kane qene sherbetore tonet, dhe jam ka punoj me e kthy prape ate GJENDJE te popullit tim.

    tungi
    E pra keshtu keni qene , dridhnit tespiet ne sherihatin tuaj. E pastaj vini ketu e beni viktimen ....."nuk me do greku, nuk me do serbi...etje tej," Une cuditetem si nuk ju degdisen te gjitheve ne anadoll atje ku e kini vendin.
    Shqiperia ka rreshtur se ekzistuari qe kur jevgjit i thane vetes "shqiptar".
    xfiles

  13. #12
    Updating.... Maska e Wordless
    Anëtarësuar
    19-06-2002
    Vendndodhja
    Undercover
    Postime
    3,154

    Për: Dimitrov: Shqiptarët po realizojnë ëndrrën e tyre, për Shqipërinë e Madhe

    opo që do bëhemi edhe një herë kufitar me Turqit ne nuk do mënd e as kalem kjo punë..
    Ky shtet është ky që është sepse qytetarët tanë janë këta që janë !

  14. #13
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    22-06-2014
    Postime
    67

    Për: Dimitrov: Shqiptarët po realizojnë ëndrrën e tyre, për Shqipërinë e Madhe

    Citim Postuar më parë nga Wordless Lexo Postimin
    opo që do bëhemi edhe një herë kufitar me Turqit ne nuk do mënd e as kalem kjo punë..
    me llafe po. tafmaja e madhe te le pa gje..

  15. #14
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    22-06-2014
    Postime
    67

    Për: Dimitrov: Shqiptarët po realizojnë ëndrrën e tyre, për Shqipërinë e Madhe

    Citim Postuar më parë nga Korcar-L1 Lexo Postimin
    E pra keshtu keni qene , dridhnit tespiet ne sherihatin tuaj. E pastaj vini ketu e beni viktimen ....."nuk me do greku, nuk me do serbi...etje tej," Une cuditetem si nuk ju degdisen te gjitheve ne anadoll atje ku e kini vendin.
    c'ngaterohesh me kosovaret, ata kane vuajtur e vuajne vertet nga te huajt. Nuk e harron kurre kosoven e humbur serbi.
    Ndryshuar për herë të fundit nga diskoteka : 11-08-2014 më 12:38

  16. #15
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    29-11-2010
    Postime
    607

    Për: Dimitrov: Shqiptarët po realizojnë ëndrrën e tyre, për Shqipërinë e Madhe

    o mos u frigo dimotrow bullgari se 50mij kosovar iken per hungari 156mij jetojn veq ne zvicerr shifra zyrtare 65mij shqiptar na maqedonija jetojn vetem ne zvicerr qe kurr nuk kthehen dhe te tjerqe qdo dit ikin nga atje nga keq qeverisjet e politikanve tan matrapaz, kshtuqe rri qet dimotrow bullgari

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •