Close
Faqja 2 prej 3 FillimFillim 123 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 42
  1. #21
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    20-08-2002
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    36
    Me Pelqejne shume shume "The Dreams" Por aman edhe Elita s'jane keq.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga leonora : 16-05-2003 mė 23:01

  2. #22
    i/e regjistruar Maska e vagabondi1
    Anėtarėsuar
    11-01-2003
    Vendndodhja
    Where the bitches are...CaLiFoRnIa BaBY !
    Postime
    217
    me pelqejn 2die4 se kendojn bukur , por pse duhet me ishajt kengetaret e tjer me lla ket se kuptoj .kjo ane sme pelqen e atyne 2die4.
    apo do tthote na njoni nga ju qe kshu e ka rapi.
    rap kendojn dhe kosovaret po ata nuk shajn njeri

  3. #23
    i/e regjistruar Maska e Floriani
    Anėtarėsuar
    08-11-2002
    Postime
    91
    NUk shajne njeri Nuk i ke degjuar ti La prandajthuaj po ata nuk shajne kot nuk shajne pa arsyje ......
    Ne Qoftese e ke zemren e paster
    Mos prit te tjeret per te ndihmuar
    Duhet te perpiqesh vet per te fituar
    Se sa me shume ke per te ndihmuar
    Aq me shume kane per te tradhetuar
    Se shqiptaret e sotem
    Pas interesit kane shkuar
    (`-Florjan Furxhiu ````n.n.s Fixhu-`)
    .................................................. ..........
    Una qe po flas keto fjal nuk jam as Filozof as Politikan thjesht nje 18-vjecar qe shume gjera kisha por tani cfar kam.......

  4. #24
    PEDAGOG Maska e Pyes_Lotin
    Anėtarėsuar
    07-06-2002
    Vendndodhja
    Chelsea
    Postime
    1,688
    RRapi o njish mer....ca boni...nuk duhet me shajt....

    po se patet dit o secreti fames

    ~laterz~
    Jam JETUS jo TREGUS!.

  5. #25
    i/e regjistruar Maska e vagabondi1
    Anėtarėsuar
    11-01-2003
    Vendndodhja
    Where the bitches are...CaLiFoRnIa BaBY !
    Postime
    217
    hahahahaa sa i modha ai shajn per arsye thot... ca arsyesh me amon ,arsyt ne kenge i ke , qe pranuan the dreams ne koncert dhe spranuan ata dhe shajn (kte qu arsye ti )kush si ka digju njiher ,jetes sone 3 ca nuk shajn the dreams ato etc.

  6. #26
    i/e regjistruar Maska e Floriani
    Anėtarėsuar
    08-11-2002
    Postime
    91
    o Tiranci po ca dreams ore po ik andej me gjith ata nje avaz kane ata kenge dashurie sikur vu nga dashuria po i djeg nga brenda ata edhe nuk bejne dot kenge tjera se kane dahusri te madhe ata nje avaz kane ore kenge dashurie cdo kenge qe kane ber Si palla Shqiperia do 2Die4 tani man nuk ka me dremas edhe whatever qe ciren kot per dashuri shqiptaret duan gangsta rap tani man po 2Die4 po bejne punen sa te vi edhe una me grupin tim edhe ska me Dreams West Side Family 2Farm edhe ca jane ata mbeturinat e tjere ...............
    Ne Qoftese e ke zemren e paster
    Mos prit te tjeret per te ndihmuar
    Duhet te perpiqesh vet per te fituar
    Se sa me shume ke per te ndihmuar
    Aq me shume kane per te tradhetuar
    Se shqiptaret e sotem
    Pas interesit kane shkuar
    (`-Florjan Furxhiu ````n.n.s Fixhu-`)
    .................................................. ..........
    Una qe po flas keto fjal nuk jam as Filozof as Politikan thjesht nje 18-vjecar qe shume gjera kisha por tani cfar kam.......

  7. #27
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    24-02-2003
    Vendndodhja
    ne vendin e cudirave (tiron)
    Postime
    19
    ej o grupo po kush i pelqe ato me amon ato cerat nga klasa e tet qe kenaqen kur shajn te tjeret apo ku di gjo un.Pastaj lale sa moren fam the dreams ne shqiperi ato skan po te mor as cerekun ato njifen vetem nga cerat e tetvjecareve 2die4.Dhe fansat ia kan vetem cuna fatkeqesisht me sa di un
    TIRONA nr 1

  8. #28
    i/e regjistruar Maska e Floriani
    Anėtarėsuar
    08-11-2002
    Postime
    91
    hahahha o la nga fjalet qe po thua hahah spaske gje ne viz nuk ja thoke fare po cne dremasat me fam ore edhe cne 8 vjecaret degjojne 2Die4 ato i degjojne te gjithe ky thot po ik o la andej Loz GOngla hahaha se sdi gjepo cunat te gjithe pa perjashtime shajne apo JO?
    te gjithe e dine edhe gocat e dine qe cunat shajne edhe prinderit tan e dim qe ne shajme OK edhe nuk eshte nodnje gje te shash ne kenge Ose ne qoftese ti je cun mami qe te ka mesuar mami mos te shash edhe babi eshte ndryshe pastaj ok lali ne qoftese nuk i degjon dot te sharat mbyll veshet se 2Die4 nuk pushojne....
    Ne Qoftese e ke zemren e paster
    Mos prit te tjeret per te ndihmuar
    Duhet te perpiqesh vet per te fituar
    Se sa me shume ke per te ndihmuar
    Aq me shume kane per te tradhetuar
    Se shqiptaret e sotem
    Pas interesit kane shkuar
    (`-Florjan Furxhiu ````n.n.s Fixhu-`)
    .................................................. ..........
    Una qe po flas keto fjal nuk jam as Filozof as Politikan thjesht nje 18-vjecar qe shume gjera kisha por tani cfar kam.......

  9. #29
    i/e regjistruar Maska e vagabondi1
    Anėtarėsuar
    11-01-2003
    Vendndodhja
    Where the bitches are...CaLiFoRnIa BaBY !
    Postime
    217
    ca e con ke prinderit ti me lla dhe ke gocat qe e din qe cunat shajn, ca llafos , ai e ka qe pse me shajt te tjeret ne kenge.po te jen te zotet o lla te kenojn si grupet e tjera shqiptare.
    ka lezet, kengen per nenen e kan ber shume bukur (megjithse melodia kenges kopjuar nga tupac) dhe per fierin esht e bukur QE KAN BER 2DIE4.
    ato qe i kan te bukura lal ne tironsat i pranojm por jo te kenaqeni kur shajn te tjeret me kenget e tyre OK LALE
    ato qe jan grup serioz lale as jan kan var fare 2di4, ne nje intervist qe ata kan then lidhur me jetes sone 3 qe i shajn ato kan then : qe ne smeremi me kengetar langaraqa dhe qe te gjitha kenget i kan te kopjume fatkeqesisht.
    kete por se ke lexuar ka dal te nje gazete shoqerore ne TR.
    hahahhahahahaaa sa gjynav mos te vi keq po ashtu jan

  10. #30
    i/e regjistruar Maska e Floriani
    Anėtarėsuar
    08-11-2002
    Postime
    91
    Ok po ju jeni xheloza se Dremasat nga Tirana edhe 2Die4 nga Fieri tani po FU** dreams 2Farm
    Dhe ti do besh gabim qe te vesh ne nje qytet qe me Fierin ti do ta ndrosh
    DO ta ndrosh Ti Shk**
    Se ti te vesh Durres apo Elbasan Shkoder apo TIRAN anembane shqiperise si ky qytet kurr nuk do te gjesh
    Prandaje 2Die4 kendon per te
    Lini gotat edhe bertisni Fieri #1

    HAhahahahahhahahah ..........
    Ne Qoftese e ke zemren e paster
    Mos prit te tjeret per te ndihmuar
    Duhet te perpiqesh vet per te fituar
    Se sa me shume ke per te ndihmuar
    Aq me shume kane per te tradhetuar
    Se shqiptaret e sotem
    Pas interesit kane shkuar
    (`-Florjan Furxhiu ````n.n.s Fixhu-`)
    .................................................. ..........
    Una qe po flas keto fjal nuk jam as Filozof as Politikan thjesht nje 18-vjecar qe shume gjera kisha por tani cfar kam.......

  11. #31
    i/e regjistruar Maska e vagabondi1
    Anėtarėsuar
    11-01-2003
    Vendndodhja
    Where the bitches are...CaLiFoRnIa BaBY !
    Postime
    217
    ej o grupo ata thon qe mos ta nderosh nje qytet si fieri , po vet nga jan ? (jasht fierit , shk** ) dhe qe kam degjuar veren e fundit ishin ne shqiperi dhe nqs nuk e di ne tiran rinin pjesen me te modhe se i kam par vet te veshur si repista wegger dhe me kan then qe rinin ke shpia e nji shokut ne tiron, kshuqe mos egjo konget po shif realitetin
    hahahhahahahahahhahahahahahha

  12. #32
    i/e regjistruar Maska e Floriani
    Anėtarėsuar
    08-11-2002
    Postime
    91
    O LAl po ti do me thuash mua per ata une i njoh ata ne zemren e Fierit jetonin tek BAr`Rinia me thua mua per 2Die4, jo po dreams-at vetem kenge dashurie si Gay rruget duan, kenge dashurie po ik ik me gjith ata plerat...........
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga shigjeta : 26-05-2003 mė 00:25
    Ne Qoftese e ke zemren e paster
    Mos prit te tjeret per te ndihmuar
    Duhet te perpiqesh vet per te fituar
    Se sa me shume ke per te ndihmuar
    Aq me shume kane per te tradhetuar
    Se shqiptaret e sotem
    Pas interesit kane shkuar
    (`-Florjan Furxhiu ````n.n.s Fixhu-`)
    .................................................. ..........
    Una qe po flas keto fjal nuk jam as Filozof as Politikan thjesht nje 18-vjecar qe shume gjera kisha por tani cfar kam.......

  13. #33
    i/e regjistruar Maska e vagabondi1
    Anėtarėsuar
    11-01-2003
    Vendndodhja
    Where the bitches are...CaLiFoRnIa BaBY !
    Postime
    217
    kurse the dreams i vje onash me gjith ato plerat qe skon buk me honger ne fier dhe punojn tulla xhi ne greqi
    un i njof dremsat dhe west side family i vje onash se jan serioza sjan fakira qe shajn te tjeret ne kenge dhe i bejn konget te kopjume nga tupac
    "nen e di qe kam ber gabim ado me falni vall"
    hahaha ca kengee hahaha
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga shigjeta : 26-05-2003 mė 00:45

  14. #34
    i/e regjistruar Maska e Floriani
    Anėtarėsuar
    08-11-2002
    Postime
    91
    Ik me gjithe ata pleratr= mos i ze me ne goj se nuk degjon njeri vetem kenge dashurie gjith diten se lat nam kur smerni vesh nga Rapi mos flisni kot imagjionoje te degjosh Albumin e dremasave edhe qe nga kenga 1 deri tek sa kan ata te degjosh vetem Dashuri.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga shigjeta : 26-05-2003 mė 00:31
    Ne Qoftese e ke zemren e paster
    Mos prit te tjeret per te ndihmuar
    Duhet te perpiqesh vet per te fituar
    Se sa me shume ke per te ndihmuar
    Aq me shume kane per te tradhetuar
    Se shqiptaret e sotem
    Pas interesit kane shkuar
    (`-Florjan Furxhiu ````n.n.s Fixhu-`)
    .................................................. ..........
    Una qe po flas keto fjal nuk jam as Filozof as Politikan thjesht nje 18-vjecar qe shume gjera kisha por tani cfar kam.......

  15. #35
    i/e regjistruar Maska e vagabondi1
    Anėtarėsuar
    11-01-2003
    Vendndodhja
    Where the bitches are...CaLiFoRnIa BaBY !
    Postime
    217
    ato ashtu i kane kenget, por ato qe i kopjojne cdo kenge dhe bejne si gangsta,
    kjo eshte jeta jone, jeta jone,kjo eshte jeta jone jeta jone,vetem ata qahen nga jeta se jane fakira s'din ca kongesh me bo se i kopjojne te gjitha nga tupac .
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga shigjeta : 26-05-2003 mė 00:37

  16. #36
    Permbajuni diskutimeve per temen e hapur dhe jo t'i ktheni ne komente personale.
    Mos shkruaj gjė kur je me nerva, sepse, ndėrsa plaga e gjuhės ėshtė mė e keqe se e shpatės, mendo ē’ka mund tė jetė ajo e pendės

  17. #37
    i/e regjistruar Maska e vagabondi1
    Anėtarėsuar
    11-01-2003
    Vendndodhja
    Where the bitches are...CaLiFoRnIa BaBY !
    Postime
    217
    o shigjeta ashtu esht mi motra po kujt i thu

  18. #38
    PEDAGOG Maska e Pyes_Lotin
    Anėtarėsuar
    07-06-2002
    Vendndodhja
    Chelsea
    Postime
    1,688
    Ej o cuna mbylleni me kaq....C`do njeri ka pelqimin e vet te kengeve....une per shembull kam qef RRap...me pelqeshinn The Dreamst por na e shpifen te njejten gje ""DASHURI" DASHURI""

    Kam krijuar mendimin se ato nuk kam Goca ...rrethe e qark dhe prandaj kendojne per dashurin......

    Sa per West Side Nje grup qe di te shkruaj keng dhe i adhuroj per Kengen "MESAZHI"" por prap ...ATO VISHEN SI HEAVY GANGSTERS...thejsht jan POPSTARS....

    Kete gje une personalisht mendoj se e kan gabim....

    P.S Floro i think we beTTA spit this hindus a couple of rhymes
    Jam JETUS jo TREGUS!.

  19. #39
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    26-05-2003
    Vendndodhja
    Rome
    Postime
    3

    2die4 grupi me i mire shqiptar

    pershendetje te gjitheve. per mendimin tim 2die4 jane i vetmi grup deri me sot ne Shqiperi qe jane munduar te sjellin dicka te re dhe sa me origjinale ne muziken rap. degjova disa ketu qe thone se ata kopjojne nga 2pac. do ti thoshja qe te gjithe rapper-at kudo qe jane duan te fusin dicka nga muzika e 2pac ne kenget e tyre si p.sh jay-z, ja-rule, nas, eminem etj. se dihet qe 2pac eshte nr-1 dhe kush nuk do qe te kete zerin apo muziken e 2pac ne album. po mendoj se 2die4 e kane futur 2pac thjesht si idhull qe e kane dhe jo per te treguar se nuk jane ne gjendje te bejne rap apo te bejne emer nga 2pac. dhe mendoj se per kete i kane dhene provat te kenget e tjera jo vetem tek ajo qe kane me 2pac. une do ti thoshja bravo 2die4 per punen qe kane bere. ndersa ju te tjereve qe dini vetem te kritikoni te tjeret mundohuni edhe ju te beni dicka te tille ne kete drejtim pastaj flisni. p.sh marrim keto grupet kosovare nuk them qe ata nuk bejne rap po ne radhe te pare atyre nuk i merret vesh pothuajse asgje nga ato qe thone pastaj e bukura eshte se kur duan te shajne kane turp ti thone shqip dhe i thone anglisht, apo keto grupet e tjere shqiptare si west side family, the dreams, 2farm apo ku ta di une. ketyre nuk ke nevoje ti degjosh te gjithe albumin degjoji nje kenge se pak a shume per nje gje flet i gjithe albumi. lere pastaj nga emri qe vene west side family jo per gje po turperojne muziken rap ne kete menyre. nuk dine ti pershtaten as emrit qe kane. apo ndoshta juve ju ben pershtypje kur degjoni fjale banale ne shqip po duhet te mesoheni se realiteti keshtu e ka. edhe njehere bravo 2die4 dhe suksese te metejshme. ndoshta u zgjata shume po desha vetem t'ju tregoja si jane gjerat ne te vertete. kaq kisha faleminderit.
    **** the world

  20. #40
    i/e regjistruar Maska e Floriani
    Anėtarėsuar
    08-11-2002
    Postime
    91
    Nice Man te nejten mendim si mua paske la Hallall ..... Una po punoj ne albumin tim edhe them se do dali Tamam se kam pak nga te gjitha Ns ndonjeri ka deshire ti degjoj te me dergoi nje e_mail tek Philafieri_f@hotmail.com ok .....
    Ne Qoftese e ke zemren e paster
    Mos prit te tjeret per te ndihmuar
    Duhet te perpiqesh vet per te fituar
    Se sa me shume ke per te ndihmuar
    Aq me shume kane per te tradhetuar
    Se shqiptaret e sotem
    Pas interesit kane shkuar
    (`-Florjan Furxhiu ````n.n.s Fixhu-`)
    .................................................. ..........
    Una qe po flas keto fjal nuk jam as Filozof as Politikan thjesht nje 18-vjecar qe shume gjera kisha por tani cfar kam.......

Faqja 2 prej 3 FillimFillim 123 FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •