Pranon islamin ylli bollyvudian

Kur Monica bėhet Rahima

Emri:  Actress-Monica-Press-Meet-Photos-11-1-264x175.jpg

Shikime: 1260

Madhėsia:  11.6 KB
Aktorja nga India jugore Monica, me 30 maj 2014 duke mbajtur njė konferencė pėr media, nė mėnyrė publike njoftoi kalimin e saj nė Islam. Monica karierėn e saj filmike e ka filluar qysh nė fėmijėri dhe deri tani ka luajtur nė 70 filma, njofton islambosna.

Edhe prindėrit e Monicės Maruti Raj dhe Gracy gjithashtu ishin nė konferencėn pėr media ku Monica e ndėrroi edhe emrin nė M.G. Rahima (M sipas emrit tė babės ndėrsa G sipas nėnės).

Ajo thotė se ka filluar ngadalė tė pranojė mėsimet mbi islamin pas vitit 2010 ndėrsa vetėm tani vendosi tė shpall publikisht pėr t’i shmangur ofertat pėr role nė filma dhe tė sqaroj dyshimet

“Nė islam nuk kam kaluar pėr shkak se jam dashuruar apo pėr shkak tė parave, nuk jam person i tillė. Islamin e kam pranuar pėr shkak se u dashurova nė parimet islame. Si edhe shumė tė tjerė mendoja se islami ėshtė njė fe ekstremiste. Mirėpo tani kam gjetur paqen nė Islam, ka thėnė ajo.

Monica nuk ėshtė ylli i vetėm bollyvudian qė ka pranuar Islamin. Mė herėt kėtė e bėri edhe kompozitori i njohur tamil Yuvan Shankar Raja.

(Breziiri)