Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 4
  1. #1
    i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
    Anëtarësuar
    19-11-2003
    Vendndodhja
    sopr'un'curva
    Postime
    13,379

    Tendenca e atletëve meshkuj në SHBA; qumësht gjiri për më shumë energji

    Tendenca e atletëve meshkuj në SHBA; qumësht gjiri për më shumë energji


    29 Maj 2014 | : Kuriozitete | Autor: Gazeta Shqip



    Një numër gjithnjë e më i madh atletësh në SHBA janë duke iu kthyer qumështit të gjirit si një alternativë natyrale për të shtuar energjitë që u nevojiten aq shumë gjatë aktivitetit të tyre.

    Anthony, një atlet 30 vjeçar nga Queens, New York, ka treguar për ‘NYMAg.com’ se ai njeh shume djem të tjerë (atletë) të cilët konsumojnë qumësht gjiri.

    Ai ka rrëfyer se zakonisht e blen lëngun kremoz dhe të pasur me vitamina përmes sajteve online dhe pohon se konsumimi i tij ja shton energjitë në mënyrë të pabesueshme.



    Duke iu referuar njerëzve të cilëve mund t’u duke i çuditshëm veprimi i tij, 30 vjeçari vijon: “Nuk kam besim tek steroidet apo suplementet energjetike. Parapëlqej gjënë më natyrale që Zoti ka dhënë, dhe nëse për nënat që e japin këtë qumësht nuk ka ndonjë problem, edhe për mua është e njëjta gjë”.

    29 maj 2014 (gazeta-Shqip.com)
    --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

    ---voudou.. ---

  2. #2
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    25-05-2008
    Postime
    3,745

    Për: Tendenca e atletëve meshkuj në SHBA; qumësht gjiri për më shumë energji

    Citim Postuar më parë nga Xhuxhumaku Lexo Postimin
    Tendenca e atletëve meshkuj në SHBA; qumësht gjiri për më shumë energji


    29 Maj 2014 | : Kuriozitete | Autor: Gazeta Shqip



    Një numër gjithnjë e më i madh atletësh në SHBA janë duke iu kthyer qumështit të gjirit si një alternativë natyrale për të shtuar energjitë që u nevojiten aq shumë gjatë aktivitetit të tyre.

    Anthony, një atlet 30 vjeçar nga Queens, New York, ka treguar për ‘NYMAg.com’ se ai njeh shume djem të tjerë (atletë) të cilët konsumojnë qumësht gjiri.

    Ai ka rrëfyer se zakonisht e blen lëngun kremoz dhe të pasur me vitamina përmes sajteve online dhe pohon se konsumimi i tij ja shton energjitë në mënyrë të pabesueshme.



    Duke iu referuar njerëzve të cilëve mund t’u duke i çuditshëm veprimi i tij, 30 vjeçari vijon: “Nuk kam besim tek steroidet apo suplementet energjetike. Parapëlqej gjënë më natyrale që Zoti ka dhënë, dhe nëse për nënat që e japin këtë qumësht nuk ka ndonjë problem, edhe për mua është e njëjta gjë”.

    29 maj 2014 (gazeta-Shqip.com)
    Pashe Zotin mos sjell me keso tema se do me shendrrosh ne anoreksike ..ende se kam marr veten nga ajo lloj "maska' ..kur lexoj sot kete
    There is a special place in hell for women who don't help other women.
    Madeleine Albright

  3. #3
    ...in the battle of Love! Maska e Pirate of Love
    Anëtarësuar
    07-09-2010
    Vendndodhja
    Made in Lugina!
    Postime
    1,030

    Talking Për: Tendenca e atletëve meshkuj në SHBA; qumësht gjiri për më shumë energji

    paqeter, paqeter, tani kane per te filluar ti shesin ne vend te Redbullit dhe Goldeneagle mjafton nje doze edhe ooooh, oooh ooooo Marica tani do e kaloj me shpejte ne kembe se me makine rrugen e kombit e gjer te kapshtica te keqen lali, ta shohim se ku do dali... per dy ore te arrish ne plazhin e Sarandes hohohoo
    ...nuk i dihet kurre, nuk i dihet kurre, ndoshta vjen momenti...!

  4. #4
    Ego? Superego? Maska e Harakiri
    Anëtarësuar
    07-10-2004
    Postime
    638

    Për: Tendenca e atletëve meshkuj në SHBA; qumësht gjiri për më shumë energji

    Burimi amerikan i atij artikull as qe flet fare per "nje numer gjithnje e me te madh atletesh". Thjesht nje njeri te cuditshem anonim te veteshpallur sportist. I vetmi "qumesht" qe u ben pune sportisteve eshte ai qe injektohet e qe te shkaterron melcine, rrit kolesterolin e te le impotent.
    "Kto pershembull i kput ai neni per pervetsimin e burrave t'martum"

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •