Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 5
  1. #1
    Muslim Sunni
    Anëtarësuar
    17-03-2012
    Vendndodhja
    Istanbul
    Postime
    122

    Ish-ushtari i UÇK-së vritet në Siri Ebu Omer AL Albani (Adnan Rexhepi) nga Kumanova

    Adnan Rexhepi nga Kumanova është luftëtari shqiptarë që u vra të shtunën në luftimet në qytetin Sham në Siri.31 vjeçari ka qenë pjesë e kryengritësve sirianë kundër regjimit të diktatorit Bashar Al Asad. Një ditë më parë u vra një qytetarë shqiptarë nga Elbasani...
    Adnan Rexhepi ka qenë ish-luftëtarë i Ushtrisë Çlirimtare Kombëtare në luftën e vitit 2001 në rajonin e Karadakut të Kumanovës, duke qenë pjesë e njësisë speciale. Në vitin 2003 ai u arrestua dhe u dënua me 4 vjet burg, si viktimë e një procesi të montuar për gjoja vendosjen e bombave në qendër të Kumanovës.

    Shehid inshaAllah


    "Vertetë,ti (o Muhammed) je në një shkallë të lartë morali!'' (Kalem: 4)

  2. #2
    Nderi i Universit Maska e Gostivari_usa
    Anëtarësuar
    12-08-2005
    Vendndodhja
    Atje ku nuk me gjeni dot!
    Postime
    3,639

    Për: Ish-ushtari i UÇK-së vritet në Siri Ebu Omer AL Albani (Adnan Rexhepi) nga Kuman

    U vra duke luftuar ke?!!
    Hmmm kush ishte Ai qe tha se muslimanet jane vellezer midis veti, se muslimani nuk duhet te vras musliman?!! Hhmmm Ahhhh mu kujtua profeti i nderuar Muhamedia A.S.

    E di do te thoni se ka luftuar shijat, se shijat nuk jane musliman, ata thuajne se sunit nuk jane musliman, por behet pyetja se kush i din keto pune me mire, neve si njerez ose Allahu i nderuar?! Dhe mesa di une ekziston ne Kuran njevers qe thor se per pune feje gjukimi i takon vetem Allahut dhe askujt tjeter!

    Andaj kush jemi ne qe te kategorizojme te tjeter si jobesimtare !

    Zoti i falte mekatet te ndjerit, po nuk ma merr mendja qe shkon ne boten tjeter si shehid duke vra musliman, jo ky po te gjithe qe vrasin muslimane midis veto, pamarre parasysh se kujt sekti i takon njeri.
    WE WILL NOT GO DOWN!

  3. #3
    Love all, but trust a few Maska e angmokio
    Anëtarësuar
    02-09-2011
    Vendndodhja
    AngMoKio
    Postime
    3,928

    Për: Ish-ushtari i UÇK-së vritet në Siri Ebu Omer AL Albani (Adnan Rexhepi) nga Kuman

    Citim Postuar më parë nga Gostivari_usa Lexo Postimin
    U vra duke luftuar ke?!!
    Hmmm kush ishte Ai qe tha se muslimanet jane vellezer midis veti, se muslimani nuk duhet te vras musliman?!! Hhmmm Ahhhh mu kujtua profeti i nderuar Muhamedia A.S.

    E di do te thoni se ka luftuar shijat, se shijat nuk jane musliman, ata thuajne se sunit nuk jane musliman, por behet pyetja se kush i din keto pune me mire, neve si njerez ose Allahu i nderuar?! Dhe mesa di une ekziston ne Kuran njevers qe thor se per pune feje gjukimi i takon vetem Allahut dhe askujt tjeter!

    Andaj kush jemi ne qe te kategorizojme te tjeter si jobesimtare !

    Zoti i falte mekatet te ndjerit, po nuk ma merr mendja qe shkon ne boten tjeter si shehid duke vra musliman, jo ky po te gjithe qe vrasin muslimane midis veto, pamarre parasysh se kujt sekti i takon njeri.
    Ne fakt duke lexuar mbi sektin alewit , qe ata e kane te lejuar alkoolin , ne xhami nuk falen me idene se aty jane vrare nipat e profetit.as. Ritualet e tyre jane fetare jane njefare shkartisje mes muzikes vallezimit duke qene te perzjere meshkuj e femra. Alewite agjerojne 10 ditet e Muharremit dhe jo muajin e Ramazanit. Alevite nuk bejne sexhde gjate namazit sikur tere muslimanet. Alevite nuk falen 5 here ne dite sikur muslimanet. E kane te lejuar mishin e derrit. Femrat dhe meshkujt lejohen te falen sebashku. Kur lexon te gjitha me siper une ketyre vetem muslimane qe nuk ua ve emrin.

    Tani problemi qendron se ne mesin e ushtareve te Besharit nuk ka vetem alevi por edhe sunni te cilet ne baze te koncepteve apo ideologjive te ndryshme kane zgjedhur te luftojne per te. Une kete e shikoj si problem dhe nuk gje asnje emerim te sakte te kesaj lufte. Kesaj i thone te vinin Sirianet dhe te luftonin Enver Hoxhen me idene se me pas do benin shtet islamik. Me duket ideja me pa lidhje. Sidoqofte nuk diskutohet nijeti i paster i ketyre djemve qe shkojne e japin jeten atje. Uroj qe Allahu xh.sh ti shperblej ne baze te ketij nijeti. Amin!

    P.s Burimi i informacionit mbi alewite :
    http://www.refworld.org/docid/42df61b320.html
    http://en.wikipedia.org/wiki/Alevi
    "And speak kindly to mankind '' Quran - 2:83"

  4. #4
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    12-04-2009
    Postime
    368

    Për: Ish-ushtari i UÇK-së vritet në Siri Ebu Omer AL Albani (Adnan Rexhepi) nga Kuman

    Shehid inshaAllah
    Nuk lejohen adresa Interneti ne Firme. Stafi i Forumit.

  5. #5
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    04-04-2006
    Vendndodhja
    Tirone
    Postime
    8,398

    Për: Ish-ushtari i UÇK-së vritet në Siri Ebu Omer AL Albani (Adnan Rexhepi) nga Kuman

    Ja beft zoti hallall luften per UCK ne, por s'paska patur shume ment perderi sa vritet kot.
    Unë jam njeri i thjeshtë.
    Kënaqem me pak.
    Më mjafton më e mira.

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •