Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 14
  1. #1
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    04-04-2014
    Postime
    18

    kerkoj ndihme

    Dua te kerkoj azil ne France. A mund te me ndihmoje njeri , ju lutem, ne cfare qyteti te shkoj, ku te paraqitem, cfare ndodh me pas etj ...

  2. #2
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    19-06-2004
    Postime
    5,892

    Pėr: kerkoj ndihme

    Citim Postuar mė parė nga grand3 Lexo Postimin
    Dua te kerkoj azil ne France, cfare ndodh me pas etj ...
    te fusin nja 6 muaj (PER TE VERIFIKUAR GJENERALITETET) ne kamp OSE NE BURG dhe PASTAJ te kthejne PAKO POSTALE NE RINAS

  3. #3
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    04-04-2014
    Postime
    18

    Pėr: kerkoj ndihme

    ATMAN te falenderoj per pergjigjen. Une nuk shkoj atje si ne dasem. Kam arsye te mjaftueshme per te fituar azil. Une doja te di per kushtet ne kamp,kohen e qendrimit aty, eshte mire te shkoj vetem njehere apo bashke me familjen. Edhe njehere te falenderoj qe me shkruajte.

  4. #4
    i/e regjistruar Maska e Marya
    Anėtarėsuar
    10-05-2009
    Postime
    4,665

    Pėr: kerkoj ndihme

    Citim Postuar mė parė nga grand3 Lexo Postimin
    ATMAN te falenderoj per pergjigjen. Une nuk shkoj atje si ne dasem. Kam arsye te mjaftueshme per te fituar azil. Une doja te di per kushtet ne kamp,kohen e qendrimit aty, eshte mire te shkoj vetem njehere apo bashke me familjen. Edhe njehere te falenderoj qe me shkruajte.
    varet cfare ke ne familje, kur ke arsye te forta, asryet jane per gjithe familjen besoj, keshtu behesh me i bindur megjithese mund te jete e veshtire
    Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo

  5. #5
    i/e regjistruar Maska e Marya
    Anėtarėsuar
    10-05-2009
    Postime
    4,665

    Pėr: kerkoj ndihme

    Tek kjo adrese shko, te gjithe qe kane vajtur kane gjetur strehe , merren me ty dhe aktet e tua, pastaj zoti qofte me ty

    http://casas.fr/actions/index.html
    contact@casas.fr
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Marya : 24-04-2014 mė 06:59
    Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo

  6. #6
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    19-06-2004
    Postime
    5,892

    Pėr: kerkoj ndihme

    Citim Postuar mė parė nga grand3 Lexo Postimin
    ATMAN te falenderoj per pergjigjen. Une nuk shkoj atje si ne dasem. Kam arsye te mjaftueshme per te fituar azil. Une doja te di per kushtet ne kamp,kohen e qendrimit aty, eshte mire te shkoj vetem njehere apo bashke me familjen. Edhe njehere te falenderoj qe me shkruajte.

    vetem ata qe jane ne gjakmarrje mund te marrin azil ,por ne france nuk e di te ndodhe nje gje e tille ,aq me teper qe aty ka fituar fronti kombetar i mari le pen qe nuk para i duan emigrantet

    per motive politike nuk te japin gje ne france mos u lodh kot

    shif dhe bej

  7. #7
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    04-04-2014
    Postime
    18

    Pėr: kerkoj ndihme

    A mund te me sugjeroni nje vend tjeter ku une mund ta kem me te lehte?

  8. #8
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    19-06-2004
    Postime
    5,892

    Pėr: kerkoj ndihme

    Citim Postuar mė parė nga grand3 Lexo Postimin
    A mund te me sugjeroni nje vend tjeter ku une mund ta kem me te lehte?
    suedia dhe anglia por...

    po pate dokumeta fallce te fusin ne burg per mashtrim dhe mbas daljes nga burgu te japin 10 vjet espuls nga eu

  9. #9
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    04-04-2014
    Postime
    18

    Pėr: kerkoj ndihme

    Pse, per ne Suedi nuk mund te levizin lirshem shqiptaret?

    ATMAN, a mund te me jepni nje nr. telefoni apo nje mundesi tjeter kontakti? Ju lutem.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga grand3 : 24-04-2014 mė 08:53

  10. #10
    1.2.3...I
    Anėtarėsuar
    10-09-2005
    Postime
    1,967

    Pėr: kerkoj ndihme

    Te sygjeroj te keshillohesh mire para se te vendosesh te nisesh per ndonje vend,me njerez profesionista sepse sot eshte shume e veshtir per azil sidomos politik e sidomos shtetas Shqiptar.Arsyeja jote mund te jete shume e fort,por atyre mund te mos ju duket keshtu...

    Edhe ne Suedi nuk jan gjerat qe kan qene dikur,si per azil politik ashtu edhe per gjakmarrje plus qe kete vit i kan dhe zgjedhjet dhe pritet te kete prap ndryshime sa i perket azilkerkuesve.Nese ke ndonje mundesi permes punesimit eshte me e lehte...

  11. #11
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    04-04-2014
    Postime
    18

    Pėr: kerkoj ndihme

    Falemnderit zANė. A mund te komunikoj me shume me ju jo publikisht? Ju lutem.

  12. #12
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    19-06-2004
    Postime
    5,892

    Pėr: kerkoj ndihme

    Citim Postuar mė parė nga grand3 Lexo Postimin
    Pse, per ne Suedi nuk mund te levizin lirshem shqiptaret?

    ATMAN, a mund te me jepni nje nr. telefoni apo nje mundesi tjeter kontakti? Ju lutem.
    nuk e kam fjalen per te hyre ne suedi se mund te hysh rehat atje, por kur te paraqesesh argumentet e tua duhet te kesh fakte reale jo fallco


    ta kam dhene me mp adresen ku mund te kerkosh ndihme

    te uroj fat

  13. #13
    1.2.3...I
    Anėtarėsuar
    10-09-2005
    Postime
    1,967

    Pėr: kerkoj ndihme

    Citim Postuar mė parė nga grand3 Lexo Postimin
    Falemnderit zANė. A mund te komunikoj me shume me ju jo publikisht? Ju lutem.
    Si publikisht si privatisht une thjesht nje mendim mund te jap nga ato cfare kam degjuar apo lexuar,do te doja shume shume shume te ndihmoja por as nuk jam profesioniste as nuk di ku te drejtoj.Keshilla ime e vetme se vetem kaq mund te bejem ketu eshte sic te thash dhe ne postimin e pare kontakto me njerez profesionista sepse ke nje qeshtje mjaft delikate dhe serioze...

    Eshte viti 2014 azili politik per shtetasit Shqiptar (duke marr parasysh se nuk ka ndonje konflikt vendi,rregullimin e formimit shtetor e nje mori fakto tjere) eshte shume e veshtir te pi une neper Bote.E kuptoj se mund te kesh arsye te forte,por ligjet sic njifen se jan te pameshirshme ajo arsye sa do e fort mund te mos konsiderohet si e till ne vendin ku do aplikosh.Prandaj mos e neglizho as detajin me te vogel para se te marresh ndonje vendim,konsulltohu dhe sqarohu mire e mire.

    Te uroj shume fat

  14. #14
    i/e regjistruar Maska e Marya
    Anėtarėsuar
    10-05-2009
    Postime
    4,665

    Pėr: kerkoj ndihme

    Dje tek po shetisnim ne qender pāme makinat e ushtrise dhe po benin publicitet per te rekrutuar ( angazhuar ) 10000 ushtare te legion etrangere ( ushtrise e te huajve) qe te luftonin per francen.
    Kriteret ishin mosha 19 -29 vjec, i shendetshem, pjese identiteti i vlefshem,
    Me ata nenshkruaje nje kontrat 5 vjecare me rroge 5000 euro ne muaj, dhe mbas 5 vjeteve merrje dhe nenshtetesine franceze dhe nje pension per tere jeten.
    Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •