Close
Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 37 prej 37
  1. #21
    i/e regjistruar Maska e mia@
    Anëtarësuar
    11-01-2008
    Vendndodhja
    Twilight Zone...
    Postime
    10,676

    Për: Kur femrat tradhtojnë…

    Citim Postuar më parë nga ane Lexo Postimin
    SHume e vertete ,kurvelleku eshte ne gjene .
    Nuk besoj se eshte pune geni. Femija po u rrit duke pare prinderit te bredhin do rritet me mendimin qe eshte ok te tradhetosh. Sidomos ne ato familje ku falet tradhetia. Pra rriten me mendimin qe tradhetia nuk eshte fundi i nje lidhje.
    Ke plot familje ku prinderve su ka dal sikur gjysme fjale per imoralitet dhe prape femijet nuk jane shquar per moral.
    Ndryshuar për herë të fundit nga mia@ : 23-04-2014 më 07:54
    Feelings change - memories don't.

  2. #22
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    25-05-2008
    Postime
    3,745

    Për: Kur femrat tradhtojnë…

    Citim Postuar më parë nga mia@ Lexo Postimin
    Nuk besoj se eshte pune geni. Femija po u rrit duke pare prinderit te bredhin do rritet me mendimin qe eshte ok te tradhetosh. Aq me shume ne ato familje ku falet tradhetia. Pra rriten me mendimin qe tradheti nuk eshte fundi i nje lidhje.
    Ke plot familje ku prinderve su ka dal sikur gjysme fjale per imoralitet dhe prape femijet nuk jane shquar per moral.
    E cka i bie kjo ,ti vetem se e konfirmove
    Nuk e di ne e ke verejte por me te vjetrit kur eshte ne pyetje martesa thone shihja familjen se pari .
    There is a special place in hell for women who don't help other women.
    Madeleine Albright

  3. #23
    i/e regjistruar Maska e mia@
    Anëtarësuar
    11-01-2008
    Vendndodhja
    Twilight Zone...
    Postime
    10,676

    Për: Kur femrat tradhtojnë…

    Citim Postuar më parë nga ane Lexo Postimin
    E cka i bie kjo ,ti vetem se e konfirmove
    Nuk e di ne e ke verejte por me te vjetrit kur eshte ne pyetje martesa thone shihja familjen se pari .
    Po c'komfirmova dhe ti?! Nuk ka te beje geni fare . Te sjell me qindra raste ku nga familje te mira kane dale femije te pamoralshem.
    Te vjetrit? Ja te them dicka. Kisha ne lagje shume familja te mira, te "respektuara" dhe po te tilla ngeleshin edhe pse kishte ndonje histori tradhetie per meshkujt e shtepise. Ne Shqiperi gjithmone eshte gjykuar vetem femra. Po brodhi gruaja familja eshte komplet e degjeneruar. Kur mashkulli bridhte familja ngelej perseri e respektuar. Ja ky eshte gjykimi i te vjetrve.
    Feelings change - memories don't.

  4. #24

    Për: Kur femrat tradhtojnë…

    Citim Postuar më parë nga mia@ Lexo Postimin
    Po c'komfirmova dhe ti?! Nuk ka te beje geni fare . Te sjell me qindra raste ku nga familje te mira kane dale femije te pamoralshem.
    Te vjetrit? Ja te them dicka. Kisha ne lagje shume familja te mira, te "respektuara" dhe po te tilla ngeleshin edhe pse kishte ndonje histori tradhetie per meshkujt e shtepise. Ne Shqiperi gjithmone eshte gjykuar vetem femra. Po brodhi gruaja familja eshte komplet e degjeneruar. Kur mashkulli bridhte familja ngelej perseri e respektuar. Ja ky eshte gjykimi i te vjetrve.
    ca e kane te zvilluar disa pak fare

  5. #25
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    25-05-2008
    Postime
    3,745

    Për: Kur femrat tradhtojnë…

    Citim Postuar më parë nga mia@ Lexo Postimin
    Po c'komfirmova dhe ti?! Nuk ka te beje geni fare . Te sjell me qindra raste ku nga familje te mira kane dale femije te pamoralshem.
    Te vjetrit? Ja te them dicka. Kisha ne lagje shume familja te mira, te "respektuara" dhe po te tilla ngeleshin edhe pse kishte ndonje histori tradhetie per meshkujt e shtepise. Ne Shqiperi gjithmone eshte gjykuar vetem femra. Po brodhi gruaja familja eshte komplet e degjeneruar. Kur mashkulli bridhte familjaja ngelej perseri e respektuar. Ja ky eshte gjykimi i te vjetrve.
    Tradhetia e gruas eshte me e rende per arsye te femijve ,mendoj se ne gjithe boten e jo vetem ne Shqiperi apo Kosove gruaja gjykohet me shume vetem per kete shkak dhe nuk eshte e vertete qe vetem gruaja gjykohet e meshkujt kurvar jo ,edhe familjet qe kane meshkuj kurvar nuk shihen me sy te mire .
    There is a special place in hell for women who don't help other women.
    Madeleine Albright

  6. #26
    Buena Suerte Maska e MI CORAZON
    Anëtarësuar
    21-07-2002
    Postime
    7,485

    Për: Kur femrat tradhtojnë…

    Citim Postuar më parë nga mia@ Lexo Postimin
    Po c'komfirmova dhe ti?! Nuk ka te beje geni fare . Te sjell me qindra raste ku nga familje te mira kane dale femije te pamoralshem.
    Te vjetrit? Ja te them dicka. Kisha ne lagje shume familja te mira, te "respektuara" dhe po te tilla ngeleshin edhe pse kishte ndonje histori tradhetie per meshkujt e shtepise. Ne Shqiperi gjithmone eshte gjykuar vetem femra. Po brodhi gruaja familja eshte komplet e degjeneruar. Kur mashkulli bridhte familja ngelej perseri e respektuar. Ja ky eshte gjykimi i te vjetrve.

    1. Thua qe nga familje te mira kane dale femije te pamoralshem. (false)
    Duhet pare edhe me tej ky gen imoraliteti tek gjysherit, ose stergjysherit. Geni vonon, por nuk harron.
    2. Kur mashkulli bridhte familja ngelej perseri e respektuar. (false)
    Ne Shqiperi jane paragjykuar njesoj , si familjet me femra imorale ashtu edhe ato me meshkuj imorale.

    Just kidding!

    Se per mua titulli i temes eshte i barazvlefshem me "What women want?"
    Where does a thought go when it's forgotten?

  7. #27
    i/e regjistruar Maska e mia@
    Anëtarësuar
    11-01-2008
    Vendndodhja
    Twilight Zone...
    Postime
    10,676

    Për: Kur femrat tradhtojnë…

    Citim Postuar më parë nga ane Lexo Postimin
    Tradhetia e gruas eshte me e rende per arsye te femijve ,mendoj se ne gjithe boten e jo vetem ne Shqiperi apo Kosove gruaja gjykohet me shume vetem per kete shkak dhe nuk eshte e vertete qe vetem gruaja gjykohet e meshkujt kurvar jo ,edhe familjet qe kane meshkuj kurvar nuk shihen me sy te mire .
    Ti thua qe nje baba tradhetar nuk influencon femijet? E ke shume gabim. Ka shume femra qe humbasin besimin ne meshkuj kur zhgenjehen nga babai sa i con deri ne ekstreme. Mund te tradhetojne, lejojne te dhunohen, apo behen hakmarrese. Te dy si babai dhe nena influencojne femijet me veprimet e tyre.
    Ndryshuar për herë të fundit nga mia@ : 23-04-2014 më 11:04
    Feelings change - memories don't.

  8. #28
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    25-05-2008
    Postime
    3,745

    Për: Kur femrat tradhtojnë…

    Citim Postuar më parë nga mia@ Lexo Postimin
    Ti thua qe nje baba tradhetar nuk influencon femijet? E ke shume gabim. Ka shume femra qe humbasin besimin ne meshkuj kur zhgenjehen nga babai sa i con deri ne ekstreme. Mund te tradhetojne, lejojne te dhunohen, apo behen hakmarrese. Te dy si babai dhe nena influencojne femijet me veprimet e tyre.
    Ti thua nena se rri me shume me ta.
    Si nena ,si babai nese jane tradhetar ,pra jane te martuar por preferojne te ndrrojne partneret seksual jane automatikisht te perdale dhe ne mos femijet ,ndonje nip apo mbese do ju ngjaj ,kete besoj une ,qe kurvellaku eshte ne gjak ne shumicen e rasteve ,se di cka e paske komplikuar aq shume kur edhe vet thua po te njejten gje.
    There is a special place in hell for women who don't help other women.
    Madeleine Albright

  9. #29
    i/e regjistruar Maska e mia@
    Anëtarësuar
    11-01-2008
    Vendndodhja
    Twilight Zone...
    Postime
    10,676

    Për: Kur femrat tradhtojnë…

    Ane je ti ajo qe nuk e shikon ndryshimin. Une nuk mendoj qe kurvelleku eshte i trashegueshem. Kaq. Ndikojne shume faktore te tjere qe e shtyjne nje person deri ne ate pike, jo thjesht geni. Nese prindi bredh dhe femija eshte ne dijeni te ketij fakti femija ka mundesi te kopjoje prindin nje dite. Megjithese nuk eshte fakt i kryer qe femija do ndjeki hapin e prinderit. Ka femije qe duan te behen me te mire se prinderit e tyre dhe nuk pranojne te identigikohen me ta.
    Feelings change - memories don't.

  10. #30
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    25-05-2008
    Postime
    3,745

    Për: Kur femrat tradhtojnë…

    Citim Postuar më parë nga mia@ Lexo Postimin
    Ane je ti ajo qe nuk e shikon ndryshimin. Une nuk mendoj qe kurvelleku eshte i trashegueshem. Kaq. Ndikojne shume faktore te tjere qe e shtyjne nje person deri ne ate pike, jo thjesht geni. Nese prindi bredh dhe femija eshte ne dijeni te ketij fakti femija ka mundesi te kopjoje prindin nje dite. Megjithese nuk eshte fakt i kryer qe femija do ndjeki hapin e prinderit. Ka femije qe duan te behen me te mire se prinderit e tyre dhe nuk pranojne te identigikohen me ta.
    Nese prindi bredh ..po te bredhja eshte fjala ..nuk e ben po bredhja te perdale?
    There is a special place in hell for women who don't help other women.
    Madeleine Albright

  11. #31
    i/e regjistruar Maska e mia@
    Anëtarësuar
    11-01-2008
    Vendndodhja
    Twilight Zone...
    Postime
    10,676

    Për: Kur femrat tradhtojnë…

    Citim Postuar më parë nga ane Lexo Postimin
    Nese prindi bredh ..po te bredhja eshte fjala ..nuk e ben po bredhja te perdale?
    Bredh dhe e perdale perdoren ne te njejtin kuptim.
    Feelings change - memories don't.

  12. #32
    Djalë Drenice Maska e Lexuesi_
    Anëtarësuar
    18-06-2010
    Vendndodhja
    Ne vendin e ngjarjeve
    Postime
    6,014

    Për: Kur femrat tradhtojnë…

    I ka ardh shanca turlifar hajvani me ba sondazhe

  13. #33
    i/e regjistruar Maska e toni54
    Anëtarësuar
    25-02-2010
    Postime
    3,776

    Për: Kur femrat tradhtojnë…

    Iu ka ardhe dita femnave ....le ta bejn ...le te kenaqen se gjithe me ankesa kane qene......oooo burri keshtu ooo ashtu ...ooo po me rreh ...ai arsyeja ish kan krejt tjeter ...skane mujt me thane qe jemi martu me qyqana hahahahahahahaha

  14. #34
    i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
    Anëtarësuar
    19-11-2003
    Vendndodhja
    sopr'un'curva
    Postime
    13,379

    Për: Kur femrat tradhtojnë…

    Studimi: Përmasat e mëdha nuk garantojnë grua besnike

    24 Prill 2014 | : Kuriozitete | Autor: Gazeta Shqip

    n-BANANA-large570Burrat shpesh e shohin madhësinë e organit gjenital, si një simbol të forcës dhe fuqisë seksuale. Por rezulton që kur vjen puna tek besnikëria e gruas, më i madh nuk është më i mirë.

    Ndryshe nga besimi i përgjithshëm, një studim i kryer në Kenia zbuloi se burrat që kishin penis më të madh, kishin më shumë gjasa të tradhtoheshin nga gratë e tyre.

    Kërkuesit intervistuan 545 çifte të martuara në Kenia, në mënyrë që të kuptonin më mirë zakonet e lidhjes së tyre dhe më saktësisht, faktorët që ndikonin tek krijimi i lidhjeve jashtëmartesore.

    Studiuesit kërkuan raportime nga partnerët në lidhje me përmasën e penisit të erektuar. Ajo që zbuluan ishte e pazakontë:

    Çdo centimetër gjatësi nga mesatarja rriste mundësinë që gruaja të ishte e përfshirë në një lidhje jashtëmartesore.

    Femrat i referoheshin penisit të madh, si shkaktar i dhimbjeve dhe mungesës së rehatisë gjatë seksit, ndryshe nga sa besohet përgjithësisht.

    Faktorë të tjerë që shkaktonin tradhtinë tek femrat ishin dhuna në familje, mohimi i seksit apo pozicioneve që donin dhe mungesa e kënaqësisë seksuale.

    24 prill 2014 (gazeta-Shqip.com)

    http://gazeta-shqip.com/lajme/2014/0...-grua-besnike/
    --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

    ---voudou.. ---

  15. #35
    Vete zot, vete shkop Maska e jarigas
    Anëtarësuar
    21-03-2003
    Vendndodhja
    Napoli,Italy
    Postime
    5,221

    Për: Kur femrat tradhtojnë…

    Citim Postuar më parë nga ane Lexo Postimin
    Si nena ,si babai nese jane tradhetar ,pra jane te martuar por preferojne te ndrrojne partneret seksual jane automatikisht te perdale dhe ne mos femijet ,ndonje nip apo mbese do ju ngjaj ,kete besoj une ,qe kurvellaku eshte ne gjak ne shumicen e rasteve ,se di cka e paske komplikuar aq shume kur edhe vet thua po te njejten gje.
    E dashur ane, a nuk te duket vetja paksa si ata "gjyqtaret" e Inkuzicionit qe kerkonin te ndanin boten se s'ben ne te bardhe e ne te zinj, pavaresisht se ne doktrinen e tyre ligjerohej "kush eshte i perkryer, te hedhe gurin e pare"?!
    A nuk mendon edhe ti se çdo rast "tradhetie"(term ky i papercaktueshem ne menyre te perpikte dhe gjithmone i interpretueshem) eshte nje rast me vete dhe se çdo njeri eshte nje projekt jetesor i perveçem ne univers dhe se te gjykosh dike duhet "te ecesh per 21dite me mokasinat e tija"(proverb indian)?!
    Shtojme ketu edhe faktin se çdo person ka nje strukture psikologjike te perveçme qe zhvillohet ne nje ambient e rrethana te perveçme e nuk na ngelet qe te themi: "mos gjyko dhe s'ke per t'u gjykuar"!!!(vlen edhe per ty )
    Ndryshuar për herë të fundit nga jarigas : 25-04-2014 më 04:36
    Jarigas

  16. #36
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    25-05-2008
    Postime
    3,745

    Për: Kur femrat tradhtojnë…

    Citim Postuar më parë nga jarigas Lexo Postimin
    E dashur ane, a nuk te duket vetja paksa si ata "gjyqtaret" e Inkuzicionit qe kerkonin te ndanin boten se s'ben ne te bardhe e ne te zinj, pavaresisht se ne doktrinen e tyre ligjerohej "kush eshte i perkryer, te hedhe gurin e pare"?!
    A nuk mendon edhe ti se çdo rast "tradhetie"(term ky i papercaktueshem ne menyre te perpikte dhe gjithmone i interpretueshem) eshte nje rast me vete dhe se çdo njeri eshte nje projekt jetesor i perveçem ne univers dhe se te gjykosh dike duhet "te ecesh per 21dite me mokasinat e tija"(proverb indian)?!
    Shtojme ketu edhe faktin se çdo person ka nje strukture psikologjike te perveçme qe zhvillohet ne nje ambient e rrethana te perveçme e nuk na ngelet qe te themi: "mos gjyko dhe s'ke per t'u gjykuar"!!!(vlen edhe per ty )
    Nese nuk gjykojme ,nuk vleresojme etj ..c'na dallon nga kafshet?
    Natyrisht qe cdo rast tradhetie nuk eshte i njejte dhe ne disa raste edhe e justifikoj tradhetine ,p.sh kur martojne nje te re me nje plak por ketu nuk jemi duke dikstutuar per ate kategori por per kategorine e "normaleve"
    There is a special place in hell for women who don't help other women.
    Madeleine Albright

  17. #37
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    25-05-2008
    Postime
    3,745

    Për: Kur femrat tradhtojnë…

    Citim Postuar më parë nga mia@ Lexo Postimin
    Bredh dhe e perdale perdoren ne te njejtin kuptim.
    Ne te njejtin kuptim e thashe edhe une .
    There is a special place in hell for women who don't help other women.
    Madeleine Albright

Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •