Close
Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 24 prej 24
 1. #21
  Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
  Anėtarėsuar
  01-12-2006
  Postime
  6,435
  Faleminderit
  415
  144 falenderime nė 138 postime

  Pėr: Dita e Veres - feste gezimi dhe shkelqim

  Citim Postuar mė parė nga SERAFIM DILO Lexo Postimin
  Po ekstremist je o burr i dheut por nuk e kupton. Se vetem ekstremistit mundet ti prishi qefin nje feste e tille.

  Eshte nje feste e pergjithshme,njefare feste qe nuk ishte e perkrahur as nga komunizmi, eshte me teper nje tradite se sa nje feste,eshte nje feste qe nuk perfaqson asgje perveē se tradites "natyralistike" o stinore,eshte nje feste qe e festojne te gjithe nga fetari (normal) deri tek ateisti. Pra eshte nje feste shqiptare. Vetem nje ekstremisti jo normal mundet ti prishi pune nje feste e tille.


  Amoris laetitia thot Papa i fundit.... Qe natyrisht ti nuk ke pse ta lexosh.
  Ku jam more ekstremist qa po ja fut kot more zoteri, sma prish qejfin asgje por jam kunder qe stina e veres te lidhet me paganizem sepse ska te beje asgje me te. Perendia e krijoi diellin e po te mos kishte diell as vere nuk do te kishte. O zoteri une e konsideroj te vertete vetem Biblen dhe asgje tjeter, argumentet per kete ua solla po qa me bo qe i keqinterpretoni qe para audiences te me prezantoni si ekstremist. Nuk eshte feste shqiptare, vetem qe e festojne nje pjese e madhe e shqiptareve nuk e ben feste shqiptare. Ashtu edhe Bajrami por edhe Krishtlindja na dalin festa te shqiptareve kur ato jane festa fetare. Pse nuk e pranon qe keto nuk jane festa te shqiptareve por jane festa fetare por ne vend te argumentoni ju ofendoni e mallkoni. Kush ua jep kete te drejte?! Une ju respektoj ky del um shan, as serbet skane qene kshtu te keqinje me ne sic po behen disa ateiste dhe disa myslimane, andaj nese vazhdoni keshtu do te ju trajtoj si serbe, bile me keq, ndalni ofendimet. Kur um trajtoni ju si mos me keq per shkak te besimit tuaj atehere perse ankoheni kur ua 'pordhi' ate besim. Qa prisni ju kur i ofendoni njerezit pse thone te verteten? Ju kur te me shani une jau ofendoj fene e majmuneve edhe 10 here me keq.
  Destroyer of falsehood :)

 2. #22
  Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
  Anėtarėsuar
  01-12-2006
  Postime
  6,435
  Faleminderit
  415
  144 falenderime nė 138 postime

  Pėr: Dita e Veres - feste gezimi dhe shkelqim

  Citim Postuar mė parė nga bayern Lexo Postimin
  U bo edhe dita veres konfrontim fetar.

  Po me uren c'paten xhanen?
  Zoteri mos iu beso shume ketyre, ishte ky Jarigasi qe para ca muajve gezohej se bombardoheshin spitale dhe vriteshin edhe femije ne Siri, ndersa ky corodi tjeter me inteligjence as sa te majmunit Eviani perkahte ISIS-in se vriste civile dhe bombardonte tregje me civile. Qysh me debatu ndryshe me keta kur aq te mire jane saqe kur te vriten femije keta hudhin valle, skane kurrfare ndjenje e kurrfare dhembshurie, ku pret prej ketyre qe te thone dicka te mire e dicka te vertete? Ketyre ju ka mbet me fole dicka per ateizem, islam e krishterim.
  Me uren a? Veti keta se keta e dijne me mire.
  Pershendetje
  Destroyer of falsehood :)

 3. #23
  i/e regjistruar Maska e Evian
  Anėtarėsuar
  04-08-2015
  Postime
  509
  Faleminderit
  42
  72 falenderime nė 64 postime

  Pėr: Dita e Veres - feste gezimi dhe shkelqim

  Citim Postuar mė parė nga mesia4ever Lexo Postimin
  Jo valla te eshte mbushur ty e Jarigasit se mua aspak qe sdini tjeter gje perpos te silleni sa me keq qe eshte e mundur e te ofendoni e te flisni genjeshtra.
  Mesi,

  Shko mbaroje shkollen fillore, pastaj eja dhe mundohu te na bindesh.

 4. #24
  Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
  Anėtarėsuar
  01-12-2006
  Postime
  6,435
  Faleminderit
  415
  144 falenderime nė 138 postime

  Pėr: Dita e Veres - feste gezimi dhe shkelqim

  Citim Postuar mė parė nga Evian Lexo Postimin
  Mesi,

  Shko mbaroje shkollen fillore, pastaj eja dhe mundohu te na bindesh.
  Skam kurrfare interesi te te bind, une kam interes vetem ta deklaroj te verteten, se cfare ben ti me ate te vertete eshte ēeshtje e jotja.
  Destroyer of falsehood :)

Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •