Close
Faqja 3 prej 4 FillimFillim 1234 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 77
  1. #41
    Updating.... Maska e Wordless
    Anëtarësuar
    19-06-2002
    Vendndodhja
    Undercover
    Postime
    3,154

    Për: Malajzi, zhduket avioni me 239 pasagjerë në bord

    Avioni “Malaysia Airlines”, piloti iu shmang qëllimisht radarëve



    Avioni “Malaysia Airlines”, piloti iu shmang qëllimisht radarëveMALAJZI- Dalin të tjera detaje sa i takon misterit të zhdukjes së avionit “Malaysia Airlines”. Ndonëse nisën kërkimet nënujore për avionin e zhdukur malajzian, pas njoftimit të zyrtarëve se kanë diktuar një njollë karburanti në afërsi të zonës së kërkimit, tashmë flitet për të tjera detaje.

    Sipas të dhënave të reja të hetimeve për avionin e zhdukur në 8 mars me 239 persona në bord duket se avioni është tundur nga e majta në të djathtë si një avion ushtarak, menjëherë pasi ka humbur kontaktet me autoritetet, për t’i shmangur në këtë mënyrë radarëve.

    Sipas hetuesve ushtarakë malajzianë, avioni i drejtuar për në Pekin, mund të ketë arritur një lartësi shumë më të madhe se ajo e lejueshme për tu lëshuar më pas në rënie të lirë.

    Pista e re e hetimit vjen ndërsa vazhdojnë ende kërkimet në oqeanin indian, me frikën se bateritë e kutive të zeza të avionit tashmë janë shkarkuar plotësisht. Kërkimet aktuale kanë kushtuar më shumë se çdo operacion tjetër i këtij lloji në histori. Një nga burimet tregon se manovra të tilla kaq drastike për të ndryshuar lartësinë e fluturimit lenë të mendosh se kushdo që ka qenë në komandë, ka pasur si qëllim të qartë evitimin e radarëve dhe zhdukjen nga hartat.

    Një tjetër burim që ka folur për “Sunday Times” tha se avioni po pilotohej në një lartësi shumë të vogël dhe me një shpejtësi shumë të madhe për të evituar radarët.
    Ky shtet është ky që është sepse qytetarët tanë janë këta që janë !

  2. #42
    Updating.... Maska e Wordless
    Anëtarësuar
    19-06-2002
    Vendndodhja
    Undercover
    Postime
    3,154

    Për: Malajzi, zhduket avioni me 239 pasagjerë në bord

    Ka ndonjë të re nga aeroplani i zhdukur , apo u harrua pas ngjarjes që ndodhi me aeroplanin e dytë që u godit në Ukrainë ?!
    Ky shtet është ky që është sepse qytetarët tanë janë këta që janë !

  3. #43
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    19-06-2004
    Postime
    5,896

    Për: Malajzi, zhduket avioni me 239 pasagjerë në bord

    ka vetem dy pista te besueshme qe ngelen te hapura

    1- e para eshte rrembyer nga amerikanet dhe eshte ulur ne bazen e tyre ushtarake ne san diego ne paqesor

    2-e dyta eshte rrembyer nga nje anije aliene galaktikore dhe eshte derguar ne nje dimension tjeter (me te avancuar se ky i yni)

    (te dyja opcionet jane te mundura )

  4. #44
    Love all, but trust a few Maska e angmokio
    Anëtarësuar
    02-09-2011
    Vendndodhja
    AngMoKio
    Postime
    3,928

    Për: Malajzi, zhduket avioni me 239 pasagjerë në bord

    Citim Postuar më parë nga ATMAN Lexo Postimin
    ka vetem dy pista te besueshme qe ngelen te hapura

    1- e para eshte rrembyer nga amerikanet dhe eshte ulur ne bazen e tyre ushtarake ne san diego ne paqesor

    2-e dyta eshte rrembyer nga nje anije aliene galaktikore dhe eshte derguar ne nje dimension tjeter (me te avancuar se ky i yni)

    (te dyja opcionet jane te mundura )
    Duke marre parasysh numrin e madh te shkencetareve te ndodhur ne avion opsioni i pare me duket i pranueshem edhe pse shume mizor per te qene i sakte.

    Historite me aliene me duken njesoj si perrallat e disneyland.
    "And speak kindly to mankind '' Quran - 2:83"

  5. #45
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    19-06-2004
    Postime
    5,896

    Për: Malajzi, zhduket avioni me 239 pasagjerë në bord

    Citim Postuar më parë nga angmokio Lexo Postimin
    Duke marre parasysh numrin e madh te shkencetareve te ndodhur ne avion opsioni i pare me duket i pranueshem edhe pse shume mizor per te qene i sakte.

    Historite me aliene me duken njesoj si perrallat e disneyland.
    sipas asaj qe di une , ka me shume mundesi qe te jete e mundur versioni i dyte

    sa per perralla (me aliene) vetem ne muajin gusht kam pare dy te tilla

    (nuk po zgjatem me shume se do vije darius dhe do filloje te na kercenoje se nuk i kemi marre leje atij qe te flasim per ufot )

  6. #46

    Për: Malajzi, zhduket avioni me 239 pasagjerë në bord

    Ti ske nevoje per lejen e Darius se ke kontakt direkt me alient. Pash zotin leri keto komente idiote dhe qendroi temes per ate arsye qe eshte hapur. Mjaft nxorret mllefe si grate e keqija.

  7. #47
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    19-06-2004
    Postime
    5,896

    Për: Malajzi, zhduket avioni me 239 pasagjerë në bord

    Citim Postuar më parë nga Darius Lexo Postimin
    Ti ske nevoje per lejen e Darius se ke kontakt direkt me alient. Pash zotin leri keto komente idiote dhe qendroi temes per ate arsye qe eshte hapur. Mjaft nxorret mllefe si grate e keqija.
    eshte me e lehte te zbrasesh oqeanin me nje luge kafeje se sa te mbushet mendja ty ( e kam fjalen per ufot )

    e ke ndjekur ate dokumentarin per projektin isi te bere nga ruset (ne egjipt te piramidat) gjate luftes se ftohte , ku ata shkencetaret gjeniale ruse (qe benin pjese ne KGB ) vendosen kontakte me alienet dhe me pas u ndihmuan nga alienet te shkonin perfundimisht atje ne ate planet

    ne lidhje me temen :

    ka dhe nje opcion tjeter per te cilin nuk flet askush , ne kete opcion thuhet se jane amerikanet dhe alienet qe e kane zhdukur (c'materjalizuar) kete avion

  8. #48
    Love all, but trust a few Maska e angmokio
    Anëtarësuar
    02-09-2011
    Vendndodhja
    AngMoKio
    Postime
    3,928

    Për: Malajzi, zhduket avioni me 239 pasagjerë në bord

    Citim Postuar më parë nga ATMAN Lexo Postimin
    eshte me e lehte te zbrasesh oqeanin me nje luge kafeje se sa te mbushet mendja ty ( e kam fjalen per ufot )

    e ke ndjekur ate dokumentarin per projektin isi te bere nga ruset (ne egjipt te piramidat) gjate luftes se ftohte , ku ata shkencetaret gjeniale ruse (qe benin pjese ne KGB ) vendosen kontakte me alienet dhe me pas u ndihmuan nga alienet te shkonin perfundimisht atje ne ate planet

    ne lidhje me temen :

    ka dhe nje opcion tjeter per te cilin nuk flet askush , ne kete opcion thuhet se jane amerikanet dhe alienet qe e kane zhdukur (c'materjalizuar) kete avion
    Pamvaresisht te qenurit skeptik , lajme te tilla jane interesante per tu lexuar .

    A ka mundesi te na sjellesh ndonje informacion me te zgjeruar mbi ate cka flet me siper?
    "And speak kindly to mankind '' Quran - 2:83"

  9. #49
    Revolucioni është afër Maska e Nuh Musa
    Anëtarësuar
    02-05-2002
    Vendndodhja
    vjenë, austri
    Postime
    4,463

    Për: Malajzi, zhduket avioni me 239 pasagjerë në bord

    Citim Postuar më parë nga ATMAN Lexo Postimin
    ka vetem dy pista te besueshme qe ngelen te hapura

    1- e para eshte rrembyer nga amerikanet dhe eshte ulur ne bazen e tyre ushtarake ne san diego ne paqesor

    2-e dyta eshte rrembyer nga nje anije aliene galaktikore dhe eshte derguar ne nje dimension tjeter (me te avancuar se ky i yni)

    (te dyja opcionet jane te mundura )
    Po mundesia e tret, thjeshte te jete fundos ne deti ?, ekziston edhe ajo ?.....pse kemi aq nevoje ti komplikojme gjanat ?
    albanish by nature

  10. #50

    Për: Malajzi, zhduket avioni me 239 pasagjerë në bord

    Citim Postuar më parë nga ATMAN Lexo Postimin
    eshte me e lehte te zbrasesh oqeanin me nje luge kafeje se sa te mbushet mendja ty ( e kam fjalen per ufot )

    e ke ndjekur ate dokumentarin per projektin isi te bere nga ruset (ne egjipt te piramidat) gjate luftes se ftohte , ku ata shkencetaret gjeniale ruse (qe benin pjese ne KGB ) vendosen kontakte me alienet dhe me pas u ndihmuan nga alienet te shkonin perfundimisht atje ne ate planet

    ne lidhje me temen :

    ka dhe nje opcion tjeter per te cilin nuk flet askush , ne kete opcion thuhet se jane amerikanet dhe alienet qe e kane zhdukur (c'materjalizuar) kete avion

    Ti qenke me te vertete njeri i cuditshem. Ti do me mbushesh mua mendjen per ufot? Harron qe kam bere nje pune gjigande ne kete forum duke sjell e pergatitur informacion mbi ufot, kam perkthyer liber te tere per kete pune dhe ke te vendosur po ne forum, kam hapur me dhjetra tema mbi konspiracine prej mbi 10 vjetesh dhe kam krijuar informacion prej qindra faqesh ne gjuhen shqipe, informacion qe e ka kopjuar pothuajse cdo forum shqipfoles dhe serisht ti me permend mua mbushjen e mendjes? Po ta them troc dhe qarte, (me shume modesti madje) nuk ka, nuk ben vaki, nuk ekziston informacion qe qarkullon ne internet apo i shkruar neper libra mbi ufot dhe konspiracite qe nuk e di Darius. Kete ngule ne koke njehere e mire. Fakti qe une jam terhequr nga tema te tilla ne forum eshte thjesht per ate qe skam me kohen por dhe durimin qe te pergatis materiale ne shqip. Por jam absolutisht 100% gjithe kohen ne korrent per ate qe ndodh.

    Ajo qe une te kerkova disa here (edhe ne disa tema te tjera) eshte qe forumi (duke ju referuar dhe eksperiences se meparshem) nuk para preferon qe kjo teme te perhapet ne cdo nenforum. Pra te kerkova te evitosh permendje ufosh e alienesh ne cdo teme pasi ka nenforum te posacem per to. Nga kjo qe them une ne ate qe thua ti ka distance shume te madhe zoteri. Mos i ngaterro gjerat.

  11. #51
    i/e regjistruar Maska e Urimy-meraga
    Anëtarësuar
    23-04-2011
    Vendndodhja
    Hijen e drites
    Postime
    223

    Për: Malajzi, zhduket avioni me 239 pasagjerë në bord

    Citim Postuar më parë nga Darius Lexo Postimin
    ? Po ta them troc dhe qarte, (me shume modesti madje) nuk ka, nuk ben vaki, nuk ekziston informacion qe qarkullon ne internet apo i shkruar neper libra mbi ufot dhe konspiracite qe nuk e di Darius. .
    Pershendetje Darius ,te pata pyetur me perpara per ailen qe transformohen ,pergjigja ka qene,kam lexuar diqka por nuk eshte tema e pershtatshme per kete pyetje.Mendoj se eshte tema e pershtatshme per kete pyetje,sa je i informuar per alien qe transformohen qe ne internet po qarkullojne materiale lidhje /Archonet/ sa je ne dijeni per keto gjera Darius.

  12. #52
    Updating.... Maska e Wordless
    Anëtarësuar
    19-06-2002
    Vendndodhja
    Undercover
    Postime
    3,154

    Për: Malajzi, zhduket avioni me 239 pasagjerë në bord

    Citim Postuar më parë nga Nuh Musa Lexo Postimin
    Po mundesia e tret, thjeshte te jete fundos ne deti ?, ekziston edhe ajo ?.....pse kemi aq nevoje ti komplikojme gjanat ?
    Sepse nuk ka shans o Nuh që një avion të rrëzohet në detë dhe të mos disintegrohet... për rrjedhojë ka qindra pjesë të ndryshme që nuk fundosen por notojnë në sipërfaqe !!

    E thjeshtë apo jo ?!
    Ky shtet është ky që është sepse qytetarët tanë janë këta që janë !

  13. #53

    Për: Malajzi, zhduket avioni me 239 pasagjerë në bord

    Citim Postuar më parë nga Urimy-meraga Lexo Postimin
    Mendoj se eshte tema e pershtatshme per kete pyetje,sa je i informuar per alien qe transformohen qe ne internet po qarkullojne materiale lidhje /Archonet/ sa je ne dijeni per keto gjera Darius.
    Jo tema nuk eshte fare e pershtatshme per kete pyetje. Plus qe teoria mbi Archonet eshte goxha e vjeter. Ska asgje te re apo qe te perbeje lajm. Ne arkivin tim kam disa materiale, sidomos nje interviste tek Jef Rense po eshte ne anglisht dhe skam kohe te merrem ta perkthej. Po ta duash si material po e ngarkoj ketu si txt dhe lexoje.
    Skedarët e Bashkëngjitur Skedarët e Bashkëngjitur

  14. #54
    Revolucioni është afër Maska e Nuh Musa
    Anëtarësuar
    02-05-2002
    Vendndodhja
    vjenë, austri
    Postime
    4,463

    Për: Malajzi, zhduket avioni me 239 pasagjerë në bord

    Citim Postuar më parë nga Wordless Lexo Postimin
    Sepse nuk ka shans o Nuh që një avion të rrëzohet në detë dhe të mos disintegrohet... për rrjedhojë ka qindra pjesë të ndryshme që nuk fundosen por notojnë në sipërfaqe !!

    E thjeshtë apo jo ?!
    A ekziston mundesia ?, nese PO, atehere kete here perputhen krejt faktoret.....ceshtje matematike....dhe kane ndodhur edhe me heret raste te ketilla...pa nam e pa nishan....thot populli !


    Pse mos te besojme sot ne te, se kemi teknike te avancuar ?....kemi teknike hamami kemi....qe 100 vjet vetemse i permiresojm zbulimet e njohura....me shume nuk bejme.
    albanish by nature

  15. #55
    Updating.... Maska e Wordless
    Anëtarësuar
    19-06-2002
    Vendndodhja
    Undercover
    Postime
    3,154

    Për: Malajzi, zhduket avioni me 239 pasagjerë në bord

    aii ti Nuh je kokrra e gomarit e unë merem me ty
    Ky shtet është ky që është sepse qytetarët tanë janë këta që janë !

  16. #56
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    19-06-2004
    Postime
    5,896

    Për: Malajzi, zhduket avioni me 239 pasagjerë në bord

    Citim Postuar më parë nga Wordless Lexo Postimin
    aii ti Nuh je kokrra e gomarit e unë merem me ty
    ketu e 40 vjet te shkuara usa me ndihmen e sateliteve spiune i tregoi ish bashkimit sovjetik shifren e sakte te tonelatave te grurit qe do kishte per ate vit rusia nga korrjet e dritherave (viti i sakte nuk me kujtohet)


    imagjinoni tani se c'behet me satelite spiune , (vetem irani ka nja 5-10 satelite spiune,pa llogaritur ketu te tjeret kina europa, etj)

    nuk zhduket dot nje avion gjigand sikur te ishte nje harabel pa u vere re nga satelitet spiune qe jane ndoshta me qindra Numri i sakte nuk dihet nga askush

    (per sonte e deklaroj te mbyllur zyrtarisht diten time,nuk ja vlen te lodhesh me)
    Ndryshuar për herë të fundit nga ATMAN : 17-09-2014 më 16:00

  17. Anetarët më poshtë kanë falenderuar ATMAN për postimin:

    alnosa (18-09-2014)

  18. #57
    Revolucioni është afër Maska e Nuh Musa
    Anëtarësuar
    02-05-2002
    Vendndodhja
    vjenë, austri
    Postime
    4,463

    Për: Malajzi, zhduket avioni me 239 pasagjerë në bord

    Citim Postuar më parë nga Wordless Lexo Postimin
    aii ti Nuh je kokrra e gomarit e unë merem me ty
    Pune e madhe kjo me te cilen mirresh ti......(ç'ka te mbet meraku te gomari more perverz, mendoj ja ke qellu dyqish, por pse ?)
    albanish by nature

  19. Anetarët më poshtë kanë falenderuar Nuh Musa për postimin:

    alnosa (18-09-2014)

  20. #58
    i/e regjistruar Maska e Urimy-meraga
    Anëtarësuar
    23-04-2011
    Vendndodhja
    Hijen e drites
    Postime
    223

    Për: Malajzi, zhduket avioni me 239 pasagjerë në bord

    Citim Postuar më parë nga ATMAN Lexo Postimin
    ketu e 40 vjet te shkuara usa me ndihmen e sateliteve spiune i tregoi ish bashkimit sovjetik shifren e sakte te tonelatave te grurit qe do kishte per ate vit rusia nga korrjet e dritherave (viti i sakte nuk me kujtohet)


    imagjinoni tani se c'behet me satelite spiune , (vetem irani ka nja 5-10 satelite spiune,pa llogaritur ketu te tjeret kina europa, etj)

    nuk zhduket dot nje avion gjigand sikur te ishte nje harabel pa u vere re nga satelitet spiune qe jane ndoshta me qindra Numri i sakte nuk dihet nga askush

    (per sonte e deklaroj te mbyllur zyrtarisht diten time,nuk ja vlen te lodhesh me)
    ATMAN si gjithmone qe me bind edhe kesaj here me binde ,mirpo cila eshte teoria yte rreth avonit te zhdukur mallazian?

  21. Anetarët më poshtë kanë falenderuar Urimy-meraga për postimin:

    alnosa (18-09-2014)

  22. #59
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    19-10-2002
    Vendndodhja
    përjashtuar
    Postime
    1,008

    Për: Malajzi, zhduket avioni me 239 pasagjerë në bord

    Citim Postuar më parë nga angmokio Lexo Postimin
    Duke marre parasysh numrin e madh te shkencetareve te ndodhur ne avion opsioni i pare me duket i pranueshem edhe pse shume mizor per te qene i sakte.

    Historite me aliene me duken njesoj si perrallat e disneyland.
    Pikerisht ashtu duhet te jet.
    S'eshte e thene te kene qene doemos amerikanet (CIA) por eshte me se e sigurte se zhdukjet e tilla pa kurrfare gjurme behen vetemse nga sherbimet e fshehta. Tash shtrohet pyetja: Ne interes te cilit shtet (a person, a grup) eshte bere kjo gje.

    Nese te duket mizore... pikerisht sherbimet e fshehta jane te specializuara per mizori, me c'rast humbasin cdo gjurme, ne menyre qe te mos gjindet/dihet porositesi/ekzekutuesi... etj.

    Teorite e tjera, qofshin me aliene a cfaredoqofte, jane perrala me mbret.


    *
    klipp&klar

  23. Anetarët më poshtë kanë falenderuar Norça.li për postimin:

    alnosa (18-09-2014)

  24. #60
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    19-06-2004
    Postime
    5,896

    Për: Malajzi, zhduket avioni me 239 pasagjerë në bord

    Citim Postuar më parë nga Urimy-meraga Lexo Postimin
    ATMAN si gjithmone qe me bind edhe kesaj here me binde ,mirpo cila eshte teoria yte rreth avonit te zhdukur mallazian?
    une besoj se eshte c,materjalizuar dhe eshte trasferuar ne nje dimension tjeter me te larte se ky i yni ,por edhe versioni tjeter i cili thote se eshte rrembyer nga usa dhe eshte ulur ne bazen amerikane ne diego garcia eshte i besueshem

    une (per arsye qe nuk i shpjegoj dot ) besoj te versioni i pare ===> teletrasporti

  25. Anetarët më poshtë kanë falenderuar ATMAN për postimin:

    alnosa (18-09-2014)

Faqja 3 prej 4 FillimFillim 1234 FunditFundit

Fjalët Kyçe për Temën

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •