Close
Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 27 prej 27
  1. #21
    Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
    Anëtarësuar
    01-12-2006
    Vendndodhja
    Guinea
    Postime
    6,386

    Për: Letër Shqipërisë

    Citim Postuar më parë nga angmokio Lexo Postimin
    Elhamdulilah po e rigjejme pasi e humbem per 40 vjet.



    Kush eshte nip i Gjergjit? Ti,Mesia4ever apo dielli? Sikur te ishte Gjergji gjalle ju kishte hyre ne shqelma per prishje te imazhit farefisnor
    Perse cka i bera une Shqiperise?! Dilni thoni se Shqiperia nuk eshte ne BE per faj te nje shqiptari nga Kosova qe ne forum ka nickname mesia4ever sepse edhe kjo ju ka mbetur ta thoni... asnje shqiptari nuk i bera keq dhe jam munduar per mire, keta dalin tani me thojne se po meritojsha shqelma e boksa...

  2. #22
    I regjistruar diku … Maska e Le dévoué
    Anëtarësuar
    20-08-2012
    Postime
    2,185

    Për: Letër Shqipërisë

    Citim Postuar më parë nga ane Lexo Postimin
    Ani de ..pse nuk eshte keshtu ..mos kane trillu dic?
    Hajt se i trullojm ne
    … ///

  3. #23
    Vete zot, vete shkop Maska e jarigas
    Anëtarësuar
    21-03-2003
    Vendndodhja
    Napoli,Italy
    Postime
    5,221

    Për: Letër Shqipërisë

    Citim Postuar më parë nga angmokio Lexo Postimin
    Si nuk te vjen turp nga vetja ?

    Shikoje dhe evropen , ja nje foto ne France.
    Eh, s'i mjaftoi Evropes periudha e inkuizicionit te krishtere, tashi i ka ngelur ai islamik!! Mjer toka per dudumat qe mban....
    Jarigas

  4. #24
    I regjistruar diku … Maska e Le dévoué
    Anëtarësuar
    20-08-2012
    Postime
    2,185

    Për: Letër Shqipërisë

    Citim Postuar më parë nga jarigas Lexo Postimin
    Eh, s'i mjaftoi Evropes periudha e inkuizicionit te krishtere, tashi i ka ngelur ai islamik!! Mjer toka per dudumat qe mban....
    I mjer ti per trrulluhupi qe je !

    Tregom jari, si jeton keshtu me ndjenjen e te qenurit minoritet ne vendin tend ? A je i vetedijshem se ne rast lirie dhe demokracie absolute, vota yte s'vlen asgje ?!

    T'i themi mjaft kesaj tolerance, dhe t'ulemi ne nivel tuajin e t'ju tregojm se edhe ne dijm te jem te "poshtër" si ju, sidomos kur ju gjejm te vegjel keshtu !
    … ///

  5. #25
    Vete zot, vete shkop Maska e jarigas
    Anëtarësuar
    21-03-2003
    Vendndodhja
    Napoli,Italy
    Postime
    5,221

    Për: Letër Shqipërisë

    Citim Postuar më parë nga Le dévoué Lexo Postimin
    Tregom jari, si jeton keshtu me ndjenjen e te qenurit minoritet ne vendin tend ? A je i vetedijshem se ne rast lirie dhe demokracie absolute, vota yte s'vlen asgje ?!
    Ahahahahah, dudumi islamik po na flet per "demokraci absolute"!! Kish egje parasysh "sharian" ti dudum??!!
    Shqiptaret nuk jane minoritet ne vendin tim, dudum; mund te jene ne vendin tend, por kjo gje s'me intereson!!
    Ne vendin tim kemi te gjithe per hero Skenderbeun; kelyshet osmanllinj, jane nje pakice e paperfillshme....
    T'i themi mjaft kesaj tolerance, dhe t'ulemi ne nivel tuajin e t'ju tregojm se edhe ne dijm te jem te "poshtër" si ju, sidomos kur ju gjejm te vegjel keshtu !
    Thuji perpara ne vendin tend"mjaft" kesaj tolerance, qe medek na paska rraca jote ndaj Shqiptareve e, pastaj hajdeni ketej nga Shqiperia te shihni se sa ju vlen lekura e dudumit...!
    Jarigas

  6. #26
    I regjistruar diku … Maska e Le dévoué
    Anëtarësuar
    20-08-2012
    Postime
    2,185

    Për: Letër Shqipërisë

    Eh mor jargi, 500 vite me heret e provuam t'a ndryshojm emertimin dhe te perfaqesojm nje identitet te ri, ate SHQIPTAR, por ju na percollet pas ! Edhe sikur te thirreshim neser "dudum", ju perseri do t'na ngjiteshit bisht, dhe do ta barteshit e pervetesonit flamurin e dudumëve !

    Nuk e di sa je i vetedijshem, qe me pak se 40 mije ju numron Kosova ?! Kurse per Maqedoni, Lugine e Mal te Zi,... a dilni plot 10'mije apo jo !
    … ///

  7. #27
    Vete zot, vete shkop Maska e jarigas
    Anëtarësuar
    21-03-2003
    Vendndodhja
    Napoli,Italy
    Postime
    5,221

    Për: Letër Shqipërisë

    Citim Postuar më parë nga Le dévoué Lexo Postimin
    Eh mor jargi, 500 vite me heret e provuam t'a ndryshojm emertimin dhe te perfaqesojm nje identitet te ri, ate SHQIPTAR, por ju na percollet pas ! Edhe sikur te thirreshim neser "dudum", ju perseri do t'na ngjiteshit bisht, dhe do ta barteshit e pervetesonit flamurin e dudumëve !
    Jo mer dudum se i ke ngaterruar pakez fijet ne tru: Ju e therritshit veten "tuirq" deri dje e katoliket i therrisnit "shkip-tar" e, sapo babe sulltani shkoi ne te s'emes, filluat te zgjoheshit prej letargjise e te kuptonit se nuk jeni "turq" , por jeni si keta velòlezerit qe perçmonit deri dje e qe therrisnit "shkip-tar"!! Ne fakt, ne mbajme akoma flamurin e Gjergjit e ju po ashtu!! Kush ndjek ke?!

    Nuk e di sa je i vetedijshem, qe me pak se 40 mije ju numron Kosova ?! Kurse per Maqedoni, Lugine e Mal te Zi,... a dilni plot 10'mije apo jo !
    Kjo eshte nje menyre logjikimi tipike prej dudumi: a ke bere llogari se sa eshte perqindja e dudumeve ne Evrope??!! Ani....s'je ne gjendje per arsyetime te tilla!
    Tashi t'i kthehemi ketij numrio te madh te "dudumave" qe ti pretendon se jeni ne Kosove: Si ka mundesi qe dudumat, shumice absolute sipas teje, t'i kerkojne ndihme shteteve te huaja pasi ndihen te kercenuar nga ajo pakica e paperfillshme qe kakaris zotrote??!!
    Ta them une psene: ju dudumet jeni nje hiç ne Kosove, zero me xhufka e vete myslimanet e Kosoves ju peshtyjne tutje!!
    Jarigas

Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •