Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 9
  1. #1
    i/e regjistruar Maska e System_32
    Anėtarėsuar
    24-08-2012
    Postime
    135

    A mund te komandoj tv me cel

    Pershendetje...kam nje tel nokia e6-00 a ka ndonje program qe sherben si telekomande per te komanduar televizoret...flm

  2. #2

    Pėr: A mund te komandoj tv me cel

    Per ate lloj telefoni zorr se gjen program per te komanduar televizoret!
    Kushti nr 1 eshte qe televizori te jete "smart" pra jo te gjithe tv mund ti komandosh, pastaj varet ca marke eshte tv sony, samsung, lg etj...
    Zakonisht ato lloj programesh jane te perhapura vetem per sistemet android/ios/windows phone
    Forumi Shqiptar
    My web (hobby): www.zonajuaj.com

  3. #3

    Pėr: A mund te komandoj tv me cel

    Telefoni nuk ka Infrared Port,keshtuqe rrjedhimisht nuk mund as ta mendosh qe te komandosh nje TV. Vec kesaj ,marketplace i Nokia nuk besoj te jete aq i pasur sa te kene bere nje program per te komanduar TV (edhe sikur te kishte Infrared Port).
    I vetmi telefon qe une e kam provuar Ne Lg,Sony,Samsung,Phillips qe punon per nderrimin e kanaleve eshte SGS IV.

    francovice,kushti jot nr1 eshte komplet i gabuar,keshtuqe kalon kushti nr0. Mer nje SGS IV dhe shko ne nje Eurolloto cfaredo ose ne shtepi nqs nuk ke Smart TV dhe provo te nderrosh kanalet me program IR REMOTE me duket se e ka ai qe kam provuar une e do ta shohesh qe e nderron per qejf te zotit. Nuk ka lidhje eshte Smart apo jo TV,nuk ka te beje fare. Mua me ka funksionuar ne cdo televizor qe nuk ka qene Smart(te markat qe permenda me siper)
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga BlooD_VenoM : 04-02-2014 mė 15:57

  4. #4
    i/e regjistruar Maska e System_32
    Anėtarėsuar
    24-08-2012
    Postime
    135

    Pėr: A mund te komandoj tv me cel

    Te sgs IV e di qe ka dhe e funksjonon por prandaj pyeta per nokian...me shume doja te dija qe ka te beje infra apo jo

    flm cuna

  5. #5

    Pėr: A mund te komandoj tv me cel

    Citim Postuar mė parė nga BlooD_VenoM Lexo Postimin
    Telefoni nuk ka Infrared Port,keshtuqe rrjedhimisht nuk mund as ta mendosh qe te komandosh nje TV. Vec kesaj ,marketplace i Nokia nuk besoj te jete aq i pasur sa te kene bere nje program per te komanduar TV (edhe sikur te kishte Infrared Port).
    I vetmi telefon qe une e kam provuar Ne Lg,Sony,Samsung,Phillips qe punon per nderrimin e kanaleve eshte SGS IV.

    francovice,kushti jot nr1 eshte komplet i gabuar,keshtuqe kalon kushti nr0. Mer nje SGS IV dhe shko ne nje Eurolloto cfaredo ose ne shtepi nqs nuk ke Smart TV dhe provo te nderrosh kanalet me program IR REMOTE me duket se e ka ai qe kam provuar une e do ta shohesh qe e nderron per qejf te zotit. Nuk ka lidhje eshte Smart apo jo TV,nuk ka te beje fare. Mua me ka funksionuar ne cdo televizor qe nuk ka qene Smart(te markat qe permenda me siper)
    Ne fakt kur kam vendosur ate kushtin aty kam pasur ne mendje "remote control over wifi". Njs mbetet interesante kjo nepermjet infrared se kam provuar asnjehere me thene te drejten.
    Forumi Shqiptar
    My web (hobby): www.zonajuaj.com

  6. #6
    i/e regjistruar Maska e System_32
    Anėtarėsuar
    24-08-2012
    Postime
    135

    Pėr: A mund te komandoj tv me cel

    Po per nokia lumia ka ndonje apps

  7. #7

    Pėr: A mund te komandoj tv me cel

    Cili version i Lumia ka Infrared ? Sepse me sa pash une,asnje nuk gjeta qe te kishte IR ?

  8. #8
    i/e regjistruar Maska e System_32
    Anėtarėsuar
    24-08-2012
    Postime
    135

    Pėr: A mund te komandoj tv me cel

    jo skan...por kam pa qe me nokia lumia kan komandu tv

  9. #9

    Pėr: A mund te komandoj tv me cel

    Mesa lexova qe nje TV te komandohet nga Lumia duhet te jete patjeter Smart.Programi me i kontrolluar dhe i perfolur lart e poshte per kete pune ishte ky:

    http://www.windowsphone.com/en-us/st...1-d6650e6768f1

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •