Close
Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 28 prej 28
  1. #21
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    22-01-2011
    Postime
    2,425

    Për: Erdogan: Territoret ballkanike i përkasin Turqisë (edhe Prishtina)

    Citim Postuar më parë nga KNFC Lexo Postimin

    p.s. Greku mua nuk me intereson fare, por nje gje nuk e mohoni dot kurren e kurres ... se eshte FAKT HISTORIK ... Sado politika shoviniste e dashakeqe te kete bere e te vazhdoje te beje greku ndaj nesh ... ai kurre nuk i ka qene nje armik aq i demshem,gjakatar apo shkaterrues per kombin shqiptar se sa TURKU !!!
    Ballkanasit duhet ta kuptojne qe veriu i evropes ata i nencmon. kjo eshte arsyja qe turqia, greqia, shqiperia duhet te miqesohen se pari me njeri-tjetrin. duhet harruar genocidi cam, vorio-epiri, pushtimi otoman, pushtimi bizantin.tani ka ardhe koha e pushtimit evropian dhe ky pushtim sjell te mirat e veta.

  2. #22
    Pa_Prespektive Maska e KNFC
    Anëtarësuar
    01-12-2004
    Vendndodhja
    N'shpi_Time
    Postime
    421

    Për: Erdogan: Territoret ballkanike i përkasin Turqisë (edhe Prishtina)

    Citim Postuar më parë nga Ziti Lexo Postimin
    Ballkanasit duhet ta kuptojne qe veriu i evropes ata i nencmon. kjo eshte arsyja qe turqia, greqia, shqiperia duhet te miqesohen se pari me njeri-tjetrin. duhet harruar genocidi cam, vorio-epiri, pushtimi otoman, pushtimi bizantin.tani ka ardhe koha e pushtimit evropian dhe ky pushtim sjell te mirat e veta.
    Anglezet i nencmojne francezet, te dy keta popuj nencmojne gjermanet .... te tre keta nencmojne italianet ... nordiket mbahen si race e paster vikinge dhe si superiore .... etj etj ... po une nuk e kam fjalen per keto pikemapje folklorike te popujve te ndryshem ... e kam fjalen per politikat dhe marredheniet nderkombetare qe aplikojne shtetet e ndryshme ...dhe te mirave qe mund te kemi ne nga bashkepunimi dhe miqesia me keto shtete ... dhe ne kete pike mendoj se duhet te synojme me shume drejt Europes Perendrimore e Veriore ...

    Pushtimi turk nuk harrohet edhe te duam,se ka qene 500vjet ,dhe se na ka lene shekuj pas nga Europa ... as genocidi cam nuk harrohet ... se ka mijera came te shperngulur me dhune nga tokat e tyre qe jetojne mes nesh,jane shoket e miqte tane me te cilet jetojme perdite ... Une nuk jam ekstremist dhe nuk kerkoj armiqesi me keto vende,por nuk jam dakort kurrsesi qe te harrojme Historine tone !!!

    Me llogjiken e hareses i bie qe dhe kosovaret qe para 15 viteve serbi u vrau familjaret te harrojne e te falin qe tani ... se njesoj pas ca vitesh apo shekujsh do behen vellezer me serbin .... Megjithese ndonje cudi e madhe nuk eshte edhe te ndodhe ... edhe Turku kur pushtoi ne fillim vrau shqiptare sa deshi e derdhi plot gjak shqiptari... po pasi kaluan vite e shekuj, shume shqiptare sot e konsiderojne vella ...

    Megjithate mua personalisht me vjen shume keq kur shikoj qe per shume njerez koha e beka gjakun uje !!!
    Ndryshuar për herë të fundit nga KNFC : 23-12-2013 më 10:40
    THINK SMALL LIVE SMALL DIE SMALL

  3. #23
    i/e regjistruar Maska e gilberto
    Anëtarësuar
    08-09-2009
    Vendndodhja
    Durres Albania
    Postime
    128

    Për: Erdogan: Territoret ballkanike i përkasin Turqisë (edhe Prishtina)

    Citim Postuar më parë nga Antiproanti Lexo Postimin


    Kryeministri turk, Recep Tayp Erdogan edhe njëherë ka tundur opinionin publik me deklaratat e tij.

    Kësaj radhe, deklaratat e kryeministrit turk kanë të bëjnë me “Ëndrrën e re të Perandorisë Osmane”, ku Erdogan ka thënë se territoret ballkanike i përkasin Turqisë.

    E jona është Thessaloniki, mirëpo në të njëjtën kohë është edhe Komotini dhe Xanthi. Poashtu është edhe Kardzhali në Bullgari, Shkupi në Maqedoni dhe Prishtina e Sarajeva në Kosovë e Bosnje”, raportohet të ketë thënë, Erdogan. /Zëri/
    http://www.telegrafi.com/lajme/erdog...a-2-39269.html
    Go*i asaj me perce te perket ty, thuaj erdoganit.

  4. #24
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    22-01-2011
    Postime
    2,425

    Për: Erdogan: Territoret ballkanike i përkasin Turqisë (edhe Prishtina)

    Citim Postuar më parë nga KNFC Lexo Postimin
    Anglezet i nencmojne francezet, te dy keta popuj nencmojne gjermanet .... te tre keta nencmojne italianet ... nordiket mbahen si race e paster vikinge dhe si superiore .... etj etj ... po une nuk e kam fjalen per keto pikemapje folklorike te popujve te ndryshem ... e kam fjalen per politikat dhe marredheniet nderkombetare qe aplikojne shtetet e ndryshme ...dhe te mirave qe mund te kemi ne nga bashkepunimi dhe miqesia me keto shtete ... dhe ne kete pike mendoj se duhet te synojme me shume drejt Europes Perendrimore e Veriore ...

    Pushtimi turk nuk harrohet edhe te duam,se ka qene 500vjet ,dhe se na ka lene shekuj pas nga Europa ... as genocidi cam nuk harrohet ... se ke mijera came te shperngulur me dhune nga tokat e tyre qe jetojne mes nesh,jane shoket e miqte tane me te cilet jetojme perdite ... Une nuk jam ekstremist dhe nuk kerkoj armiqesi me keto vende,por nuk jam dakort kurrsesi qe te harrojme Historine tone !!!

    Me llogjiken e hareses i bie qe dhe kosovaret qe para 15 viteve serbi u vrau familjaret te harrojne e te falin qe tani ... se njesoj pas ca vitesh apo shekujsh do behen vellezer me serbin .... Megjithese ndonje cudi e madhe nuk eshte edhe te ndodhe ... edhe Turku kur pushtoi ne fillim vrau shqiptare sa deshi ... po me kalimin e shekujve shume shqiptare sot e konsiderojne vella ...

    Megjithate mua personalisht me vjen shume keq kur shikoj qe per shume njerez koha e beka gjakun uje !!!
    ti duhet ta kuptosh qe politika e evropes eshte perca e sundo.
    gjermani e urren francezin por ai e ka kuptuar qe nje france e zhvilluar do ishte me mire per gjermanne sesa nje greqi apo turqi e zhvilluar.
    ne si shqiptare sot per sot nuk kemi asnje perfitim nga hollanda, franca, gjermania…
    ne te kundert kemi shume perfitime reciproke me serbine, turqine, greqine.
    ketu mund ta kete kuptimin kjo thenia e erdoganit. ai do te zhvillohet jugu i evropes qe veriu mos te na perbuze ashtu si po ben sot.

  5. #25
    Pa_Prespektive Maska e KNFC
    Anëtarësuar
    01-12-2004
    Vendndodhja
    N'shpi_Time
    Postime
    421

    Për: Erdogan: Territoret ballkanike i përkasin Turqisë (edhe Prishtina)

    Citim Postuar më parë nga Ziti Lexo Postimin
    ti duhet ta kuptosh qe politika e evropes eshte perca e sundo.
    gjermani e urren francezin por ai e ka kuptuar qe nje france e zhvilluar do ishte me mire per gjermanne sesa nje greqi apo turqi e zhvilluar.
    ne si shqiptare sot per sot nuk kemi asnje perfitim nga hollanda, franca, gjermania…
    ne te kundert kemi shume perfitime reciproke me serbine, turqine, greqine.
    ketu mund ta kete kuptimin kjo thenia e erdoganit. ai do te zhvillohet jugu i evropes qe veriu mos te na perbuze ashtu si po ben sot.
    Absolutisht jo ... politika e Erdoganit eshte perca e sundo ... si ka qene e Turqise gjithmone ... atij i intereson qe ne te na aneksoje nga Europa dhe te jemi keshtu te detyruar te veme me Turqine ... gje qe nuk ka per te ndodhur kurre ... Erdoganit nuk i intereson aspak zhvillimi i Ballkanit ... ai nuk ka folur per nje ballkan te zhvilluar,por per nje Ballkan Turk,pasi del me pretendime per qytete e toka ne Ballkan ... por kjo nuk ka per te ndodhur kurre ... harron Erdogani qe c'do shtet ballkanik ka feste kombetare diten e pavaresise kunder Turqise !!!

    Ne nuk na perbuz njeri as me shume as me pak se sa perbuzim ne te tjeret ... c'do popull nga ana folklorike apo zakonore vlereson kulturen e vet dhe nencmon ate te popujve te tjere ... edhe ne percmojme e nuk na duken te mira shume gjera e zakone te popujve te tjere te Europes Perendimore e Veriore ,te Grekeve e Turqve ...po si e thashe edhe me pare keto nuk perbejne problem ne marredhenit mes shteteve... Diferencimi i vertet vjen te ekonomia dhe menyra e jeteses qe kemi ne me keta popuj ... dhe per mua nje faj shume te madh ne kete prapambetje ka pushtimi 500 vjecar turk ... qe na la pas nga ana ekonomike e shoqerore ... dhe nga gjithe popujt e Ballkanit pikerisht ne qe u mbajtem me shume te pushtuar nga turqit,ne jemi pikerisht me te varferit ...tamam ku shkeli turku nuk mbiu bari ... Kurse ti thua shkojme prape me Turqine ... dmth prape marshim mbrapsht ...


    Europa nuk ka asgje kunder Shqiperise ... bile na ka ndihmuar shume ... se ndoshta shume gjera apo anetaresime qe kemi fituar i kemi me shume te dhuruara ... se mbase kushtet nuk i plotesojme tamam tamam ... por na jane dhene mundesite per te na afruar drejt Europes ... qe ne fund te fundit po krijon nje Union ... pra eshte pro bashkimit ... dhe jo percarjes ... dhe ka marre ne gjirin e vet plot republika te vogla nga te cilat nuk ka asnje perfitim apo interes jo reciprok ... keshtu do ndodhe edhe me Shqiperine kur te jemi pak me mire me reformat,ligjet dhe nivelin e jeteses !!!
    Ndryshuar për herë të fundit nga KNFC : 23-12-2013 më 11:13
    THINK SMALL LIVE SMALL DIE SMALL

  6. #26
    i/e regjistruar Maska e mateo
    Anëtarësuar
    24-06-2002
    Vendndodhja
    united kingdom
    Postime
    286

    Për: Erdogan: Territoret ballkanike i përkasin Turqisë (edhe Prishtina)

    Ketij erd po ja kthejne patkojte nga dielli sic duket se si shume na e ka care k#######
    mateo

  7. #27

    Për: Erdogan: Territoret ballkanike i përkasin Turqisë (edhe Prishtina)

    Me ne fund Erdogani e konkretizoi gjithe perpjekjen qe eshte bere keto vitet e fundit ne Shqiperi e Kosove per te rritur influencen dhe pranine e Turqise. Hapat e meparshme mbi heqjen e fotos se Skenderbeut ne takimet zyrtare, kerkesat per ndryshimin e historise dhe tjetersimin e sundimit osman per ta konsideruar si jete e organizuar brenda perandorise, perralla se shqiptaret kane qene te privilegjuar gjate kohes se Perandorise Osmane apo se qenia ne kete perandori na shpetoi nga asimilimi serbo grek, prania e Turqise dhe investimet e fuqishme per objekte kulti etj detyrimisht do e nxirrnin koken tek deklarata qe paska bere. Nuk i mjaftuan 500 vjet shkaterrim e percudnim qe na lane ne vend e na tjetersuan si popull po akoma kane surrat e pretendojne se Kosova (indirekt ka patur parasysh dhe Shqiperine) qenkan Turqi. Dhe sikur mos mjaftonte, ka ende palaco ne kete forum qe marrin guximin e brohorasin per Turqine.

  8. #28

    Për: Erdogan: Territoret ballkanike i përkasin Turqisë (edhe Prishtina)

    Ndersa gazetat e vemjeve shqipefolese qe me pare i falen Turqise sesa Shqiperise perpiqen ta zbusin e ta sheqerosin sa me shume ate qe ka thene Erdogani:


    Erdogan flet figurativisht: Vendet e Ballkanit janë tonat, mediat bëjnë skandal

    Si duket mediat nuk mund ti rezistojnë deklaratave tejet "simbolike dhe shpirtërore" të kryeministri turk, Recep Tayp Erdogan.

    Ai ka mbajtur një fjalim në Keshan duke treguar se çfarë vlere ka Thrakia për të dhe Turqinë, duke përmendur dhe Shkupin, Prishtinën dhe Sarajevën.

    Mediat e kanë cituar formën më të thjeshtë të fjalimit të tij duke hiperbolizuar thënien " I joni është Selaniku mirëpo në të njëjtën kohë është edhe Komotini dhe Xanthi. Poashtu është edhe Kardzhali në Bullgari, Shkupi në Maqedoni dhe Prishtina e Sarajeva në Kosovë e Bosnje”.
    Keshtu na e konsideron portalb.mk deklaraten e erdoganit.

    Yttt fara e keqe qe nuk na u nda asnjehere nga keto toka.

Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •