Close
Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 22 prej 22
  1. #21
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    15-12-2013
    Vendndodhja
    Saturn
    Postime
    50

    Për: A po përgatitet Berisha për një grusht të ri shteti?

    Citim Postuar më parë nga Izadora Lexo Postimin
    Jessy pe ndonje ne protesten kunder armeve kimike te ksihte ndonje shishe benzine apo te djegnin ndonje gje ??
    Edi i shpetoi llokma e madhe fondet qe do merrte nga pranimi i armeve kimike , tani si ngel gje tjeter vetem te deklaroi mosmanazhim jo i drejt i qeveris paraardhese .

    ps. Po na del edi rama hero qe tha jo
    Kam qene me pushime prandaj ste kam kthyer pergjigje me shpejt. Llokma nuk i shpetoi vetem Edit por gjithe shqiptareve qe i thane JO Amerikes dhe te gjithe perfitimeve qe ata do kishin pasur ne rast se do kishin pranuar. Jo Izadora, une nuk pashe asnje protestues me benzine por edhe police me gaz lotsjelles une nuk pashe. Nuk e di mbase ke pare ti, por ajo qe pashe une, ishte se protestuesit perzune Sali Berishen dhe Lulin qe iken me bisht ne shale
    Sa per mosmenaxhimin, kerkoji llogari Berishes dhe isht ministrave te tij qe kane vila 1 miliard e ca ne qender te Tiranes
    Edi Rama per mua do te jete hero, diten qe do vere pas hekurave Sali Berishen

  2. #22
    ...in the battle of Love! Maska e Pirate of Love
    Anëtarësuar
    07-09-2010
    Vendndodhja
    Made in Lugina!
    Postime
    1,030

    Për: A po përgatitet Berisha për një grusht të ri shteti?

    nese do mundej te pershkruhej ndryshe, por veshtire eshte te gjindet fjale adekuate per kete Bedri Islamin, por i pershtatet shprehja qenef njeri, ama ne kuptimin e plote te fjales si karakter dhe surrat qe eshte.

    E tera kur e krahason ate grusht-shtetin e 1998 e kete argument e kane perdorur edhe kllapa e qenefave kosovare prej Hushiminit, pastaj ai me surratin e Frankenshtajnit, Xhavit Haliti dhe tere plehu i LPK-se, ku bente pjese edhe ky Bedri Islami. Me 12 shtatore ne mbremje pati ndodhur ne mbremje vrasja e Azem Hajdarit, te nesermen me kujtohet qe se bashku me ministrin e ndjere Ahmet Krasniqin me 4 makina, patem levizur drejte Kukesit dhe Tropojes, ne drejtim te njesive qe gjindeshin prane kufirit. Diku rreth oreve 10-11.00 te paradites shiheshin turma te qytetareve, qe ishin te mllefosur per vrasjen e Azem Hajdarit. Dhe e tera kjo e inskenuar me qililimtarat e Hushiminit te Uqkes dhe Tosit legjendare, doli se qeveria e Kosoves, kishte marre pjese ne grusht-shtetin e shtatorit te 1998, e qe ne fakt nuk kishte asnje njesi ne Tirane, e qe mund te involvohej o te kishin fakte te ishin te implikuara ne grusht-shtetin, qe e quanin lexhendarat e Uqkes dhe te Tosit, po ç`kombinim bastarde dhe simbioze idiotesh as ne laboratore nuk mund ti eksperimentosh.

    Pastaj, e vetmja ndalese qe kam pasur dhe e mbaj mend ne jeten time, ka qene ndalesa nga policia shkurllate fare e Tosit, me 17 shtatore te 1998, diku 24 ore ne komesariatin Nr.2 te Tirones, me pretekstin se kishim planifikuar dhe donim ti benim grusht-shteti Tosit e te ja mirrnim pushtetin me Salo malokun ahahahaha.... nje gje qe me ka mbetur ne kujtese, kur policet komunikonin ne gjuhe gorançe mes vete derisa mirrnin deklaratat, maqedonase nuk ishte, sepse do e kuptonim.... Euuuuuuuu, po edhe kaukazin Tosi e kishte sjellur ne komesariate te policise, se pak ishte ajo kompania greke qe e siguronte me autoblinda qeverine Tosit, e ne anen tjeter ti mirrnin piushtetin. Po cilin pushtet ore ??? dhe epilogu perfundoj me vrasjen me ministrit te mbrojtjes Ahmet Krasniqit me 21 shtatore.

    Jevg komplet eshte ky Bedri Islami bashke me keta gabelet e qenefosur lexhendara e qililimtara te LPK-se, aktualisht te shenderruara ne pronto paçavura.
    ...nuk i dihet kurre, nuk i dihet kurre, ndoshta vjen momenti...!

Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12

Fjalët Kyçe për Temën

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •