Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 24
  1. #1
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    28-09-2009
    Vendndodhja
    Ke dollari
    Postime
    1,402

    Lufta e Qeverisë kundër korrupsionit

    Nje teme permbledhese per luften kunder korrupsionit te nisur se fundmi nga qeveria shqiptare.

    Nje prioritet kryesor ne marrjen e statusit.

  2. #2
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    28-09-2009
    Vendndodhja
    Ke dollari
    Postime
    1,402

    Për: Lufta e Qeverisë kundër korrupsionit

    Nafta, burg pa afat 7 kontrabandistëve

    Gjykata e Durrësit ka lënë në burg 8 të arrestuarit e akuzuar për kontrabandë me mallra të akcizës.

    Arrestimet janë vlerësuar si të ligjshme nga drejtuesja e seancave gjyqësore, gjyqtarja Shpëtime Pitaku, e cila pasi ka dëgjuar palët ka vendosur lënien në dhomat e paraburgimit pa afat për 7 nga të arrestuarit, si dhe caktoi 30 ditë burg, si masë sigurie personale për të vetmen grua të arrestuar gjatë operacionit "Dallga", një biznesmene 60-vjeçare, pronare e një prej anijeve të peshkimit.

    Të arrestuarit akuzohen se në bashkëpunim me njëri-tjetrin dhe në vijimësi kanë organizuar dhe realizuar kontrabandimin e sasive të konsiderueshme të naftës që sigurohej në Mal të Zi, si dhe pijeve alkoolike, që tregtoheshin më pas në tregun e brendshëm, duke siguruar fitime përmes shmangjes së detyrimeve doganore.

    Seancat gjyqësore u zhvilluan pa praninë e mediave, përfaqësuesit e të cilave u detyruan të largohen nën presionin e familjarëve të të arrestuarve. / Top Channel

    ---------------------------------------------------------------------------

    Albana Vokshi e mori ne qafe hallen e shkrete, 30 dite burg deri me tani e kushedi sa do shkoje...

  3. #3
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    22-01-2011
    Postime
    2,425

    Për: Lufta e Qeverisë kundër korrupsionit

    Citim Postuar më parë nga Xinxerfilli Lexo Postimin
    Nafta, burg pa afat 7 kontrabandistëve

    Gjykata e Durrësit ka lënë në burg 8 të arrestuarit e akuzuar për kontrabandë me mallra të akcizës.

    Arrestimet janë vlerësuar si të ligjshme nga drejtuesja e seancave gjyqësore, gjyqtarja Shpëtime Pitaku, e cila pasi ka dëgjuar palët ka vendosur lënien në dhomat e paraburgimit pa afat për 7 nga të arrestuarit, si dhe caktoi 30 ditë burg, si masë sigurie personale për të vetmen grua të arrestuar gjatë operacionit "Dallga", një biznesmene 60-vjeçare, pronare e një prej anijeve të peshkimit.

    Të arrestuarit akuzohen se në bashkëpunim me njëri-tjetrin dhe në vijimësi kanë organizuar dhe realizuar kontrabandimin e sasive të konsiderueshme të naftës që sigurohej në Mal të Zi, si dhe pijeve alkoolike, që tregtoheshin më pas në tregun e brendshëm, duke siguruar fitime përmes shmangjes së detyrimeve doganore.

    Seancat gjyqësore u zhvilluan pa praninë e mediave, përfaqësuesit e të cilave u detyruan të largohen nën presionin e familjarëve të të arrestuarve. / Top Channel
    ..
    keta mund ti quash hajdute, kriminele jo te korruptuar. e korruptuar mund te quhet policia ne qofte se ajo ka pasur dijeni dhe i ka lene te bejne kontrabande.
    lufta kunder korrupsionit xinxo, duhet te filloje nga policia, nga deputetet e PS-se, nga ata qe kane dhene leja te paligjshme me 20% te fitimit

  4. Anetarët më poshtë kanë falenderuar Ziti për postimin:

    benseven11 (16-12-2013)

  5. #4
    Moderator Maska e benseven11
    Anëtarësuar
    10-09-2002
    Vendndodhja
    new jersey-usa
    Postime
    13,816

    Për: Lufta e Qeverisë kundër korrupsionit

    Jam plotesisht dakort me ate qe ke shkruar Ziti.
    ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

  6. #5
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    22-01-2011
    Postime
    2,425

    Për: Lufta e Qeverisë kundër korrupsionit

    Citim Postuar më parë nga benseven11 Lexo Postimin
    Jam plotesisht dakort me ate qe ke shkruar Ziti.
    edhe xinxerfili vet eshte dakort, por ai shkruan si tifoz partiak

  7. #6
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    28-09-2009
    Vendndodhja
    Ke dollari
    Postime
    1,402

    Për: Lufta e Qeverisë kundër korrupsionit

    Cudi se pse e ke fshire nga citimi ate pjesen per hallen e shkrete te Albana Vokshit... Se kush eshte tifoz partiak ne kete mes eshte i dukshem kudo...

    Nga policia filloi luifta. Me pas shkoi tek ish ministrat e deputet e PeDe-se e do vazhdoje gjate deri ke Berisha ndoshta.

    A nuk ishit ju ata qe u corret lart e poshte se pse u shkarkuan PROFESIONISTET e policise se shtetit dhe gardistet?

    Ja tek e ke me poshte kallezim penal dhe shkarkim per abuzuesit e te korruptuarit. Jam plotesisht kunder qe Burgaj eshte lene ne detyre, te gjithe duhet te jene te barabarte perballe ligjit:

    Denoncimi, Didi shkarkon 9 zyrtarë

    Pas denoncimit në task forcën e Prokurorisë së Tiranës të ish-drejtorit të përgjithshëm të Policisë së Shtetit Hysni Burgaj, ish-zëvendësit të tij Rasim Borishi dhe 8 zyrtarëve të tjerë për shpërdorim detyre dhe shkelje të barazisë në tendera, ka ardhur edhe reagimi i drejtorit aktual të policisë, Artan Didi.

    Didi ka marrë masën e përjashtimit nga Policia e Shtetit për ish-nëndrejtorin Rasim Borishi dhe tetë anëtarë të komisionit të vlerësimit të ofertave.

    Në materialin drejtuar prokurorisë, Shërbimi i Kontrollit të Brendshëm iu referua 5 tenderave që ishin organizuar më parë në shkelje të ligjit për prokurimin, me një vlerë mbi 3 milionë e 100 mijë dollarë.

    Firma fituese ishte paracaktuar në tre tendera, ditë përpara se të hapej tenderi. Kontratat ishin lidhur para se të shpallej fituesi. SHKB kishte gjetur edhe shkelje të rënda flagrante, që kishin të bënin me proçedurat për ngritjen e tenderit.

    Ndërkohë që e gjithë shuma monetare për spotet publicitare për informimin e qytetarëve për liberalizimin e vizave ishte marrë nga fondi për blerjen e uniformave të policise dhe fondi për qeverisjen vendore.

    Nga të gjithë të akuzuarit, i vetmi që nuk është përjashtuar nga policia është ish-drejtori i përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Hysni Burgaj. / Top Channel
    Kliko për të mësuar se përse nuk duhen marrë seriozisht ato që shkruan Albo => http://bit.ly/1fAVbUU

  8. #7
    i/e regjistruar Maska e par
    Anëtarësuar
    10-09-2010
    Postime
    818

    Për: Lufta e Qeverisë kundër korrupsionit

    fitoj drejtesia tha doktorri tek kirurgjia kur doli nga arrestimi per korrupsion, ndersa rojen nuk e liruan sepse ai korruptohej, per informacion, ai doktorr eshte miku i ngushte i etmond stojkut qe ka qene kandidat per deputet ne zonen e paskuqanit ku ka dhene 5000 lekesha nafte ne kembim te votes, se kush fshihet pas stojkut germoni dhe gjeni, qe te kuptoni sa clufte po behet me korrupsionin.
    Morali & Miresia
    Virtyte te trazuara nga mendje te modifikuara.

  9. #8
    i/e regjistruar Maska e freeopen
    Anëtarësuar
    22-07-2011
    Postime
    1,516

    Për: Lufta e Qeverisë kundër korrupsionit

    Citim Postuar më parë nga Xinxerfilli Lexo Postimin
    Nafta, burg pa afat 7 kontrabandistëve

    Gjykata e Durrësit ka lënë në burg 8 të arrestuarit e akuzuar për kontrabandë me mallra të akcizës.

    Arrestimet janë vlerësuar si të ligjshme nga drejtuesja e seancave gjyqësore, gjyqtarja Shpëtime Pitaku, e cila pasi ka dëgjuar palët ka vendosur lënien në dhomat e paraburgimit pa afat për 7 nga të arrestuarit, si dhe caktoi 30 ditë burg, si masë sigurie personale për të vetmen grua të arrestuar gjatë operacionit "Dallga", një biznesmene 60-vjeçare, pronare e një prej anijeve të peshkimit.

    Të arrestuarit akuzohen se në bashkëpunim me njëri-tjetrin dhe në vijimësi kanë organizuar dhe realizuar kontrabandimin e sasive të konsiderueshme të naftës që sigurohej në Mal të Zi, si dhe pijeve alkoolike, që tregtoheshin më pas në tregun e brendshëm, duke siguruar fitime përmes shmangjes së detyrimeve doganore.

    Seancat gjyqësore u zhvilluan pa praninë e mediave, përfaqësuesit e të cilave u detyruan të largohen nën presionin e familjarëve të të arrestuarve. / Top Channel

    .
    Ke ngaterruar mikun me fikun xinxerfill.
    Kjo eshte kontrabande dhe jo korrupsion.
    MOS I NDY TEMAT no name

  10. #9
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    28-09-2009
    Vendndodhja
    Ke dollari
    Postime
    1,402

    Për: Lufta e Qeverisë kundër korrupsionit

    Citim Postuar më parë nga freeopen Lexo Postimin
    Ke ngaterruar mikun me fikun xinxerfill.
    Kjo eshte kontrabande dhe jo korrupsion.
    Nuk jam nga ata qe ngaterroj k*rin me dollarin une mos ki merak

    Ky eshte korrupsion i paster i doganor per perfitim te deputetes Albana Vokshi midis te tjereve, nepermjet halles se saj e cila fateqsisht po ben burg per pasurimin e mbeses (normalisht edhe te vetes) por edhe te tjereve.

    Mos ta kesh merak se do dalin ata qe jane akoma me lart ne kete zinxhir korrupsioni doganor.
    Kliko për të mësuar se përse nuk duhen marrë seriozisht ato që shkruan Albo => http://bit.ly/1fAVbUU

  11. #10
    Fortis Et Honoris Maska e Meriamun
    Anëtarësuar
    04-04-2009
    Postime
    1,730

    Për: Lufta e Qeverisë kundër korrupsionit

    Ah cna shkrive mer xhinxherfille! Edhe femijet ne djep nuk I besojne rrenat tuaja. Cfare korrupsioni mund te luftoje nje parti e cila ka ardhur ne pushtet me korrupsion?! Pse, mos valle kujton ti se I harruam 20 mije lekshat neve, qe shtabi jot I kuq shperndante nate-dite ne rrembim te votes dhe perdhunimit dinjitetit njerezor?
    Por cfare te bejme, kemi rene ngushte. Nuk thote kot fjala e urte qe I mbyturi mundohet me u kape per shkumes detit. Edhe populli yne ashtu eshte bere, kapet tek rrenat e juaja, tek 20 mije lekshat me te cilat e rreni. A behet tregti me voten? Vetem komunistat e bejne kete akt te ndyre.
    Ndryshuar për herë të fundit nga Meriamun : 18-12-2013 më 09:26

  12. #11
    i/e regjistruar Maska e par
    Anëtarësuar
    10-09-2010
    Postime
    818

    Për: Lufta e Qeverisë kundër korrupsionit

    Citim Postuar më parë nga Meriamun Lexo Postimin
    Ah cna shkrive mer xhinxherfille! Edhe femijet ne djep nuk I besojne rrenat tuaja. Cfare korrupsioni mund te luftoje nje parti e cila ka ardhur ne pushtet me korrupsion?! Pse, mos valle kujton ti se I harruam 20 mije lekshat neve, qe shtabi jot I kuq shperndante nate-dite ne rrembim te votes dhe perdhunimit dinjitetit njerezor?
    Por cfare te bejme, kemi rene ngushte. Nuk thote kot fjala e urte qe I mbyturi mundohet me u kape per shkumes detit. Edhe populli yne ashtu eshte bere, kapet tek rrenat e juaja, tek 20 mije lekshat e juaja.
    nje i aferm i im ne vau dejes , shkoder i dhane 5000*2=10000 leke per 2 vota, ne qershor, nje i djathte i thekur qe u kthy te votoj per ps, qe kurre nuk kishte bere nje gje te tille ne 20 vite,
    e pyeta; mu shpjegua qe me mire keta leke per te marr miellin e familjes per 1 muaj, sesa keta qe nuk menduan kurre per mireqenien time , megjithse kam qene me pape sse papa me keta.
    Morali & Miresia
    Virtyte te trazuara nga mendje te modifikuara.

  13. #12

    Për: Lufta e Qeverisë kundër korrupsionit

    Citim Postuar më parë nga par Lexo Postimin
    me mire keta leke per te marr miellin e familjes per 1 muaj, sesa keta qe nuk menduan kurre per mireqenien time ...
    Konkluzioni: shqiptari e shet menderen shume lire. Ceshtje karakteri apo budallalliku, ajo mbetet per tu pare.

  14. #13
    ...in the battle of Love! Maska e Pirate of Love
    Anëtarësuar
    07-09-2010
    Vendndodhja
    Made in Lugina!
    Postime
    1,030

    Për: Lufta e Qeverisë kundër korrupsionit

    Xhinxherfile,

    po ajo fabrika nga "industria" e Lazaratit a po i paguan tatimet me rregull shtetit dhe te kontrollohet nese TVSH-ne, nuk jane duke e paguar me rregull, o jane duke bere fare evazioni fiskal shtetit.
    ...nuk i dihet kurre, nuk i dihet kurre, ndoshta vjen momenti...!

  15. #14
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    22-01-2011
    Postime
    2,425

    Për: Lufta e Qeverisë kundër korrupsionit

    Citim Postuar më parë nga Pirate of Love Lexo Postimin
    Xhinxherfile,

    po ajo fabrika nga "industria" e Lazaratit a po i paguan tatimet me rregull shtetit dhe te kontrollohet nese TVSH-ne, nuk jane duke e paguar me rregull, o jane duke bere fare evazioni fiskal shtetit.
    Lazarati i eshte dhene greqise me qera nga fatos nano, kontrate 25 vjecare. asnje qeveri s`guxon ta prishe kontraten.

  16. #15
    Shpirt Shqiptari Maska e Albo
    Anëtarësuar
    16-04-2002
    Vendndodhja
    Philadelphia
    Postime
    30,348
    Postimet në Bllog
    17

    Për: Lufta e Qeverisë kundër korrupsionit

    Korrupsioni dhe te korruptuarit nuk kane ku te futen me, i ka zene frika. Kryeministri yne i nderuar, rilindasi Edi Rama e lufton korrupsionin perdite me skermitje para mediave, me ndersim te zagareve te tij police, dhe me vendime qeverie qe i hedhin pallatet me leje ne ere.

    E dalin francezet e thone qe Edi Rama eshte i korruptuar per vete e "Zoti 10%" e "strembullari i mafies se ndertimit ne Tirane". Rrini ore franceze amani te keqen, se kryeministri yne po i ekzekuton te korruptuarit e qeverise se meparshme nga faqja e tij ne Facebook. Shoku Enver i shpallte armiqte neper faqet e Veprave te tij, vepra e Edi Rames eshte Facebooku. Ish-ministrat e Berishes i ka zene frika se mos i fusi Edi Rama nga facebook ne burg.

    Kemi kryeminister te forte e te zgjuar, e denon korrupsionin me fjale dhe me polica e tritol. Kurse pjesa tjeter e botes eshte shume e prapambetur, nuk marrin shembull nga Shqiperia, ata vene e humbin kohen me prokurori, gjykata e gjyqe. Mesoni ore nga Qeveria Shqiptare e mbushur me Rilindesa e me asnje te korruptuar: ndersejuni ore te korruptuarve policet e veruni tritolin!

    Dhe ju demokratet mos guxoni te na akuzoni qeverine si te korruptuar! Qeverine e kemi te mbushur me gra, dhe sic ka thene Bill Clinton, grate jane te pakorruptueshme nga korrupsioni! E dime qe jane edhe ata ministrat e Ilir Metes, po ata benin korrupsion vetem ne qeverine e Berishes. Nuk eshte Sali Berisha Edi Rama, Edi Rama i ka bere zap ministrat e Ilir Metes! Ua nxorri korrupsionin nga hundet brenda 3 muajsh!

    Shpetona o Edi nga rrenimi e korrupsioni e na ndrit faqen e Shqiperise sic ke ndritur faqet e tua!
    E kur te mbarosh se rilindur me Shqiperine, shiko mos rilindesh edhe fqinjet tane!

    Albo

  17. #16
    Shpirt Shqiptari Maska e Albo
    Anëtarësuar
    16-04-2002
    Vendndodhja
    Philadelphia
    Postime
    30,348
    Postimet në Bllog
    17

    Për: Lufta e Qeverisë kundër korrupsionit

    Spartak Ngjela: Si do e luftojë korrupsionin Rama? Më të korruptuarin e ka aleat?


    Avokat Spartak Ngjela shfaqet sërish skeptik ndaj qeverisë së re megjithëse njihet si aleat I kryeministrit Edi Rama. Duke komentuar kërkesën e BE-së e SHBA-së për luftë kundër korrupsionit Ngjela bën pyetjen: Si do e luftojë Rama korrupsionin kur tre nga ish-ministrat më të korruptuar i ka sot në qeverinë e tij përfshirë dhe Kryetarin e Kuvendit?

    “Dëgjova dhe i ndoqa me vemendje të gjitha debatet për statusin e munguar dhe reformat e pabëra dhe ndieva një shije të keqe e cila më vjen e më shfaqet me këtë konkluzion: Politika perëndimore e thekson ndëshkimin e krimit dhe korrupsionit, luftimin kundër tyre nga qeveria aktuale. Por politika perëndimore dhe institucionet ndërkombëtare thonë se pushteti gjyqësor dhe prokuroria janë të dyja të korruptuara, dhe këtë sot e dinë të gjithë shqiptarët. Atëherë i bie që korrupsioni dhe krimi, të dënojë vetë korrupsionin dhe krimin. Opozita mbron Gjykatën. Kurse Qeveria nuk bën dot reformë ligjore për të reformuar sistemin legal, domethënë Gjykatën dhe Prokurorinë. Janë vjedhur miliona e miliona euro nga qeveria Berisha. Por tre nga ministrat e qeverisë më të korruptuar të planetit janë ministra të kesaj qeverie që po qeveris sot. Edhe Kryetari i Kuvendit gjithashtu. Pyetja është kjo: cilët do të jenë të akuzuarit? Po reformat?”-shkruan Ngjela sot në profilin e tij në facebook. Më tej ai vazhdon sërish arsyetimin e tij se nga lufta anti-korrupsion nuk mund të përjashtohet partia e Ilir Metës që ka qenë në qeverinë e Berishës.

    “Reforma është ligj dhe nëse ligji eliminon, pushon dhe çon drejt akuzës gjyqtarët dhe prokurorët e korruptuar e të lidhur me krimin. Kush e siguron “bishtin Meta” të qeverisë Berisha se kjo reformë ligjore nuk do t’i kapë edhe këta si të akuzuar? Këtu merr fund gjithçka. Ky është mosbesimi europian, kurse kryeministri s’thotë dot asgje, vetëm fjalë pa lidhje logjike në lidhje me shpëtimin e Shqipërisë nga krimi dhe korrupsioni”, arsyeton më tej Ngjela.

    Në fund të komentit të tij avokati shpreh prapë nota pesimiste për pritshmëritë nga qeveria ndërsa sugjeron se qytetarët duhet të bëhen të zotët e vetes.

    “ Po shqiptarët? Ata janë lodhur me pritjen, por dhe kjo ende nuk do të thote asgjë. Me të drejtë çdokush mund të pyesë: si do të zgjidhet kjo çështje? Mos u lodhni së prituri, do te thoshte një murg budist. Por, duhet t’i dilni zot vetes, do të na thoshte një europian modern, një nga pjestarët e atyre shoqërive që kanë ditur t’i dalin zot vetes”.

    MAPO

  18. #17
    Hierark i lartë Maska e Uriel
    Anëtarësuar
    07-02-2010
    Vendndodhja
    Torre della Fame
    Postime
    1,207

    Për: Lufta e Qeverisë kundër korrupsionit

    Arrestohet kryetari i Bashkisë së Kamzës

    Policia e Tiranës arrestoi kryetarin e Bashkisë së Kamzës, Xhelal Mziu.

    Burime të policisë deklarojnë se Mziu është ndaluar në banesën e tij dhe se akuzohet për shkelje të barazisë në tendera gjatë ushtrimit të detyrës së tij.

    Mësohet se hetimet ndaj tij kanë nisur që para 2 vjetësh. Nga to është faktuar se zyrtari ka shkelur ligjin në rastin e prokurimit të tenderit të rrugës Valias i Ri-Laknas.

    Top-Channel
    relata refero

  19. #18
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    28-09-2009
    Vendndodhja
    Ke dollari
    Postime
    1,402

    Për: Lufta e Qeverisë kundër korrupsionit

    U be koke turku Xhelali shkrete...
    Kliko për të mësuar se përse nuk duhen marrë seriozisht ato që shkruan Albo => http://bit.ly/1fAVbUU

  20. #19
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    22-01-2011
    Postime
    2,425

    Për: Lufta e Qeverisë kundër korrupsionit

    Citim Postuar më parë nga Xinxerfilli Lexo Postimin
    U be koke turku Xhelali shkrete...
    un dyshova por ai paska pasur edhe gruan nxitese te grabitjeve te dyaqaneve te floririt.

  21. #20
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    28-09-2009
    Vendndodhja
    Ke dollari
    Postime
    1,402

    Për: Lufta e Qeverisë kundër korrupsionit

    Doli Basha me kujdes tha qe Mnxiu eshte i pafajshem se nuk e ka shpall gjykata fajtor, por ne kemi besim ke drejtesia...

    Sdi nga t'ia mbaje i shkreti, t'ia fusi Mziut se le Berisha te mos ja fusi se le korrupsioni

    Ky eshte vetem fillimi, ka dhe 3 vjet e 9 muaj perpara...

    Taulant Balla tha "Cunat e PeDe-se ke Berisha: Cohu Sale se po na kapin nji nga nji"
    Kliko për të mësuar se përse nuk duhen marrë seriozisht ato që shkruan Albo => http://bit.ly/1fAVbUU

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •