Close
Faqja 41 prej 44 FillimFillim ... 313940414243 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 801 deri 820 prej 866
  1. #801

    Pėr: Situata ne Ukraine. Cfare u be ne Ukraine ne te vertete

    Citim Postuar mė parė nga arbereshi_niko Lexo Postimin
    Po ty nuk te vjen ne aneksin e trurit qe mund te kete patur shperdorim votash deri ne fallsifikim...?
    Pastaj nuk te kujtohet qe shume krahina qe sot jane ne lufte nuk votuan ose u bojkotuan nga Kievi!?
    Pastaj nuk kishte nje qeveri perpara kesaj qe ishte votuar gjithmone nga populli? Pse e hodhen poshte, kush?
    Por qe po te flasesh me simpati dhe me asnjanesi nuk arrijme as'gjekundi.
    Ti me duket se do te shtosh postimet................................
    Shtoi te gjitha ato bashk dhe prap se kthen dot ate rezultat te thelle qe nxorren votimet. Shto dhe bojkotimet 100% si vota ruse.

    Ti e ke Rusine zot. E ke ber te qarte. Une s'po mundohem te te ndryshoj mendje ty, se me ato superlativa qe flet ti per Rusine, nuk flasin as koreanoverioret per Kimin.

  2. #802
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    12-12-2013
    Vendndodhja
    Leningrad
    Postime
    176

    Pėr: Situata ne Ukraine. Cfare u be ne Ukraine ne te vertete

    Citim Postuar mė parė nga mesia4ever Lexo Postimin
    Rusnod desha te ta shtroj nje pyetje, perse nuk po e sulmoni Izraelin apo ndonje vend tjeter te fuqishem por i sulmoni shtetet e dobeta?
    Hini hini sulmoni nje shtet te NATO-s vetem ta shohim se cka do te ndodhe, p.sh. Estonine. Kjo do te ishte fundi i juaj, s'ua mban, e dini ju ku sulmoni, sikur Milloshevici para 15 viteve. Mosni se rrezikoni te digjeni sikur Hitleri.
    o! psaki-2. a ke deshimet se Rusia e ka sulmuar Ukrainen?

  3. #803

    Pėr: Situata ne Ukraine. Cfare u be ne Ukraine ne te vertete

    Citim Postuar mė parė nga Qyfyre Lexo Postimin
    Shtoi te gjitha ato bashk dhe prap se kthen dot ate rezultat te thelle qe nxorren votimet. Shto dhe bojkotimet 100% si vota ruse.

    Ti e ke Rusine zot. E ke ber te qarte. Une s'po mundohem te te ndryshoj mendje ty, se me ato superlativa qe flet ti per Rusine, nuk flasin as koreanoverioret per Kimin.
    O gallataxhi, une kam vetem Nje Zot!
    Nuk e fsheh simpatine time per Rusine...
    Por nuk eshte ēeshtje feje, pasi Ukrahina ka 30 miljon orthodhoks !
    Por ndersa une e deklaroj hapur , e kjo nuk eshte e ndaluar, shiko si hapen me nder by..thesh filo arabet e forumit,
    shiko si hapen by..thesh ata qe sa here do diskutohet per orthodhokset ( ketu ne kete forum, kuptohet injorantet ), gjithmone
    i emertojne si rumun, serb o grek, at'here un pranoj te jem simpatizant i Rusise, pikerisht sikur shume kush ketu deklaron me krenari
    te jete filo amerikan ose simpatizant etj etj, pse pra po skandalizohesh ti, skandalizohu njelloj me filo natianet ( nato ), sikur ti!
    Une jam me ruset e Ukrahines jo me Rusine, pasi eshte idiotsi te pranohet ajo qe nuk eshte, pra qe Rusia eshte ne lufte, pasi si e tha edhe Putin,
    " Ne 24 ore neve marrim Kievin, po te duam"! - E une mendoj qe ai ( Rusia ) mundet!!!
    Por qe neve jemi langoj besnik te ameriqeneve..., ndaj jemi gjithmone me katolik se vet papa, ne disa drejtime, jemi aleat pa kushte ndaj natos...,
    posi jo,por qe ruset detyrimisht do te ndihmojne ruset..., ndaj nuk ka se si te sulmojne singaporin ose honolulu-n pasi s'kane pune atje ( pergjigje mikut tjeter lart )
    po ameriqenet dhe evropianet zagar te saj, pse duhet te fusin hundet atje ku nuk i duhet.???
    Ja pra i nderuar gallataxhi..., une jam me ruset e Ukrahines dhe jo me gjermanet ose francezet, ty si po te duket a je dakort? S'PRISH PUNE!!!
    Mėsoi tė tjerėt me jetėn tėnde dhe jo me fjalėt e tua

  4. #804
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    12-12-2013
    Vendndodhja
    Leningrad
    Postime
    176

    Pėr: Situata ne Ukraine. Cfare u be ne Ukraine ne te vertete

    Citim Postuar mė parė nga mesia4ever Lexo Postimin
    Rusnod desha te ta shtroj nje pyetje, perse nuk po e sulmoni Izraelin apo ndonje vend tjeter te fuqishem por i sulmoni shtetet e dobeta(Irak, Livia, Jugosllavia, Siria)?
    Hini hini sulmoni nje shtet te NATO-s vetem ta shohim se cka do te ndodhe, p.sh. Estonine. Kjo do te ishte fundi i juaj, s'ua mban, e dini ju ku sulmoni, sikur Milloshevici para 15 viteve. Mosni se rrezikoni te digjeni sikur Hitleri.
    mesia4ever desha te ta shtroj nje pyetje, perse nato nuk po e sulmon Rusine apo ndonje vend tjeter(China, Korea e Veriut, Iran) te fuqishem por i sulmoni shtetet e dobeta(Irak,Livia,Siria,Jugosllavia)?

  5. #805
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    12-12-2013
    Vendndodhja
    Leningrad
    Postime
    176

    Pėr: Situata ne Ukraine. Cfare u be ne Ukraine ne te vertete

    Se shpejti OSCE do ti njeh varrat masive te ruset ne vendat e Republikes Popullore te Doneckut qe ishin te okupuar nga hunta e Kievit
    http://www.osce.org/ukraine-smm/124216
    The ‘military police’ of ‘Donetsk People’s Republic’ (‘DPR’) told the SMM that three unmarked graves allegedly containing multiple bodies had been found; two of them were located in a coal mine Komunar near the village Nyzhnia Krynka (35km north-east of Donetsk) and one inside the village. The SMM proceeded to the scene and saw in the coal mine two areas located fifty metres apart, each containing two human bodies. All four corpses were in the process of decomposition.

  6. #806
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    12-12-2013
    Vendndodhja
    Leningrad
    Postime
    176

    Pėr: Situata ne Ukraine. Cfare u be ne Ukraine ne te vertete

    pak humor. "Die Anstalt" 23.09.2014

  7. #807
    Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
    Anėtarėsuar
    01-12-2006
    Vendndodhja
    Guinea
    Postime
    6,386

    Pėr: Situata ne Ukraine. Cfare u be ne Ukraine ne te vertete

    Citim Postuar mė parė nga Rusnod Lexo Postimin
    mesia4ever desha te ta shtroj nje pyetje, perse nato nuk po e sulmon Rusine apo ndonje vend tjeter(China, Korea e Veriut, Iran) te fuqishem por i sulmoni shtetet e dobeta(Irak,Livia,Siria,Jugosllavia)?
    Kur te sulmohet Rusia do te vdesin miliarda njerez dhe do te dergoje ne konflikt te gjere, dhe do te hiqeni nga harta ose ju ose USA. Rusia mund te mposhtet vetem me embargo tregtare, krejt Rusia sa ka njerez e territor e banore, e ka GDP-ne vetem sa Italia. Aq shtet 'i forte' eshte Rusia.
    USA nuk eshte shtet diktatorial sic eshte Rusia, Rusia mund te sulmohet vetem nese provokon apo invadon ndonje anetar te NATO-s. Nese presidenti juaj Putin e ben kete ju ka futur ne gremine sikur Hitleri gjermanet. Por Putini eshte i mencur.
    Shiqo cfare do te ndodhe ne vazhdim: nese Rusia invadon Ukrainen me trupa do te kthehemi ne kohen e Luftes se Ftofte kur situata eshte e acaruar. Nese Putini kercenon ndonje shtet tjeter me perdorim dhune atehere rreziku eshte i madh per nje perplasje. Nese Putini sulmon ndonje shtet anetar te NATO-s atehere nje Zot e di se cfare do te ndodhe.

    Ne Irak kishte diktature kur diktatori Sadam Husein perdorte helm kunder popullates se vet. Ne Libi poashtu kishte diktature. Ne Jugosllavi eshte nderhyre qe te ndalej spastrimi etnik qe bente Milloshevici.
    Irani nuk sulmohet sepse i kane ndrequr pak marrdheniet perendimi me te, perse nuk sulmohet Koreja e Veriut?! Atje ska asgje, populli i atij vendi vdesin nga uria. Kina nuk do te sulmohet sepse Kina kapitalizmin e praktikon me mire se USA - pra nuk ka armiqesi ideologjik, territorial apo te nje lloji tjeter.

    Irani shtet i forte a? Iranin ta munde Izraeli brenda 1 jave. Lexo per 'Jericho 3', rakete balistike qe jo vetem mund te godase ne Iran por madje edhe vet Mosken.

  8. #808
    Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
    Anėtarėsuar
    01-12-2006
    Vendndodhja
    Guinea
    Postime
    6,386

    Pėr: Situata ne Ukraine. Cfare u be ne Ukraine ne te vertete

    Citim Postuar mė parė nga arbereshi_niko Lexo Postimin
    O gallataxhi, une kam vetem Nje Zot!
    Nuk e fsheh simpatine time per Rusine...
    Por nuk eshte ēeshtje feje, pasi Ukrahina ka 30 miljon orthodhoks !
    Por ndersa une e deklaroj hapur , e kjo nuk eshte e ndaluar, shiko si hapen me nder by..thesh filo arabet e forumit,
    shiko si hapen by..thesh ata qe sa here do diskutohet per orthodhokset ( ketu ne kete forum, kuptohet injorantet ), gjithmone
    i emertojne si rumun, serb o grek, at'here un pranoj te jem simpatizant i Rusise, pikerisht sikur shume kush ketu deklaron me krenari
    te jete filo amerikan ose simpatizant etj etj, pse pra po skandalizohesh ti, skandalizohu njelloj me filo natianet ( nato ), sikur ti!
    Une jam me ruset e Ukrahines jo me Rusine, pasi eshte idiotsi te pranohet ajo qe nuk eshte, pra qe Rusia eshte ne lufte, pasi si e tha edhe Putin,
    " Ne 24 ore neve marrim Kievin, po te duam"! - E une mendoj qe ai ( Rusia ) mundet!!!
    Por qe neve jemi langoj besnik te ameriqeneve..., ndaj jemi gjithmone me katolik se vet papa, ne disa drejtime, jemi aleat pa kushte ndaj natos...,
    posi jo,por qe ruset detyrimisht do te ndihmojne ruset..., ndaj nuk ka se si te sulmojne singaporin ose honolulu-n pasi s'kane pune atje ( pergjigje mikut tjeter lart )
    po ameriqenet dhe evropianet zagar te saj, pse duhet te fusin hundet atje ku nuk i duhet.???
    Ja pra i nderuar gallataxhi..., une jam me ruset e Ukrahines dhe jo me gjermanet ose francezet, ty si po te duket a je dakort? S'PRISH PUNE!!!
    Kam simpati per Rusine? Putini nxit luften qe deri tani ka marre mijera jetera te njerezve ky thote 'kam simpati'.
    Ajo eshte e drejta juaj se cfare feje besoni, respektin e keni ashtu sic u takon, une personalisht kam probleme me fene orthodokse por kjo nuk me ndalon qe te kem respekt ndervllazeror me shqiptaret e ketij besimi.
    Mik i dashur mos e mbeshtet padrejtesine kurre nese deshiron te jetosh jeten me kuptim.
    Jemi 'langoj' besnike te Amerikes sepse kur s'eshte interesuar Amerika per ne as qeni sna ka hanger, por para se te jemi 'langoje' te USA me perpara jemi njerez te sinqerte qe duam demokraci e funksionim te ligjit ne vendet tona.
    Pakica e ruseve te Ukraines perdoret si pretekst per ta penguar Ukrainen qe te behet nje shtet ligjor e i perparuar. Pra njejte sikur Serbia ne te ardhmen te nderhyje e ta aneksoje Mitrovicen. Sipas teje kjo eshte e drejte. Por sa ke tru te punosh me kete logjike.
    Behu me kend te duash as qe kam interes te te bej ta duash dike apo ta urresh dike por se paku behu me realist me vetveten se pari, pastaj me ne ne forum e me te tjere.
    Ne vend qe me thone publikisht se jam kunder diktatorit Putin ky e Angkmokio thote kam respekt per Rusine, Rusia qe gjithmone e ka perkrahur padrejtesine ndaj neve si shqiptare, dhe jo vetem ne luften e fundit 1998-99.

  9. #809

    Pėr: Situata ne Ukraine. Cfare u be ne Ukraine ne te vertete

    Jepini fund kesaj manie per tu kapur me njeri tjetrin. Tema ka karakter informues dhe jo sherr midis njeri tjetrit. Jane bere 41 faqe me shkrime dhe nga keto as 30% nuk jane informuese. Pjesa tjeter eshte vetem replika boshe.

  10. #810

    Pėr: Situata ne Ukraine. Cfare u be ne Ukraine ne te vertete

    Citim Postuar mė parė nga mesia4ever Lexo Postimin
    Kam simpati per Rusine? Putini nxit luften qe deri tani ka marre mijera jetera te njerezve ky thote 'kam simpati'.
    Ajo eshte e drejta juaj se cfare feje besoni, respektin e keni ashtu sic u takon, une personalisht kam probleme me fene orthodokse por kjo nuk me ndalon qe te kem respekt ndervllazeror me shqiptaret e ketij besimi.
    Mik i dashur mos e mbeshtet padrejtesine kurre nese deshiron te jetosh jeten me kuptim.
    Jemi 'langoj' besnike te Amerikes sepse kur s'eshte interesuar Amerika per ne as qeni sna ka hanger, por para se te jemi 'langoje' te USA me perpara jemi njerez te sinqerte qe duam demokraci e funksionim te ligjit ne vendet tona.
    Pakica e ruseve te Ukraines perdoret si pretekst per ta penguar Ukrainen qe te behet nje shtet ligjor e i perparuar. Pra njejte sikur Serbia ne te ardhmen te nderhyje e ta aneksoje Mitrovicen. Sipas teje kjo eshte e drejte. Por sa ke tru te punosh me kete logjike.
    Behu me kend te duash as qe kam interes te te bej ta duash dike apo ta urresh dike por se paku behu me realist me vetveten se pari, pastaj me ne ne forum e me te tjere.
    Ne vend qe me thone publikisht se jam kunder diktatorit Putin ky e Angkmokio thote kam respekt per Rusine, Rusia qe gjithmone e ka perkrahur padrejtesine ndaj neve si shqiptare, dhe jo vetem ne luften e fundit 1998-99.
    Mesia4ever...,
    une jam simpatizant i Rusise!
    Kjo ty nuk te prish pune.
    Rusia nuk na ka sjell asgje te keqe, nuk na ka pushtuar, nuk na ka copetuar kufijt, nuk na ka vjedhur pasuri arkeologjike apo artistike e kunderta
    na ka dhene mundesine te shkollohemi kur nuk kishim shkolla, zhvilloi kuadrot ne ēdo aspekt te jetes por qe diktatura qe i trembej hijes se saj e shfarosi,
    Rusia nuk ka qene kurre armike e shqiptareve, por juve aleancen qe kane me serbet kozaket e shihni si nje armiqesi, gaboheni pasi politika behet be Moske!
    Kriza qe po bren Evropen ka filluar nga nje vend tjeter qe nuk quhet Rusi, ku ai vendi (amerika ) sot guxon te na jape leksione, si duhet te bejme te dalim nga
    kriza, si duhet te jemi te gatshem te luftojme kudo ka nevoje nene amerika, si duhet te humbim jeta njerezish per hater te miqesise me ameriken,
    kurse Rusia kete gje nuk na e ka kerkuar asnje here madje edhe kur ishim nje kamp me te!
    Ku e sheh ti te kete armiqesi nderkombetare...>?
    Rusia nuk eshte shtet diktatorial, pale na vjen e na jep debat me shembujt e Kines, por jo mor hyll njeriu, se nuk kane mundesi te krahasohen....
    Putin eshte nje grusht i fort per gjermanet me hegjemonine qe kane ne bark qe kur kane lere....
    Shqiptari me mire do te ishte vetem "lango i ameriqeneve" se sa i gjeramaneve, kjo po i ben "lepires sahanesh"!
    Jo Evropa por edhe Amerika bashke, nuk kane me nder by::he ta sulmojne Rusine!
    Ndaj bejne pazarlleqe ....
    Por me e bukura neve jemi me suar te rrahim uj ne hava, e lagu apo se lagu!
    Neve dhe e perseris per te fundit here, bejme mire te jemi asnjanes, pasi kur gjendja te qetesohet, te mos hame pastaj bar te thate, pasi i njomi mbaroi!!!
    Mėsoi tė tjerėt me jetėn tėnde dhe jo me fjalėt e tua

  11. #811
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    12-12-2013
    Vendndodhja
    Leningrad
    Postime
    176

    Pėr: Situata ne Ukraine. Cfare u be ne Ukraine ne te vertete

    ne Republiken Popullore e Doneckut hunta ukrainas i perdor tanket radioaktive qe ishin ne Qernobil


  12. #812

    Pėr: Situata ne Ukraine. Cfare u be ne Ukraine ne te vertete

    Citim Postuar mė parė nga Rusnod Lexo Postimin
    kush i debon komentet e mia?
    Rusnod ti bie ne teme video ne gjermanisht qe nuk i hyjne njeriut ne pune. Mund te sillet dicka (disa minuta) me shume rendesi qe ilustron mendimet e tua por jo emisione te tera ne gjermanisht qe nuk ngrejne apo ulin pike se askush nuk i sheh.

    Nje keshille: Kur te fshihen shkrimet, mos i risill ato sepse nuk lejohet nga rregullorja e forumit. Nese nje administrator nderhyn ne teme dhe ben editime, ato jane permanente dhe ripostimi qe ti ben tregon kokefortesi dhe shkel rregullat. Mundohu qe t'i qendrosh temes dhe natyres per te cilen ajo eshte hapur. Nuk gjykon njeri pozicionin tend pro rus, anti perendimor, anti amerikan etj. Ketu sejcili shpreh mendimin qe ka. Diku me siper postimit tend bera nje nderhyrje ne teme ku specifikova qe shume postime jane bere pa vend sepse sulmojne njeri tjetrin ne vend qe te jene te karakterit informues. Po ashtu duhet te kuptosh qe ky eshte nje forum shqiptar dhe video ne gjermanisht, rusisht apo ne nje nga gjuhet e shumta qe ka ne bote sot nuk jane te mirepritura. Lejohen gjera fare te shkurtra ne anglisht si gjuhe nderkombetare dhe kaq.

    Kalofsh mire

  13. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar Darius pėr postimin:

    mesia4ever (01-10-2014)

  14. #813

    Pėr: Situata ne Ukraine. Cfare u be ne Ukraine ne te vertete

    Citim Postuar mė parė nga arbereshi_niko Lexo Postimin
    O gallataxhi, une kam vetem Nje Zot!
    Nuk e fsheh simpatine time per Rusine...
    Por nuk eshte ēeshtje feje, pasi Ukrahina ka 30 miljon orthodhoks !
    Por ndersa une e deklaroj hapur , e kjo nuk eshte e ndaluar, shiko si hapen me nder by..thesh filo arabet e forumit,
    shiko si hapen by..thesh ata qe sa here do diskutohet per orthodhokset ( ketu ne kete forum, kuptohet injorantet ), gjithmone
    i emertojne si rumun, serb o grek, at'here un pranoj te jem simpatizant i Rusise, pikerisht sikur shume kush ketu deklaron me krenari
    te jete filo amerikan ose simpatizant etj etj, pse pra po skandalizohesh ti, skandalizohu njelloj me filo natianet ( nato ), sikur ti!
    Une jam me ruset e Ukrahines jo me Rusine, pasi eshte idiotsi te pranohet ajo qe nuk eshte, pra qe Rusia eshte ne lufte, pasi si e tha edhe Putin,
    " Ne 24 ore neve marrim Kievin, po te duam"! - E une mendoj qe ai ( Rusia ) mundet!!!
    Por qe neve jemi langoj besnik te ameriqeneve..., ndaj jemi gjithmone me katolik se vet papa, ne disa drejtime, jemi aleat pa kushte ndaj natos...,
    posi jo,por qe ruset detyrimisht do te ndihmojne ruset..., ndaj nuk ka se si te sulmojne singaporin ose honolulu-n pasi s'kane pune atje ( pergjigje mikut tjeter lart )
    po ameriqenet dhe evropianet zagar te saj, pse duhet te fusin hundet atje ku nuk i duhet.???
    Ja pra i nderuar gallataxhi..., une jam me ruset e Ukrahines dhe jo me gjermanet ose francezet, ty si po te duket a je dakort? S'PRISH PUNE!!!
    Qetesohu se merr kot kur permendet Rusia. Nuk kishte fare kontekst fetar komenti im. Ishte thjesht shprehje, qe e mban Rusine shume lart.

    Sa per futje hundesh, do isha shume dakort te fuste hundet Europa dhe Rusia te punet e Amerikes, nese Amerika do ndryshonte kufirin sot dhe te pushtonte ndonje cope te Meksikes, apo Kanadase.

    Ti behu me ke te duash, mua s'me prish pune fare, thjesht me habit tifozlliku i shfrenuar.

  15. #814

    Pėr: Situata ne Ukraine. Cfare u be ne Ukraine ne te vertete

    Citim Postuar mė parė nga Qyfyre Lexo Postimin
    Qetesohu se merr kot kur permendet Rusia. Nuk kishte fare kontekst fetar komenti im. Ishte thjesht shprehje, qe e mban Rusine shume lart.

    Sa per futje hundesh, do isha shume dakort te fuste hundet Europa dhe Rusia te punet e Amerikes, nese Amerika do ndryshonte kufirin sot dhe te pushtonte ndonje cope te Meksikes, apo Kanadase.

    Ti behu me ke te duash, mua s'me prish pune fare, thjesht me habit tifozlliku i shfrenuar.
    O gallat...,
    po Amerika po pushton ku ti doje qejfi...
    pastaj pse keta te isist nga na u mbollen, kush e armatosi doren gjakatare te ketyre ekstremisteve?
    Pastaj bota duhet te bej llogarite me vite per te zbuar zgjeben, por kur e ben Amerika nuk duhet komentuar..., sa hipokrizi!
    Pse nuk dilet hapur, jemi me ameriken pa kushte, si do qe te sillet dhe ē'fare do qe e bej, neve jemi te njeaneshem!!!
    Por te pakten jo te gjithe, une nuk jam me arrogancen e amerikaneve te koheve te fundit!: Kaq!
    Ne kete rast qe po diskutohet, pra ruset e Ukrahines duhen ndihmuar, kush do ti ndihmoje amerikanet?
    Ja pra pse nderhyn Rusia..., kjo nuk do shume shkolle per tu kuptuar..., po ku qendron antipatia juaj, kete nuk kuptoj,
    po juve ēfare ju hyn ne pjese!? Pse kaq urrejtje, ketu nuk flitet as per fe dhe as per ideologji, pra thjesht per simpati!!!
    O jini asnjanes ose i bini drejte, pasi amerika eshte larg 10 mije km nga ku zhvillohen luftime..., kurse ruset jane ne shtepi te tyre...
    Pershendetje
    Mėsoi tė tjerėt me jetėn tėnde dhe jo me fjalėt e tua

  16. #815

    Pėr: Situata ne Ukraine. Cfare u be ne Ukraine ne te vertete

    Citim Postuar mė parė nga arbereshi_niko Lexo Postimin
    O gallat...,
    po Amerika po pushton ku ti doje qejfi...
    pastaj pse keta te isist nga na u mbollen, kush e armatosi doren gjakatare te ketyre ekstremisteve?
    Pastaj bota duhet te bej llogarite me vite per te zbuar zgjeben, por kur e ben Amerika nuk duhet komentuar..., sa hipokrizi!
    Pse nuk dilet hapur, jemi me ameriken pa kushte, si do qe te sillet dhe ē'fare do qe e bej, neve jemi te njeaneshem!!!
    Por te pakten jo te gjithe, une nuk jam me arrogancen e amerikaneve te koheve te fundit!: Kaq!
    Ne kete rast qe po diskutohet, pra ruset e Ukrahines duhen ndihmuar, kush do ti ndihmoje amerikanet?
    Ja pra pse nderhyn Rusia..., kjo nuk do shume shkolle per tu kuptuar..., po ku qendron antipatia juaj, kete nuk kuptoj,
    po juve ēfare ju hyn ne pjese!? Pse kaq urrejtje, ketu nuk flitet as per fe dhe as per ideologji, pra thjesht per simpati!!!
    O jini asnjanes ose i bini drejte, pasi amerika eshte larg 10 mije km nga ku zhvillohen luftime..., kurse ruset jane ne shtepi te tyre...
    Pershendetje
    Sic te thashe, une do isha shume dakort te fuste hundet Europa dhe Rusia te punet e Amerikes, nese Amerika do ndryshonte kufirin sot dhe te pushtonte ndonje cope te Meksikes, apo Kanadase, edhe pse Rusia e Europa jane me mijera kilometra larg.

    Kaq urrejtje une? Nuk me shef ndonejhere zbraz mllef kunder Putinint e ruseve sic ben ti per amerikanet dhe europianet. Dhe pikerisht ai qe thua ti eshte problemi, "si do qe te sillet dhe ē'fare do qe e bej, neve jemi te njeaneshem". Pikerisht kete po ben ti pro Rusise. Kurse nese kerkon komentet e mia per luftrat e Amerikes do gjesh plot raste ku kam qene kunder. Lufta e Irakut si p.sh. qe u nis me nje pretekst fallco dhe pastaj nga halli u shnderrua ne lufte per lirine e popullit te Irakut. Te ishe dhe ti pak me asnjeanes, do e thoje me gjysme zeri qe te pushtosh nje vend ne mes te Europes ne vitin 2014 e ti marresh nje cope, mbase mbase nuk eshte shume e drejte. Por jo, ti thua bravo u qofte, nuk kane pushtuar asnjehere.

    Shpresoj ta kuptosh ndryshimin.

  17. #816

    Pėr: Situata ne Ukraine. Cfare u be ne Ukraine ne te vertete

    Mijera protestues pro-ukrainas ne Kharkiv rrezuan bustin e Vladimir Lenin diten e diel


  18. #817

    Pėr: Situata ne Ukraine. Cfare u be ne Ukraine ne te vertete

    Citim Postuar mė parė nga Qyfyre Lexo Postimin
    Sic te thashe, une do isha shume dakort te fuste hundet Europa dhe Rusia te punet e Amerikes, nese Amerika do ndryshonte kufirin sot dhe te pushtonte ndonje cope te Meksikes, apo Kanadase, edhe pse Rusia e Europa jane me mijera kilometra larg.

    Kaq urrejtje une? Nuk me shef ndonejhere zbraz mllef kunder Putinint e ruseve sic ben ti per amerikanet dhe europianet. Dhe pikerisht ai qe thua ti eshte problemi, "si do qe te sillet dhe ē'fare do qe e bej, neve jemi te njeaneshem". Pikerisht kete po ben ti pro Rusise. Kurse nese kerkon komentet e mia per luftrat e Amerikes do gjesh plot raste ku kam qene kunder. Lufta e Irakut si p.sh. qe u nis me nje pretekst fallco dhe pastaj nga halli u shnderrua ne lufte per lirine e popullit te Irakut. Te ishe dhe ti pak me asnjeanes, do e thoje me gjysme zeri qe te pushtosh nje vend ne mes te Europes ne vitin 2014 e ti marresh nje cope, mbase mbase nuk eshte shume e drejte. Por jo, ti thua bravo u qofte, nuk kane pushtuar asnjehere.

    Shpresoj ta kuptosh ndryshimin.
    E ke gabim!
    Kur Rusia sulmoi Gjeorgjine, une isha kunder dhe hapur fare e denova...
    Por ketu po flitet per ruset qe kane nevoje per ndihme, e nuk behet vetem fjale per armatime, por edhe per ndihma ushqimore e veshmbathje,
    pasi evropa ndihmon vetem pjesen qe do dhe e ndan popullaten ne; nje te nenes dhe tjetrin te njerkes!
    Mėsoi tė tjerėt me jetėn tėnde dhe jo me fjalėt e tua

  19. #818
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    12-12-2013
    Vendndodhja
    Leningrad
    Postime
    176

    Pėr: Situata ne Ukraine. Cfare u be ne Ukraine ne te vertete


    Saur-Mogilla (Varri i Saurit) dje dhe sot.
    Saur-Mogilla eshte kodra me rendesishme qe ndodh midis Doneckut dhe Detit e Azovit. Ajo eshte simboli i fitores se ushtrive sovjetike ne Donbass ne Luften Patriotike e Madhe.
    Sot Saur-Mogilla u be simboli i qendreses se Juglindjes ndaj ushtrive te huntes qe e mori pushtetin ne Kijev. Me 27.08.2014 forcat e bashkuar e vullnetaret te Juglindjes e kane ēliruar Saur-Mogillen ndaj ushtrive te huntes Kijevit.
    8 shtator eshte pervjetori i ēlirimit te Donbasses ndaj ushtrive gjermane fashiste.
    Kete diten ne Saur-Mogillen ishte miting per fitoren ne 1943 dhe i varrosnin luftetareve te rene me 2014.
    Njerez i vune lula ne rrenojat e permendores se luftetareve sovjetik qe deri tani s’eshte ftohur nga betejat e kaluar.Permendora e luftetareve te Luftes Patriotike se Madhe do te rimekembet natyrisht, po prane do te ndertohet permendora e heronj vullnetareve.
    Luftetaret sjellin ndermend beteje per Saur-Mogille.
    komandanti i ēetes “Vostok” A.Hodakovskij:
    Per shembull nje rast nga biseda jone me keta njerez qe ishin ne Saur-Mogillen sepse une gjithe kohe kisha lidhje me keta. Pas goditjes se artilerise sone ata tre here vetem gjate nates e therritnin goditjen(zjarrin) e artilerise mbi vete.
    Nje nga luftetaret tha: “paska lumteri! E paskeni bombarduar luftetaret ukrainas qe ishin prane kokeve tona.Tani perseri do ta korrigjoj zjarrin e artilerise.”
    Ja keto gjera vazhdonin ghithe nate.I kemi bombarduar luftetaret tane me artilerine tane qe te sprapsim sulmin e ushtrise ukrainas.Kete vazhdonte disa ditesh.Une mund vetem ta ul koken time ulet si simboli i nderit tim njerezve qe atje heshtaze e benin detyrin e tyre ushtarake.
    Luftetari Spas.
    Ne ishim pak njerez. Kishin pese plagosur, dy vdekur. Pikerisht ketu, ne Saur-Mogillen ushtaraket ukrainas kane ardhur, na kane rrethuar. Kudo kishin tanket, “Grad”-et (http://en.wikipedia.org/wiki/BM-21_Grad), artilerija.
    Filluan ta pushkatojne permendoren. Sakaq kishin dy plagosur. Zjarri kishte brenda. E shuanim ate. Ketu kishte topi kunderajrore jone.
    Pas sulmit te pare e kane shkaterruar. Topet ukrainas kishin 5-7 km larg neve. Kur tanket kane ardhur tek ne, e therritnim goditjen(zjarrin) e artilerise mbi vete. Ne ishim shtate njerez. Shpesh kembeheshim me luftetaret nga baza sepse kishin shume te plagosur.

  20. #819
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    12-12-2013
    Vendndodhja
    Leningrad
    Postime
    176

    Pėr: Situata ne Ukraine. Cfare u be ne Ukraine ne te vertete

    Citim Postuar mė parė nga Qyfyre Lexo Postimin
    Mijera protestues pro-ukrainas ne Kharkiv rrezuan bustin e Vladimir Lenin diten e diel
    ha ha. Lenini madje si permendori e ka lenduar 4 banderovicet.
    ne foto eshte nje nga ata. litar eshte ēare. duket duart e tyre rriten nga b***the.
    Skedarėt e Bashkėngjitur 165533

    po kryetari i Harkovit Kernes tha:
    - shkaterrimi i permendores s'eshte i ligjshem.
    - avakov s'ka drejtesi ti mbyll procedimet penale.
    - ka nevoje per decentralizimin e pushtetit.
    - permendorja e Leninit do te rimekembet natyrisht.
    - Kernes nuk jep doreheqjen askurre per shkak te banderovecet.
    - s'ka gaz...
    - nese ne dimer nuk do te jete gas atehere gjitheve do te jete p***dhe. askush s'do te mendojne per permendorjat


  21. #820
    Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
    Anėtarėsuar
    01-12-2006
    Vendndodhja
    Guinea
    Postime
    6,386

    Pėr: Situata ne Ukraine. Cfare u be ne Ukraine ne te vertete

    Citim Postuar mė parė nga arbereshi_niko Lexo Postimin
    Mesia4ever...,
    une jam simpatizant i Rusise!
    Kjo ty nuk te prish pune.
    Une jam simpatizant i Al Kaides, kjo ty nuk te prish pune?!

    Te thuash se je simpatizant i Rusise se Putinit eshte sikur te thuash se jam simpatizant i Al Kaides. S'eshte qe me prishe mua pune por duhet te jemi me realiste sepse Putini po mundohet qe me force te mbaje te tjeret prane vetes.
    Ukrainasit nuk humbasin asgje me afrimin ne BE, pervecse perfitojne si ekonomikisht, politikisht e me shume perfitime si shtet e si njerez, me Rusine nuk perfitojne gje sic nuk kane perfituar deri tani. A veq Gjermania ne anen tjeter gati gjysmen e Evropes ta mban gjalle ekonomikisht, sa miliona njerez punojne sot ne Gjermani nga vendet lindore dhe mbajne familjet e tyre ne vendet e tyre. Shiko rastin e Polonise, pyet sot polaket se cfare ua kujton Rusia, pra keta jane popujt qe kane hequr nga Rusia dhe besom po te mos ishte NATO perseri Rusia do ju bente presion e do t'i invadonte por kjo s'eshte sjellje normale e nje shteti.
    Ore zoteri une kam simpati per USA sepse na kane cliruar, por kjo nuk d.m.th. se une jam rob i USA dhe jam tifoz ne ckado qe te bejne.
    1 a 2 muaj para aneksimit te Krimese e protestave ne Kiev une pata postuar ne kete forum se Rusia dhe Islamizmi radikal jane kercenim per Evropen (do te mundohem ta gjej ate postim), pra doli realiteti te cilin e thashe.

Faqja 41 prej 44 FillimFillim ... 313940414243 ... FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •